/Vlascotte Grosmarkt bouwt in Y pestein i Veel wapens ingeleverd bij de politie Net wat meerMode CHARLSTON C. HACHMANG I Van Rozendaal, mode in schoenen Miriam Scha weg bij de John F. Kennedy Mavo Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder u de weg in Heiloo 072-330332 Thuis in uw huis Wintersport mimmmmmmmm "t-11 FALKLANDTONEEL kado trends Maedalenenstraat 22. Alkmaar Leidsestraat 61Amsterdam RENEE SMITHUIS KUNSTHANDEL B.V. Renee Smithuis Kunsthandel B.V. olieverven Klassiek Modernen 1900-1940 RAI AMSTERDAM STAND 41 Van 13-22 oktober. Werkdagen 12.00 - 21.00 uur. Weekend 12.00-18.00 uur. Tel. 020-5493009. a "DOORNROOSJE" Boekhandel "Het Hoekstuk" Boekhandel "Avis" 54e JAARGANG NO. 41-11 OKTOBER 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Ook in Heiloo (Stationsweg 83) geopend van don derdag tot en met zondag 14.00 - 18.00 uur. |i Naast een mooie kollektie schilderijen (w.o. veel Bergense School) brengen wij bijzonder fraaie en betaalbare beelden van Bert Jonk. Telefoon 072-337766 b.g.g. 02518-55903. Raad handelt zaken vlot af Stationsweg 61 - Heiloo. Interieurverzorging in de breedste zin van het woord, daarover gaat het eerstvolgende themanummer Thuis in uw huis' in de Uitkijkpost van 18oktober. Speciale aandacht is er ook voor 'Kunst in huis.' Op wintersport in hel buitenland, wintersporten in Nederland. Daarover bericht de Uitkijkpost op woensdag 1 november. Belangstellende bedrijven en ver enigingen kunnen zich tot en met 13 oktober melden bij de redactie. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Surprise-act Headline voor Lonneke Lute Lj De sleutel tot 14 smaakvolle xi kleding is onze kollektie. -3 :Lu~. Makelaar T axateur o.g. hyp^eken°°P Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSIIRANTIEN Kantoor Zeeweg 70.1852 CR Hei loo TAXATIES Afgelopen vrijdag ging ze met de jongens van de band uit eten: voor Lonneke Lute, zangeres van Head line, stond dat vast. Vervolgens zouden ze bij Buk Buk nog een drankje nuttigen en daarmee zou het voor Lonneke gedaan zijn. Het afscheid van Headline, in verband met Lonneke's zwangerschap, was immers op het podium al gebeurd tijdens de Egmond-Binner kermis. Daar dacht het vijftal muzikanten anders over. In alle stilte hadden zij bij Buk Buk het definitieve af- scheidconcert georganiseerd. Zo'n 600 vrienden en bekenden werden per brief en mondeling uitgenodigd. En ja, toen Lonneke Lute met de band bij Buk Buk in Heiloo arri veerde was de zaal nagenoeg vol. Zij ontkwam er niet aan dat ze het podium op moest om nog voor een (voorlopig echt de) laatste keer met de band op te treden. Het werd een feest voor alle aanwezigen. VROUWENTELEFOON HEILOO HEILOO - De Vrouwentelefoon Heiloo is in de herfstvakantie, op maandag 16 oktober, niet bezet. Vanaf 23 oktober kunnen vrouwen en meisjes weer elke maandagmorgen tussen 10.00 en 11.00 uur terecht bij de Vrouwentelefoon Hei loo met hun vragen en/of problemen De schets van de nieuwe Grosmarkt en bovenliggende appartementen in Ypestein. HEILOO - De Grosmarkt zal in de nieuwe wijk Ypestein volgend jaar een filiaal openen. Dat blijkt uit een publi catie in het personeelsblad van dit be drijf, dat vlak voor de deadline van deze Uitkijkpost bij de redactie ter tafel kwam. Uit de publicatie blijkt dat er een totaal supermarkt gerealiseerd gaat worden in het hart van de wijk, waar levensmidde len, groente, fruit, vlees, brood, drogist-artikelen en dranken verkrijg baar zullen zijn. Bovendien worden in de supermarkt ook bank- en postfacili teiten gerealiseerd. Boven de supermarkt worden 30 appar tementen in de vrije sector gebouwd in drie woonlagen. De definitieve plannen voor de nieuw bouw worden voor 1 november inge diend. Als alles naar verwachting gaat start de bouw voor half februari van het volgend jaar en kan de Grosmarkt in september 1990 de deuren voor het pu bliek openen. STICHTING WERKLOZEN BELANGEN HEILOO E.O. HEILOO - De Stichting Werklozen Be langen Heiloo e.o., gevestigd aan de Pastoor van Muijenweg 16 te Heiloo, houdt geen zitting in de week van 16 tot en met 20 oktober. Vanaf maandag 23 oktober kan men weer terecht. Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Hoileweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te'bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. i Voor kinderen vanaf 5 jaar: i Entree: f 4,00 i Theater "De Beun" 21 oktober om 13.00 uur en 15.30 uur 22 oktober om 14.00 uur Kaarten bij: Reisburo Holl. Int. Het Open Huis Vele Basisscholen. VERVOERSENQUETE HEILOO OOST HEILOO - Het totaal van de huis-aan- huis bezorgde formulieren was 890. De respons is goed te noemen. Er werden er 572 (64,3%) ingeleverd. Na verwerking bleken 437 bewoners (76,5%) voor een buslijndienst te hebben gekozen. Aantal tegenstemmers: 135 of 23,5%. Het einde van de tijdelijke werkgroep Vervoer - leden van de ANBO, KBO, Stichting Ouderenwerk en Wijkvereni- ging Plan Oost - nadert nu. Half okto ber zullen echter nog nader gedetailleer de gegevens officieel aan het college van B en W worden overhandigd, terwijl de fracties van de politieke partijen daar- voer een brief zullen ontvangen. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo HERFSTINSTUIF BADMINTON HEILOO - Heb je zin om in de her fstvakantie badminton te spelen in een echte badmintonhal? Dat kan! Op woensdag ,18 oktober van 14.15 uur tot 16.00 uur houden wij een herfstinstuif voor alle jongens en meisjes van 7 tot 17 jaar. Je kunt dan kennis maken met deze sport, de spelregels en er wordt trai ning/begeleiding gegeven. Het is niet belangrijk of je al eerder badminton hebt gespeeld. Zorg alleen voor sport- kleding en voor zaalschoenen. Heb je zelf geen racket, dan kun je er bij ons voor deze middag een lenen. Je vindt de Badmintonhal 't Vennewa- ter aan Het Zevenhuizen 46 in Heiloo. Nog vragen of wil je inlichtingen? Bel 337858. GESLAAGD HEILOO - Eind september slaagde on ze oud-plaatsgenote Mieke Swart aan de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam voor het doctoraal examen economie. JUBILEUMKERSTCONCERT IN DE WITTE KERK HEILOO - Het 10e kerstconcert in suc cessie in de Witte Kerk zal een bijzonder karakter dragen door de medewerking van het befaamde Jongenskoor van de kathedraal St. Bavo te Haarlem. De vaste organist van de St. Bavo, Bernard Bartelink, zal ook van de partij zijn, evenals een fluitist. Deze uinieke ge beurtenis zal plaatsvinden op dinsdag 19 december, aanvang 20.15 uur en ver dient nu een plaats in uw agenda. NATUURWANDELING HEILOOËR BOS HEILOO - Op zondag 15 oktober houdt het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) afd. Nrd. Kennemerland, haar maandelijke rond leiding voor belangstellenden in het Heilooër Bos. De wandeling duurt an derhalf uur en begint om 11.00 uur va naf de Kattenberg (aan de Kenne- merstraatweg in het bos) en wordt ge leid door ervaren natuurgidsen. Extra informatie is te krijgen op 072-331588. Het IVN-bezoekers- en natuurstudie centrum in het Parnassiapark in Bergen aan Zee (eerste weg links) is elke zon dagmiddag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. 'SAMEN SLANK' GAAT ER TEGENAAN HEILOO - Vooral zo kprt na de kantie is een grote zorg van velen de extra ki lootjes! Afslankclub 'Samen slank' (v/h Slimming International) is alweer begonnen om u te helpen weer snel slank en goed voor de dag te komen. De club werkt met het duizend calorieën systeem (40 punten). Juist vanwege het punten-systeem kunnen de deelnemers smakelijk blijven eten en te gelijkertijd toch goed en verantwoord afvallen. Wie aan de lijn wil doen kan iedere don derdagavond terecht in zaal Black bom om 19.30 uur, van Aostastraat te Hei loo. Iedereen kan'vrijblijvend een kijkje komen nemen, en dan beslissen of 'Sa men Slank' iets voor haar is. Voor meer informatie: 02513-13020. De actie voor het inleveren van wa pens bij de politie in de afgelopen periode is ook bij de politie Heiloo een succes geweest, zoals uit de uit stalling op bijgaande foto duidelijk wordt. De volgende wapens werden ingeleverd: 8 geweren, 15 pistolen, 11 revolvers, 1 seinpistool, 17 luchtdrukwapens, 2 wurgstokken, 2 wapenstokken, I granaat, 2 traangasgranaten, 1 ploertendoder, 1 goeiedag, 1 werpster, 1 boksbeugel, 4 bajonet ten, 8 dolken, 4 valmessen, 6 werps tenen, 11 vlindermessen, 11 stiletto 's en alle soorten munitie. HEILOO - De leden van de gemeente raad van Heiloo hadden vorige week donderdag aan een kwartiertje genoeg om de agenda van de maandelijkse ver gadering af te werken. Kennelijk was men ook zelf onder de indruk èn verrast door de voortvarendheid: het geroeze moes was, met de warme koffie nog op tafel, niet van de lucht. De raad keurde het collegevoorstel om een drietal speelterreinen op te knappen goed. Het betreft terreinen aan De Oostkanter, Patrijsakkers en de Noor- derneg (bij de Zeeweg). Het volgend voorjaar wordt de reconstructie uitge voerd. In totaal is hier een bedrag van 27.000 gulden gemoeid. Loco-burgemeester Dekker was ver heugd met de instemming van de raad wat betreft het bestemmingsplan De Rietvink. Dit plan is gesitueerd op de voormalige grote speelweide van zwem bad 't Baafje. In de afslankingsproce dure van het zwembad werd het veld bestemd voor woningbouw. De plannen zijn nu zover dat de bouw van gronden kan gaan beginnen. In november zal daarvan melding worden gemaakt in de gemeentelijke informatierubriek van de Uitkijkpost. Men hoopt dat het daad werkelijk bouwen van woningen het volgend voorjaar kan starten. Ruim 900.000 gulden is gemoeid met de aanschaf van nieuw meubilair voor de kantoorvleugel van het nieuwe gemeen tehuis. Aanvankelijk was het de bedoe ling om de aanschaf in de loop van en kele jaren te plegen. Bij onderzoek bleek echter dat het om verschillende re denen gunstiger is de aankoop in z'n ge heel te doen, waardoor het nieuwe pand het volgend voorjaar van buiten èn van binnen nieuw opgeleverd wordt. De raadsleden stemden in met dit plan. Ruim 400.000 gulden was reeds gereser veerd voor de aanschaf. Het resterende bedrag wordt gehaald uit de reserve voor 'Nader te bepalen bestemmingen'. Deze reserve is ondermeer opgebouwd door middel van grondverkopen en de afstoting van gemeentelijke bezittingen, zoals in de afgelopen paar jaar regelma tig is geschied. Tenslotte namen de raadsleden, zonder er overigens een gesproken woord aan te besteden, een voorschot op de behan deling van de gemeentebegroting voor 1990. De raad keurde immers een brief goed. aan de atletiekvereniging Trias, waarin wordt toegezegd dat in het vol gende jaar een bijdrage wordt beschik baar gesteld voor de aanleg van een kunststof atletiekbaan in plaats van de oude èn voor de atletieksport anno 1989 slechte sintelbaan. VROUWENTELEFOON HEILOO HEILOO - De Vrouwentelefoon Heiloo is in de herfstvakantie, op maandag 16 oktober, niet bezet. Vanaf 23 oktober kunnen vrouwen en meisjes weer elke maandagmorgen tussen 10.00 en 11.00 uur terecht bij de Vrouwentelefoon Hei loo met hun vragen en/of problemen De uitgebreide collectie van Van Rozendaal Schoenmode HEILOO - Wie kent niet de schoenen zaak van van Rozendaal in de winkel hof 't Loo, een zaak die met z'n tijd meegaat. Schoenen verkopen is geen eenvoudige zaak, het is immers een zeer mode gevoelig artikel, maar voldoet de schoen niet aan de eisen „prettig zitten" en „lekker lopen" dan ineens is mode niet meer zo belangrijk want voor alles moet een schoen goed zitten. Het dragen van schoenen begint al bij onze eerste pasjes. De heer van Rozen daal zegt hierover: „Ik ben altijd erg kritisch met de verkoop van kinder schoenen, het is zo belangrijk dat ?o'n schoentje ook perfekt zit. Zo'n kind is nog volop in de groei, als de basis niet goed is, in dit geval de stand van de voet, dan kan dat nare gevolgen heb ben". Het is dus logisch dat de firma van Rozendaal goed gesorteerd is in kinderschoeisel, en dat u een goed ad vies krijgt. Natuurlijk geldt dat voor de volwasse nen ook, maar die weten vaak wat ze willen (hoewel je dat bij kinderen ook niet uit moet vlakken) maar een volwas sene ziet een schoen vaak in combinatie met hetgeen hij/zij draagt, de kleur speelt dan een belangrijke rol. Van Ro zendaal heeft dus een ruim assortiment zowel voor dames als voor heren en de meesten zullen hieruit dan ook goed hun keuze kunnen maken. De prijzen liggen zoals dat heet in de „stevige middenklasse" waarvoor u dus waar voor u geld krijgt. Nu de winter voor de deur staat krijgt de pantoffel ook weer aandacht. Eigenlijk is dit woord uit de mode, men spreekt tegen woordig meer van een „huisschoen". Van Rozendaal heeft er veel keus in, leuke kleuren en lekker warm. Wie ge woon eens wil kijken wat van Rozen daal allemaal te bieden heeft moet eens naar binnen stappen, de zaak is pas ge moderniseerd en alles is heel royaal uit gestald. U zult versteld staan van het grote aanbod. Daarnaast vindt u ook nog zooltjes, schoensmeer (in heel veel kleuren) en zelfs sleutelhangers met daaraan... juist een schoen. Schoenen van Van Rozendaal, zijn er voor ons allemaal! Rechte Hondsbosschelaan 22, (Postbus 68, 1850 AB), Heiloo. Voor meer informatie: 072 - 330175. HEILOO - Aanstaande vrijdag neemt directrice Miriam Scha afscheid van de John F. Kennedy Mavo en van de ge meente Heiloo. Zo'n twee jaar geleden werd zij door de gemeenteraad in die functie benoemd. Zij verlaat school en gemeente in verband met haar benoe ming tot rector van een grote scholenge meenschap in Leiden. Haar vertrek komt sneller dan wie ook verwacht, mevrouw Scha inclusief. „Het is nog maar twee en een half jaar geleden dat ik voor het eerst door Hei loo liep. Ik zag er veel groen, mooie hui zen, luxe winkelcentra, maar vooral ook jonge mensen, waarvan ik hoopte dat ik iets voor ze zou gaan betekenen". „Veel sneller dan ik voor mogelijk had gehouden, voelde ik me thuis in de buurt van mijn werkplek, de Kennedy Mavo", gaat mevrouw Scha verder. „Iedereen was zeer coöperatief: de bak ker was bijvoorbeeld niet te beroerd om daags voor Sinterklaas nog een paar honderd speculaaspoppen te bakken, De Beun en de muziekschool waren zeer gastvrij en de deuren van het gemeente huis stonden ook altijd open". In het bijzonder prijst mevrouw Scha ook de ouders van leerlingen van de Kennedy Mavo. Zij gaven mevrouw Scha het nodige vertrouwen en waren zeer betrokken bij de school. Over de opvolging van mevrouw Scha is op dit moment nog niets concreet be kend. Voorlopig wordt eerst afscheid genomen van de scheidende directrice. Een ieder die haar persoonlijk gedag wil zeggen is daarvoor aanstaande vrijdag (13 oktober) tussen 17.00 en 18.00 uur welkom in de aula van de school, waar de afscheidsreceptie wordt oehr>»id<»n Kennemerstraatweg 129, Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1