49 r5 49 J5 feintraluin G.P. Groot Recycling neemt nieuwe installatie afvalscheiding in gebruik WINTERSPOR T Ito A.J. vos BEDRUKTE MOUSSELINE A /Vlascotte 19.50 2230 PER METER 't HOEKSTUK Net wat meerMode CHARLSTON Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder wijst u de weg in Heiloo. 072-330332 m ill Najaar '89 dessins. dan is het zover! Grandioze heropening van winkelcentrum 't Hoekstuk m.m.v. Gerard Joling kado trends 54e JAARGANG NO. 43 - 1 NOVEMBER 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Raad Heiloo vergadert Werkgroep 77-11 start vrijdag met expositie VERBIJSTEREND! heiloo Grosmarkt in Ypestein Open dagen bij autobedrijf Dirk Barten MEER METERS MODE Winkelcentrum HCIl0D Bij betere bescherming Q kan de "plu'' 3 thuis blijven. J PRISMA JuSstefotf' HERMAN KWAAD Stationsweg 61 - Heiloo. Mafidalenenstraat 22. Alkmaar Leidsestraat 61Amsterdam Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ,e bereiken onder nummer 072-330175 iHllHl Redactie-adressen: - I Baafjeslaan 1 1852 BE Heiloo (072-331081) J Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - De leden van de gemeente raad van Heiloo vergaderen morgena vond (donderdag 2 november) vanaf 20.00 uur in de raadzaal van het ge meentehuis. De vergadering staat onder leiding van loco-burgemeester J.J. Dek ker (VVD). Op de agenda staat ondermeer een nieu we opzet voor het verlenen van gemeen tegaranties. Het college stelt de raad voor een versoepeling van de bestaande regeling door te voeren om zo de koop van woningen aantrekkelijker te ma ken, waardoor ook de druk wat betreft het aantal woningzoekenden in de toe komst wat minder kan worden. Daarnaast staan er enkele voorberei- dingsbesluiten op de agenda en de ver koop van enkele stukjes grond. Ook een voorbereidingskrediet voor de aanleg van de zuidelijke wijkontsluitingsweg wordt besproken alsmede een krediet voor het bouwrijp maken van het bestemmingsplan De Rietvink. De volledige agenda en de daarbij beho rende stukken liggen morgen nog ter in zage bij de afdeling algemene zaken van de gemeente (kantooruren) en tijdens de openingsuren in de openbare biblio theek. Wie de uitkomst wil weten is donderdagavond welkom om de verga dering bij te wonen. HEILOO - Vrijdag 3 november om 20.00 uur opent wethouder A.A.M. Willemse-van der Ploeg de vierde expo sitie van de Heiloose werkgroep 77-11, welke in het witte kerkje zal worden ge houden. De opening krijgt een feestelijk karakter muzikale medewerking wordt verleend door de dames Emmy Grond- hout viool en Liesje Schuytemaker pia no. Zondag 5 november zal Gerard Leegwater vanaf 14.00 uur orgelspel ten gehore brengen. De groep koos als thema „kontrapunt" en elke kunstenaar heeft daar zijn haar gedachten over. De werkgroep bestaat uit de volgende kunstenaars: Jan van Erkelens (pentekeningen, potloodteke ningen, aquarel), Jan Giling (olieverf, aquarel, droge pastel), Diny Hage (zijde kollages), Willem K.S. (materieschilde rijen, objecten), Mary Koekenbier (olie verf/acryl Schilderijen), Kees Ooster- baan (kistjes, kollages en tekeningen), Ineke Watzema (gemengde technieken), Watze Watzema (acryl), Wensma (keramiek). Ook in de volgende winkels om het Wit te Kerkje is werk van de werkgroep te zien. Boekhandel Deutekom, de Kleu- ver in de Winkelhof en de Amro-bank en de ABN en bij binnenhuisarchitec tuur Silhouet. De openingstijden zijn als volgt. Zater dag 4 november en zondag 5 november van 11.00-17.00 uur. Maandag 6 no vember t/m vrijdag 10 november van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Zaterdag 11 november van 11.00-17.00 uur. Groepen en scholen eventueel na afspraak 's morgens, tel. 128^56. De toegang is gratis. VOORLICHTINGSAVOND BOTONKALKING A1KMAAR - Op 21 november organi seert het MCA in het Gulden Vlies te Alkmaar een voorlichtingsavond over botonkalking. Aanvang 20.00 uur, de toegang en koffie gratis. Dhr. Goelingh-Bennink gynaecoloog, en Dr. J. A. van Geelen, internist, beiden uit het MCA spreken over het vóórkomen en voorkómen van botonkalking. Te vens wordt er gelegeheid geboden tot het stellen van vragen. Wanneer u geïn teresseerd bent in de voorlichtingsavond dan kunt u zich in de periode van 1 tot en met 15 noember telefonisch aanmel den. Dit kan alleen op werkdagen tus sen 13.00-16.00 uur. Het telefoonnum mer is 072-145454, toestel 2005. Na tele fonische aanmelding krijgt u de toe gangskaarten thuisgestuurd. Verbijsterend hoe natuurgetrouw deze prachtige zijden planten zijn gemaakt. En even verbijsterend is deze week de prijs! Bamboe Van Z&tSÖ" Ficus Hawai Van j6%50" voor voor Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 HEILOO - Vrijdag 3 november is voor G.P. Groot Recycling BV in Heiloo een mijlpaal in haar bestaan. Het is de be kroning van bijna drie jaar onderzoek en ontwikkeling naar een nieuw stort plaats, tezamen met een unieke in eigen bedrijf ontwikkelde scheidingsinstalla tie voor de herwinning van grondstof fen uit opgegraven en nieuw aangevoerd bouw- en sloopafval. De huidige stortplaats werd in 1973 in gebruik genomen. Deze zou zonder ver dere maatregelen in 1988 geheel vol gestort zijn en gelsoten moeten worden. Het provinciaal bestuur en het gemeen tebestuur van Heiloo wilden namelijk geen verdere ophoging meer van de stortplaats. Dit zou voor G.P. Groot Recycling BV en voor de regio een slechte zaak zijn: 20 arbeidsplaatsen weg en het verlies van een goed gelegen stortplaats. Eind 1986 is daarom door het bedrijf een revolutionair plan ontworpen, dat de volgende onderdelen bevatte. Het opgraven van de bestaande, niet geïso leerde stortplaats. Het scheiden van het vrijkomende materiaal tot grondstoffen in een scheidingsinstallatie. Het volgens de nieuwe criteria inrichten van de ont graven stortplaats. De vrijgekomen ruimte met een toegestane verhoging van drie meter opnieuw gebruiken als stortplaats voor niet-verbrandbaar en niet te recyclen afval. Door deze aanpak zal de stortplaats nog 25 jaar extra de functies van verwerking en bewerking van afvalstoffen kunnen behouden. Onzeker avontuur In februari 1987 werd door de provincie toestemming verleend voor het ontwik kelen van een definitief plan, waarin moest blijken dat een en ander tech nisch en milieu-hygiënisch haalbare kaart was-. Voor G.P. Groot Recycling BV was dit het startsein voor een nog hoogst onzeker avontuur. Immers, nog nergens bestond een scheidingsinstalla tie, die zowel opgegraven als nieuw aan gevoerd afval kon verwerken. In het voorjaar van 1987 werd een een voudige installatie opgebouwd, geba seerd op handmatige scheiding. Uite raard was de produktie hiervan laag en de kosten (te) hoog. Gedurende twee jaar is deze installatie uitgebouwd, ge wijzigd en beproefd om nieuwe schei dingstechnieken te ontwikkelen. Toen in het voorjaar van 1989 de installatie werd ontmanteld, was ze bijna half zo groot als de huidige nieuwe installatie. In het najaar van 1987 was voor het be drijf duidelijk dat de plannen technisch en milieu-technisch haalbaar. Op dat moment werd aangevangen met de (ver plichte) milieu-effect-rapportage (MER). Een jaar later werd de rappor tage bij de overheden, samen met zes vergunningaanvragen, ingediend. De beoordeling was gunstig: het plan kreeg zelfs het predikaat 'Landelijke voor beeldfunctie' mee. Nieuwe installatie In november 1988 werd het definitieve ontwerp van de nieuwe scheidingsinstal latie vastgesteld en besteld. In augustus van dit jaar werd deze geplaatst en na een proefperiode van enkele maanden is men nu zover dat de installatie officieel in gebruik genomen kan worden. De productie bedraagt momenteel 70.000 kilo opgegraven, sterk gemengd bouw en sloopafval tot. 140.000 kilo schoon puin per uur. De herwonnen grondstoffen bestaan uit grond, korrelmix, asfaltkorrels, ijzer, non-ferro, hout en kunststoffen, welke Deze week in de Uitkijkpost specia le aandacht voor wintersport. Enke le pagina's informatie en aanbiedin gen. Bijvoorbeeld informatie over Makelaar Taxateur o.g hypothe'ken009 Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSI iRANTiEN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES de wintersportmogelijkheden in Frankrijk. Op deze foto van de plaats Avoriaz wordt duidelijk dat de mogelijkheden legio zijn. In A voriaz bijvoorbeeld kan men niet met de auto terecht in de dorpskern: het vervoer geschiedt met romanti sche arresleden. Lees meer hierover elders in deze Uitkijkpost. HEILOO - Twee weken geleden publi ceerde de Uitkijkpost een bericht over de komst van een Grosmarkt in de nieu we wijk Ypestein. Aan destrekking van het bericht was niets fout, echter de te kening die erbij werd geplaatst was wat voorbarig. Pas dezer dagen is het uit werkingsplan ingediend bij de gemeen te. Met een voorbehoud wat betreft de precieze datum streeft de gemeente er naar dit plan in de Uitkijkpost van 22 november te publiceren in haar voorlichtingsrubriek Een zeker verschil met de gepubliceerde tekening betreft de appartementen bo ven de te realiseren supermarkt.. Deze zullen niet zo kolossaal geplaatst wor den zoals gesuggereerd, maar meer trapsgewijs. De lage kant zal aan oost kant, waar de woningen het dichtst bij staan, komen. De gevelafstand tussen de winkel en de huizen is 21 meter. HEILOO - Van donderdag 2 november tot en met zondag 5 november is er bij autobedrif Dirk Barten open huis. U kunt dan kennis maken met de Hunday Pony XP een moderne gezinswagen en de Hunday Sonata een topklasse wagen voor de pris van een middenklasser. Maar Dirk Barten heeft ook goede ge bruikte wagens met Bovag garantie. De werkplaats is modern uitgerust, daar worden LPG installaties, autotelefoons en TBBS-TNO-goedgekeurde alar minstallaties vakkundig ingebouwd. Zij zijn ook een erkend APK-VVN keuringsstation. U kunt ook uw auto zelf wassen bij Dirk Barten, er staat een moderne wa- sinstallatie en ze zijn zeven dagen per week open. U vindt autobedrijf Dirk Barten aan het Zevenhuizen 40. UP HCMÖNI*n ^scose en Heiloo, Raadhuisweg 11. "'NU WELFARE VERKOOPT IN 'T LOO HEILOO - Op donderdag 1 en vrijdag 2 november (tot 18.00 uur) kunt u op het middenplein van 't Loo weer terecht bij de Welfare van het Rode Kruis afde ling Heiloo. Er is een uitgebreide collec tie handwerk te koop, o.a. eigen gebrei de sokken, babykleding en knuffel beesten. Dit keer zijn er ook leuke kleu tertruien met opgemaasde motieven. Met het oog op de decembermaand ra den we u aan om even langs te komen, bovendien steunt u er een goed doel mee. Met de opbrengst van deze ver koop, kan weer nieuw materiaal worden aangeschaft, waarmee de Welfare deelnemers weer aan de slag kunnen. Nieuwe deelnemers voor de groepen op maandag- en dinsdagmiddag kunnen .zich opgeven, er is weer plaats. Voor al le informatie kunt u terecht bij de coör dinator van het Welfarewerk, Nel Coo- legem, tel. 072-335427. 33" De gloednieuwe afvalstoffen- scheidingsinstallatie van G.P. Groot Recycling B V in de Boekeler- meer, langs het Noordhollands Kanaal. worden toegepast in de wegebouw, stortplaatsafdekking, nieuw asfalt, schroothandel, houtverwerking en kunststoffenrecycling. De afzetmoge lijkheden overtreffen de productiecapaciteit. Met de ingebruikname van de nieuwe scheidingsinstallatie meent G.P. Groot Recycling BV nog niet aan het eind van de ontwikkelingen te zijn. Het milieu blijft immers om steeds meer aandacht vragen. Maar met de komst van deze in stallatie is een stap in de goede richting gezet. Elders in deze Uitkijkpost staat een aankondiging van een open dag bij de stortplaats en scheidingsinstallatie. Het is voor een ieder de moeite waard er een kijkje te nemen. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo -cJ regenjas- y. horloges Kenn.straatweg 414, Heiloo C Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- H A M IWI A M gl Holle weg 19 hogedrukontstopping I invi immnu Tel. 072-335085 dakbedekkingen Volgende week is het zover: dan gaan de deuren van het geheel vernieuw de winkelcentrum 't Hoekstuk open. Op deze foto alvast een voorproefje: veel licht en fraaie bestrating, nu nog spiksplinternieuw, zijn over enige tijd 'gewoon' voor het vernieuwde centrum. OECUMENISCHE VOETTOCHT HEILOO - Op zondag 5 november wordt in het kader van het Willibrord- jaar een oecumenische voettocht gehou den. Deze leidt de deelnemers langs ver schillende plaatsen, die aan Willibrord herinneren. Beginpunt is het Willi- brordputje in het centrum van Heiloo. Van daaruit wordt er naar de Willibror- duskerk gelopen (1200 m.) en vervol gens naar de abdij van Egmond Binnen (3500 m.) Programma: 14.00 uur: welkomstwoord door pastoor C. Harte in het witte kerkje in Heiloo. Overweging door dominee B. Kruit over de zinsnede uit het Willi- brordlied 'wij zijn uit-eengevallen'. 14.40 uur: korte viering in de Willi- brordkerk van Heiloo. Overweging door pastoraal werkster T. Walstra over de zinsnede uit het Willibrordlied 'roep ons opnieuw'. 16.15 uur: oecumenische versperdienst in de benedictijnerabdij van Egmond- Binnen. Overweging door deken J. Kin- neging van de oud katholieke kerk over de zinsnede uit het Willibrordlied 'ter- wille van uw naam'. Zegen en zending door abt. G. Matthijsen. Mocht het aantal deelnemers zo groot zijn dat de abdijkerk onvoldoende ruimte biedt, dan zal men voor de oecu menische vesperdienst uitwijken naar de parochiekerk van Egmond-Binnen, die plaats biedt aan velen; na afloop kan men zich dan naar de abdij begeven. KOORCONCERT BERGEN - Op vrijdag 10 november verzorgt de koorvereniging Bergen een concert in de Petrus en Pauluskerk aan de Dorpsstraat te Bergen. Uitgevoerd zal worden het requiem van, Antonin Dvorék. Toegangsbewijzen, waarin de tekst is opgenomen, 17,50, houders pas 65+ en CJP 15,00. Kaarten ver krijgbaar bij de VVV of via tel. 02208-13339/12085. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Op loss vorige Krommelaa

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1