V msm. Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Cursus inkomenshertoets Premie-A Gemeentelijke belastingen Vergaderingen Raadscommissies Het Gemeentelijk Sociaal Fonds Reconstructie Vinkenlaan Verkoop bouwterreinen plan De Rietvink WAT WIL JIJ LATER WORDEN? DE GLASBAK SNAKT NAAR GLAS NETZO GROOT ALSJIJ Verleende Bouwvergunningen UITKIJKPOST 8 NOVEMBER 1989 Gemeentehuis, Raadhuisweg 4 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker, Kennemerstraatweg 382 Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Stichting Consument en Huishouding Kennemerstraatweg 382 Voor informatie of advies bij vragen en/of problemen op financieel gebied; schuldhulpverlening. Spreekuren na afspraak: donderdag van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. Tel. donderdag 313185; op overige werkdagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt op 313183. Telefonisch spreekuur Vandalisme Bureau Welzijn (mevr. Roos) - tel. 313121. Iedere maandagmorgen tussen 8.00-12.00 uur. Openbare werken, Slimpad 76 Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde openingstijden worden afgeweken. Telefoonnummers: Alle afdelingen via centrale gemeentehuis- tel. 313131 Óaarnaast tevens via een doorkiesnummer rechtstreeks bereikbaar: Afdeling bevolking, burgerlijke stand -tel. 313100 Buro Huisvesting 7 tel. 313136 Afdeling financiën, belastingen -tel. 313122 huursubsidie en gemeentegarantie -tel. 313124 Openbare werken, administratie -tel. 313152 Van de Vereniging Eigen Huis is het aanbod aan de gemeente Heiloo gekomen een cursus Inkomensher toets Premie-A te geven in Heiloo. Deze cursus is bedoeld voor die bewoners van een Premie-A-koopwoning (gekocht vanaf januari 1984) die te maken krijgen met de Beschikking geldelijke steun eigen woningen 1984, met als onderdeel inkomensher- toetsingen. Door de onbekendheid met deze beschikking kunnen foutieve beslissingen genomen worden door de betref fende bewoner. De gevolgen kunnen zijn dat de al toe gezegde subsidie wordt verlaagd, waardoor woon lasten niet meer op te brengen zijn. De cursus duurt 1 avond en is voor de deelnemers gra tis. De Gemeente Heiloo betaalt de kosten via de Re geling bijdragen aan gemeenten t.b.v. woonconsu menten. Indien u interesse heeft voor deze cursus willen wij u verzoeken u op te geven bij de gemeente Heiloo, bu reau Welzijn, Mw. Roos, telefoon 313121, vóór 30 no vember a.s. Bij voldoende aanmeldingen zal u t.z.t. een uitnodiging worden. toegezonden. Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Kwijtschelding Onlangs zijn de aanslagen voor het rioolafvoerrecht en de afvalstoffenheffing verzonden. In de toelichting op de achterzijde van het aanslagbiljet wordt onder ande re de mogelijkheid tot kwijtschelding genoemd als de belasting niet of slechts met buitengewoon veel moeite kan worden betaald. U kunt voor kwijtschelding van maximaal de helft van het rioolafvoerrecht en de afvalstoffenheffing in aan merking komen indien u door de Ontvanger der Rijks belastingen kwijtschelding is verleend van uw aanslag gemeentelijke onroerendgoedbelastingen over het jaar 1989. Voor gedeeltelijke kwijtschelding van het ri oolafvoerrecht en afvalstoffenheffing dient u een schriftelijk verzoek in te dienen bij het college van bur gemeester en wethouders, waarbij u een kopie van de beschikking van de Ontvanger der Rijksbelastingen dient bij te voegen. Een folder met uitgebreide informatie is gratis verkrijg baar op de afdelingen Financiën en Sociale Zaken van de gemeente. Telefonisch kunnen inlichtingen worden verkregen bij het buro Belastingen van de afdeling Financiën, tel. 313122. Verhuizing Na het verzenden van de aanslagen is ook nu weer ge bleken dat verhuizingen niet of te laat worden doorge geven. Dit heeft tot gevolg dat de aanslagen niet juist worden opgelegd. Bij het opleggen van de aanslagen wordt namelijk uitgegaan van de gegevens in het be volkingsregister. U bent bij vertrek of verhuizing binnen de gemeente verplicht dit vijf dagen voor of uiterlijk vijf dagen na de datum van verhuizing door te geven. Om extra werk en kosten van zowel u als van de ge meente te voorkomen, verzoeken wij u dringend bo vengenoemde termijn aan te houden. Hieronder volgen de belangrijkste agendapunten van de vergaderingen van raadscommissies deze maand: Commissie voor financiën en personeelszaken, donderdag 9 november. - begroting 1990 - wijziging belastingverordeningen 1990 - aangaan van leningen en rekening-courantovereen komsten voor 1990 - bijstelling begrotingsbeeld 1989 e.v. jaren (najaarsnota) - personeelsuitbreiding afd. financiën c.a. - beschikbaarstelling diverse kredieten - wijziging vergoedingsregeling vrijwillige brandweer. Commissie voor sociale zaken, maatschap pelijke dienstverlening, volksgezondheid en cultuur, maandag 13 november. - begroting 1990. Commissie voor ruimtelijke ordening, sport en recreatie, dinsdag 14 november. - begroting 1990 - uitwerkingsplan 2B (woongebied) van het bestemmingsplan Zuid-Oost I (Ypestein). Deze commissievergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis, Raadhuisweg 4. Aanvang 20.00 uur. Deze vergaderingen zijn openbaar. (Herhaald bericht) In de gemeente Heiloo bestaat sinds oktober 1988 een gemeentelijk Sociaal Fonds. In de vergadering van de gemeenteraad van mei 1989 is via een verordening ge regeld op welke wijze van het fonds gebruik kan wor den gemaakt. Zelfstandig wonende inwoners van Heiloo, die een in komen hebben beneden, gelijk aan of net iets boven het sociaal minimum, kunnen een beroep doen op het fonds. Een bijdrage kan bestaan uit een financiële te gemoetkoming, maar het kan ook in de vorm van een pakket. Die keuze is aan betrokkenen zelf. Een bijdrage kan worden verstrekt in alle mogelijke kosten. Dat kan voor iedereen verschillend liggen. Kosten die voor iedereen gelijk zijn is b.v. de aanslag van De Uitwaterende Sluizen. Een paar voorbeelden van andere kostensoorten zijn, de contributie voor het lidmaatschap van een vereni ging, de aanschaf van een zwemabonnement, het lid maatschap van de Bibliotheek, bepaalde studiekosten maar misschien ook gewoon een bijdrage in te maken reiskosten. En zo zijn er nog wel een aantal voorbeel den te noemen. Belangrijk is, dat het gaat om kosten die moeten wor den gemaakt en waarvoor niet via een andere weg een vergoeding kan worden gekregen. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk mensen met een inkomen op minimum niveau van het fonds ge bruik gaan maken. Voor 1989 zijn de bijdragen voor een gezin bepaald op f 85,00 en voor alleenstaanden op f 65,00. Na af loop van dit jaar zal er een evaluatie plaatsvinden en zal worden bezien of er een andere werkwijze moet worden toegepast. Het is namelijk mogelijk dat ieder jaar opnieuw een be roep op het fonds wordt gedaan. Om voor een bijdrage in aanmerking te komen dient een schriftelijke aanvraag te worden ingediend. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Sociale Zaken en bij De Openbare Bibliotheek. De formulieren moeten worden ingeleverd bij de afde ling sociale zaken. Voor een goede beoordeling is het wel noodzakelijk dat gegevens worden meegenomen over de financiële omstandigheden van aan vraagster/aanvrager. Mocht het bovenstaande stukje voor u niet duidelijk zijn, aarzel dan niet om contact op te nemen met de af deling sociale zaken waar men u alle mogelijke inlich tingen kan verstrekken, (tel. 313181). In verband met de slechte toestand van de verharding van de Vinkenlaan en de overlast die wordt ondervon den door de slechte afwatering zal in de week van 13 november a.s. worden begonnen met de reconstructie van deze weg. De bestaande asfaltverharding zal wor den verwijderd en worden vervangen door een klinker verharding. Tevens zullen ten behoeve van de afwate ring enkele rioleringswerken worden uitgevoerd. De huidige smalle bermen zullen eveneens worden bestraat. Door voornoemde werkzaamheden zullen de aan deze weg gelegen garages c.q. panden tijdelijk niet met de auto bereikbaar zijn. De werkzaamheden zullen naar verwachting ca. 3 weken duren. Voor nadere informatie kunt U terecht bij de heer B. de Groot, telefoonnr. 334008 of 313158. Voor reacties: Raadhuisweg 4 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken be kend, dat in plan 'De Rietvink', gelegen aan de Zee weg te Heiloo, verkocht worden: Bouwgronden Gronden voor de bouw van 24 vrijstaande en half- vrijstaande woningen. De grootte van de kavels loopt uiteen van 300 m2 tot 800 m2 (gemiddeld 500 m2). De prijzen variëren, afhankelijk van de ligging, van f 335,- tot 373,- per m2, inclusief BTW. Aanmelding Gegadigden voor deze bouwgronden dienen zich vóór 1 december 1989 te melden bij burgemeester en wethouders, door invulling van het dezerzijds te ver strekken inschrijfformulier. Gezien de grote belangstelling die voor deze kavels blijkt te bestaan, wordt geadviseerd op het inschrijf formulier de voorkeur aan te geven in welke volgorde men voor een kavel in aanmerking wenst te komen. Toewijzing Voor het kopen van deze bouwgronden komen in eerste instantie alleen inwoners of woningzoekenden van de gemeente Heiloo in aanmerking. Zonodig worden de kavels via loting toegewezen. Informatie De bouwgronden worden te koop aangeboden onder voorbehoud van goedkeuring van het bestem mingsplan De Rietvink door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Verwacht mag worden dat de kavels eind april 1990 bouwrijp beschikbaar zijn. Nadere informatie: over de verkoop en de bouwkavels bij bureau Grondzaken, Raadhuisweg 4, tel. 313126, over de bebouwingsmogelijkheden bij bureau Stede- bouw, Slimpad 16a, tel. 313167. Gemeente Heiloo Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: De Waard 101P. Leusink - vergroten garage en bouw bijkeuken. Kennemerstraatweg 330, Foto Kino - uitbreiden woon huis/winkelpand. Het Zandstuk 102, L. de Bruijne - bouw berging. Kennemerstraatweg 19, L. Slingerland - uitbreiden woning. Goodeslaan 1, P. Bakker - bouw dakkapel. Deze bouwvergunningen en de bijbehorende tekenin gen liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Wer ken, Slimpad 16, maandag t/m vrijdag tussen 8.00-12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wan neer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouw zaken) worden gemeld, tel. 313170 of 313166. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. GEMEENTE HEILOO •'ii HSV VOETBAL HEILOO - Vanwege de slechte weer somstandigheden gingen de wedstrijden van de HSV-selectieteams afgelopen zondag niet door. Aanstaande zondag zijn de weergoden wellicht milder gestemd wanneer het eerste team uit speelt tegen Ilpendam (aanvang 14.30 uur) en het tweede team in Warmenhui- zen de strijd aanbindt met Vios (aan vang 11.00 uur). TVV ROZING HEILOO - Spraken we vorige week nog van een mogelijk kampioen deze week zijn de kansen in snel tempo afgeno men. Het eerste team van Rozing moest aantreden tegen Rataplan dat thuis met 6-4 van Rozing had verloren. Maar door zeer zwak spel van Rozing werd de wedstrijd zomaar verloren met 7-3. Als dit team aan het eind van de competitie punten te kort komt om te promoveren, weet men waar ze de punten hebben la ten liggen. Afgelopen zondag werd voor de senio ren weet het Ten-Cok toernooi gehou den. In de hoofdklasse eindigde maar liefst 3 leden van Rozing bij de eerste vier. Stefan Bijl werd 4de, Dick Rozing 3e en helaas geen eerste maar wel een tweede plaats voor Fer Nieuweboer. Bij het dubbel werd wel een eerste plaats ge haald door Fer samen Dick. FIETSTOCHTEN DOOR TROPISCH INDONESIË ALKMAAR - Het overweldigende suc ces van de afgelopen jaren heeft ertoe geleid dat de Stichting Sportevenemen ten Le Champion ook in 1990 een twee tal fietstochten door Indonesië over de eilanden Java en Bali organiseert. Over duidelijk is bij vorige tochten gebleken dat de fiets het meest ideale vervoermid del is om een land goed te leren kennen. In Indonesië trekt men door kampongs en dessa's waar men in direct contact staat met het leven op het platteland van alledag. Men ontmoet er de buitenge woon gastvrije bevolking die je graag thuis uitnodigen en men geniet van de groepen schoolkinderen langs de route die de les even in de steek hebben gela ten om die Hollandse fietsers te zien passeren. De bekende toeristische attracties wor den tijdens deze fietstochten uiteraard niet overgeslagen. De Borubudur en Prambanantempel zullen worden be zocht; de Bromovulkaan wordt beklom men en vooral op Bali zijn de dans voorstellingen onvergetelijke ervaringen. De totale duur van beide trips bedraagt 28 dagen. Deelname is mogelijk voor ie dereen die regelmatig fietst. Het vertrek naar Indonesië vindt plaats op de vrij dagen 18 mei en 25 mei. De gemiddelde dagstand voor de le groep bedraagt 80 km; bij de 2e groep heeft men tevens een keuzeafstand van 50 km per dag. De bagage wordt vervoerd in busjes welke tevens reparatiemateriaal mee hebben voor pechgevallen. Alle nadere inlichtingen: Cees Lansber gen, Rijperwaard 257, 1824 JW Alk maar, tel. 072-620969. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN F.C.C. DE BOSCROSSERS HEILOO, Op 28 oktober en 4 novem ber werden bij de Boscrossers twee wedstrijdjes verreden voor het club kampioenschap van 1989. Tevens werd deze gelegenheid gebruikt om de woens dagmiddag jeugd (vrij crossen) ook een eigen kampioenschap te laten rijden. Op 28 oktober was er een zogenaamde trial, dat zijn behendigheidspelletjes over diverse opstakels op de fiets. Op 4 november werd er een baanrecord ver reden. Een ieder moest tweemaal de baan afleggen, zodat de snelste tijd ge noteerd kon worden. Onder eigenlijk slechte omstandigheden, veel wind en regen, gaf iedereen zich tot het uiterste, aangemoedigd door pa of ma. De uit slagen van de twee wedstrijdjes waren als volgt: recreanten (woensdagmiddagjeugd): bij de 4 jarigen: 1ste Tim Blank. Bij de 6 jr.: 1ste Jeroen Broeks. Bij de 7 jr: 1ste Lenneart Warren. Bij de 8 jr.: 1ste Daan den Engelsen, 2de Mathijs Broeks, 3de Dave de Wild, 4de Ralf Warren, 5de Kees Brandenburg. Bij de 9 jr.: 1ste Peter van Gennip, 2de Patrick Daas 3de Robbert Hoff. Bij de 11 jr.: lste Marcel Brandenburg. Bij de eigen leden werden clubkampi oen: Tim Suykerbuyk, Mark Bonnet, Loes van Westerop, Marcello Constan- tin, Jarno Hoogland, Bob Suykerbuyk, Rob Constantin, Flemming van Craai- kamp, Rick van der Waard, Marcel de Groot, Ronald Levering, Bas van der Zee, Hein Koopman, Bob van Weste rop, Peter de Jeu, Peter Hoogland, Lin da van Westerop. Vanaf woensdag 8 november is de crossbaan gesloten voor iedereen, ook voor de jeugd van de woensdagmiddag. HEILOOER BRIDGE CLUB HEILOO - Uitslagen dinsdag 31 okto ber: A-Lijn - N-Z: 1. ds. Klerk - Stark 61.00, 2. fam. v.d. Laan 56.00, O-W: mw. Eichelsheim - hr. Tamminga 55.50; 2. ds. Brinkhuis - Meuleman 54.00; B- Lijn, 1. ds. v.d. Velden - Visser 62.00, 2. ds. Leegwater - Uiterlinden 54.00, 1. ds. Haafkens - Wijnbeek 57.50, fam. Kraakman 57.50. Donderdag 2 november: A-Lijn, 1. hr. Berkman - mw. v.d. Vlies 52.50, mw. Eichelsheim - hr. Tamminga 52.50, 1. mw. Imeson - hr. Tiel 62.92, 2. ds. de Bruyckere - Stark 60.83, B-Lijn: 1fam. Nieuweboer 58.75, 2. ds. Koster - Visser 57.50, 1. mw. Couzijn - hr. Roelofs 57.92, 2. fam. Fritzemeier 55.00; C-Lijn 1. hr. Evers-Haan 55.42, 2. ds. Feller - de Wilde 54.17, 1. hr. Bijlsma - Löhr 69.17; 2. fam. v.d. Steen 57.50; D-Lijn 1. fam. Wegewijs 57.64, 2. hr. Couzijn - Jacobs 56.25. Afzeggen voor de dinsdagavond bij mw. Admiraal, tel. 335718, (b.g.g.) tel. 330052, voor de donderdagavond bij de heer Admiraal tel. 330052, (b.g.g.) tel. 335718. HET FELLE STOOTJE HEILOO - Omdat we weer meer com petitiewedstrijden zijn gaan spelen, van wege het grotere ledenaantal, spelen we op twee biljarts i.p.v. één. Desondanks werd 30 oktober het een lange avond aangezien er drie partijen pas na meer aan 30 beurten eindigden, zelfs een in 54 beurten. Thea Modder won haar partij tegen Hanka Koedijk binnen 30 beur ten, wat haar een extra bonuspunt opleverde. De uitslagen: R. v. Opzeeland - B. Nan- ne 0-2, T. Modder - H. Koedijk 3-0, A. Bakker - J. Bussing 0-3, E. Hoetjes - V. Becker 0-2, T. Zonneveld - T. v. Willi gen 2-0, T. Modder - E. Hoetjes 0-3. DE MEENT ORGANISEERT SCH A ATSENRUILBEU RS ALKMAAR - Zaterdag 11 november organiseert Kunstijsbaan De Meent i.s.m. Sportshop Slikker een schaatsen- ruilbeurs in de kleedkamers van de Meent. Nu de temperatuur weer een normaal karakter heeft wat bij schaat sen hoort organiseren wij deze ruilbeurs voor iedereen die te grote of te kleine schaatsen heeft en deze hand wil doen of wil ruilen. Met name de schaatsen voor jeugdigen zijn veel gevraagd waar bij de lage noor de voorkeur heeft. In dien u dus andere grotere schaatsen wilt kopen of ruilen komt u dan zaterdag middag 11 november v.a. 14.00 uur naar De Meent. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE HEILOO - In de interne competitie heeft Ebregt in de B-poule de leiding overgenomen. Hij won van ClauSen, die daardoor zakte naar de derde plaats. Plas nestelde zich ook weer eens in de top-vijf van deze poule door winst op Langereis. In de staart van de A-groep verloor Vo van Van Hoek, na toch zeer fraai aan- valsspel in de opening. Later verloor hij de grip op de partij. Van Etten heeft zich eindelijk ontworsteld aan de degra datiezone door Niehaus te verslaan. De uitslagen van deze week luiden: A. Rampen - G. Hafkamp 1-0, G. Heerin- ga - F. v.d. Werff 1-0, K. Jongkind - P. Folkertsma afg., J. Wagenaar - N. Speets afg., H. Reyersen - H. Maas rem., N. Vo - L. v. Hoek 0-1, H. Nie haus - C. v. Etten 0-1, J. Ebregt - C. Clausen 1-0, J. Langereis - J. Plas 0-1, J. Hassing - W. Blom rem., P. v.d. Werff - J. de Jong rem., F. Beyers - J. Kooy 0-1J. Venter - L. Obdam 0-1B. v. Stee - O. Koenders 0-1, W. v. Bakel - H. Kracht 0-1, N. Speets - K. Jong kind rem. GRATIS BANDEN EN VERLICHTINGSCONTROLE VVN HEILOO - Veilig Verkeer Nederland houdt op zaterdag 11 november in sa menwerking met garage Dirk Barten (Het Zevenhuizen 40) te Heiloo een gra tis Banden- en verlichtingscontrole voor de auto. We zitten weer in de tijd van gladde en natte wegen. Onder normale omstan digheden reageert een auto meteen op handelingen van de bestuurder zoals sturen, remmen en gasgeven. Maar als het wegdek nat is, gebeurt dit soms maar ten dele of helemaal niet. Dat is het gevolg van het water dat zich tussen de band en het wegdek bevindt. Wordt dit water niet snel genoeg weggeperst, dan bestaat er geen kontakt meer tussen band en weg, zodat de auto als het ware over de waterlaag glijdt. Aquaplaning heet dit verschijnsel. Bij de bestrijding van aquaplaning speelt de kwaliteit van de autoband een rol. Een goede diepte van het bandenprofiel is van groot belang, evenals een juiste, niet te lage spanning van de band. Na tuurlijk is het gedrag van de bestuurder ook belangrijk. Laat uw banden op tijd nakijken. Goed licht, goed bekeken! Goede ver lichting is een noodzaak. Zeker nu het seizoen is aangebroken waarin het dag licht steeds vroeger wordt gedoofd. Laat uw verlichting nakijken en goed afstellen. Ga daarom op 11 november langs garage D. Barten, tussen 9.30 en 15.30 uur. Verdere informatie kunt u krijgen via telefoonnummer 072-610450 of 02209-2250.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 4