Leerlingen Freinetschool zamelen geld in voor Zambia L'Escalet, gezellige bistro Waar droom je van Bijzondere acties Cvenementenagenda Agenda de igmanden Expositie van Marijke Troost in Open Huis Werkgroep 77-11 succesvol van start Wekelijks gratis in de bus UITKIJKPOST 8 NOVEMBER 1989 Miranda en Rob mochten het vignet onthullen. mmrn mm, rmm zk Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt muziekverenigingen De rommelmarkt van de muziekvereni gingen TKH, Nijenburg en Caecilia is verplaatst naar 17 en 18 november. Door deze verplaatsing worden de ko mende drie weken nog spullen opge haald voor de rommelmarkt. Heeft u nog bruikbare spullen, bel dan 331713 (voor 12.00 uur) of 331783 (na 12.00 uur). De spullen worden de eerst vol gende zaterdag bij u opgehaald. Openbare Bibliotheek Van 13 november tot 4 december is in de bibliotheek de tentoonstelling 'Ballet in het algemeen en balletmuziek' in sa menwerking met Het Nationale Ballet en een foto-expositie 'Uit het leven van een balletdanser' van Sanne van Rijn. Maandag 20 november, 15.00-17.00 uur: vooruitlopend op de lezing van 27 november een excursie met rondleiding naar het Muziektheater Amsterdam, waar ook het Nationale Ballet gehuis vest is. Kaarten a 10,00 vanaf 9 no vember verkrijgbaar aan de balie in de bibliotheek; vervoer op eigen gelegenheid. Vrijdag 24 november van 19.00-20.00 uur muziekpromotie in de muziekafde ling met als onderwerp 'Balletmuziek'. Ter gelegenheid hiervan: drie cd's ha len, twee betalen. Expositie Ran Meys Tot en met 8 december kan men in het Grafisch Atelier, Doelenstraat 23 te Alkmaar kleuretsen en het volgende deel van 'Klankwater' zien van Ran Meys. De openingstijden zijn dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 - 17.00 uur. Spiritisme Maandag 13 november: seance met be hulp van paraffine-werkstukjes^door de heer De Lemette van de Nederlandse Vereniging van Spiritisten Harmonia in de Remonstrantse Kerk, Fnidsen 33 te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Inlichtin gen: 02260-12112/072-336267. Germaanse mythologie Maandag 13 november: lezing over de Germaanse mythologie - Parsifal en de Heilige Graal, in de zaal van de geref. kerk, Noordergeeststraat, Heiloo, aan vang 20.00 uur. Inlichtingen: A.J.M. de Jong, tel. 335292. Jaarlijkse bazar Dinsdag 14 november: jaarlijkse bazar van Tesselschade- Arbeid Adelt in het gebouw van de Kamer van Koophandel, Wilhelminalaan 1 te Alkmaar van 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur en op donderdag 16 november in Frankensta- te, Lindenlaan te Bergen van 10.00-15.00 uur. Alleenstaande ouders Woensdag 8 november: open avond voor alleenstaande ouders, bij het Fi om, Van der Meijstraat 6 te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: 118812. CONCERT IN SLOTKAPEL EGMOND - Op zondag 12 november om 15.00 uur zal er in de slotkapel te Egmond a/d Hoef een concert plaats vinden, waaraan medewerking wordt verleend door mevrouw Wijnanda Bur ger (orgel en piano) en de heer Jos Rui ters (klarinet). Zij zullen een zeer goed gevuld programma brengen met werken van o.a. J.S. Bach, D. Scarlatti en J. Burger. De componist, de heer J. Bur ger, zal tijdens het concert zijn werk toelichten. De toegangsprijs bedraagt 10,00 p.p. (incl. koffie en koek); dona teurs ƒ7,50 p.p. Kaarten zijn te reserve ren via tel. 02206-1990. Jos Ruiters studeerde klarinet aan het Alkmaars conservatorium en zijn diplo ma behaalde hij aan het Amsterdams Conservatorium. Werkt momenteel als kunstjournalist, tevens is hij docent bij het Alkm. Centrum voor kunstzinnige vorming. Wijnanda Burger studeerde piano aan het conservatorium bij do cent Hans Bruin; pijp-orgel studie bij docent J. v.d. Kooy. Beide studies met succes afgerond. SINT NICOLAAS-MARKT IN DE SLOTKAPEL EGMOND - De traditionele Sint Nico- laasmarkt in de slotkapel te Egmond aan den Hoef zal dit jaar worden ge houden op woensdag 8 november van 14.00 uur 's middags tot 21.00 uur 's avonds; op donderdag 9 november 's avonds 19.00 tot 21.00 uur en vrijdag 10 november eveneens van 19.00 tot 21.00 uur 's avonds. Het belooft een schitte rende markt te worden met o.a. prachti ge boeken voor jong en oud, spaarpot ten, kop en schotels, beursjes, eigenge maakte jam en chutneys, kaarsen, etc. Teveel om op te noemen, en dit alles in de prachtige ambiance van de slotkapel en, zo u wilt, onder het genot van een heerlijk kopje chocolademelk en speculaas. Galerie De Kapberg Tot en met 26 november kan men in de galerie aan de Slotweg 17, Egmond aan den Hoef, schilderijen en grafiek bekij ken van Saul Belem. OPeningstijden: zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. TC Hogedijk Elke Hogedijker ouder dan 12 jaar kan op de vrijdag deelnemen aan de loop- /conditietraining o.l.v. Ees Groot. Start om 18.00 uur bij het clubgebouw. Programma sporthal Het Vennewater Zaalvoetbal Donderdag 9 november: De Betue - Kolping Boys 20.30 Krocht 3 - Meervogels 2 21.10 Viersprong vet. - Foresters 2 21.50 Vrijdag 10 november: ERHO - TCV 18.45 Ossenhooft - Postiljon 19.35 warming-up landsbeker 20.15-20.35 AV Jan III - Ursus 20.35 DOK - Hoornsevaart 21.25 De Betue - Corridor 22.05 Woensdag 15 november: Viersprong ds. - Victoria 18.45 HSV ds. - Midway Bar 19.25 HZVV - Midway Racing 20.05 HSV 4 - 't Pontje 2 20.55 Ossenhooft - Jong Holland 21.45 Klaverjasclub EHK Maandag 13 november: open klaverjas- drive in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur aanmelden in de foyer. Telefonisch opgeven: dhr. Knegt (334056) of dhr. Leurink (334366). Tenniscentrum De Dors Uitslagen mix-competitie poule B van 4 november: Egmond - Assumburg 3-1 Bergen 1 - Bergen 2 4-0 Hogendijk 2 - Hulstenaar 2 4-0 Koedijk - Zeswielen 2 3-1 Programma mix-competitie poule A za terdag 11 november vanaf 12.30 uur: Zeswielen 1 - Akersloot HSV 2 - Wimmenum HSV 1 - Alkmaar Hulstenaar 1 - Hogendijk 1 HEILOO - Vrijdagavond was het feest in de Freinetschool, de school bestaat 5 jaar en bij dat feit werd even stil gestaan. Al twee jaar houdt de school zich bezig met ontwikkelingswerk in Zambia. Aan de ene kant gebruikt men Zambia, Afrika, als studie objekt aan de andere kant bedenken de kinderen met de leerkrachten, plannen om geld bijeen te brengen voor dit land. René en Miriam Imming 'is een bevriend echt paar dat nauwe binding met Zambia heeft en het kontakt Freinetschool- Zambia onderhoudt. Vanwege het 5-jarig bestaan hadden de leerlingen extra hun best gedaan een flink geld bedrag bij elkaar te krijgen. Er werd een vrijmarkt georganiseerd, auto's gewassen, ramen gelapt, kijkdo zen gemaakt en een stel ging langs de deur en zongen met de harp, leuke lied jes. Alles met elkaar leverde dat zo'n 550 op. Op een soort thermometer kon afgelezen worden hoe de stand van zaken was. Vrijdagavond begon men met het ont hullen van een vignet voor de school. Mevrouw Dijkstra had dat bedacht en de heer C. Oudejans had het allemaal van prochtige kleuren voorzien. Het jongste en het oudste kind van de Frei netschool Miranda en Rob mochten de ze officieele daad verrichten. In de school was er een tentoonstelling, met veel materiaal, sieraden, recepten, alles met betrekking tot Afrika. De ten toonstelling stond er al even en deze avond kon men het resultaat van de re cepten proeven. Er was ook een video film en de drie groepen van de school hadden wat ingestudeerd en dat klonk heel leuk. Je kon ook je haren laten vlechten en je mocht trommelen er wer den batik doekjes verkocht enz. enz. In totaal werd er 1928, bijeen gebracht. Wat gebeurt er nu met dit geld? Men heeft besloten dit aan een kleine dorps school te schenken en die laat er school banken voor maken. René heeft in Nan- sa de supervisie over een timmerwerk plaats waar men die banken maakt. Voor de kinderen is dit iets concreets om voor te werken. Alles met elkaar werd het een leuke avond waar alle kin deren bij waren. APOTHEKERS ORGANISEREN INFORMATIEDAGEN EGMOND - De behoefte aan thuiszorg neemt toe. Mensen zijn zich tegenwoor dig meer bewust van wat ze mankeren. Steeds vaker geven ze de voorkeur om thuis verzorgd en behandeld te worden. Ook dankzij de vooruitgang in de medi sche techniek worden ze eerder uit het ziekenhuis ontslagen. Bij thuiszorg is deskundige hulp nodig va verschillende instanties. Ook van de apotheek. Apo thekers uit de regio's Alkmaar en West- Friesland hebben enige tijd geleden de Stichting Farmaceutische Thuiszorg Noord Holland opericht. De Stichting heeft als doel het bevorderen van een doelmatig gebruik van diverse medische en farmaceutische hulpmiddelen. Dit probeert ze te bereiken door goede be geleiding van de patiënten en het geven van informatie over deze hulpmiddelen. Naast individuele voorlichting organi seert de FTN ook regionale voorlichting- en informatiedagen. Op drie zaterdagen in november zullen in de regio's Alkmaar en West-Friesland informatiedagen over stoma-verzorging worden georganiseerd. Alle materialen en hulpmiddelen die door de apotheken geleverd kunnen worden kan men bekij ken. Ook zullen specifieke vragen door de stoma-verpleegkundige van de Stich ting kunnen worden beantwoord. Deze dagen zijn van belang voor iedereen die met stoma of stoma-verzorging te ma ken heeft. Deze informatiedagen worden georga niseerd van 13.00-17.00 uur: 11 novem ber, Alkmaar, Apotheek de Bever, Em- mastraat 36. 18 november, Egmond aan Zee, Apotheek de Egmonden, Voor straat 72. Eén van de sfeervolle hoekjes in bistro L 'Escalet. BAKKUM - Nu de herfst zich toch nog van zijn grillige kant laat zien, krijgen we behoefte aan een beetje intieme ge zelligheid. Deze is te vinden in Bistro de L'escalet aan de van Oldenbarneveld- weg 6 in Bakkum. Een kleine gezellige ruimte, kaarsjes, en een prima keuken. Wie droomt er niet van, als je nog jong bent, samen een leuk klein restaurantje te beginnen. Michiel en Ruth hebben het gedaan. Al zo'n drie jaar werken ze samen keihard om hun bistro zo goed mogelijk voor de dag te laten komen, en dat is aardig gelukt. Michiel was na zijn diensttijd naar Frankrijk gegaan, hij had voor twee weken geld bij zich, maar wilde dolgraag langer blijven. In de buurt van St. Tropez, in plage de L'escalet, vond hij werk in een klein maar uitstekend restaurantje. Daar was het dat hij twee keer zijn hart verloor, aan de horeca, en zijn vriendin Ruth. De patron aldaar leerde hem de fijne kneepjes van het vak en het plan, samen iets met Ruth in Holland een eigen restaurant te beginnen was snel ge maakt. Als zoete herinnering aan hun Franse avontuur noemden zij hun bistro de L'escalet. Wie blijken er nog altijd, op culinair ge bied, de beste smaak te hebben, juist, de Fransen. Bij Michiel en Ruth merk je dit ook duidelijk, een leuke kaart alles vers, en gegrild vlees. De Boeuf de L'escalet, hun eigen specialiteit, begint al een „naam" te krijgen. Michiel be reidt alles zelf en Ruth zorgt er voor dat het op de bestemde plaats terecht komt. De wijnkaart is bescheiden, maar met mooie, betaalbare wijnen. Kortom, wie een avond een beetje intiem (er zijn 8 ta feltjes) uit eten wil gaan kan bij L'esca let .in Bakkum z'n hart ophalen. Hoe vindt u L'escalet? Dat is alleen de eerste keer „even weten" daarna ver geet u het nooit meer. Komende uit Hei loo en Limmen neemt u de afslag naar Castricum en rijdt door tot de stoplich ten, daar linksaf Bakkum in. Na een kleine 100 m is er aan uw rechterhand een parkeerterrein, daar stalt u de auto, straat over steken (op de hoek bij een bakkerij staat een grote moorkop) en u zoekt nr. 6 op. Telefonisch is L'escalet te bereiken onder nr. 02518-51705. Op maandag en dinsdag zijn ze gesloten. aangetroffen. De politie zoekt getuigen. Op 30 okto ber tussen 15.15 en 16.00 uur, heeft ie mand op de parkeerplaats aan de Willi- brordusweg een Renault 11 beschadigd. Op de rechterzijkant zaten een kras en een deuk. Heeft iemand dit gezien? Tel. 333144. Op 31 oktober werd 's nachts op de Ka naaldijk een routine controle gehouden. Iemand die opviel door z'n vreemde rij gedrag werd aangehouden, maar reed door...: De politie er achteraan, een eind verder werd de auto tot stilstand gebracht. De bestuurder, een jongen van 17 jaar uit Alkmaar, nam de benen, dat werd dus sprinten en de jongen werd wederom aangehouden. Bij controle van de auto bleken er zes gestolen radio- cassetterecorders in de kofferbak te zit ten. Bovendien had hij geen rijbewijs, dat kostte hem dus een procesverbaal. Bij snackbar Dekker is weer een poging tot inbraak gedaan. De Harrelaars moest het de afgelopen week ontgelden, er werd een kabelkast deur vernield, hierbij werd een koevoet gebruikt. Bovendien werden er twee au to's opengebroken. In één geval ge bruikte de eigenaar een paar krachtter men en dat hielp, ze namen de benen. De ander miste een radio-cassette-recorder. Twee mannen van 24 en 28 jaar vonden het leuk gestolen fietsen op de rails te gooien, natuurlijk was alcohol weer de oorzaak, ze werden aangehouden en kregen een proces-verbaal. Op een inrit aan de Westerweg bij het Heilóoerbos, werd uit een auto een radio-cassetterecorder, een zonnebril, een boek en 5 bandjes gestolen. Eveneens op de Westerweg kreeg ie mand een rijverbod van 15 uur en z'n rijbewijs werd ingenomen, oorzaak: alcohol! Een hert kan de politie ook een heleboel werk bezorgen. Er kwam een melding binnen dat er op de Kennemerstraatweg een hert (hinde) was gesignaleerd. Zo'n beest is moeilijk té vangen en het lukte dan ook niet. Later werd ze weer in het overbos gezien. Het hert was afkomstig van het dierenpark aan het Maalwater. Ook op het Hoekstuk werd uit een auto een radio gestolen. Op de Stationsweg zijn een paar spoor bomen, duidelijk door mensenhanden vernield. Eenzelfde soort handen ver nielde een lantaarn en een plantenbak dat was aan de Biender, en een tuinbank aan de Kerkakkers. In Termijen en aan de Vierakkers wer den auto's opengebroken. Er werden deze week 8 fietsen gestolen en één terug gevonden. HEILOO - Alweer een expositie zult u denken. Dat is ook zo, maar er is altijd weer een ander beeld in te bezichtigen. Marijke Troost-Sloff brengt een sterk wisselend karakter met veel variaties. Het dier staat als het even kan centraal in haar olieverfschilderijen, .die ze met veel zorg uitbeeldt. Ze is zeer realistisch en met groeiende precisie, zet ze haar voorwerpen, planten, dieren en mensen op het linnen. Ook toont ze een schitte rende serie paddestoelen met conté krijt in kleur. De moeite van het kijken is het zeker waard. De werkgroep 77-11 op de preekstoel van het Witte Kerkje. HEILOO - Onder grote belangstelling ging vrijdagavond de expositie van de werkgroep 77-11 van start. Wethouder A.A.M. Willemse-v.d. Ploeg opende deze en memoreerde nog even aan het jaar 1977 toen Jan Giling en Piet Veen de groep opstartten en Marie Koning deze van een naam voorzag. „Intussen is het uitgegroeid tot een traditie, uniek voor Heiloo", aldus wethouder Willem- se. Voor elke deelnemer had ze een waarderend woord over: „Een eenheid in verscheidenheid". Ook het Witte Kerkeje is uniek voor dit gebeuren. U kunt nog gaan kijken tot en met zater dag 11 november van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Zaterdag van 11.00-117.00 uur. De toegang is gratis. OPNIEUW KUNSTMARKT IN 'T STOKPAARDJE OUDKARSPEL - In galerie 't Stok paardje wordt met het oog op de ko mende cadeau-maand een kunstmarkt georganiseerd en wel op vrijdag 17, za- terag 18 en zondag 19 november. De markt was vorig jaar een enorm suc ces. 't Stokpaardje ontving een groot aantal bezoekers en de reakties waren allemaal zeer enthousiast. In ieder geval een stimulans om ook dit jaar de boer derij, met behulp van strobalen, in te richten als een sfeervolle ruimte, waar een zeer gevarieerd aanbod van kunst te zien zal zijn. Zo'n dertig kunstenaars uit de omge ving zullen hun werk laten zien en te koop aanbieden tegen betaalbare prij zen. Veel kunstenaars zijn zelf op deze dagen aanwezig. Door de hele boerderij heen zal men keramiek, schilderijen, textielontwerpen, etsen, beeldhouw werk, enzovoorts aantreffen. Daarnaast is tevens de huidige expositie van Rineke Vlug (aquarellen) en Els Niesen (keramiek) te bekijken. Dus voor een origineel Kerst- of Sint Ni- colaascadeau: op naar galerie 't Stok paardje. Het adres is Dorpsstraat 873, Oudkarspel. Telefoon 02260-12297. De openingstijden zijn vrijdag 17 novem ber van 19-21 uur, zaterdag 18 en zon dag 19 november van 12-17 uur. SUPERSESSIE IN JC DE WAL EGMOND - Op zondagmiddag 12 no vember zal vanaf 17.00 uur het Wal po dium open staan voor iedere muzikant of groep die zijn of haar kunnen aan het grote publiek wil laten horen en zien. Omdat dergelijke sessies het afgelopen jaar al eerder hebben geleid tot een stor machtige aanloop van muzikanten ra den wij je aan van te voren even contact op te nemen met het jongerencentrum. Telefoon 02206-3793. Deze week is er een schitterende oefen ruimte in De Wal in gebruik genomen. Er zijn nog een aantal plaatsen vrij door de week om te repeteren. Heb je be langstelling of wil je komen kijken dan kun je ook het beste even een afspraak maken met iemand van het jongerencentrum. Dieren zijn een centraal motief in het werk van Marijke Troost-Sloff. THEMA AVONDEN OVER GEBRUIK/MISBRUIK VAN ALCOHOL IN DE WAL EGMOND - Het feit dat er ook door jongeren bij tijd en wijl flink gedronken wordt is algemeen bekend. Minder be kend is wat daarvan op middel lange termijn de gevolgen kunnen zijn. Over wat er al dan niet kan met alcohol met betrekking tot deelname aan het ver keer, het in stand houden van een goed functionerend lichaam en een normale deelname aan het sociale verkeer doen de meest wilde misverstanden de ronde. Zonder de bedoeling de Egmondse jon geren in geheelonthouders te verande ren, leek het ons toch zinvol om alle fei ten rond alcoholgebruik nu eens op een rijtje te zetten in de vorm van twee voorlichtings-/discussie avonden. In samenwerking met de afdeling pre ventie van het CAD Alkmaar en de jon- gerenmaatschappelijk werker Ber- gen/Egmond is er een boeiend, leer zaam en misschien ook wel uitdagend programma samengesteld voor de twee avonden die gepland staan op donder dag 9 en dinsdag 14 november. De aan vang van beide avonden is 19.45 uur, plaats is jongerencentrum 'De Wal'. Op 9 november zal als gastspreker op-, treden dhr. Kamerman, werkzaam als arts bij de GG en GD Den Helder. Hij zal met name ingaan op het thema 'al cohol en het lichaam'. Het is zeker niet de bedoeling dat de aanwezigen zich moeten beperken tot passief luisteren naar hetgeen verteld wordt. Voor de tweede avond, 14 november, zijn als gastsprekers dhr. Pinxten, pro- jektleider van de alcohol en verkeer cur sus van het CAD, en dhr. Alblas, ex alcoholist. De voorlichtingsavonden zijn met name bedoeld voor jongeren, de aanwezig heid van enkele belangstellende volwas sene is op zich geen probleem. Wij zou den echter graag van te voren op de hoogte worden gesteld hoeveel volwas senen wij kunnen verwachten. Bij vol doende belangstelling best-aat namelijk de mogelijkheid een extra avond voor volwassenen te organiseren. Bent u dus van plan deze avonden te bezoeken, dan graag even een telefoontje naar het jon gerencentrum, tel. 3793, vragen naar Willem van Eijk. POLITIEBERICHTEN HEILOO - Op de Bosboom Toussaint- weg was iemand onwel geworden, ge lukkig belden de buren naar de politie. De dokter kwam en de man werd ziek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 8