/Mascotte KERSTMARA THON IN HET LOO KERSTMIS 1989 Kinderpostzegels sieren uw kerstpost Net wat meerMode 'Hoe nu verder': rapport over toegankelijkheid van gebouwen SOME LIKE IT HOT: SWINGFEEST BIJ DE BUK DRUKKERIJ UITKIJKPOST GESLOT Nouveau, 'n nieuwe juwelier 072-330175 ^-4 54e JAARGANG NO. 49-6 DECEMBER 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN -M In verband met de feestdagen eind december is Drukkerij Uitkijkpost BV gesloten van zaterdag 23 december 1989 tot en met 1 januari 1990. Uw drukwerkopdrachten kunt u plaatsen tot en met vrijdag 22 december. De levertijd wordt in onderling overleg bepaald. Het weekblad Uitkijkpost zal tussen Kerst en Nieuwjaar verschijnen op donderdag 28 december. Redactionele bijdragen dienen op vrijdag 22 de cember in ons bezit te zijn. J :LL~ PRISMA Stationsweg 61 - Heiloo. JuSsMvU" HERMAN KWAAD Wie stelt het origineelste menu samen voor de Kerst? Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en. Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 MUZIEK OP DE WINTERAVOND SINT PANCRAS - Op vrijdag 8 decem ber vindt het volgende concert plaats in de serie Muziek op de Winteravond in Sint Pancras. Een bijzonder concert, vooral door de fijnzinnige combinatie van traverso ("oude" dwarsfluit) en theorbe (basfluit). De uitvoerenden, Marten Root, en Fred Jacobs zijn voor aanstaande spelers in Nederland op de ze instrumenten. Er worden werken gespeeld uit de renaissance en vroeg-barok. Het concert vindt plaats in de Witte Kerk, Kerkplein, Sint Pancras, aanvang 20.15 uur. Zaal open: 19.30 uur. Toe gangsprijzen losse kaarten kosten 8,50. Donateurs, CJP, 65+ en 18- betalen 6,00. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Inlichtingen: Leendert de Jong, Noordeinde 16, Sint Pancras, tel.: 072-641343. De heer Haanstra (geheel links) overhandigt het rapport aan wethouder mevrouw Willemse-van der Ploeg; twee andere commissieleden kijken toe. HEILOO - 'Hoe nu verder'? Deze vraag staat op de omslag van het rapport dat gaat over de toegankelijkheid van min of meer openbare gebouwen en dat op woensdag 29-novembfr door de Stich ting Werklozenbelangen Heiloo en om streken (S.W.B.). is aangeboden aan de wethouder van sociale zaken, volksge zondheid, maatschappelijke dienstver lening en cultuur. Op aandringen van de Stichting Provin ciaal Overlegorgaan Gehandicapten te Haarlem heeft het college van Burge meester en Wethouders aan het bestuur van de Stichting Werklozenbelangen ge vraagd een onderzoek in te stellen naar die toegankelijkheid. Voör de uitvoe ring van dit onderzoek heeft het bestuur van de S.W.B. samenwerking gezocht met de werkgroep 'Graag Gedaan'. De ze werkgroep is\gedurende de periode dat het onderzoek heeft plaatsgevonden begeleid door een medewerker van de Stichting Provinciaal Overlegorgaan Gehandicapten. Er is begonnen met het maken van een inventarisatie van de gebouwen die men wilde onderzoeken. Naast de gemeente lijke gebouwen kwamen daarvoor in aanmerking, de kerken, de banken, de praktijkruimten van de huis- en tan dartsen en fysiotherapeuten, de apothe kers, de bibliotheek, de verzorgingshui zen en het gebouw van de kruisvereniging. Alle betrokkenen zijn vooraf schrifte lijk op de hoogte gesteld van het onder zoek en het doel daarvan. Een ieder is in de gelegenheid gesteld medewerking te weigeren, maar dat is gelukkig niet ge beurd. Na een goede voorlichting van de zijde van het Provinciaal Overlegor gaan Gehandicapten gingen de vrijwilli gers op pad met duimstok, pen en pa pier. Zeer nauwgezet werd er bijv. geke ken naar de hoogte van drempels, de breedt van de deuren en de oploophoog te van de toegangshellingen1 en zo nog naar vele andere zaken. Aanpassingen Alle verzamelde gegevens zijn achteraf met elkaar doorgesproken en uiteinde lijk verwerkt in het rapport ,Hoe nu verder'. Uit het onderzoek is gebleken dat bijna alle gebouwen wel kleine of grotere aanpassingen behoeven om ze goed toegankelijk te maken voor de ge handicapten. Tóch zijn er ook nog ge bouwen die zeer ontoegankelijk zijn voor gehandicapten, waar de drempels te hoog zijn, de deuren te smal en waar geen aangepast toilet is te vinden. Aan alle betrokkenen wordt een blad van het rapport gezonden waarop de be- vin dingen worden vermeld omtrent hun gebouw met daarbij suggesties hoe een en ander kan worden verbeterd. Het Provinciaal Overlegorgaan Gehandi- Kaarsenmaker Dick Sijs, één van de deelnemers aan de kerst/kunstmarkt 't Loo. in capten is gaarne bereid ieder van advies te dienen hoe knelpunten kunnen wor den opgelost. De voorzitter van de Stichting Werklozen Belangen zei het rapport met voldoening te overhandi gen en sprak de hoop uit dat burge meester en wethóuders ziclr willen inzet ten om de gewenste voorzieningen te doen uitvoeren, zodat in de toekomst geen drempel meer te hoog is voor de gehandicapten inwoners in Heiloo. Hij zei te verwachten dat als iedereen doordrongen is van de noodzaak van het aanbrengen van de noodzakelijke voorziening er na verloop van tijd in Heiloo geen gebouw meer is te vinden dat niet is voorzien van het Internatio naal toegankelijkheidssymbool. Tenslotte bedankte hij de vrijwilligers van de werkgroep 'Graag gedaan' hun inzet en nauwgezetheid waarmee het werk is uitgevoerd en bedankte de me dewerker van de Stichting Provinciaal Overlegorgaaan Gehandicapten voor de begeleiding. Aan de vrijwilligers werd een boekenbon aangeboden. HEILOO - Vorig jaar trok de Kerst markt zoveel publiek dat besloten werd ook dit jaar zoiets te organiseren. Jan Braam vond sponsors en zodoende was het mogelijk om totaal nieuwe kerstver sieringen aan te brengen. Het belooft twee weken lang ouderwets gezellig te worden in een stampvol centrum, want elke dag is er wel iets nieuws te zien. Uiteraard kunt u terecht voor uw kerst bomen, kerstversieringen, kerstkado's en kerstgebak, maar ook voor de aller grootste sortering kerstkaarten van Noord-Holland, waarvoor Jan Braam zal zorgen op het middenplein. Het is gewoonte geworden dat er ook aan dacht is voor kunst bij dit soort aktivi- teiten en een breed scala keramisten, schilders, graveurs en tekenaars kunt u verwachten in deze twee weken. Uit onze regio Marijke Troost, Ine Veen en Trudy Slijkerman en uit andere uit hoeken van ons land zijn er Martin Kij- ne uit Nijmegen (handbedrukte zijde), Martien Versteegen (houtsneden) Thisa Schut (zijde borduursels), maar er zijn ook aquarellen, te zien, schilderijen, ke ramiek, sieraden, glaskunst, abstracte schilderijen, edelstenen, borduurwer ken en natuurlijk in allerlei prijsklassen. Ook in deze weken zijn er koopavond die men zeker kan benutten als men het niet leuk vindt om in de grote drukte te moeten winkelen. Het zijn vaak de kunstliefhebbers die tussen 18.00 en 19.00 uur gaan rondkijken omdat ze dan ongestoord kunnen genieten van de explosie van kunstuitingén die op deze EXPOSITIE ANNEMIEKE HENKES IN ZEVENSPRONG HEILOO - Op 10 december om 14.30 uur zal de tentoonstelling olieverfschil derijen en pasteltekeningen van Anne- mieke Henkes worden geopend. Anne- mieke Henkes (24), nu wonende in Dui ven, komt oorspronkelijk uit Noord-Holland. Tot haar 19e jaar woonde zij in Sint Maarten en vertrok toen naar Rotter dam om zich aldaar aan de Academie van Beeldende Kunsten toe te leggen op de vrije kunst. Na twee jaar besloot zij haar creativiteit te verrijken, door over te stappen naar de Hogeschool voor de Kunsten te Arnhem, waar zij nog 3 jaar studeerde. Favoriete technieken zijn olieverf, pastelkrijt en grafiek, met name etsen, welke zij eerder tentoonstelde in 1987 in Museum de Oude Ansicht te Schager- brug. Op deze tentoonstelling zullen al leen olieverfschilderijen en pastelteke ningen te zien zijn, met als onderwerp model/portret en landschappen. De tentoonstellingen zal worden geopend door Floris Brinkman, de kunstschilder uit Julianadorp. Geopend van 10 t/m 20 december, maandag-vrijdag: 13.00-17.00 uur en zaterdag-zondag 11.00-17.00 uur. De swingende formatie 'Some Like It Hot', geeft zaterdag een concert bij Buk Buk in Heiloo. HEILOO - De band Some Like Hot speelt op 9 december in JC Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. Some Like It Hot heeft een uiterst suc cesvol jaar achter de rug. De Amster damse tienvrouwsformatie brak defini tief door op de Nederlandse, Duitse en Belgische podia. De ijzersterke formule van funk- en soulclassics en eigen num mers, verpakt in een aanstekelijke glit tershow, blijkt aan te slaan bij een breed publiek;. Zo trok Some Like It Hot niet alleen volle zalen in het club- en discotheken- circuit, maar werden ook de grotere po dia als Paradiso in Amsterdam, Het Makelaar Taxateur o.g. hypotheVkeRn°°P] Postbus 95.185C AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Drukkerij Uitkijkpost BV Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Voor vragen: tel. Op 20 december verschijnt de speciale Kersteditie van de Uitkijkpost. Daarin enkele extra bijdragen van de redactie en natuurlijk de mo gelijkheid voor u om een Kerst wens te publiceren. Elders in deze Uitkijpost vindt u de opgavebon hiervoor. Denkt u ook nog aan het inzenden van uw kerstmenu? U kunt er een diner-bon t.w.v. f 100,- mee verdienen. Rechte Hondsbosschelaan 22, (Postbus 68, 1850 AB), Heiloo. Voor meer informatie: 072 - 330175. ^ij- tijdstippen in december in 't Loo aan wezig zijn. In de komende veertien dagen zullen ve le gezichten opduiken op deze kerstma rathon. Er zijn kunstenaars die u maar één dag kunt aantreffen, anderen twee. En sommigen zijn een week aanwezig. Organisator Jean Thomassen is erg te vreden met deze gang van zaken. „Veel mensen komen juist in de kerstweek en kele keren in een winkelcentrum om hun boodschappen te doen. Het zou hoogst vervelend zijn als ze steeds maar weer dezelfde dingen konden zien! En daarom is gekozen voor deze kerstma rathon", aldus Thomassen, die zelf ook enige tijd aanwezig zal zijn met werk. Stefan Sluyter (keramiek), Peter van Zon (schilderijen), Nancy Looze (teke ningen), Oxana Jilma (keramiek), Rita Harder (abstract), Hans Reyngoud (edelstenen), Henny van der Kemp (glaskunst), Gerda Jillissen (aarde werk), Robert Theuns (leerwerk), Wim Twaalfhoven (schilderijen) en Lida Kla ver (keramiek) zijn slechts enkele van de namen die u kunt verwachten. Er is ver der nog veel uiteenlopend werk te zien en u moet beslist een paar keer komen 'kij^n^ De sponsors van de Kerstmarkt en kunstmarathon zijn dit jaar schoon maakbedrijf Beja, Makelaardij Van der Borden, Hoveniersbedrijf van Haneg- hem, Knipping Kunststof Deuren en Kozijnen, Pizzeria Lorenzo, Volendam- mer Vishandel Rikkers en Assurantie kantoor De Vries. Let scherp op ***- het bijzondere Stationsweg 85,1851LJ Heiloo in sportieve mode. 3 •iU; ÏGU- v^V horloges J $/u6mxL JL<r(£oa£4 Kenn.straatweg 414, Heiloo C Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Ui A M IV/I A M |4 Holleweg 19 hogedrukontstopping l inv/l HViniftM Tel. 072-335085 dakbedekkingen. HEILOO - De Uitkijkpost organiseert dit jaar voor het eerst een recepten wedstrijd met het oog op de Kerst. Iede reen kan aan deze wedstrijd meedoen en maakt kans op een jüner-bon voor twee personen (a 100,00). Wat is de bedoeling? U schrijft uw menu, inclusief de berei dingswijze, kort en bondig op papier. Heeft u speciale ideeën over de aankle ding van de Kerst-tafel? Zet die er dan ook bij! Uw menu/recepten/aankleding stuurt u voor zaterdag 9 december naar Redactie Uitkijkpost, Rechte Honds bosschelaan 22 (Postbus 68, 1850 AB), Heiloo, onder vermelding van 'Kerstmenu'. Alle inzendingen worden vervolgens be oordeeld door de chef-koks van restau rant Gastronome in Limmen en Her- berghe De Boerewagen in Egmond- Binnen. Zij geven hun mening en dit re sulteert in het aanwijzen Van de twee meest originele Kerstmenu's, welke met een diner-bon worden beloond. Boven dien worden deze en enkele andere me nu's gepubliceerd in de Uitkijkpost van 20 december, in de speciale Kerst-bijlage. Iedereen uit Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden kan aan de ze prijsvraag deelnemen. Dus schroom niet en doe mee! Inzendingen moeten uiterlijk zaterdag 9 december in het be zit van de redactie zijn. THEMA-AVOND 'TECHNIEK, OOK VOOR VROUWEN' ALKMAAR - Op donderdag 14 decem ber organiseert de Vrouw en Werkwin kel in samenwerking met het C.V.V. een thema-avönd rond de techniek. Er wordt informatie verstrekt over techni sche in het algemeen en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond is bedoeld voor vrouwen die interesse in de techniek maar graag meer willen we ten over de verschillende mogelijkhe den, en voor vrouwen met directe plan nen om via omscholing hun kansen op de arbeidsmarkt te vergroten. De thema-avond begint om 19.30 uur bij de Vrouw en Werkwinkel aan de Oude Gracht 159 te Alkmaar. Voor verdere informatie: tel. 072-114522. DECEMBERZEGELS VAN PTT POST HEILOO - Van 1 tot 31 december zijn aan alle loketten van PTT Post weer de bekende december-zegels verkrijgbaar. Ook dit jaar heeft de decemberzegel een waarde van 50 cent. Ze zijn te koop in velletjes van 20 stuks. De decemberzegels zijn alleen in decem ber te gebruiken voor het verzenden van kerst- en nieuwjaarskaarten binnen Ne derland. De kerst- en nieuwjaarskaarten kunnen gewoon of in een open envelop worden verstuurd. Het gebruik van de decemberzegels komt neer op een voor deel van 5 cent per kaart, of 15 cent per kaart in-open-enveloppe. Na december blijven de zegels bruik baar als postzegels met de normale waarde van 50 cent. In 1990 blijft de de cemberzegel overigens nog tot 1 septem ber verkrijgbaar aan de filatelie- loketten van PTT Post en bij de Fila- tistische Dienst te Groningen. De de cemberzegel wordt ook opgenomen in de jaarcollectie 1989. Nouveau heeft een uitgebreide collectie verlovings- en trouwringen. HEILOO - Aan de Raadhuisweg heeft zich een nieuwe juwelier gevestigd. Dit is de tweede vestiging van Nouveau, want in Schagen hebben zij al tien jaar een zaak. Bij Nouveau vindt u een com pleet assortiment, voor elke smaak is er iets te vinden en voor elke beurs is er een geschenk. Wilt u nu een paar breipendoppen of een modern Fins sieraad? Nouveau heeft het allemaal. Ook op het gebied van klokken en horloges laat Nouveau een grote verscheidenheid zien, Ray mond Weil, Guillaume en niet te verge ten de grote jumbo horloges. Service staat bij deze juwelier hoog in het vaan del, er is een open werkplaats zodat u kunt zien wat er gebeurt en er is een hor logemaker aan de zaak verbonden, die ook ter plekke aanwezig is. Op horloges van Seiko, Pullsar en Ray mond Weil heeft u op vertoon van uw garantiebewijs levenslang gratis batte rijen. Wie bij Nouveau zijn verlovings ringen koopt krijgt gratis een diner voor twee personen aangeboden. Heel exclusief is de collectie 'President'. Deze sieraden zijn van goud en zilver vervaardigd en kunnen, naar wens, van een brillant worden voorzien. Elke klant die boven de 100,00 besteed, krijgt een leuke attentie. Dat er ook voor de kerst veel leuke aanbiedingen zijn, laat zich wel raden. Nouveau is een juwelier waar u zeker eens een kijkje moet gaan nemen. Noorderligt in Tilburg en de Vrije Vloer in Utrecht aangedaan. Verder deed de bruisende act van de band het uitste kend op festivals (o.a. Gentse Feesten, Spijkpop, Zomerpop). Ook Hilversum liet zich niet onbetuigd. Some Like It Hot was te horen op de radio (Veronica, NCRV, NOS) en te zien op de VARA- en NOS-tv. Het is geen wonder dat de tienvrouws formatie het overal zo goed doet. In de anderhalf jaar van haar bestaan heeft Some Like It Hot haar optredens uitge bouwd tot onweerstaanbare muzikale spektakels. Met de zusjes Anneriek (leadzang) en Jozien (achtergrondzang) van Dorst beschikt de band over voca- listes van internationale klasse. Op hun beurt weten deze zangeressen zich gesteund door een superstrakke, maar soepelspelende funkmachine, bestaande uit 8 gedreven muzikantes. Aanvang 23.00 uur in JC Buk Buk. De entree voor dit concert is voor le- den/cjp-ers 7,00 en voor anderen 8,00. CHRISTENVROUWENBOND HEILOO - Na de opening van de presi dente en de mededelingen sprak de heer R. Dieleman deze avond over gedich ten. Hij vertelde dat het soms zeer moei lijk is om een gedicht te begrijpen, voor al uit de oude tijd. Bij alle gedichten gaf de heer Dieleman eerst uitleg, voordat hij ze voordroeg. Hij bezorgde ons een heel fijne avond. De presidente bedank te hem hartelijk en sloot zelf ook af met een gedicht. We hopen op 19 december onze kerst viering te houden. Eén van de kaarten uit de collectie van de kinderpostzegelactie. HEILOO - De kinderpostzegelactie 1989 is in volle gang! Naast de kinder postzegels 1989 is weer een nieuwe, uit gebreide collectie kerst- en nieuwjaars kaarten te koop. U kunt kiezen uit kaar ten in verschillende uitvoeringen, for maten en prijsklassen. In Heiloo kunt u ze kopen in het post kantoor aan de M. Zonderhuisweg. De vrijwilligers van de Stichting Kinder postzegels Nederland zitten daar voor u klaar op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Bovendien in 't Hoekstuk op 15 en 19 december van 14.00-17.00 uur. Het thema van de Kinderpostzegelactie luidt dit jaar "de Rechten van het Kind". Alle kinderen hebben rechten, zoals het recht op verzorging, het recht op onderwijs en het recht op bescherm ming. In de praktijk zien we dat er van de naleving van die rechten niet altiid evenveel terecht komt. Veel kinderen zitten in een moeilijke situatie, ze zijn dakloos, kunnen niet naar school of hebben weinig te eten. U kunt helpen het lot van de kinderen te verbeteren. Door kaarten van de Kinderpostzegels te kopen. En beplakt u ze met een kin derpostzegel, dan tikt dat dubbel aan! KERSTSAMENZANG 1989 HEILOO - Op 20 december, aanvang 19.30 uur is er weer een kerstsamenzang in de Moeder Godskerk. Het Moeder Gods jongerenkoor (Mogojoko) helpt u in de week voor kerstmis alvast in de kerstsfeer te komen. Dit jaar met mede werking van het 8-stemmig blokfluiten semble huismuziek Alkmaar o.l.v. J.J. Lan eereis. KERSTCONCERT JONGENSKOOR IN WITTE KERKJE HEILOO - zo ongemerkt komt de kerst tijd dichterbij en daarmede ook het tra ditionele kerstconcert in de witte kerk te Heiloo. Er is reeds aangekondigd dat het concert zal plaatsvinden op dinsdag 19 december, aanvang 20.15 uur (kerk open 19.30 uur). Het concert zal ver zorgd worden door het jongenskoor van de Kathedraal St. Bavo te Haarlem, o.l.v. Fons Ziekman. De toegangsprijs bedraagt 10,00 resp. 7,50 CJP, 65 en scholieren. Het mag toch wel als zeer bijzonder bestempeld worden, dat dit koor met zijn belangrijke kerkelijke verplichtin gen, zeker rond Kerst, en dat ook elders veel gevraagd wordt voor medewerking op hoog niveau, deze avond voor Hei loo heeft willen vrijmaken. Het pro gramma vermeldt een keur van interna tionale kerstliederen met componisten als Willcocks, da Vittoria, Hammersch- midt, Britten, Dandrieu e.a. De Sonate IV in C-dur voor dwarsfluit en orgel van Handel vormt het instrumentale in termezzo, uitgevoerd door Erwin de Ruyter dwarsfluit en Bernard Bartelink orgel. WAO-AAW VERENIGING ZOEKT TEKENLERARES HEILOO - Voor onze tekencursus zoe ken wij een lerares. Deze moet dit doen op vrijwillige basis. Eén ochtend of één middag in de week. Voor inlichtingen kunt u bellen met onze voorzitster, mevr. Braids, tel. 331840. Tevens willen wij vragen als u onze ver eniging steunt met oud papier of u dan zo vriendelijk wilt zijn om voor de eerste maandag van de maand te willen hellen naar de heer Zut. tel. 02206-3525.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1