intxatuin Oud en Nieuw Festival bij centrum Westpoint /Mascotte Vrijwilligers politie even in het zonnetje gezet C. HACHMANG A. J. VOS Net wat meer Mode Nieuwe cursussen van start bij Kennedy Computer Opleidingen Ellen Vogel en Henny Orri met 'Euwige jeugd' in De Beun Wij wensen u een briljant 1990 55e JAARGANG NO. 52 - 28 DECEMBER 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN SilTIOn peek Stof tot nadenken heiloo Openingstijden: 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo. Limmen. Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - In veel ontwikkelingslanden is de textielindustrie één van de pijlers van de economie. Na de succesvoile ak- tie voor zuivere koffie is S.O.S. Wereld handel - de importeur van Derde We- reldprodukten zonder bijsmaak gestart met een nieuwe campagne. Dit maal voor zuivere textiel. De slogan luidt ,Stof tot nadenken'. Het zuiden van India herbergt van oudsher veel wevers. Het ambacht wordt er van generatie op generatie overgedragen. De weef-organisatie Co- Optex in Madras koopt bij kleine coö peraties de (hand)geweven stoffen in. Andere coöperaties verwerken de stof tot huishoudtextiel of kleding. Co- Optex verkoopt de produkten vervol gens rechtstreeks in India of exposeert ze naar Europa. In beide gevallen zon der dat de tussenhandel met de winst gaat strijken. Sinds enige tijd adviseert Eli Orvan, een Noorse textielontwerpster, de Indiase wevers over kleur en kwaliteit. Het re sultaat mag gezien worden. De afwer king is sterk verbeterd, de kleuren zijn afgestemd op de Europese markt. Met speciaal voor handwevers ontworpen stoffen geeft Eli Orvan het echte hand werk een kans in de concurrentie met machinaal aangedreven getouwen. Een typisch voorbeeld hiervan is de ikat: vóór het weven wordt het gebleek te garen op bepaalde plaatsen strak om wonden met draad. De strengen gaan daarna in een verfbad waarin de afge bonden stukken wit blijven. Vervolgens worden andere stukken omwikkeld voor een nieuw verfbad. Voor elke kleur wordt dit procédé herhaald. Wan neer een vakman tenslotte met dit garen aan de slag gaat, ontstaat er een heel bijzonder weefsel met in elkaar over vloeiende kleurschakeringen. Een vernuftige verpakkingsdoos en in formatiefolder maken van een katoenen handdoek, een tafelkleed of een echte ikat-schort een feestelijk cadeau. Kom eens wereldwinkelen als u in de buurt van het station bent. U bent welkom op Stationsweg 103 dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur, zaterdag van 9.30-16.00 uur. Of in Limmen bij de Vereniging, vrijdag van 14.00-15.00 uur en zaterdag van 9.00-14.00 uur. NIEUWJAARS INSTUIF H.S.V.-VÖÈTBAL HEILOO - Zoals ieder jaar zal op maandag 1 januari om 16.00 uur in het clubhuis van H.S.V. voetbal op het sportpark aan de Bayershoffweg begon nen worden met een receptie en aanslui tend nog een lang nablijven. De toegang is voor iedereen vrij en in de sfeervol in gerichte zaal zal het ook dit jaar weer gezellig zijn. Een uitstekende start voor het jubileumjaar. RAADSVERGADERING IN HEILOO HEILOO - Donderdag 4 januari verga deren de leden van de Heilooër gemeen teraad vanaf 's avonds 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Onder voorzitterschap van burgemeester Schoof wordt onder andere gesproken over de verkoop van het gebouw van de peuterspeelzaal De Teddybeer aan de Kerkelaan. Kandidaat-koper is de heer Schoof, die na de sloop van het pand al daar een woning wil laten bouwen. Met de verkoop is een bedrag van 100.000,- gemoeid. EXPOSITIE JAAP DEKKER BAKKUM - Ter gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag heeft de Heilooër kunstenaar Jaap Dekker door zijn schilder- en tekenvereniging Perspectief een expositie aangeboden gekregen. De ze wordt nog gehouden tot en met 1 ja nuari in het atelier van Perspectief, Van Oldebarneveldtweg 37 in Bakkum. Da gelijks tussen 14.00-17.00 uur kan men er terecht. Jaap Dekker geeft al bijna 25 jaar les bij Perspectief. HAN WELLERDIECK IN D'OUD INN HEILOO - Het nieuwe jaar wordt bij café-bar d'Oud Inn aan de Heerenweg op maandag 1 januari muzikaal inge luid. Na een nieuwjaarsborrel 's mid dags vanaf 16.00 uur treedt 's avonds de bekende zanger Han Wellerdieck op. Wellerdieck geniet zeker in de Noord hollandse contreien grote populariteit. Maar ook landelijk is hij bekend, getui ge zijn singles, die enkele keren door drongen tot in de Top-40. Deze all round zanger was ook tijdens de kermis te beluisteren in d'Oud Inn en de ver wachting is dat het op 1 januari minstens net zo gezellig zal worden tij dens het optreden van Han Wellerdieck in het Heilooër café. HEILOO - Het is een tijdje stil geweest bij het professionele jongerenwerk in Heiloo. Het onderkomen aan de Pastoor van Muijenweg lag er wat stil en verlaten bij. Door ziekte van de be roepskracht moest een pauze worden in gelast. Maar er is inmiddels een oplos sing gevonden. De jongerenwerkers Leo Schol en Hans Eland hebben inmiddels de draad weer opgepakt en zijn met een ploegje vrijwilligers druk doende om het onderkomen nog meer geschikt te maken. Voor het zover is, starten echter ook al de activiteiten; evenals vorig jaar zal er namelijk voor jongeren een Oud en Nieuw Festival gehouden worden in het Brunogebouw. De jongerenwerkers hebben onder an dere in Alkmaar ervaring opgedaan. Leo Schol werkt daar nog steeds in een buurthuis en was daarvoor ook als am bulant jongerenwerker actief in Hoorn. Hans Eland had zijn werkkring in jon gerencentrum It's Okay en de buurthui zen De Vang en Oase, eveneens in Alk maar. In Heiloo zal Leo zich bezighou den met het beleid en de externe contac ten; Hans zal zich richten op het uitvoe rende werk in het jongerencentrum dat van de vrijwilligers inmiddels de naam Westpoint heeft gekregen. Natuurlijk is deze taakverdeling betrekkelijk. Leo en Hans zijn in eerste instantie in Heiloo beland als ziektevervangers van Arvith Betlem voor de duur van een half jaar. Het is hun bedoeling om in die tijd een goede opzet te maken voor Westpoint, zodat dit - desnoods - ook, zonder beroepskracht open kan blijven, waardoor een stop van vele maanden, zoals dit jaar nodig was, niet meer kan voorkomen. In de aanloop is het voor hen en de jon geren kort dag: Westpoint moet zo snel mogelijk open (maar het opknappen zal nog wel tot eind januari duren) èn er moet een activiteit zijn tijdens de jaar wisseling. Samen werken Hans en Leo 28 uur per week. Opstarten Het doel van de jongerenwerkers is het jongerenwerk op te starten en dan voor al voor die jongeren waarvoor in Heiloo geen voorzieningen zijn. Het onderko men Westpoint is een middel om dat -,.»N --*59353? Over enkele weken starten weer enkele nieuwe computer-opleidingen in Heiloo. HEILOO - Vrijdag 15 december was het weer zover: de eerste lichting kandida ten deed examen tekstverwerking aan de Han Wellerdieck is te gast in café D'Oud Inn. Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 KennedyComputer Opleidingen. Ge concentreerd werden de aanwijzingen van de examinator opgevolgd. Eind ja nuari doet een volgende groep het exa men Informatica deel 1. Na de diploma-uitreiking zullen weer nieuwe curussen Informatica deel 1 en 2 en tekstverwerking starten. Misschien is het nu het goede tijdstip om de plannen, die vorig jaar zijn blijven liggen, weer op te pakken en waar te maken, zoals het volgen van een computer-cursus. Vrouwen zonder eigen inkomen en die zich als werkzoekend laten inschrijven bij het Gew. A. B krijgen net als mensen met een uitkering een zodanige subsidie dat zij slechts 50,00 voor een gehele cursus betalen. Wilt u meer informatie of een brochure bel dan Stichting Werklozen Belangen op maandag, woensdag of vrijdag tus sen 10.00 en 11.30 uur: 072-337196. MUZIEKMIDDAG OVER W.A. MOZART HEILOO - Op uitnodiging van de Cul turele Commissie heeft de Bosman we derom een muziekmiddag verzorgd. Donderdag 14 december heeft hij ons kennis laten maken met minder bekende werken van Mozart. Voorafgaand aan iedere uitvoering hield de heer Bosman een kórte inleiding over plaats en om standigheden waaronder de werken tot stand kwamen. Mozarts levenswerk is echter zo omvangrijk en van zulk 'n vol maaktheid dat het slechts kort kon wor den aangetipt. Niettemin kregen wij een inzicht in het turbelente leven van deze grote kunstenaar, die door zijn tijdge noten vaak niet werd begrepen. Met een hartelijk applaus dankten de aanwezi gen de heer Bosman voor deze mooie en leerzame middag. Hans Eland (linksvoor), Leo Schol (rechtsvoor) en de vrijwilligers van het eerste uur in Westpoint. doel te bereiken. Waaraan vooral be hoefte is, daarop hebben Leo en Hans nog geen exact zicht: ze zijn pas kort aan het werk in de gemeente. Het is wel duidelijk dat er een groep jongeren is, die van Westpoint gebruik zal maken. In de periode dat het onder komen gesloten was, heeft een aantal van hen regelmatig bij de gemeente geïnformeerd naar de verdere plannen. Deze jongeren zijn nu ook de eerste vrij willigers. Tijdens het opknappen van Westpoint werken zij zich uit de naad. Onder hen bevinden zich Richard Ver heugd, Marco Teekamp, René Bijkerk en Richard Bakker. Voor en door Het credo van Westpoint is jongeren werk voor en door jongeren. De twee werkers willen daarbij hun eigen plan nen nadrukkelijk combineren met de ideeën van de jongeren. Op dit moment gaat het dan voor om de jeugd van 16> jaar en ouder. Tienerwerk (12 tot 15 jaar) is wel 'in beeld', maar moet nog nader vorm krijgen. Gedacht wordt aan één dagdeel per week. De opknapbeurt van Westpoint moet er vooral voor zorgen dat er meer licht in de ruimte komt. De zwart geschilderde ramen zijn verdwenen. 'Het maakt de mensen actiever', aldus Leo en Hans, die ook 'actieve activiteiten' willen or ganiseren, zoals sport. Daarnaast zijn er recreatieve activiteiten gepland, zoals disco en live muziek. Overigens, de om wonenden zullen hiervan weinig hinder ondervinden, daar er geluidswerende maatregelen worden getroffen. Oud en Nieuw Zoals gezegd is de eerste activiteit onder begeleiding van Hans Eland en Leo Schol het Oud en Nieuw Fëstival. Dat zal - vanzelf - in de nacht van 31 decem ber op 1 januari worden gehouden in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. De grote zaal wordt om 23.30 uur geopend voor de bezoekers, die 5,00 entree betalen. Om 02.00 uur wordt er gestopt met de kaartverkoop en komt men zonder entreebewijs niet meer binnen. De verkoop van consumpties geschiedt met bonnen. Maar voor de vroegko- mers is er het eerste uur gratis frisdrank. Daarnaast wordt tijdens het hele festi val de Westpoint-cocktail (zonder alco hol) verkocht voor 1,00. Het festival wordt muzikaal opge luisterd met een optreden door de hip hop formatie TD Posse, compleet met laser-lichtshow. Dit optreden begint om 00.30 uur. Daarvoor en daarna wordt de muziek verzorgd door Disco Galaxy, eveneens met laser- en licht-spektakel. Om 03.15 wordt de laatste ronde gehou den, waarna het festival om 03.30 uur afgesloten wordt. Jongeren, die wel eens willen weten wat er in Westpoint gaande is, die willen kennismaken met de twee jongerenwer kers of die willen meehelpen met het opknappen van het centrum, kunnen te recht op dinsdag-, woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag en op vrijdagavond. Hans Eland en Leo Schol zijn dan aanwezig. HOE ZIET LIMMEN Z'N NIEUWE BURGEMEESTER? LIMMEN - Limmen krijgt een nieuwe burgemeester. Nadat waarnemend bur gemeester N.P.M. Schoof in Heiloo be noemd werd, moet er nu naar een se rieuze kandidaat gezocht worden. Tot die tijd zal burgemeester Van 't Kaar de zaken in Limmen waarnemen. De kwaliteit zal belangrijker zijn dan de politieke kleur. Wel moet er goed in zicht zijn in ruimtelijke ordening, finan cieel bestuur en moet hij of zij ervaring hebben in lokale besturen in een gemeente. Tot nu toe hebben zich 45 kandidaten gemeld, waarvan 18 CDA, 13 PvdA, 12 VVD en 2 van D'66. Hierbij zijn 41 mannen en 4 vrouwen. Van de 4 vrou wen zijn er 3 VVD-leden en 1 CDA-lid. De beroepen van de kandidaten liggen nogal uiteen, wethouders burge meesters, raadsleden en een groot aan tal zakenlieden, allen dingen naar de burgemeestersfunktie. De commissaris van Koningin, de heer De Wit, zal bij de toelichting van de profielschets aanwezig zijn. Wij houden u op de hoogte. NIEUWJAARSCONCERT CAECILIA SAMEN MET WESTFRIES MANNENKOOR HEILOO - Het Heilooër Harmonieor kest Caecilia geeft op zondag 7 januari haar nieuwjaarsconcert in de Moeder Godskerk aan de Holleweg in Heiloo. In voorafgaande jaren mocht de mu ziekvereniging blaasorkesten van hoog niveau tot haar gasten rekenen, zoals de Hoogoven- en Shell-harmonie en het Noordhollands Jeugdorkest. Het is de vereniging ook dit jaar weer gelukt een hoogwaardig tintje te geven aan de uitvoering. Ze ontvangt als gast dit keer echter geen blaasorkest, maar een koor, en wel het Westfries mannen koor onder leiding van André Kaart. Dit koor telt ruim negentig leden, af komstig uit een groot deel van Noord- Holland. Dirigent André Kaart en vaste begeleider Dick Vet bouwen met hun mannen aan een veelzijdig repertoire van oorspronkelijke mannenkoormu- ziek uit de laatste vijf eeuwen. Vanaf 14.00 uur kunt u eerst Caecilia beluisteren. Het speelt onder leiding van Henk van Veldhuizen een gevarieerd programma. Werken van onder andere Bach, Jadin, Grundman, Strauss en Gershwin worden ten gehore gebracht. Na de pauze verzorgt het Westfries Mannenkoor een optreden. Het koor brengt een uitgebreid en gevarieerd mannenkoorconcert met prachtige ro mantische liederen, slepende negro spi rituals, Slavische werken en indrukwek kende operakoren. Het belooft dus een zeer afwisselend concert te worden, dat u als muzieklief hebber niet mag missen. De toe gangsprijs voor dit unieke gebeuren be- Stationsweg 85a Heiloo - Tel. 072-335730 maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag zaterdag gesloten. Stationsweg 85,18511.J Heiloo Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Makelaar Taxateur o.g. hypotheken"009 ififl Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIËN Jyjvi, Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES I draagt 15,00, voor donateurs de helft. Voor nadere inlichtingen over het con cert kunt u contact opnemen met Nico Bakker, tel. 072-335160. De vrijwilligers van het project 'Merk wat je hebt' werden in Motel Hei loo even in het zonnetje gezet. HEILOO - Negen vrijwilligers, die zich bezig hadden gehouden met het rond brengen van de zogeheten „merkkof- fertjes" kregen vrijdagavond in Motel Heiloo, een receptie aangeboden. Twee avonden per week waren zij het afgelo pen jaar bezig geweest met het brengen en halen van deze koffertjes. Hoewel het projekt nog niet ten einde is werden ze toch even in het zonnetje gezet door de gemeente Politie Heiloo en Rijkspo- litiedistrikt Alkmaar. J. v.d. Steyn en A. v.d. Wateringen zijn het projekt 2 jaar geleden opgestart. Adjudant W. G. v.d. Vlekkert zei hiero ver: „In die periode na 1985 rees de in braak de pan uit. Toen ontstond het in- braakpreventieprojekt „merk wat je hebt". Mensen werden in de gelegen heid gesteld gesteld om hun waardevolle bezittingen te merken, met postcode en huisnummer". V.d. Vlekkert merkte nog op dat er geen betere manier was om je gemeente te le ren kennen: „Misschien ook iets voor u burgemeester Schoof". Er zijn veel po sitieve reakties gekomen, over het resul taat valt op dit moment nog niet veel te zeggen, daar de aktie nog aan de gang is. De politie wilde iets meer dan alleen een handdruk geven en voegde daar toen iets stoffelijks aan toe, ook voor de echtgenotes. De heren Zwaan, Nielen, Klaver, Elzinga, Dijker, Verdwaald, Kieuwstra, Boekei en Vermeulen waren blij verrast met deze geste. Tevens werd er nog even stilgestaan bij het 25-jarig jubileum van opperwacht meester Jan Stoel. HEILOO - Zaterdag 13 januari wordt in het Heilooër theater De Beun een op voering gegeven van 'Eeuwige jeugd' met in de hoofdrollen Henny Ori en El len. Kaarten kosten 22,50 20,00 cjp/65 en deze zijn vanaf heden ver krijgbaar bij de voorverkoop adressen. Twee vrouwen, die niets meer van het leven te verwachten hebben, ontmoeten elkaar bij toeval op een schoolfeest. Twee totaal verschillende karakters, to taal verschillende levens, botsen op el kaar, maar vermengen zich en vullen el kaar tenslotte aan. Op zoek naar een re den van bestaan, ontvluchten zij samen de grijsheid van het leven en ontdekken zij via de meest bizarre avonturen de mogelijkheid van een eeuwige jeugd. Henni Orri startte haar carrière in 1947 bij het gezelschap van Cor Ruys. De af gelopen 42 jaar speelde ze de meest uit eenlopende rollen uit het wereldreper toire. Ellen Vogel speelde haar eerste rol in 1945 bij Comedia en was tot 1971 verbonden aan de Nederlandse Come- die, het gezelschap dat vanaf 1950 alle groten van het Nederlandse toneel kor tere of langere tijd aan zich wist te bin den. Beiden ontvingen al een groot aan tal toneelprijzen, waaronder de Bouw meesterpenning, de 'Actrice van het Jaar'-onderscheiding en de Theo d'Or. De carrières van deze toneelgiganten verliepen nagenoeg parallel; avond aan avond speelden ze beiden de grote rollen uit de toneelliteratuur, echter zonder sa men op de planken te staan. In 'Eeuwi ge Jeugd' zijn Eilen Vogel en Henny Or ri dan ook voor het eerst samen in één produktie te zien! NIEUWE DIRECTEUR KENNEDY-MAVO HEILOO - Op 1 januari 1990 zal de heer R.F. Lijnsvelt officieel in dienst treden als directeur van de Kennedv- mavo in Heiloo. Tot die tijd was hij werkzaam aan een scholengemeenschap voor mavo/havo en atheneum in Enk huizen als docent Nederlands en schooldecaan. Op de vraag naar het waarom van deze overstap komt het antwoord al vrij snel: 'op de vorige school had ik het prima naar mijn zin, maar na veertien jaar aan dezelfde school gewerkt te hebben ver val je toch in herhalingen en dan wil je wel eens wat anders. Het is heel verfris send om aan iets nieuws te beginnen en ik ben blij dat deze kans me geboden werd'. Niet zolang geleden is er een onderzoek, geweest naar het voorkomen van stress bij leerlingen en leerkrachten. De resul taten waren, tegen de verwachting in, verbluffend, want wat bleek? Op scho len met een klein leerlingenaantal kwam minder stress voor dan op grote scho lengemeenschappen. Ook bleek dat op scholen die duidelijke regels stelden minder stress voorkwam, dan op scho len waar de leerlingen niet wisten waar ze aan toe waren. Verder is de nieuwe directeur een voor stander van een goede uitwisseling tus sen school en maatschappij. Teveel is de school de laatste jaren een eiland gewor den en kwam steeds verder van de maat schappij kwam af te staan. Als school decaan is hij de laatste jaren coördina tor geweest van een project waarbij leer lingen van de derde klas stage gaan lo pen bij bedrijven en instellingen. Zo doen ze wat arbeidservaring op en ko men ze erachter dat wat op school ge leerd wordt wel degelijk toepasbaar is in de maatschappij. Ook kunnen ze dan beter voorbereid hun vakkenpakket kie zen of een school kiezen waar ze na de mavo naar toe hopen te gaan. Omdat de wisseling van de wacht mid den in het schooljaar valt, zullen de leerlingen weinig merken van de nieuwe directeur. De school draait volgens in gewijden goed en wat goed is moet je zo houden. Hij hoopt zich de komende maanden in te werken door een goed contact met leerlingen en hun ouders op te bouwen. Ook wordt een goed contact met de basisscholen op prijs gesteld. Zij hebben immers een goed beeld van de leerlingen en het zou zonde zijn als die kennis verloren ging. Om de komst van de nieuwe directeur niet helemaal onopgemerkt voorbij te laten gaan, zullen de leerlingen op 8 ja nuari het eerste uur nog mogen uitsla pen. Dan kunnen de leerkrachten van de Kennedy-mavo elkaar en de nieuwe directeur een gelukkig nieuwjaar wensen. COMMISSIE-OVERLEG IN AKERSLOOT AKERSLOOT - Volgende week woens dag wordt een tweetal commissieverga deringen gehouden in het gemeentehuis van Akersloot. Om 19.00 uur begint de bijeenkomst van de commissie financiën, waar gesproken zal worden over ondermeer een geldlening aan handbalvereniging Meervogels en de bestrijding van over last door honden. Om 20.30 uur vergaderen de leden van de commissie ruimtelijke ordening. De overeenkomst inzake de ontwikkeling van het plan Klaas Hoorn- en Kijfpol- der is één van de gesprekspunten. PRISMA horloges Ellen Vogel en Henny Orri komen op 13 januari naar de Heilooër Beun. VAKMANSCHAP IS MEESTERSCHAP Juwelier HERMAN KWAAD Kennemerstraatweg 414 Heiloo - 072-330799.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1