L i J li V In alle winkelcentra van Heiloo viel in 1989 wel iets te beleven. In 't Loo werd met enkele acties stilgestaan bij het 12'A-jarig ju bileum. In het Stationscentrum kon het winkelend publiek drie fraaie historische schetsen verzamelen. In 't Hoekstuk was de meeste tam-tam, en terecht: het centrum in Heiloo- West werd grondig on der handen genomen en aan de eisen van de tijd aangepast. We thouder mevrouw Willemse-van der Ploeg mocht het Hoekstuk heropenen. De acties in de gezondheids zorg gingen Heiloo en Lim- men niet voorbij. Bij psychia trisch centrum Sint Willi- brord voerde het personeel actie, onder meer ludiek tij dens de open dag van de plaatselijke rijkspolitie. Tij dens de bloemendagen kwam de gezondheidszorg eveneens voor, zoals in dit mozaiek, dat echter voor meer zaken uitlegbaar is. Het gemak dient de mens, dus de opkomst van de geldauto maat zette zich ook voort in onze regio. Zowel in Limmen als in Heiloo kwamen er bij de Rabobank dergelijke automaten. Worden de voorzieningen nog immer één van de rijkdommen van Heiloo genoemd, in de afgelo pen jaren zijn ze nagenoeg alle getoetst op hun functioneren. Begonnen werd met grote facili teiten als bibliotheek en theater. In 1989 stond een onderzoek naar de sportaccommodaties re gelmatig in de belangstelling. Duidelijk werd dat er een zekere overcapaciteit is. Door het afstoten van overbodige velden zou bijvoorbeeld ook ruimte ontstaan voor de aan leg van een kunststofbaan voor atletiekvereni ging Trias. Hoewel de club verschillende acties voerde, rapporten schreef en naar buiten trad, en de raad op zich positief oordeelde, kon het fiat nog niet gegeven worden. Een direct dan wel indirect resultaat was de sa menvoeging van de twee honk- en softbalclubs De Foresters en Heiloo tot de nieuwe club BSC Double Stars Heiloo. Voor Egmond was het in politiek opzicht een roerig jaartje. Een dure affaire was - en is nog steeds - het grote bouwplan aldaar, waar de gemeente zo'n 6 miljoen aan moet spenderen. Daarnaast werd. ook besloten over de nieuwbouw van het zwembad, terwijl de gemeente cen traal stond bij het overleg van de Noordhollandse kust ge meenten. Dit trok landelijke belangstelling, evenals over igens de adbij, die in het televisieprogramma en het ge lijknamige boek 'Abdijen in de Lage Landen' ter sprake kwam. De 'burenvan de abdij, het hervormde kerkje, eiste ook de aandacht op vanwege de bestaande restaura tieplannen, waarvoor fondsen geworven worden. Limmen blijft zelfstandig, dat mag wel de belangrijkste winst voor de gemeente in 1989 ge noemd worden. Maar bij zelfstandigheid horen ook pro blemen. Zo moest de raad al dan niet kiezen voor het openhouden van het zwembad, stond de nieuwbouw van Driessen ter dis cussie, bleef het tennisprobleem een tennisprobleem en eiste de jeugd aandacht op: een dik rap port over jeugdbeleid en een no ta van Conquista vroegen om in itiatief van de gemeente. W fsr 'U 4 ''i x -• Het ouderenwerk kreeg het afge lopen jaar in toenemende mate aandacht. Niet alleen de organisa ties en ouderen zelf lieten onder andere door activiteiten steeds meer van zich horen, ook de in stellingen traden naar buiten. Zo startte bij De Loet de bouw van de aanleunwoningen en werd in Overkerck het 'groene licht' gege ven voor de dagopvang van ouderen. De jeugd hoefde zich ook in 1989 niet te vervelen. Door de vele vrij willigers, ondermeer van de Hobby-Farm, Pappod en Buk Buk, waren er in de zomer weer vakantiespelen en het Timmer- dorp, terwijl tijdens de kerstva kantie eveneens enkele activiteiten plaatsvonden (De Beun, Filmliga en Brunogebouw). UITKIJKPOST 28 DECEMBER 1989 cduele» 1 i iHH£N

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 7