OPRUIMING OPRUIMING „Unique LAATSTE WEEK Opheffingsuitverkoop Actie noodhulp voor Roemenië Caecilia en mannenkoor in de Moeder Godskerk C. HACHMANG UITVERKOOP NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN De gehele HEREN-KOLLEKTIE voor minder dan de helft! b.v.: ALLE PANTALONS Ook op de Dames-afdeling HOGE KORTINGEN OPRUIMING PRISMA VAKMANSCHAP IS MEESTERSCHAP schoenen Winkelhof 't Loo mode Heiloo 55e JAARGANG NO. 1 - 3 JANUARI 1990 Modehuis HEERENWEG 174 - HEILOO GEDEMPTE GRACHT 42 - HOORN Rapport: meer aandacht voor Heilooër jeugd van 18-29 jaar - van 249,- en 198,- NU B O U T/ I Q U E BERG EN-HEI LO O-HOORN t» horloges Juwelier HERMAN KWAAD Kennemerstraatweg 414 Heiloo - 072-330799^ Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Makelaar Taxateur o.g. |M. Postbus95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN nvm Kantoor Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES I Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: hum i j Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) V iHr J Rosendaal 89- 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandaq om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. oP^° Stationsweg 85, 1851 LJ Heiloo HEILOO - Het definitieve onderzoeks rapport van het adviesbureau P.N.O. Twente b.v. te Hengelo over de demo grafische ontwikkelingen in Heiloo is onlangs gereedgekomen en aan het col lege aangeboden. Aan het adviesbureau was gevraagd te onderzoeken op welke wijze gestreefd kan worden naar een meer evenwichtige samenstelling van de bevolking van Heiloo. Tevens is ge vraagd om na te gaan hoe voorkomen kan worden dat het aantal inwoners daalt onder de 20.000. De rapportage geeft aan op welke wijze onderzoek is verricht naar de ontwikke ling van de bevolkingssamenstelling in Heiloo. Hieruit komt als belangrijkste conclusie naar voren, dat er door de ge meente Heiloio een beleid te voeren is, dat de ontwikkeling van de bevolkings samenstelling kan beïnvloeden. Daar voor zal, aldus het rapport, de aandacht moeten worden gericht op de leeftijds groep 18 tot en met 29 jaar. Ook moet aandacht worden besteed aan de groep ouderen en ondernemers. De voorstellen in het rapport hebben betrekking op betaalbare nieuwbouw, vereenvoudiging van de bouwvoor schriften, stimulering uitgaansmogelijk heden en voor zover mogelijk bevorde ring werkgelegenheid. Het rapport dient met name als basis en aanzet tot meerja- renbeleid en is een ondersteuning voor de nadere discussie in het college en de gemeenteraad. Het onderzoeksrapport zal op donder dag 11 januari door het adviesbureau P.N.O. worden gepresenteerd aan de le den van de raad. Óver de wijze waarop uitvoering zal worden gegeven aan het rapport zal het gemeentebestuur zich nog nader beraden. GROOT ZAALVOETBAL- TOERNOOI IN SPORTHAL HEILOO - Zondag 7 januari zal de Hei looër sporthal Het Vennewater aan het Zevenhuizen in Heiloo weer bol staan van gezelligheid en spanning. Een bete re start kunnen sportliefhebbers zich in het nieuwe jaar, nu er buiten niets te doen is, niet wensen. Alweer voor de 9e keer organiseert HSV dit festijn en ieder jaar weer weten meer bezoekers de weg naar de sporthal te vinden. De eerste wedstrijd begint 9.00 uur en de toegang is gratis. Vorige week vrijdag en zaterdag werden door de Lionsclub een blikse mactie voor Roemenië gehouden. Voedselpakketten konden nabij het nieuwe gemeentehuis worden afgegeven. In 't Loo bespeelden Sophie van Oversteeg en Marjolijn Waalde blokfluit. De opbrengst, f 30,00, hebben ze op het gironummer 797 t.b.v. de Roemenië Hulp gestort. De heer en mevrouw Schoof schudden afgelopen zondag vele plaatsgeno ten de hand tijdens hun eerste nieuwjaarsreceptie in Heiloo. De receptie was voor de eerste maal ook rook- en alcoholvrij. VOORDRACHTSKUNST OVER GRIEKSE MYTHEN IN HEILOO HEILOO - Instituut voor Kunst, Cul tuur en Reizen 'Benoe' haalt de tweede achtereenvolgende keer voordrachts kunstenaar Carool Popelier uit Eindho ven naar Heiloo. Vanaf vrijdag 19 janu ari zal deze zijn inmiddels wijd en zijd enthousiast ontvangen 'luisteravonden' over Griekse mythologie geven. Een cy clus van tien avonden, die de naam 'Mythologie en Werkelijkheid' draagt. Mythen worden bij - classicus - Popelier tot zeer aansprekende verhalen, bizar of heel gewoon en altijd herkenbaar door hun levenswijheid. Het gaat daarbij over thema's die aktueel blijven: angst, onmacht, het op voorhand verloren ge vecht tussen leven en dood. De avonden zijn een collage van voor drachtskunst, Nederlandse poëzie en ro mans en dia's van kunst. Essentieel voor de sfeer is de vele klassieke mu ziek, die gedraaid wordt: dertig compo nisten die zich hebben laten inspireren door die Griekse mythen. Er wordt zelfs geprobeerd twee speelfilms (Örfeo Ne gro van Camus en Edipo Re van Pasoli- ni) naar Heiloo te halen. Tien vrijdagavonden was de zaal vorig jaar vol. Niet alleen met publiek uit Heiloo, maar men kwam er zelfs vanuit Amsterdam en Den Helder voor naar hier. Ook nu zal men verrast worden door de ontroerende, soms humoristi sche, dan weer confronterende aanpak van Popelier. Men dient zich tevoren aan te melden bij Instituut Benoe, Runxputteweg 28 te Heiloo, tel. 02205-3616 of 072-335181. Daar kan men overigens ook terecht voor infor matie over toegangsprijs en de verdere gang van zaken. HEILOO - Deze dagen lopen al talloze akties in Nederland voor hulp aan Roe menië, die vooral de grote steden berei ken. Met deze specifieke aktie, georga niseerd door de werkgroep Kerk en Sa menleving in samenwerking met mevr. A. Manoliu, lid van Roemenië Comité, w ordt beoogd om een drietal dorpen en kindertehuizen in het noorden van Roe menië (gemeente Dolhesti uit Moldavië, ca. 8000 inwoners) te helpen. Er wordt gevraagd naar voedselpaket- ten (stevige dozen) met een standaard inhoud (1 blik camping margarine, 1 pak koffie, 1 kg. suiker, 5 repen choco lade, 1 blik ham, 1 kg. rijst, zonodig aan te vullen met zeep, lucifers, scheer mesjes, thee, bouillontabletten en tand pasta) of paketten met babyvoeding, baby-kleding en baby-artikelen (zuig flessen, luiers etc.). Goede en schone kinderkleding in dozen ingepakt is ook welkom. Alle paketten kunnen ingele verd worden bij mevr. Agnes Bakker, Westerweg 417, Heiloo, tel. 02205-1584 of bij de Moeder Godskerk en Willi- brorduskerk (voor of na de kerkdienst). Geld, nodig voor medisch hulp en het dekken van een deel van transport kosten, kan gestort worden op giroreke ning 4188657 onder vermelding van Ak tie Noodhulp Roemenië. Rond 15 janu ari hoopt men de ingezamelde goederen naar de bestemming te vervoeren. Het is mogelijk dat deze aktie zal leiden tot langdurige contacten met de betreffen de gemeente uit Roemenië. Voor inlich tingen: tel. 02205-1584 (mevr. Bakker), of 072-120753 (mevr. Manoliu). TENTOONSTELLING LUCHTPOST HEILOO HEILOO - Zaterdagmiddag 6 januari van 14.00 tot 17.30 uur houdt P.V. Luchtpost Heiloo een tentoonstelling. De leden zullen voor deze tentoonstel ling de beste twee duiven van hun hok inbrengen. Keurmeester Pjiet de Graaf uit Limmen zal de duiven keuren. Tussen 15.30 en 17.30 uur wordt er een verkoop gehouden van diverse dui vensport artikelen. Te koop zijn o.a. een 8 jaar oud demontabel duivenhok van 2 bij 5 meter, een Quartz computer duivenklok, een aantal manden, broed- schotel en een 19 postduiven. Alles wordt per opbod verkocht. De duiven, die worden verkocht, leverden goede prestaties af en komen voornamelijk uit een stam. Voor elke liefhebber een aan trekkelijke mogelijkheid om de vliegko- lonie te versterken. De beginnende lief hebber heeft mogelijk een unieke kans om een kant en klaar duivenhok aan te schaffen. Indien u interesse heeft in het geen te koop wordt aangeboden kunt u contact opnemen met Simon Leyen (tel. 336679) of Nico Adrichem (tel. 332664). De tentoonstellingscommissie hoopt dat u de tentoonstelling (gratis entree) komt bezoeken om nader kennis te maken de boeiende hobby, die duivensport heet. Een hobby die veelal ten onrechte nega tief wordt beoordeeld. Wist u dat bij de Nederlandse Postduiven Organisatie bijna 60.000 leden staan geregistreerd en dat het ledenaantal nog steeds toe neemt? De tentoonstelling wordt gehou den in het verenigingslokaal dat achter de sporthal Vennewater staat. TENTOONSTEL» i G BELEGGEN EN !NV ilSTEREN LIMMEN - In de openbare bibliotheek Limmen kunt u van 5 tot en met 31 ja nuari een tentoonstelling over 'Beleggen en Investeren' bezichtigen. De verhitte gezichten van de beurshan delaren op Beursplein 5 spraken boek delen die maandag in oktober 1987. Angst, wanhoop en frustatie kenmerkte de dag die de geschiedenis in zou gaan als de 'zwarte maandag'. Een herhaling van de beurskrach van 1929 werd ge vreesd. Net als destijds stond ook nu in één dag de hele zakenwereld op zijn kop. Van New York tot Tokyo, overal dezelfde panische taferelen. Heel Nederland gonsde van de geruch ten en iedereen dacht er het zijne over. Inmiddels weten we dat de gebeurtenis sen minder rampzalige gevolgen hadden dan in 1929, maar eens te meer werd be wezen dat het speculeren met geld niet geheel zonder risico's is. Voor veel men sen is deze gebeurtenis een leerzame les RED SHOES IN BUK BUK HEILOO - Red Shoes is een band, die al bestaat sinds mei 1985. Sinds die tijd heeft Red Shoes vooral een zeer goede live-reputatie opgebouwd door vele op tredens in Nederland en België, waaron der een tour als supportact voor de En gelse R B band Brendan Crocker and the Five O'Clock Shadows. Verder is Red Shoes in maart 1989 zelf voor een korte tour naar Engeland afge- reist hetgeen heeft geresulteerd in nieu we aanbiedingen voor optredens aldaar en een aanbieding van een contract voor de band bij het Engelse independent platenlabel 'Rotate Records'. In juni 1989 is bij dit label de CD 'The story so far' gereleased, Red Shoes is een typische live band en is er altijd op uit het publiek voor zich te winnen. Uit het grote aantal eigen num mers in het repertoire laat Red Shoes zien dat R B niet altijd synoniem is voor het spelen van alleen maar covers. Op zaterdag 6 januari speelt de band in jongerencentrum Buk Buk aan dé Pastoor van Muyenweg 12 te Heiloo, aanvang 22.00 uur. en reden om zich te gaan bezinnen over hoe men zijn geld op een minder risico volle wijze kan investeren. Om de kleine belegger inzicht te geven in de mogelijkheden waarop hij zijn geld kan beleggen en met welke proble men hij rekening zal moeten houden, heeft de bibliotheek een tentoonstelling over beleggen en investeren ingericht. Uit het tentoongestelde zal blijken dat niet alleen aandelen en obligaties ge schikte beleggingsvormen kunnen zijn, maar dat ook het verzamelen van kunst, antiek, postzegels en munten een winst gevende investering kan zijn. In boek vorm en aan de hand van brochures zul len de diverse mogelijkheden uitvoerig uit de doeken worden gedaan. Informatieavond Aansluitend op de tentoonstelling wordt op maandag 29 januari een infor matieavond over beleggen gehouden in de bibliotheek van Limmen. De Rabo bank is bereid gevonden de lezing te houden. De avond begint om 20.30 uur. In de pauze kunt u het gehoorde even laten bezinken bij een kopje koffie, waarna er gelegenheid is tot het stellen van vragen. De entree bedraagt 1,00 inclusief koffie. Gaarne tijdig opgeven aan de balie wegens het beperkte aantal plaatsen. HEILOO - Het HeiLijpër HarmonieorT kest Caecilia geeft op zondag 7 januari haar nieuwjaarsconcert in de Moeder Godskerk aan de Holleweg in Heiloo. De formule is inmiddels bekend; Caeci lia en een gast-optreden. Het geheel x wordt vanaf twee uur gepresenteerd door Klaas Koomen. Alweer voor de negende keer zal het or kest het nieuwe jaar muzikaal openen. 'In voorafgaande jaren zijn we er steeds in geslaagd een top-orkest naar Heiloo te halen, zoals de Hoogovens- en Shell- harmonie en vorig jaar het Noordhol lands jeugdorkest. Maar het wordt na tuurlijk steeds moeilijker en goede keus te maken', aldus Nico Bakker en Caeci lia. De formule is dan ook iets aangepast. Dit jaar is niet gekozen voor een orkest, maar voor een koor als gast, en wel het westfries mannenkoor onder leiding van André Kaart. 'Een hoogwaardig tintje aan de uitvoering is hierdoor gegaran deerd, want daar streven we naar met dit concert. Bovendien kunnen we op deze wijze vele muziekliefhebbers van Heiloo tegemoet komen', aldus de organisatie. Het westfries mannenkoor telt ruim ne gentig leden, afkomstig uit een groot deel van Noord-Holland. Dirigent An dré Kaart en vaste begeleider Dick Vet bouwen met hun mannen aan een veel zijdig repertoire van oorspronkelijke mannenkoormuziek uit de laatste vijf eeuwen. Voorzitter Gerard van Ophem: 'Het programma van het koor biedt voor elk wat wils. Zowel de specifieke zanglief hebber als het grote publiek komt aan z'n trekken. Het koor brengt een uitge breid en gevarieerd mannenkoorconcert met romantische liederen, prachtige negro-spirituals, Slavische werken, ope rakoren en noem maar op. Wel probe ren we een specifieke sfeer te scheppen, afhankelijk van het soort concert. En gelet op de reacties van hét vele publiek, slagen we daar wel in'. Het koor wordt dan ook veel gevraagd voor optredens in binnen- en buiten land. Jaarlijks worden gemiddeld vijf tien concerten in Nederland gegeven, onder andere op uitnodiging van Cultu rele Commissies. Regelmatig zijn er op tredens voor radio en zelfs tweemaal voor televisie. Het koor heeft enkele malen opgetreden met de befaamde Duits-Russische bas Ivan Rebroff en met vele bekende Nederlandse zangers en zangeressen, waaronder Caroline Kaart, Marco Bakker en Helene Versloot. Programma Vanaf twee uur kunt u eerst Caecilia be luisteren. Het speelt onder leiding van Henk van Veldhuizen een gevarieerd programma, waarin alle mogelijkheden van een harmonieorkest duidelijk naar voren komen. De sfeervolle klanken van Bach's Sinfonia staan recht tegeno ver de jazz van Gershwin en de Weense walsen van Johan Strauss worden opge volgd door majestueuze klanken in 'Ou verture pour Orchestre Militaire' van L.E. Jadin. Voorts zijn er de strakke ritmes van de polka en de afsluitende Florentiner Mars. Na de pauze verzorgt het Westfries Mannenkoor zijn opgetreden. Geopend wordt met een drietal a-capella muzie kwerken, die zeer ingetogen en warm zullen klinken. De menselijke stem komt hiér volledig tot zijn recht. Daar na volgen enkele kerst-spirituals. Speci ale aandacht wordt gevraagd voor het Sanctus uit de Requim van Cherubini. Dit bekende kerkelijke gezang wordt op een specifieke wijze ten gehore gebracht. Vervolgens worden enkele stukken uit de opera-wereld gezongen, zoals het Caecilia, onder leiding van Henk van Veldhuizen, tijdens een eerder con cert in de Moeder Godskerk. SV DE VRIJHEID LIMMEN - Uitslag schietvereniging dfe Vrijheid Limmen, clubavond 27 december: Ere-klasse: 1. S. Schilder 99 2. G. Mil tenburg 98 3. K. Hooyboer 97 B-klasse 1. J. Nuyens 97 2. R. de Ruyter 96 3. K. Schol 91. A-klasse 1. J. Drenth 992. R. Schaft 98 3. C. Onderwater 97 C-klasse: 1D. de Winter 95 2. B. Meyer 90 3. B. Veenstra 89. Aspirant klasse: 1. J. En gel 96 2. A. Engel 83. uHu-ho Het Westfries Mannenkoor is zondag 7 januari te beluisteren in Heiloo tijdens het nieuwjaarsconcert van Caecilia. Monnikenkoor uit 'Don Carlos' en het Slavenkoor uit 'Nabucco'. Met deze ge zangen doet het koor zijn veelzijdige re pertoire zeker recht aan. Het vormt ook een goede overgang naar de slotnum mers, die meer in de amusementsfeer liggen. Zo worden 'Spanish Eyes' en 'O Pepita, o Pepita' met volle overgave en in alle openheid gezongen. Het belooft dus een zeer afwisselend concert te worden, dat u als muzieklief hebber niet mag missen. De toe gangsprijs voor dit unieke gebeuren be draagt/ 15,00, voor donateurs de helft. Programmaboekjes zijn nu reeds ver krijgbaar bij boekhandel Avis in het Stationscentrum en Disco Heiloo in winkelcentrum 't Loo. Voor nadere in lichtingen over het concert kunt u con tact opnemen met Nico Bakker, tel. 072-335160. RABOBANK HEILOO BRENGT TURKIJE IN BEELD HEILOO - Turkije is voor velen van ons een onbekend land. We weten waar het ligt en soms zien we wat op de tv of* lezen er iets over in de krant, maar dat is dan ook alles. U heeft nu de kans om er in één avond veel over te zien en te horen. Op 17 januari neemt de Rabo bank en Evenements Reizen u mee op een fascinerende ontdekkingsreis in Theater De Beun. Gedurende tweemaal een half uur ziet u op een scherm van maar liefst 6 meter breed de mooiste dia's, samengevoegd tot een compleet verhaal in beeld en geluid. Wat u op de ze avond te zien krijgt stemt u ongetwij feld tot nadenken. Dat Turkije zo mooi is, had u zeker niet gedacht. U maakt kennis met Instanbul, het vroegere Constantiopel, de parel van de Oriënt. Deze stad aan de Bosporus, op de grens van Europa en Azië is om stil van te worden. U doet inkopen in de eeuwenoude overdekte Bazar met de ve le duizenden winkeltjes. U bezoekt de Blauwe Moskee, de Ayasophia en het weelderige Topkapi Paleis, eens de resi dentie ,van de Osmaanse sultans. Dan valt de avond over Istanbul en in de Bosporus weerspiegelen de stralen van de ondergaande zon. Het lijkt op een sprookje uit 1001 nacht. Verder gaat de reis en door een adembe nemend mooi landschap komen we in Ephesus waar u zich in de Romeinse tijd waant. Wat u ziet lijkt eerder een film decor, maar het is werkelijkheid. Eve nements Reizen brengt ons verder naar de sneeuwwitte sprookjeswereld van Pamukkale, het geheimzinnige berg landschap van Cappadocië en de opgra vingen in Side en Aspendos. We komen in de buurt van de Syrische grens en ma ken kennis met de bewoners uit deze streken die ons heel voorkomend en gastvrij ontvangen. Elk moment van onze reis brengt u steeds weer nieuwe ervaringen. Ook ziet u beelden van de uitnodigende, witte stranden aan de Turkse Rivièra. Een prachtig klimaat, de glasheldere zee, de heerlijke terrasjes en het genie ten van de Turkse keuken. Dat is pas vakantie! De reisinformatie-avond is voor iede reen toegankelijk. Kaarten zijn ver krijgbaar vanaf heden a 4,50 bij de Rabobank Heiloo afdeling reizen, kan toor Westerweg 244 en kantoor Kenne merstraatweg 143.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1