3 dolle dwaze dagen de allerlaagste prijsjes /l/lascotte /i/iode Be feef het mee! Literair jazz-café intiatuin Marjol Flore in Beun OOK IN HEILOO VEEL STORMSCHADE A J. VOS C. HACHMANG N. Majolée stapt uit Indicatiecommissie Heiloo Donderdag, vrijdag en zaterdag De laatste winterrestanten tegen 55e JAARGANG NO. 5-31 JANUARI 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Wie heeft een slaapplaats over Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zuilen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. KOKOS PALM. Een verrassing voor de hollandse huiskamer. Schitterende kokospalm, ca. 160 cm hoog van 1&7S voor heiloo Reorganisatie politie in raad Wanda en Rump bij Jc Buk Buk Stationsweg 85 1851 LJ Heiloo Vrijdag koopavond. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - De storm heeft de afgelopen week veel schade aangericht. Er zijn bo men omgewaaid op de Haesackerlaan, Rector Frederiklaan, Kuillaan, Zeeweg, Termijen, Mariënstein, Oosterzijweg en de Wildtlaan. De brandweer ruimde de zaak op. Er woei nog een bouwkeet om in Ypestein. Het dak van een bushalte aan de Ewisweg kwam los. Een gedeelte van een dak van een flat in Vrieswijk is er afgewaaid. Lekkage was het gevolg en stukken steen vielen naar beneden. Een achttal flatwoningen moesten worden Grote stukken van het dak van ten- nishal De Dors werden door de or kaan weggeslagen. Door de enorme inzet van vele vrienden en bekenden slaagde men er toch weer in om het programma al zaterdagochtend om 8.30 uur te hervatten. Een enorme klus die toch in 'no-time' geklaard werd. ontruimd en de bewoners werden elders ondergebracht. Bij tennishal de Dors woei een gedeelte van het dak weg. Een stuk dak van een bedrijf aan de Westerweg kwam op de rails terecht. Een trein uit Castricum reed er tegenaan. Direkt hierna viel de stroom uit en de trein kon niet verder rijden. Een dieselloc trok de trein na derhand naar Alkmaar. Ook het dak van een zomerwoning aan de Westerweg bleef niet op zijn plaats. Aan de Kennemerstraatweg werd een groene Ford Sierra kenteken NJ-54-TB gestolen. Twee keer verleende de politie halp, eenmaal bij een man van 102 jaar, die uit z'n bed gevallen was en er niet meer in kon. Ook bij een man die ziek in bed bleek te liggen. Op de Kennemerstraatweg werd bij een bushalte een bromfiets (Mobylette) gestolen. Op de parkeerplaats aan de Zeeweg werd een ruit van een personenauto ver nield, men vermist niets. Er zijn meldingen uit de wijk Ypestein over een man, die zich telefonisch meld de als zijnde iemand van een onder zoeksbureau, die geluidsmetingen wilde doen. Het kwam in het begin allemaal wat onbetrouwbaar over. Verder onder zoek wees uit dat een adviesbureau uit Rotterdam bezig was met een onder zoek naar energie-zuinige woningen en naar de geluidsisolatie in plan Ypestein. Indien iemand zich aan de deur meldt, dan heeft die persoon een legitimatie bewijs bij zich. U hoeft geen medewer king te verlenen. Als u dat wel doet, zorg dan wel dat u thuis bent en geef nimmer voor dat doel de sleutel aan de buren. Er werd ingebroken in een woning aan de Kerkelaan; ontvreemd werden geld, cheques en bankpasjes. Vermoedelijk werd een valse sleutel gebruikt. Er was een uitslaande brand in café 't Kroegje aan de Westerweg. De gehele bovenverdieping is uitgebrand en de be nedenverdieping had waterschade. In een woning aan de Tulpencroftlaan was iemand binnen geslopen, nam daar een portemonnee mee, die later op de Heerenweg werd terug gevonden. Alles zat er nog in. Makelaar Taxateur o.g. Apotheken Postbus 95,1850 AB Heiloo Tel 072-2-11895 ASSURANTIËN iSSS. Kantoor: Zeeweg ZO. 1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - De heer Nicolaas Majolée stopte eind vorig jaar met zijn werk zaamheden voor de Indicatiecommissie Heiloo. Voor hem kwam er daarmee een eind aan een periode van meer dan 60 jaar gevuld met culturele, sociale, maatschappelijke en politieke functies. Velen in Heiloo kennen de heer Majo lée, niet in de laatste plaats omdat hij meer dan dertig jaar medewerker was van het weekblad Uitkijkpost. Eén van zijn opvolgers sprak met hem. Het re sultaat: een beeld van een maatschappe lijke loopbaan in vogelvlucht. De heer Majolée werd geboren en geto gen in Leiden, waar hij eind jaren '20 jeugdleider bij het AJC was. Tijdens de crisis was hij lid van de commissie ont wikkeling (lees: omscholing) en ont spanning voor jeugdige werklozen. Via Alkmaar, waar hij enkele jaren vak bondswerk deed, kwam de heer Majolée terecht in Heiloo, waar hij tot op de dag van vandaag woont. Direct na de tweede wereldoorlog kwam onze plaatsgenoot in de Heilooër ge meenteraad voor de toen net opgerichte PvdA. Met een onderbreking van enke le jaren was de heer Majolée zeventien jaar raadslid. Samen met zijn politieke loopbaan begonnen ook zijn journa listieke activiteiten. Niet alleen voor de Uitkijkpost, maar ook als correspon dent voor het thans opgeheven dagblad Het Vrije Volk. Beroepsmatig werkzaam op het terrein van tandtechniek had de heer Majolée toch voldoende tijd voor tal van andere functies. Op maatschappelijk gebied ging zijn belangstelling vooral uit naar de zorg voor ouderen. In 1955 was hij mede-oprichter van de Heilooër Stich ting voor Bejaardenzorg, waarvan hij tot 1969 ook bestuurslid was. Daarnaast was hij actief als voorzitter van de ont spanningscommissies voor De Loet en De Oude Pastorij. Onder veel meer or ganiseerde hij eind jaren '60 vele vakan tieweken voor ouderen uit Heiloo. Zijn laatste functie in het ouderenwerk van onze gemeente was het lidmaatschap van de Indicatiecommissie. Op cultureel en maatschappelijk terrein was de heer Majolée actief betrokken bij het Nivon, de oprichting van het ou de dorpshuis (in de vroegere woning van de hoofdonderwijzer van de eveneens vroegere Nicolaas Beetsschool) en de oprichting van de openbare bibliotheek Heiloo. Een druk leven, zeker. Alles kon schijnbaar", zegt de heer Majolée anno 1990. „Er was veel samenwerking en saamhorigheid. De mensen waren en thousiast, liepen ergens warm voor. Men bleef ook lang in een bestuur zit ten. Dat is nu allemaal anders. Vroeger deed je alles ook vanzelfsprekend pro deo en nu hoor je wel eens de vraag 'Krijg ik er nog wat voor?' Nogmaals: alles is veranderd". De heer Majolée heeft nu zelf een punt gezet achter de talrijke maatschaDDelii- Een flat in Vrieswijk (langs het Ze venhuizen) verloor een derde deel van de dakbedekking. De acht bo venste flats moesten tijdelijk geëva cueerd worden. Er is kleding gestolen uit een tuin van een woning aan de Ewisweg. Er werden deze week zeven fietsen gestolen. GRAVEERKOFFERS EEN WEEK LATER HEILOO - Vanwege de storm van don derdag 25 januari heeft de politie 's avonds geen graveerkoffers (onderdeel van het inbraakpreventieproject) kun nen brengen bij bewoners aan de Hof stee, Vierakkers, Kistemaker en Ewis weg. De koffers worden op donderdag 1 februari tussen 19.00 en 20.00 uur gebracht. STORM TREFT TV HSV HEILOO - Tegen een orkaan met wind kracht 12 waren zelfs de leden van ten nisvereniging H.S.V. niet bestand. Het bestuur heeft daarom besloten om de jaarlijkse algemene ledenvergadering van 25 januari twee weken uit te stellen. Derhalve zal deze vergadering nu wor den gehouden op donderdag 8 februari, in het clubgebouw aan de Bayershoff- weg, aanvang 20.15 uur. HEILOO - Op zondagochtend 11 febru ari zal wethouder mevrouw A. Willemse-v.d. Ploeg het Literair Jazz café openen in de foyer van het Open Huis, boven het Winkel-centrum 't Loo. Deze culturele happening is geor ganiseerd in nauwe samenwerking met onze bibliotheek en de heer Han Sondaar. Nico Scheepmaker, bij vele bekend als schrijver van rake columns in dag- en weekbladen, doch ook door zijn poëzie- oeuvre, zal ons beslist aangenaam be zighouden. Jazzy live-music wordt ver zorgd door de Evergreens, een groepje Heilooër musici, die wat dat betreft een zekere bekendheid mogen hebben: Jan van Weelden (piano), Henk Boulonois (trompet, zang), Mark v.d. Kloet (vi brafoon), Klaas Koomen (saxes), Mar cel Horsthuis (bas) en Pé Bruin (drums). Tevens heeft u zeker tijd en oog voor de dan aanwezige expositie van Tiny Spaans, onze plaatsgenote, die met haar gemengcfe technieken het thema 'mu ziek' zo fraai benadrukt. Kaarten a 5,00 zijn verkrijgbaar aan de bar van het Open Huis, in de biblio theek en óók bij Boekhandel Avis in het Tijdens het literair jazz-café kan men in de foyer ook werk bekijken van Tiny Spaans. Stationscentrum. Hierbij mag nog op gemerkt worden dat er niet meer dan 100 zitplaatsen beschikbaar zullen zijn om deze unieke culturele, doch ook ge zellige zondagochtend tot zijn recht te laten komen. De heer N. Majolée op de stoep van De Loet. Met name voor de daad werkelijke steun aan oudere dorps genoten heeft hij vele tientallen ja ren zijn tijd en inzet gegeven. ke functies. Wethouder mevrouw Willemse-van der Ploeg prees, tijdens een bijeenkomst van de Indicatiecom missie in december '89, de enorme inzet van de4heer Majolée gedurende vele ja ren. Al veel eerder, in 1974 kreeg onze plaatsgenoot voor zijn inspanningen de zilveren eremedaille van de gemeente Heiloo uitgereikt. Helemaal stil zitten zal de heer Majolée zeker niet: „Ik zal nog wel naar raadsvergaderingen gaan, maar ik wil nergens meer in". HEILOO - Evenals voorgaande jaren zal Heiloo ook dit jaar weer over stroomd worden met toeristen, die Hei loo en omgeving komen bezoeken. Na een dag van genieten van zee, zon en bloemenpracht, wil men graag 's avonds een goed bed ter beschikking hebben. Door de vele aanvragen, die reeds bij de V.V.V. van Heiloo binnen gekomen zijn, is er een tekort aan slaap plaatsen ontstaan. Via deze oproep wil de V.V.V. deze slaapplaatsen vragen. Wanneer u over een leuke slaapkamer beschikt met daarin een goed bed, een kast en een wasgelegenheid en u kunt zorgen voor een goed ontbijt, neemt u dan contact op met mevr. De Moor, tel. 072-333719, of mevr. Rozing, tel. 072-335588. Het gaat hier om de data 26, 27 en 28 april. MUZIEK LUTHERSE KERK ALKMAAR - Nu de restauratie van de kerk voltooid is, kan het eerstvolgende concert van de Concertserie Lutherse Kerk Alkmaar op zondag 4 februari weer in de vertrouwde omgeving plaats vinden. Het concert begint om half drie 's middags. Ook nu treedt een Engelse groep op, niet als consort, maar als en semble van continuospelers, die de be kende countertenor David Cordier zul len begeleiden. Stephen Stubbs (luit, chitarrone), Erin Headly (gamba, liro- ne) en Andrew Lawrence-King (barok- harp) vormen samen het ensemble Tra- gicomedia. Voor dit veelbelovende con cert kunt u kaarten bestellen via tel. 02202-1590, kaartverkoop op zondag 4 februari vanaf 13.45 uur aan de kerk (Oudegracht, ingang Baangracht). Toe gang 15,00 CJP/65 10,00. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de* vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 WORKSHOP EN CONCERT IN DE MUZIEKSCHOOL HEILOO - Vorige week vertelde ik u al iets over komende zaterdag, 3 februari, 's Middags om 13.30 uur begint een 'workshoptreden', gegeven door de vocal-group Girl-Talk. Dit vokaal en semble bestaat'uit José Koning, Astrid Seriese en Floor van Zutphen, klinken de namen in de vaderlandse lichte muziek. De deelnemers aan deze workshop heb ben al enkele weken gestudeerd op de muziek. Inmiddels hebben zij zich, on der leiding van hun docente, de sopraan José Jonkers, de partijen eigen ge maakt. Zaterdagmiddag zullen de drie zangeressen van Girl-talk hun visie toe voegen aan wat reeds wordt gedaan. Hierdoor krijgen de cursisten weer eens een nieuwe kijk op de drie nummer: Girl-talk', ,Stompin' at the Savoy' en ,Boggie Woogie Bugle Boy of Company B'. Het belooft een fantastische middag en avond te worden. 's Avonds om 19.00 uur begint het con cert. Indien alles gaat naar de zin van de leiders van workshop, worden bovenge noemde drie nummers daarin uitge voerd. De zangeressen van Girl-talk ver zorgen dan de rest van het programma. De toegang voor het concert bedraagt 7,50 voor volwassenen en 3,75 voor de houders van Pas 65 en studeren den. Eigenlijk zou u deze gelegenheid niet voorbij mogen laten gaan. Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 HEILOO - Vorige week woensdag maakten de ministers van justitie en binnenlandse zaken hun plannen be kend wat betreft de reorganisatie van de politie in Nederland. Voor Heiloo zou dit betekenen dat de gemeente opgaat in het korps Noord-Holland-Noord. Bur gemeester Schoof, plaatselijk hoofd van de politie, verklaarde zich in een inter view in de Uitkijkpost tegenstander van deze enorme schaalvergroting. Zijn me ning heeft hij voor de raadsleden op pa pier uiteengezet. Morgenavond is het woord aan de raad om zich uit te spre ken voor het landelijke plan dan wel voor de visie van de burgemeester. Tijdens de openbare raadsvergadering, die om 20.00 uur begint in de raadszaal van het gemeentehuis, staat ook de stichting van een uitvaartcentrum op de agenda (kosten 340.000 gulden), alsme de de verbouw van het voormalige Kief- tennest t.b.v. ondermeer het Rode Kruis (kosten 250.000 gulden). De volledige agenda en de bijbehorende stukken liggen donderdag tijdens kan tooruren ter inzage bij de afdeling alge mene zaken in het gemeentehuis en tij dens de openingsuren in de openbare bibliotheek. Loodgietersbedrijf gas, c v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. ROVERS NACHTEN EN TROPICAL PARTY'S IN UITGEEST - Het veelzijdige partycen trum Restaurant Bowling Uitgeest ver zorgt hu ook Roversnachten en Tropi cal party's. Op veler verzoek van men sen die de Nacht van Uitgeest hebben meegemaakt is er nu ook de Nacht van Ali Baba en de 40 revolvers. Deze avond is zowel als open als besloten party te reserveren. De tijden van Ali Baba en zijn zeven ro vers herleven weer in ons rovershol Brasserie 1900. Wie wordt de bloed broeder van Ali Baba en wie vindt de schat? Ongure types als Kwezel de Struikrover, Boris de Zakkenroller, Ro salinda de Verleidelijke en Snedige Snuf maken uw avond tot een spannend avontuur. Guurt de Grimmige Grimeur maakt van iedereen een echte bandiet. En wat dacht van u van onze buikdanse res die alle rovers in extase brengt! Onze roversbende zorgt ervoor dat er drank zal vloeien. Ook aan eten zal het u niet ontbreken, hele kippen, speenvar ken aan het spit, varkensrib, chili con- carne, zigeunersalade, aardappelsalade en een explosief nagerecht als klap op de vuurpijl. Ali Baba verwacht u om 20.00 en laat u weer gaan omstreeks 00.30 uur. Ook nieuw zijn de Tropical Party's in dancing Turbo 2000. Deze avonden die u doen wegdromen naar tropische kusten bestaan uit. Ontvangst door on ze Bahama-crew met een Pasoa Sunrise Cocktail, vervolgens kunt u gebruik maken van onze luxe warme en koude buffetten. Als muzikaal entertainment is er onze D. J. met zijn Caribean Disco show (ook live muziek mogelijk). Uite raard mag u ook zelf de limbodans pro beren tijdens de limboshow compleet met danseressen, magie en vuurvreten. Als klap op de vuurpijl komt de zingen de ijscoman voor het muzikale nage recht. De tijden en de prijzen zijn het zelfde als voor de Nacht van Ali Baba. Voor inlichtingen met betrekking tot deze arrangementen kunt u het beste even contact opnemen met de receptie van Brasserie 1900/Turbo 2000 Uit geest, tel. 02513-15150. Mar jol Flore treedt met begeleiders Martijn Breebaart en Steven Koudijs op in Heiloo. HEILOO - Velen zijn het erover eens: Marjol Flore heeft een enorm talent. Ze weet binnen de korste keren een publiek onder stróom te zetten en het mee te voeren langs haar bijna onbegrensde re pertoire. Ze is één van de weinige echte entertainsters die Nederland rijk is. Marjol brengt een theaterprogramma waarin het lied centraal staat en ze zal daarbij het gesproken woord niet overs laan. Het wordt een avondvullende show, waarin ze haar kwaliteiten zal kunnen tonen. De combinatie van haar nieuwe repertoire met het van Marjol bekende internationale repertoire wordt geprezen. Zondag 18 februari om 11.30 uur brengt Marjol Flora, haar progamma Marjol gaat vreemd', als koffieconcert in theater De Beun. Kaarten kosten 15,00 per stuk en zijn bij de voorver koopadressen verkrijgbaar. Zondagskinderen In 'Zondagskinderen' speelt John John Kraaykamp de rol van een scherpzinni ge en spotzieke gepensioneerde Engelse majoor, die in zijn rusthuis op energie ke en humorvolle wijze de strijd aan bindt met vereenzaming en dreigende dementie. Hij flirt schaamteloos met zijn favoriete verpleegster (de verrassen de come-back van Simone Rooskens), de schoonmaakster krijgt hij iedere keer weer op de kast, en het wekelijkse be zoek van zijn dochter (Ellissigne Kraay kamp) en haar man (Chiel van Berkel) weet hij voortdurend te ontregelen. Ter wijl hij met zijn beste vriend in het be jaardenoord (Pieter Lutz) de verveling in dagelijkse ontmoetingen buiten de deur houdt met dwaze fantasieën, hou den ze elkaar angstvallig in de gaten: hoe met het verder, wanneer een van beiden op een zondagochtend weer even 'kind' wordt. Deze voorstelling wordt zaterdag 3 februari in theater De Beun gespeeld. De voorstelling is reeds uitverkocht. De dynamische groep RU MP is zaterdag te gast bij Buk Buk. HEILOO - Vrijdag 2 februari wordt bij Buk Buk de succesfilm 'A fish called Wanda' vertoond. Het verhaal handelt over Otto, een domme kracht die denkt dat de Londense Underground een ter roristische beweging is. George is de uit denker van misdadige plannen en tevens de vriend van Wanda. Wanda zelf is mooi, intelligent, Amerikaans en niet al te kieskeurig in haar relaties met man nen. Ken is een vriendelijke stotteraar die een warm hart heeft voor al waar het dieren aangaat en dan nog speciaal in het geval an zijn lievelingsdier, de kleu rige tropische vis, die ook Wanda heet. Gezamenlijk beramen zij een overval. Onderling verraad, bedrog, leugens en onzekerheid over wie van de vier de buit nu weer verstopt heeft, nopen de sa menzweerders de advocaat Archie Leach in de arm te nemen. Intussen heeft Wanda met alle betrokkenen een verhouding en doet iedereen zijn best al le anderen om zeep te helpen, of althans min of meer blijvend uit te schakelen. Deze dolkomische film, met niemand minder dan John Cleese (Monthy Py thon) in het middelpunt van de be langstelling, kan je vanaf 21.00 uur ko men bekijken in de grote zaal. De entree is 4,00// 5,00. Rump Na vier jaar drummen in bands als The Scene, de Gigantjes en Jump Dickie Jump vond Mike Meier dat hij maar eens moest gaan zingen. Zijn ervaringen leverden hem de overtuiging op dat een optreden drie dingen vereist: door het lint, door het podium en door de ge luidsbarrière! Een optreden van Mike's band Rump, betekent hiermee dan ook een avond lang versteld staan van wat je hoort en ziet. Zie de ontzettend dikke man als een ontspoorde randdebiel over het podium razen. Hoor een viertal ogenschijnlijk motorisch gestoorde gekken een zeer vi tale mix van punk, funk en ska ten ge hore brengen. In ultrahoog tempo rum- pen de stomende bas van Donald Beek man, de scheurende gitaar van Walter Kloppenborgh en de beukende drums van Leander Lammertink van climax tot climax. Rump speelt nummers van zichzelf, Nick Lowe, Jump Dickie Jump, Erupti on, Earth, Wind and Fire en anderen. Zaterdag 3 februari speelt Rump in Buk Buk, aan- ang 22.00 uur, entree 4,00// 5,00.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1