I' 'Smm, Veilig Verkeer Nederland Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Verhuizing afdelingen algemene zaken, bevolking/burgerlijke stand en sociale zaken i.v.m. nieuwbouw/verbouwing gemeentehuis Burgerlijke stand gemeente Heiloo Agenda raadsvergadering donderdag 1 februari 1990 Nieuwe bouwplannen Nieuw uitwerkingsplan Ypestein Nummering kandidatenlijsten raads verkiezing Verleende bouwvergunningen Vergaderingen raadscommis sies in de maand februari UITKIJKPOST 31 JANUARI 1990 Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Gemeentehuis, Raadhuisweg 4 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker, Kennemerstraatweg 382 Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uUr, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Stichting Consument en Huishouding Kennemerstraatweg 382 Voor informatie of advies bij vragen en/of problemen op financieel gebied; schuldhulpverlening. Spreekuren na afspraak: donderdag van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. Tel. donderdag 313185; op overige werkdagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt op 313183. Telefonisch spreekuur Vandalisme Bureau Welzijn (mevr. Roos) - tel. 313121. Iedere maandagmorgen tussen 8.00-12.00 uur. Openbare werken, Slimpad 16 Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde openingstijden worden afgeweken. Naast de afdeling Financiën zijn vanaf deze week ook de afdeling Algemene Zaken en de hele afdeling Soci ale Zaken in de nieuwbouwvleugel van het gemeente huis gehuisvest. Het tijdelijke kantoor van de afdeling Sociale Zaken aan de Kennemerstraatweg 382 is vanaf heden geslo ten. De afdeling bevolking blijft in het oude gemeentehuis, maar is in verband met de interne verbouwing opge schoven naar de werkruimte die voorheen bij de afde ling financiën in gebruik was. Vanaf heden zijn in de nieuwe kantoorvleu gel van het gemeentehuis bereikbaar de afdelingen: - Algemene Zaken - Financiën - Sociale Zaken De ingang van de nieuwbouwvleugel bevindt zich aan de kant van het grote «parkeerterrein bij het gemeentehuis. In het oude gemeentehuis blijven gehuisvest: - de afdeling bevolking/burgerlijke stand - de burgemeester - wethouder mevr. A.A.M. Willemse-van der Ploeg - wethouder Borsjes - de raadzaal/trouwzaal en commissiekamers De afdeling Openbare Werken en wet houder J.J. Dekker houden nog tot eind februari kantoor aan het Slimpad 16. Geboorten t/m 22 januari 1990 Wout z.vt: Bakker, Theodorus W.M. en: Neeft, Maria A. Finn z.v.: Visser, 't Hooft, Steven W. en: van Houts, Solveig E. Wayne z.v.: Groefsema, Robertus C.M. en: Kaandorp, Johanna P. Marije d.v.: Dijksma, Harmen C.A. en: Scholten, Yvonne. Miriam E. d.v.: Hopman, Bavo E.M. en: de Kruijf, Mattilda M. Karin d.v.: de Jong, Aart J. en: Versteege, Jozefa A.E. Timotheus N. z.v.: Boekei, Paulus L. en: Houtkooper, Linda. Elders geboren Anouk M. d.v.: van Duivenvoorde, Cornelis P. en: Alke made, Maria E. Lieke E. d.v.: Vlaar, Jozef B. en: Schoutsen, Yvonne L.D. Maarten J. z.v.: van Vulpen, Robert J. en: Hartog, Marian. Lotte L. d.v.: Dekker, Mattheus T.M. en: Wildeman, Marijke A. Linda A. d.v.: Poetsema, Daniël N. en: Kemper, Apollonia A.M. De borah D. d.v.: Handgraaf, Hendricus J.P. en: Koppes, Cornelia S. Mare z.v.: Lentz, Geert en: van der Heide, Hermina M. Huwelijken t/m 22 januari 1990 Kuhl, Wilhelmus C.A. en: de Jager, Renate M. van Saase, Jacobus P.C. en: Zaagman, Jacqueline O. Huwelijksaangifte t/m 22 januari 1990 van der Bles, Bernardus J.M. en: Blankennagel, Jolan- da J.M. de Jonge, Markus A.A. en: van de Laak, Marti na G.M. Noordman, Theo M.M. en: Wijnstra, Anneke G. Wijffels, Paul P.M. en: Fleur, Hedwig R.J. Overleden Smeda, Grietje J. w.v. Aukes. Schagen, Cornelia M. w.v. Schipper. Rode, Heinrich, G.F. Buijsman, Corne lia w.v. Ruiter. Elders overleden Kraakman, Petrus J. Gorter, Maaike e.v. Hogenstijn. Rood, Jacobus F. Hemelaar, Maria J.M. Meulenhoff, Jurriaan S. Visser, Cornelis. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeente huis en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de vol gende te- behandelen onderwerpen op de agenda: - Vaststellen voorbereidingsbesluit voor het perceel Oosterzijweg 8. - Hernieuwde vaststelling voorbereidingsbesluit Laan van Zeeman 14a tot en met 14c. - Wijziging gemeenschappelijke regeling SNK. - Reorganisatie van de Nederlandse politie. - Onttrekking Kruisdijk A en Kruisdijk B aan het open baar verkeer. - Benoemen van een lid in de commissie van advies voor het verlenen van studietoelagen. - Voorlopige vaststelling van de exploitatie inkomsten en exploitatie-uitgaven van de John. F. Kennedyschool voor mavo over het jaar 1988. - Voorlopige vaststelling van de voor de openbare John F. Kennedyschool voor mavo over het tijdvak 1984 tot en met 1988 beschikbaar gestelde en uit gegeven bedragen. - Stichten uitvaartcentrum in perceel Westerweg 263 en verbeteren aula aan de Holleweg. - Verkoop stroken plantsoen achter De Spanring. - Beschikbaar stellen crediet verbouwing voormalige kleuterschool 't Kieftennest en delegatie verhuur. - Begrotingswijzigingen. - Ingekomen stukken. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Keldercroftlaan 17, M.P. Adrichem, uitbreiding woon huis met een serre. Laan van Frans 21S. Boukris, verbouw en uitbreiding woonhuis. Ken nemerstraat 431, Holland Blumenmarkt, plaatsen windmolen. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 1 februari 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werk dagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden al leen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemoti veerd bezwaren indienen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Deelplan C, 2e uitwerking Ypestein II (Bouw winkelvoorziening) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken be kend, dat met ingang van 1 februari 1990 gedurende een termijn van 14 dagen op de afdeling Algemene Za ken in het gemeentehuis en in de Openbare Biblio theek aan Het Malevoort 13, alhier, ter inzage ligt het ontwerp van deelplan C van de 2e uitwerking van het bestemmingsplan 'Zuid-Oost I' (Ypestein). Deze uitwerking geschiedt overeenkomstig het be paalde in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 5 van het bestemmingsplan 'Zuid-Oost I'. Dit ontwerpplan voorziet in de bouw van een winkel voorziening (supermarkt) met daarboven 30 apparte menten in drie lagen en is gelegen aan de noordoost zijde van de splitsing het Rosendaal en de Ypesteiner- laan en ten westen van De Kuilenaar. Gedurende vorengenoemde termijn kunnen belang hebbenden tegen het ontwerpplan schriftelijke bezwa ren indienen bij burgemeester en wethouders van Hei loo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op maandag 5 februari a.s. zal om 20.00 uur gelegen heid worden geboden om in de raadzaal van het ge meentehuis, Raadhuisweg 4, nadere toelichting op het ontwerpplan te verkrijgen en eventuele bezwaren mon deling toe te lichten. Op donderdag, 8 februari a.s., te 17.00 uur, wordt in het gemeentehuis te Heiloo een openbare zitting van het centraal stembureau gehouden, voor de nummering van de bij het hoofdstembureau ingele verde lijsten van kandidaten voor de op 21 maart a.s. te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad. datum, 29 januari 1990 De voorzitter van het centraal stembureau van de gemeente Heiloo Voor reacties: Raadhuisweg 4 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 Boekenstein 94, G.J.W. de Koning, plaatsen dakkapel. Boekenstein 92, H. van Wissen, plaatsen dakkapel. Vredenoord 22, G.W. Zijlstra, verhogen kap. Boekelermeerweg 23, J. Rus, veranderen/vernieuwen woonboerderij. Kennemerstraatweg 393, C. Sprenkeling, vergroten garage/berging. Laan van Muijs 36, T. Kraayer, bouw garage. Handelsweg 1, L.J. Schoorl, vergroten bedrijfsruimte en bedrijfswoning. De Waard 53, J.L. van Delden, bouw garage. De Blinkenlaan 17, P. Verschoor, verbouwen woning en plaatsen dakkapel. Holleweg 92, B. Hoetjes, bouw garage en kantoorruim te. Oosterzijweg 25, B.J. Geels, vergroten en veranderen bedrijfsgebouw. Oosterzijweg 40, H. v.d. Ham, verbouw bestaande schuur tot garage/kantoor. Kennemerstraatweg 436, gasbedrijf Kop Noord Hol land, plaatsen aardgasregelkaststation. Spoorlaan 13, J. Ramler, bouw serre. Heerenweg 144, Fa. Ursem, vergroten winkel en woning. Deze bouwvergunningen en de bijbehorende tekenin gen liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Wer ken, Slimpad 16, maandag t/m vrijdag tussen 8.00-12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wan neer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouw zaken) worden gemeld, tel. 313170 of 313166. In de maand februari ziet het vergaderschema van de raadscommissies er als volgt uit: maandag 5 februari: commissie openbare werken, beplantingen, milieu- en huisvestingzaken; aanvang 20.00 uur; deze vergadering wordt niet in het gemeentehuis gehouden maar in het gebouw van de afdeling Openbare Werken aan Het Slimpad 16. donderdag 8 februari: commissie onderwijs; van 19.00-20.00 uur. donderdag 8 februari: commissie financiën en personeelszaken; aanvang 20.00 uur. dinsdag 13 februari: commissie ruimtelijke ordening, sport en recreatie; aanvang 20.00 uur. Met uitzondering van de commissie openbare werken worden de vergaderingen verder gehouden in het ge meentehuis, Raadhuisweg 4. Alle commissievergaderingen zijn openbaar. De agenda's voor deze vergaderingen zullen worden -gepubliceerd zodra deze bekend zijn. WIE GAAT ER MEE NAAR ENGELAND VAREN? Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. GEMEENTE HEIL00 'I Ieder jaar vallen er zo'n 1.500 doden in het verkeer. En raken er 50.000 mensen gewond. Hoe kan dat? We hebben toch goede verkeersregels? Jawel. Maar lang niet iednereen kent de regels, denk maar eens aan kinderen of anderstaligen. En velen, die de regels wel kennen, verto nen te vaak een ongepaste mentaliteit. Er zijn nog steeds mensen die met alco hol op achter het stuur kruipen, de au togordel niet omdoen, of fti het duister op een onverlichte fiets toeren. Veilig Verkeer Nederland wil het ver keer in Nederland veiliger maken door middel van educatie en voorlichting. Met landelijke campagnes, voorlich tingsmateriaal, lespakketten voor basi sonderwijs en voortgezet onderwijs en tal van andere actitiviteiten wordt de verkeersonveiligheid fel betreden. De resultaten liegen er niet om. Er vallen steeds minder verkeersdoden. En er ra ken steeds minder mensen gewond. Desondanks moet er nog veel aan de weg getimmerd worden. Het moet nog veiliger. En het kan nog stukken veili ger. Mits u V.V.N. steunt. Als particu liere organisatie kan Veilig Verkeer Ne derland niet zonder uw hulp. U kunt lid worden van Veilig Verkeer Nederland. Maar het kan ook anders! U kunt zelf meewerken aan de verbetering van de verkeersveiligheid in uw woonomgeving door meedewerk(st)er te worden van V.V.N. In uw woonplaats is ook een af deling van V.V.N. werkzaam. Als lid van één van de 450 plaatselijke afdelin gen van V.V.N. houden zij o.a. fiets- caravan- en autocontroles. Geven voor lichting op scholen en presentaties op beursen en braderieën of organisaties voorlichtingsbijeenkomsten t.b.v. ou ders weggebruikers en gehandicapten. Ook wordt door Veilig Verkeer Neder land op de lagere scholen de theoretische- en praktischejeugdver- keersproef verzorgd. Bij al deze akties zijn vrijwillig(st)ers nodig. Als u zich geroepen voelt om daadwerkelijk aan de verkeersveiligheid te gaan werken- kunt u dat doen via V.V.N. Informatie over het werk van V.V.N. kunt u krijgen via tel. 072-610450. In het verkeer kan niemand aan de kant blijven staan. Kies daarom voor Veilig Verkeer Nederland en bel! PARANORMALE GENEESWIJZE HEILOO - Op 18 januari hield de heer A. de Jong, op uitnodiging van de Cul turele Commissie, een lezing over para normale geneeswijze. Een geneeswijze waarover vaak verschillend wordt ge dacht, mede als gevolg van de onbe kendheid. De onderhoudende wijze is de heer De Jong er in geslaagd veel vooroordelen weg te nemen. Ook op de vragen vanuit het publiek werd een goed en duidelijk antwoord gegeven. De grote opkomst, zo'n zeventig men sen, bewijst dat er veel belangstelling is voor de natuurgeneeswijze. Ook gaf men te kennen dat 'n nauwere samen werking met de reguliere geneeskunde op prijs zou worden gesteld. Met een hartelijk applaus werd de heer De Jong bedankt voor de leerzame en interessan te middag. HEILOO - Bent u van plan om de ko mende zomer uw vakantie door te bren gen in Groot-Brittannië? Of heeft dit land gewoon uw belangstelling? Dan kunt u nu dit land op een leuke manier leren kennen. Op woensdag 7 februari van 19.30 tot 22.30 uur houdt de volks dansvereniging Pridini uit Heiloo een Engelse avond. Er worden Engelse dansen aangeleerd, er zal met dia's een vakantieimpressie worden gegeven, de Pridini- demonstratiegroep zal een Engelse dans laten zien, en de Pridini-zanggroep zal Engelse liedjes laten horen, terwijl een en ander wordt aangekleed met Engelse hapjes en drankjes. Dit is een leuke kans om kennis te maken met de folklo ristische kant van Groot-Brittannië. De avond vindt plaats in de Kennedy M.A.V.O. aan de Laan van Muijs 3, in Heiloo (ingang op het schoolplein bij de fietsenstalling). De entree voor niet- Pridini-leden bedraagt 2,50. Voor na dere inlichtingen kunt u bellen naar Nel Coolegem, tel. 072-335427. LINKS HEILOO WORDT NU GROEN LINKS HEILOO - De in Heiloo actieve lijstver- binding Links Heiloo, optelling van de partijen PPR, PSP en CPN, heeft een naamsverandering ondergaan. Als Groen Links zal deze lijstverbinding aan de komende gemeenteraadsverkie zingen in Heiloo op 21 maart deelne men. In feite is dit veel meer dan alleen een naamsverandering omdat Groen Links ook officieel onderdak biedt aan de Evangelische Volkspartij en aan alle links-onafhankelijken in de gemeente. Ger Helder, thans nog raadslid voor Links Heiloo, heeft reeds bij de algeme ne beschouwingen in november 1989 te kennen gegeven, dat hij niet meer als lijstrekker beschikbaar zal zijn. Arend Pleizier is in verband hiermede unaniem tot lijsttrekker van Groen Links gekozen. Na intensieve, recent gehouden bespre kingen van de Groen Links-fraktie met de journalist Bram de Haan, heeft deze zich bereid verklaard als nummer 2 op de kandidatenlijst een plaats te verkrij gen en is eveneens unaniem als zodanig aangewezen. De politieke opvattingen van Bram de Haan komen dermate met die van Groen Links overeen, dat hij mét de Groen Links-fraktie van mening is, dat door zijn aansluiting bij deze lijst verbinding kan worden voorkomen dat versnippering van politieke zeggings kracht bij voorbaar zou ontstaan. Dit mede in verband met zijn aanvankelijke bedoeling met een links-onafhankelijke lijst aan de verkiezingen deel te nemen. PREMIEREGELING KOOP WONING DUPEERT OUDEREN HEILOO - De ANBO vraagt aan de re gering dat de huidige premiekooprege ling wordt aangepast. De regeling du peert ook ouderen die een premiekoop woning hebben gekocht en daarna min der inkomen kregen. Zij kunnen dui zenden guldens subsidies mislopen. Dat vindt de bond onredelijk en onbegrijpe lijk, omdat de overheid eigen woningbe- zit juist wil stimuleren. De overheid stimuleren mensen met la gere inkomens via de premiekooprege ling een nieuwbouwhuis te kopen. Dat gebeurt met een jaarlijkse subsidie. Dat bedrag is gekoppeld aan het inkomen in het jaar voordat toestemming voor de bouw wordt gegeven. Hoe hoger het in komen, hoe lager de subsidie. Als het inkomen daarna daalt, bijvoor beeld wanneer de aanvrager met pensi oen gaat, wordt de subsidie niet ver hoogd. De ANBO vindt dit onrecht vaardig voor ouderen, omdat zij bij hun pensionering een forse inkomensdaling krijgen. De premiekoopregeling moet daarom worden aangepast zodat de subsidie is gebaseerd op het (eventueel gedaalde) werkelijke inkomen van dat moment. BUSREIS OUDERENBONDEN HEILOO - Donderdag 25 januari ver trok een volle bus voor een heerlijk dag je uit met als doel de zogenaamde snert- tocht. De reis ging via Renswoude rich ting het Oost-veluwse plaatsje Brum- men, naar restaurant de Vinkenweide. Na een hartversterkertje kwamen de heerlijke snert en roggebrood met spek en worst op tafel. Daarna werden nog gezellig een paar spelletjes bingo gespeeld. Menigeen ging met een leuk prijsje naar huis. Op de terugweg nog even Renswoude aan gedaan. Om 17.00 uur gingen we weer op huis aan, maar helaas ook wij onder vonden de ongemakken van de storm. Verscheidene file's, ongelukken, een ge kantelde auto en omleggingen. Zodoen de was het pas 21.00 uur voordat onze chauffeur ons weer veilig thuis bracht. NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN HEILOO - Op woensdag 24 januari gin gen we met 12 dames naar Hoorn toe, waar de tentoonstelling en film 'Het Sterke Geslacht' werd getoond. We werden ontvangen door de dames Jonk man, De Wit en Dantuma. Allereerst werd ons iets verteld over het project, daarna werd de film getoond. We zagen daarin hoe Saradah in Nepal woont en leeft en hoe ze verantwoording moet af leggen aan degene, die door leeftijd en afkomst boven haar staat. Ook hoe ze bezig is met veranderen van de leefwijze en met haar ontwikkeling. Op de bor den op de tentoonstelling zagen we hier meer over. Als tweede zagen we Mah, die in Burki na Fasso woont. Ze leeft alleen, haar man woont 15 km verderop bij zijn eerste vrouw, Mah voorziet in haar le vensonderhoud door een eigen stukje grond te bewerken en met haar naaima chine voor anderen kleding te naaien. Haar kinderen gaan naar school. Zelf heeft ze geen onderwijs genoten, maar vindt het heel belangrijk voor de ont wikkeling van haar kinderen. Als laatste zagen we Hanneke van Doorn, ook een agrarische vrouw, die meehelpt op het land. Uit een hobby kaasmaken kwam een kaaswinkeltje voort. Onze conclusie, na alles gezien te hebben, was wel, dat wij Hollanders erg snel klagen, terwijl we het heel wat beter hebben dan de vrouwen in de derde wereldlanden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4