GOEDE "RAAD" IS NIET DUUR Gemeenteraad Heiloo wil reorganisatie politie binnen Noord-Kennemerland 50 t/m 80% korting UITVERKOOP A.J. VOS Geldelijke steun nodig voor vakantie van Poolse kinderen Eastside Combo op de radio Tweemaal Klein Sint Jan Mavo neemt Schiphorst computerlokaal in gebruik 'Fauna en flora' tijdens bloemenzee in Egmond in De Vest LAATSTE LOODJES! opruimingsprijs Hel<324 houdt Heiloo goed in de gaten! (Zie eiz. 6, RAADHUIS 1927 MOET BLIJVEN SAMEN VERANTWOORDELIJK WfJAHy Vanaf woensdag: Ans Willemse-van der Ploeg Kies 21 maart voor lijst 2 55e JAARGANG NO. 6 - 7 FEBRUARI 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Stationsweg 61 - Heiloo. Wie heeft een slaapplaats over VRIJLATING NELSON MANDELA OPENINGSTIJDEN: CU m ai n I/N Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- nALrnlViANG Holleweg 19 hogedrukontstopping ii«-iviimnil\4 Tel. 072-335085 dakbedekkingen. 119,-wordt 99,- 99,- wordt 79,- 69,- wordt 49,- BERGEN 0 0'HOORN Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Makelaar Taxateur o.g. Apotheken Postbus95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Vóór de derde maal probe ren wij deze zomer een groep van 25 kinderen uit Polen in Heiloo e.o. een heerlijke vakantie aan te bieden. In 1988 en 1989 werd dit verblijf een suc ces, niet in het minst dankzij onze gastouders, waarvan wij er inmiddels voor dit jaar voldoende hebben. Zowel de kinderen als de gastouders beleefden er veel plezier aan. Natuurlijk mogen we vooral de inzet niet vergeten van de verschillen pastores van ons dorp, zowel van protestante als katholieke zijde. De kinderen komen uit een sterk ver vuild gebied, de mijnstreek rond Kato wice. Dit gebied vormt samen met het zuidoosten van de D.D.R. en het noor den van Tsjechoslowakije het meest ver vuilde gebied van de wereld. De diverse industrieën vinden het gemakkelijker om boetes te betalen dan zuivering sinstallaties aan te schaffen. Sinds Tsjernobyl wordt er het aantal kanker patiënten elk jaar verdubbeld. Leuke mie en chronische long-aandoeningen komen bij kinderen veel voor. Momenteel is de situatie in Polen poli tiek gunstig te noemen, daarentegen is de toestand economisch buiten gewoon slecht. Wij kunnen ons daarvan nauwe lijks een voorstelling vormen. Kleding en voedsel zijn er in geringe mate en als ze er zijn, zijn ze per 1 januari weer 400-600% duurder, dus niet te betalen. Op het ogenblik is er een tendens om Polen weer wat naar achteren te schui ven vanwege de overigens zeer gunstige ontwikkelingen in de buurlanden, zoals Roemenië, Tsjecho-slowakye, Bulgarije en de D.D.R. Maar laten we deze Pool se kinderen niet vergeten. Zij hebben het heel hard nodig. Ze komen van 25 juli tot 13 augustus en hebben de leef tijd van 9-15 jaar. Alleen al voor het laten overkomen, be talen we 300,00 per kind. Wilt u ons financieel steunen, dan kunt u dat doen bij de Rabobank, Heiloo, nr. 1205.13.900 (giro nr. 269978), t.n.v. 'Een hart voor Polen'. Contactpersoon B.Th.M. Koenders-Kraanen, tel. 072-334885. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. tel. 072-330175 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) v J Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Bi(inen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandaq om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. CDA HEILOO Sinds mensenheugenis bestaat er muziek. In vele variaties, in maat, in melodie, in uitvoering. De één houdt van Bach, Scarlatti of Mozart, een ander zwijmelt weg bij Michael Jackson, Tina Turner of Vera Lynn. Trompetten, violen, gitaren - met of zonder versterking - synthesizers en nog Leerlingen aan het werk in het nieuwe computer-lokaal veel meer andere instrumenten bepalen de decibels die uw oren zullen benaderen. Maar.Ga er nu eens lekker voor zit ten, thuis in uw eigen stoel. Op vrijdag 9 februari, aanvang 20.03, via de Avro op Radio 2 in het programma Hobby vitaminen, speelt het bekende Eastside Combo uit Heiloo een aantal heerlijk in het oor klinkende evergreens, melo dieën, die er nooit uitgaan, die altijd herkenbaar zullen blijven. Het Eastside Combo bestaat uit Jan van Weelden op piano en Fender Rhodes- piano, Klaas Koomen op saxes, Hans de Ruiter op basgitaar en Jeroen Lutgerink op drums. Een groepje muzikanten dat qua programmakeuze en kwaliteit zeker hoge ogen zal gooien. Luister zelf en u bent het snel met ons eens. Het Eastside Combo, te beluisteren via A vro-radio. HEILOO - In aansluiting op de beslui ten in omliggende gemeenten heeft ook de gemeenteraad van Heiloo zich vorige week uitgesproken over de reorganisa tieplannen voor de politie. Deze plan nen zijn afkomstig van de ministers van respectievelijk binnenlandse zaken en justitie. Opzet is het creëren van grotere districten, waarin gemeente- en rijkspo litie worden samengevoegd. De Alk- maarse regio, inclusief Heiloo, moet daarbij opgaan in een district Noord- Holland-Noord. Zo'n enorme schaal vergroting gaat ook de raadsleden van Heiloo te ver. Alle partijen zien in dat reorganisatie o{d zich noodzakelijk is. Maar uit gangspunt moet blijven, aldus de VVD- fractie, dat de politiezorg dicht bij de burgers plaats vindt. In aansluiting hier op waarschuwde de PvdA voor het risi co dat de politie door de schaalvergro ting wel eens geïsoleerd van de samenle ving kan raken. Het CDA hoopt dat re organisatie tot nog meer slagvaardig heid met betrekking tot de bestrijding van de cirminaliteit zal leiden. Ook Links Heiloo en Heiloo 2000 staan ach ter de reorganisatie op zich. Het grote struikelblok voor de raadsle den uit Heiloo en andere gemeenten is de enorme vergroting van het gebied. In een voorstel, later zelfs verheven tot een motie om de meningen extra kracht bij te zetten, sprak de gemeenteraad zich unaniem uit voor reorganisatie, maar dan wel op een kleinere schaal. De ge dachten gaan daarbij dan uit naar Noord-Kennemerland, het gebied waar voor op een aantal terreinen (o.a. ge zondheidszorg) al een samenwerkings verband tussen de betrokken gemeenten bestaat. Uitvaartcentrum Heiloo krijgt - eindelijk - een uitvaart centrum. Dat is de slotsom van de dis cussie vorige week in de raad. De voor malige kleuterschool naast de Willibror- duskerk aan de Westerweg zal tot het gewenste centrum worden verbouwd en daarna worden geëxploiteerd door Uit vaartverzorging IJmond. Tegelijkertijd zal ook de bestaande aula op de algeme ne begraafplaats aan de Holleweg een opknapbeurt ondergaan. In totaal is met de realisatie een bedrag van 340.000,00 gemoeid. Door de verhuur van het centrum echter zullen de kosten voor de gemeente, inclusief de kapitaalslasten en het onderhoud, ruim 3.000 gulden per jaar bedragen, 'veel gunstiger dan verwacht', aldus CDA-er J. Visser. Hoewel het plan de instemming van de voltallige raad kreeg, was er van de kant van Heilop 2000 een kritische kantteke ning. Fractievoorzitter Ten Hoope vroeg zich af of er wel overleg is geweest met de plaatselijke ondernemers met be trekking tot de exploitatie en het ge bruik van het centrum. In persoonlijke contacten had hij negatieve berichten opgemerkt, hetgeen hij geen goede zaak vond. Wethouder Dekker (VVD) bestreed deze kritiek, daar het college in eerste instantie de Heitooër onderne mers benaderd had in verband met de exploitatie. Toen dit niet lukte, is men naar een exploitant 'van buiten' op zoek gegaan. Kieftennest Binnenkort is Heiloo weer een 'vereni gingsgebouw' rijker. De voormalige kleuterschool 't Kieftennest, nu nog het Zie pag. 2 De politie van Heiloo, hier voor het oude politiebureau, moet niet opgaan in een groot district Noord-Holland-Noord, aldus de gemeenteraad. tijdelijk onderkomen van de afdeling openbare werken van de gemeente, zal verbouwd en opgeknapt worden ten be hoeve van het Rode Kruis, de stichting peuterspeelzalen en het algemeen maat schappelijk werk. Deze drie instellingen bevolkten eerder het Witte Huis aan de Kennemerstraat- weg, nabij de Dokterslaan. Dit pand was echter nodig als tijdelijke huis vesting voor de afdelinge sociale zaken van de gemeente en zal na de verhuizing van de afdeling naar het nieuwe raad huis door de gemeente worden ver kocht; een koper is reeds gevonden. 't Kieftennest ondergaat een renovatie, waarmee een bedrag van 250.000 gulden is gemoeid. Na oplevering is er nog één ruimte voor verhuur beschikbaar. Van verschillende kanten werd er vanuit de raad bij het college op aangedrongen om zoveel mogelijk huur te vragen in overeenstemming met de gangbare marktprijs. De drie genoemde instellin gen betalen, op basis van gemaakte af spraken, een huur die behoorlijk lager is. Maar de gemeente is dat moreel en zakelijk aan hen verplicht, aldus de raad, die unaniem het voorstel steunde. HEILOO - Evenals voorgaande jaren zal Heiloo ook dit jaar weer over stroomd worden met toeristen, die Hei loo en omgeving komen bezoeken. Na een dag van genieten van zee, zon en bloemenpracht, wil men graag 's avonds een goed bed ter beschikking hebben. Dooi de vele aanvragen, die reeds bij de V.V.V. van Heiloo binnen gekomen zijn, is er een tekort aan slaap plaatsen ontstaan. Via deze oproep wil de V.V.V. deze slaapplaatsen vragen. Wanneer u over een leuke slaapkamer beschikt met daarin een goed bed, een kast en een wasgelegenheid en u kunt zorgen voor een goed ontbijt, neemt u dan kontakt op met mw. De Moor, tel. 072-333719, of mw. Rozing, tel. 072-335588. Het gaat hier óm de data 26, 27 en 28 april. tlora en fauna gaan samen tijdens de grote bloemententoonstelling in Egmond. EGMOND - De jaarlijkse bloemenshow van Egmonds Bloemenzee in de spor thal De Schulp in Egmond-Binnen wordt dit jaar weer onder een aktueel motto gehouden. Fauna in Flora' luidt de titel van het thema van de ten toonstelling, die van 7 tot en met 12 fe bruari is geopend. De poorten sluiten pas om negen uur 's avonds. Alleen op de laatste dag sluit men om zes uur. De relatie tussen de wereld van de Fau na en de bollenkwekers wordt in de me dia wel eens onder spanning gezet. Het "scheuren" van weilanden ten behoeve van bollengrond heeft volgens diverse milieuorganisaties gevolgen voor bij voorbeeld de vogelstand, maar de stich ting Egmonds Bloemenzee is zo vrij daarover een andere mening te hebben. Vandaar dan ook dit thema. Een unieke show zal ongetwijfeld op nieuw het resultaat zijn in Egmond, waar de tentoonstelling toch al ieder jaar uitblonk door de grote verscheiden heid aan bloemen, die het evenement onvergelijkbaar maakt met andere bloe menshow. In kwalitatief opzicht kent de show, die voor het vijfde achtereenvol gende jaar door de arrangeurs Leo Strengers en Herman van den Berg wordt verzorgd, zijn gelijke niet. En dat zal door het thema van deze keer alleen maar worden versterkt. In een aparte tent zal ook dit jaar weer de show worden gecombineerd met een gezinsbeurs, die opnieuw aan kwaliteit en kwantiteit heeft gewonnen. Boven dien geldt ook deze keer weer een speci ale aanbieding voor de bejaarde bezoe kers, die overigens op de zaterdag en zondag niet geldt. Voor een entreeprijs van 3,50 krijgen zij in het restaurant van De Schulp een gratis kopje koffie. De show zal woensdagmiddag 7 februa ri worden geopend door de heer Piet Steltman, directeur van het Flevohof en bekend wegens zijn originele presentatie van het populaire televisieprogramma ,Ja Natuurlijk'. De heer Steltman, een groot kenner van de wereld van de die ren, zal op de van hem bekende wijze ingaan op het motto van de show. Vijfentwintig telers verlenen aan de show in Egmond hun medewerking. Zij zullen in hun onderlinge strijd ongetwij feld hun beste beentje voortzetten, waar de toeschouwers van kunnen profiteren. Voor de eerste keer staat er bovendien een beoordelingswedstrijd op het pro gramma, waarvoor enkel fraaie prijzen zijn uitgeloofd. De toeschouwers zullen overigens allemaal een speciale attractie ontvangen, waardoor zij nog jarenlang aan de tentoonstelling kunnen worden herinnerd. HEILOO - In het VARA-programma Achter het Nieuws kondigde burge meester Van Tijn van Amsterdam aan, dat op de eerste zaterdag volgend op de vrijlating van Nelson Mandela - die een derde deel van zijn leven in Zuidafri- kaanse gevangenissen heeft doorge bracht - ter viering van die vrijlating een feestprogramma georganiseerd zal wor den in Amsterdam. Tevens werd een oproep gedaan om overal in ons land dit voorbeeld op te volgen en is er een lan delijk comité opgericht. Omdat wij van mening zijn dat Heiloo hierbij niet achter mag blijven, doet het VCN, Partij van Communisten in Ne derland, afdeling Heiloo, een oproep aan alle politieke partijen in Heiloo om in gezamenlijk overleg tot een plaatse lijk vieren van de vrijlating van Nelson Mandela te komen. Dit overleg zal van zelfsprekend op korte termijn dienen plaats te vinden. Daarom laten we hier onze telefoonnummers volgen: 334588 of 338640. HEILOO - Materieschilder Wim Klein Schiphorst (KS) en zijn zoon Erik, bloemsierkunstenaar, hebben er samen voor gezorgd, dat er in cultureel cen trum de Vest een zeer fraaie expositie tot stand is gekomen. Deze expositie is tot en met zondag 18 februari te bezich tigen van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en tijdens voorstellingen. Wim K.S. is voor veel Heilooenaren geen onbekende meer. Onlangs was zijn werk nog te zien in het Witte Kerkje met de Werkgroep 77-11. K.S. noemt zich materieschilder omdat de schilderijen uit zeer uiteenlopende materialen zijn samengesteld. Inspiratie wordt veelal geput uit zijn vele reizen. Het aardige is dan ook dat bij elk schilderij een ver haal hoort en wie het geluk heeft KS op de expositie aan te treffen kan verze kerd zijn van een aantal van deze verha len. De expositie laat een.overzicht zien van 20 jaar informeel abstrakt schilderen. Erik Klein Schiphorst heeft zijn creati viteit in een andere richting gestuurd en werkt als bloemsierkunstenaar. Hiervan is een aantal zeer fraaie exemplaren in De Vest te zien. Ieder bloemkunstwerk verbeeldt een idee, een gedachte. Eerst gebruikte hij veelal droogbloemen nu meer zijden bloemen en wel de aller-' mooiste, die waar ook ter wereld wor den vervaardigd o.a, van Pierre Cardin. HEILOO - De Sint Jan Mavo gaat in 1990 goed van start. Op 1 februari zal een geheel nieuw computerlokaal in ge bruik genomen worden. De Sint Jan Mavo neemt afscheid van de periode waarin de computerlessen gegeven wer den op de nu toch wel aardig verouder de Commodore 64 computers. Enkele jaren geleden heeft het ministe rie van onderwijs, middels de stichting NIVO, aan scholen van voortgezet on derwijs aangeeboden 11 moderne com puters te leveren. De scholen die van dit aanbod gebruik wensten te maken moesten aan twee voorwaarden vol doen. Ten eerste zouden de scholen be reid moeten zijn een lokaal als compu terruimte in te richten, en ten tweede zouden 3 docenten zich moeten laten bijscholen in de informatica. De Sint Jan Mavo is enthousiast op de uitnodiging van het ministerie ingegaan. Het schoolbestuur heeft kosten nog moeite gespaard bij het ombouwen van een leslokaal tot een computerruimte, dat aan de eisen van deze tijd voldoet, en een aantal docenten zijn nascholing scursussen informatica gaan volgen. In het computerlokaal staan nu nog 8 computers opgesteld en over enige tijd zullen dat er 11 zijn. Eén van de compu ters is de centrale computer en deze is uitgerust met een harde schijf. De overi ge computers, de leerlingstations, zijn moderne IBM-PC's, die te samen met de centrale computer een netwerk vor men. De leerlingstations zijn in staat met de centrale computer te communi ceren om bijv. programma's te laden. Deze leerlingstations kunnen ook, zoals elke moderne PC, zelfstandig werken. Dit netwerk is verder nog uitgerust met 2 printers, zodat de leerlingen het resul taat van hun inspanningen ook nog op papier kunnen afdrukken. De lessen die in het computerlokaal ge geven worden hebben twee doelen. Het eerste doel is leren omgaan met de mo derne PC en met toepassingsprogram- ma'ss. Verder is het de bedoeling om met behulp van educatieve software, computerprogramma's waarmee je wat kunt leren, de leerlingen in diverse vak ken te gaan lesgeven. Ouders van eventuele toekomstige leer lingen en de toekomstige brugklassers zelf worden van harte uitgenodigd om eens een kijkje te gaan nemen in de school en in het computerlokaal tijdens de open dag op woensdag 14 februari van 18.30-21.30 uur. Een voorbeeld van de bloemsier- kunst van Erik Klein Schiphorst. ZIEKEN THUIS VERZORGEN HEILOO - De wijkverpleegkundigen van Kruisvereniging Heiloo geven 4 in formatiemiddagen, die zijn bedoeld voor mensen die in hun familie of om geving te maken hebben met ernstig of langdurig zieken. De informatiemidda gen zijn ook bestemd voor hen die hier mee in de toekomst als familielid of buurtgenoot te maken kunnen krijgen. De grondbeginselen, die nodig zijn om een zieke thuis te verzorgen, worden aangeleerd, o.a. gebruik van hulpmid delen, medicijngebruik, voeding en waar kan de kruisvereniging u verder mee helpen. De data zijn: 19 en 21 maart, 4 en 11 april, 's middags van 14.00 - 15.30 uur in het wijkgebouw, Holleweg 94 te Hei loo. Aan deze bijeenkomsten kunnen maximaal 12 personen deelnemen en als u lid bent van de kruisvereniging zijn er geen kosten aan verbonden. Opgave bij de wijkverpleegkundigen tussen 12.00-13.00 uur, telefoon 072-331073, voor 28 februari. De Poolse kinderen en hun gastouders in de zomer van 1989. Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 BOOGIE WOOGIE NIGHT IN CAFÉ D'OUD INN HEILOO - Aanstaande zondag, 11 fe bruari, is het weer Boogie Woogie Night bij café d'Oud Inn aan de Heerenweg. Vanaf 21.00 uur zullen de swingende klanken van deze muziekstijl vertolkt worden door niemand minder dan An- dré Valkering. Daarnaast zal ook Henk Pepping zeker niet minder luid en op zwepend van zich laten horen. Beide pi anisten weten zich gesteund door Fred Berkemeier op tenorsax, Gerard Biersteker op bas en Ton Dijkman ach ter de drums. Iedere liefhebber van boo gie woogie en rock and roll kan zondag getuige zijn van de strijd van twee gi ganten op piano's. Een avond om niet te missen. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1