van Hieren Daar Het Boekiewoekie-woud Bijzondere acties wefiementeiMgefHt* Uw advertentie betaalt zichzelf terug Het Alternatief gaat bouwen in Heiloo BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN I *Vol wetenswaardigheden UITKIJKPOST 28 FEBRUARI 1990 AFZWEMMEN HEILOO - Zaterdag 24 februari hebben de volgende kinderen van zwembad 't Vennewater Heiloo in Motel Akersloot hun zwemdiploma behaald: A-diploma: Cees Hanema uit Castri- cum, Willy Konst, Wouter Stolp, Edo Riedeman uit Limmen; Pieter Glas, Mark Tambach uit Egmond-Binnen; Leony Toby, Koen Meische, Nick Mel ker, Frank Lentz en Ton Lamers uit Heiloo. B-diploma: Esther Sinbinga, Daniëlle Beevendorp, Bas Visser, uit Castricum; Taco Potze, Joyce Verwer uit Limmen. Nigel Davenpoort, Niels Oosterwijk, Gruido Suurhof, Rob Pools uit Heiloo. H.S.V. STOPT DE VALKEN AF HEILOO - Dat H.S.V. zich bij lange na nog niet heeft neergelegd bij de huidige zorgelijke stand is ook zondag weer ge bleken. De nummer drie van de ranglijst De Valken heeft dat kunnen ondervinden. Vanaf het begin signaal trokken de Rood-Gelen fen ten aanval en gaven de Valken weinig gelegenheid tot reorgani satie. Evenwel vlak voor de rust leek het er op dat vele voorgaande situaties in andere wedstrijden zich ging herhalen. Maar de voortreffelijke HSV-keeper wist het gevaar te keren. Na de rust vrij wel hetzelfde beeld, maar doelpunten bleven aan beide zijden uit. De situatie in de ranglijst is nu zo dat tussen nummer drie en de nummer drie en de nummer twasalf slechts 9 punten verschil zit en de spanning wel bijzonder groot wordt. Zondag de zeer belangrij ke ontmoeting uit tegen Alcmaria Vic- trix. Bij winst kan H.S.v. 3 plaatsen stijgen. Loterij Zaterdag gaat weer de jaarlijkse ver koop van loten van start, waarvan de opbrengst bestemd is voor de HSV - jeugd. Op zich al een reden om trachten in het bezit te komen van deze loten. En dat is niet eens zo moeilijk, want men komt wel naar u toe. Als u daarnaast nog weet dat aan deze loterij schitterende prijzen verbonden zijn, om maar een paar te noemen een: reischeque van 700 gulden, fiets, came ra, koffersets enz. En de uitslag. die leest u in de Uit kijkpost van 11 april of u hoort dat rechtstreeks tijdens de fancy-fair van 7 en 8 april in het clubhuis van HSV. DAMCLUB HEILOO HEILOO - De felle strijd in de onderlin ge competitie met als inzet het kampi oenschap van Heiloo begint nu in een beslissend stadium te komen. De huidi ge lijstaanvoerder Mar Out begint de hete adem te voelen van minstens twee zeer stugge volgers. Out had overigens zelf weer geen ge makkelijk avondje. Tegen de gedegen dammende De Boer werd na een partij vol tactische snufjes remise overeenge komen. De concurrentie zegevierde ech ter wel. De heer Koersen sleepte de zege weg bij Frans Schouten die een ingewik kelde afruil verkeerd taxeerde. Cor van Lieshout tenslotte moest zeer veel ge duld uitoefenen. Pas in het eindspel ging de sterk dammende André Valke- ring onderuit. De uitslagen waren: J. Kraakman - P. Heijne 2-0, F. Schouten - L. Koersen 0-2, M. Out - R. de Boer 1-1, A. Kroon - R. Koch 1-1, C. v. Lieshout - A. Val- kering 2-0. OPPOSITIE HOUDT TOERNOOI HEILOO - Zaterdag 3 maart is er bij schaakclub Oppositie in Heiloo weer een leuk en gezellig toernooi. Inmiddels alweer voor de dertiende keer. Er wor den zeskampen gehouden, naar speelsterkte ingedeeld. De bovenste drie spelers per groep krijgen een prijs. Deelnemers kunnen zich tot vrijdaga vond zeven uur opgeven bij J. de Vries, telefoon 072-622205. De kosten bedra gen 10,00, jeugd tot 15 jaar 5,00. De deelnemers worden om ongeveer half elf verwacht. Het toernooi zal om ongeveer vijf uur afgelopen zijn. In de interne competitie versloeg Slob zijn Opponent Maas. Zo klom hij weer iets dichter naar de top van de ranglijst, waar de koplopers elkaar in evenwicht en op remise hielden. De uitslagen van deze week luiden: N. Speets - G. Heeringa rem., H. Maas - A. Slob 0-1, J. Jongkind - H. Kracht rem., C. Clausen - C. v. Etten afg., J. Ebregt - A. Rampen afg., L. v. Hoek - P. Manni 0-1, J. Hassing - P. Vol- kertsma rem., P. v.d. Werff - H. Nie- haus afg., W. Bos - C. Brink rem., W. Blom - L. Obdam 1-0, R. Sauer - J. Plas 0-1, H. Reyersen - F. Beyers 1-0, G. Hafkamp - H. Horninge 1-0, G. v.d. Brink - J. Langereis afg., J. Alleman - O. Koenders 1-0, J. Kooy - B. v. Stee 0-1. Programma sporthal Het Vennewater Zaalvoetbal Donderdag 1 maart: Berdos ds. - Sporting S 20.30 Koedijk vet. 2 - Jong Holland 21.20 Van Eijk 4 - Stet 4 22.00 Vrijdag 2 maart: Brouwer Meubelen - Jos Does 18.45 De Nap 3 - SVW 6 19.35 EMJ - De Sleutel 20.25 HSV 2 - Tervoort 3 21.15 Depova - Blana 22.05 Woensdag 7 maart: Nog niet bekend. Overig programma sporthal: Donderdag 1 maart: Handbal, Foresters 17.00-20.30 Zaterdag 3 maart: Zaalvoetbal KNVB e.a. 8.30-16.30 Maandag 5 maart: Volleybal Effect 18.00-23,00 Dinsdag 27 februari: Volleybal Nevobo 18.30-23.00 HEILOO BRIDGE CLUB HEILOO - Uitslagen dinsdag 20 februa ri: A-Lijn: N-Z: 1. mw. Hoff - hr. Tam- minga 61.50, 2. hr. Adams - Gorse 57.50, O-W: 1. fam. Kraakman 59.00, 2. ds. Klerk - Stark 56.00; B-Lijn: 1. fam. Muller 57.50, 2. ds. Hardeveld - v. Ravenzwaay 56.50, O-W: 1. ds. v.d. Velden - Visser 58.50, 2. ds. Kramer - Tuinstra 50.50. Uitslagen donderdag 22 februari: A-Lijn: N-Z: 1. hr. Bennink - v.d. Vlies 64.50, 2. mw. Eichelsheim - hr. Tam- minga 52.50, O-W: 1. ds. de Bruyckere - Stark 56.00, 2. ds. Löhr - Plas 53.50; B-Lijn: N-Z: 1ds. Damman - in 't Veld 66.25, 2. ds. Kramer - v.d. Dool (55) 55.83; O-W: 1. ds. Couzijn - Jacobs 54.17, 2. fam. Koot 52.08; C-Lijn N-Z: 1. mw. Davids - hr. Plas 62.50, 2. fam. v.d. Steen 60.42, O-W: 1. mw. v. Hool- werff - hr. Jansen 57.50, 2. ds. Hart - Spruyt 56.67; D-Lijn: 1. fam. de Winter 54.50, 2. fam. Neefkes 54.00, O-W: 1. fam. Bies 68.00, 2. fam. Alberts 58.00. Afzeggn voor de dinsdagavond bij mvr. Admiraal, tel. 335718 (b.g.g. tel. 330052), voor de donderdagavond bij de heer Löhr, tel. 330052 (b.g.g. tel. 335718). ARRO REKLAME IN HEILOO HEILOO - Arro reklame heeft zich met ingang van 1 februari gevestigd in Hei loo. Het bedrijf heeft zich gespeciali seerd in het ontwerpen en vervaardigen van autoreklame, reklameborden, win- kel/raamdecoratie, gevelbelettering en standbelettering. Ook kunt u bij Arrp reklame terecht voorzelfklevende vinylteksten. Alle reklameteksten worden gemaakt van een hoogwaardige vinyl welke zeer goed bestand is tegen b.v. weersinvloe den, hogedruk cleaning enz. Men kan kiezen uit meer dan 150 verschillende lettertypes en meer dan 50 kleuren. Alle teksten worden gemaakt met behulp van computer-gestuurde snijapparatuur. Bij Arro reklame staat kwaliteit en een goede service hoog in het vaandel ge schreven. Heeft u vragen en/of interes se, neemt u dan even contact op met Ar ro reklame, Boekenstein 92, 1852 WX Heiloo, tel.: 072-336309. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Zaterdag 3 maart: maandelijkse ver koop in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar van 10.00-15.00 uur. Deze keer is het geld bestemd voor de aan koop van fietsen voor een aantal leraren in een provincie van Tanzania. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun- nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt»zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Openbare Bibliotheek In de muziekafdeling een presentatie van materialen over 'De Stem'. Stedelijk Museum In het stedelijk museum Alkmaar is tot en met 4 maart de foto-expostie te zien over de kunstschilder Breitner als fotograaf. Jeannette Coppens Jeannette Coppens exposeert tot en met 9 maart in het Dorpshuis Bergen, Raad- huisweg 2-4, Bergen, recent werk, bestaande uit portreteen, mensen en abstract werk. Open; maandag t/m vrij dag 9.00-22.00 uur. HEILOO - Donderdagavond 22 februa ri gingen we met 16 dames naar de firma Rozing. Allereerst werd ons iets over de zitmeubelen verteld. Zo kregen we een stoel te zien, waarvan de leuning zo gesteld kan worden, dat men lekker zit, ook de zitting kan zodanig veranderd worden, dat men lekker zit, ook de zit ting kan zodanig veranderd worden, dat de benen zich lekker voelen. Zo zagen we ook een serie banken, die in lengte en breedte, maar ook in hoogte aange past kan worden aan de betreffende persoon. Bij de gordijnen kregen we o.a. de ver schillende plooivormingen te zien en hoe je een gordijn mooi kan ophangen. Over de verschillende vloerkleden heb ben we het gehad, evenals over de bed den. De bedden van 140 cm breed gaan er uit, alleen de hollandse slaapkamer is nog niet zo goed berekend op bredere bedden. Het waterbed en de waterma tras hebben we gezien en daarbij werd een aantal fabeltjes de wereld uitgehol pen. Het waterbed bestaat volledig uit •water en vormt zich naar het lichaam, het bed is lekker van temperatuur, zelf te regelen. Al met al was het weer een interessante avond, waar we het nodige van opgesto ken hebben. Na het overhandigen van een attentie aan de heer Rozing besloten we deze avond. Ging op 6 oktober de eerste paal de grond in voor de bouw van de aan leunwoningen bij Huize De Loet, vijf maanden later werd het hoogste punt bereikt. De penningmeester van De Loet, de heer ir. J. Alberts, plaatste een vlag en het gebruikelijke 'pannebier' werd vervangen door koffie met gebak, wat minstens even goed smaakte. De bouwvakkers kre gen elk een enveloppe met inhoud. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN HEILOO - Op donderag 15 februari hield de NVvH haar algemene ledenver gadering in de zaal van de gereformeer de kerk. De presidente, mevr. G. Pol ling, opende met een woord van wel kom. Ze deed vervolgens het voorstel voortaan op de bijeenkomsten een ideeënbus te plaatsen, opdat het bestuur te weten komt welke wensen er onder de leden leven. De diverse agendapunten werden afgehandeld en de jaarverslagen onder dankzegging goedgekeurd. In bespreking kwamen de voorstellen van het Algemeen Bestuur alsook de ophan den zijnde naamverandering. Van mevr. M. Smith-Perck werd afsc heid genomen als contactpersoon van het zangkoor. Zij zal worden opgevolgd door mevr. H. van Dam, die terzijde wordt gestaan door mevr. A. Brolsma. Voorts nam mevr. E. van Berge-Riede afscheid *als excursieleidster, haar op volgster is mevr. T. JCrom- Winkelmolen. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten, maar niet nadat mevr. H. Grenert het zittende bestuur hartelijk had bedankt voor zijn inzet in het eerste moeilijke jaar. MISVIERING KBO HEILOO - Deze maand komen de leden van de katholieke bond voor ouderen Heiloo extra bij elkaar. Dit keer niet om te biljarten of te kaarten, maar om met elkaar te bidden en te zingen. Juist in deze vastentijd verenigen wij ons rond de altaartafel. Pater S.H.J. van der Meer zal deze keer het misoffer opdragen en de heer P. Groot zal onze liederen weer kunnen be geleiden. Pater Van der Meer woont in de abdij in Egmond en zal bij ons een lans breken voor de opleiding van priesters en pastorale werkers. Dinsdag 6 maart om half tien in het Trefpunt heten wij u allen welkom voor deze eucharistieviering. Daarna bieden wij u zoals vanouds een kop koffie aan. Zonodig wordt u gehaald en weer thuis gebracht; belt u dan wel even öf 332528 öf 332892. GRAAG GEDAAN HEILOO - Dezer dagen belde iemand ons en vroeg of Graag Gedaan nog bestond. Gelukkig kon ik hem gerust stellen en verwijzen naar de adressen lijst in de Uitkijkpost. Wij staan nog steeds met een twaalftal vrijwilligers klaar om iedereen te helpen. Kleinere klusjes worden vlug en netjes door ons opgeknapt. Een verzakte gordijnrails, een lekkende kraan, een losgewaaide heester, een ka pot snoer, een scheef gezakte schutting, het bijvullen van het waterreservoir van de C.V., het op- of verhangen van een lamp of heel eenvoudig het doen van een paar boodschappen. In één woord alles waaraan u zich ergert en dat u of uw kennissen niet kunnen verhelpen.... Graag Gedaan brengt uitkomst. Im mers, de één is handig op het gebied van de electriciteit, de ander op het terrein van het sanitair, een derde timmert, zaagt en boort als de beste, een vierde is weer meer tuinman. Graag Gedaan zegt niet zo snel 'Nee'. Eén ding echter: spaart u niet alle karweitjes op; soms krijgen we een hele waslijst op ons bord en dat werk je niet zo makkelijk weg. Mankeert er iets of ies er iets niet in or de, belt u dan meteen of de heer de Bruijn (333921) of de heer Van der Hulst (332892). NED. VERENIGING VAN HUISVROUWEN HEILOO - De bijeenkomst van 22 fe bruari in de Gereformeerde Kerk was bedoeld om meer te weten te komen over onze gezondsheidsbescherming. Hiertoe was de heer Schoon van de Rijkskeuringsdienst van Waren bereid gevonden. Hij vertelde dat deze keuringsdienst al bestaat sinds 1921. Klachten en inlich tingen van consumenten hebben niet al leen betrekking op levensmiddelen, maar ook op het gebied van speelgoed, cosmetica, textiel en bloemen. Regelma tig worden door de keurmeesters monsters genomen van produkten. Ook worden buitenlandse produkten onder zocht. Per jaar worden zo'n 300.000 monsters genomen. Dit komt de volks gezondheid en de eerlijkheid in de han del ten goede. Het verhaal werd opgeluisterd door een aantal ondeugdelijke voorwerpen uit de praktijk, die in beslag genomen waren. Bij het zien ervan wordt men weer eens gestimuleerd om in eigen huis met een kritisch oog rond te gaan. De heer Schoon verraste de aanwezigen met een paar praktische brochures o.a. over voeding en hygiëne. Het was een boei ende en leerzame avond, vol verve ge bracht door de heer Schoon. Presidente Gees Polling overhandigde het jubi leumboek van de NVvH, dat o.a. han delt over het bereiden van waren rond 1990. CONCERT BAROKENSEMBLE IN DE SLOTKAPEL EGMOND - Op zaterdag 3 maart zal in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef optreden het barokensemble Philomu- se, samen met de sopraan José Jonkers. Op het programma staan werken in wis selende bezetting van Purcell, Scheidt, Le Jeune, Bujis, Montéclair, Telemann, Byrd en Pepuschr. De leden van het ensemble wonen in Alkmaar en omgeving en traden al re gelmatig op in deze regio. Simon Over toom (barokcello) en Berry Idema (ba- rokviool) maakten, met ondermeer José Jonker, deel uit van het barokensemble Ars Musica. Jan Pieter van Eijkelen- borg was te beluisteren in het trio Aure Soave en Iris de Leur speelde, evenals Berry Idema, geruime tijd in het Utrechts Barok Consort. De clavecinist Paul Weeren zal de door een ongeval verhinderde Pieter Rynja vervangen. De aanvangstijd van dit concert is om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 10,00. Donateurs 7,50. Kaarten te bestellen bij N. Amerika, tel. 02206-1990. INTERNATIONALE VROUWENDAG 1990 ALKMAAR - De Internationale Vrou wendag 1990 op 8 maart zal in Alkmaar worden georganiseerd in een uniek sa menwerkingsverband van buitenlandse en Nederlandse vrouwen. 'Kom tevoor schijn' heet het programma dat de Stichting Buitenlandse Vrowen, de Stichting Vrouwenkuituur en het Vrou wengezondheidscentrum hebben sa mengesteld en 'Kom tevoorschijn uit de duisternis' is de naam van het aanslui tende programma. Ontmoeting en inte gratie van de verschillende vrouwen groepen staan centraal op deze dag. Het feest overdag heeft plaats in De Vest en' het begint om 10.00 uur. Het avondpro gramma wordt gehouden in Provadja en begint om 20.00 uur. HYACINTHEN TENTOONSTELLING HEILOO - Eindelijk was het dan zover dat de kinderen van groep 6 van de ba sisscholen in Heiloo met trost hun ver der opgekweekte hyacinth in pot kon den laten zien. Door de Kon. Mij. Tuin bouw en Plantkunde afd. Heiloo wer den 2 weken eerder de voorgetrokken bollen (met flinke neus) naar de scholen gebracht en dank zij een liefdevolle be handeling door de kinderen (soms door moeder) konden we zaterdag 24 februa ri genieten van de tentoonstelling in de zaal van de Gereformeerde Kerk. Het is fijn om te zien dat de kinderen op deze manier zelf met een stukje groei en bloei bezig zijn en daarom kregen alle kinderen nog een zakje met anemo- nenknollentjes om straks in de tuin van hun eigen bloemetjes te kunnen genie ten. Een deskundige jury heeft de prijs voor de beste schoolinzending toege kend aan de Nieuwe Hoeve, die de wis selbeker nu mag houden. Radboutschool: le Michael Negenman, 2e: Daphne Kraakman, 3e: Dennis Nanne. Vondelschool: le Max v.d. Kolk, 2e: Wim de Beer, 3e Martien Coolegem. Rehobothschool: le Wendy Schoe, 2e: Alida Best, 3e: Hannelies Boelhouwer. De Nieuwe Hoeve: le: Jelle Schoorlk, 2e: de hele groep; 3e: Rutger te Nijenhuis. De Duif: le Inge de Lande, 2e: Tim Pe tri, 3e: Monique Smit. Freinetschool: le: Rik Burgering (door geringe aantal geen 2e en 3e prijs). Willebrordschool: 1: Niels Koppes, 2e: Chantal van Harten, 3e: Annika Gosman. De Zeskant: le: Patrick Daas, 2e; Roos Verweel, 3e; Florentine Nieuwmeijer. Hasebroekschool: 1Rogier Haartman, 2e; Mark Bakker, 3e: Manon van Beek. Maria Lidwinaschool; le: Martin Ran- zijn, 2e; Liesbeth Bruin, 3: Robbert Manshande. Benediktusschool: 1: Anje Hoogland; 2e; Kitty Castricum, 3e; Mariska Vader. Hofdijkschool: le: Pim Laasberg, 2e; Hans van Heusden, 3; Jeroen Bakker. Alle prijswinnaars kregen een prachtige trofee uitgereikt. De poedelprijs ging naar Bas Dekker van de Hofdijkschool voor zijn pech. Ouders en leerkrachten in musical 'Boekiewoekie-woud'. Ned. Ver. van Huisvrouwen Dinsdag 6 maart: lezing door Eppo Jan sen van de afdeling voorlichting van het Europees parlement, aanvang 9.30 uur in het Open Huis. Physica Maandag 5 maart: prof. dr. J. de Vries houdt een inleiding over toxicologie bij het natuur- en letterkundig genootschap Physica in de zaal van de Vrijheidskerk, Hobbemalaan te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: 072-333134. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 5 maart: diëtiste Simone Ou- wendijk houdt een inleiding over voe ding en hygiëne bij het bewaren van voeding in het Open Huis te Heiloo, aanvang 20.00 uur, entree 3,00. In lichtingen: 02205-2216. KBO en ANBO Donderdag 1 maart: bingomiddag, ge organiseerd door de activiteitencommis sie van ANBO en KBO in 't Trefpunt aan de Westerweg, aanvang 14.00 uur. Entree 2,50 (incl. koffie en drie bingokaarten). Wijk vereniging Plan Oost Vrijdag 2 maart: klaverjassen in een klaslokaal van de J.P. Hasebroek school, aanvang 20.00 uur. Opgeven op woensdagavond na 19.00 uur bij J. Zwart (331644) of G. de Ruijter (336702). JUBILEUM-CD VAN HET NOORDHOLLANDS KAMERKOOR HEILOO Het Noordhollands Ka merkoor, met als standplaats de ge meente Schoorl, bestaat nu al 20 jaar. Terwijl het in de koorwereld dikwijls een komen en gaan is van kleine ensem bles met veel verloop van dirigenten en leden, mag het Kamerkoor zich erop be roemen in al die jaren nog onder de vak bekwame leiding van Klaas Venneker te staan. Een gezellige en sociale sfeer in het koor staat hoog in het vaandel geschreven. Als herinnering aan al die jaren van zangplezier heeft het koor vooral zijn vrienden, luisteraars en concertbezoe kers een CD uitgebracht. Een belangrijk deel van de CD wordt gevormd uit het a-capella-repertoire waarmee het Ka merkoor het afgelopen jaar op het inter nationale koorfestival van Montreux de publieksprijs behaalde. Een ander deel van de CD bestaat uit de zigeunerlieder van Brahms, die op de piano worden begeleid door Hans Broekman. Op zondag 4 maart om 16.00 uur pre senteert het Noorhollands Kamerkoor in de Blinkerd te Schoorl deze CD offi cieel aan het publiek. Iedereen die hierin geinteresseerd is wordt van harte uitge nodigd hierbij aanwezig te zijn. Het koor zal tevens enkele fragmenten van de CD ten gehore brengen. Voor infor matie over CD en presentatie kan men bellen 072-111170. GASTGEZINNEN GEVRAAGD VOOR BERLIJNSE KINDEREN ALKMAAR - Sinds het bestaan van de muur tussen Oost- en West-Berlijn in 1961 is de stichting Pax Christi-Kinder hulp aktief in het onderbrengen van Westberlijnse kinderen in Nederland. Wat begon met het ophalen van vluch telingenkinderen uit de verdeelde stad, groeide in de loop der jaren uit tot een projekt, waarbij jaarlijks meer dan 1300 kinderen opgevangen werden door evenzoveel gastgezinnen. Door de in de herfst van 1989 op gang gekomen vluchtelingenstroom uit de D.D.R. zijn zeer velen in West-Berlijn terecht gekomen, waaronder veel jonge gezinnen met kinderen. Het openbreken van de muur betekent nog niet onmid dellijk het beëindigen van de sociale- en maatschappelijke achterstand aan de westelijke kant. De feitelijke leefsituatie van de jeugdige Westberlijners is niet verbeterd, soms zelfs verslechterd door de grote toestroom van vluchtelingen. Ondanks grote inspanningen in de stadsvernieu- weing zijn er nog grote achterstanden met een zeer slecht woonmilieu. Er ontstaan zelfs nieuwe probleemge bieden in de naoorlogse wijken. De kin deren uit deze gebieden vormen een deel van onze doelgroep. Steeds meer kinde ren uit ontwrichte gezinnen komen in kindertehuizen terecht. Pax Christi Kinderhulp heeft met 20 kindertehuizen afspraken over de zo mervakantie in 1990 gemaakt. Het prin cipe van herhaalde uitnodiging in het zelfde gezin is belangrijk voor het kind en het gastgezin en wordt door de kin dertehuizen als waardevol gezien. Maar ook kinderen uit probleemgezinnen krijgen van ons de kans om op vakantie naar Nederland te komen. Vandaar dat wij, Pax Christi Kinder hulp, ook in 1990 weer een beroep op u willen doen uw huis vier weken gastvrij open te willen stellen voor een Berlijnse gast, een jongen of een meisje tussen de 6 en 12 jaar oud. Gezinnen, die menen dat te kunnen bieden wat zo'n kind no dig heeft en bereid is, zonder vergoe ding, een kind gastvrij in huis op te ne men kunnen zich bij ons melden. Voor ongevallen-, ziekte-, en W.A. verzeke ring is gezorgd. De kinderen komen dit jaar op 18 juli en vertrekken weer op 17 augustus. Voor inlichtingen kunt u bellen: Ans en Jos Kortekaas, tel.: 02510-28498, of Ti neke en Jaap Tuk, tel.: 072-624733. HEILOO - Met de musical „Het Boekiewoekie-woud" - opgevoerd door ouders en leerkrachten - werd het mi- lieuprojekt op de Duif en de Rehoboth school op originele wijze afgesloten. Vrijdagmiddag genoten de leerlingen van beide scholen gezamenlijk van dit spektakel en 's avonds werd het voor de ouders nog eens dunnetjes over gedaan. Het verhaal vertelt van de houthakker Axel uit het sprookje van Doornroosje, die na 100 jaar slapen wakker wordt en in het bos spelende kinderen ontmoet. Hij geeft ze een zaadje, wat zij in de grond stoppen. Hieruit groeit in 1 nacht een wonderboom waaraan zelfs boeken groeien. De kinderen genieten van de mooie boeken. Maar dan dreigt van alle kanten het ge vaar. De boom staat voor een villa en de bewoonster wil hém weg hebben. Een snelheidsmaniak wil een autoweg waar de boom staan. Een houthandelaar wil hem kopen en zelfs de bakker ziet er brandhout in. De burgemeester besluit de boom te laten kappen en de veld wachter neemt de kinderen gevangen, want die boeken moeten wel gestolen zijn. Maar dan komt juffrouw Biebel, de plaatselijke bibliothecaresse, ten tonele en zet de houthakkers aan het lezen. Ze weet, samen met de radioverslaggever die dit hele verhaal presenteert, de bur gemeester ervan te overtuigen dat deze openlucht-bibliotheek uniek is en zeker niet gesloopt mag worden. Als dan ook Axel zijn vrouwtje terugvindt en de kin deren weer vrij zijn, eindigt dit verhaal in een feest rondom de gespaarde boom. TTV ROZING HEILOO - Het eerste jeugdteam van Rozing lijkt regelrecht af te stevenen op het kampioenschap van de voorjaar scompetitie 1990. Dit is de conclusie die we kunnen trekken nu we ongeveer op de helft zijn van de in totaal tien te spe len tafeltenniswedstrijden. Vorige week werd Rats uit Hoorn ruim verslagen met 9-1. Afgelopen zaterdag was DITO het slachtoffer. Dit keer zon der routinier Mike wisten Björn, Jos en Peter gemakkelijk te winnen en werd er met 9-1 over DITO heen gewalst. Met de volle winst uit alle gespeelde partijen staat Rozing 1 bovenaan en het moet wel heel vreemd lopen wil het kampi oenschap ons dit keer ontlopen. Voor het derde team van Rozing lijken de kansen op een eerste plaats in hun klasse erg klein. Esopus uit Wognum bleek zaterdag een te groot struikelblok te zijn. Mogelijkheden op winst waren er wel, maar tenslotte werd verloren met 7-3. Het pupillen-welpenteam heeft het erg moeilijk. Noordkop was veel te sterk voor dit team en won met 10-0 van Ro zing. De degradatie zorgen voor dit team worden per wedstijd steeds groter. Bij de senioren zijn er ook teams, die kans hebben op een kampioenschap. Zo staat team 1 ongeslagen bovenaan met tien punten uit vijf wedstrijden. Nadat vorig seizoen de eerste plaats nogal ge makkelijk uit handen was gegeven, lijkt dit team weer op de goede weg. Ook op de goede weg is het derde team van de senioren. Met acht punten uit vijf wedstrijden is dit team een grote kans hebber op de eindoverwinning. HANDSOME EIGHT HEILOO - Met windkracht negen is Handsome Eight over de naaste concur rent Zekveld Sport (Aalsmeer) heenge- raasd: 10-4. De eens zo grillige en speel se, maar de laatste weken zeer felle en constante zebra's verschaften zich daar door weer kans op de tweede plaats in de interregionale zaalvoetbalklasse, die recht geeft op promotie. Bij de stand 3-2 in de tweede helft moest tegenstander Zekveld Sport wel komen. Daardoor kregen gretige en snelle HE- aanvallers als Walter van Westbroek (4), Rob Klanker (2), René Korpershoek (2) en Marco Bakker (2) de ruimte om keer op keer met grote schotvaardigheid toe te slaan. De oude supporter van Handsome Eight: ,Voor dergelijk natuurgeweld kan men slechts eerbiedig het hoofd buigen. •het verb Begin HEILOO - In 1986 is in Heiloo de Vere niging Groepswonen van Ouderen Het Alternatief opgerichtm, die streeft naar een woongemeenschap van 50-plussers. Er zijn plannen en tekeningen voor een appartementengebouw met twee- en driekamerflats in Ypestein. Het Ge meentebestuur heeft onlangs besloten uit het voor 1990 door de overheid toe gewezen contingent woningen in de so ciale huursector 52 woningen te bestem men voor Het Alternatief. Dat betekent dat naar verwachting in de loop van dit jaar een begin kan worden gemaakt met de bouw. Als alles volgens plan verloopt zal het gebouw omstreeks volgend jaar juni worden opgeleverd. W oongemeenschap Veel ouderen beginnen omstreeks hun vijftigste te beseffen dat ze nog een groot deel van hun leven in vrijheid voorzich hebben. Daarin kunnen nieu we mogelijkheden liggen om kennis, kunde en ervaring naar eigen keuze te benutten. Op die leeftijd denken ook veel mensen aan kleiner en gemakkelij ker wonen, rekening houdend met het ouder worden. Zij willen wel zo lang mogelijk aktief blijven, nieuwe contac ten maken met generatiegenoten, de mogelijkheid hebben hun hobby's te blijven beoefenen, maar zij zijn ook be reid zo nodig elkaar de helpende hand te bieden - kortom: als goede buren met el kaar om te gaan. Bij de toekomstige bewoners staan twee zaken voorop: behoud van zelfstandig heid en bereidheid tot onderlinge hulp wanneer dat nodig is. Enerzijds voor komt het samenwonen op deze manier de dreiging van vereenzaming; ander zijds maakt het de mensen mogelijk lan ger zelfstandig te blijven wonen. Leven in een woongemeenschap vanuit deze benadering vereist dus niet alleen een bewuste keuze, maar het heeft ook bepaalde consequenties: men moet be reid zijn zich in te zetten voor een deel te nemen aan de groep als geheel. Het vereist van alle bewoners de nodige aan passing en goede wil, maar de praktijk elders heeft bewezen dat dat mogelijk is wanneer iedereen ernaar streeft in goede harmonie met elkaar om te gaan. Ypestein Als opdrachtgever en financieer van de bouw treedt op de Humanistische BouwStichting Bejaardenhuisvesting (HBB) en voor de bouw is door de ge meente een geschikt terrein aangewe zen, gelegen in het uitbreidingsplan Ypestein, ten zuiden van de Willibrordus-Stichting en op loo pafstand van de Kennemerstraatweg. Over de uitvoering van het projekt en over het toewijzigingsbeleid ten aanzien van de verhuur is momenteel nog over leg gaande met het gemeentebestuur. Zodra hieromtrent overeenstemming is bereikt, zal daaraan de nodige bekend heid worden gegeven. De vereniging telt momenteel ongeveer 70 leden, wonend zowel in Heiloo als el ders. De enige criteria voor toelating als lid zijn: 50 jaar of ouder en bereid de doelstelling van de vereniging te onder schrijven en in de praktijk te brengen. Belangstellenden, die aan deze voor- waaorden voldoen, kunnen zich voor nadere informatie of om zich op te ge ven als lid wenden tot de secretaris van het bestuur mevr. G. Polling, Termijen 127, 1852 TH Heiloo, tel. (072) 330329, of tot één van de volgende adressen: fam. Van Vliet, Patrijsakkers 31, 1852 EN Heiloo, tel.(072) 334816 (uitsluitend tussen 18 en 22 uur), fam. Spier, Groot Barlaken 8, tel. 1851 GC Heiloo, tel. (072)331363. EXPOSITIE 40 JAAR SINT ADELBERT EGMOND - Opnieuw doen wij een oproep aan de bevolking van en om Eg- mond Binnen om het 40-jarig bestaan van de voetbalvereniging St. Adelbert meer glans te geven. Op 12 en 19 mei wil het jubileumbestuur een expositie orga niseren. Hierbij gaat het om alle oude spullen die met E.S.V. en St. Adelbert te maken hebben. Voornamelijk wordt gedacht aan oude foto's en krantenknipsels, maar ook an deren waardevolle spullen zijn zeer wel kom. Natuurlijk zullen we goed op uw kostbare eigenschappen letten en er voor zorgen dat alles onbeschadigd te rug komt. Met grote belangstelling wachten wij uw gegevens af. Voor inlichtingen kunt u terecht bij mede- bestuursleden Hans Hes, tel. 02205-1930, of Hans Kool, tel. 02206-4313. ENQUETE NAAR MENING BEVOLKING OVER AVI HEILOO - 'Wat vinden de bewoners en de agrarische bevolking van Alkmaar en omstreken van de nieuw te bouwen af valverbrandingsinstallatie (AVI)?' Een groot aantal bewoners, boeren en tuin ders in en rond Alkmaar worden telefo nisch gevraagd naar hun mening over huisvuilopruiming. Dit vindt plaats va naf midden februari. De resultaten van deze uitgebreide telefonische enquête worden gebruikt voor het opzetten van een voorlichtingscampagne over de AVI. De definitieve beslissing omtrent de bouw van de nieuwe AVI in de Boeke- lermeer wordt genomen in het najaar van 1991. De beslissing wordt genomen naar aanleiding van de Milieu Effec trapportage (MER). Als de bouw van de AVI doorgaat, dan zal deze de VVI te Alkmaar en de AIJZ (Afvalverwijde- ringsbedrijf IJ mond-Zaanstad) in Zaandam vervangen; beide sluiten als de AVI in werking treedt. De VVI heeft opdracht gegeven aan Bakker PR te Beverwijk dit onderzoek uit te voeren. Met een voorlichting scampagne wil de VVI de bevolking van Alkmaar en omgeving goed op de hoog te houden van de ontwikkelingen om trent huisvuilopruiming en de mogelijke bouw van de AVI. Bewoners van Alkmaar, speciaal de be woners van Overdie/Omval en Kooi- meer en de agrarische bevolking in de Schermer en de Boekelermeer (inclusief Heiloo), worden in februari en maart telefonisch benaderd. Men kan onder meer vragen verwachten over het mi lieu, het scheiden van huisvuil, de be reidheid hieraan mee te werken en over opslaan van huisvuil. Tweetfë ertquête om na te gaan in hoeverre het voorlichtings beleid moet worden bijgesteld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 10