akersloot kiest op 21 maart n nieuwe raad* CDA mmen kiest op 21 maart z'n nieuwe raad* CDA Vi, •1 ^§PvdA lümmer cüEmeensrïiap Carnaval Gorteldonk aan top? VRIJE LIJST AKERSLOOT 7 OUD X GOUD Agenda Akershot Storm in De Wal UITKIJKPOST 28 FEBRUARI 1990 ALS AKERSLOOT U LIEF IS VERKEER IN AKERSLOOT OP DE KORREL SÉZJ kontante uitbetaling voor al uw gouden en zilveren sieraden Iedere dag de scherpste prijs Raadhuisweg 12 HEILOO 072-335550 Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. •v Agenda Limmen SEDERT 1966 CDA AKERSLOOT AKERSLOOT - Als we op 21 maart weer naar de stembus gaan om een nieu we gemeenteraad te kiezen, dan zult u zich afvragen 'Aan welke partij of wel ke persoon zal ik mijn stem geven?' Mij is gevraagd om namens het C.D.A. een bijdrage te leveren over de doelstellin gen van het C.D.A. Wat doe je dan? Even terugkijken op wat we samen gedaan hebben de laatste jaren, kleine en grote zaken. Als ik een groot ding met name mag noemen dan denk ik aan de Lelie. Wat was er een weerstand en wat is er door goed over leg en samenwerking een prachtig en praktisch geheel verrezen. Nu naar de toekomst voor de komende vier jaar. Ik denk dat de woningbouw voor de eigen ingezetenen de grootste prioriteit moet hebben. Daar moeten we veel zorg en energie in steken. Ook voor onze kleine woonkernen meüname in de Woude en in Zuid-Schermer moeten we proberen de leefbaarheid op peil te hou den door daar geringe woningbouw, de verkeersveiligheid en een speelterreintje voor de kinderen te realiseren. Trouwens, de verkeersveiligheid in onze gemeente zal steeds onze aandacht moe ten hebben. Ook denk ik dat we haast moeten maken door een bedrijventer rein te realiseren. En dan tot slot zal ik als man van de buitengebieden ook steeds opkomen dat het agrarische ge beuren goed kan functioneren in de ja ren '90. Ik denk dat het voldoende duidelijk is waarom ik u vraag 21 maart op het C.D.A. uw stem uit te brengen. Wij zul len zorgen als C.D.A.er dat u niet te klagen heeft over uw keuze. AKERSLOOT - 'Het verkeer en de ver keersveiligheid binnen Akersloot mogen best wat meer aandacht krijgen. Er zijn situaties die zelfs onmiddellijke verbete ring behoeven'. Opmerkingen uit de mond vande fractievoorzitter van de Akerslootse VVD. 'We hebben in het verleden herhaaldelijk aandacht voor deze punten gevraagd en het is dus niet verwonderlijk dat ook in het be leidsplan voor de komende raadsperio de een forse paragraaf eraan is gewijd'. Wat zijn de meest dringende noodzake lijke verbeteringen? Dat blijkt allereerst aanpassing te zijn van de gevaarlijke kruisingen met de Geesterweg, maar ook van de situatie bij de pont. Verder leveren plaatselijk de toestand van het wegdek en van trottoirs onveilige situa ties op. Het beleidsplan doet voorts aanbevelin gen om bij reconstructies, herbestra ting, of verbetering van de woonomge ving meer aandacht te schenken aan voorzieningen voor ouderen, gehandi capten en kindereri. Daarbij moet extra rekening worden gehouden met de toe gankelijkheid van (semi)openbare ge bouwen, onder meer voor rolstoelgebruikers. Zones met snelheidsbeperking (30 km- zones) kunnen, zo staat in het plan, bij dragen aan een verhoging van de ver keersveiligheid, mits de daarbij beho rende aanpassingen in de infrastructuur worden doorgevoerd en toegepaste snel- heidsbelemmerende voorzieningen geen aanleiding geven tot andere vormen van verkeersonveiligheid. Ten aanzien van het openbaar vervoer wordt een van gemeentewege stimule rend beleid voorgestaan. Daarbij dient in samenwerking met de verantwoorde lijke instanties te worden gestreefd naar een bevordering van de kwaliteit van het openbaar vervoer, vooral ten aanzien van de frequencies van de busdiensten en de aansluiting op de trein-aankomst en vertrektijden. DE AANHOUDER WINT AKERSLOOT - Door de presentatie van een uitstekend programma boekte Vrije Lijst Akersloot in 1986 grote stemmenwinst en zag haar aanhang groeien met bijna 10%. In het hierna opgestelde college-akkoord werden nogal wat punten opgenomen uit het V.L.A.-programma en de kiesvereni ging leverde opnieuw een wethouder. In het verkiezingsjaar 1990 heeft V.L.A. wederom een programma op gesteld, dat aanspreekt, perspectief biedt en het gemeentelijk beleid in de negentiger jaren in vele kaders inhoud kan geven. V.L.A. is weer in voor een plaats in het college van B. en W. Hier bij is een goede stembusuitslag van groot belang bij het opstellen van een nieuw college-akkoord. Programma-punten, waarover in het verleden geen overeenstemming kon worden bereikt, zijn door V.L.A. ge handhaafd. Ook in de politiek geldt het gezegde: ,,De aanhouder wint". Overi gens vermeldt V.L.A. ook, dat mocht de groepering niet terugkeren in het col lege, het eigen programma als leidraad zal gelden voor het te voeren beleid. In tegenstelling tot programma's van landelijke partijen met punten, welke vaak een partij-ideologie inhouden, kunnen plaatselijke partijen zich meer richten op de belangen van de gemeente en de bevolking. Een plaatselijke partij mist echter landelijke publiciteit waar bij overigens tot ergernis van velen, de landelijke partijen de gemeenteraads verkiezingen als graadmeter voor poli tiek Den Haag gebruiken. Gelukkig zijn er voldoende kiezers, die echt vóór de gemeente kiezen en daarbij de mogelijkheid aangrijpen om op een plaatselijke partij te stemmen. Vrije Lijst Akersloot is een plaatselijke, onaf hankelijke groepering met een door dacht en aansprekend programma, dat soms ook "ideologisch" is en waarbij ook het gezegde geldt: „De aanhouder wint". P.V.D.A. AKERSLOOT: GEMEENTELIJKE VERANTWOORDELIJKHEID AKERSLOOT - Het college van B. en W. in Akersloot -waar de P.v.d.A. niet in zit - is een voorstander van particulier initiatief. Akkoord, ook de P.v.d.A. vindt particulier initiatief soms nuttig en soms zelfs toe te juichen. Maar niet altijd. Nu eens lijkt het voordelig, maar is het dat alleen maar op korte termijn, en dan weer zijn er andere redenen om het niet te doen. Bijvoorbeeld: ons leger zouden we niet aan het particulier initia tief kunnen overlaten. Dit is natuurlijk een gek voorbeeld, maar het is nu dus duidelijk dat het niet altijd kan. Maar het college is eigenwijs. Nog niet zo lang geleden moest de Akersloter bi bliotheek een plaatselijk bestuur krij gen. Er verscheen een rapport waarin vrijwel alles wees in de richting van ge meentelijk beheer. Nee, zei het college, we kiezen toch voor een stichting. Waa rom laat je dan een rapport maken, zou je zeggen. Zo is het in Akersloot ook met de be jaardenzorg. Het college laat het initia tief aan stichtingen over en is dan bereid tot steun. De P.v.d.A. vindt dat fout. In onze vergrijzende maatschappij moe ten de ouderen voor de overheid een grote zorg zijn. De gemeente moet het beleid bepalen en de stichtingen moeten dat beleid invullen. Het initiatief moet dus van de gemeente uitgaan. De P.v.d.A. vindt dat de overheid soms te makkelijk taken van zich afschuift. Maar de overheid heeft juist een grote verantwoordelijkheid. De P.v.d.A. is bereid die verantwoordelijkheid te dra gen. Ook in Akersloot. José Nuijens-van de Berg. Henk Dekker. GEMAAL LIMMEN, EEN WATER STAATKUNDIG MONUMENT AKERSLOOT - De Groot Limmerpol- der werd bemalen door twee windmo lens, de Noordermolen en de Zuidermo len. De Noordermolen is nog korte tijd in functie, de Zuidermolen al sedert 1879 niet meer. Binnenkort wordt het "werk" van de Noordermolen vervan gen door een elektrogemaal. De Zuider molen (afgebrand in 1889) is reeds eer der vervangen, in 1879 door een stoom gemaal en in 1919 door een elektroge maal. Enkele jaren terug werd een ge heel nieuw gemaal in gebruik genomen en over enige tijd verliest dit gemaal, nu genoemd gemaal Limmen zijn functie. De provincie Noord-Holland heeft het machinegebouw en omgeving aange merkt als waterstaatkundig monument. Hierdoor blijft het gemaal Limmen be houden voor het nageslacht. Het complex, gelegen op Klein Dorre geest in de gemeente Akersloot, bestaat uit een machinegebouw met voor- en achterwaterlopen, een schuurtje alsme de een inwateringsduiker. Een vroegere schoorsteen en kolenloods zijn verdwe nen. Tot op heden is een ijzeren vijzel van Ijzergieterij De Prins van Oranje uit Den Haag nog in gebruik. Bij de "ontstoming" in 1919 is vooral het inte rieur gewijzigd. Hoewel de ruimteverde ling onveranderd bleef, werd de ketel ruimte verbouwd en voor een deel als traforuimte in gebruik genomen. Het interieur van de machineruimte bleef voor een belangrijk deel gespaard en is sedert 1919 niet meer gewijzigd. Er is nog een houten hokje (van 1879) met glazen ruitjes, dat de machinist tot be scherming tegen het lawaai van de stoommachine diende. De 80 pk draaistroom elektromotor van Brown - Boveri stamt uit 1919. Het complex is van architectuur histori sche waarde als goed bewaard gebleven voorbeeld van een utiliteitsgebouw (1879). Cultuur-historisch is de combi natie van gemaal en waterlopen van be lang als zeldzaam geworden element uit de geschiedenis van de waterhuishou ding in Noord-Holland. Uit historisch civiel technisch oogpunt zijn van belang de geklonken vijzel uit 1882 met origi nele kamwielen met azijn houten tanden en het voorbeeld van aanpassing van een stoomgemaal aan het gebruik van elektriciteit door middel van een elek tromotor uit 1919 met schijfwielen en riemoverbrenging uit hetzelfde jaar. De Vereniging Oud-Akersloot onder houdt al enige tijd kontakten met het Waterschap „Het Lange Rond" over de verdere toekomst van het gemaal „Lim men". De vereniging wil een stichting in het leven roepen voor het verdere be heer van het complex. Het waterschap geeft hieraan in principe medewerking. Gezocht wordt nu naar mensen, die in deze stichting zitting willen nemen en aktief willen zijn. Kontaktpersoon van de Vereniging Oud-Akersloot is: mevr. G. Blokker, Buurtweg 15, Akersloot, tel. 02513-11209. RAADSVERGADERING AKERSLOOT AKERSLOOT - Donderdag 1 maart om 20.00 uur is er weer raadsvergadering in het raadshuis. Op de agenda staan o.a. de volgende punten. Voorstel tot het verlenen van medewerking bij de aanleg van kabeltelevisie te Zuid-Schermer. Voorstel inzake mogelijke verkoop van de ambtswoning van de burgemeester. Voorstel inzake een motie van de ge meenteraad van Schermer met betrek king tot de financiering van Wijksteun- punten voor ouderen. HET C.D.A. VOOR ALLE LIMMERS LIMMEN - Dwars door ons dorp loopt de Rijksweg. Daardoor wordt Limmen verdeeld in een oostkant en een west kant. Van oudsher ligt het zwaartepunt van Limmen aan de oostkant. Daar be vinden zich het gemeentehuis, de kerken en ook de meeste winkels. Je zou kun nen spreken van een centrumvorming die aan de oostkant ligt. Dat zal ook wel zo blijven. Limmen is nu eenmaal te klein om zowel aan de oostkant als aan de westkant dezelfde voorzieningen te hebben. Limmers zijn nuchter genoeg om dat in te zien. Maar dat betekent niet dat de hele ge meenteraad moet bestaan uit mensen die aan de oostkant wonen. Aan de westkant woont namelijk een groot deel van de Limmer bevolking. Met name door de nieuwbouw in de laatste jaren heeft Limmen-West zich aanzienlijk uit gebreid. Die mensen willen ook in de nieuwe gemeenteraad vertegenwoordigd zijn. Daarom heeft het C.D.A. bij de sa menstelling van de kandidatenlijst voor de gemeenteraad er rekening mee ge houden dat er niet alleen kandidaten van de oostkant op verkiesbare plaatsen staan, maar ook van de westkant. Zo staat Henk Dekker die aan de Wester- weg woont op een verkiesbare derde plaats en José Nuijens, woonachtig aan de Molenweg, staat verkiesbaar op de vierde plaats. Hoewel alle raadskandidaten veel van het hele dorp weten, weten zij toch het meeste van hun eigen direkte omgeving. Maar u als kiezer vindt het belangrijk als er mensen in de raad gekozen wor den die weten wat zich in uw directe om geving afspeelt. Welnu, als u de C.D.A. lijst goed bekijkt, dan ziet u dat de ver kiesbare kandidaten goed verspreid door het hele dorp wonen, oostkant en westkant. Daarom op 21 maart: C.D.A., voor een nuchter bestuur met verstand van Lim men, oost en west! DE LIMMER-GEMEENSCHAP IS ER VOOR DE LIMMER GEMEENSCHAP LIMMEN - Wij zijn er voor u. Gewoon alle Limmers, voor alle groeperingen en alle gezindten. Ons grondbeginsel is de mocratie: het openbaar bestuur dient voor alles te worden geleid door het streven dat zoveel mogelijk inwoners zich kunnen herkennen in dat gevoerde beleid. Wat stellen wij ons daar dan bij voor? Bepaalde tegenstrijdige belangen laten zich niet oplossen door politieke bespiegelingen, maar gewoon door nuchter verstand en luisteren naar de mening van de bewoners c.q. betrokkenen. De Limmer Gemeenschap wil dit aan de vooravond van de verkiezingen met en kele voorbeelden duidelijk maken. Het is ons allen bekend dat de gemeente met het zwembad andere plannen heeft. Het zou onrendabel zijn etc. Wij zijn echter van mening dat het zwembad meer dan een zwembad alleen is. Het heeft een so ciale functie en dat achten wij van groot belang. Bovendien zou verwijdering van het zwembad een typisch voorbeeld van kapitaalvernietiging zijn. Een ander streven van ons is te komen tot een goede en verantwoorde vorm van muziekonderwijs, waar reeds een prille start mee gemaakt is. Hier is al veel over gepraat en geschreven. Naar andere plaatsen gaan om muziekonder wijs te volgen kost handen met geld. Er is bewezen dat er voldoende belangstel ling bestaat, dus blijven wij vecHlen voor een beter resultaat. U begrijpt dat bovengenoemde voorbeelden- die wij met vele andere kunnen uitbreiden- niet partijgebonden kunnen zijn. Het zijn problemen die alle inwoners van Limmen aangaan. De Limmer Gemeenschap is zo'n flexibele partij, die bestuurt vanuit de bevolking. Vandaar: de Limmer Gemeenschap is er voor de Limmer gemeenschap! P.V.D.A. WIL ÊfeN KRACHTIG MILIEUBELEID IN LIMMEN LIMMEN - Het milieu heeft de laatste jaren voor veel partijen een hoge priori teit, vooral op landelijk niveau. Maar de Partij van de Arbeid vindt dat juist op gemeentelijk niveau een actief mi lieubeleid dient te worden gevoerd, waarbij de hulp en de inzet van de gehe le bevolking vereist is. Er dient haast te worden gemaakt om ook op lokaal ni veau het milieubesef te bevorderen voordat het te laat is. De P.v.d.A. han teert als uitgangspunt voor haar milieu beleid het principe, dat de vervuiler betaalt. Wij vinden dat er in Limmen een meld punt zou moeten komen, waar men met milieuklachten terecht kan en dat de af handelingsprocedure duidelijk kenbaar moet worden gemaakt aan de bevol king. Tevens wordt er gestreefd naar af valscheiding aan de bron, zoals het af zonderlijk inzamelen van chemisch af val, tuinafval, papier, glas en plastic. De aanschaf van compostsilo's moet door de gemeente gestimuleerd en ge subsidieerd worden. Milieuhinder door bedrijven moet wor den aangepakt door goede voorschrif ten en het doelmatig hanteren van ver gunningen. Er dienen maatregelen te worden genomen ter bescherming van grond- en oppervlaktewater, vooral daar waar vervuiling optreedt ten gevol ge van intensieve veehouderij, akker bouw en bollenteelt. De gemeente dient een voorbeeldfunctie te vervullen en daarom geen gebruik te maken van gif tige bestrijdingsmiddelen in de plantsoenendienst. Voor het ontwikkelen van nieuw beleid en het stimuleren van activiteiten om de milieuzorg te bewaken, dient er in Lim men volgens de Partij van de Arbeid dan ook een milieucommissie te worden ingesteld. Als u het belangrijk vindt dat de komende jaren het milieu een voor tdurende zorg is, steunt u ons dan door op 21 maart uw stem op ons uit te bren gen, want....met de Partij van de Ar beid bent u verzekerd van een goed milieubeleid. TIENDE NOORDERMOLENLOOP LIMMEN - Op zondag 4 maart organi seert de Limmer IJsclub weer haar jaar lijkse halve marathon, 12,5 en 5 km. Deze jubileumloop staat in het teken van het 1250 jarig bestaan van Limmen. Als herinnering is er op alle afstanden een standaard met het reeds alom be kende 1250 fignet ontworpen. Boven dien kunnen de deelnemers op alle af standen wanneer zij dit wensen een spe ciale Limmen 1250 jaar Oorkonde, waarop de naam van de deelnemer en de tijd zullen worden aangetekend, tegen een geringe verhoging van het inschrijf geld verkrijgen. De start van alle afstanden is bij de sporthal aan de Middeweg in Limmen, waar douche en kleedgelegenheid aan wezig zijn. De halve marathon gaat via langs de oude provinciale weg naar Akersloot richting kanaal. Hierbij wordt de Noordermolen gepasseerd. Bij de Kanaalweg wordt nog een grote lus gemaakt in de Boekelermeer waarbij men bijna in Alkmaar is. De terugweg loopt grotendeels langs de parallelweg van de E9 naar Limmen. Vlak voor de finish op 18 km wordt echter nog een klein lusje door Limmen gemaakt van 3 km. De 5 km en de 12.5 km wordt door het dorp gelopen. Het inschrijfgeld voor deze afstanden bedraagt met herinnering 2,50 voor jongeren tot en met 15 jaar en voor ou deren 3,50 of 2,00 administratie kosten. Bij de halve marathon bedraagt het inschrijfgeld 9,00 met herinnering en 5,00 zonder herinnering, beide in clusief de na te zenden uitslagenlijst maar zonder oorkonde. De 5 en 12,5 km starten om 10.30 uur en de halve marathon om 10.45 uur. Bij de 5 en 12,5 km zijn er bekers voor de eerst aankomenden in de diverse categoriën, bij de 21.1 km geldprijzen. Ook dit jaar verwachten wij weer vele Limmer atle ten aan de start. Vorig jaar werd deze halve marathon gewonnen door de Akersloter Friedjof Koomen (1.14.34) gevolgd door onze dorpsgenoot Hans Rijs (1.16.33). Nadere inlichtingen over deze loop zijn te krijgen bij Jan de Graaf, tel. 02205-2798, en Piet Bloedjes, 02205-2426. FLATS OP MEEROEVER? AKERSLOOT - Er bestaan voorlopige plannen om in de Klaas Hoorn-polder, aan het Alkmaardermeer, terrasflats te realiseren. Een deel van de bevolking is zeer verontrust over deze plannen. Een aantal inwoners is begonnen met het peilen van de meningen van de overige Akersloters. De initiatiefnemers noemen de flats aan het Alkmaardermeer horizon vervuiling, een aantasting van het land schappelijke karakter van Akersloot. Bovendien gaat men er vanuit dat de dure flats niet voor de eigen woningzoe kenden bestemd zijn. Men meent dat de flats overbodig zijn en ten koste gaan van de recreatiemogelijkheden. Graag wil men dat de politieke partijen voor de verkiezingen op 21 maart hun mening geven, zodat er voor de inwo ners duidelijkheid is. Wie zijn of haar keuze al heeft gemaakt en tegen deze plannen is, kan tussen 17.00 en 19.00 uur bellen met de genoemde initiatiefne mers via de nummers: 10110, 12838, 13047 of 11214. Poppentheater Dibbes Deze maand zijn er voorstellingen op 3, 7, 10, 17, 24, 28 en 31 maart, aanvang 14.00 uur in het Poppentheater Dibbes, Wilhelminaplein 3 te Akersloot. Zater dag 24 maart: jeugdfilmhuis 'Ciske de Rat' (versie uit 1955), aanvang 19.00 uur (reserveren!). Entree 4,50 p.p. In lichtingen/reserveringen 02513-13447 POLITIEK CAFE AKERSLOOT - Op 8 maart organiseert de AVAK (Akerslootse Vrouwen Ak tief) een politiek café. Een forum, bestaande uit leden van de plaatselijk politieke partijen CDA, PvdA, VLA en VVD, zullen discussiëren over diverse onderwerpen. Onderwerpen die aan de orde worden gesteld zijn milieu, de toe komst van Akersloot na de herindeling, verkeerssituaties, rapport middenstand en het recreatieplan Klaas Horn en Kijf- polder. Als u hierover meer wilt weten of vragen heeft, dan is het zeker de moeite waard om 8 maart naar Café De Vriendschap te komen. De avond begint om 20.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. LIMMEN - Op het moment dat dit wordt geschreven, maandag 26 februa ri, zitten de Uylenspieghels in de Came- ren. Daar vieren de Uylenspieghels met medewerking van het Uylenspieghelca- baret onder leiding van Otto Bruschke en Marjo de Haas-Valkering carnaval met de bewoners van de Cameren. Hier na rest alleen nog het Boerenkielenbal voor de leden van de carnavalsvereni ging op dinsdag 27 februari. Nu al kan geschreven worden, dat de Uylenspieghels dit jaar de top hebben beleefd. Nooit eerder namen zoveel mensen deel aan de carnavalsactivitei ten in Limmen en nooit eerder hadden de Uylenspieghels zoveel leden en dona teurs als thans. Bij alle activiteiten paste, zonder dat het gebruikt werd, het bordje "vol". Bij het feest na de optocht en op de disco-avond paste zelfs het bordje "boordevol". Het gevolg hiervan was dat met name op het disco-bal veel jon gelui teleurgesteld moesten worden, omdat zij niet meer konden worden toe gelaten. De Uylenspieghels beraden zich thans en zullen volgend jaar zeker met een passende oplossing komen. Die oplossing moet dan opleveren dat de Limmer jeugd en jongeren voorrang krijgen op die uit de omringende dor pen. L)u laatste is gerechtvaardigd om dat de Uylenspieghels in hun doelstel ling hebben staan: zoveel mogelijk groe peringen van de dorpsgemeenschap Limmen te betrekken bij het carnavalsgebeuren. De zorg die uit bovenstaande blijkt is een zeer luxe zorg. Iedere carnavalsvere niging zou ze wensen. De zorg om de wassende stroom bezoekers in goede ba nen te leiden. En dit gaat de Uylenspieg- .i. Alles loopt van een leien uaK en onderwijl vieren de Uy lenspieghels zelf ook uitbundig feest, e kracht ligt in de motivatie en in de ganisatie. Die organisatie kan inmid- els bogen op vierentwintig jaar erva ring en de motivatie ligt opgesloten in de dorpsgemeenschap Limmen. Dit was weer eens goed te zien in de historische carnavalsoptocht afgelopen zondag. Massaal hadden de Limmers zich een middeleeuws pak aan laten meten en een negental verenigingen hadden ge hoor gegeven aan de oproep een kar op te tuigen. Het resultaat was een schitte rende optocht waarin niet de dingen maar de mensen centraal stonden. Juist hierin schuilt het succes van het carnaval in Limmen. De Uylenspieghels kennende, zullen ze zich niet laten ver blinden voor het succes, maar blijven streven naar perfectie. VVD-lijsttrekker Kees Kroone. VVD LIMMEN LIMMEN - Er resten ons nog precies 21 dagen tot de verkiezingen op 21 maart. Ongetwijfeld rollen binnen afzienbare tijd zeer wervende programma's bij u in de bus. Wij willen u reeds een voorproef geven van enkele punten uit ons VVD programma voor de jaren negentig. De beginselen van liberale politiek: vrij heid, verantwoordelijkheid, verdraag zaamheid, sociale rechtvaardigheid en gelijkwaardigheid, zijn voor de VVD raadsleden de grondslagen voor het li berale beleid. Zeer velen die de afgelo pen raadsperiodes de weg naar VVD- raadsleden wisten te vinden hebben dui delijk gemerkt waar wij voor opkomen. - Aan de bouw van een nieuw gemeen tehuis moet grote prioritiet worden toegekend. - De gemeente dient een plan te ontwik kelen voor het tegen kostprijs beschik baar stellen van compostcontainers. - De groenvoorzieningen in Limmen uitbreiden waar mogelijk. Bij de keuze van groen deze zo onderhoudsarm mo gelijk en een meer ecologisch beheer voeren. - Een sluitende begroting blijft voor de VVD de basis van het gemeentelijk beleid. - Handhaving van het huidige sportvoorzieningen-nivo. Nieuw initia tieven verdienen aandacht en steun van de gemeente. - De problematiek in het 'tenniscon- flict' moet worden opgelost! - Cultureel Centrum Vredeburg te allen tijde in de oorspronkelijke staat handhaven. - Snelle realisering van het kabel-t.v.- net, nu de gemeenteraad een besluit heeft genomen. Overigens naar onze mening 6 jaar te laat! - Voor alle bedrijven, die in Limmen gevestigd zijn, moet hier plaats blijven! De agrarische sector, handel, industrie en nijverheid kunnen heel goed harmoniëren. - Woningbouw voor eigen inwoners! Verkoop van huurwoningen aan bewo ners opnieuw bezien. - 21 Maart: Kees Kroone, zeker weten! Lijst 3 - V.V.D., met niet minder dan vijf perfecte kandidaten. Actieweek Unicef De machtigingskaarten voor Unicef in het kader van de actieweek kunnen in Limmen worden afgegeven bij de Rabobank. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMEn - Er is SV Vredeburg in het Clubbekertoernooi voor Noord- Holland geen lang leven beschoren ge weest. Dat lag in de lijn der verwachting omdat de loting de Limmenaren tegeno ver Castricum had geplaatst, dat in de NHSB nu eenmaal hoger is gesitueerd. Toch leek het lange tijd mogelijk dat Vredeburgs kwartet verder zou mogen bekeren. O. van Buuren had redelijk uitzicht op winst maar zag die in rook opgaan toen in de spannende slotfase een afruil verkeerd werd beoordeeld. Aan het tweede bord eindigde de tweede ontmoeting tussen R. Stolzenbach en J. Krijt birinen acht dagen met een zege voor Limmenaar Krijt, nadat het voor heen remise was geworden. G. Haf kamp boog het hoofd voor de Castri- cummer F. Kok en T. Morcus moest de eer aan zijn voormalige clubgenoot T. Broek laten. Castricum bekert dus ver der, dankzij een zege van 3-1. Met dezelfde winstcijfers keerde Vrede burgs Jeugskwartet B (tot 16 jaar) uit Alkmaar terug waar VVV B 1 aan de ze gekar werd gebonden. De drie winstpar tijen waren daarvoor Robin Rommel, René Bakkum en Robert Morcus. Vrijdag 2 maart wordt de onderlinge competitie weer hervat, de schaakcur sussen op zaterdag 3 maart. Storm is te beluisteren in De Wal. EGMOND - Zondag 4 maart gaat het stormen in jongerencentrum De Wal. De Nederlandse hardrock formatie Storm zal een orkaan van geluid over de badplaats laten gieren. Storm staat voor stampende hardrock, ontroerende bal lads, en een tikkeltje nederlands amusement. Het was de groep Storm die destijds ,Het kleine cafe aan de haven' van va der Abraham in hardrock-versie over zette. En niet zonder succes. Afgelopen seizoen toerde de band door half Neder land en heeft een spoor van succes ach ter zich gelaten. Hou je van keiharde rock en een flitsende show dan moet je deze storm meemaken. Aanvang 17.30 uur. Het reünieconcert van de groep Thombstone vindt plaats op zaterdag 17 maart. Vanaf maandag 5 maart zijn er voorverkoopkaarten beschikbaar d 5,00 (zaal 7,50).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 12