De trein gemist? Opnieuw disco-night van Westpoint NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN C. HACHMANG A. J. VOS HEEFT U AL EEN GEIT GEHUURD? Actie 'stille Stationsweg' WÊ Vaagheid troef bij politieke partijen over de toekomst van het Heilooër Raadhuis 1927 SAMEN VERANTWOORDELIJK DRINGEND VERZOEK JUUP WUIJSTER: V.V.D. - LIJST 1 Kies 21 maart voor lijst 2 "4 OPENINGSTIJDEN: Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holle weg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Makelaar Taxateur o.g Apotheken009Bflij Postbus 95,1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiioo TAXATIES DIA-LEZING OUD HEILOO HEILOO - Op verzoek van de Culturele Commissie van de ouderenbonden en de Stichting Ouderenwerk Heiioo komt de heer Admiraal een dia-lezing houden over oud Heiioo op zondag 4 maart om 14.00 uur, in 't Trefpunt, Westerweg 294. De vertoning zal begeleid worden met een toepasselijk praatje en het stel len van vragen en/of aanvullingen va nuit het publiek zal zeker op prijs wor den gesteld. De toegangsprijs bedraagt 2,50. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Heiioo is onbetaalbaar mooi! De V.V.D. houdt Heiioo mooi betaalbaar! Geen potverteren, maar een creatief financieel beleid! Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiioo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiioo. (072-331081) Rosendaa) 89, 1851 RK Heiioo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiioo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den' Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Ans Willemse-van der Ploeg (zie blz. 6) CDA Enquête Op 7 mei 1987 verzocht het comité aan het College en de Raad om voor de in woners, via een door de gemeente te or ganiseren enquête, inspraak bij de bouw van een nieuw raadhuis. Op 4 juli '87 besloot de Raad bij meerderheid van stemmen van VVD en CDA, tegen de mening van de andere partijen in, de be volking niet, als gevraagd, inspraak te geven. En dat voor de bouw van het Huis van de Gemeente! Dezelfde VVD publiceerde op 8 juli daarop volgend aan de hand van haar programma „Als Heiioo u lief is" twee belangrijk zaken: de bouw van het raad huis mag niet tot lastenverzwaring van de burgers leiden; en de inwoners van Heiioo hebben recht op een goede en uitvoerige voorlichting. Deze program mapunten werden beide niet hard ge maakt. Integendeel! De plannen werden uitgewerkt voor een uitbreiding van het raadhuis als een 2-fasenplan. De le fase betrof een kan toorgebouw voor de ambetenaren (kosten bijna 8 miljoen gulden) terwijl de aanvankelijke raming ruim 4 miljoen was. De PvdA stelde in de raadsvergadering van juli 1987 te hechten aan het Raad huis 1927 en wilde dit inpassen in het plan. Alleen Heiioo 2000 had zich op 28 april 1988 tegen het crediet van 8 mil joen gekeerd, terwijl de PvdA het cre diet als „door de strot geduwd" voelde. Behoud In de raadsvergadering van juli 1988 wijzigde het College haar standpunt en stelde de Raad voor, na aandrang van VVD, PvdA en Links Heiioo, in het raadsbesluit nadrukkelijk op te nemen dat de mogelijkheid om het Raadhuis 1927 te behouden open moest blijven in het totaalontwerp. Deze toezegging ging Heiioo 2000 niet ver genoeg. Deze partij wilde het gebouw handhaven en het kre diet beperken tot de gereserveerde 4'/2 miljoen. Bij het inpassen van het bestaande Raadhuis wensten alle partijen een lieft te zien aangebracht voor de bereikbaar heid door minder validen, en drongn zij aan op en goede voorlichting naar de bevolking. De PvdA en Links Heiioo bleven hech ten aan het Raadhuis van 1927. De VVD en het CDA tekenden aan dat een 2e faseplan pas over vele jaren aan de orde zou worden gesteld. De inrichting zou ook sober gehoduen worden, en het College beloofde serieus te onderzoeken de bestaande Raadszaal door middel van een lift bereikbaar te maken (invaliden). Met toestemming van de Raad heeft het College ook nog het crediet verhoogd voor het alsnog aanschaffen van een totaal nieuwe in richting van de nieuwbouw, terwijl er niet voldoende geld beschikbaar werd Het onderkomen van Westpoint, nu nog kaal en leeg, maar over enkele weken een plaats waar jongeren zich thuis kunnen voelen. HEILOO - Vrijdagavond wordt door jongerencentrum Westpoint aan de Pastoor van Muijenweg te Heiioo op nieuw een spetterende disconight geor ganiseerd voor Heilooër jongeren vanaf een jaar of zestien. Het dans- en mu ziekfeest wordt gehouden in de grote zaal van het Brunogebouw, Pastoor van Muijenweg 12. Evenals tijdens het nieuwjaarsfeest van Westpoint zal de muziek verzorgd wor den door de Galaxy on the Road-show, vvaarbij tevens de spectaculaire laser lichtshow door de zaal zal flitsen. Tij dens het spektakel, dat om 20.30 uur begint, kunnen jongeren, die nog con sumptiebonnen over hebben van het nieuwjaarsfeest deze alsnog gebruiken. De entree voor deze open activiteit is 2,50., Voetballen Een dag later, waarschijnlijk ten dele met het discofeest nog in de benen, spe len de jongeren van Westpoint de bijna alweer traditionele zaalvoetbalwedstrijd tegen een team van de gemeentelijke po litiebeambten. Eerdere wedstrijden ver liepen altijd sportief, hetgeep ook nu weer wordt nagestreefd. De jongeren hebben er inmiddels wel extra voor ge traind. Al een maand zijn zij hun condi tie en techniek op peil aan het brengen met trainingen in de gymzaal aan het Slimpad. Zaterdag 3 maart om 15.30 uur zal blijken of de inspanningen tot resultaat leiden. Een ieder is - gratis - welkom om de wedstrijd vanaf de tribu ne gade te slaan. Verbouwing Terwijl er voor het komend weekend dus twee activiteiten op het programma staan, wordt er in het onderkomen van Westpoint zelf nog druk getimmerd en geschilderd. Naar verwachting zal het voorlaatste of laatste weekend van maart het onderkomen van de jongeren met een receptie en een open inloopa vond officieel worden ingewijd. De dag van de opening ontvangen de tot dusver 13 medewerkers en de twee jon gerenwerkers vertegenwoordigers van de gemeente, instanties en vereniging, die daartoe worden uitgenodigd. De muzikale omlijsting is in de vertrouwde handen en stem van Bert Kraakman, die al eerder zijn kunnen in Heiioo heeft vertoond, 's Middags wordt er overi gens louter alcohol-arm en-vrij bier geschonken. Tijdens de opening - en natuurlijk ook daarna - kan een ieder zien hoezeer het honk is opgeknapt. Een tip van de sluier kunnen we nu al wel oplichten. Zo ko men er voor de ramen buffetbladen en komt er een nieuwe luifel met verlich ting boven de bar. Een tweede toilet wordt geplaatst, terwijl er ook nieuwe deuren worden aangebracht. Natuurlijk ondergaat de ruimte een verfbeurt, wordt de entree opgeknapt en komt er nieuwe raambekleding. BELASTINGTEAM FNV HEILOO/LIMMEN HEILOO - Ook dit jaar helpt het FNV- belastingteam haar leden bij het invul len va het aangiftebiljet. De bijeen komsten worden gehouden in de boven zaal van sporthal Het Vennewater. Op gave uitsluitend telefonisch: tel. 332683 op dinsdag 6 maart (14.00-16.00 uuur) en donderdag 8 maart (19.00-21.00 uur). Een formulier met daarop ver meld welke bescheiden u moet meebren gen ligt klaar bij het secretariaat van de afdeling en tijdens het spreekuur op maandag van 19.00-20.00 uur in de pastorie aan de Westerweg 267 te Heiioo. De inrichting van de ruimte staat nog niet helemaal vast. Zeker is wel dat er nog barkrukken, twee grote ronde tafels en een afsluitbare kast nodig zijn. Wie hiervan iets thuis heeft, wat overbodig is, kan de jongeren van Westpoint daar mee wellicht een plezier doen. Gaat u dan even langs bij de Pastoor van Mui jenweg en bekijkt u dan meteen de nieu we ruimte. Activiteiten Natuurlijk is Westpoint niet alleen een ruimte. Zoals hiervoor al beschreven worden er ook activiteiten georgani seerd. De inloop-mogelijkheid voor jongeren is daarvan één van de belang rijkste (woensdagavond, vrijdag- en zondagmiddag). Eens per maand wordt op de vrijdag- of zaterdagavond een grote activiteit gehouden in het Bruno gebouw, de andere vrijdag is het eigen honk open. Voorts is men rond met de voorbereiding van een cursus zelfverdediging. De eerste groep medewerkers hoopt dat er veel belangstelling voor Westpoint zal zijn. Een aanloopcafé voor jonge ren, een plek waar men terecht kan als men zich thuis verveeld, een plaats om met elkaar te praten, waarbij gezellig heid toch wel voorop staat. Wat betreft de activiteiten denken de jongeren zelf ook aan informatieve avonden, bijvoorbeeld over alcohol en drugs. Dat moeten dan geen saaie avon- den zijn. Sportactiviteiten, zoals zaal voetbal, horen ook in het programma thuis, evenals ludieke evenementen, dis co en live-acts. De twee jongerenwerkers zullen natuur lijk de vrijwilligers en bezoekers begelei den bij de activiteiten en het runnen van het honk. Daarnaast zien zij het als een onderdeel van hun werk om ook indivi duele hulpverlening te bieden: persoon lijke adviezen, verder wijzen naar in stanties en het aanbieden van folders. Zij staan open voor elke vraag van de Heilooer jongeren. Op dit moment zijn ze wellicht wat moeilijk bereikbaar, maar na de opening van Westpoint is dat eventuele probleem opgelost. AUTOBEDRIJF DIRK BARTEN, SHOWT HYUNDAI HEILOO - Het Koreaanse automerkt Hyundai, dat op stormachtige wijzede markt veroverdt, wordt u bij autobe drijf Dirk Barten aan het Zevenhuizen 40 in al zijn facetten getoond. Op donderdag 1 maart (9.00-21.00 uur) vrijdag 2 maart (9.00-18.00 uur) en za terdag 3 maart (9.00-18.00 uur) vindt u bij Dirk Barten de presentatie van de nieuwe Hyundai „Pony" plaats. Op feestelijke wijze zal de laatste ontwikke ling van deze koreaan gepresenteerd worden. Deze nieuwe „Pony" doet aan niets meer denken aan zijn voorganger. Dit nieuwste model is voorzien van voor wielaandrijving en werkelijk alles zit er in, op en aan. Dirk Barten moest jaren geleden het ri sico durven nemen met deze nieuwe Ko reaan in „zee" te gaan. Hij heeft er geen spijt van, steeds meer mensen on dervinden het voordeel van een auto die door een zeer redelijke prijs zoveel biedt. Wie het woord Koreaan hoort, is misschien bang, dat daar wat verouder de fabrieken staan. Niet is minder waar, hyper moderne fabrieken voorzien van robots plus een stel handwerkende Ko- reanen, zorgen er voor dat er een uiterst solide auto op de markt wordt gebracht. Autobedrijf Dirk Barten, Zevenhuizen 40, vertelt u er alles over. Inge Buis en A/bert-Jan Wijker traden afgelopen vrijdag in het huwelijk. Reden voor de kinderen van de Vondelschool om massaal naar het Hei looër gemeentehuis te gaan en een erehaag te vormen. Want als een juf gaat trouwen, dan wil je daar toch wel eventjes bij zijn. Vandaar dat vele bewoners willen dat er snel maatregelen komen om de Stati onsweg weer veilig en bewoonbaar te maken door zowel de intensiteit als de snelheid van het verkeer te doen afne men. Op langere termijn vindt de actie groep-het dringend gewenst dat op alle mogelijke manieren de aanleg van een ringweg om Heiioo wordt bevorderd om daarmee het doorgaand verkeer, b.v. het strandverkeer maar ook al het zware vrachtverkeer, te dwingen ge bruik te maken van wegen waar dit ver keer thuishoort. In oktober '89 heeft de actiegroep zich namens de bewoners schriftelijk tot de gemeenteraad gewend en haar proble men voorgelegd. Tot op dit moment is er nog geen reactie ontvangen. De be woners van de Stationsweg zijn daaro ver zeer verbaasd. De partijen springen naar hun oordeel wel erg gemakkelijk om met de belangen en de wensen van de inwoners en daarmee ook met de be langen van de politieke partijen zelf. Heel snel reageerde, zij het op persoon lijke titel, een lid van de fractie van de V.V.D. met de telefonische mededelin gen dat hij het met de actiegroep eens was. De andere partijen, die alle afzon derlijke schriftelijk zijn benaderd, heb ben tot op dit moment niet de moeite genomen op enigerlei wijze te laten mer ken dat meningen en wensen van bewo ners voor hen van enig belang zijn. Via de kranten hebben de bewoners ver nomen dat aan de zuidkant van Heiioo een stukje van een rondweg zal worden aangelegd. De bewoners van de Stati onsweg zijn heel benieuwd naar de ver dere plannen: wordt deze rondweg ooit afgemaakt en vooral: wat is men van plan om het verkeer er toe te brengen ook daadwerkelijk van deze rondweg gebruik te maken. Overigens heeft de actiegroep nadruk kelijk gesteld dat het initiatief om te ko men tot een stillere Stationsweg niet al leen gezien moet worden als een plei dooi ten gunste van de eigen situatie, maar in feite als een poging om de ge meenteraad te wijzen op een groeiend probleem in de hele gemeente. Heiioo moet, zo meent men, een plaats blijven waar het goed wonen is, ook rond en na het jaar 2000, maar op de Stationsweg is de grens nu al ver overschreden. Afgelopen zaterdag gingen de leden van de Paddenwerkgroep Heiioo weer aan de slag om het gaas en de emmers klaar te zetten voor de jaarlijkse paddentrek. Langs het fietspad naast de Zandersloot werden de geulen gegraven, waarna het gaas erin werd vastgezet. Met redelijke onderlinge afstand werden emmers ingegraven. Daarin belanden straks de overstekende amfibieën. De leden van de paddenwerkgroep zorgen vervolgens voor een veilige oversteek naar het koele water. HEILOO - Ook in Heiioo is de verkie zingsstrijd ontbrand. De partijen pre senteren weer hun programma's. Het aktiecomité „Raadhuis 1927 moet blij ven" heeft die programma's gelezen en beoordeeld. Wat direct opvalt is dat CDA, VVD, Groen Links, Heiioo 2000 en PvdA zeer weinig aandacht besteden aan het wel of niet slopen van het Raad huis uit 1927. Het programma van D'66 was nog niet ontvangen. Opmerkelijk dus, dat de partijen heel goed weten dat dit al sinds 1987 een be langrijk discussiepunt is en vele inwo ners voorstander zijn van het behoud van dit zo karakteristieke en voor ons dorp beeldbepalende in art-deco stijl ge bouwde Raadhuis. In de summiere aan dacht die ze er aan besteden is vaagheid troef, terwijl het toch om het Huis van de Gemeente gaat! Waarom geen duide lijke uitspraken naar de kiezers toe, vraagt het comité zich af. Onderstaande een terugblik over deze zaak van de af gelopen zittingsperiode van de gemeenteraad. gesteld voor aanpassing van het Raad huis uit 1927, laat staan voor een ade quate liftinstallatie. Gemeentesecretaris De Boer wil nu de 2e fase van het nieuwe gemeentehuis er snel achteraan verwezenlijkt zien en stelt: „Dit is toch allemaal te krap en te klein. Dit is toch nooddruftig". Hij vindt het oude Raadhuis uit het oog punt van organic tie r.i^t*meer passend bij het geheel. Ditrvoorjaar (vl; na de verkiezingen) zegt hü, besluit de Raad over dé voortgang van de nieuw- of de verbouw van het gemeentehuis. Daarom vragen wij als aktiecomité de poltieke partijen nu, vóór de verkiezin gen, zich duidelijk uit te spreken wat ze nu wel of niet willen met het Raadhuis van 1927, en daar niet langer over in het vage te blijven. Het aktiecomité en met haar vele inwoners eisen: 1. Het behoud van het Raadhuis uit 1927, zodat het na renovatie, als bestuurlijk centrum van ons dorp dienst kan doen. 2. Het pand vanwege zijn architectuur historische waarde (art-deco stijl) op de provinciale monumentenlijst te plaatsen als authentiek Raadhuis van Heiioo. 3. De bevolking te vrijwaren voor ver dere onnodige lastenstijgingen en voor tgaande uitverkoop van grond en open baar groen voor de luxueuse 2e fase plannen die het historisch centrum rónd de Witte Kerk verder bedreigen. Het bunkerachtige politiebureau is al een voldoende miskleun. De kiezers willen vóór 21 maart weten hoe de partijen hier over denken. Niet als de stemmen al geteld zijn! Aktieco mité Raadhuis 1927 moet blijven, secr. De Kandelaar 31, 1852 KG Heiioo, tel. 072-334588. INTERNATIONALE VROUWENDAG HEILOO - Zoals al jaren gebruikelijk wordt ook dit jaar weer door de Federa tieve Vrouwenraad Heiioo aandacht besteed aan de viering van de 8e maart, Internationale Vrouwendag. Deze da tum werd gekozen omdat op 8 maart 1908 de grote dag van strijd van de vrouwen in de textiel- en kledingin dustrie in de Verenigde Staten uitbrak. Naaisters in New York eisten een acht urige werkdag, behoorlijke arbeids voorwaarden en kiesrecht. Deze acties trokken de aandacht van vrouwen in de hele wereld. Nauw verbonden met de viering van 8 maart is de naam van Clara Zetkin. Zij was het, die in 1910 op de Internationa le Vrouwenconferentie in Kopenhagen de aanwezigen van allerlei nationalitei ten opriep om deze dag ieder jaar op in ternationaal niveau te vieren en acht Maart is in de loop van de tijd een sym bool geworden van de strijd van vrouwen. De Federatieve Vrouwenraad Heiioo houdt in het kader van de viering van deze dag op 8 maart in de Gereformeer de Kerk aan de Noordergeeststraat een bijeenkomst, die gewijd zal zijn aan de 1990-maatregel (het streven van de overheid naar economische zelfstandig heid voor zowel jongens als meisjes). Mevrouw Eissens - tot voor kort vice- voorzitter van de Emancipatieraad en zeer goed op de hoogte van de proble matiek rond deze maatregel - zal een le zing houden. Aansluitend bestaat de mogelijkheid tot het stellen van vragen en discussie. De zaal gaat open om 9.30 uur. De lezing begint om 10.00 uur. Sluiting zal zijn rond 12.30 uur. Alle be langstellenden - zowel mannen als vrou wen - zijn van harte welkom. De toe gang is gratis. De Federatieve Vrouwen raad hoopt op een grote opkomst. BELASTINGTEAM FNV HEILOO/LIMMEN HEILOO - Ook dit jaar helpt het FNV- belastingteam de leden van de Ab- va/Kabo bij het invullen van het aangif tebiljet. De bijeenkomsten worden ge houden in de bovenzaal van sporthal Het vennewater. Opgave uitsluitend telefonisch via num mer 332683. Het team zit klaar op dins dag 6 maart (14.00-16.00 uur) en don derdag 8 maart (19.00-21.00 uur). Een formulier met daarop vermeld welke be scheiden u moet meebrengen ligt klaar bij de secretaris van de Abva/Kabo, Holleweg 133, waar u tussen 18.00-19.00 uur terecht kunt. Hij is tele fonisch bereikbaar onder nummer 332025. WERELDGEBEDSDAG IN DE WITTE KERK HEILOO - 'Een betere toekomst, ge rechtigheid voor iedereen' is het thema dit jaar en de teksten werden voorbereid door vrouwen uit Tsjechoslowakije, nog vóór de grote omwenteling daar. Dat maakt deze liturgie (de prijs is 0,75) nog van groter betekenis. De hoop die eruit spreekt, de moedige taal. Als één van de belangrijkste feiten stel len de vrouwen, dat zij de nadruk erop willen leggen, dat Tsjechoslowakije geen Oosteuropees land is, maar in het midden van Europa ligt. Oost en west komen er samen. Dat en de gebeurtenis sen rond de jaarwisseling geven aan de ze Wereldgebedsdag dit jaar een extra dimensie. Laten we daarom vrijdag 2 maart een uur samenkomen voor woord, gebed en lied. De aanvang is 20.00 uur in de Witte Kerk. Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiioo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Voor de ramen van vele hui zen langs de Stationsweg hangen affi ches die aan duidelijkheid niets te wen sen overlaten: "30 KM: HARD ZAT". De bewoners van de Stationsweg zijn het beu. Gevaar, lawaai en stank ten ge volge van het verkeer nemen alle dagen toe. Daarnaast bestaar grote vrees voor blijvende schade aan de woningen door het langsdenderende vrachtverkeer, dat de huizen letterlijk op hun grondvesten doet trillen. In september '89 heeft een actiegroep, bestaande uit een achttal bewoners van de Stationsweg, de mede-bewoners schriftelijk gevraagd om hun mening m.b.t. deze problematiek. De reacties waren overdonderend en zeer eensge zind. Klachten, vooral bij ouderen, over het niet kunnen inslapen door het la waai, veel te vroeg wakker geschud wor den door het voorbij denderende vrachtverkeer werden vaak emotioneel verwoord. Anderen gaven aan te vrezen voor de kwalitatieve achteruitgang van hun woning. De mogelijkheid verant woordelijken aansprakelijk te stellen als er nietsaan wordt gedaan, werd al geopperd. De bewoners van de Stationsweg voeren actie tegen de overlast van het verkeer. Voor de ramen kan men affiches zien met de tekst '30: hard zat!!'. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1