iloo kiest op 21 maart z'n nieuwe raad* d NAAR DE STEMBUS E M n RA CDA Ger Helder: „Ik zit nu op de reservebank' g§ PvdA 'VkGROEN 4^ UNKS tlEILOo 20Q0 DEMOCRATEN D66 EN HET ONDERWIJS UITKIJKPOST 7 MAART 1990 HEILÖO-2000 EN HET OPENBAAR VERVOER HEILOO - „Als dienstweigeraar moet je naar de psychiater, als je bereid bent mensen te doden dan ben je nor maal..." Deze uitspraak is van Ger Helder, voormalig dienstweigeraar en scheidend raadslid van Links Heiloo. Wie is deze bescheiden ietwat bedacht zame nu 58-jarige oud-PTT-er, die zo'n 15 jaar geleden met zijn vrouw Dora in Heiloo kwam wonen? De laatste 8 jaar heeft Ger hier als PSP- er in de raad gezeten voor de lijstverbin- ding Links Heiloo, een optelsom van PPR, PSP, en CPN. In het begin van de zeventiger jaren was hij enkele jaren lid van de gemeenteraad in Zwolle waar de PSP destijds twee zetels had. Ger's betrokkenheid bij de lokale poli tiek loopt als een rode draad door zijn levensloop. De PTT is hij ruim veertig jaar trouw gebleven en heeft bij dit in middels geprivatiseerd staatsbedrijf tal loze belangrijke funkties bekleed. Be gonnen als loketbediende op een post kantoor, klom hij spoedig op tot grote re verantwoordelijkheden, w.o. die van arbeidsanalist en hoofd inspektie en be groting. Helder werd een bekwaam fi nancieel expert en heeft de daaraan ver bonden vaardigheden later goed kunnen gebruiken voor zijn werk als raadslid. Waarom gaat Ger Helder juist nu weg op een moment dat Links Heiloo in de gedaante van Groen Links Heiloo nog krachtiger dan voorheen te voorschijn komt? „Persoonlijk vind ik dat acht jaar in de raad voor een raadslid genoeg moet zijn. Blijf je langer zitten, dan ga je als vanzelf op basis van je routine werken. Dat lijkt mij niet goed. Dan moeten an dere met nieuwe ideeen naar voren ko- Ger Helder. men. Ik denk dat in mijn PTT-tijd dit ook de reden is geweest dat ik nogal eens van funktie heb gewisseld". Maar Ger gaat blijkbaar niet echt weg bij Groen Links Heiloo. Wil hij als nummer 4 op de lijst de deur toch nog even op een kier zetten? „Ja, ik blijf het werk van Groen Links Heiloo natuurlijk op de voet volgen. Ik zit dan als het ware op de reservebank. De partij mag 'in noodgevallen' altijd een beroep op mij doen. Ik blijf in 'trai ning'. Maar wat voor cabaretiers en ac- tuers geldt, is eveneens van toepassing op lokale politici: op het hoogtepunt van je prestaties moet je stoppen". Wat gaat Groen Links Heiloo meer doen dan Links Heiloo? „Wij blijven de lijn die acht jaar gele den is ingezet voortzetten. Dat is de lijn van onze zorg voor een rechtvaardige samenleving waarin de welvaart gelijk matig verdeeld wordt. Wij streven naar een maatschappij waarin gigantische winsten niet steeds in de zakken van on dernemers en aandeelhouders vloeien". Is Groen Links Heiloo dan een radikale partij? „Als je wilt dat iets gaat veranderen, moet je zorgen dat je gehoord wordt. Wanneer jij dat radikaal wilt noemen, vind ik dat best. Als Groen Links streef je ook naar eerlijke verdeling van rijk dommen. Dat is nogal wat in een land met veel rechtse mensen. Dan ben je be zig de maatschappij 'radikaal' te wijzi gen. Je bereikt in dit verband echter weinig wanneer je met de 'botte bijl' op andersdenkenden afgaat. Die zien je dan wel, maar ze horen je niet. Wat Groen Links Heiloo vooropstelt is voor al de dialoog met aanhangers van ande re partijen. Je moet altijd blijven probe ren de ander op een waardige wijze te benaderen. Vooral als het om mensen rechten gaat moet je goed duidelijk zijn. Want mensenrechten willen nog wel eens onder de tafel verdwijnen als de 'centjes' in het geding zijn. Je stand punt altijd op een eerlijke manier verde digen en met feiten onderbouwen. Dat is de enige mogelijkheid om in een ge meenteraad het vertrouwen te hebben en te behouden". De oudste kandidaat van Groen Links Heiloo op een verkiesbare plaats is 73. Hij is tevens de oudste kandidaat van geheel Nederland. Is dat niet te oud? „Nee, in geen geval. Zo zit toch ook on ze samenleving in elkaar. Je hebt nu eenmaal te maken met alle mensen. Die zijn jong, middelbaar of oud. Maar ze horen er allemaal bij. Wat onze oudste kandidaat betreft: die vertegenwoordigt een generatie die in aantal zeer omvang rijk is. Denk maar aan de toenemende vergrijzing. Geestelijk vitaliteit staat overigens los van leeftijd. Het gaat om de betekenis van ouderen voor de maat schappij, hun vermogen tot vergelijken en hun levenservaringen. Heeft Ger Helder nog iets aan Groen Links Heiloo mee te geven voor de ko mende bestuurlijke periode? „Dat zeker. Wij mogen de strijd voor een rechtvasfrdige samenleving nooit opgeven. Want het gaat ons in de eerste plaats om mensen, om achtergestelde mensen, om mensen die buiten hun schuld weinig of niets mogen ontvangen van de welvaart dan anderen. Dat pro bleem moet eerst worden opgelost. Aan Groen Links Heiloo zal het niet liggen". HEILOO - In den Haag, wordt er weer een hoop bedisseld en gedaan om de fo rensen in het openbaar vervoer te krij gen. Op zich een nobel streven, maar de details worden uit het oog verloren. Als we kijken naar de mogelijkheden voor Heiloo dan kunnen we rustig stellen: a) de frekwentie is laag b) de prijzen zijn hoog c) service te wensen overlaat d) de verbindingen elders niet aansluiten. Het gevolg hievan is dat het gros van de Hei- looër forensen in de trein moet staan of op hogere kosten wordt gedreven door eerste klas te gaan reizen. Het belang van de forens uit Heiloo wordt door de landelijke partijen uit het oog verloren omdat men zich moet con formeren aan de beslissingen die in den Haag worden genomen. Kijk naar de ontwikkelingen rond het rekeningrijden en de tol voor de Wijker- en Coentun- nel. Een organisatie die voorstelde het opstellen van een dienstregeling van de huidige openbaar vervoersorganisaties over te nemen oogste veel kritiek uit de ze hoek. Het kan dus wel beter, maar men doet er niets aan. Hieruit moge blijken dat deze vervoersorganisaties een te afwachtende houding aannemen, waarbij ze van buitenaf gestimuleerd moeten worden. Het gebruik van het openbaar vervoer wordt door de rijksoverheid op een ver keerde wijze gestimuleerd. I.p.v. sym pathieke wordt er met onsympathieke maatregelen geprobeerd deze stellingna- me af te dwingen, zoals: verhoging huurwaardeforfait, accijns en verlaging reiskostenforfait. Gezien het feit dat ongeveer 3/4 van het woningtotaal in Heiloo privébezit is, zal de verhoging cq verlaging van voornoemde feiten de fi nanciële huishouding van de Heilooër aantasten. Welke mening heeft D66 over het onderwijs HEILOO - D66 vindt dat ieder mens - ongeacht afkomst, geloof, ras of seksu ele geaardheid - zich moet kunnen ont plooien overeenkomstig eigen aanleg. Onderwijs is hierbij een belangrijke factor. D66 vindt dat in het onderwijs aandacht dient te worden besteed aan: - goede beheersing van de Nederlandse taal; - praktische en sociale vaardigheden; - roldoorbreking; - Milieubewustzijn; - gezondheid; - verkeersveiligheid. Er moet ingespeeld worden op de maat schappelijke en onderwijskundige ont wikkelingen en de eisen van een veran derende samenleving. Het onderwijs op de basisscholen moet aansluiten op het voortgezet onderwijs, het voortgezet onderwijs op de maatschappij. Een Tijmen Volkering: 'Na de auto nu het huis als 'melkkoe'?' De werkwijze van aktiegroepen is een goede zaak, maar niet voldoende en kr achtig genoeg. Heiloo-2000 vindt dat de gemeente hierin een voortrekkers rol moet vervullen door bij de NS en NZH, meer dan nu het geval is, de belangen van de Heilooër reiziger, bij NS en NZH, bepleiten. Beter openbaar ver voer zal menig forens over de streep trekken. Hierdoor is voor hen die nu eenmaal niet buiten hun auto kunnen extra ruim te voorhanden op de wegen. Ook car pooling kan hierin een bijdrage leveren. Het decentralisatiebeleid dat door de rijksoverheid werd gevoerd is aan onze regio verplicht dat de Wijker- en Coen- tunnel met grote spoed worden aange legd en de negatieve maatregelen terug genomen worden. Ook het lokaalver- voer dient te worden uitgebreid door opneming van de Wijken Oost en Ypestein in de routes van de NZH. Wilt u meer over Heiloo-2000 weten vraag dan naar ons uitgebreide pro gramma, tel. 334479. goed samenspel tussen schoolbesturen, onderwijsgevenden en ouders is hierbij onontbeerlijk. D66 is voor een helder bestuur! Dat geldt ook voor het onderwijsbeleid. Op gemeentelijk niveau is dit bestuur echter niet altijd even duidelijk. Im mers, het gemeentebestuur treedt op als schoolbestuur van het openbaar onder wijs in Heiloo. Het dient in die functie vooral de belangen van het openbaar onderwijs te behartigen. Als gemeentebestuur heeft zij echter ook de plicht alle vormen van onderwijs financiëel gelijk te behandelen. Het ge meentebestuur heeft hier dus een dub bele taak. Dit kan leiden tot onduide lijkheid en verstrengeling van belangen. Artikel 61 van de Gemeentewet biedt de mogelijkheid daarin verandering te brengen, door het instellen van een bestuurscommissie. In zo'n bestuur scommissie kunnen o.a. leerkrachten en ouders vertegenwoordigd zijn. Uit het oogpunt van inrichting en bestuur van de schol, zal de positie van het openbaar en bijzonder onderwijs gelijkwaardiger worden. D66 pleit voor het instellen van deze bestuurscommissie! Een schoolbudget voor basisscholen? Tot nu toe worden de gelden, die van het Rijk voor het openbaar basisonder wijs worden ontvangen, door het ge meentebestuur „beheerd". De scholen mogen alleen zelf beslissen over de aan- schag van leer- en hulpmiddelen. D66 is er voorstander van, dat de scho len de beschikking krijgen over een gro ter budget, waarover zij naar eigen in zicht kunnen beschikken. Te denken valt hierbij aan zaken als klein onder houd van het schoolgebouw, vervan ging van de stoffering, kleine herstel werkzaamheden e.d.. Nu moet zelfs voor de vervanging van een kraanleertje de gemeente worden gebeld! Autonomie van de school ook op dit ge bied geeft de schoolleiding extra stimu lans om mee te denken, hoe het beschik bare geld zo goed mogelijk voor de school kan worden besteed. Controle op inhoudelijke kwaliteit en doeltref fendheid van de bestedingen kan plaats vinden door rapportage. Wilt u meer weten over het beleidspro gramma van D66 Heiloo? Bel naar het D66 afdelingssecretariaat: tel. 334590, en u krijgt het gratis thuisbezorgd. D66 doet niet alleen beloften: zij zet zich in voor de verwezenlijking ervan! Wilt u zekerheid voor uw stem? Stem dan Lijst 6. D66 is uw stem waard! INGEZONDEN Ook Dioxine in Heiloo? HEILOO - Wij zijn bevoorrecht niet ten noordoosten van de vuilverbranding sinstallatie van Alkmaar te wonen. Of moet ik juist bedroefd zijn, omdat ook mijn afval in de vuilverbrandingsoven wordt verbrand en dat hierdoor andere mensen worden vergiftigd? Is de tijd nu niet aangebroken, dat er een verbod komt op 'allesbranders' en dat we voortaan ons chemisch en plastic afval g'escheiden gaan aanbieden? Op deze wijze zouden wij in ieder geval de komende tijd onze solidariteit kunnen tonen aan de mensen die ten noor doosten van de vuilverbrandingsoven wonen. Want het duurt nog veel te lang voordat deze oven gesloten wordt en wie weet wat voor problemen de toekomstige vuilverbrandkigsoven in de Boekeler- meer weer geeft. Stel dat de wind uit een andere hoek gaat waaien, dat zou bete kenen dat de bewoners van Heiloo de volgende slachtoffers zijn van dioxine-vergiftiging. Op zich zijn wij met z'n allen de afgelo pen twintig jaar heel asociaal geweest ten opzichte van die mensen die ten noordoosten van de afvalverbranding soven van Alkmaar wonen, maar laten wij dan nu ons leven verbeteren. Zelf hoop ik dan ook, dat de nieuwe door u gekozen politieke partijen voor de gemeenteraad zo spoedig mogelijk milieuregels gaan vaststellen, die ons zullen verplichten gescheiden ons afval in te leveren. Bewoner van Heiloo DE PvdA: SPORT, GELD, GEMEENTEHUIS HEILOO - De PvdA vindt dat er een optimaal gebruik moet worden gemaakt van de sportvoorzieningen in Heiloo. Bestaande complexen moeten worden verbeterd en de atletiek verwacht te recht zo spoedig mogelijk een kunststofbaan. Het geld kan worden verkregen door het verminderen van de overcapaciteit bij bestaande accommo daties. De sportieve recreatie van jonge ren moet bevorderd worden. Dat kan al door speel- en trapveldjes in wijken met veel jeugd, meent de Partij van de Arbeid. De inspraak kan in Heiloo nog heel wat verbeterd worden. Daarom wil de PvdA ook belanghebbenden burgers in raad- REGIO - De opkomst bij de gemeente raadsverkiezingen liet tot voor kort nogal te wensen over. In 1986 was ze voor het eerst hoger dan bij de verkie zingen voor de Provinciale Staten. Dit kwam mede doordat in datzelfde jaar de Tweede-Kamerverkiezingen werden gehouden. De raadsverkiezingen wer den toen als voorproefje gezien van de T weede-Kamerverkiezingen. De opkomst bij de verkiezingen voor de gemeenteraad is sinds de afschaffing van de opkomstplicht niet erg hoog ge weest. Dat is eigenaardig als u beseft dat de gemeenteraad als vertegenwoordi gend orgaan het dichtst bij de burgers staat. Over heel veel zaken wordt door de gemeenteraad beslist. Gemeentelijke beslissingen zijn beslissingen die je als burger vaak heel direct raken. En op ge meentelijk niveau kun je als kiezer rela tief meer invloed uitoefenen dan bij an dere verkiezingen. Het opkomstpercentage is in grote ge meenten bij gemeenteraadsverkiezingen opvallend lager dan in kleinere gemeen ten: vaak lager dan 60%. In kleine ge meenten is de opkomst over het alge meen vrij hoog. Ook het aantal voor keurstemmen is daar groter. Kandida ten van plaatselijke partijen (partijen dus die alleen in één gemeente actief zijn) hebben een relatief grote kans om in de gemeenteraad te komen. Ze moeten dan wel eersteen aantal hin dernissen hebben genomen, zoals het •betalen van een borgsom als hun partij nog niet in de raad zit. Bovendien gaan de landelijke partijen steeds meer de landelijke politiek betrekken bij de ge meenteraadsverkiezingen. We spreken in dit verband van een nationalisering van de lokale politiek, wat nadelig is voor de plaatselijke partijen. De oproepingskaart en het stemmen bij volmacht Het recht om te mogen stemmen noe men we ook wel actief kiesrecht. De mensen die mogen gaan stemmen, noe men we stemgerechtigden. In principe mogen alle inwoners van achttien jaar en ouder gaan stemmen in hun gemeen te. Ook buitenlanders die ten minste vijf jaar in Nederland wonen en een ver blijfsvergunning hebben, zijn stemgerechtigd. CDA INFORMATIE-UUR HEILOO - Het aanstaande CDA- informatiemur (15 maart) staat niet in het teken van de verkiezingen. Verras send? Nee natuurlijk niet. Kijk, als je maandelijks contact hebt met inwo ners/instellingen en verenigingen in Heiloo over allerhande zaken dan moet je er nu opeens niet een verkiezingssaus over doen. We willen ons met de verkiezingen in het vooruitzicht niet opwerpen als milieu-goeroe's, huizenverdelers, plant soenbeheerders, hondetemmers, ver keersregelaars of overlastbestrijders, daarvoor heeft het CDA elke maand een luisterend oor! Al 4 jaar lang is het CDA bereikbaar, voor iedereen. U heeft ons gekozen, wij zijn er dus voor U! Donderdag 15 maart vanaf 19.30 uur, in het Open Huis. U kunt ook weer schriftelijk zaken aankaarten, t.a.v. Fractiesecr. CDA, J. H. Veeninga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. INGEZONDEN Veel zorg voor bejaarden! Maar. HEILOO - Wie de berichten in de Uit kijkpost leest over de komende gemeen teraadsverkiezingen valt het op met hoeveel zorg er gesproken wordt over de bejaarden. Iedere partij wil de bejaar den zolang mogelijk in eigen huis laten. Dat willen de ouderen zelf ook graag. Maar wat opvalt is dat er wel gesproken wordt over méér bejaardenhuisvesting en warme maaltijdvoorziening. Eén van de meest essentiële punten moeten we echter tevergeefs zoeken. Dat betreft de alleenstaande bejaarden. Zij zijn het meest kwetsbaar omdat ze afhankelijk zijn van hulp bij plotselinge ongevallen in huis. Wordt een oudere - en dit komt meer voor dan men zou denken - duizelig, wordt tijdens het douchen niet goed of valt op het toilet in elkaar, dan is er geen middel om bui tenstaanders te waarschuwen. Ze blij ven dan liggen en moeten - indien dat mogelijk is - zelf maar weer zien over eind te komen. Enkele ouderen genieten het voorrecht om een alarminstallatie te hebben. Die hebben ze ontvangen via de Indicatie commissie Heiloo. Daarmee kunnen ze vanaf elke plek in huis een sein doorge ven via de telefoon, waarna hulp komt opdagen. Er zijn echter te weinig alar minstallaties en daardoor is er een wachtlijst en kan het lang duren voor ie mand zo'n apparaat kan krijgen. Kennelijk is het tot geen enkele politieke partij doorgedrongen, dat dit nu juist bij vele ouderen tot onrust leidt en van zo ontzettend groot belang is om het zelfstandig wonen te bevorderen. Om erger te voorkomen dient de mogelijk heid om op het alarmsysteem te worden aangesloten drastisch te worden uitge breid, opdat meer ouderen dan spoedig een aansluiting kunnen krijgen. Bewonerscommissie De Gouwe Boom scommissies de gelegenheid bieden het woord te voeren. Maar ook wil zij, dat cr een betere voorlichting van de ge meente aan haar inwoners komt. Als strengere milieumaatregelen extra geld vragen, dan is de Partij van de Ar beid bereid de tarieven van de reini gingsrechten en het rioolafvoerrecht zo nodig extra te verhogen. Voor de minst- draagkrachtigen moet gedeeltelijke of geheele kwijtschelding van gemeentelij ke belastingen worden toegepast. Voor de bouw van een eventuele tweede fase van het gemeentehuis heeft de Partij van de Arbeid geen belastingverhoging over. Evenmin mag de financiering ten koste gaan van andere openbare voorzieningen. Het PvdA-programma voor Heiloo ver telt meer over sport, financiën en in spraak, dan hier is vermeld. Wilt u het volledige verkiezingsprogramma van de PvdA in Heiloo in uw bezit hebben, bel dan naar 332051, 331909 of 331999. El ke stem op lijst 3 maakt de kans groter, dat het er straks ook van komt. Enkele weken voordat de verkiezingen worden gehouden, ontvangen alle inwo ners die stemgerechtigd zijn een oproe pingskaart. Op die kaart staat in welk stembureau in de gemeente je moet stemmen. De oproepingskaart moet je daar op de verkiezingsdag inleveren, om te kunnen stemmen. Er kan een situatie zijn waardoor je niet in staat bent in je eigen stembureau te stemmen. Door je oproepingskaart te laten omzetten in een kiezerspas, kun je in een ander stembureau stemmen. Om zo'n pas te krijgen, moet je naar het gemeentehuis. Als je niet in staat bent zelf je stem uit te brengen, kun je een volmachtstem la ten uitbrengen. Degene die dit voor je doet, wordt de gemachtigde genoemd. De kiezer zelf is de volmachtgever. Op de oproepingskaart zelf wordt aan gegeven hoe je kunt stemmen bij vol macht. De kaart moet dan geheel wor den ingevuld, met adressen en handte keningen erbij, en vervolgens kan een volmachtstem worden uitgebracht. De oproepingskaart is dan omgezet in een volmachtbewijs. De gemachtigde moet wel op hetzelfde moment"zijn of haar ei gen stem uitbrengen als de vol machtstem. Bovendien moet de ge machtigde in hetzelfde bureau stemmen als dat waarin de volmachtgever zou moeten stemmen. Ook mag de gemach tigde maar twee volmachtstemmen uit brengen. Dit voorkomt toestanden zo als die waarbij één persoon 20 of meer volmachtstemmen verwerft en er op het stembureau stemmen mee uitbrengt op de kandidaat van zijn of haar eigen keuze. Hebt u vragen over het stemmen bij vol macht of hebt u geen oproepingskaart ontvangen, neemt u dan contact op met de afdeling Burgerzaken in het gemeentehuis. Eén hokje rood Het stemmen kan op twee manieren. In sommige stembureaus gebeurt het stem men met een stemmachine. In de meeste gevallen echter ontvangt de kiezer een stembiljet tegen inlevering van de oproepingskaart. In het stemhokje kan hij/zij dan met een rood potlood dat daar ligt, een rondje voor de naam van de kandidaat op wie hij/zij wil stem men, rood maken. Denk erom dat je maar één hokje mag inkleuren. Stembil jetten waarop meer hokjes zijn rood ge maakt, of géén enkel hokje, of waarop iets is geschreven of getekend, zijn on geldig. En ongeldige stemmen worden niet meegeteld bij het verdelen van de raadszetels. Meer over hoe de verkiezingen in hun werk gaan, vindt u in de boekjes 'Ver kiezingen' en 'De Gemeente'. U kunt deze schriftelijk of telefonisch bestellen bij de Stichting Burgerschapskunde, Postbus 349, 2300 AH Leiden. Tele foon 071-121841. V.C.N. HEILOO - De plaatselijke afdeling van het VCN-Partij van Communisten in Nederland- zal niet aan de gemeentelij ke verkiezingen op 21 maart deelnemen. De reden hiervan zijn de hoge kosten die aan de deelname verbonden zijn. Zo heeft de regering de deelname van klei ne plaatselijke afdelingen bemoeilijkt door in de nieuwe Kieswet voor het eerst bij de kandidaatstelling een waarborg som van 500,00 te eisen. Ondanks het niet deelnemen is de plaatselijke afde ling van het VCN zeer aktief bezig de belangen van de bevolking van Heiloo te vefdedigen. Als reaktie op het vorige week op de voorpagina van de Uitkijkpost versche nen artikel over de toekomst van het Heilooër Raadhuis 1927 wil het VCN opmerken dat er bij haar geen enkele vaagheid bestaat over het Raadhuis uit 1927. Vanaf het begin is stelling geno men tegen de sloopplannen van ver schillende politieke partijen. Het VCN staat volledig achter de ideeën van het aktiecomité „Raadhuis 1927 moet blijven". Verder willen we hierbij reageren op het artikel over de aktiegroep van bewoners van de Stationsweg die zo langzamer hand doodziek zijn van het gevaar, la waai, stank en de door het intensieve en veel te hard rijdende verkeer optredende schade aan hun huizen. Waarschijnlijk is de aktiegroep niet op de hoogte van het bestaan van de plaatselijke VCN- afdeling. Zoals in het artikel vermeld staat, zijn de politieke partijen alle af zonderlijk schriftelijk benaderd, maar hebben nog niet van zich laten horen. Het VCN heeft géén schrijven van de aktiegroep ontvangen! Daar de aktiegroep in het betreffende artikel geen adres vermeldt, wil het VCN bij deze bewoners van de Stations weg mededelen dat het VCN bij brief van 29 januari jl. aan de gemeenteraad vraagt om naast het gevaarlijke punt Schuine Hondsbosschelaan/Westerweg ook aandacht te besteden aan de ge vaarlijke situatie van de kruising Hee- renweg/Stationsweg, waarbij we voor stelden de snelheid van 30 km per uur te beperken. Voor de duidelijkheid dus, het VCN, afdeling Heiloo is het geheel eens met „30 KM: hard zat". VCN-Partij van Communisten in Ne derland afdeling Heiloo, tel. 072-338640. Janneke Cahn aan de top van de VVD-lijst: specialiste voor sociale zaken, maatschappelijke dienstverlening, volksgezondheid en cultuur. Ouderen De VVD-fractie heeft zich donderdaga vond jl. unaniem en van harte ge schaard achter het voorstel het project warme maaltijdvoorziening te subsidie- ren. Het is een onderdeel van wat de VVD als goed ouderenbeleid ziet. Nu nog realisatie van één extern aanspreek punt voor ouderen, waar vraag en aan bod naar en van hulp kunnen worden gecoördineerd en uitbreiding van de ser vicefunctie van verzorgingshuizen voor ouderen die daar niet wonen! Cultuur en sport De leefbaarheid van Heiloo wordt voor een groot deel bereikt door een bloeiend cultureel leven, veelal gedragen door vrijwilligers, die op de steun van de VVD kunnen blijven rekenen. Meer cul turele vorming in het basisonderwijs, bevordering van de culturele vorming van de burgers daar waar behoefte bestaat en een verantwoord subsidiebe leid voor kunstbeoefening door ama teurs zijn punten uit het VVD- programma voor Heiloo. In de sportsector gaat de VVD in princi pe uit van handhaving van het sport- voorzieningenniveau, behoud van het zwembad 't Baafje en zo nodig her schikking van de buitensportaccommo- datïes van de ene sportvoorziening naar de andere. VVD - LIJST 1 HET MOET VOOR ALLEN IN HEILOO WEL ZIJN! HEILOO - Heiloo mag best trots zijn op zijn voorzieningen: de Beun, Volksmuziekschool, Openbare Biblio theek, 't Open HU is, Brunogebouw, zwembad 't Baafje, Sporthal 't Venne- water, tennisbanen, voetbal-, hockey en honkbalvelden, visvijvers, trimbaan en noem maar op. Deze voorzieningen kosten geld, maar het is goed besteed geld, want zij maken ons dorp fijn om er te wonen. En dat moet Heiloo zó houden, vindt de VVD. Onze partij wordt door andersdenken den vaak verweten, dat het „altijd om de centen draait!". Ja, de VVD, staat ook nu voor een gezond financieel be leid, opdat er geld in de gemeentelijke knip is om dat te betalen wat ons dorp mooi en leefbaar maakt zonder al te grote lasten voor de inwoners! Reeds vele jaren heeft de VVD een grote invloed op de gang van zaken in de ge meente. Al acht jaar is de VVD - met ze ven m/v - de grootste fractie in de ge meenteraad en daar is Heiloo wel bij gevaren! Dat willen wij - met uw stem op Lijst 1 - zó houden! Ook voor ons beleid in het vlak van welzijn, maatschappelijke dienstverlening, jongeren- en ouderen beleid, cultuur en sport. Zaken, die jaarlijks een flinke aanslag op de ge meentelijke financiën doen. Welzijn Niet de overheid, maar de mens zelf be paalt wat welzijn inhoudt. Het is de taak van de overheid alleen de voor waarden te scheppen voor een even wichtige, ontwikkeling. Dat betekent een beleid, afgestemd op de behoeften. - Dus niet klakkeloos geld spenderen t.a.v. het open jeugd- en jongerenwerk zonder een goed Jongerenbeleidsplan. - Dus periodiek onderzoek naar de be hoeften van de inwoners aan professio nele en/of vrijwilligerszorgd in de maat schappelijke dienstverlening en de zorg daarop afstemmen. - Dus aanbod van kinderopvang - met rijkssubsidie, financiële steun van be langhebbende bedrijven, ouderbijdra gen en zonodig aangevuld met gemeen telijke middelen - naar behoefte. D66-lijsttrekker Hans van Halem. Ypestein windkracht 9 Ypestein, de jongste wijk van Heiloo in wording, lag er met windkracht 9 de af gelopen week wat stil bij. Rijdend vanaf de Kanaalweg via Rosendaal, richting de Kuilenaar ervaar je dat de wijk lang zamerhand vorm gaat krijgen. Honder den woningen zijn inmiddels bewoond. Groenvoorzieningen en bestrating vol gen de bouw op de voet om de wijk zo snel mogelijk leefbaar te maken. Als je aankomt in het centrumgebied zie je dat het appartementencomplex Ype- hove al ten dele bewoond is en de bouw van woonstede Ypestein in de eindfase verkeert. De vijver die gegraven wordt in het hart van de wijk, zal de wijk dui delijk verfraaien en het woongenot verhogen. Bereikbaar en bereikbaar zijn 2. Verlanglijstje Toch is woongenot alleen niet voldoen de. Een winkelvoorziening (super markt) en een basisschool ontbreken bijvoorbeeld nog. Het CDA vindt dat deze zo snel mogelijk gerealiseerd moe ten worden. Kinderen kunnen dan -weer of geen weer- veilig dicht bij huis naar school en voor de dagelijkse bood schappen kan men in de wijk terecht. Natuurlijk staat er nog meer op het ver langlijstje: een busverbinding met het station, de winkelcentra en de omlig gende plaatsen: een belbus voor de ou deren en andere zaken waar in de wijk behoefte aan is bijv. speelgelegenheden voor de jeugd of kinderopvang. Bereikbaar en bereikbaar zijn 2 Ypestein is een mooie wijk die na ont sluiting op de Kennemerstraatweg ook beter bereikbaar zal zijn voor het over en weer leggen of verstevigen van contacten. Over bereikbaar gesproken: het CDA is dat al jaren. Raadsleden en wethouder zijn dagelijks aanspreekbaar. Op ons maandelijks spreekuur in 't Open Huis hebben veel inwoners, besturen en groe peringen hun vragen, problemen en sug gesties met het CDA besproken. Bestu ren „met de mensen en onder de men sen" is een „must" voor het CDA. Geen loze kreet Regelmatig zijn wij zelf de boer opge gaan om contacten te leggen met velen onder u. Wij willen ons, alvorens besluiten te nemen, eerste terdege op de hoogte te stellen van wat er in Heiloo leeft. Ook voor de samenstelling van ons verkiezingsprogramma is er aan ve len inbreng gevraagd. „Samen verant woordelijk" is geen loze kreet, dat moet je gewoon dag in dag uit waar maken. U kunt erop rekenen dat wij dat ook de komende raadsperiode weer doen. Op 21 maart kunt u ons de menskracht be zorgen om die klus te klaren. Ans Willemse-van der Ploeg

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 10