<k Falkland Toneel met het blijspel 'Met mes en vork' De Karnebol: nieuw zuivelfris brood bij Echte Bakker Hemmer Kunststof ramen en deuren van Weru H Vertniqingsegenda ivenementenagenda Bijzondere acties limmen mmm. httetm VOORJAARSMODESHOW OUDERENBONDEN UITKIJKPOST 7 MAART 1990 HEILOO - Een Karnebol, zou daar kar nemelk in zitten? Goed geraden. In de nieuwe Karnebol zit zelfs een heleboel karnemelk. Dat maakt het tot een lek ker fris brood, dat uitstekend zal sma ken nu de lente weer in de lucht zit. Ge maakt door Echte Bakker Hemmer. Kom de Karnebol maar eens proberen. Tarwe, rogge en karnemelk zijn de be langrijkste bestanddelen van de Karne bol, het nieuwste brood binnen het bre de assortiment produkten dat Echte Bakker Hemmer verkoopt. Alhoewel z'n naam misschien anders doet ver moeden, overheerst de karne- melksmaak niet en is deze lekkere dikke bol een prima brood boordevol natuur lijke zuivel. Een karnebol is er in het groot, te her kennen door de K op de bol, maar ook als klein broodje. Bovendien maakt bakker Hemmer Karnesoezen, gevuld met een mengsel van yoghurt en karne melk. Een leuk en lekker alternatief voor de calorierijke taartjes, alhoewel die bij de Echte Bakker natuurlijk ook niet te versmaden zijn. Maar of het nu de Karnebol wordt, de Karnebroodjes of de Karnesoezen: alle maal verraden ze het vakmanschap van Echte Bakker Hemmer, die ze tot en met 31 maart elke ochtend vers en fris in de winkel heeft liggen. Met liefde gebakken Alle brood komt ovenvers in de winkels van bakker Hemmer. Het is nog heel vroeg, maar in de bakkerij is het een en al bedrijvigheid. Buiten komt de geur van vers brood je tegemoet. Binnen wordt hard gewerkt. De bakkers kneden deeg, wegen het af, rollen het in de goe de vorm en leggen het vervolgens in de rijskast. Daarna gaat het gerezen deeg de gloei end hete oven in. Allerlei soorten brood naast elkaar, allemaal weer anders van vorm en samenstelling. Het is lekker warm in de bakkerij, maar de bakkers zijn daaraan gewend. De bakker houdt de broden in de ovens goed in de gaten. „Iedere Echte Bakker maakt z'n broden net weer even an ders", vertelt bakker Hemmer. „Dat is je liefde voor het vak, die je in elk brood stopt". Dat is nou typisch de Echte Bakker, die op z'n eigen manier z'n broden en broodjes bakt, net als z'n collega's, die op het zelfde moment overal door het land op ambachtelijke wijze in hun eigen bakkerij met zorg en toewijding hun broden bakken. En echt, het ziet er heerlijk uit! lH! JÖ Weru heeft een oplossing in kunststof voor nieuw- en verbouw. UITGEEST - In Duitsland hebben kunststof ramen al een marktaandeel van ruim 40%. In Nederland is hét aan deel van kunststof in de totale ramen- en deurenmarkt in de afgelopen 4 jaren van 8 tot ruim 20 procent gestegen Van dit groeiende percentage neemt het Duitse merk Weru een groot aandeel voor haar rekening. Hoe groot of hoe klein het raam ook moet zijn, Weru le vert het, en wat zeer belangrijk is, vol gens de allerhoogste kwaliteitsnormen. Kunststof ramen en deuren geven veel woongenot. Daarbij vallen direkt enke le zaken op zoals het onderhoudsarme materiaal; slechts schoonmaken met water is voldoende. Ook het bedienings komfort staat op 'n hoog peil. Alles 'loopt', schuift en draait moeiteloos en zonder hinderlijke geluiden. Ook het onderdeel beglazing biedt een uitgebreid skala van mogelijkheden. Zo kunnen Weru ramen en deuren uitge voerd worden met extra isolerende beg lazing, in braakvertragende beglazing of bijvoorbeeld geluidwerende beglazing. We spreken over woongenot en dat kan alleen maar gegarandeerd worden wan neer de raipen en deuren van de aller beste kwaliteit zijn en mits ze deskundig ingebouwd en gemonteerd zijn. Weru staat voor de volle 100% in voor haar produkten en laat de montage en in bouw slechts over aan gekwalificeerde W er u-V akbedr ij v^n Het spreekt voor zichzelf dat men het met speciale uitvoeringen en veel acces soires zo duur kan maken als men zelf wil. Wanneer echter de basisuitvoerin gen worden aangehouden dan beweegt de prijs zich op het niveau van de prijs van hardhout. Een belangrijk onderdeel bij de keuze is de kleur. Met dit kunststof produkt is het moeiteloos in spelen op alle gewenste kleuren. Al met al bieden raam- en deursystemen van Weru onbeperkte mogelijkheden om een besteend huis op een uiterst ver antwoorde wijze te verschaffen en nieuwbouw te voorzien van een klasse produkt voor wat betreft ramen en deuren. POLITIEK FORUM IN HEILOO HEILOO - De volgende politieke groe peringen: CDA, D66, Groen Links, Heiloo 2000, PvdA en VVD, hebben hun medewerking toegezegd aan het po litieke forum van 8 maart. Dit is op donderdagmiddag 14.00 uur gepland voor de leden van de afdelingen Heiloo van de ANBO (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen) en de KBO (Ka tholieke Bond van Ouderen). Graag zien zij al hun leden op die datum verschijnen in Het Trefpunt, Hoog en Laag 7a, of via de Westerweg 294 om hun vragen, wensen of grieven te spui en. Gezien het belangrijke van deze bij zondere bijeenkomst verwachten zij een interessante, informatieve middag. Als voorzitter zal Cees Egas fungeren, alom bekend om zijn voortrekkersrol op het gebied van ouderenbeleid. KLEURENPRACHT HEILOO HEILOO - Vogels houden en kweken is een fantastische hobby, maar vraagt wel verantwoordelijkheid. U kunt die ver antwoordelijkheid best aan, maar toch is het niet verstandig om zo maar op uw eentje wat aan te vogelen. Het is niet al leen voor u zelf maar vooral in het be lang van de vogels dat u lid van onze vo gelvereniging Kleurenpracht wordt. Twee weten meer dan een en wat we we ten zeggen we ook. U wordt daar wijzer van, uw vogels beter! De maandelijkse contactavonden, waar dialezingen en uitgebreid over de vogel- hobbyu wordt gepraat, de jaarlijkse vo geltentoonstelling en de feestavond van Kleurenpracht geven u meer zich op za ken als: U leert uw vogels beter te ken- ne; Advies voor een goede huisvesting: Alle informatie over de verzorging: In zicht over het juiste voedsel in de goede verhoudingen; Beschermingsadviezen tegen ongedierte etc. Bij aanmelding als lid van Kleuren pracht wordt u gelijk lid van de Ned. Bond voor Vogelliefhebbers en ont vangt u maandelijks 's werelds mooiste en beste blad ,Onze Vogels', voor de vo gelliefhebber en u betaalt daar niets meer voor. Dat kun je toch niet laten vliegen? Voor inlichtingen en/of opga ve van het lidmaatschap ktfnt u bellen: 02205-2372 of 072-335800, b.g.g. 072-333348 of 336038. REÜNIE EN WIJKTOERNOOI VOLOP IN DE BELANGSTELLING HEILOO - Met de viering van het 60-jarig bestaan van HSV voetbal in zicht neemt ook de belangstelling voor de festiviteiten toe. Meer dan 300 perso nen hebben zich reeds officieel gemeld voor de reünie-dag op 3 juni. Voor hen die het aanmeldingstrookje nog niet hebben ingeleverd een extra aansporing dit alsnog te doen. Ook het wijkenvoetbaltoernooi, tegen woordig een geliefd gespreksonder werp, gaat haar afwerking tegemoet. Op 31 maart sluit de inschrijving en daarna zullen de elftallen door de diver se wijkhoofden worden samengesteld. Aanmeldingen of informatie bij de vol gende adressen: Oudejans, Boswinde 18, Handgraaf, Vredenoord 172, Spaans, Baetenburg 43 en, v. Zanen, Baetenburg 29, Pronk, Boekenstein 70, Holsvoogd, Vrieswijk 134, Oosterink, Termijen 22, Admiraal, Mariënstein 120, Heynis, Ewislaan 13, Kareis, Kloosterhof 78, Apeldoorn, Laan van Muijs 8, Zandbergen, Heerenweg 7, de Waard, Grote Olven 6, IJpelaan, Wer- kendelslaan 14, Winnips, Egelenburg 16, Baltus, Rosendaal 67, Sentveld, Warmoezierslaan 30, Zoon, Oudbur- gerlaan 6. HSV 1 geen loon naar werken Vooral in de eerste helft van de wedstrijd tegen Alcmaria in Alkmaar heeft HSV de geboden kansen weer niet kunnen benutten. Daarentegen stond de achterhoede als een rots in de branding. Niettemin moest HSV de bitjere pil van een 1-0 achterstand bij de rust incasse ren. Verbeteren ging HSV in de tweede helft weer ten aanval, uiteraard met het risico dat de achterstand zou worden vergroot en dat gebeurde ook. Ook het beetje geluk zat het elftal van trainer van Houwelingen niet mee, toen een prima kopbal maar net naast het doel ging. Uiteindelijk ging de achter hoede zich met de aanval bemoeien en dat resulteerde in een prachtig doel punt, 2-1. Té kort voor het eindsignaal echter, om nog een graantje mee te pikken. Zondag, 14.00 uur, HSV - Texel. VERKIEZINGSKOORTS IN DE RAADSZAAL HEILOO HEILOO - Over twee weken is het zo ver, dan worden de verkiezingen voor de gemeenteraad gehouden. De raadsle den beseffen dat natuurlijk: wekelijks zijn er publicaties van de verschillende partijen in de krant en wordt er gespro ken bij verschillende gelegenheden. Bij voorbeeld ook tijdens forum- of gespreksbijeenkomsten, zoals morgen bij de ouderenbonden, volgende week woensdag met de oecumenische gespreksgroep met betrekking tot het conciliair proces en een dag later in het Brunogebouw op uitnodiging van jon gerenvereniging Buk Buk. Maar ook vorige week donderdag was er tijdens de reguliere vergadering van de raad al dui delijk sprake van verkiezingskoorts, ge koppeld aan de actualiteit. In de eerste plaats was er aandacht voor de problemen rond de vuilverbranding in Alkmaar. Het hoge dioxinegehalte en de op handen zijnde sluiting van de oven maakten de meningen los. 'Aan stichter' van de discussie was wethouder Dekker, die namens de gemeente zitting heeft in het bestuur van de VVI te Alk maar. Hij gaf een toelichting op de pro blemen, waarbij hij aangaf dat niet zo zeer de dioxine - uitstoot, maar juist het vrijkomende chloor in Alkmaar voor de meeste gevaren zorgt. Voor de meeste fracties was de ham vraag wat er met het Heilooër huisvuil zal gebeuren wanneer dat niet meer in Alkmaar verbrand kan worden. De al gehele stemming was dat de gescheiden inzameling van huisvuil (o.a. groente, fruit en tuinafval) in Heiloo versneld moet worden ingevoerd. Afgelopen maandag is er in de betreffende raad scommissie reeds over gesproken. Tunnels Een ander actueel landelijk probleem is natuurlijk de aanleg van nieuwe tunnels in Noord - Holland. De VVD - fractie had in dit verband een motie opgesteld, welke aan de raad werd voorgelegd. De motie was mede-ondertekend door het CDA, waarmee al zeker was dat ze zou worden aangenomen, daar deze partijen samen een meerderheid in de Heilooër raad hebben. De intentie van de motie is de noodzaak van de komst van nieuwe tunnels van wege een verantwoorde infrastructuur (o.a. het wegennet) in het land. De aan leg is volgens de indieners van de motie dan ook een zaak van nationaal belang en dient derhalve uit de rijkskas betaald te worden. Een vorm van rekening rij den, zoals onlangs ter sprake gebracht vinden de fracties van VVD en CDA, la ter gesteund door Heiloo 2000 niet te recht. De PvdA stemde voltallig tegen de motie. Volgens de fractie zijn er nog te veel vragen. „Het ligt niet zo eenvou dig dat je kan zeggen 'Wij zijn tegen', aldus de PvdA. Oud papier Volledige steun kreeg het college voorstel om de prijs van oud papier voor verenigingen en scholen, welke dit inzamelen in Heiloo, te garanderen voor 7 cent per kilo. Het voorstel past natuurlijk goed in het streven zoveel mogelijk materialen die voor herge bruik geschikt zijn gescheiden in te za melen in plaats van te verbranden. De fracties willen echter niet dat er nu ge wacht wordt met verdere maatregelen om het inzamelen van oud papier verder te stimuleren. Met name de VVD is van mening dat er voor scholen en vereni gingen, die bijvoorbeeld eens per maand oud papier in een wijk ophalen best een extra bonus mogen ontvangen. In commissieverband zal dit verder besproken worden. Vanaf heden kan de gemeente Heiloo beschikken over een professionele voor lichtster. Via een freelance-contract is de voorlichtster voor twaalf uur per week aan de gemeente verbonden. Alle partijen steunden het voorstel, hoewel er over de kosten (52.000 gulden voor 1990) wel opmerkingen kwamen. Na een proefperiode van een half jaar zal de gemeentelijke voorlichting verder be keken en besproken worden. De verkeerssituatie op de Westerweg ten noorden van het Heilooër Bos en de Kuillaan is voor de bewoners aldaar al jaren een doorn in het oog. De drukte is groot, daar de route ook als sluipweg wordt gebruikt. Een brief aan de raad moest derhalve een spoedige oplossing brengen. De raadsleden hadden daar - in tegenstelling tot het college - wel oren naar. Men stemde zo tegen het voorstel om de brief verder via de verkeerscom- missie en de betreffende raadscommis sie af te handelen en voor de behande ling van het onderwerp in de raadsver gadering van 1 april. Het college had hiertegen overigens geen bezwaar. Programma sporthal Het Vennewater Zaalvoetbal Woensdag 7 maart: Foresters 3 - Paal'29 3 Viersprong 2 - Biersteker 2 De krocht 2 - MCA 2 Heiloo '80 - Duin Dok 2 - Viersprong 3 Donderdag 8 maart: Foresters vet. - Dekker Sport EMJ 2 - De Stapper 3 Foresters 2 - SVW 6 Vrijdag 9 maart: HSV - Amstelhoek Dok - 't Pontje Viersprong 2 - Derp United 2 Krocht - Biersteker Foresters - Viersprong Krocht 2 - HSV 2 Woensdag 14 maart: Beentjes 2 - Sprenkeling 2 Foresters vet. - Telexburo 18.45 19.35 20.15 20.55 21.45 20.30 21.10 21.50 18.45 19.25 20.05 20.55 21.35 22.15 18.45 Alkmaar 19.35 20.15 21.05 21.55 Heiloo '80 - Hugo Boys HZVV - Schelvis Boys Krocht 2 - Hink Sport 2 Overig programma sporthal: Donderdag 8 maart: Handbal, Foresters 17.00-20.30 Zaterdag 10 maart: Zaalvoetbal div. clubs Basketbal Flashing Heiloo 15 30-15.30 45-19.45 30-22.30 Falkland tijdens de repetities voor 'Met mes en vork'. HEILOO - Falkland Toneel brengt op vrijdag 16 en zaterdag 17 maart het blijspel 'Met Mes en Vork' van Alan Ayckbourn. In het grote huis woont de jongste doch ter Lotte die nog ongetrouwd is en er haar moeder verzorgt. Teneinde Lotte in de gelegenheid te stellen er eens een weekendje uit te kunnen, komen haar broer Paul en diens vrouw Barbara op moeder passen. Lotte's uitstapje gaat echter niet door als haar schoonzus Bar bara hoort dat Lotte niet, zoals zij dacht, met jeugdvriend Tom maar met zwager Frank gaat stappen. Als Frank's vrouw dan vervolgens door Barbara wordt opgetrommeld is de ellende compleet. Onder een stroom van komische situa ties laat Ayckbourn, soms met grimmi ge humor, zien wat er speelt onder de schijnbaar rustige oppervlakte van deze mensen. Kaarten f 10,00 (C.J.P. en 65+ 7,50) zijn verkrijgbaar bij: reis- buro Holland International- Boekhandel Avis-boekhandel 't Hoekstuk-Het Open Huis en tevens één uur voor aanvang aan de kassa van theater De Beun. Inlichtingen: Connie Keijsper, tel. 072-119737. In het kader van de vier produkties die Falkland Toneel per seizoen brengt, zoekt onze club nog heren die er wat voor over hebben ambitieus toneel te spelen. Inlichtingen Connie Keijsper, tel. 072-119737. NIEUWS VAN TINTORETTO HEILOO - De teken- en schildervereni ging Tintoretto kan terugzien op een zeer geslaagde Kerstexpositie. De hon derden bezoekers hebben met veel ani mo hun stem uitgebracht op de werkstukken die hun voorkeur hadden. De leden van Tintoretto danken alle be zoekers voor hun belangstelling en hun inzet. De uitslag van de stemming is als volgt: Categorie A Lucht en Water: 1. W. Pohley aquarel, 2. T. Koek-Nooy aqua rel, 3. A. Zijp olieverf. Categorie B Algemeen: 1. R. v.d. Berg Vaas bloemen aquarel, 2. I. v.d. Oord Zonnebloem aquarel, 3. W. Pohley Mo len aquarel, N. Tjaden vaas met bloe men aquarel. Categorie C Kopieën: 1. T. Koek-Nooy Sneeuwlandschap aquarel, 2. A. v. Haasteren schaapskooi olieverf, 3. B. Oudejans-Nooy bloemen aquarel. Categorie D instructiegroep Wil Koet sier: 1. R. Kok-Zijp bloemstilleven houtskool, 2. N. Dekker portret Car- Sociëteit Alleenstaanden Maandag 19 maart: mw. Chömpff ver zorgt een demonstratie van meditatieve muziek op zingende Tibetaanse klank schalen en uitleg over de materialen in het Open Huis te Heiloo, aanvang 20.00 uur, entree 3,00. Inlichtingen: 02205-2216. KMTP - Groei en Bloei Dinsdag 13 maart: bijzondere diacause rie door Jan Bos uit Schoorl over het duingebied nabij Schoorl, aanvang 20.00 uur in de zaal van de gereformeer de kerk aan de Noordergeeststraat. Voorjaarscursus bloemschikken op 21 maart, 4 en 18 april en 2 mei in de Ken nedy Mavo. Aanmelden op maandag morgen 12 maart vanaf 9.00 uur bij dhr. Kamer, tel. 333523. Openbare Bibliotheek In de vitrine van huize De Loet is een presentatie van materialen te zien over 'hanen'. In de muziekafdeling van de bibliotheek wordt aandacht besteed aan 'De Stem'. Stedelijk Museum In het stedelijk museum Alkmaar is tot en met 29 april de expostie 'Een Hol landse Tentoonstelling' te zien: een reis door al dan niet bestaande landschappen. Conciliair Proces Woensdag 14 maart: openbare gesprek- savond met de politieke partijen van Heiloo, aanvang 20.15 uur in de gere formeerde kerk aan de N oordergeeststraat. Alleenstaande ouders Woensdag 14 maart: open avond van het Fiom-buro voor alleenstaande ou ders met als thema 'vakantie voor al leenstaande ouders', aanvang 20.00 uur op het adres Van der Meijstraat 6, Alk maar. Inlichtingen: 072-118812. Volleybal HBV 20 Zondag 11 maart: Handbal div. clubs 9.30-11.30 Maandag 12 maart: Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 27 februari: Volleybal Nevobo 18.30-23.00 Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. men houtskool, 3. B. v.d. Sluis beer potlood. Categorie E instructiegroep Ineke Wat- zema: 1. Hofstra 'haiku' aquarel, 2. W. Nieuwland landschap aquarel, 3. S. Knijnenberg bloemen aquarel. Categorie F instructiegroep Ineke Wat- zema: 1. H. Goedhart paddestoelen aquarel, 2. G. Hart-de Ruyter het paalt je aquarel, 3. M. Hoogvorst lucht met riet aquarel, R. Bac vergane glorie aquarel. Categorie G instructiegroep Ineke Wat- zema: 1. 1 v.d. Oord zonnebloem aqua rel, 2. T. Ie Prêtre lucht en water aqua rel, 3. C. Schomaker nevel aquarel. HEILOO - Op dinsdag 13 maart hou den we weer onze Voorjaarsmodeshow door de firma Schipper in het Trefpunt aan de Westerweg, aanvang 10.00 uur, entree 2,00. Ook niet-leden zijn wel kom. Komt u kijken naar de nieuwe kleuren en de jongste modellen. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE LIMMEN LIMMEN - Geboren: Rachelle, d.v. M. Teijsse en E. M. Nijs; Alex, z.v. C. P. M. Rood en M. E. Deen; Andreas The- odorus, z.v. M. C. Winder en C. T. Zonneveld; Anne-Kay, d.v. P. A. J. Dekker en A. C. M. Bruin. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 VV LIMMEN LIMMEN - Na de prima overwinning van vorige week op Vitesse (2-1) wacht te Limmen nu de volgende ontmoeting tussen buurtclubs, Zeevogels. Zeevogels was tot voor zondag verrassend de ko ploper in de tweede klasse. Een moeilij ke klus dus voor Limmen. Limmen ging echter voortvarend van start en met de wind pal tegen kwam het desondnkas tot aanvaardbare combinaties. Limmen zat fel op de bal en gaf Zeevo gels geen meter ruimte. Limmen ope reerde als team, en in deze fase van de competitie is dat uiteraard heel belang rijk. Zeeevogels had moeite met het taaie Limmen. Limmen kwam verdiend op voorsprong, toen Frank Donker de bal bal maar voor het intikken had na een prima voorzet van Ronals Frinking. (0-1) Zeevogels kwam voor de rust nog wel gelijk. Een niet al te hard schot ver dween tot verrassing van doelman Wil lem Veldt via de binnenkant van de paal in het doel (1-1). Na de rust met de wind in de rug bleef Limmen de betere ploeg maar had pech toen een vliegend schot van Ruud Don ker rakelings over de deklat scheerde. De scheidsrechter vond het nodig om in deze toch sportieve wedstrijd maar liefst 7 gele kaarten uit te delen. Zeevogels kreeg er 4 en Limmen 3. Uiteindelijk hield Limmen een kostbaar punt over aan de confrontatie met de kustbewo ners en begint zich langzaam aan de on derste regionen te ontworstelen. Zondag kan definitief afstand genomen worden van de onderste plaatsen, als WA/Spartaan uit Amsterdam op be zoek komt. De wedstrijd begint om 14.30 uur op het sportpark Dampegheest. HEKSEN EN TOVENAARS IN DE BIBLIOTHEEK LIMMEN - In de openbare Bibliotheek Limmen kun je tot en met 4 april een tentoonstelling over heksen en tove naars zien. Ieder kind kan vertellen hoe heksen eruit zien, een enge oude vrouw, met een wrat op de neus, puntmuts op het hoofd, zittend op een bezem. Vroe ger werden heel veel vrouwen op de brandstapel verbrand, omdat ze een heks zouden zijn. Dit waren vooral vrouwen die alleen woonden en geen kinderen hadden. Het kwam ook voor dat men iemand "raar" vond, je kon er bijna zeker van zijn dat diegene dan verbrand werd. Gelukkig is dit tegenwoordig niet meer zo en kun nen vrouwen een eigen leven leiden, ze kunnen zelfs kruidendrankjes maken! Toch bestaan er nog genoeg boeken over heksen en tovenaars. Als je het leuk vindt om hierover te lezen, moet je naar de bibliotheek komen, want daar zijn boeken over heksen en tovenaars te leen. De kinderen van groep zes van de basis scholen in Limmen, die nu alle drie bij de bibliotheek zijn aangesloten, komen in ieder geval op 22 maart in de biblio theek. We gaan dan praten en voorlezen over heksen en sprookjes en kunnen jul lie de tentoonstelling zien. Er gaan weer een heleboel boeken mee naar school, zodat jullie daar verder kunnen lezen en werken rond het thema. LEERLINGENOPLEIDING DRUMBAND EXCELSIOR HEILOO - De drumband Excelsior start weer met een nieuwe opleiding voor tamboers. Jongens en meisjes va naf 8 jaar, die belangstelling hebben voor deze muzikale hobby, kunnen zich opgeven op maandag 12 maart om 18.45 uur in het clubgebouw aan de Schoolweg. indien u eerst meer wilt we ten over de drumband bent u op maan dagavond (repetitie senioren) of don derdagavond (repetitie jeugd) welkom om de sfeer te proeven en de mogelijk heden te bespreken. De eerste fase van de opleiding wordt gegeven op maandag van 18.45 tot 19.15 uur in het clubgebouw. De vereni ging zorgt voor de benodigde instru menten. Telefonisch kan men inlichtin gen inwinnen bij A. Dekker, tel. 2212. Daar, zit muziek in Kies voor de knusheid van een kleine school: Kies voor de KENNEDY! Te koop: STAPELBED (blauw buizen frame) 150,-. Tel. 072-332094. Te huur gevr.: gemeub. WOONRUIL te Heiloo, huur tot 400. Br.ond.nr. 10 bur.v.d.bl. Gevr.: junior/KLEUTER- BEDJE. Tel. 072-335621. TENNIS OP GRAVEL! Park leden bij de Voetel in Limmen hebben algemeen speelrecht en kunnen 2x p.w. hun baan van te vo ren reserven. Geen wacht lijst. Ook voor het huren van een baan op een vaste tijd ged. 25 weken heeft u nu nog ruime keus. Inl.: 02205-1862. Samen verder.Jan Vis ser aanvoerder van een goed team CDA LIJST 2. Deze week aanmelden op de KENNEDY-MAVO. Zie voor de tijden onder de medelingen van de ge meente Heiloo. KOZIJNEN op maat ge maakt. Bel: 02205-1379, b.g.g. 2977. Te koop: GLAS IN LOOD (gekl.), verschil, stukken; Eikenbalk, o.a. voor schoorsteen 150 1. 30,-; tafel (noten) uit- sch.b. 'n hele heerlijke royale tafel, 87/140, hg. 75 40,-. Tel. 072-335342. MOTORRIJLES Verkeersschool KONIJN ook in Alkmaar KONIJN PAUL 02513-13763 072-114980 Voor het maken van alle KOZIJNEN, ramen, deu ren en trappen. Bouwbe drijf C. Th. Langedijk, Stationsweg 70, Heiloo, tel. 072-331648. AUTOWASSERETTE SUPERCLEAN, elke dag geopend. Ind. Terrein, Oosterzij 2, Heiloo, tel. 072-330005. AVOND OVER INDONESIË IN VREDEBURG LIMMEN - Op uitnodiging van de cul turele raad Limmen brengen Ham man/Jonker, producenten van audio- visuals, op 13 maart in het cultureel cen trum Vredeburg, Dusseldorperwerg 64 in Limmen een dia show met gesproken woord en fijne achtergrondmuziek over het verre, maar voor steeds meer men sen bereikbare Indonesië. Een tweemaal 45 minuten durend verslag wordt ge bracht van een fascinerende rondreis over de eilanden Java en Bali door Mi chel W. J. M. Hamman uit Bloemen- daal. Tevoren kunnen kaarten worden gereserveerd, tel. 02205-1456 (gemeen tehuis Limmen).Toegang 5,00 per persoon, aanvang 20.00 uur. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Op 3 maart werden op de Middenweg een hekwerk, lantaarnpaal en een betonnen paal aangereden. De bestuurder van de personenauto, welke de schade toebracht, vond het kennelijk niet noodzakelijk om te stoppen en reed dan ook weg. Een onderzoek zal door de politie worden ingesteld. Een bejaarde inwoner van Limmen werd door een witte hohd in zijn been gebeten. Hij heeft zich onder doktersbe handeling laten stellen. Het komt nog al eens voor dat honden agressief zijn en soms zonder reden bij ten. Wij willen de eigenaren van honden erop wijzen dat indien hun hond wel eens.wil bijten, zij er voor dienen te zor gen dat dit niet meer voorkomt. Bij her haaldelijke klachten zal eventueel tot muilkorven kunnen worden overge gaan. De eigenaar blijft verantwoorde lijk voor het gedrag van zijn/haar hond. In de nacht van 4 op 5 maart werden uit een woning aan de Dusseldorperweg te Limmen geld en cheques, alsmede enke le goederen weggenomen. De daders zijn vermoedelijk binnengekomen door het slot van de achterdeur te ontsluiten. Tevens werden in de nacht van 4 op 5 maart twee inwoners van Limmen door twee jongens mishandeld. Een onder zoek is door de politie gestart. Openingstijden bureau Limmen: maan dagmorgen van 9.00 - 12.00 uur en don derdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMEn - De 21e ronde van Vrede- burgs onderlinge competitie leverde slechts één verrassing op. Dat was de manier waarop T. Schut koploper J. Krijt voor de voeten wist te lopen. Het resultaat was een niet verwachte remise. Veel kwaad doet dit de aanstaande club titelhouder evenwel niet. Hij kan een stootje velen. In de B-groep blijft N. Hageman goed scoren. Ditmaal was M. Zuurbier zijn slachtoffer. De overige resultaten zijn: A: T. Morcus - M. v.d. Himst 1-0, G. de Graag - P. v.d. Heijdt 0-1, A. Dui- kersloot - H. de Goede 0-1, G. Haf kamp - J. Limmen 1-0, I. Oudeboon - T. Al 1-0, P. Vlaar - P. de Waard 0-1, K. Aafjes - G. Hes 0-1. B: R. Hooijboer - O. Kaandorp 1-0, R. Lammers - P. Vessies 0-1, R. Bakkum - F. Nijman 1-0, R. Morcus - G. Kaan dorp 1-0 (regl.), B. Min - D. Kerkhof rem. AANMELDING LEERLINGEN LIMMEN - Voor het schooljaar 1990-1991 kunnen ouders hun kinderen aanmelden voor het roomskatholiek ba sisonderwijs in Limmen op donderdag 8 maart tussen 19.00 en 20.00 uur. Voor de westzijde kan men terecht in de Pax Christischool, Hogeweg 55; voor de oostzijde is dat de Dusselhoek, Lage Weide 2. .'IJ WH' Zaterdag 10 maart Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.30 en 11.00 uur. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tussen 10.00-12.00 uur. Maria-Lidw.inaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Tevens huis-aan-huis actie tussen Pastoor van Muijenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Wester weg. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Ook lompen. Halen op verzoek: 332063. V rijdag t/m maandag Hockevereniging De Terriërs, kantine sportcomplex Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: iedene laatste zaterdag van de maand na telefonische opgave op nummer 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tij dens de schooluren (8.30-15.15 uur). Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren (8.45-15.30 uur). Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen. 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek; 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordsphool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 8