I A Nu 10% korting VAN OS MODE Een goede raad: Stem /Mascotte Wie let er opde kleintjes? NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN A. J. VOS Verbouwingsongemak op de nieuwe collectie. Centerdisc: muzikale aanwinst Geef uw stem aan het VVD-TEAM Voor Heiloo natuurlijk! C. HACHMANG HEILOO STEMT LIJST 3 - JAN B0RSJES Forum over huisvesting en jongerenwerk bij JC Buk Buk JC BUK BUK POLITIEK FORUM Koperen koepel in gouden glans Volgende week huuradres van de „Geit" Wij luisteren voor, op, en na 21 maart naar u! Cvenementenagenda 55e JAARGANG NO. 11 - 14 MAART 1990 Ans Willemse-van der Ploeg (zie blz. 7) Jè .v J 1 Kies 21 maart I voor lijst 2 VMHr mê SAMEN VERANTWOORDELIJK Op 21 maart zijn de gemeenteraads verkiezingen. Een kans voor u om uw stem te laten horen en te kiezen voor een partij die naar u luistert. Een partij, die net als u een actief ge meentebeleid wil. Op vele gebieden: onderwijs, emanci patie, volksgezondheid, volkshuis vesting, milieu, verkeer, ruimtelijke planning. Een partij, die actief opkomt voor groeperingen die achtergesteld zijn. Zure zuivel': goed voor u! organiseert op donderdag 15 maart, aanvang 20.00 uur, een Laat jouw mening horen, stel je vragen aan woordvoerders van de politiek in de gemeente Heiloo op donderdag 15 maart BRUNOGEBOUW Wij nodigen u uit MORGEN DONDERDAG 15 MAART doorlopend van 10.00 uur tot 17.00 uur voor een flitsende presentatie van de nieuwe voorjaars-kollektie. U bent van harte welkom: OPENINGSTIJDEN: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Advertenties en administratie Uitkil Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren I ,e bere'ken onder nummer 072-330175. iHglHI Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) V J Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. 1 Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. m Makelaar Taxateur o.g. hypotheken °°P|H, Postbus95.1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN NVMf Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES I Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. af of het niet mogelijk is om moderne onderwijsvormen te combineren met traditionele waarden die blijkbaar zeer belangrijk zijn in het voortgezet onderwijs. De leerlingen zouden minstens d^ eerste drie jaar bij elkaar moeten blijven, het liefst nog in hetzelfde lokaal. De klasse mentor moet dan voldoende uren met zijn klas kunnen werken om een relatie met zijn leerlingen op te kunnen bou wen. Verantwoordelijkheid voor het ei gen klaslokaal en zich verantwoordelijk voelen voor de hele school vermindert het vandalisme. Prestatie mag Kinderen voelen zich goed als er eisen aan hen worden gesteld. Het welzijn van de leerlingen neemt dan zelfs toe. Gebleken is dat bij een goede thuissitua tie en bij een goede sfeer en begeleiding op, school hogere eisen aan leerlingen kunnen worden gesteld. Dat de ouders het initiatief van de Kennedy-mavo hebben weten te waar deren bleek wel uit de vele vragen en reacties uit de zaal. Het team van de school zal de aanbevelingen van Dr. Compernolle trachten te verwerken in het schoolwerkplan. PvdA GESPREKSAVOND MET DE POLITIEKE PARTIJEN HEILOO - Volgende week woensdag worden de verkiezingen voor de ge meenteraad gehouden. In de Uitkijk post en via andere publikaties laten de politieke partijen weten, wat zij de ko mende vier jaar van plan zijn. Maar ook tijdens openbare avonden kan een ieder vernemen wat de plannen zijn. Vanavond wordt zo'n avond gehouden op initiatief van de oecumenische werk groep conciliair proces Heiloo. De avond vindt plaats in de zaal van de ge reformeerde kerk aan de Noorder geeststraat en begint om 20.15 uur. Alle partijen, die aan de verkiezingen vol gende week deelnemen, zijn van de par tij. De VVD is vertegenwoordigd met Juup Wuijster-Schuddeboom en Cees Knijnenberg, het CDA met Ans Willemse-van der Ploeg en Jan Visser, de PvdA met Jan Borsjes en Joan van Baarle. Namens Heiloo 2000 komt Tom ten Hoope, voor Groen Links spreekt Arend Pleizier en D66 is er in de per soon van lijsttrekker Hans van Halem. Een ieder is welkom tijdens deze open bare gespreksavond. HEILOO - De gesprekken over 'vergif tigde melk' zijn de laatste weken niet van de lucht. De problemen met de vuil verbrandingsinstallaties in Alkmaar en Zaandam zijn algemeen bekend. Door te veel uitstoot van schadelijke stoffen is de melk van boeren, die in de nabij heid van deze installaties werken, besmet geraakt, onder andere met di oxine. Nu is het zo dat dioxine zich vooral verbindt met de vetten in de melk. Een groep zuivelprodukten, die minder gevoelig zijn, bestaat uit de zure melkprodukten: karnemelksepap, gor tepap, yoghurt, karnemelk., kwark, Bul gaarse yoghurt, Biogarde en Umer. De basis vormt melk, waaraan zogehe ten melkzuurbacteriën worden toege voegd, waardoor melksuiker wordt om gezet in melkzuur. De verzuring van melk is op zich een natuurlijk produkt. Zure melkprodukten zijn iets langer houdbaar dan niet-zure, doordat het aanwezige zuur de groei van ongewenste bacteriën remt. Na verloop van tijd wórden zure melkprodukten echter ook door' schimmels en gisten aangetast. Zure melkprodukten leveren net als melk vooral eiwit, kalk en B-vitamines. Mensen, die overgevoelig zijn voor lac tose (melksuiker) kunnen de zure pro- dukten meestal goed verdragen. Omdat in Nederland te veel vet gebruikt wordt, raadt het Voorlichtingsbureau voor de Voeding aan vooral halfvolle of magere produkten te gebruiken. Het brede scala van zure melkproduk ten vindt u in het assortiment van de rij dende winkels van Zuivelservice Heiloo. Zie ook de advertentie op pagina 3 rechtsonder. HEILOO - Jongeren en politiek, aai is wat er voor morgenavond op het pro gramma staat bij jongerencentrum Buk Buk. Vanaf 20.00 uur zullen kandidaten van alle politieke partijen hun mening laten horen over een tweetal onderwer pen, waarmee jongeren veel te maken hebben: huisvesting en jongerenwerk. Maar natuurlijk zijn ook anderen wel kom. Iedereen die wel eens wil weten hoe de raadsleden-in-spé de gemeente Heiloo 'jong' willen houden kan don derdag naar de verschillende meningen komen luisteren of daarover vragen wil stellen is natuurlijk welkom. Na een inleidend deel zullen de leden van het forum spreken over een drietal stellingen: - De bevolking van Heiloo vergrijst en neemt in aantal af. Speciaal jongeren verlaten de gemeente. Tendele vanwege studie of werk, maar ook wegens het ontbreken van betaalbare woonruimte en bijvoorbeeld uitgaansmogelijkheden als een disco. Wat wil 'de politiek' gaan doen voor jongeren om daarin verande ring te brengen? - Sinds de verbouwing van het Bruno- gebouw in 1985 is de gemeente bezig met het opstarten van professioneel jon gerenwerk naast bestaande organisaties. Sinds enige jaren zelfs onder directe lei ding van de gemeente. Momenteel wordt voor de derde keer hiermee be gonnen. Heeft de gemeente gelet op de vele en langdurige aanloopproblemen de plank mis geslagen? Is het geen tijd voor een andere benadering dan wel een andere organisatie? - Bij professioneel jongerenwerk wordt de nadruk vaak gelegd op hulpverle ning, dienstverlening en het geven van informatie, ook in Heiloo is dat in de politieke programma's te lezen. Maar kan open jongerenwerk niet net zo goed leuk zijn? Bijvoorbeeld op cultureel ge bied: muziek, film theater. Waarom wordt jongerenwerk niet veel meer ook vanuit de (re)creatieve sfeer benaderd? Jongerencentrum Buk Buk hoopt dat veel jongeren en anderen morgenavond (15 maart, aanvang 20.00 uur) naar het Brunogebouw zullen komen voor de fo rumavond. Dan weten de politieke par tijen in ieder geval hoe jongeren denken en kunnen jongeren de plannen van de partijen naar waarde schatten op deze terreinen. Openbare Bibliotheek In het kader van de Boekenweek 1990 houdt de schrijfster Margriet de Moor op woensdag 21 maart een lezing in de bibliotheek. De aanvang is 20.00 uur, toegangskaarten a 2,50 zijn verkrijg baar in de bibliotheek. Stedelijk Museum In het stedelijk museum Alkmaar is tot en met 29 april de expostie 'Een Hol landse Tentoonstelling' te zien: een reis door al dan niej bestaande landschappen. Conciliair Proces Woensdag 14 maart: openbare gesprek savond met de politieke partijen van Heiloo, aanvang 20.15 uur in de gere formeerde kerk aan de N oordergeeststraat Alleenstaande ouders Woensdag 14 maart: open avond van het Fiom-buro voor alleenstaande ou ders met als thema 'vakantie voor al leenstaande ouders', aanvang 20.00 uur op het adres Van der Meijstraat 6, Alk maar. Inlichtingen: 072-118812. Forum bij Buk Buk Donderdag 15 april: in het Brunoge bouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo (ingang achterom) organiseert jongerencentrum Buk Buk een politiek forum met als onderwerpen huisvesting en jongerenwerk. Alle partijen zijn aan wezig. Aanvang 20.00 uur. Onderwerpen: HUISVESTING VOOR JONGEREN Te weinig woningen met een betaalbare huur: dat moet anders! - JONGERENWERK IN HEILOO: Valt er Heiloo wel wat te beleven? Pastoor van Muijenweg - Heiloo INTERESSANTE LEZING OP DE KENNEDY-MAVO HEILOO - Een respectabel aantal van ruim 160 belangstellenden had gehoor gegeven aan de uitnodiging van de Kennedy-mavo om een informatie avond te bezoeken over stress bij leer lingen en volwassenen. De aula van de school was tot aan de laatste plaats gevuld en Dr. Th. Com pernolle wist zijn gehoor te boeien met veel informatie en sappige anecdotes in een vriendelijk klinkend Vlaams dialect. Dr. Compernolle ziet de school evenals het gezin als de natuurlijke omgeving van het kind. Een gebeurtenis op school is vaak de bekende druppel in een stress situatie. Dat kan allerlei reacties oproe pen vanaf kleine klachten als buikpijn tot ernstiger vormen als slaap- en eetstoornissen, depressies, schoolfobie, spijbelen enz. Stress is altijd het resul taat van de situatie thuis èn op school. Examenangst kan b.v. tot de thuissitua tie te herleiden zijn, omdat men dan te hoge verwachtingen heeft en een te gro te druk op het kind legt. Maar de school kan ook fungeren als de laatste stro halm waar het kind zich aan vast kan klampen. Eén leerkracht waar de leer ling een goede relatie mee heeft kan van groot belang zijn. Een goed functione rend klasse-mentoraat moet in elke school prioriteit nummer één zijn. Wat is stress? Dr. Compernolle ging vervolgens in op de aard van het verschijnsel stress. Hij heeft ontdekt dat dieren en mensen er totaal verschillend op reageren. Het ver schil zit hem in de beoordeling van de si tuatie. Sommige mensen leven bij stress juist op en leveren hun beste prestaties, anderen voelen het als een bedreiging. Daarbij reageren we nog als de oer mens, aldus Dr. Compernolle, een oer mens op een bureaustoel. Om de jonge mens weerbaarder te ma ken voor stress pleitte de spreker voor het instandhouden van de klas. Steeds wisselende samenstellingen van groepen werkt niet bevorderend. Hij vroeg zich Enkele weken geleden werd de middenstand van Heiloo uitgebreid met Centerdisc, een sfeervolle zaak voor de muziekliefhebbers. In het pandje op de hoek van het Slimpad en de Heerenweg treft men een uitgebreid as sortiment compact-discs tegen scherpe prijzen. Daarnaast kan men er ook terecht voor de aanschaf van cd-apparatuur en is er voor de klanten een koffie- en luisterhoekje. Centerdisc maakt een intieme indruk door de mengeling van eigentijdse kleuren en nostalgische voorwerpen, zoals een originele jukebox. De moeite van een bezoekje meer dan waard. De kapel van het Psychiatrisch centrum Sint Willibrord. HEILOO - Het psychiatrisch centrum St. Willibrord heeft een zeer mooie ka pel. Deze koepelkerk viert thans haar gouden feest. Óp 30 maart zal het vijftig jaar geleden zijn, dat Mgr. J.P. Hui- bers, bisschop van Haarlem, de kapel consacreerde. De kapel is toegewijd aan Onze Lieve Vrouw van Lourdes de patrones van de broedercongegratie, die dit centrum in 1929 heeft gesticht. Het mooie bouw werk werd ontworpen door de architek- ten Ir. H.J.W. Thunissen en J.H. Hen dricks. Het aannemersbedrijf P. Bot uit Heerhugowaard bouwde het geheel, ter wijl de heer W.J. Linsen als opzichter fungeerde. Iedereen die geïnteresseerd is in de ka pel, met haar mooie vormgeving, fraai beeldhouw- en siersmeedwerk en glas in lood ramen met hun rijke iconografie, kunnen de tentoonstelling bezoeken, die voor deze gelegenheid zal worden inge richt. Middels foto's en uitstalling van divers liturgische gebruiksvoorwerpen zal een overzicht van bouw en gebruik van deze kapel gegeven worden. Op de tentoonstelling zullen mensen aanwezig zijn, om u uitvoeriger te infor meren over de rijke symboliek welke door de beeldende kunstenaars tot uit drukking is gebracht. Via een korte vi deoband gaat men even terug naar het 'rijke roomse leven'. De tentoonstelling wordt geopend op vrijdag 30 maart om 15.00 uur en zal dan geopend zijn tot 18.30 uur. Verder zal deze te bezichtigen zijn op zaterdag 31 maart van 14.00 tot 17.00 uur; op zondag 1 april is er om 10.30 uur een plechtige eucharistieviering, waarna de tentoonstelling open is tot 12.00 uur. Daarna van 14.00 tot 17.00 uur. Zater dag 7 april van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 8 april van 14.00 tót 17.00 uur. De toegang tot de tentoonstelling is ge heel gratis en iedereen is van harte welkom. Stationsweg 85, 1851 LJ Heiloo HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB HEILOO - De clubavond op dinsdag 6 maart in het Open Huis was gewijd aan het bespreken van door de leden meege brachte foto's. Opvallend was, dat er deze keer vrijwel alleen kleurenfoto's werden ingeleverd, terwijl zwart-wit toch heel artistiek kan zijn. Een breed scala aan onderwerpen passeerde de re vue. Zoals microfoto's van uitgekristal liseerde chemicaliën, hetgeen prachtige abstracte kleurenbeelden oplevert. Maar er waren uiteraard ook land schappen en ook een enkel portret. D.e discussie bracht voor de makers weer leerzame aanknopingspunten ten aanzien van opnamestandpunt en com positie. Vooral het voorkomen van sto rende elementen in het beeld, die de concentratie op het onderwerp nadelig beïnvloeden is een nogal eens voorko mend euvel. Door echter veel foto's te zien en te bespreken leer je het steeds beter zien, met als gevolg betere en meer bevredigende resultaten. Na afloop maakte de voorzitter de aan wezigen nog attent op de mogelijkheid om per lid 2 foto's in te leveren bij de clubsecretaris voor een fotobespreking in rayon-verband De V.V.D. heeft niet alleen een goede lijsttrekker, maar een heel team van kundige kandidaten. V.l.n.r. J.K. Alma, Anne Marie Geerling, Ernest ten Hacken, Gerrit Jan Stokreef, Juup Wuijster, Henk Post, Janneke Cahn, Tom Knijff. Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 R. DIETERS, KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN AKERSLOOT - Burgemeester N.P.M. Schoof was vrijdagmiddag even terug in zijn vertrouwde Akersloot, om de heer R. Dieters uit Heiloo in het Motel de versierselen behorende bij de ridderorde van Oranje Nassau uit te reiken. Vanaf 1986 was de heer Dieters werk zaam bij Koninklijke Tufton, daarvoor bij weegschaalproducent van Berkel. Dieters heeft zijn kennis en inzet aan veel bedrijven en instanties ten dienste gesteld. Burgemeester Schoof schetste hem als volgt: ,,Een belangstellenden, interessante, geïnteresseerde boeiende, persoonlijkheid met een grote persoon lijke inzet". De heer H. Vlam, commissaris van Tuf ton was trots op de onderscheiding van Dieters: „De glans die van een Konin klijke onderscheiding uit gaat geeft ook wat licht af aan Tufton". Om de vele gasten in de gelegenheid te stellen Dieters en zijn echtgenote te feli citeren was er nog een receptie. NATUURWANDELING HEILOOËR BOS HEILOO - Op zondag 18 maart houdt het Instituut voor Natuurbescherming seducatie (IVN) afd. Nrd. Kennemer- land, haar maandelijkse rondleiding voor belangstellenden in het Heilooër Bos. De wandeling duurt anderhalf uur en begint om 11.00 uur vanaf de Katten- berg (aan de Kennemerstraatweg in het bos) en wordt geleid door ervaren na- tuurgidsen. Extra informatie is te krij gen op 072-331588. Het IVN-bezoekers- en natuurstudie centrum in het Parnassiapark in Bergen aan Zee (eerste weg links), is elke zon dagmiddag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1