21 maart CDA HUmmer (Scmeenscfiap TV Dampegheest teleurgesteld over handelwijze van B& W Stormachtig slot carnaval Politiek café met André Valkering Agenda Limmen Agenda limmen UITKIJKPOST 14 MAART 1990 Arie van Noord Henk Dekker José Nuijens Kees Pepping Huub Kramer CDA SAMEN VERDER VOOR LIMMEN LIMMEN - Dit is de laatste keer voor de gemeenteraadsverkiezingen dat u de parade van de politieke partijen in de Uitkijkpost tegenkomt. Volgende week woensdag hebt u het voor het zeggen. Wellicht is het u ook opgevallen dat er een behoorlijke mate van overeenstem ming is. Een beter gemeentehuis, zorg voor het milieu, behoud van het zwem badje, een bedrijventerrein, een winkel concentratie en nog een aantal zaken die elke partij - ook het C.D.A. - graag ge realiseerd wil zien. Allemaal zaken die goed zijn voor Lim- men. U had toch zeker ook niet ver wacht dat er partijen aan de verkiezin gen zoudpn deelnemen die niet-goede dingen voor ons dorp zouden willen? Neen, in dat opzicht kan geen enkele partij claimen meer dan een andere zich voqr Limmen te willen inzetten. In de artikelen van het C.D.A. hebben wij niet veel aandacht besteed aan wat wij allemaal zouden willen. Ten eerste niet omdat nu niet te overzien is of alles financieel wel haalbaar is. Je moet geen dingen gaan beloven die straks niet haalbaar blijken te zijn omdat er geen geld is. Bovendien weten wij dat alle partijen ongeveer hetzelfde willen om dat ze allemaal goede contacten in het dorp hebben en weten wat er onder de bevolking leeft. Het C.D.A. heeft u de afgelopen weken wel laten kennismaken met de mensen die het straks in de nieuwe gemeente raad moeten gaan doen. In de moeilijke financiële situatie waarin 'de gemeente verkeert, vindt het C.D.A. het vooral belangrijk dat er goede kwaliteit in de nieuwe raad komt. Mensen die met el kaar willen en kunnen samenwerken. De CDA-ploeg is een team waarin vrij wel alle kwaliteiten aanwezig zijn en dat al jarenlang goed met elkaar samen werkt. Bovendien kan dat team gebruik maken van de mensen en kennis die in de landelijke CD A-organisatie beschik baar zijn. Dat kan soms goed van pas komen. Denk maar aan het niet door gaan van de dreigende herindeling. Kijk eens goed naar de kandidaten (er woont er vast wel één bij u in de buurt). Met dit CDA-team willen wij graag het karwei van ons zelfstandig Limmen aanpakken. U kunt ons daarbij helpen! Daarom op 21 maart: C.D.A. voor een nuchter bestuur met verstand van Limmen! LOKAAL LIBERAAL NEGENTIG LIMMEN - Gelijktijdig met de Uitkijk post ontvangt u deze week een VVD- brochure in de vorm van een raambiljet. Aan de achterzijde van het biljet ziet u een foto van alle kandidaten voor de raadsverkiezingen van 21 maart. Elders in deze krant treft u tevens een adver tentie aan waarin wij ook de kandidaten per foto kenbaar maken. Lokaal Liberaal Negentig is de Lei draad Gemeenteprogramma 1990-1994. Deze leidraad is gehanteerd bij het sa menstellen van het programma, af gestemd op de situatie zoals deze voor Limmen geldt. Wij meldden het u reeds eerder: de fi nanciële positie van de gemeente Lim men is niet bepaald rooskleurig te noe men. De VVD zal er de komende jaren alles aan doen om onze financiële basis te verstevigen. Wij en u willen immers die voorzieningen die wij hebben gaarne ook handhaven. Juist daarom hebben wij ook 21 maart UW stem nodig. Wij beschikken over een gedegen financiële kennis binnen onze fraktie en willen ook u daarvan mee laten profiteren. Met gezamenlijke inspanning moeten wij er voor zorgen dat er de komende jaren snel orde op financieel gebied komt. Dat betekent tevens dat de burger, u dus, ook steeds geïnformeerd dient te zijn en blijven omtrent het financieel beleid van uw gemeentebestuur. De om gang van de overheid met de burger kan binnen onze gemeente ook nog sterk VVD-lijsttrekker Kees Kroone. verbeterd worden. Wij zullen ons sterk maken voor een betere behandeling van brieven, verzoeken e.d. Verschillende malen hebben wij het funktioneren en handelen van B W aan de orde gesteld en met succes bepaalde zaken voor de burgers geregeld. Openheid van bestuur is uiterst belang rijk voor een juiste besluitvorming. De burger dient in een vroeg stadium be trokken te zijn bij datgene wat in ons dorp gebeurt. De burger moet de weg nog meer dan voorheen weten te vinden naar een der raadsleden, maar ook omgekeerd. De VVD is er voor iedereen, ook voor u. Daarom 21 maart zeker weten! Lijst 3: Kees Kroone en nog vijf uitstekende kandidaten. LIMMEN - In het kader van de gemeen teraadsverkiezingen organiseren de ge zamenlijke politieke partijen in Limmen op vrijdag 16 maart een politiek cafe in cultureel centrum Vredeburg. Om de kiezers in een gemoedelijk sfeert je kennis te laten maken met de kandi daten voor de gemeenteraadsverkiezin gen zal het politiek cafe muzikaal wor den omlijst door pianist André Valke ring. Waarnemend burgemeester van 't Kaar zal de avond openen. Daarna zullen de Limmer partijen door intervieuwer Cees de Ruijter aan de tand worden gevoeld over hun plannen met Limmen. Uiteraard zullen daarbij echte Limmer zaken aan de orde komen zoals een bedrijventerrein, de grondpo- litiek, een nieuw raadhuis, de financiële perikelen, concentratie van winkels, enz. Ook kiezers die dat willen zullen in de gelegenheid zijn de partijen vragen te stellen. Op grond van hetgeen tot nu toe is gepubliceerd mag ook verwacht wor den dat de partijen elkaar over en weer het nodige zullen ontlokken. De aanvang van het politiek café in Vre deburg is om half negen. De toegang is gratis. Iedereen is welkom. Nadere inlichtingen: H.G. Dekker, Westerweg 26, Limmen, tel. 02205-2217. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE LIMMEN LIMMEN - Geboren: Sabine Catharina Maria, d.v. G.C.M. Pirovano en C.E.M.A.M. van Diepen. Lauretius Ni- colaas, z.v. N.J.M. Zomerdijk en H.C.T. Pepping. Paul Vincent, z.v. J.J. van der Werf en A.C.M. Wildoër. Nicolaas Jacobus, z.v. P.J. Comman deur en C.C. Stuifbergen. Oud papier Zaterdag 17 maart: inzameling van oud papier aan de oostkant van Limmen t.b.v. De Dusselhoek. DE LIMMER-GEMEENSCHAP IS ER VOOR DE LIMMER GEMEENSCHAP LIMMEN - De politieke partijen heb ben zich aan de vooravond van de ver kiezingen weer aardig geroerd. De wijze van besturen werd uitgelegd, hele partij enprogramma's doorgesproken en spel- deprikken uitgedeeld. De Limmer- Gemeenschap heeft geen behoefte aan verdere toelichting op deze zaken, onze campagne duurt vier jaar. Waarom kiest u voor een plaatselijke groepering als de L.G.? De L.G. is niet gebonden aan een landelijke politieke partij en is als zodanig geen verant woording schuldig aan een organisatie van buitenaf. Daar zit dan volgens som migen een negetieve kant aan. Wij zou den niet kunnen terugvallen op een lan delijk organisatie. Niets is minder waar. De Limmer-Gemeenschap is natuurlijk lid van de VPPG. de Vereniging van Plaatselijke Politieke Groeperingen. Een landelijk orgaan, dat ons adviseert en niet dwingend voorschrijft. Het positieve van onze groepering, is dat wij daardoor flexibel zijn, ruimte biedend voor plaatselijke problemen, gebaseerd op wat de bevolking wil. Zo dicht mogelijk bij de burgers dus! Dit is juist één van onze grondbeginselen. Niet kiezen voor één van de traditionele beginselen noemt men kleurloos. De LG. kiest voor democratie. Wij ko men niet op voor één deelbelang; nee, wij komen op voor alle belangen. Wie zich hierdoor laat leiden, kiest niet spel voor een politieke partij, maar kiest voor een plaatselijke groepering. Een groepering die tegenstrijdige belangen tracht te overbruggen. Dat is de LG ten voeten uit. De plaatselijke politiek dient niet gebruikt te worden als middel om de landelijke positie te versterken. Natuurlijk kunnen ook wij niet om be paalde hoofdlijnen van het Rijk en de Provincie heen. Daarnaast heeft de Ge meente een eigen autonomie. Ze heeft Ber Hes. een eigen "huishouding" die ze naar ei gen inzicht kan regelen. Wij als LG stemmen ons af op specifiek plaatselijke problemen of invloeden van buitenaf op onze gemeente (vuilverbranding bv). In een voorgaande artikel noemde ik u reeds onze aandacht voor het milieu. Namelijk de herziening en verbetering van het diepriool achten wij van belang. Het oppervlaktewater in Limmen dient niet nog meer vervuild te worden. Onze zorg gaat uit naar de agrariërs, naar de watersporters etc. Bij milieuzaken den ken wij ook aan landschapsontsiering en vernietiging. Helaas is bij het ter perse gaan van dit artikel de financiële situatie van de ge meente Limmen nog niet aan ons be kend gemaakt. Een gevoelige, bovenal pijnlijke kwestie die in alle openheid naar de bevolking moet overkomen. De LG wil hier graag mee naar buiten ko men, maar dan wel met de juiste cijfers en toelichting en niet met gefingeerde bedragen, dat zou de onrust alleen nog maar vergroten. Samengevat: tenslotte zijn wij van me ning dat de Limmer-Gemeenschap er is voor u allen. PARTIJ V.D. ARBEID LIMMEN De gemeente Limmen financieel aan de grond! LIMMEN - Hoe is dat nu mogelijk zult u denken. Vier a vijf jaar geledenIn derdaad u heeft gelijk, toen was er niets over te horen. U zult zich ongetwijfeld afvragen, hoe dit allemaal mogelijk is. Hoe heeft dit zover kunnen komen. Of is dit misschien een verkiezingstunt? Het was de fractie van dè P.v.d.A. al een hele poos duidelijk dat het de ver keerde kant opging. Om op uw verba zing en vragen een antwoord te geven, heeft de P.v.d.A., vanaf l-2-'88, zowel schriftelijk als mondeling, burgemeester en wethouders gevraagd dit maar eens uit te leggen. Dit is ook meerdere malen toegezegd, alleen helaas nooit nagekomen. De P.v.d.A. heeft zelfs naar het zware middel van een motie moéten grijpen om burgemeester en wethouders op te dragen dit te doen. Deze motie is in de raadsvergadering van 4-2-'90 gesteund door alle fracties. Burgemeester en we thouders werd daarin opgedragen voor 15-3-'90 u hieroverr in duidelijke en be grijpelijke taal uitleg te geven. De P.v.d.A. heeft haar ideeën over hoe dit tekort ontstaan is. Het is echter aan de collegepartijen CDA en Limmerge- meenschap om samen met burgemeester en wethouders hier duidelijkheid over te geven. De P.v.d.A. vindt dat juist nu de kiezer weer gaat bepalen welk beleid er straks gevoerd gaat worden, de kiezers het volste recht hebben goed geïnformeerd te zijn. De P.v.d.A. heeft begrip voor het feit dat het niet eenvoudig is de kie zer hierover te informeren. De P.v.d.A. wil echter niet het bos ingestuurd wor den met de opmerking dat dit niet haal baar is voor 15-3-'90. Zeker niet als wij dit al vanaf l-2-'88 regelmatig gevraagd hebben. Zoals het ernaar uitziet zal u niet voor de verkiezingen van de gemeenteraad op de hoogte zijn van de gemeentelijke huishoudbeurs. Mocht deze voorlich ting u voor 15-3-'90 nog wel bereiken, dan hebben burgmeester en wethouders voldaan aan de motie en kunt u als kie zer gaan bepalen hoe het verder moet met ons aller Limmen. Wij wensen u op 21 maart veel wijsheid. U weet het, lijst 4, Partij van de Arbeid! TAMBOEROPLEIDING BIJ DRUMBAND EXCELSIOR LIMMEN - Reeds in de voorgaande edi tie van dit blad is aangekondigd dat de drumband Excelsior uit Limmen weer begint met een nieuwe opleiding voor tamboers. Aangezien een aantal poten tiële leerlingen dit waarschijnlijk is ont gaan willen wij hiervan nogmaals mel ding maken. Trommelen is een fijne hobby en in Limmen een belangrijk onderdeel van de muziekvereniging. De lessen worden gegeven in een prettige en ontspannende sfeer. Degenen die belangstelling heb ben, kunnen altijd even langs komen om kennis te maken met deze vorm van muziekbeoefening. U bent welkom op maandagavond, repetitie senioren van 19.15 uur tot 20.45 uur of op donderda gavond, repetitie jeugd van 18.45 uur tot 20.15 uur. De vereniging zorgt voor het instrument en later het uniform. Van de leden wordt dus, behalve de in zet en de contributie geen grote investe ring gevraagd. De nieuwe opleiding start op maandag a.s. en wordt gegeven iedere maandaga vond vanaf 19.00 uur in het gebouw van de muziekvereniging aan de Schoolweg. SPORTPROGRAMMA IN SPORTHAL 'D' ENTERIJ Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 16 maart Postiljon-Hugo Boys de Waag-Sys Quick Boys MCA-Hoorns Veerhuis Wouters verz.-Duinranders van Beek Occ.-Sprenkeling 18.45 19.35 20.25 21.15 22.05 18.45 19.25 20.15 21.05 21.55 5-3 4-2 6-2 5-4 Maandag 19 maart d'Enterij-Wouters vers. Midway Racing-APSOV 13 Balcken-de Bascule Ayildiz sport-Kooy Schoenen Sasburg-Altamira Bedrijfsvoetbal Uitslagen zat. 10 maart Motaal-Sunset Zonneveld-Lute P. Bakker-Zomerdijk Polypreen-'t Achterom Programma zaterdag 17 maart Polypreen-Zomerdijk 19.30 uur G.P. Groot-'t Achterom 20.14 Zonneveld-Driessen 20.58 Bleek er Boys-Lute 21.42 Volleybal 20 maart Oranje Wit-Zuid Wester, heren 20.10 Woldhuis-de Schulp, heren 20.10 Oranje Wit 1-Katapult 2 dames 21.20 Oranje Wit 1-Katapult 1 heren 21.20 Sportinstuif 50-plussers donderdag 15 maart van 14.00-15.30 uur voor dames en heren. Sportinstuif Voor jeugd en ouders op zondag 18 maart van 14.00-15.30 uur diverse spor ten en van 15.30-16.30 uur zaalvoetbal. WERK VAN BAS VAN BUUREN IN RABOBANK LIMMEN LIMMEN - Bas van Buuren werd in 1955 in Overveen geboren. In 1969 ver huisde hij naar Limmen. Na de voltooi ing van zijn studie aan de Rietveld Aca demie in Amsterdam (1981) vervaardig de hij animatiefilms, vooral in opdracht van de N.O.S. Sinds 1984 wijdt hij zich geheel aan de vrije schilderkunst. Na eerdere tentoonstellingen is nu een klein overzicht van zijn werk te zien in het ge bouw van de Rabobank te Limmen. Van Buurens werk balanceert tussen abstractie en figuratie. Voor hemzelf bestaat er niet zoiets als 'de' werkelijk heid of de enige waarheid. Waarheid en werkelijkheid zijn cultuurgebonden, worden aangeleerd en kunnen ook weer verleerd of afgeleerd worden. Ieder in dividu probeert zich vanuit zijn eigen belevingswereld een beeld te vormen van alles buiten, zowel als binnen hem zelf. Figuratie is een afspraak, abstrac tie is een afspraak. Wat telt is de per soonlijke beleving van elke afzonderlij ke toeschouwer. De expositie is van 13 t/m 27 maart in de Rabobank Limmen. Openingstijden van de bank: 9.00 tot 12.00 en 13.30 tot 16.00 uur; vrijdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Op 10 maart vond er op de kruising Rijksweg-Westerweg een aan rijding plaats tussen twee personenau to's. De bestuurder van eéén der perso nenauto's had te laat in de gaten dat de voor hem rijdende personenauto stopte. Hij botste dan ook tegen de achterzijde van de voor hem rijdende auto. Mate riële schade was het gevolg. Op 11 maart botsten op dezelfde krui sing twee personenauto's tegen elkaar. Ook hier had de bestuurder van de ach terop komende auto te laat in de gaten dat de voor de hem rijdende auto stop te. Ook hier alleen materiële schade. De politie wil u er op wijzen om de par keerplaatsen binnen de gemeente Lim men op de juiste wijze te gebruiken. Het is niet toegestaan om aanhangwagens, caravans en boten op trailers langdurig (langer dan enkele dagen) op parkeer plaatsen of langs de weg te laten staan. Tevens dienen sloopauto's en auto's welke gerepareerd dienen te worden op zeer korte termijn van de weg verwij derd te worden. Gevonden voorwerpen: sleutelbos met ong. 10 sleutels, groene jas en een grijze cyperse poes, tas met school spullen. Openingstijden bureau Limmen: maan dag van 9.00 tot 12.00 uur en donder dag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. LIMMEN - TV Dampegheest is zeer te leurgesteld over de handelwijze van B W met betrekking tot het plan tot reali sering van een nieuw tennispark voor de onlangs opgerichte vereniging. Wat is er aan de hand? Daarvoor moe ten we eerste even terug in de geschiede nis. In verband met onvrede over de slechte sfeer op het tennispark de Voe- tel, mede als gevolg van een ernstig ver stoorde verhouding tussen TV Lim men/exploitant, hebben medio 1989 een aantal leden van die vereniging het initi atief genomen om een nieuwe tennisve reniging op te richten met als uit gangspunt tennissen op een eigen park. Na een gehouden ledenwerfactie, waar bij ruim 350 leden zich spontaan aan melden, was de oprichting eind septem ber een feit. Begin oktober werd het plan tot realise ring van een nieuw tennispark bij de ge meente ingediend. Aanvankelijk rea geerden B W positief en zegden toe dat zij het plan zo snel mogelijk in be handeling zoudennemen. Vanaf dat moment rezen er problemen: de door TV Dampegheest geopteerde lokatie op een van de voetbalvelden van VV Lim men, bleek op bezwaren te stuiten. Daarom stelden B W, bij monde van de wethouder sportzaken, voor het park direct achter het sportcomplex Dampeg heest te projecteren. Met dit voorstel kon het bestuur van TV Dampegheest instemmen. Op 15 no vember sprak de commissie'Welzijn zich nog eens unaniem uit voor de reali sering van een 2e tennispark omdat geen heil meer werd gezien in pogingen om de onverkwikkelijke situatie tussen TV Limmen en de exploitant op te lossen. Daarna werd formeel niets meer van de gemeente vernomen. In die periode deed B W echter wel voor de zoveelste keer verwoede pogin gen om TV Limmen en de exploitant tot elkaar te brengen; daarbij werd voorbij gaand aan wat in de commissie Welzijn was afgesproken (nl. realisatie van een nieuw tennispark). Langzamerhand begon bij TV Dampeg heest het idee post te vatten dat B W de plannen van de vereniging in de ijs kast wilden stoppen. Begin januari van dit jaar verzocht de vereniging aan B W om bespoediging van de behandeling van de aanvraag. Tegelijkertijd werd een ontwerp voor een tennispark op de nieuwe lokatie in gediend. Dit nieuwe ontwerp voorziet in COMPROMIS MET TENNISVERENIGING DE VOETEL LIMMEN - Op de valreep bereikte ons nog het bericht van wethouder R. Koe- lemey dat de gemeente Limmen een compromis bereikt heeft met de TV Limmen. De heer Boontje koopt 'de Voetel', waardoor een nieuwe verhou ding met de TV Limmen ontstaat. De gemeente zal de hogere baanhuur com penseren. Na lang (heel lang) praten hebben de partijen elkaar gevonden. Volgende week donderdag zal het in de raad komen. de realisering van 6 tennisbanen met een mogelijke uitbreiding tot 8 banen. Het verzoek werd door B W beantwoord met de mededeling dat afdoening van de aanvraag afhankelijk was van te voeren overleg. Welk overleg hiermee werd be doeld, werd niet vermeld. Ondertussen ging de lijmpoging van B W inzake TV /Limmen/exploitant onverminderd voort en mondde medio februari zelfs uit in een voorstel. Dit, hoofdzakelijk financiële, voorstel viel echter zeer nadelig uit voor TV Limmen (o.a. 10 jaar lang contributieverhogin gen van min. 5,00 per jaar excl. lasten voor het aantrekken van een trainer en voor verlichting, voorstellen voor sfeer verbetering worden niet eens gedaan.) Onlangs heeft TV Limmen B W dan ook laten weten niet met het voorstel in te kunnen stemmen. De zoveelste po ging was weer mislukt. In het voorstel van B W was echter ook een voor TV Dampegheest zeer be langrijke doch hoogst onplezierige be palingen opgenomen; n.l. dat de ge meente 5 jaar lan£ geen medewerking zal verlenen aan het totstandkomen van een 2e tennispark. Dit betekent dat TV Dampegheest minimaal voor 5 jaar bui tenspel wordt gezet. Het bestuur van TV Dampegheest voelt zich door deze handelswijze van B W flink in de boot genomen en hebben het gevoel nauwe lijks serieus te worden genomen. Gelukkig heeft echter de gemeenteraad beseft dat de door B W ingeslagen weg een heilloze is en heeft op eigen ini tiatief beide verenigingen en de exploi tant gehoord. Het bestuur van TV Dampegheest vertrouwt erop dat na ja ren van soebatten door het college de gemeenteraad tot een wijs besluit komt. Het carnaval wordt ten grave gedragen. LIMMEN - Terwijl de zuidwester storm op 27 februari het land geselde, vierden de Uylenspieghels stormachtig feest. In de volle feestzaal van parochiehuis St. Maaten was niet te merken dat ook maar iemand gevolg had gegeven aan de radio-oproep om alleen de straat óp te gaan wanneer dit strikt nodig was. De leden van de carnavalsvereniging trot seerden de storm om ook het slotbal van het zeer succesvol verlopen carnavalsei zoen mee te maken. Hun moeite werd beloond gedurende het feestelijke bal, met opzwiepende muziek van het kwar tet Poker gebeurde er weer van alles. Notaris Van Zanten verzorgde de derde en laatste trekking van de jubileumlote rij. De eerste prijs, een opafiets, ging naar Piet Dijkman, de tweede prijs, een draadloze boormachine, ging naar Mar- greet Denekamp en de derde prijs, een handmaaimachine, ging naar Hennie Hageman. Deze en ook de 37 andere prijzen zijn inmiddels bij de winnaars thuisbezorgd. Op de slotavond werd ook het nieuws bekend dat de vereniging het zeshon derdste lid had ingeschreven. Het is Er ik Zandbergen en deze werd uiteraard even in de bloemetjes gezet. In het le dental weerspiegelt het best de weer klank die de Uylenspieghels oogsten met hun activiteiten. Maar om klokslag 24.00 uur eindigde het carnavalseizoen. Prins Tijl VII dankte al diegenen die bijdragen had den aan dit schitterende seizoen en nam vervolgens afscheid. Hierna gingen de steken en capen in de glazen kist waarin het carnaval ten grave werd gedragen. Hiermee was het carnaval over, maar het feest ging nog een paar uur door. Op het hoogtepunt van dit feest werden de feestliederen waarvan op zaterdag 24 februari plaatopnamen waren .gemaakt uitbundig gezongen. Iedereen, ook de meer dan honderd leden die aan de op namen hebben meegewerkt, vragen zich af wat de Uylenspieghels met de plaa topname gaan doen. Alle Uylenspieg hels hullen zich in een groot stilzwijgen of zeggen het niet te weten. ,,Het zal wel met het vijfentwintigjarig bestaan te maken hebben" is een veel gehoorde opmerking. Bekend is wel dat de organisatie voor het jubileum, volgend jaar, al een jaar bezig is met de voorbereidingen. Vol gend seizoen zullen we het weten, maar daarvoor moeten we wachten tot 10 no vember. Tot zo lang alleen de herinne ring aan het afgelopen seizoen. De fo to's kunnen ons hier bij helpen. Ze han gen bij Gerard Lute in de etalage. De wijze van bestellen staat er bij vermeld. tmm Leden van het comitee Limmen 1250 jaar reiken de prijzen van de Noor- dermolenloop uit. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). I ndicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentralè). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 16.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw, S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te- lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en S. Hijlkema, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel auto matisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mans, Dusseldorperweg 103 (bovenzaal Parochiehuis), tel. 1519. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: dinsdag en donderdag 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. D. Jansen, Sportlaan 20. Inlichtingen (tuusen 18.00-19.00 uur): tel. 1776. AKTIVITEITEN IN DE WOLLEWEI LIMMEN - De Stichting Welzijn Oude ren Limmen heeft de bibliotheek van Limmen bereid gevonden om in het ka der van de boekenweek naar de Wolle- wei te komen. En dat gaat gebeuren op dinsdag 20 maart a.s. om 14.00 uur. De dames van de bieb zullen onder lei ding van Mevrouw Voigt een aantal in teressante boeken tonen, o.a. van diver se Noordhollandse schrijvers. Ook zal er gedemonstreerd worden met 'leeshulpmiddelen', zoals leesbrillen, loepen in diverse uitvoeringen en andere zaken, die kunnen bijdragen tot verho ging van het leesgenot van mensen waarvan het gezichtsvermogen achteruit gaat. Bovendien zullen de dames van de bibli otheek een kwisje organiseren, waaraan u desgewenst mag deelnemen. Al met al een leuke- en leerzame mid dag, waarvoor u van harte wordt uitge nodigd. Noteert u dus 20 maart op de kalender voor de biebmiddag. De muziekliefhebbers mogen alvast 3 april noteren. Dan loopt het tegen Pa sen en gaan we, zoals beloofd, de Pas siemuziek behandelen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 20