'Bmm DE KANDIDAATSTELLING g PvdA Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Honden aan de lijn! Verleende bouwvergunningen Nieuw bouwplan Volkstuin te huur Verkiezingen Voorbereidingsbesluiten Wat doet u met uw papier? Kennemerstraatweg nabij Alkmaar herstel fietspad Wijziging subsidieregeling oud papier UITKIJKPOST 14 MAART 1990 Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Gemeentehuis, Raadhuisplein 1 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Afdeling Openbare Werken Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van- 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Stichting Consument en Huishouding (p/a gemeentehuis) Voor informatie of advies bij vragen en/of problemen op financieel gebied; schuldhulpverlening. Spreekuren na afspraak: donderdag van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. Tel. donderdag 313185; op overige werkdagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt op 313183. Telefonisch spreekuur Vandalisme Bureau Welzijn (mevr. Roos) - tel. 313121. Iedere maandagmorgen tussen 8.00-12.00 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde ope ningstijden worden afgeweken. Nog steeds blijkt dat veel hondenbezitters zich niet houden aan het aanlijngebod voor honden. In deze tijd van het jaar is dit vaak oorzaak van schade door het opjagen van jongvee door loslopende hon den. Dit is natuurlijk een kwalijke zaak en een steeds terugkerende bron van ergernis voor de veehouders die hiermee geconfronteerd worden. Er wordt daarom nogmaals de aandacht op gevestigd dat in Heiloo een algemeen aanlijngebod voor honden geldt. HONDEN MOGEN ALLEEN LOSLOPEN IN DE DAAR VOOR AANGEWEZEN GEBIEDEN. IN HET RECREATIEGEBIED ZUIDERNEG TEN ZUID EN VAN DE ZEEWEG MOETEN HONDEN IN VER BAND MET JONGVEE EN BROEDENDE VOGELS VAN 1 JANUARI TOT 15 MEI AAN DE LIJN! Verdere informatie over de gebieden waar honden los mogen lopen en een kaartje waarop deze gebieden zijn aangegeven, kunt u krijgen bij de afdeling Algeme ne Zaken in het gemeentehuis en bij de rijkspolitie te Heiloo. Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: Oosterzijweg 44, G. Pepping, bouw garage Middelhof 16, J. Visser, vergroten woning Heerenweg 160, L. N. Keijzer, bouw garage De Blinkenlaan 22, R. A. Manoliu, vergroten woning Vredenoord 54, W. H. Kockelkoren, plaatsen dakkapel Baetenburg 38, D. I. de Haas-Meurs, vergroten woonkamer Ewisweg 10, F. W. Hoogeboom, vergroten woonkamer/keuken Groote Olven 9, R. Elte, plaatsen dakkapel De Oostkanter, Gemeentebestuur van Heiloo, bouw wijkonderkomen t.b.v. wijkvereniging Plan Oost. Mathijs Zonderhuisweg 1PTT, regio Noord-west, ge deeltelijk veranderen postkantoor Dokterslaan 14, Hr. Breed, vervangen garage/berging Rector Frederiklaan 25, J. M. van Onna, aanbrengen afdak De Omloop 24, Camping Heiloo BV, vergroten toilet gebouw. Deze bouwvergunningen en de bijbehorende tekenin gen liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Wer ken, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00-12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wan neer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouw zaken) worden gemeld, tel. 313170 of 313166. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken be kend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan de heer P. A. v.d. Weide voor de bouw van een woonhuis met garage op het perceel Kenne- merstraatweg 338 te Heiloo. Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behoren de stukken vanaf 15 maart 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovengenoemd bouwplan vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd bezwaren indienen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Te huur 1 volkstuin aan de Vlooiendijk. Inlichtingen tel. 313124. de uitslag Op 21 maart a.s. zal de uitslag van de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad van Heiloo vanaf 20.00 uur worden bekend gemaakt in de foyer van het "Open Huis". Er zullen televisietoestellen aanwezig zijn voor landelij ke informatie/uitslagen enz. Stemmen bij volmacht Mocht u volgende week niet in staat zijn te gaan stem men, dan kunt u overwegen iemand anders te sturen. De makkelijkste manier is dan het zogenaamde 'stem men bij volmacht': De oproepingskaart, die u inmid dels ontvangen heeft, kunt u meegeven aan een ge machtigde UIT HETZELFDE STEMBUREAU. Het is belangrijk dat u dat laatste nog even nauwkeurig con troleert op zowel üw kaart als die van de gemachtigde. En speciaal de mensen die hun stem kunnen uitbren gen in de Kennedy m.a.v.o. moeten even oppassen. In dit ene gebouw bevinden zich twéé stembureau'sü! Bent u ervan overtuigd dat u beide uit hetzelfde stem bureau bent, zet dan uw handtekening op de voorkant van de oproepingskaart. Ook degene die voor u gaat stemmen moet zijn of haar handtekening op deze kaart zetten. Deze gemachtigde mag deze stem(men) slechts uit brengen gelijktijdig met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem en hij/zij mag niet meer dan twee aanwij zingen/volmachten aannemen. Vaststelling uitslag De vaststelling van de uitkomsten van de stemming en de vaststelling van de uitslag zullen geschieden tijdens de openbare zitting van het hoofd- en centraal stem bureau in het gemeentehuis op 23 maart 1990 om 10.00 uur 's ochtends. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 1 maart 1990 heeft besloten te verkla ren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor de hieronder vermelde percelen, een en ander zoals dat op de bij de besluiten behorende kaarten gear ceerd is aangegeven en met een zwarte onderbroken lijn is begrensd: a. voor het grondgebied van de caravan- en zomer huisjesterreinen van de heren J. Keuning en J. G. M. Kaandorp aan de Westerweg, Slootens- laan en Groeneweg. b. het perceel Kennemerstraatweg 338. De besluiten liggen met de daarbij behorende tekenin gen voor een ieder ter inzage tussen 8.00 en 12.30 uur ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en wel vanaf 15 maart 1990 ('s middags na telefonische afspraak). Voor reacties: Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 Vorige week is al een mogelijkheid genoemd om de af valberg te verkleinen: statiegeldflessen kopen en glas naar de glasbak brengen. Deze week bespreken we een andere her-te-gebruiken afvalstof: papier. In Heiloo wordt bijna 1.000.000 kilo papier per jaar ingezameld. Dit gebeurt voornamelijk door scholen en verenigingen. Elders in deze krant vindt u wekelijks de plaatsen en inlevertijden daarvoor. Op deze manier worden heel wat kranten en tijdschrif ten hergebruikt. Het oud papier gaat naar de groothandel en wordt daar in balen geperst. Vervolgens gaan deze balen naar de papierfabriek. Hier wordt het papier opgelost, gerei nigd en vervolgens vermengd met pulp. Dit mengsel wordt geperst en gedroogd tot nieuw papier: voorna melijk karton, pakpapier, sanitair papier en krantenpapier. Hoewel er op deze manier al een miljoen kilo afval bespaard wordt, bestaat ons huisvuil nog steeds voor zo'n 20% uit oud papier. Dit betekent in Heiloo nog zo'n miljoen kilo per jaar! Nu is niet al dit papier her-te-gebruiken: ongeveer de helft, b.v. melkpakken, koffiefilters, luiers en sanitair papier, is daarvoor onge schikt. Maar wat dacht, u van bijvoorbeeld koekdoos- jes, eierdozen,.enveloppen en lege groentezakjes? Met een papierbak in de keuken of huiskamer, waar al le oude kranten, lege doosjes en platgestampte eierdo zen in kunnen, kunt u bijdragen aan een milieuvriende lijke bestemming voor nog zo'n 500.000 kilo afval per jaar! Op maandag 19 maart 1990 wordt gestart met het her stel van het fietspad aan de oostzijde van de Ken nemerstraatweg voor de woningen met huisno. 150 tot 170. De werkzaamheden bestaan uit het verwijderen van de asfaltverharding en het daarna aanbrengen van tegels. De gebruikers van het fietspad moeten afstap pen en gebruik maken van het voetpad. De werkzaam heden zullen, onvoorziene omstandigheden voorbe houden, ca. 2 weken in beslag nemen. Voor nadere in formatie kunt u zich wenden tot de heer K. de Waart van de afdeling Openbare Werken tel. 336880. Met ingang van 1 maart 1990 is subsidieregeling inza melen oud papier aangepast. Door de gemeente wordt nu een prijs per kg. ingezameld oud papier gegaran deerd van f 0,07 als totaal van oud papier prijs en subsidie. Deze gunstige aanpassing van de subsidie regeling oud papier is voor clubs of scholen wellicht aanleiding om hun activiteiten uit te breiden. Met name op het terrein van de huis-aan-huisinzameling van oud papier zijn nog mogelijkheden aanwezig. Voor nadere informatie omtrent het voeren van acties kunt u zich wenden tot de heer J. Rijnbeek van de afdeling Openbare Werken, telefoonnummer 313156. GEMEENTE HEILOO 'I Jan Borsjes. DE P.v.d.A. IN HEILOO HEILOO - Wie het milieu in Heiloo lief is en vindt, dat alles gedaan moet wor den om Heiloo mooi te houden, die stemt lijst 3! Wie goed wil wonen in Heiloo, maar geen betaalbare huur- of koopwoning kan krijgen, die stemt lijst 3! Wie een rechtvaardiger verdeling van de arbeid wil, sociale woningbouw voor de eigen bevolking van Heiloo en de moge lijkheid om belastingen en heffingen voor de minst-draagkrachtigen te ver minderen of kwijt te schelden, die stemt Lijst 3! Wie minder doorgaand verkeer in het centrum wil, beter openbaar vervoer, meer veilige fietspaden, 30 km- snelheidsbeperking in de buurten, bete- Joan van Baarle. re fietsenstallingen en bushalten, die stemt Lijst 3! Wie snel een basisschool in Ypestein wil en vandaar een fietspad naar Plan Oost, die stemt Lijst 3! Wie wil, dat het dagonderwijs voor vol wassenen niet uit Heiloo verdwijnt, de bibliotheek op peil blijft en financiële belemmeringen voor het deelnemen aan Tjeerd Adema. kunst en cultuur worden weggenomen, die stemt lijst 3! Wie in Heiloo meer kansen op goed werk voor vrouwen wil en een kinder dagverblijf met voldoende plaatsen, die stemt Lijst 3! Wie in Heiloo een atletiek- kunststofbaan wil en mèer mogelijkhe den voor recreatieve sportbeoefening, Cor Leen. die stemt Lijst 3! Natuurlijk zijn er veel meer redenen op te noemen om 21 maart op de Pa: tij van de Arbeid te stemmen. Want de kandi daten van die partij willen ernst maken met de Sociale Vernieuwing om de groeiende welvaart eerlijker te verdelen. Wie daarvoor is, stemt Lijst 3! De kandidatenlijst HEILOO - Het is in Nederland niet mo gelijk om alleen maar op een politieke partij te stemmen; je moet op een per soon stemmen. Daarom moeten de poli tieke partijen die aan de verkiezingen willen meedoen, een kandidatenlijst opstellen en indienen. Op deze lijst staan de namen van de mensen die zich verkiesbaar willen stellen bij de verkiezingen. In pricipe mogen alle inwoners van de gemeente die achttien jaar of ouder zijn, zich kandidaat stellen. (Men noemt dit wel het passief kiesrecht). Ook buitenlanders die ten minste vijf jaar in Nederland wonen en een ver blijfsvergunning hebben, mogen mee doen aan de gemeenteraadsverkiezin gen; ze kunnen dus ook op een kandida tenlijst geplaatst worden. De kandidatenlijsten moeten op een be paalde datum (dit jaar was dat 6 februa ri) zijn ingediend bij het hoofdstembu reau in de gemeente. Daarbij moeten verklaringen zitten van 10 kiezers uit de gemeente waarin staat dat ze de lijst en de volgorde op die lijst ondersteunen. Iedere kiezer mag slechts één lijst op die manier steunen. Als de partij nog niet in de gemeenteraad zit, moet er een waar borgsom van 500 gulden worden betaald. Dit bedrag kan de partij terugkrijgen na de verkiezingen, mits ze 75% van de kiesdeler (dat is het aantal geldig uitge brachte stemmen dat nodig is om een zetel te behalen) heeft gehaald. Deze maatregel is bedoeld om niet iedereen die dat wel leuk of interessant vindt, de gelegenheid te geven zich kandidaat te stellen; de verkiezingen moeten een se rieuze zaak blijven. Zoals gezegd moet je op een persoon stemmen. De meeste mensen stemmen op de nummer één van de partij, die bo ven aan de lijst staat, de lijsttrekker. Iedere partij heeft z'n eigen systeem om tot de samenstelling van de kandidaten lijsten te komen. Gewoonlijk wordt de lijst door de ledenvergadering van de partij vastgesteld. Je kunt per partij van tevoren schatten hoeveel kandidaten er ongeveer zullen worden gekozen. De plaatsen op de lijst - van bovenaf geteld - gelijk aan dat aantal, noemt men de verkiesbare plaatsen. De strijd om de verkiesbare plaatsen binnen een partij is vaak heel groot. Er is tenslotte maar een beperkt aantal zetels te vergeven. Onder aan^de lijst komen dikwijls een aantal plaatselijk bekende personen te staan. Ze staan op onverkiesbare plaatsen, maar moeten door hun bekendheid ex tra stemmen opleveren. Deze mensen worden lijstduwers genoemd. Een stembiljet, zoals u dat op de verkie zingsdag op het stembureau krijgt uitge reikt, is verdeeld in lijsten. De lijsten vertegenwoordigen de verschillende partijen. De volgorde van de lijst op het stembiljet wordt bepaald door de uit slag van de vorige keer. De grootste par tij krijgt lijst één, de op één na grootste lijst twee, enz. Partijen die bij de vorige verkiezingen geen zetel hadden verwor ven of voor het eerst meedoen, krijn hun plaats toegewezen. De partijen ge bruiken het lijstnummer tijdens de ver kiezingscampagne, o.a. op hun verkiezingsaffiches. De lengte van de lijsten varieert. In principe is het maximum dertig namen. Een partij die bij de vorige verkiezingen meer dan 15 zetels heeft behaald, mag een lijst inleveren waarvan het aantal personen twee keer het aantal zetels telt dat die partij op dat moment heeft. Het absolute maximum is tachtig. Het komt wel voor dat een kandidaat die op een onverkiesbare plaats is gezet, toch door zogenaamde voorkeurstem men in de gemeenteraad komt. Tijdens de verkiezingen hebben dan voldoende mensen hun stem op juist die persoon uitgebracht, om haar/hem gekozen te krijgen. Daardoor kan iemand die ho ger op de kandidatenlijst staat - d.w.z. op de onderste verkiesbare plaats - uit de boot vallen. Heel wat vrouwelijke kandidaten zijn door voorkeurstemmen alsnog gemeenteraadslid geworden. Om met voorkeurstemmen te worden geko zen, moet een kandidaat minimaal de helft van de lijstkiesdeler 1 hebben behaald. De lijstkiesdeler is het aantal door een partij verkregen stemmen ge deeld door het aantal zetels. Meer over hoe de verkiezingen in hun werk gaan, hoe de gemeenteraad is sa mengesteld, wat de verschillende taken zijn en hoe de gemeenteraad in de dage lijkse praktijk werkt, vindt u in de boekjes 'Verkiezingen' (Prijs 8,25) en 'De Gemeente' (prijs 7,50).U kunt de ze schriftelijk of telefonisch bestellen bij de Stichting Burgerschapskunde, Postbus 349, 2300 AH Leiden. Tele foon 071-121841. Genoemde prijzen zijn excl. verzendkosten. Ook kunt u de gratis folder aanvragen met een over zicht van alle publikaties, cursussen en excursiemogelijkheden. DAMCLUB HEILOO HEILOO - In tegenstelling tot eerdere berichten is de strijd om het clubkampi oenschap van Heiloo nog niet helemaal gestreden. Lijstaanvoerder Mark Out had in zijn laatste partij een zege nodig om zeker te zijn van de titel. Tegenstan der Robert Koch was echter niet van plan om zich zo maar te laten verschalken. Zo ontstond er er zeer spannende partij vol diepe kloven en ravijnen. Out gooi de al zijn vernuft in de strijd maar Koch wist zonder in grote problemen te ko men te gemoederen in evenwicht te hou den. Door dit resultaat is een pikante si tuatie ontstaan doordat concurrent Koersen nu ineens weer zicht heeft op de titel. Deze moet dan echter wel zijn twee inhaalpartijen in winst omzetten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4