/Vlascotte Wat is de toekomst van het voetbal in Heiloo? Net wat meerMode Kruiskerk wordt ontmoetingscentrum 'Oesdom en Omslag': expositie in Oude Pastorij Caecilia luidt met Falkland het voorjaar in in De Beun C. HACHMANG JC BUK BUK DE BOEGIES Een andere kijk op jonge mode maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Joseph van Scliagen Selection 1e etage Win kei hof 't Loo 'Heiloo 55e JAARGANG NO. 12 - 21 MAART 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Dringende oproep: Wie heeft een slaapplaats over? OPENINGSTIJDEN: presenteert zaterdag 24 maart aanvang 22.00 uur entree 7,00/8,00 BRUNOGEBOUW Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 JAZZSOCIETEIT HEILOO HEILOO - Zondag 25 maart vindt de laatste bijeenkomst van de jazzsociëteit in dit seizoen plaats, helaas. Maar \frij hopen u door een aantal stormachtige, dondere kille zondagmiddagen heenge- holpen te hebben. Het winterseizoen wordt ditmaal kern achtig afgesloten m.m.v. een tweetal ge renommeerde solisten: een in de regio Haarlem befaamde tenorsaxofonist als mede een vibrafonist die u bij ons al eens eerder heeft kunnen beluisteren. Samen met het huisorkest zullen zij alles uit de kast halen en pogen zoveel moge lijk prettige noten aan hun instrumen ten te onlokken. Hoort, zegt het voort: 25 maart, zondagmiddag vanaf 15.00 uur in de foyer van het Open Hais. Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Makelaar Taxateur o.g. ^totheken°°P Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN :NVMi Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES II Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - PostDus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. MUZIEKVERENIGING EENSGEZINHEID HEILOO HEILOO - Momenteel zijn wij druk aan het repeteren voor ons voorjaarcon cert op zaterdag 7 april. Dit organiseren wij ook dit jaar weer in de muziek school aan Het Veld 1. De uit te voeren werken geven een beeld van de hedendaagse fanfare muziek o.a. een concert-ouverture van G. Boedijn, Hephaistos en een arrangement van Willy Houtvast met nummers van Elvis Presley. Ook brengen wij een stuk van Verdi ten gehore. Dit is gearrangeerd voor fanfare door Tom Parker. Het ge heel is zeker het beluisteren waard. In samenwerking met de Harmonie Caecilia, Fanfare Showband en het Tamboerkorps Nijenburg repeteren wij gezamenlijk voor een aantal te verzor gen schoolconcerten. HEILOO - Nog deze maand begint de Hervormde Gemeente Heiloo met het verbouwen van één van haar beide kerk gebouwen. De Witte Kerk blijft bestemd voor de eredienst en daarnaast beschikbaar voor concerten. De Kruis kerk aan de Maas Geesteranusweg wordt ontmoetingscentrum. Als zodanig was zij al in gebruik, maar de accommodatie is te beperkt voor ver gaderingen, bijbelonderricht, lezingen, ontmoetingsmiddagen van ouderen en andere bijeenkomsten. Ook kwalitatief diende zij aan de eisen des tijds te wor den aangepast. Door een andere indeling wordt het ge bouw nu veelzijdiger bruikbaar. Er komt plaats voor een jeugdhonk en te vens wordt het geschikt gemaakt voor activiteiten van de hervormde diaconie, een plek waar ruimte is voor een gesprek en waar wederkerige relaties kunnen ontstaan. Ook andere instellin gen kunnen er terecht, om er afhankelij ke van wat zij er willen doen, ruimte te huren. De benodigde fondsen voor de investe ring zijn voor het overgrote deel be schikbaar. De laatste tienduizendjes denkt de kerkgemeente tijdig door ac ties onder eigen leden bijeen te brengen. Daarnaast steekt een aantal gemeentele den zelf de handen uit de mouwen bij sloopwerk en aankleding. De Kruiskerk is 30 jaar geleden ge bouwd door de Vereniging^ van Recht zinnige Hervormden. Sinds deze zich aangesloten had bij de Nederlandse Hervormde Kerk kon voor de eredienst met één gebouw worden volstaan. Dat werd de Witte Kerk op de plaats waar Willibrord ruim \2Zi eeuw geleden één van de eerste kerken in Noord-Holland stichtte (Petten en Velsen waren de an dere). De fraai gelegen Kruiskerk kwam daardoor beschikbaar voor ontmoe tingsplaats. Eind juni moet de verbou wing inwendig gereed zijn, daarna krijgt het exterieu een onderhoudsbeurt HEILOO - Evenals voorgaande jaren zal Heiloo ook dit jaar weer over stroomd worden met toeristen, die Hei loo en omgeving komen bezoeken. Na een dag van genieten van zee, zon en bloemenpracht, wil men graag 's avonds een goed bed ter beschikking hebben. Voor de vele aanvragen, die reeds bij de V.V.V. van Heiloo binnen gekomen zijn, is er een tekort aan slaap plaatsen ontstaan. Via deze oproep wilde V.V.V. deze slaapplaatsen vragen. Wanneer u over een leuke slaapkamer beschikt met daarin een goed bed, een kast en een wasgelegenheid, en u kunt zorgen voor een goed ontbijt, neemt u dan contact op met mevr. De Moor, tel. 072-333719, of mevr. Rozing, tel. 072-335588. Het gaat hier om de data 26, 27 en 28 april. PROMOTIE AMSTERDAM - Op vrijdag 16 maart promoveerde oud-plaatsgenoot Wil- fried Maas aan de Universiteit van Amsterdam tot doctor ip de chemische wetenschappen op het proefschrift 'Ge neration en characterization of some gas phase distonic and negative ions'. HEILOO - Zaterdag werd een nieuwe tentoonstelling geopend in de Oude Pastorij onder het motto „Oesdom en de Omslag".- Dit werd gedaan door waarnemend Dijkgraaf G. Nes Pzn. De ze tentoonstelling is samengesteld in sa menwerking met het Hoogheemraad schap Noord-Hollands Noorderkwar tier en gaat over het kustbeheer in verle den en heden waaraan ook Heiloo heeft meebetaald"en dat nog doet. Het brengt een materie onder de aandacht, die wei nig bekend is. Op 8 november 1989 werd er een con tract gesloten tussen Rijkswaterstaat en het Hoogheemraadschap NoordHol- lands Noorderkwartier, waarbij het kustbeheer van Noord-Holland, boven het Noordzeekanaal, per 1 april a.s.' hieraan wordt overgedragen. Dit is het eindpunt in een eeuwenlange geschiede nis, immers dc rechtsvöorganger van dit schap, het Hoogheemraadschap van de Hondsbossche en Duinen tot Petten zorgde er reeds vanaf zijn instelling in 1555 voor dat Hollands Noorderkwar tier niet door het water onder de voet werd gelopen. Dit is voor Oud Heiloo aanleiding ge weest om deze niet algemeen bekende materie d.m.v. een tentoonstelling on der uw aandacht te brengen. U kunt tot dinsdag 29 mei gaan kijken op dinsda gavond van 19.00-21.00 uur en zater dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Het voorterrein van het HSV- sportpark aan de Bayershoffweg. DWARSFLUIT MUZIEK IN DE MUZIEKSCHOOL HEILOO - Vanavond, 21 maart, spelen de leerlingen van Corien Woestenburg en Martin Rozema voor ieder die het maar horen wil. Vanaf half acht dwars- fluitmuziek in alle maten en (toon-) soorten. Alleen, met z'n twee, met pia no, meerder fluiten bij elkaar. Oud en jong, beginnend en gevorderd, klassiek en pop. Kortom een gevarieerd? pro gramma voor de liefhebbers van dwarsfluitmuziek. De expositie in de Oude Pastorij laat een boeiend beeld zien van de eeuwi ge strijd tussen land en water. dat de twee verenigingen nu er in de toe komst één worden? Een riscante vraagstelling, maar voor Dick Hom mes, al tientallen jaren als speler en bestuurder actief bij De Foresters, is het antwoord duidelijk: „Eén voetbalclub in Heiloo zou een overwinning zijn voor de jeugd van Heiloo". Het citaat is de slotzin van een rapportje dat Hommes op eigen initiatief sa menstelde en waarin hij aangeeft waa rom een fusie van De Foresters en HSV naar zijn mening de beste oplossing is voor voetbalminnend Heiloo. „Het is mijn betrokkenheid bij de voetbalsport wat me er toe gebracht heeft het rapport te maken", schrijft Hommes. V oorgeschiedenis In het rapport schetst Dick Hommes eerst de voorgeschiedenis van de beide Heilooër verenigingen: een katholieke en een niet-katholieke vereniging (RK HSV en WH) in de jaren '20 en '30 en het verdwijnen van de kerkelijke grondslag voor het verenigingsleven in de jaren '60. De meest recente ontwik kelingen in de voetballerij geven aan dat het ledental bij de clubs daalt onder in vloed van steeds meer ander sportaanbod. „Was het vroeger zo dat uit een lagere- schoolklas zeg maar 10 van de 15 jon gens gingen voetballen, nu zijn het er gemiddeld maar 6", aldus Hommes. „Dit aantal zou_nog lager zijn indien OPBRENGST KERSTACTIES LIONSCLUB VERDEELD HEILOO - Het bestuur van de Lionsc- lub Heiloo, Egmond en Limmen heeft besloten de opbrengst van de Kerstac ties 1989 als volgt te verdelen: Orthopaedisch hulpproject Sierra Leone 5000,- Woningproject Sri Lanka 1300,- Sociaal Fonds Heiloo 500,- North Sea Lions project Namibië 400,- Restauratie Slotkapel 300,- De giften zijn inmiddels aan de betref fende doelgroep overgemaakt. MEDICIJNVESLAVING ALKMAAR - De komende tijd zal de Open Inloop van het Vrouwengezond heidscentrum Alkmaar eens in de maand een thema bevatten. Op donder dag 29 maart van 13.30 - 15.30 uur is het thema medicijnverslavine. Plaats: Wielingenweg 235, te Alkmaar. HULPAKTIE VOOR NAMIBISCHE VLUCHTELINGEN HEILOO - De werkgroepen Kerk en Sa menleving van Akersloot, Heiloo en Limmen organiseren in de werken vóór Pasen een hulpaktie voor Namibische vluchtelingen. Drie jaar geleden was er ook zo'n aktie. Toen waren er bijna 100.000 vluchtelingen uit Namibië in kampen in Angola en Zambia. Nu Na mibië onafhankelijk is geworden keren ze terug naar hun vroegere woonplaat sen. Velen hebben alles verloren en vaak zijn hun huizen verwoest. De leden van te Namimische Raad van Kerken vangen hen op en stellen hun terreinen beschikbaar. De Vastenaktie vraagt geld om ze hierbij te helpen. Leerlingen van basisscholen in Akersloot en Heiloo zullen daarvoor een gesponsorde wandeltocht houden. In Akersloot gebeurt dit, afhankelijk an het weer, op vrijdag 30 maart of op za terdag 31 maart, in Heiloo op zaterdag 7 april. Tijdens vieringen in de katholieke ker ken zal Rosalinda Blondé-Ngulune, zelf een vluchtelinge, h„. woord voeren in Heiloo in de Willibrordkerk, zaterdag 24 maart om 19.00 uur, zondag 25 maart om 10.00 uur in Limmen en om 11.00 uur in Akersloot. Na afloop van de viering in de Willibrordkerk is er ge legenheid met Rosalinde kennis te ma ken onder genot van een kop koffie. Vorig jaar september was ze na 19 jaar ballingschap terug in haar vaderland en ontmoette ze haar familie weer! Nederland het Europees Kampioen schap niet zou hebben behaald in de zo mer van 1988, want succes aan de top trekt altijd nieuwe beoefenaars aan". Een tweede reden, waarom minder jeugd gaat voetballen, is volgens Dick Hommes het feit dat er per jaar maar zo'n zes maanden 'echt' wordt gevoet bald. De zomermaanden en de winter maanden vallen voor het overgrote deel af. Financiële gevolgen Minder leden heeft voor een club van zelf financiële gevolgen. Er komt min der contributie binnen en dus zal er zui niger met de beschikbare middelen moe ten worden omgesprongen, of er moe ten andere geldbronnen worden aange boord. Een voorbeeld daarvan is spon soring. Dick Hommes ziet betere sponsor-mogelijkheden indien een voet balfusie plaats vindt: één grotere vereni ging biedt een sponsor meer reclamemo gelijkheden dan twee kleinere clubs. Daarnaast zal een hoger ledental ook een gunstig effect hebben op de in komsten via de kantine en de deelname aan acties en bijvoorbeeld toto en lotto. Een bundeling van de voetbalkrachten kan volgens Dick Hommes ook een gunstig effect hebben op de prestaties, bijvoorbeeld van de eerste zondag- seniorenteams. HSV speelt in de derde klasse en heeft het daar dit seizoen erg moeilijk. Foresters komt in de vierde klasse uit en draait daar met wisselend succes mee. Door een fusie kan succes wel bewerkstelligd worden, vooral door veel tijd, inzet en geld te steken in de opleiding van de jeugd: „Bij voetbal kunnen slechts de grotere verenigingen het zich veroorloven om voldoende ge kwalificeerde oefenmeesters voor de jeugdtrainingen in dienst te nemen, daar is meer ruimte in het budget", al dus Heilooënaar Hommes. Kader en accommodatie Voor een grote voetbalvereniging is veel kader nodig. Maar minder in aantal dan voor twee kleinere clubs samen. Een simpel voorbeeld: bij één club heb je ook maar één bestuur nodig. Dick Hommes ziet een versterking van het kader, vooral ook kwalitatief, als een direct gevolg van een voetbalfusie: de beste mensen op de juiste plek. Maar met kader en geld ben je er na tuurlijk nog niet. Los van het feit of er nu al voldoende bereidheid is om over de mogelijkheid van een fusie te praten binnen de gelederen van zowel HSV als De Foresters, móet er ook duidelijkheid zijn over de accommodatie. Dick Hom mes ziet het als een must dat de eventue le fusie-club de beschikking krijgt over een overdekte hal met een kunstgras veld daarin, zodat de jeugd zeker tij dens de lange winterstop of bij slecht weer gewoon door kan trainen. „De bouw van deze hal vergt geen grote investering, daar ze makkelijk gereali seerd kan worden op het voorterrein van HSV, aansluitend bij de reeds bestaande kleedkamers en kantine", zegt Dick Hommes. De financiën moe ten voor een groot deel van de gemeente Heiloo komen uit de opbrengst van de verkoop het complex De Egelshoek ten behoeve van woningbouw. Lang weg Dick Hommes realiseert zich terdege dat er nog een lange weg te gaan is, al vorens een fusie in de Heilooër voetbal lerij een feit is. Maar dat men die kant op zal gaan, staat voor hem vast. Met zijn rapport, dat al enigszins circuleert in de plaatselijke voetbalkringen, wil hij een voorzet geven, om in voetbaltermen te spreken. Hij staat open voor alle sug gesties over dit onderwerp. Indien er veel reacties komen is het mo gelijk dat er een soort informatie discussie-avond gehouden zal worden voor alle belangstellenden. Reacties op dit artikel zullen, voor zover de ruimte het toelaat, ook gepubliceerd worden in de Uitkijkpost. Voorwaarde is wel dat naam, adres en telefoonnummer van de inzender ver meld worden en dat de tekst getypt wordt aangeleverd voor maandag 17.00 uur. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo De Kruiskerk wordt omgebouwd tot activiteitencentrum, welke ook voor verhuur beschikbaar zal zijn. HEILOO - Het Heilooër Harmonie orkest Caecilia slaagt er al enkele jaren in om van haar voorjaarsconcert iets bijzonders te maken. De formule is niet geheim, maar zeker wel doeltreffend: Caecilia werkt tijdens het concert en de voorbereiding daartoe samen met een andere Heilooër vereniging op cultureel en kunstzinnig gebied. Een dubbele mu ze tijdens een feestelijke avond in De Beun. Zaterdag 24 maart is het weer zo ver. Samen met Falkland Toneel scho telt Caecilia de bezoekers een muzikaal menu voor. Caecilia werkte in de afgelopen jaren ondermeer samen met de Heilooër Ope rette Vereniging, de Heilooër Amateur Fotografen, Nijenburg en Pridini. Dit keer dus Falkland Toneel, hoewel dat niet voor het eerst is: tijdens 'Het Bloedbad van Heiloo' betraden beide amateurverenigingen eerder samen voor het voetlicht. Maar het gemeenschappelijk verleden van Falkland en Caecilia gaat verder te rug. In de jaren '20 werden ze beide op gericht. Falkland bracht in het jaar 1924 het stuk 'Aller zielen' van Herman Hei- jermans op de planken, welke uitvoe ring tegen het zere been van het 'katho lieke deel' van de Heilooër bevolking was. Direct gevolg: de oprichting van enkele katholieke verenigingen, waa ronder Ceacilia - afsplitsing van de 'mu zikale moeder' Eensgezindheid - en bij voorbeeld HSV. De tijd heelt vele won den en dus zijn de tegenstellingen uit ge loofsovertuiging vandaag de dag zeer afgezwakt dan wel verdwenen. mers voor het voetlicht treden. Dit or kest staat sinds februari 1990 onder lei ding van Gré Kooy uit Heerhugowaard. Dit concert is voor haar de 'vuurproef'. Vervolgens is het de beurt aan het A- orkest onder leiding van Henk van Veldhuizen, dat voor de pauze de stem ming zal verhogen met een dosis klassie ke harmoniemuziek. Enkele nummers zijn 'Mareke Lorraine', 'Vaderlandsche Rapsody', 'Gershwin Fantasy', 'New Baroque Suite' en 'Au Jardin d'une Pa gode Chinoise'. Na dit optreden wordt gepauzeerd. In de hal van De Beun kunt u dan een kansje wagen bij de tombola met vele prijzen. Na de pauze is het de beurt aan Falk land Toneel om alleen of samen met Caecilia het publiek te tracteren op 'mu zikaal toneel'. Stukjes uit 'De Jantjes' en het fameuze 'Rule Brittannia' worden gebracht. Daarnaast ook een deel uit de éénacter 'Verbeurd verklaard' van Tennessee Williams, waarbij Caecilia muzikaal fi gureert. Vanzelfsprekend wordt ook een scène gespeeld uit 'Met mes en vork', het blijspel dat Falkland Toneel het afgelopen weekend met veel succes HEILOO - In de Heilooër sportwereld is de laatste jaren veel te doen. De kunststofbaan van Trias is een veel voorkomend gespreksonderwerp. Ook de fusie van de twee honkbalverenigin gen tot Double Stars Heiloo heeft veel aandacht getrokken. Maar ook bij de gemeente zelf wordt er veel over de sport gesproken. Dat gebeurt dan voor al in het kader van de inventarisatie van de sportaccommodaties in de gemeente: zijn er teveel velden, hebben bepaalde clubs behoefte aan meer ruimte, kor tom, moet er geschoven worden met de terreinen en de bijbehorende financiën? In verband hiermee wordt steeds valker gepraat over het sportcomplex De Egelshoek. Links en rechts is te beluiste ren dat er een overschot aan veldvoet- balvelden is in Heiloo. Behalve De Egelshoek zijn er velden aan de Bayers hoffweg en in Sportpark Het Vennewa- ter. De gemeente wil, als het even kan, best enkele velden een andere bestem ming geven, bijvoorbeeld woningbouw. Het complex De Egelshoek wordt daar voor het meest genoemd. Maar waar moeten De Foresters dan heen? Een open vraag, waarop het antwoord zeker nog niet gevonden is. Voetbalfusie? Men kan natuurlijk ook nog een stapje verder gaan: indien bijvoorbeeld HSV en De Foresters samen op het complex aan de Bayershoffweg hun wedstrijden gaan spelen, is het dan ook niet beter aan het Heilooër publiek presenteerde. Het programma wordt aan elkaar ge praat door Falklander Mike Kuyt. Kaarten voor het voorjaarsconcert van Caecilia in samenwerking met Falkland Toneel kosten ƒ5,00 en zijn verkrijg baar bij de kassa van De Beun op de avond van de voorstelling. Donateurs kunnen op vertoning van hun uitnodi ging (opgenomen in 't Toetertje) twee kaarten p.p. verkrijgen voor 2,50 per stuk. Het voorjaarsconcert begint om 20.00 uur. Gevarieerd programma De avond van de 24e maart brengt een gevarieerd programma op de planken van De Beun. Allereerst zal het jeugdor kest van Caecilia met een vijftal num- Tien Jaar Zwijnen Pastoor van Muijenweg - Heiloo Caecilia en Falkland Toneel: vier handen op een tuba tijdens het voor jaarsconcert in De Beun. BIJBELAVOND IN HEILOO HEILOO - 'Welke reisgids kan een christen gebruiken?' Mogelijk vind u de titel bijzonder. Toch is hij dat niet. Als we ergens naar toe willen, gebruiken we een reisgids of een kaart. De bijbel is ei genlijk ook zo'n reisgids. Hij wil de mensen de weg naar God wijzen. De heer J. G. Fijnvandraat zal over dit on derwerp spreken en wel op vrijdag 23 maart om 20.00 uur in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noorder geeststraat te Heiloo. Ieder wordt harte lijk uitgenodigd. Inlichtingen: M. Op penhuizen, tel. 02518-54596, of H. R. Smit, 072-337151. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1