Informatie over de 'Aktie Noodhulp Roemenië' Uitslag prijzenregen bij restaurant Lotus Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Agenda raadsvergadering don derdag 5 april Vergaderingen raadscommis sies in de maand april Tafeltje Dekje vraagt vrijwilligers Voorbereiding onderwijsmarkt voor volwassenen in 1990 Onderzoek naar baarmoeder halskanker 1990 Burgerlijke stand gemeente Heiioo Uitslag van de verkiezing Uitkijkpost 4 april 1990 Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiioo Gemeentehuis, Raadhuisplein 1 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Afdeling Openbare Werken Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker Voor'uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Stichting Consument en Huishouding (p/a gemeentehuis) Voor informatie of advies bij vragen en/of problemen op financieel gebied; schuldhulpverlening. Spreekuren na afspraak: donderdag van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. Tel. donderdag 313185; op overige werkdagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt op 313183. Telefonisch spreekuur Vandalisme Bureau Welzijn (mevr. Roos) - tel. 313121. Iedere maandagmorgen tussen 8.00-12.00 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde ope ningstijden worden afgeweken. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeente huis, ingang Raadhuisweg 4 en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de vol gende te behandelen onderwerpen op de agenda: Instellen van een commissie tot onderzoek geloofs brieven nieuw benoemde leden gemeenteraad en besluit tot toelating van de nieuwe raadsleden. Vaststellen voorbereidingsbesluit perceel Stations weg 89. Vaststellen voorbereidingsbesluit perceel grond, ge legen aan de Nieuwelaan. Verkeerssituatie Westerweg en Kuillaan. Vaststellen jaarrekening 1988/1989 Stichting Open Huis. Vaststellen jaarrekening 1988/1989 Stichting Volks muziekschool. Verkoop plantsoen bij perceel Oosterzijweg 35. Verkoop huis en erf op perceel Westerweg 132. Verkoop grond gelegen naast perceel Slimpad 16. Beschikbaar stellen krediet voor het treffen van voorzieningen aan Het Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. Hieronder het vergaderschema van de raadscommis sies in de maand april met, voor zover al bekend, de belangrijkste agendapunten: Woensdag 4 april - Commissie onderwijs; aanvang 19.00 uur. Belangrijkste agendapunten: Aanvraag RK Schoolbestuur voor stichting basis school in Ypestein. Aanvraag RK Schoolbestuur voor algehele aan passing en ingrijpend onderhoud Maria-Lidwina- school. Maandag 9 april - Commissie sociale zaken, maatschappelijke dienst verlening, volksgezondheid en cultuur; Dinsdag 10 april - Commissie ruimtelijke ordening, sport en recreatie. Aanvang 20.00 uur. Belangrijkste agendapunten: Goedkeuring bestemmingsplannen (Woonwagen centrum en deelplan 2B Ypestein) Beroepschrift tegen weigering bouwvergunning uitbreiding woning Boswinde 14. Uitgangspunten nieuw bestemmingsplan "Oost". Wijziging bestemming perceel grond Kanaalweg (vm. woonwagenkamp). Donderdag 12 april - Commissie financiën en personeelszaken. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehou den in het gemeentehuis, ingang oude gemeentehuis, Raadhuisweg 4. Tafeltje Dekje vraagt vrijwilligers voor het rondbrengen van warme maaltijden. De maaltijden worden bezorgd bij ouderen, die zelf niet meer kunnen koken en door deze voorziening zelfstandig kunnen blijven wonen. De maaltijden worden door vrijwilligers rond het mid daguur thuis bezorgd. De maaltijden worden bereid door verzorgingshuis De Loet en vanaf april ook door Overkerck. Door de uit breiding bij Overkerck kunnen meer ouderen gebruik maken van deze voorziening. De coördinatie van het Projekt Tafeltje Dekje is in han den van de Stichting Ouderenwerk Heiioo. Voor de verzorging van het vervoer wil de Stichting Ouderen werk Heiioo graag in kontakt komen met dames of he ren, die over een auto beschikken en bereid zijn een of meer dagen per week (of een aantal malen per maand als reserve) tegen een kostenvergoeding de maaltijden rond te brengen. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de coördinatrice van Tafeltje Dekje, Mevr. Huisman, tel. 331297. De Onderwijsmarkt voor volwassenen is een markt, waarop instellingen met een aanbod van onderwijs en/of vorming voor volwassenen informatie kunnen ge ven over onder andere de volgende vormen van onderwijs: - basiseducatie - beroepsgericht onderwijs - algemeen vormend onderwijs - mavo, havo en vwo - vorming, algemene en culturele ontwikkeling en talen Organisatie De Onderwijsmarkt voor volwassenen wordt georgani seerd door de Gemeente Heiioo in samenwerking met de deelnemende instellingen. Wie kunnen aan deze markt deelnemen? - Heiloose (onderwijs)organisaties - regionale instellingen met vormen van onderwijs, die niet in Heiioo worden gegeven. Voorbereiding Ter voorbereiding van de Onderwijsmarkt 1990 vindt overleg plaats met de deelnemende instellingen op 10 april 199Q om 20.00 uur in het Cornelis Drebbel Colle ge, De Biender 2, Heiioo. Informatie Instellingen, die willen deelnemen aan deze markt en geen uitnodiging hebben ontvangen voor de vergade ring van 10 april a.s. kunnen zich opgeven bij het bureau welzijn van de gemeente, mevrouw I. van Zan ten, telefoon 072-313121. In de loop van dit jaar zullen alle vrouwen geboren in 1936, 1939,1942, 1945, 1948, 1951 en 1954 opgeroe pen worden voor onderzoek. Bij de oproepbrief zit een oproepkaart en een folder van het Koningin Wilhelmi- na Fonds met meer informatie over het uitstrijkje. Voor het onderzoek moet na het ontvangen van de oproep zelf een afspraak met de huisarts worden gemaakt. Voor reacties: Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiioo Telefoon 072-313131 Ongeveer vier weken na het onderzoek krijgt de hui sarts bericht van het laboratorium. Vrouwen kunnen dan telefonisch kontakt opnemen met de huisartsen praktijk om de uitslag te vernemen. Deelname aan het onderzoek is vrijwillig. Leden van het ziekenfonds betalen geen financiële bijdrage. Aan particulier verzekerden worden een consult en de (laag-gehouden) laboratorium kosten in rekening gebracht. Zoals reeds gezegd zijn vrouwen niet verplicht om te komen, maar deelname aan het onderzoek wordt in uw eigen belang wel dringend aangeraden. Als baarmoederhalskanker in een vroeg stadium wordt ontdekt en behandeld is er kans op volledige genezing. VOOR MEER INFORMATIE KUNT U BELLEN MET DE BASISGEZONDHEIDSDIENST NOORD-KENNE- MERLAND, TEL. 072-617974 OF MET UW HUIS ARTS. Geboorten t/m 26 maart 1990 Daphne I d.v.: Schouten, Nicolaas G. en: de Boer, Cor nelia M. Anna T. d.v.: Bakker, Klaas J. en: Oosterhof, Jitske. Elders geboren Lonneke d.v.: van Santen, Bernardus en: Veldt, Catha- rina M.G. Daan, z.v.: de Lange, Peter H. en: Wijnbeek, Gertrude M. Huwelijken t/m 26 maart 1990 Molenaar, Cornelis en: Hoetjes, Simone A. van Galen, Wim K. en: Sombroek, Petronella M. Niekoop, Antoni- us R. en: Nanne, Maria G.A. Huwelijksaangiften Pos, Hans en: Jonker, Yvonne. Overlijden t/m ?6 maart 1990 geen Elders overleden t/m 26 maart 1990 Schrier, w.v. Roozendaal, Maatje A. Ridder e.v. v.d. Weerd, Aafje. De voorzitter van het centraal stembureau voor de ver kiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiioo heeft vanaf heden ter secretarie van de ge meente voor een ieder ter inzage gelegd een afschrift van het proces-verbaal, waarbij de uitslag van de op 21 maart 1990 gehouden verkiezing is vastgesteld. De burgemeester van de gemeente Heiioo, d.d. 23 maart 1990. r GEMEENTE HEILOO ''i| HEILOO - Een Roemeense vrachtauto met hulpgoederen is maandag 19 maart rond 12 uur uit Heiioo vertrokken rich ting Roemenie. De vracht hield in: ong. 270 voedselpakketten met een Standaar- dinhoud - 4 dozen babyvoeding, 7 grote dozen met gevarieerde levensmiddelen en dozen met 100 kg. tarwebloem, 100 kg suiker, 78 pakjes cacaopoeder, 40 pakjes snoep - 20 dozen medische hulp, 1 verpleegrobot en 2 looprekken, 1 rolstoel, 6 trimfietsen en 5 ziekenhuis bedden - kinder- en wandelwagens, een kinderbed, een wieg - 3 gasfornuizen - vele dozen speelgoed. De bestemming van dit alles was de ge meente Dolhesti, het kindertehuis en de kinderafdeling van het ziekenhuis uit de naburige stad Falticeni, in het noor doosten van Roemenie. Deze aktie is als initiatief van de werkgroep Kerk en Sa menleving en de plaatselijke vertegen woordiging van de stichting Roemenie Comité, begin januari in Heiioo gestart, nadat bekend werd gemaakt dat de ak- ties van het Rode Krujs vooral de grote steden in Roemenie (d.w.z. Sibiu, Timi- soara, Bucuresti) en de aan deze gren zende dorpen hadden bereikt. De be doeling was dat men voedselpakketten, babyvoeding, babyartikelen en kleding zou gaan inzamelen voor mensen die nooit hulp ontvingen. Aangezien het aantal door de particuliere bijeenge brachte voedselpakketten in Heiioo ge ring was, werd de aktie eind januari ook in Bergen en Egmond bekend gemaakt. A.g.v. de samenwerking tussen de Pe trus en Paulus Kerk en de Witte Kerk in Bergen zijn er 71 paketten (voedsel en kleren) ingezameld. De school "Mat- thieu Wiegman" in Bergen heeft veel speelgoed voor Roemeense leeftijdsge nootjes bij elkaar gebracht. Voor de Aktie Noodhulp Roemenie is een bedrag van 4.064,80 op de Aktie rekening gestort. Het meeste geld kwam via de kerken binnen (f 2.381,30 van de St.O.L.Vr. ter Nood uit Heiioo; 1123,50 van de kerkgemeenschappen Willibrordus en Moeder Gods te Hei ioo; ca. 500,00 van particulieren uit Heiioo, Bergen én Egmond. Het geld werd besteed aan de inkoop van le vensmiddelen en medische artikelen. Om de wagen met aanhanger (zo'n 100 kub) binnen drie dagen vol te krijgen (woensdagochtend, 14 maart werden wij ingelicht dat er een auto beschikbaar was om gratis onze goederen naar Roe menie te vervoeren) hebben wij gebruik gemaakt van de grootmoedige hulp van de stichting "Het werkende missie team" (Volendam) en'de stichting KOOK (Alkmaar) die naast kleding ook kinderwagens, fornuisen, trimfietsen en een rolstoel beschikbaar stelden. Ons dankwoord gaat naar: -alle kerkge meenschappen en hun contactpersonen (St. O.L. Vr. ter Nood, dhr. Noord man; kerkgemeenschappen H. Willi brordus en Moeder Gods te Heiioo; werkgroep Kerk en Samenleving mevr. Agnes Bakker, dhr. Cor Duyn; R.K. Pastorie Egmond Binnen, mevr. Bets de Grot; kerkgemeenschap Petrus en Pau lus te Bergen, dhr. C.J.Veldt; kerkge meenschap Ger. Kerk te Bergen, mevr. Joke Terlouw. - alle particulieren uit Bergen, Heiioo en Egmond die met giften en goederen on ze aktie gesteund hebben. - Mevr. I. Sie- genbeek van Heukelom die de speelgoe- daktie in Bergen leidde. - het leraren- team en de kinderen van de Matthieu Wieman school uit Bergen. - de heer Oortwijn en zijn medewerkers (de Boer Supermarkt Heiioo) die binnen zeer korte tijd de 200 voedselpakketten heb ben klaargemaakt; de heer Groot van de Grosmarkt, die gratis grote kazen ter beschikking stelde voor het kinderte huis. - fam. J.C. Bakker en fam. A.A, Schouten die gastvrij de Roemeense chauffeur in hun huis hebben ontvan gen - de tweedehands bouwtique in Hei ioo die kleding ter beschikking stelde. - de stichting 'Het werkend missieteam' te Volendam en de stichting Kook te Alkmaar. De goederen zijn dinsdag 27 maart in Dolhesti aangekomen. Een commissie van volksvertegenwoordigers, bestaan de uit: de priester van de Orthodoxe Kerkgemeenschap, een leerkracht, een kinderarts en de administrateur van het kindertehuis, heeft vier dagen lang de hulpgoederen uitgedeeld. Jong en oud in Dolhesti en Falticeni heeft alles met vreugde ontvangen. Namens Stichting Roemenie Comité mevr. Anca Manoliu RESULTATEN ENQUETE POLITIE ONDER BEVOLKING HEILOO - Om te komen tot een beleids- en werkplan voor de jaren '90 vond de leiding van de rijkspolitiegroep Heiioo, waaronder de gemeenten Hei ioo, Egmond en Limmen qua politie zorg vallen, dat het naast informaite uit gepleegde strafbare feiten belangrijk was te weten te komen welke wensen en ideeën er onder de inwoners leefden. Een werkgroep, samengesteld uit perso neelsleden van de rijkspolitiegroep Hei ioo, heeft daartoe een enquete ontwor pen die vervolgens in de periode gelegen tussen 25 september en 21 oktober 1989 onder door deze werkgroep geselecteer de, sleutelfiguren gehouden werd. In totaal 130 sleutelfiguren, inwoners waarvan de politie vond dat zij door hun maatschappelijke en/of sociale po sitie als representatief konden worden beschouwd voor een deel van de bevol king, werden geënqueteerd. De in totaal 56 vragen .werden in drie categoriën on derverdeeld: vragen m.b.t. het gevoel van veiligheid/bezorgdheid in bepaalde situaties, vragen m.b.t. in hoeverre iets als een probleem gezien werd en in wel ke mate de politie hier aandacht aan zou moeten besteden en vragen m.b.t. de re latie politie - inwoners, de zichtbaarheid en de bereikbaarheid van de politie. De enquete-formulieren, persoonlijk door werkgroepleden bij de sleutelfigu ren bezdrgd, werden anoniem ingevuld. Eind oktober 1989 bleek dat 90% van de geënqueteerden hun formulier inge vuld hadden teruggezonden. Een zeer goed resultaat. Inmiddels zijn de antwoorden verwerkt en zijn er diverse conclusies getrokken, aanbevelingen gedaan en prioriteiten gesteld. Tijdens het driehoeksoverleg tussen de gemeentebesturen, het open baar ministerie en de politie op 10 mei zullen door de politie diverse aanbeve lingen gedaan worden n.a.v. de enque te. Het is aan de aannemers van dit overleg te kiezen welke aanbevelingen er uitgevoerd gaan worden. Belangrijk is het te weten dat de inwo ners van de gemeenten, bij monde van de sleutelfiguren, kenbaar hebben ge maakt wat zij van de politie verwach ten, en wat er voorts onder hen leeft. De politie zal, en zo hoort het ook anno 1990, gesteund door het gemeente bestuur en het openbaar ministerie op deze verwachting haar beleid bouwen en, afhankelijk van de personeelssterkte en de beschikbare middelen, uitvoeren. Een aantal opmerkelijke/belangrijke scores uit de diverse vragencategoriën zijn: Het grootste gedeelte van de sleutelfigu ren antwoordde dat de inwoners zich in hun woonomgeving veilig en onbezorgd voelen. Wel is men bezorgd dat er, 's avonds tijdens hun afwezigheid, wordt ingebroken of dat men slachtoffer wordt van een vernieling. Op de vraag of er bepaalde plekken in hun woon plaats waren die men als onveilig er- vaarde werden per gemeente toch wel een aantal plekken genoemd. Het slecht of onverlicht zijn van die plek, de hoe veelheid begroeiing en het afgelegen zijn werd regelmatig als oorzaak aangeduid. Ook horeca-overlast werd in een aantal gevallen genoemd. Het Fietsen zonder licht, rijden onder invloed, te snel rijden, inbraken, slach tofferzorg, diefstal fiets, hondepoep, vernieling, loslopende honden, milieu, het niet stoppen voor een rood ver keerslicht en voorkoming misdrijven scoorden hoog als probleem binnen de gemeenten en er werd dan ook voor on dermeer deze onderwerpen om meer aandacht gevraagd. Op de vraag of er bepaalde problemen waren die niet in de enquete vermeld stonden werd een aantal problemen aangegeven. Het crossen met bromfiet sen en motoren in natuur- en recreatie gebieden, vuurwerkoverlast, onvol doende straatverlichting, slechte bestra ting, bepaald rijgedrag, het drankge bruik door jongeren, te weinig parkeer gelegenheid en teveel vrachtauto's, bo ten en trekkers op straat/in woonwijken zijn hier voorbeelden van. De relatie politie - publiek wordt als vriendelijk, zakelijk, correct, betrokken en hulpvaardig beschouwd. De inwo ners zien de politie veelal per auto ter wijl zij haar liever per fiets zouden zien surveilleren. Ook vinden de inwoners de politie te weinig surveilleren, vooral ge durende de avond en nacht. Een groot aantal mensen vindt dat de openingstij den van de bureau's van Egmond en Limmen moeten worden uitgebreid. Uiteraard is het zo dat de drie gemeen ten op verschillende onderdelen anders scoorden. Dit bericht beperkt zich tot de totale score. HEILOO - Vanwege het 10-jarig bestaan van Chinees-Indisch restaurant Lotus was er een loterij uitgeschreven. Voor elke 10,00 die besteed werd ont ving men een lot en kon men meedingen naar de vele mooie prijzen. In grote ge- talen, uit de hele omgeving kwam men naar Lotus toe. Burgemeester N.P.M. Schoof mocht de trekking verrichten. In zijn voorwoord werd nog even het recente bezoek met de Polen aan dit restaurant gememo reerd. "Hoewel ik in Akersloot erg ver wend ben met een uitstekend Chinees restaurant, ben ik blij dat er in Heiioo ook een is. Laten we daar zuinig op zijn, want er is niet veel in Heiioo". De familie Wang had van de prijsuitrei king een feestelijk gebeuren gemaakt. Een kleine uitstalling van wat er alle maal komt kijken bij een Chinese brui loft. De bijzonder mooie hoofdtooi en de kleding met de duizenden palletten waren uitgestald. Op een kaart kon men de traditionele huwelijksgeschiedenis aflezen. De zes rituelen, de drie conve- nanten, de bruidsstoel enz. Nadat burgemeester Schoof de dertig prijzen had getrokken was er voor alle gasten rode champagne en heerlijke hapjes. De prijswinnaars zijn: Hoofdprijs: Reischeques t.w.v. totaal 1.500,00, Mevr. L. Polen-Bruin, Rec tor Frederiklaan 2, Heiioo. 1ste prijs videorecorder, C. Steenbakker, De Kempenstraat 20, Alkmaar. 3e prijs c.d. speler, B.J. van der Meerendonk, Wilgenlaan 4, Heiioo. 4e prijs: chin, vaasjes, Mevr. Brouwer, Torenlaan 33, Heiioo. 5e prijs: chin, vaasjes, H.J. Blerks?, Marienstein 173, Heiioo. 6e prijs: chin, vaasjes, N. Keining, Potgie- tersweg 52, Heiioo. 7e prijs Chin, aba cus, T. Posch-Michels, Heersmeeth 22, Heiioo. 8e prijs: Chin, abacus, Co Ou- dejans, Boswinde 18, Heiioo. 9e prijs: Chin, abacus, Mevr. Verver, Gouwe Boom, Heiioo. 10e prijs: Chin, abacus, E. Beentjes, Groot Barlaken 9. Heiioo. 11e prijs: Chin, abacus, S.C. Admiraal, Burg. Mooystraat 19 te Limmen. 12e prijs: Chin, portemonnee, J. de Winter, Mariënstein 110, Heiioo. 13e prijs: Chin, portemonnee, E.J. Bódering, Harrelaers 73, Heiioo. 14e prijs: Chin, portemonnee, M. Goosens, Obriglaan 41, Heiioo. 15e prijs: Chinese porte monnee, W. Kager, Haesackerlaan 31, Heiioo. 16e prijs: chin, portemonnee, W. van Ingel, Factory 54, Alkmaar. 17e prijs: chin, portemonnee, Lentz, de Vlei 6, Heiioo. 18e prijs; chin, portemonnee, A.J. Bakker, Herenweg 66, Egmond- Binnen. 19de prijs: chin, portemonnee, E. Bakker, Luxemburglaan 389, Heemskerk. 20e prijs: chin, portemon nee, Sengers, de Waard 133, Heiioo. 21e t/m 30ste prijs cadeaubonnen: C. Houter, Munnickenhof 26, Heiioo, S.M. Vriesman, Schuine Hondsbos- schel. 53, Heiioo. Bulte, Westerweg 99, Heiioo. Burger, Trompenburger 30, Heiioo. M. de Graafm Bell v. Zuylen- laan 38, Castricum. E. van Linden, Kloosterhof 70, Heiioo. A. van Berkel, Vrieswijk 42, Heiioo. Canetoli, Nes 18, Bergen, de Zeeuw, Potgietersweg 29, Heiioo. Eventuele fouten in de bovenvermelde lijst van prijswinnaars kunnen niet ver haald worden op Drukkerij Uitkijkpost BV.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 6