/Hascotte Lintjes in Heiioo Koninklijk ridderschap voor wethouder Dekker ïnxxatuin Net wat meerMode John Moen opent brillenzaak Dodenherdenking op vrijdag 4 mei in Heiioo sTZomer- 'bloemen C. HACHMANG OUDERS! Open Hockey zaterdag mei 1990NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Markt! ALVAST NOTEREN! Joseph van Scheen Selection Coos de Joode werkt met het 'Groene Blad' WK-actie in de winkelhof 't Loo Zaterdag 12 mei: open dag bij de Muziekschool OPEN DAG Inleveren kopij en advertenties Op 9 juni 1e etage Winkelhof 't Loo HGÜOO 55e JAARGANG NO. 18 - 2 OPENINGSTIJDEN: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten MUZIEKSCHOOL HEILOO Muziek maken? Muziek beluisteren? mlwth heiioo zaterdag 12 mei van 11.00-15.00 uur GROTE SCHILDERIJEN- Vrijdag en zaterdag soorten, maten, kleuren en prijzen w& Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B,V, Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holieweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Makelaar Taxateur o g Apotheken P H Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20,1852CR Heiioo TAXATIES -• 1 bij de Terriërs voor alle jongens en meisjes in Heiioo en omgeving vanaf 6 jaar. Een andere kijk op jonge mode Advertenties en administratie Uitkii F Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiioo, tel. 072-330175. F Redactie: De redactie is tijdens kantooruren t te bereiken onder nummer 072-330175. I Redactie-adressen: F Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiioo. (072-331081) I Rosendaal 89. 1851 RK He.loo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huts-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiioo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. F Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 117.00 uur in ons bezit zijn. t Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) E Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen HEILOO - Vrijdagavond werd in Amsterdam een presentatie gehouden, waarin de haar verzorgingslijn van het „Groen e Blad" van Goldwell werd ge presenteerd. Een lijn waar alles t/m ver pakking milieuvriendelijk is. Coos de Joode is kapper in hart en nieren en heeft in Amsterdam 5 kapsalons. Deze avond liet hij dan ook de nieuwe haar modelij n voor de komende zomer zien. In Heiioo vindt u de kapperszaak van Coos de Joode bij de Winkelhof 't Loo. Op dit moment wordt de zaak grondig verbouwd. Volgende week vertellen wij u alles over deze zaak, de haarmode voor de komende zomer en de nieuwe verzorgingslijn het „Groene Blad" van Goldwell. Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiioo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Zijn inzet als voorzitter van het bestuur van huize Overkerck stond mede aan de basis voor de onderscheiding voor de heer Van Hecke. HEILOO - Vrijdagmorgen werden in het gemeentehuis lintjes uitgereikt aan de heren J. C. van Diepen, W. M. van Hecke en drs. G. v.d.'Velden. De raad zaal was fraai versierd met oranje ger- bera's en zag er feestelijk uit. Burge meester N. P. M. Schoof sprak hen toe. De heer Van Diepen kreeg de ere me daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd verleend omdat de heer Van Die pen zich op verschillende maatschappe lijke terreinen verdienstelijk heeft ge maakt. Bijna 28 jaar in het bestuur van HEILOO - De brillenzaak in winkelhof 't Loo is overgenomen door John Moen. Dit is de tweede zaak, de andere bevindt zich in Castricum. De optiek is een z.g. 'oogmerk-opticien', dit staat voor garantie in de breedste zin van het woord. Op het gebied van monturen zult u bij Moen veel grote merken vinden zoals a.s. Armani, La Costa, Rodenstock, Yves St. Laurent, enzovoort, en Rebenz voor zonnebrillen. Wie dus mode be wust gebrild wil gaan, kan hier goed te recht. Ook in de wat eenvoudiger mon turen is Moen goed gesorteerd. Over contactlenzen kunt u hier van alles aan de weet komen; zuurstofdoorlaten- de, zachte, of de nieuwste ontwikkeling op dit gebied, contactlenzen, die je een week, dag en nacht draagt en dan weg gooit!! Vloeistoffen die nodig zijn om de lenzen te reinigen kunt u ook bij John Moen verkrijgen. Service staat hoog in het vaandel, kleine reparaties worden snel en gratis ter plaatse geregeld. Ook de oogmeting is gratis. Een bijzonderheid is nog dat John Moen over een apparaat beschikt dat, degenen, die heel slecht zien, via dat apparaat, dat aangesloten wordt op een tv, kan laten zien, hoe het montuur hem of haar staat. HEILOO - Wie herinnert zich niet de beelden die ontstonden tijdens het afge lopen voetbalkampioenschap van Euro pa? Overvolle stadions waar Holland zich presenteerde in één grote oranje zee van vlaggen, petjes en t-shirts. Spandoeken met vaak originele teksten completeerden het succes van ons Nè- derlands elftal. Nog spreken we van de intocht in Amsterdam waar circa 1 mil joen mensen „acte de présènce" geven. Kortom: wij houden van Oranje! Met de wereldkampioenschappen in Ita lië voor de deur heeft uw winkelhof 't Loo de volgende aktiviteiten onderno men: vanaf 2 mei wordt het gehele win kelhof versierd met oranje streamers met slogan Holla di Olland; spandoe ken in verschillende kleuren en met di verse teksten geven het geheel het be kende voetbalsfeertje; u waant zich in een voetbalstadion; de hieraan gekop pelde aktie zorgt voor extra feestvreugde. U ontvangt aktie-eifveloppen waarin kassabonnen van vijf verschillende win keliers verzameld moeten worden. Vul de vragen in en maak uw eigen span doek. Lever de envelop in voor 13 juni en maak kans op één van de vele prij zen. De teksten van de spandoeken din gen landelijk mee naar extra prijzen t.w. eerste prijs/ 1.000,00, tweede prijs 750,00 en derde prijs 500,00. U merkt het, uw winkelhof 't Loo blijft sterk aan de bal, is technisch goed on derlegd en taktisch sterk ontwikkeld. Dus aanvallen! Zeven van de acht vertrekkende raadsleden. Van links naar rechts de heren Adema, Coebergh, Zandber gen, Helder, Swart, Knijnenberg en Roelofs. 18.00 uur: Vlaggen halfstok. Vanaf dit tijdstip tot zonsondergang zullen van al le openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulie ren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: Stille Tocht. Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Bergeonstraat hoek Holleweg de stille tocht naar het monument 'De Man van Vught'. Wij nodigen iedereen uit aan deze stille tocht deel te nemen. 19.50 uur: Aankomst van de stille tocht bij het monument. De harmonie Caeci- lia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van 'The Last Post' door de heer P.H. Tromp zal om 20.00 uur: twee minuten stilte in acht worden genomen. Na deze stilte zal door enkele gidsen en/of verkenners na mens het college van Burgemeester en Wethouders een krans bij het monu ment worden gelegd. Het is de bedoe ling dat particulieren die bloemen bij het monument wensen te leggen, dit on middellijk na de kranslegging doen. 20.10 uur: Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid besloten met het geza menlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Als laatste nam de heer Dekker zelf het woord. „Het is toch even slikken", al dus de wethouder, die alle sprekers be dankte voor de lofuitingen aan zijn adres. De heer Dekker .vi:s zeer ver heugd over de koninklijke onderschei ding. Over zijn afscheid zei hij: „De le vensweg is onbekend. Op een bepaald moment denk je: misschien zijn er nog wel leukere dingen dan het wethouder schap. Het is een mooie functie, je kan er niet naar solliciteren, maar je wordt gekozen. Dat is me drie keer gelukt en dat is mooi. Ik mag tevreden zijn. Moge mijn opvolgster aan het einde van haar periode ook tevreden zijn". KERKDIENST OP 4 MEI BIJ DE DODENHERDENKING HEILOO - Zoals op vele plaatsen ge bruikelijk is, en zoals hier ook eertijds geweest is, zullen de gezamenlijke ker ken op de avond van 4 mei een korte dienst houden in het kader van de do denherdenking. Deze dienst wordt ge houden in de Moeder Godskerk en vangt aan om 19.00 uur. We willen een ieder die komt enkele gedachten ter be zinning geven en zullen er zorg voor dragen dat een ieder, die dat wil, tijdig aanwezig is bij het vertrekpunt voor de Stille Tocht naar het gedenkteken van de Man van Vucht. HEILOO - Op zaterdag 12 mei van 10.30 uur tot 14.30 uur is er weer onze jaarlijkse open dag. Eigenlijk een vreemde benaming, want iedere lesdag is bij ons in feite een open dag. Elke dag is ieder welkom om het mooie gebouw aan Het Veld binnen te lopen en te kij ken, te luisteren en je te informeren. Za terdag 12 mei is toch een speciale open dag omdat dan alle instrumenten waa rop men les kan krijgen bij elkaar zijn. En natuurlijk uit te proberen! De muziekkorpsen uit Heiioo zijn pre sent: Caecilia, Eensgezindheid, Fanfare Showband Heiioo en Tamboerkorps Nijenburg, geven alle informatie over meespelen, de speciale opleiding aan de Muziekschool en hun roemrijke daden in Heiioo en de rest van Nederland. De muziekwinkels uit de omgeving laten zien wat er zoal op muziekinstrumenten gebied te koop is en wat dat kost. Vaak zijn er speciale aanbiedingen die finan cieel heel aantrekkelijk zijn. De Open bare Bibliotheek heeft een uitgebreide collectie bladmuziek, boeken over mu ziek en CD's. Ook hiervan is het nodige te zien. De muziekschool heeft alle informatie over cursussen voor volwassenen en kinderen. Denk dan aan Muziekgeschie denis, Muziekgeschiedenis voor gevor derden, Muziektheorie en Muziektheo rie voor gevorderden. Wie al deze informatie op 12 mei moet missen kan onze schriftelijke informatie vragen op nummer 332460. Zaterdag 12 mei bent u in ieder geval welkom van 10.30 uur tot 14.30 uur. HEILOO - „Acht van de negentien raadsleden weg, dat is een hele slach ting", aldus burgemeester Schoof afge lopen vrijdag bij de opening van de bui tengewone raadsvergadering in Heiioo. Deze bijeenkomst stond geheel in het te ken van het afscheid van acht raadsle den, die door eigen keuze, dan wel door de uitslag van de gemeenteraadsverkie zingen sinds 1 mei geen zitting meer hebben in de gemeenteraad. Een 'hoofdrol' was er voor scheidend we thouder Dekker, die na 24 jaar de Hei- looër raad verliet en als waardering hiervoor werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Schoof had voor alle ver trekkende leden van de raad een per soonlijk woord. De heer Coebergh (VVD) prees hij om zijn inzet in het bestuur van het Open Huis. Partijge noot Knijnenberg was actief bij het Bru- nogebouw en de muziekschool. Beide heren wenste Schoof meer tijd voor hun hobbies, respectievelijk caravanning en waterpolo, toe. De heer Zandbergen (Heiioo 2000) was 'de rust zelve' in zijn fractie, aldus Schoof. Gedurende twee periodes was Burgemeester Schoof speldt wethouder Dekker, onder toeziend oog van diens echtgenote, de koninklijke medaille op. het welzijnsgebied hem op het lijf ge schreven. De heer Helder (Links Hei ioo) had zich in acht jaar onderscheiden als een persoon, die op de bres stond voor de medemens; bovendien een ac tief man 'in zangkoren en wijn'. De heer Swart (CDA) is vanaf 1 mei boer en raadslid 'in ruste'. De heer Swart, als vertegenwoordiger van de agrarische bevolking, kreeg het advies van de bur gemeester zijn fractie als eerste opvolger 'goed in de gaten te houden'. Voor de heer Adema (PvdA) is het een afscheid van de raad na twaalf jaar. Burgemeester Schoof is er van over tuigd dat zijn fractie zeker nog zal pro fiteren van zijn grote kennis op velerlei terrein. Nog vier jaar langer was de heer Roelofs (VVD) raadslid. 'Heiioo heeft veel profijt gehad van uw kennis als fi nancieel expert en uw positief kritische inbreng', aldus Sc/pof. Namens het gemeentebestuur ontvingen deze zeven scheidende raadsleden een kunstzinnige afbeelding van het beeld van Tolman, dat posteert voor de nieu we entree van het raadhuis. Voor hun echtgenotes waren er bloemen. Hierna richtte burgemeester Schoof zich tot wethouder Dekker. „Vijf maanden geleden richtte u zich tot mij in een welkomstwoord. In die periode heb ik veel respect gekregen", sprak de burgemeester. Hij noemde de heer Dek ker een 'recht toe recht aan'-bestuurder, uiterst constructief en bovendien voor zien van een goed gevoel voor humor, zowel in de raad als binnen het college. „Wij zullen u missen", oordeelde Schoof. Na een korte en zeker niet volledige op somming van de inspanningen van de heer Dekker in de 24 jaar raadswerk, waarvan 12 in de functie van wethou der, mocht de burgemeester de heer Dekker benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen werden opgespeld en als kado kreeg de heer Dekker een barometer, terwijl hij eveneens een illustratie van kunstenaar Tolman ontving. Zijn vrouw kreeg bloemen. Namens de raad voerde hierna de heer Visser (CDA) het woord. Hij ging in op het vele werk van raadsleden en de ei genschappen die daarbij horen: deskun digheid, goed communiceren, politieke feeling, met twee benen op de grond staan en veel tijd beschikbaar hebben. Hij dankte de scheidende raadsleden voor de samenwerking, de goede sfeer en het onderlinge vertrouwen. Hierna had hij voor elk raadslid nog enkele per soonlijke woorden. De heer Visser gaf blijk van zijn diepe respect voor we thouder Dekker als wethouder en als bestuurder. Mevrouw Wuijster-Schuddeboom sprak hierna de leden van haar fractie, welke afscheid namen, toe. Bij de VVD vertrekken maar liefst vier van de zeven leden. Ook mevrouw Wuijster had veel lovende woorden voor wethouder Dek ker en zegde hem toe dat de VVD- fractie zal doorwerken 'in de geest' van de heer Dekker, waarbij het algemeen belang van de gemeente voorop staat. Zij wenste de heer Dekker toe dat hij nu zal genieten van al het moois in Heiloö, zonder daar zelf nog de zorg voor te hebben. Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 H«t Veld 11802 QQ Heiioo Telefoon 072-332460 EXPOSITIE/VERKOOP ZONDAG A.S. in Café 'DE LANTAARN' Dusseldorperweg 56 Limmen. (Zie ook pag. 3 en elders in dit blad) Stationsweg 85,1851LJ Heiioo Drs. C. van der Velden was zeer actief in de wegenbouw-wereld. Deskundig advies en ruime keuze bij John Moen in 't Loo. is ons tuincentrum het dekor van een grandioos spektakel. Hoofdrolspelers zijn duizenden bloeiende zomerplanten in alle De heer Van Diepen was ondermeer bestuurslid van woningbouwvereni ging Sint Willibrord. de woningbouwvereniging. Hij was één van de oprichters en voorzitter van de Stichting Interparochiële Jeugdraad, deze funktie bekleedde hij 10 jaar. De heer W. M. van Hecke kreeg de ere medaille in goud in de Orde van Oranje Nassau. De heer van Hecke is scheidene bestuursvoorzitter van huize Overkerck en was ruim 25 jaar bestuurslid. Een even zo lange tijd stond hij de zusters van Heilige Juliana in Heiioo als bouw kundig adviseur bij, hetzelfde deed hij bij de congregatie van de Broeders van Onze Lieve Vrouw van Lourdes in Don gen. En nog eens zo'n periode was de heer van Hecke verbonden als chef tech nische dienst in de Willibrordus Stichting. Last but no least kreeg de heer drs. C. v.d. Velden de onderscheiding Officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer v.d. Velden heeft het afgelopen jaar zijn funktie als vicevoorzitter van de Ned. Ver. van Wegenbouwers neergelegd. Vanuit deze funktie was hij tevens via het Grond-Water en Wegenbouw Over leg Orgaan, vicevoorzitter van de Alge mene Vakbond Bouwbedrijf. Hierna was v.d. Velden enkele jaren direkteur van de Forbo te Krommenie en werd vervolgens direkteur van de Hollandse Wegenbouw Zanen B.V.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1