Miss Hudson /Mascotte Unique NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Volkshuisvesting Heiloo heeft nieuwe kantoorruimte Coos de Joode opent vernieuwde kapsalon Enorme groei ledental Noordhollands Landschap Nella van Os exposeert bij Silhouet in Heiloo K. - net wat meer mode met de nieuwste t-shirts vanaf f 45,- Geraniummarkt Bananen uit Nicaragua Hudson 55e JAARGANG NO. 20-16 MEI 1990 OPENINGSTIJDEN: MODEHUIS TRICOT COMBINATIES 38 t/rn 48 1 f HEILOO - Ten overstaan van een gezel schap genodigden heeft burgemeester Schoof vorige week vrijdag het kantoor van de woningbouwvereniging Volks huisvesting Heiloo aan de Van der Feen de Lilleweg officieel geopend. In een deel van het voormalige politiebureau heeft de vereniging, beheerster van meer dan 600 woningen in de gemeente, nu de beschikking over een eigen ruimte. Voorzitter de heer Hubbeling uitte zich in zijn welkomswoord kritisch. Als aan loopje hiertoe dook hij kort in de histo rie van de in 1919 wegens woningnood opgerichte vereniging. In dat jaar wer den de eerste zes woningen gebouwd. Nu zijn er meer dan 600 woningen, maar de woningnood is nog allerminst opgelost. „Wij willen wel (meer bou wen, red.), maar kunnen niet. Er is een actieve, gezamenlijke aanpak nodig ten behoeve van de woningzoekenden in Heiloo", aldus de heer Hubbeling. Na het hijsen van de vlag, de officiële handeling, liet burgemeester Schoof niet na te reageren op de woorden van de heer Hubbeling. „Je kan veel doen, maar niet in één dag. Er zijn nieuwe voornemens binnen het college en de raad", zei Schoof. Het peilen van de precieze behoefte aan woningen, het op nieuw bespreken van het toewijzingsbe leid en mogelijk het verlagen van de stichtingskosten van huurwoningen werden door burgemeester Schoof in dit verband genoemd. Na de toespraken in de openlucht werd het pand van binnen bekeken. De har monieuze inrichting qua kleur en meu bilair oogste alom lof. Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- H AflH IVfl A I\| Holleweg 19 hogedrukontstopping I invi immnu Tel. 072-335085 dakbedekkingen. NIEUW BEUN-BOEKJE VANDAAG BIJ UITKIJKPOST HEILOO - Vandaag ontvangt u samen met de Uitkijkpost het nieuwe program maboekje van theater De Beun. In het boekje wordt een overzicht gegeven van de voorstellingen, die in het seizoen 1990-1991 zullen plaatsvinden in het sfeervolle Heilooër theater. Naast de ve le uitvoeringen en avonden van plaatse lijke verenigingen zijn er ook volgend jaar weer vijftien zogeheten 'professio nele voorstellingen' met nationaal be kende acteurs en artiesten. In het pro grammaboekje staat zoals gebruikelijk ook weer aangegeven hoe u nu al kaar ten kunt reserveren voor deze voorstel lingen. Het is raadzaam om hiervan ge bruik te maken, daar het afgelopen sei zoen enkele voorstellingen reeds in de voorverkoop nagenoeg uitverkocht wa ren. In het programmaboekje van De Beun leest u hier veel meer over. Al \/AQ Makelaar Taxateur o.g. I. tfl Postbus 95 1850 AB Heiloo Tel 072-331895 assurantiën w Kantoor Zeeweg ?0.1852 CR Heiloo TAXATIESJl Stationsweg 85 1851 LJ Heiloo A Advertenties en administratie Uitkijkpost: F Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. F Redactie: De redactie is tijdens kantooruren t< te bereiken onder nummer 072-330175. F Redactie-adressen: E Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) F Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. R Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 1 17.00 uur in ons bezit zijn. A Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) B Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzer NATUURWANDELING HEILOOËR BOS HEILOO - Op zondag 20 mei houdt het Instituut voor Natuurbeschermingsedu catie (IVN) afd. Noord Kennemerland, haar maandelijkse rondleiding voor be langstellenden in het Heilooër bos. De •wandeling duurt anderhalf uur, begint om 11.00 uur vanaf de Kattenberg (aan de Kennemerstraatweg in het bos) en wordt geleid door ervaren natuurgid- sen. Extra informatie is te krijgen op 072-331588. Burgemeester Schoof hijst de vlag bij Volkshuisvesting Heiloo onder het toeziend oog van voorzitter Hubbeling. EEN GEHEEL FLEXIBEL KUNSTGEBIT HEILOO - Uit de Verenigde Staten komt een daar al jaren beproeft en po pulair produkt: een flexibel kunstgebit. Dit materiaal heeft fantastische voorde len: het is absoluut onbreekbaar; het wordt met succes toegepast bij mensen die overgevoelig zijn voor gewoon pro thesemateriaal en heeft geen allergische reactie meer; het heeft minder vervor ming en daardoor een betere pasvorm; het materiaal verkleurt absoluut niet. De voordelen van het onbreekbaar zijn van een kunstgebit kan een ieder beden ken. Het komt altijd ongelegen als u uw gebit breekt. Er zijn heel wat pijnlijke momenten ontstaan door dit euvel. Dat hoeft nu niet meer! Een kunstgebit van dit prothesemateriaal kun je verbuigen, er op gaan staan, uit het raam laten val len, het breekt niet. De procedure van het maken is hetzelf de als van het conventionele kunstgebit en het ziet er ook hetzelfde uit.Zijn er dan geen nadelen aan verbonden? Ja wel, doordat het wat bewerkelijker is en gebruik van nieuwe speciale apparatuur nodig is, wordt het helaas wat duurder. Informatie: Jan Jansen, tandprotheti- cüs, Heiloo. WILLIBRORDSCHOOL ORGANISEERT SPONSORLOOP VOOR PATER THEO BORST HEILOO - Voor de vijfde keer organi seert de oudervereniging van de Willi- brordschool een aktie t.b.v. pater Theo Borst. Dit jaar is er gekozen voor een sponsorloop. De kinderen van de Willi- brordschool proberen weer geld bij el kaar te krijgen voor pater Theo Borst uit Heiloo, die al bijna 30 jaar werk zaam is in Chili. Na veel goed werk te hebben verricht in San Bernardo en Cabildo is pater Theo Borst nu werkzaam in Santiago. Hij is bezig enkele gaarkeukens op te richten voor de zwerfkinderen van die stad, zo dat ze tenminste één keer per dag iets te eten krijgen. Bovendien wil hij deze kin deren een dak boven hun hoofd geven en onderwijs, zodat ze later voor zich zelf kunnen zorgen. Hiervoor is geld, véél geld nodig. De leerlingen van de Willibrordschool zullen op 8 juni gaan lopen voor de kin deren van Santiago. Vanaf 18 mei zul len zij met een sponsorkaart wellicht bij u langs komen. Stelt u hen niet teleur. Ze willen zo dolgraag de kinderen in Santiago een beter leven en hoop voor de toekomst geven. KOORZANG, BLOKFLUIT EN HARPKLANKEN IN DE MUZIEKSCHOOL HEILOO - Na de drukbezochte Open Dag van het afgelopen weekend staat er weer een aantal evenementen op stapel deze week die de aandacht verdienen. Vanavond om 20.00 uur wordt er ge zongen, zowel individueel als in koor. Ons Koor-voor-volwassenen treedt op. De zangleerlingen hebben allemaal les van José Jonkers. Het koor staat onder leiding van Wim Madderom. Dat koor is een heel speciaal koor. De zangers en zangeressen zingen een zeer uiteenlo pend repertoire en zijn niet gebonden aan éérnof andere soort muziek. Wie het wel wat lijkt om eens in de week in een koor te zingen kan bij de Muziekschool terecht. Vanavond is de mogelijkheid om eens kennis te maken. Hoewel, vol gend schooljaar beginnen we gewoon weer opnieuw met lekker zingen. Niet gingen in een vereniging of in een kerk koor, maar in het koor van de Muziekschool. Vrijdagavond, 19 mei om 19.30 uur, kan er weer geluisterd worden naar de blokfluit en al haar mogelijkheden. Leerlingen onder leiding van Janjaap Langereis laten horen wat voor leuke, mooie en swingende stukjes ze kunnen spelen. In allerlei formaties zijn ze te be- luistren. Solo, begeleid, in duo, in trio en kwartet. Ook volwassen leerlingen zetten hun beste beentje voor. Zaterdagmiddag 20 mei van 13.30 tot 14.30 uur een speciaal optreden, de monstratie en uitleg over de harp. Futu re Harpen geeft een fraai concert waa rin de mogelijkheden van de harp voor iedereen uit de doeken gedaan wordt. Futura Harpen wordt geleid door twee bedreven harpisten, Sacha Nierich en Jan Spruit. Zij kunnen alles laten zien en horen over de orkestharp, de kleine haakjesharp en troubadourharp. Moge lijkheden genoeg op deze mini-open dag voor de harpliefhebbers. INLEVEREN PAKKETTEN VOOR POLEN HEILOO - In de week tot 18 mei is er weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Inleveren kan ge scheiden bij fam. Velthuis, Zeeweg 17, 1852 CN Heiloo. De pakketten moeten dichtgeplakt zijn en voorzien van een stevig touw. Tevens dient het adres van geadresseerde en af zender duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen geen brieven, tijd schriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakke' is 25 kg. De kosten bedragen 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. De pakketten worden in Polen aan huis afgeleverd. In Heiloo vindt de inzameling plaats op donderdag van 13.00 - 20.00 uur. Nade re informatie wordt gaarne verstrekt onder nummer 072-331802. VV-. - HEILOO - Aanstaande zaterdag is het weer zover: in het Stationscentrum en het Hoekstuk wordt de jaarlijkse gera niummarkt gehouden. De firma Ran- zijn heeft voor deze dag maar liefst een half miljoen geraniums besteld in alle mogelijke variëteiten en kleur. Bijzon der zijn wel de hanggeraniums van Oostenrijkse afkomst, die door hun fij- nere bloeiwijze zeer geliefd zijn. A In beide centra zijn natuurlijk ook de Ij andere winkeliers actief en zijn er tal I van aanbiedingen voor 'Vroege Vogels'. I De markt is vanaf 7.00 uur open voor f iedere geranium-liefhebber en natuur- g lijk iedere andere belangstellende. Tus- sen 11.00 en 15.00 uur wordt de sfeer --1 nabij het station verhoogd door een op- W treden van een jazzband. 9* HEILOO - De kapperszaak, die zich net even buiten de Winkelhof 't Loo be vindt, is in een record tijd totaal ver nieuwd. Nu vindt men hier een moderne kapsalon met veel spiegels, moderne tinten en een prettige sfeer. De gehele verbouwing was in anderhalve week ge klaard. Dit is de vijfde zaak van Coos de Joode. Mirjam de Poorter kan trots zijn op „haar" vernieuwde filiaal, want zij is verantwoordelijk voor het reilen en zei len van deze kapsalon. Het personeel van de vorige zaak is overgenomen en aangevuld met personeel van Coos.de Joode. Onder zijn leiding krijgen de kapsters een training om de nieuwste haarmode onder de knie te krijgen. Coos de Joode zit al 25 jaar in het vak en eigenlijk is het „toevallig" dat hij kapper geworden is. Toen hij 15 jaar was zei moeder de Joode: „Zou het kappersvak niets voor je zijn?" En zo kwam het dat hij als 15 jarige jongen in een kapperszaak op de Heiligeweg in Amsterdam z'n eerste baas kreeg. Zo van de straat en nooit een schaar in z'n handen gehad, de hele pret duurde dan ook maar 4 weken en Coos had 15, verdiend. Z'n volgende baas zat in een minder "sjieke" buurt, maar daar verdiende hij 35,— per maand en in de anderhalf jaar dat hij daar werkte werd de liefde voor het vak geboren. De honger naar kennis en kunde begon. Jelle van der Knoop, toen een toonaangevende kap per in Amsterdam, heeft hem de fijne kneepjes van het vak geleerd. En op 21-jarige leeftijd kocht Coos de Joode z'n eerste eigen zaak in Oost- zaan. De zaken gingen goed, maar toen kwam er, vlakbij een nieuw winkelcen trum: „Toen heb ik het benauwd ge had, zou ik de overstap wagen? Uitein delijk heb ik het toch gedaan en er nooit spijt van gehad", aldus de Joode. Daar hij in die tijd ook zeer verdienstelijk voetbalde gaf hem dat ook de nodige publiciteit. Het ging goed met Coos de Joode! Toen kwamen de successen op wedstrijd niveau, een tweede plaats bij de wereld kampioenschappen in Las Vegas, een eerste plaats bij de Europeese kampi oenschappen in Wenen, winnaar van de internationale wedstrijd om de gouden tulp en Nederlands kampioen! Onder tussen werd een tweede zaak geopend in Amsterdam Noord, toen één in Oost en nog één in het Zonnecentrum en nu dan als nummer vijf een zaak in Heiloo. Groende blad lijn Als nieuwtje gaat men in Heiloo met de Groene Blad Lijn van Goldwell werken, een milieu vriendelijk produkt. De basis van deze serie wordt gevormd door na tuurlijke grondstoffen. Zoals planteno- liën, deze hebben een intensieve en mil de werking op haar en hoofdhuid. Voor elk haar probleem heeft Goldwell wel een oplossing. De zaak van Coos de Joode in de Win kelhof 't Loo is geopend: op maandag van 13.00 - 17.30 uur. Dinsdag, woens dag, en donderdag van 8.30 - 17.30 uur, vrijdag van 8.30 - 21.00 uur en zaterdag van 8.30 - 16.30 uur. De klanten kunnen met en zonder afspraak binnen komen. Heeft u geen afspraak dan kan het zijn dat u even moet wachten. Elke klant krijgt een knipkaart mee, als u binnen de zes weken weer laat knippen krijgt u een korting van 5,—. Het telefoon nummer van de zaak is 072-332779. HEILOO - De uitslag van de verkiezin gen van 25 februari sloeg in.als een bom: de Sandinisten verloren, d$ UNO, de verzamelde oppositiepartijen, won. De V.S. hebben hun economische boy cot opgeheven en de contra's ontwape nen zich onder toezicht van de V.N. Eindelijk vrede in Nicaragua. Waarom dan toch speciale aandacht voor dit land? Ze kunnen nu toch weer net zoals vroeger naar de V.S.? Daarvoor zijn verschillende redenen. Allereerst heeft de leidster van de UNO, Violeta Chamorro, die nu president is geworden, gevraagd om de export naar Europa gaande te houden. Anders wordt Nicaragua teveel afhankelijk van de V.S. Bovendien worden de Tipito en Carizo bananen mens- en milieuvrien delijker geteeld dan bananen op grote plantages in andere Derde- Wereldlanden. De Nicaraguanen spüi- ten minder en gebruiken helemaal geen D.T.T. meer. De arbeiders ontvangen een basisloon en uitkering bij ziekte. Tenslotte: als u deze bananan via een verkooppunt van de Wereldwinkel koopt betaalt u iets meer. Het extra geld gaar naar Ecodepa. Dit een keten plat telandswinkels door kleine boeren in Nicaragua gesticht, zodat ze vlak in de buurt landbouwmateriaal kunnen aanschaffen. Zaterdag 19 mei kunt u deze bananen kopen bij de wereldwinkel in Heiloo en bij een kraam op de geraniummarkt bij Jan Ranzijn. Op het terrein van de ka pel van Onze Lieve Vrouw ter Nood zal ook een kraam staan. Daar wordt die dag een grote jongerenmanifestatie ge houden. Koffie en rietsuiker uit Nicara gua zijn dan ook verkrijgbaar. Tipito en Carizo bananen mogen mis schien iets kleiner zijn dan die van een ander merk. Maar ze zijn extra lekker omdat de smaak zoeter is. Uw groente man zal het daar mee eens zijn. HEILOO - De ledenwerfactie die de Stichting Het Noordhollands Land schap ruim twee weken geleden startte is een groot succes. Twee weken na het be gin van de actie kon al de 15.000ste con tribuant in de bloemetjes gezet worden. Deze eer kwam de heer en mevrouw Grootendorst uit Heiloo toe. Uit han den van de voorzitter van de Stichting de heer H. J. Over de Linden ontving het echtpaar naast bloemen en gebak het boek ,Het Noordhollands Land schap'. Het meest aardige vonden de heer en mevrouw Grootendorst de privé excursie naar één van de terreinen van het Noordhollands Landschap die zij mogen uitkiezen. Bij de ledenwerfactie werden maar liefst nvm Tel 072 .330550 Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Het nieuwe interieur van de kapsalon van Coos de Joode in 't Loo. EWA BIEDT ONDERWIJS VOOR VOLWASSENEN ALKMAAR - Het EWA (Educatief Werk Alkmaar) is een instelling voor basis- en overige volwasseneneducatie. Het werkgebied omvat naast Alkmaar ondermeer de gemeenten Heiloo, Eg- mond, Akersloot en Limmen. Onlangs is het nieuwe programmaboekje van EWA verschenen. Bovendien wordt' aanstaande zaterdag, 19 mei, van 12.00-15.00 uur een open dag gehouden op het adres Oudegracht 291 te Alkmaar. Basiseducatie is een betrekkelijk nieuwe vorm van onderwijs, bestemd voor vol wassenen, die in hun jeugd weinig on derwijs hebben gevolgd. De basiseduca tie bestaat uit cursussen, die volwasse nen in staat stellen zich die kennis en vaardigheden eigen te maken die nodig zijn om persoonlijk en in het maat schappelijk leven (beter) te kunnen functioneren. Meer informatie over de cursussen leest u het programmaboekje of hoort u tij dens de open dag op zaterdag 19 mei. Het EWA is tijdens kantooruren telefo nisch bereikbaar onder nummer 072-129324. De heer en mevrouw Grootendorst worden door de voorzitter van de Stichting Het Noordhollands Landschap (rechts) gefeliciteerd met het feit dat zij als 15.000ste contribuanten werden ingeschreven. 600.000 brieven verzonden aan bijna al le Noordhollandse huishoudens. Uit de vele positieve reacties valt af te leiden dat veel mensen op deze brief hebben zitten wachten; de antwoordkaarten kwamen met duizenden tegelijk binnen. Tot nu toe hebben bijna 13.000 mensen positief gereageerd. Het Noordhollands Landschap heeft nu een achterban van ruim 17.000 begunstigers. Een grote achterban is hard nodig. Niet alleen is er steeds meer geld nodig om de natuurgebieden van de Stichting te be heren, er zijn ook problemen met de na-- tuur en landschap buiten de eigen terrei nen. Het Noordhollands Landschap wil zich in de toekomst meer met deze za ken bezighouden. Het Noordhollands Landschap is een organisatie die natuurgebieden veilig gesteld door ze aan te kopen. Het be heer van deze terreinen (meer dan 1200 ha) is gericht op het vergroten van de natuurwaarden. Dit betekent bijvoor beeld dat er volop Kieviten en Grutto's broeden en dat er in de bloemrijke hooi landen verschillende soorten orchideeën groeien. Uit de goede respons op de le denwerfactie blijkt dat deze manier van natuurbescherming veel Noordhollan ders aanspreekt. Niet alleen het aantal contribuanten groeit, ook heeft de Stichting een nieuw natuurterrein verworven. De Eenden kooi van'Stokman te Vijfhuizen en 20 ha omliggend weidegebied worden half mei eigendom van het Noordhollands Landschap. De eendenkooi zelf is erg vogelrijk, de omliggende weidegebieden zujlen zo beheerd worden dat er een goede weidevogelstand kan ontstaan. De eendenkooi werd eertijds aangelegd bij een toen nog natte Haarlemmer meer. Door de aankoop van de eendèn- kooi zal dit vanuit cultuurhistorisch oogpunt belangrijke monument intact blijven. Het Noordhollandse Land schap heeft nog drie andere eenden kooien in bezit. Bovendien wordt hard gewerkt aan het inrichten van een be zoekerscentrum bij de eendenkooi 't Zand. Mensen die het werk van de Stichting Het Noordhollands Landschap willen steunen kunnen zich alsnog opgeven als begunstiger. Voor slechts 20,00 ont vangen zij dan het mooie tijdschrift over natuur en landschap in Noord holland, twee aardige pentekeningen van Han van Hagen en het handboek van de terreinen van de stichting. Een kaartje naar Het Noordhollands, Ant woordnummer 9933, 1200 VK 's- Graveland of een telefoontje naar het kantoor in Oostzaan (2984-4155) is voldoende. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Heerenweg 174 HEILOO - Bij binnenhuisarchitectuur Silhouet aan de Kennemerstraatweg (naast gemeentehuis) is weer een exposi tie te zien van Nella van Os. Er zijn aquarellen en olieverfschilderijen te zien. Het is niet de eerste keer dat Nella van Os bij Silhouet exposeert. Na een aantal succesvolle exposities elders is haar werk nu weer in Heiloo te zien. De expositie duurt zes weken. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1