Sport en Spet "i m 6 JUNI 1990 WK ITALIA '90 IN DE UITKIJKPOST Verenigingsagenda W I UITKIJKPOST 23 MEI 1990 TAFELTENNISVERENIGING ROZING HEILOO - De zomer vakantie nadert en dat betekent dat het tafeltennisseizoen er weer bijna op zit. Bij de jeugd streed het eerste team om het kampioenschap van de derde klasse. Met nog één wedstrijd te spelen stond Rozing één punt achter op koploper de Treffers uit Bovenkarspel. Rozing 1 moest naar Rats wat op papier een makkelijke te genstander leek. Thuis werd immers met 9-1 gewonnen. De uitwedstrijd werd ook wel gewonnen, dit keer met 7-3, maar er waren teveel punten laten liggen. Zoals later ook zal blijken want de Treffers wonnen hun wedstrijd met 10-0 en werden daarmee kampioen van de derde klasse B van de NHNK. Zoals gebruikelijk worden ook aan het eind van ieder seizoen de clubkampioen schappen voor de jeugd gehouden. De finale was een herhaling van vorig jaar en dat betekende dat Björn en Mike in de finale stonden. In een spannende vijf-setter trok Björn tenslotte aan het langste eind en kwam voor de tweede achtereenvolgende keer in het bezit van de wisselbeker. Mike werd dus 2e, 3e en 4e werden respectievelijk Ramses en Jos. Voor degene die niet de finale poule haalde was er een verliezers-poule. Daar werd Sjoerd le, Jos 2e en Dennis, die pas lid is 3e. Bij de senioren waren er ook wat prijzen weg te geven. Om te beginnen werd team 1 kampioen van de hoofdklasse. Ook het overall kampioenschap werd door dit team binnen gehaald. Bij Ro zing 3 was er ook sprake van een rechtstreeks promoveren. Helaas ging dit feest niet door. Na vele omwegen kon dit team door middel van een beslissingswedstrijd alsnog promove ren. Maar deze kans ging ook verloren omdat Reflex te sterk was. Het kampi oenschap voor dit team wordt dus weer een jaartje in de ijskast gezet. Ook voor de senioren werden er club kampioenschappen gehouden. Geheel volgens de voorspellingen werd titelver dediger Dick Rozing le, Fer Nieuwe- boer 2e en Stefan Bijl op dubieuze wijze 3e. Hiermee is weer een eind gekomen aan het tafeltennisseizoen van Rozing. Op zaterdag 25 aug. barst het tafeltennisge- wel weer los en iedereen die geïnteres seerd is op die zaterdagochtend van harte welkom bij de Driestal in Heiloo. FORESTERS NIEUWS HEILOO - Het afgelopen weekend stond bij de Foresters in het teken van het jaarlijkse jeugdkamp. Niet in het minst, door de royale aanwezigheid van de zon, is dit spektakel voor de Foresters-pupillen bijzonder geslaagd. Vanuit het op de Egelshoek opgezette „tentenkamp" werden onder leiding van Ab van der Berg en Gonnie Graas daarbij terzijde gestaan door vele vrij willigers die vanaf de eerste tot de laatste minuut, diverse aktiviteiten ge pleegd. Er was een avond-puzzeltocht voorafgegaan, door bingo In de kanti ne, bowling wedstrijden pannekoeken eten en natuurlijk werd er ook gevoet bald. Op zaterdag een toernooi bij Zil vermeeuwen en zondags werd er gespeeld tegen teams bestaande uit ouders. Dood op (ouders en kinderen) werd er tenslotte zondagmiddag om 15.00 uur afgebroken en kan teruggezien worden op en bijzonder mooi weekend. De seni oren sloten een week daarvoor het sei zoen af met een z.g. mini-toernooi. Op velden met kleine afmetingen werden door 12 teams van 6 man diverse wedstrijden gespeeld. Onder andere wa ren teams samengesteld uit bestuursle den, trainers en jeugdleiders. Hoewel enkele zeer verrassende uitslagen vielen te noteren bleek toch het team van zon dag 1 als uiteindelijke winnaar uit de bus te komen. Het toernooi werd afgesloten met een gezellige avond waarop tevens afscheid werd genomen van de selektie-trainer Bonnie Bult. Voorzitter Stoffers be dankte zowel de heer Bult als zijn echt genote voor de door hen gedurende vele jaren verrichte werkzaamheden voor de vereniging en liet e.e.a. vergezeld gaan van een kleine attentie. Als definitieve afsluiting van het seizoen 1989/1990 volgt tenslotte het grote internationale Pintroter-jeugdtoernooi WEDSTRIJD MET OPEN HUIS BIJ T.C.H. Zondag 27 mei a.s. wordt in het gebouw van het Trainings Centrum Heiloo, aan de Zevenhuizerlaan 116, voor de 8e keer de jaarlijkse onderlinge bankdru- kwedstrijd gehouden. 25 deelnemers zullen een strijd leveren om de wis selbeker. Om het geheel een extra feestelijk tintje te geven zal een tweetal demonstraties gegeven worden. De Nederlands Jeugd kampioen 1990 en recordhouder dead- liften Michael Kalter zal het onderdeel deadliften demonstreren. Verder zal Sandra Hoes-Bonkers, 2e in de Natio nal Corpus Contest 1990, een bodybuilding-posing geven. Hierna zul len beiden in een interview hun tak van sport nader toelichten. Mede door vra gen vanuit het publiek wordt een leven dige discussie verwacht. De aanvang van de wedstrijd en de de monstraties is om 13.00 uur. ledereen is van harte welkom. De toegang is gratis. NED. CHRISTEN VROUWENBOND, HEILOO Als afsluiting van ons seizoen zal het 1-dagsbestuur de avond op 29 mei a.s. verzorgen. Ger.Kerk. Noorder geeststraat, Heiloo. Gasten zijn van harte welkom! VOLOP ACTIVITEITEN BIJ DOUBLE STARS HEILOO HEILOO - Zo vlak voor de Pinkster staan de velden van Double Stars Hei loo weer bol van de activiteiten. Op He melvaartsdag organiseert de vereniging een groots Mixed toernooi voor alle le den, vrienden en bekenden. Bovendien zijn via een aparte mailing alle oud leden van de Honk- en Softbal Vereni ging Foresters en de Base- en Softbal Club Heiloo uitgenodigd deel te nemen aan dit evenement dat is opgezet ter ge legenheid van de oprichting van de nieu we honk- en softbalclub in Heiloo Double Stars Heiloo. Al om 10.00 uur zullen de eerste teams het veld betreden om in twee groepen (recreatief en prestatief) te "strijden" om de eerste plaats. Van "strijden" kan nauwelijks sprake zijn op een dergelijk gezellig toernooi, waarvoor hele teams zich hebben aangemeld o.a. onder de klinkende namen als de Porcu Pines, Flask, M.D.U.'88, The-Go-Goes, S.U.Z.O. Old Inn en The Junping Suc kles. Mocht je ook zin hebben om eens een balletje te slaan tot te vangen, kom dan gerust langs, aarzel niet en laat je inschrijven als deelnemer bij een van de twaalf teams. Je kunt tot plus minus drie uur 's middags terecht op Het Ven- newater. Voor jeugdige deelnemers be draagt het inschrijfgeld 1,00 en voor volwassenen 2,50.' Op de vrijdag na Hemelvaart vindt in Heiloo het negende School Softbal Toernooi plaats tussen tien uur 's mor gens en vier 's middags. De vereniging Double Stars Heiloo is er trots op dat dit toernooi weer een grote belangstel ling heeft bij de scholen in Noord- Holland. Dit keer schreven 16 scholen in met maar liefst 29 teams. Er wordt gespeeld in vier categoriën t.w.; jongens en meisjes 16 jaar en ouder en meisjes en jongens tot en met 15 jaar. In de ca- tegórie "jongens 16 jaar en ouder" zul len niet minder dan 12 teams strijden om de eerste plats. De belangen zijn daarbij groot omdat voor de groepen "16 jaar en ouder" geldt, dat de win naar mag deelnemen aan het Neder lands Kampioenschap School Softbal. Dit kampioenschap vindt plaats op 16 juni te Hilversum. Dankzij de vele vrijwilligers vanuit de vereniging - er hebben zich zo'n 40 sheidsrechters en scoorders aangemeld - is dit toernooi uitgegroeid tot het groot ste toernooi dat ieder jaar weer op Het Vennewater wordt verspeeld. Iedereen wordt dan ook uitgenodigd langs te ko men en te ervaren hoe gezellig en druk het kan zijn op de velden van Double Stars Heiloo. Voor de allerjongste onder ons organi seert de vereniging ook op zaterdag 26 mei weer een instuif waarbij jongens en meisjes vanaf 6 jaar welkom zijn om kennis te maken met honkbal, softbal of peanutbal. Tussen 11 en 12 uur staan begeleiders en het eigen peanutteam ge reed om sportieve dorps- of regiogeno ten te ontvangen. Dit is de op een na laatste kans, want deze instuif wordt nog tot 2 juni gehouden. Na de Pinkster worden deze open dagen opgeschort tot volgend jaar. De aanloop bij Double Stars Heiloo is aanzienlijk waardoor men hoopt binnenkort een tweede pea nutteam in te kunnen schrijven. Tenslotte speelt op zaterdag 26 mei het eerste honkbalteam huis tegen Schoten, deze wedstrijd begint om 14.30 uur. DVW HEILOO - De le wedstrijd is al weer vervist. Dankzij het prachtige weer en de grote opkomst werd deze avond een groot sukses. Moeder en dochter Kaan dorp gaven gelijk hun visitekaartje af, door bovenaan te eindigen. Uitslag A Klasse: no. 1 Vr. Kaandorp 44 st.2. Els Kaandorp 42 st., 3 Dekker P. 36 st., 4. Hogenboom 31 st. B Klasse: In deze klasse haalde mevr. v. Berkum flink uit. Zij werd le met 51 stuks, no. 2 H. Bruin 42 st., 3 Bakker 19 St., en 4 H. de Jong 9 st. Bedrijven viswedstrijd Op zondag 24 juni wordt weer deze jaarlijkse viswedstrijd gehouden. Alle uitnodigingen zijn verstuurd. Gezien het vele werk hieraan verbonden, ver zoeken wij u om zo spoedig mogelijk in te schrijven bij de wedstrijdcommissie. Nationale Hengeldag 26 mei Hengelsportvereniging DVW staat a.s. zaterdag met een stand in winkelcen trum 't Loo om te laten zien dat de lief hebberij van de hengelsport veel meer is dan het vangen van een visje. DVW de monstreert daar de mogelijkheden die er zijn om de kwaliteit van het viswater te onderzoeken. Vooral het bepalen van het zuurstofgehalte in het water is een belangrijke graadmeter. Nieuwe leden kunnen zich ter plaatse aanmelden en betalen deze dag géén inschrijfgeld bij aankoop van een vergunning in de DVW-stand. Ze krijgen dan ook een NVVS-vergunning waarmee buiten Hei loo in heel veel ander verenigingswater kan worden gevist. Verder organiseert de jeugdcommissie van DVW een open viswedstrijd voor alle kinderen tot en met 15 jaar in Hei loo. Deze wedstrijd wordt gehouden in plan Oost. Wie mee wil doen moet zor gen om 9.00 uur op de parkeerplaats bij de Loet te zijn. De wedstrijd begint om 9.30 uur en duurt tot 11.00 uur. Voor iedere 3 plaatsnummers is er een prijs. De 3 best geklasseerden ontvangen een herinneringsbeker. Prijsuitreiking na afloop in 't Loo bij de DVW-stand. Van 14.00 - 16.00 uur is er bij de Frederica Hof-vijver werpen voor de jeugd t/m 15 jaar. Ongeoefende kinderen worden eerst geïnstrueerd hoe ze met de werp hengel moeten omgaan door de heer F. Schouten. Hierna is er een klein wedstrijdje werpen op het grasveld naast de vijver. Werphengels van Han dy Fish zijn aanwezig en hoeven dus niet zelf meegebracht te worden. Tenslotte wordt er bij de stand in 't Loo gedemonstreerd op welke manier een vistuigje kan worden gemaakt. Vooral beginnende vissers en vissertjes kunnen hierbij veel leren van onze kampioen visser J. van Willigen. H.S.V. JUBILEUM BALLONNEN WEDSTRIJD HEILOO - Op zaterdag 2 juni is het feest voor de jeugd van Heiloo. Dit naar aanleiding van het 60-jarig bestaan van de Heilooër Sport Vereniging H.S.V. Natuurlijk allereerst vobr diegene die lid is van deze vereniging. Voor hen heeft de jeugdfeestkommissie een ge weldig programma samengesteld dat uit een 12 kamp zal bestaan. Daaronder is: kussenvechten, Jeu de boules, zaklo- pen, steltlopen, luchtkussen, slalom, voetbal, enz. enz. Een dagvullend pro gramma waarsaan door deze kommissie in de afgelopen maanden keihard is ge werkt. Maar ook voor de jeugd die nog geen lid is en die ook de gehele dag gra tis toegang hebben tot het H.S.V. sport park is wat te beleven. Als ze zorgen dat ze 's morgens om 10 uur daar aanwezig zijn kunnen ze, zolang de voorraad strekt, deelnemen aan de ballonnen wedstrijd, die om 10.15 uur begint. Dus kom, eventueel met je ouders zaterdag 2 juni naar het sportpark aan de Bayers- hoffweg, je bent toch al vroeg wakker door de luilak en probeer in het bezit te komen van een ballon, wie weet win je wel een prijs. Niet vergeten hoor! Voorronde wijkentoernooi zeer geslaagd Ook de laatste voorwedstrijden die be palend zijn voor de finale wedstrijden zijn onder prachtige weersomstandighe den gespeeld. Konklusie van deelnemers en toeschouwers: prima georganiseerd, geweldige sfeer. Deze opzet mag men niet meer laten schieten. Maar voorlo pig denkt de organisatie alleen maar aan de grote finale op vrijdag 1 juni. Dat wordt helemaal grandioos met een feestavond toe voor alle bewoners van Heiloo en natuurlijk de deelnemers. Dus boodschappen eerder in huis halen en de avond reserveren voor het feest met gratis toegang en levende muziek. Ook de finale wedstrijden worden vol gens het zelfde systeem gespeeld als bij de voorrondes. De gemaakte doelpun ten gelden en worden bij het reeds be haalde aantal opgeteld. Alle elftallen komen op 1 juni nog 1 keer in het veld. het programma is dan: Aanvang 18.30 uur: F.C. Kloojo's - FC Vredenoord; F.C. Boswijk United - FC Oostkanter; R.C. Vennewater - FC Ter meyen; F.C. Raadhuis - FC Plein Zuid. Aanvang 19.00 uur: Dames F.C.P.S.V. - FC Ajax. Aanvang 19.30 uur: R.C. Goudkust - Fc Ypenstein; F.C. Wogdik - FC Male- voort; F.C. Baetenburg - FC Boe- kenstein; Real Mariënstein - FC. Zevensprong. Komt allen die avond uw wijk aanmoe digen want dan wordt beslist wie kampi oen van Heiloo gaat worden en de ver dere volgorde. Veteranen toernooi Even als tussendoortje terwijl er 3I zo veel te doen is bij H.S.V. werd zondag j.l. het jaarlijks veteranen toernooi gespeeld. Het mooie weer, goede sfeer en prima organisatie deed dit initatief weer slagen. De bekers beschikbaar gesteld door Chinees Indisch Restau rant Lotus van de heer Wong kwam als volgt terecht; 1 pr. tevens wisselbeker Berdos, 2e pr. WSV, 3e pr. HSV, 4e pr. HOSV. 4 th FLASHING HEILOO OPEN HEILOO - Donderdag 24 en vrijdag 25 mei staat er weer een groots basketbal spektakel op stapel. Gedurende deze twee dagen zal er namelijk in sporthal 't Vennewater te Heiloo, op het scherpst van de snede worden gestreden om de bokalen van de ,,4th Flashing Heiloo Open" Aan dit, door café d'Oud Inn gespon sorde, internationale basketbaltoernooi doe in het totaal 11 buitenlandse teams mee, afkomstig uit: Duitsland, Frank rijk, Engeland, Zwitserland en Ameri ka. Vooral bij de heren belooft het een zeer attractief toernooi te worden, waarbij de American Friendship Club ongetwijfeld de grote publiekstrekker zal worden. Dit team van louter negers, weet men zijn wervelende spel perfect het publiek te bespelen. Het feit dat AFC nog nooit wist te winnen in Hei loo, zij deden reeds tweemaal eerder mee, zegt overigens genoeg over het al gehele spelpeil van het toernooi. Ook de Hamburgse Lurup Tigers zullen dit jaar weer meedoen, zowel bij de dames als de heren. De heren van Lurup zijn be lust op revanche nadat zij twee weken terug in Hamburg tweemaal voor het thuispubliek zijn verslagen door Flas hing 1 op hun eigen toernooi. Het belo ven dus mooie en spannende wedstrij den te worden. In het totaal doen er 24 teams mee, ver deeld over 4 poules van 6. Er is een pou le voor heren, dames, junioren jongens en junioren meisjes. Op donderdag zal eerst een mini (8 tot 12 jaar) toernooi worden gespeeld van 10.00 tot 12.00 uur. Het internationale toernooi zal dan even na twaatf uur zijn aanvang heb ben. Dit zal duren tot 18.00 uur. Vrij dag zal gespeeld worden van 10.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis en spek takel is verzekerd, dus komt allen!! D.V.W. - JEUGD HEILOO - Zaterdag jl. werd alweer de eerste jeugd viswedstrijd, voor het sei zoen 1990, gehouden in de Burge meester-Vijver te Heiloo. Ondanks de diverse voetbaltoernooien was de op komst niet slecht te noemen. Te 08.30 uur, verzamelden zich zo'n 26 vissertjes op het parkeerterrein aan "De Loet". Je kon duidelijk merken dat er een paar nieuwelingen bij zaten. Ze vonden alles nog wat onwennig en ke ken er een beetje vreemd tegenaan. Maar zoals altijd waren er een aantal bestuursleden die de kinderen met raad en daad terzijde stonden. Na het start sein werden de dobbers in het water ge gooid. De een na het andere visje werd gevangen. In het begin lag het tempo vrij hoog, zodat de stemming er goed in zat. Voor wat betreft de grootste vis ging de strijd gelijk op. Op een gegeven mo ment waren er drie kinderen met een vis van 22 centimeter. Niels Oosterwijk keek dit eens aan en versloeg de voor gaande drie door er een te vangen van 24 centimeter, en werd hiermee tevens de dag winnaar. le Werd Pieter Vermeulen met 43 stuks, 2e Roland Nieuwland met 41 stuks en 3e Jan de Wit met 38 stuks. ATLETIEKCOMPETITIE VOOR SENIOREN VAN START HEILOO - Afgelopen zondag was de eerste wedstrijd van de landelijke senio rencompetitie. De dames van Trias tra den aan in Vught voor hun wedstrijd in de hoofdklasse. Gehavend door enkele blessures eindigde de ploeg op de tiende plaats, juist buiten de gevarenzone. Uit stekende prestaties waren er van Laura Keegstra op de 400 meter in 58.7 sec. en op de 100 meter in 12.3 sec. Nelleke Koppelaar was met 14.0 sec. zeer snel op de 100 meter horden en ook de 25.3 sec. op de 200 meter mocht er zijn. Mas- ja Nierop Groot sprong weer prima ver (5.60 m) en Freya Muller stootte de ko gel naar een goede 11.73m. De heren kwamen in Hoorn in actie voor hun wedstrijd in de tweede klasse. Kampend met dezelfde problemen als de d ames, wist men in deze poule toch nog als derde te eindigen. Paul Rood was zeer op dreef op de hordennum mers. De 400 meter horden ging in 56.3 sec. en de 110 meter horden in 15.9 sec.. Op dat laatste nummer maakte Arjen Vader zijn dubuut met een goede 16.4 sec. Dick ten Bruggencate werd tweede op de 5000 meter met 15.30.0 min en Ard an Berkel liep een snelle 400 meter: 51.7 sec. Op de technische nummers wa ren de 46.02m bij het speerwerpen van Robert Wijker en de 11.80m bij het ko gelstoten van Arnjan Bakker de opval lendste resultaten. Zaterdag had de C-D jeugd in Bever wijk hun tweede competitiewedstrijd. Vooral de D-jongens van Trias waren succesvol met hun eerste plaats in het eindklassement. Daarbij liep Pieter Schilder een nieuw clubrecord op de 80 meter horden in 14.1 sec. Timo Zijl won het kogelstoten met 9.89m en Michiel Singer behaalde bij het verspringen een mooie 4.66m Taco Hamers sprong 1.45 m hoog en Mark Schiering liep de 1000 meter in 3.26.5 min. Tenslotte ging de 4 x 80 meter in 42.9 sec. een fractie boven het clubrecord. Bij de C-jongens viel vooral Remco van der Zwan op door bij het hoogspringen over de 1.70m te gaan. HSV TENNIS De tenniscompetitie zit er bijna op. Voor de zaterdag/zondag en dame scompetitie rest er na het afgelopen weekend nog 1 ronde, waarbij onze ver eniging met zo'n 8 teams in het totaal in strijd is om het kampioenschap en dus automatische promotie naar een hogere klasse. Bij de dames behaalde het 2e team een verdienstelijke overwinning bij Alkmaar 6 (3-1 en tevens won het 3e team uit bij dezelfde vereniging, team 10 met 4-0. Met dezelfde cijfers versloeg het 7e team o.l.v. Tonny Broersen thuis Langedijk. In de zaterdagcompetitie blijven onze jeugdige leden het goed doen, tegen stander Westerhout moest duidelijk het onderspit delven met een 6-0 verlies. Van de jeugd naar veteranen is qua leef tijd dan wel een grote stap maar qua prestaties doen deze heren het ook erg goed. O.l.v. non-playing captain Ger Farenhorst won men met 4-0 van Enk huizen en is men fiere leider in hun groep. Het 4e team senioren die op de eerste plaats stonden met 2 punten voorsprong op de Gieteling ÏSOest nu op bezoek bij deze vereniging en gebroederlijk deelde men de punten (3-3). In de zondagcompetitie speelde onze jeugdmixed team uit tegen het sterke Hogedijk. het werd 4-4 en men houdt het spannend tot de laatste dag wie zich kampioen mag noemen. Het le en 2e mixed team senioren blijven het goed doen, daar het 11e uit won in Bergen met een royale 8-0 en het 2e thuis te sterk was tegen Poelstars (7-1). Ter info alvast voor de teams die zaterdag en zondagcompetitie spelen; zij worden verwacht op de HSV-dag 16 juni om 20.00 uur alwaar wij onze kampioenen in de bloemetjes zullen zetten. Uitslagen damescompetitie: Petten 2-HSV 1 2-2, Alkmaar 6-HSV 2 1-3, Alkmaar 10-HSV 3 0-4, HSV 4-Akersloot 6 0-4, HSV 5-Groetincke 3 3-1, Alkmaar 13-HSV 6 3-1, HSV 7-Langedijk 4 4-0. Zaterdagcompetitie HSV 2-'t Zand 2-4, Dijkzicht 3-HSV 3 4-2, Gieteling 3-HSV 4 3-3, Westzaan 3-HSV 5 2-4, Vet. HSV-Enkhuizen 2 4-0, Jeugd HSV-Westerhout 6-0. Zon dagcompetitie: heren 1-de Hulk 1-5, Heren 35 Rijnkanters-HSV 6-0, Mixed 35+ HSV-Hogedijk 1 4-1, Mixed Bergen-HSV 1 0-8, Mixed HSV 2-Poelstars 7-1, Jeugd Hogedijk-HSV 1 4-4. COMPETITIENIEUWS TV HEILOO HEILOO - Het afgelopen weekend is de competitie voor onze Vereniging goed verlopen. Op zaterdag 19 mei werden weliswaar drie wedstrijden verloren daartegenover stonden drie gewonnen wedstrijden en driemaal gelijk spel. Ze ker is in ieder geval dat twee teams kam pioen zijn geworden Heiloo Heren 2 met als aanvoerder De heer B. Koot en het heren Veteranenteam 1 met als aan voerder de heer H. v.d. Veldt. De zondagcompetitie leverde het vol gende beeld op: van de zeven gespeelde wedstrijden waren vijf uitslagen binnen: daarvan werden twee wedstrijden verlo ren, drie gewonnen. Vermeldenswaard is daarbij dat Heiloo 1 tot nu toe zeer goed meedraait en dat het 2e team door te winnen een dreigende degradatie heeft weten te voorkomen. Uitslagen: zaterdag 19 mei: Heiloo He ren 1 tegen Limmen 1: 3-3, Heiloo He ren 2 tegen Warmenhuizen 5-1, Heiloo Gemengd 1-Twiske 3 5-0, Veteranen 1-Kaag 13-1, Veteranen 2-Castricum 3 2-2, Veteranen 3-KZTV 1 2-2, Vetera nen 4-Zes wielen 1 1-3, Veteranen 5-Bakkum 5 .1-3, Gemengd Vet. 1-Kwadijk 1 1-3. Zondag 20 mei: Heiloo 1-Oudorp 2 6-2, Heiloo 2-Alkmaar 8 5-3, Heiloo 5-Oudorp 7 8-0, Heiloo 6-Vennewater 5 3-5, Heiloo hefen-Enkhuizen Heren 2-4. verenigingsagenda Kleurenpracht Heiloo Maandag 28 mei: contactavond in het duivencentrum achter de sporthal, aan vang 20.00 uur. De heer Ooijevaar van boswachterij Schoorl verzorgt een diale zing over hel milieu en de invloed van de vogels en de planten in de duinen en de Flevopolder. Tevens verloting. Le den en aanhang zijn welkom. THEMA-MIDDAG ZELFVERDEDIGING VOOR VROUWEN ALKMAAR - Op donderdag 31 mei van 13.30 - 15.30 uur wordt in het Vrouwen gezondheidscentrum aan de Wielengen- weg 235 een thema-middag gegeven over weerbaarheid (zelfverdediging) voor vrouwen. Gré Braaksma, lerares zelfverdediging, geeft deze thema middag in het kader van de serie V rouw-Gezondheid-Maatschappij Veel vrouwen hebben te maken met ge weld op straat, school, werk en in hun privé-situatie. Gré Braaksma zal door middel van informatie, diskussie en kleine oefeningen laten zien hoe je kunt leren je zelfvertrouwen te vergroten en hoe je je het beste kunt verdedigen, bij voorbeeld: hoe te reageren als je wordt aangevallen in een fietstunneltje. De toegang is gratis. Het Centrum is te be reiken vanuit de stad met buslijn 22, uit stappen bij De Mare, naast de Blije ma re de Wielingenweg in. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Bloemschikken HEILOO - Het werd een gezellige slot- avond, dinsdag 15 mei, in de Ger. Kerk. Allereerst was er een leuke uitstalling van wat er het afgelopen seizoen op creatief gebied gemaakt is. O.a. patch work, kantkloswerk, borduurwerk, ori- gamie, beklede doosjes en strofiguren. Ook de komende kursussen werden on der de aandacht gebracht. Het koor opende de avond door in de kerk te zingen, vanuit de zaal konden de aanwezigen genieten van het mooie ge luid en het gevarieerde repertoire. Even later kon iedereen gaan bloemschikken. De dames H. Groot en M. Bakker, be kend van de kurussen bij de K.M.T.P., gingen dit keer aan de slag met de leden van de bond en door hun degelijke voorbereiding en goede instrukties gin gen 40 leden met een prachtig bloemstukje naar huis. BEWEGINGSTHERAPIE VOOR 50 PLUSSERS HEILOO - In zwembad 't Venne water, Slotenslaan 27 te Heiloo wordt op de woensdagochtend van 10.00 - 12.00 uur 2 keer 1 uur lesge geven in lichaamsoefeningen in het water. Bij een watertemperatuur van 29°C worden de lessen gegeven door Lies Riet uit Castricum, gedi plomeerd zweminstructrice die door haar zeer gevarieerde oefenstof haar „leerlingen" tot groot enthou siasme weet te brengen. Voor men sen door operatie of andere manke menten moeilijker zijn aanbewegen biedt deze therapie veel mogelijkhe den. Door de bescheiden afmetingen van het bad is er meer individuele bena dering mogelijk, ook om een ge zond lichaam op peil te houden. Iedereen die belangstelling heef kan op bovengenoemde tijden een kijkje komen nemen en achter glas de ver richtingen van de „sporters" gadeslaan. A V ONDFIETS VIERDAAGSE ALKMAAR - Ook als er geen ijs ligt is de Alkmaarsche IJsclub aktief. Voor de zeventiende keer organiseert de club de avondfietsvierdaagse, dit jaar in ver band het WK voetbal in de laatste week van mei. Zoals gebruikelijk wordt er op drie avonden een aantrekkelijke route uitge zet. Wie twee van de drie avonden de route uitrijdt krijgt van de organisatie een leuke herinnering. Elke avond is de route ongeveer 30 km en iedereen kan dus in zijn eigen tempo rijden. Als spe ciale service rijden er elke avond techni sche ploegen mee met reparatiemateri aal, zodat eventuele pechvogels kunnen worden geholpen. Gelukkig hoeven de ze ploegen meestal heel weinig in aktie te komen. De start vindt plaats bij cafe- restaurant ,Du Passage', Scharlo 1 (hoek Westerweg) in Alkmaar op maan dag 28, woensdag 30 en donderdag 31 mei. Men kan inschrijven en starten tus sen 18.15 uur en 18.30 uur. De kosten voor beide avonden, inclusief herinne ring bedragen slechts 5,00. En op ver toon van uw deelnemerskaart mag u dan gratis de derde route rijden. In voorgaande jaren is het aantal deelne mers geleidelijk gegroeid en de Alk maarsche IJsclub staat klaar om ook nu weer een grote schare fietsenenthousi- asten te begroeten. VOORJAARSREISJE PLATTELANDSVROUWEN HEILOO HEILOO - Het voorjaarsreisje van de Plattelandsvrouwen van Heiloo ging dit keer naar de bondstentoonstelling in Zuidlaren. Met een bus vol vertrokken we 's ochtends vroeg vanaf de brand weerkazerne om in Bolsward eerst een kop koffie met gebak te gebruiken. Vandaar gingen we door naar de Prins Bernardhoeve in Zuidlaren en hadden er ruim tijd om alle creativiteit te bekij ken. In de hal hingen van alle afdelin gen vaantjes, dus eerst gingen de meeste dames hun eigen afdelings-vaantje op zoeken. Daarna de tentoonstellings ruimte in. We zagen er veel quilt, verder open naaiwerk, perzisch ajour, smock- werk. Ook het zijdeschileren hing er en men kon ook zelf aan de slag met zijde schilderen. Verder hing er nog aquarel len en vrije textielwerkvormen. Al met al genoeg te zien voor degene die er lief hebberij in heeft. Op de terugweg stopten we weer in Bolsward en nu stond er een heerlijk di ner voor ons klaar. Keurig op tijd, rond 8 uur waren we weer bij de brandweer kazerne in ons dorp terug. HEILOOËR BRIDGE CLUB Bekerwedstrijd A Lijn: 1. ds. v. Baar - v.d. Linden 60.00, B Lijn: 1. ds. Bakker - Haan 64.00; 2. ds. de Bruyckere - Stark 53.00, 2. ds. Post - Pohley 55.00. Slotdrive 16 mei Geel: 1ds. de Bruyckere - Stark 60.63, 2. ds. Koster - Visser 54.38; 1. ds. v. baar - v.d. Linden 60.63, 2. hr. Kat - Smit 56.88; Grijs: 1. ds. Hoff - Verhoef 55.00, 2. ds. Brinkhuis - Meuleman 54.38; 1. fam. Nieuweboer 71.25, 2. hr. Noom - Pin 63.13; Groen: 1. hr. Evers - Haan 60.00, 2. ds. Haafkens - Wijn beek 53.75, 1. ds. Hopman - Klerk 59.38, 2. ds. Hart - Spruyt 54.38; Blauw: 1. mw. v.d. Goot - hr. Lange 60.00, 2. fam. v.d. Steen 58.13; 1. hr. Roelofs- Schram 63.13, 2. fam. Nierop - Groot 58.13; Rood: 1. fam. Muller 60.63, 2. fam. Wegewijs 53.13; 1. ds. Blanken - Manshanden 59.38, 2. hr. Laan - Rutgers 57.50. Eerstvolgende speelavond donderdag 31 mei, afzeggen/aanmelden op 30 mei bij de heer Lohr, tel. 330052, (b.g.g. hr. Bader tel. 332630). Z.A.V. V. WIJNGAARDEN EN CO LUSTRUMTOERNOOI Eindelijk is het dan zover dat het eerste lustrumtoernooi wordt gehouden van Z.A.V. van Wijngaarden en Co, voor heen the Railway. Vijf prachtige voetbaljaren liggen in middels achter ons waarbij menig sup porter prima aan zijn trekken is gekomen. A.s. vrijdag 25 mei zullen vier gerenom meerde zomeravondvoetbalteams hun opwachting maken op het H.S.V. com plex van de Bayershoffweg in Heiloo. De deelnemende teams zijn H.B.V. en de Grasrockers uit Heiloo, de Oor sprong uit Schoorl en het jubilerende Z.A.V. van Wijngaarden en Co. De eerdergenoemde teams zullen een waarborg zijn voor een avond met vaak oogstrelend voetbal waarbij het niveau zeker niet moet worden onderschat. Zeker het team van van Wijngaarden en Co zal zich trachten te manifesteren zo als de afgeloepn weken in de Z.A.V.- competitie. Hierin werden sterke teams als Afra bloemsierkunst en L.P.G. Groot met machtsvertoon opzij geschoven door overwinningen van 3-0 resp. 1-0. Inzet, tactisch voetbal en sportiviteit zullen a.s. vrijdag de basis vormen van het Z.A.V. v. Wijngaarden en Co spekta kel. Aanvang 19.00 uur. VEEL ANIMO VOOR HET SCHOOLHANDBALTOERNOOI HEILOO - De voorrondes van het door de Foresters handbal georganiseerde scholenhandbaltoernooi is door vele be langstellenden bezocht. In drie poules werd er gestreden om een finaleplaats. Het was leuk te konstateren dat de meeste teams werden gecoached door meisjes/dames die zeven jaar geleden ook in het scholentournooi uitkwamen en zich daarna bij de Foresters als speelster aanmeldden. De Maria-Lidwinaschool kende al enke le handbalstertjes en kwamen dan ook wel erg sterk voor de dag. De finale plaatsen zijn behaald door de Maria- Lidwinaschool, de Willibrordschool en de Hasebroekschoal. De finale wordt gespeeld op maandag 28 mei a.s. van 18.30 tot 21.00 uur op het Foresters handbalveld aan de Laan van Muijs. Het seniorenteam van de Foresters is al zwaar in training onder leiding van J. W. Warnier. Oefenwedstrijden en trai ningen moeten de dames weer in het goede ritme brengen. De animo is dus danig groot dat er met een tweede team ingeschreven zal worden. We hebben van de bond een schrijven ontvangen dat het eerste team in de derde klasse in gedeeld zal worden. Met deze positieve ontwikkelingen is het toch noodzakelijk om ook nog op de financiële positie te wijzen. Sponsors zijn bijzonder welkom op 072-336026/336752. DIPLOMA ZWEMMEN HEILOO - Zaterdag 12 mei hebben de volgende kinderen die zwemles hebben genoten in 't Vennewater te Heiloo af gezwommen in Motel Akersloot. Voor het A diploma uit Castricum: Kim Meijer, Sander Nooij, uit Limmen: Sas- kia Winder, Nick Thijssen, Kim Jon ker, Bea Vegter, Vivienne Dolman, Ma ren Bruin. Uit Heiloo: Monique Kuiper, Laura Altena, Lisette v.d. Veen, Marg- je Bruin, Martien Houtenbos. Uit Egmond-Binnen: Patricia Tambach, Egmond a/d Hoef: Elles Glas. Voor het B diploma uit Castricum: Cees Hannema, Ilonka Hoekstra, Remco Gorter, Christiaan v.d. Waal. Uit Hei loo: Joost v.d. Seijs, Tom Lammers, Kevin Mosel, Frank Lentz, Robert Ooi- jevaart, Nick Melker, Koen Meischke. Uit Limmen: Edo Riedeman, Jorine Koenderman, Laura v. Dam. Uit Egmond-Binnen: Mare Tambach. GROTE BIDDAG EN SLUITING VAN DE MEIMAAND BIJ O.L. VROUW TER NOOD TE HEILOO Zondag 27 mei vieren wij het feest van O.L. Vrouw ter Nood en tevens de slui ting van de meimaand, 's Morgens om 10.30 uur de Hoogmis met medewer king van de Miller Sisters. Vanaf 12.00 uur tot aan de Slui tingsplechtigheid wordt onafgebroken de Rozenkrans gebeden in de Kleine Ka pel. Om 15.00 uur is er in de Kleine Ka pel een Lof met Rozenkrans. 's Avonds om 19.30 uur Pontificale Eu charistieviering, waarin zal voorgaan Mgr. Bomers. Aansluitend de Lichtpro cessie door het Kapelbos en de sluiting bij de Kleine Kapel. Er is die avond ex tra parkeergelegenheid op een weiland aan de Kapellaan tegenover het bos. Programma sporthal Het Vennewater Donderdag 24 mei: Basketbaltoernooi Flashing 9.30-18.00 Vrijdag 25 mei: Basketbaltoernooi Flashing 10.00-18.00 Zaterdag 26 mei: Zaalvoetbal, div. clubs 10.30-14.30 Zaalvoetbaltoernooi Radio Bakker 17.30-22.00 Maandag 28 mei: Volleybal Effect 17.00-23.00 Base- en softballclub Double Stars Heiloo Zaterdag 26 mei: DSH hb adsp-Herons 10 uur; DSH hb 1-Schoten 14.30 uur. Zondag 27 mei: DSH hb 2-F.Petrels 2 10.00 uur. Maandag 28 mei: DSH hb adsp-Urbanus 19.00 uur. - 'X -- i Wtm. X DIT IS EEN PUBUKATIE VAN HET NATIONAAL INSTITUUT VOOR DE SPORTGEZONDHEIDSZORG EN DE STICHTING CONSUMENTEN VEIUGHED.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 8