limmen Mensten in Limmen Agenda limmen Afsluiting wegen tijdens kermis en jaarmarkt SportenSpe! Sport en spet agenda UITKIJKPOST 27 JUNI 1990 Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. mfibrf BURGERLIJKE STAND GEMEENTE LIMMEN LIMMEN - Geboren: Rowan, dochter van P.T, Min en M.C.C. Kraakman. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiècommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-)1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. De afdeling sociale zaken is in ieder ge val bemand op maandag- en donderda gochtend tussen 9.00 en 12.00 uur. Door de geringe personeelsbezetting kan zij op andere dagen wel eens geslo ten zijn. Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en S. Hijlkema, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel auto matisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mans, Dusseldorperweg 103 (bovenzaal Parochiehuis), tel. 1519. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: dinsdag en donderdag 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. D. Jansen, Sportl'aan 20. Inlichtingen (tuusen 18.00-19.00 uur): tel. 1776. Openbare Bibliotheek Limmen De bibliotheek Limmen zal gesloten zijn van 15 tot 29 juli. Er mogen extra boe ken meegenomen worden. GESLAAGDE TRIATHLON LIMMEN - De vijfde aflevering van de Limmer kwart-triathlon, die zaterdag plaats vond, was de spannendste tot nu toe. Winnaar werd de Heemskerker Sjoerd Rijpma, die pas in de laatste me ters zijn rivaal Marcel van Amstel uit Alkmaar kon inlopen om met een voor sprong van slechts vier seconden over de streep te gaan. Bij de dames zegevierde Ans Koot uit Limmen voor haar plaats genoten Ria lliopoulos en Lianda Mooy. Ed Gans uit Akersloot eiste bij de vete ranen de hoogste eer voor zich op, ge volgd door Kees Brasser (Limmen) en Hans van Gerwen (Almelo). De beste Limmer werd Hans Rijs, hoewel Aldert Pepping eerder over de Finish ging. De ze laatste kreeg echter een aantal straf- minuten opgelegd omdat hij bij het zwemmen had gelopen. Peter van Stra len werd hier derde. Marcel van Amstel was traditiegetrouw de snelste bij het zwemmen met een tijd van 14.27 min. Rijpma volgde op 1.13 min. Eric Stam uit Egmond aan Zee die derde zou worden in de eindranschik- king kwam als vierde uit het water op bijna 2Vi minuut. Bij het fietsen ver grootte Van Amstel zijn voorsprong tot ruim drie minuten op Rijpma, die Eric Stam tot op 22 seconden zag naderen. Het lopen zou de beslissing brengen. Sjoerd Rijpma bleek dit onderdeel het best van de drie te beheersen. Eric Stam maakte eveneens een deel van zijn ach terstand goed maar kon Van Amstel niet meer bedreigen. Bij de dames is de zege van Ans Koot geen ogenblik in gevaar geweest. Bij het zwemmen pakte zij al twee-driekwart minuut op Ria lliopoulos en ruim zeven minuten op Lianda Mooy. Na het fiet sen had zij daar nog eens zes minuten aan toegevoegd. Op haar sterkste on derdeel, het lopen, kon Ria lliopoulos daar nog bijna twee minuten afknabbe len maar bedreigen kon ze Ans Koot niet meer. Zoals gewoonlijk was de organisatie weer perfect en kunnen deelnemers en publiek terugzien op een geslaagde lustrum-editie, 's Avonds werden in het Parochiehuis de prijzen uitgereikt door de voorzitter van het comité Limmen 1250, de heer Piet van der Steen, waar na het sportieve evenement een gezellig vervolg kreeg. Uitslagen Heren: 1. Sjoerd Rijpma 2.14.40, 2. Marcel van Amstel 2.14.44, 3. Eric Stam 2.16.57. Dames: 1. Ans Koot 2.29.08, 2. Ria lli opoulos 2.36.49, 3. Lianda Mooy 2.49.51. Veteranen: 1. Ed Gans 2.29.50, 2. Kees Brasser 2.32.46. 3. Hans van Gerwen 2.34.45. Limmers: 1. Halts Rijs 2.21.56, 2. Aider Pepping 2.23.55, 3. Pejer van Stralen 2.29.01. AQUARELLEN NICO LUTE IN GALERIE AMBER LIMMEN - Op 24 juni werd in Limmen Galerie Amber geopend. De galerie houdster Jeannette Coppens, zelf kunstschilder, heeft de bedoeling hier iedere maand een tentoonstelling te houden met werken van zowel goede amateurs als van reeds bekende kunste naars. Getracht zal worden zo afwisse lend mogelijke exposities te verzorgen. Eerste exposant is de Castricumse Nico Lute. Bekend van de briefkaarten, die hij voor Amnesty International tekende en van de kalenders met bekende beken de plekjes in Castricum. Nico Lute, ge boren in 1947 in Castricum, volgde in Amsterdam de opleiding voor tekenle raren, waar hij in 1972 de aktie M.O.B. tekende behaalde. Vanaf die tijd is hij werkzaam als tekenleraar aan een school voor Havo/VWO in Beverwijk. Zijn voorliefde gaat uit naar het aquarel en dan bij voorkeur gemaakt in de na tuur. Zijn eerste lessen in deze techniek kreeg hij van Cor Heeck en later van Bob Buys. Hij exposeerde eerder in lim men ('75), Amsterdam, Egmond en Castricum. Galerie Amber, gelegen aan de Dussel dorperweg 18 in Limmen, is geopend, donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00-17.00 uur. De expositie van aqua rellen van Nico Lute is te zien tot 22 juli. WIJZIGING BESTUUR CDA-LIMMEN LIMMEN - Tijdens de algemene leden vergadering van het CDA hebben Arie van Noord, José Nuijens en Henk Dek ker hun functie neergelegd van resp. voorzitter, secretaris en penning meester. Zoals bekend is Arie van Noord thans wethouder en tevens loco burgemeester. José Nuijens en Henk Dekker hebben thans zitting in de ge meenteraad van Limmen. In het CDA zijn de functies van wethouder en raadslid niet te combineren met het bestuurslidmaatschap van de plaatselij ke CDA-afdeling. Het oud-raadslid Frank Wester is geko zen tot de nieuwe voorzitter. Verder zijn tot het bestuur van het CDA toegetre den Janny Schuring, Huub Kramer, Wim Swart en Henk Hesseling. Janny Schuring zal de functie van secretaris gaan bekleden, het oud-raadslid Huub Kramer is de nieuwe penningmeester. Jan Rijs, de voormalige wethouder, zal leiding geven aan de bijeenkomsten van de fractiebegeleidingsgroep. Deze groep bestaat uit CDA-leden, die voorafgaan de aan de raadsvergadering bijeenko men om de agenda van die vergadering door te nemen. De raadsleden zijn bij die bijeenkomsten aanwézig en nemen kennis van de veelal nuttige opmerkin gen van de achterban. Ook zullen er in de toekomst bijeen komsten worden gehouden waarin één onderwerp centraal staat, zoals bijvoor beeld de financiële positie van de ge meente Limmen, een actueel onderwerp. Het nieuwe bestuur van het CDA hoopt op een goede samenwer king tussen bestuur, de raadsfractie en de fractiebegeleidingsgroep. WERKGROEP ONTWIKKELINGS SAMENWERKING LIMMEN LIMMEN - Dinsdag 19 juni ontving de W.O.L. in Limmen Annie Klein- Gunnewiek en Willem Overkemping. Zij zijn S.N.V. werkers in Burkina Fa- so. Via deze mensen loopt het koppe- lingsprojekt dat Limmen heeft aangeknoopt met de gezondheidsdienst in de provincie Yatenga in Burkina Fa- so. Nu Annie en Willem tijdens hun va kantie een dag in Limmen waren, hebben wij de gelegenheid gekregen de plannen voor de toekomst goed met el kaar te bespreken. De doelstellingen van de W.O.L. zijn de bewustwording te versterken aangaande de verhouding tussen de rijke landen en de derde wereld en indien noodzakelijk het aangaan van financiële ondersteu ning bij gezondheidsprojekten. Wat onze eerste doelstelling betreft, de bewustwording, is deze dag geslaagd: met beide S.N.V.-ers werden bezoeken afgelegd aan de basisscholen in Lim men. Deze scholen gaan corresponderen met drie scholen in Yatenga. Hierbij zullen onderwerpen betreffende de le vensgewoonten in beide landen aan de orde komen. De in de avond belegde bijeenkomst trok helaas niet het verwachte aantal be zoekers. Met de aanwezigen kwam het echter wel tot een goede gedachtenwis- seling, waarbij het verzoek van Burki- nese vrouwen ook te willen corresponderen met vrouwen uit Lim men zal worden doorgespeeld naar de vrouwenorganisaties. Wij zijn er stellig van overtuigd dat de briefwisseling tus sen de kinderen en hopenlijk tussen de vrouwen de bewustwording zal be vorderen. Hier memoreert de W.O.L. graag aan haar eerste succes in Limmen: het opstarten van de- Wereldwinkel. Het succes, mede door de inzet van de vrij willigers, die nu zelfstandig draaien, en de steeds groeiende klantenkring, stemt de werkgroep tot vreugde. Ook de We reldwinkel kunnen wij voegen bij onze activiteiten van de eerste doelstelling. Ons tweede doel: de financiële on dersteuning. Nadat wij onze eerste gel den hebben kunnen overmaken naar een voedingsvoorlichtingscentrum in Ouahigoua, gaan onze plannen nu in de richting van een kleine kraamkliniek in Nongofairé, ook in provincie Yatenga. Deze kliniek is reeds met behulp van de Nederlandse ambasade gebouwd. Voor de inrichting moeten nog fondsen wor den aangeworven. Welnu, alle giften die u ons in de ko mende tijd zult doen toekomen gaan naar deze kraamkliniek. Annie en Wil lem zullen ons regelmatig verslag doen over de gang van zaken. Voor be langstellenden onze bankrekening: Ra bobank Limmen 33.64.26.577, t.n.v. C. Frijn-Bruschke, inzake de W.O.L. BLIJFT STOLPBOERDERIJ VISWEG BEHOUDEN LIMMEN - Het ziet er naar uit dat de< stolpboerderij aan de Visweg mag blij ven staan. Mevrouw G. Kuijper van de Limmergemeenschap samen met het ak- tiecomité hebben hier veel werk voor verzet. Gedeputeerde Staten heeft laten wet-en dat de boerderij voorlopig niet gesloopt mag wordérv De gepieenteraacL zal, binnen 5 maanden, moeten beslui ten of deze boerderij als rijksmonument op de lijst kan komen. Architectenburo Cornelis de Jong, heeft in opdracht van de Stichting „Vrienden van de Stolp" een bouwkun dige inspektie gehouden. Er konden geen ernstige gebreken worden ontdekt en er bestat geen bouwkundige nood zaak de boerderij te slopen, zoals het plan was. Het KNOB, Koninklijke Ne derlandse Oudheidskundigebond, heeft aan het Ministerie van WVC ook een rapport uitgebracht. Deze noemt de stolpboerderij „nog geheel gaaf en ken merkend voor traditionele bouw uit het midden van de 19e eeuw. Het geheel heeft al dus een plaatselijke, hogemate van zeldzaamheid en zal bij goed onder houd zeker nog 50 jaar meegaan. Het KNOB adviseert dan ook de stolp op zeer korte termijn voor te dragen voor, voorlopige bescherming. Deze termijn is al aan de gang en is voorlopig voor 10 maanden geldig. Men zal dus voor elke verandering, of sloop, altijd eerst een vergunning aan moet vragen. De heer Keijzer van Jokon BV zal met de sloop dus moeten wachten. Men hoopt door deze rapporten de stolp boerderij voor Limmen te kunnen be houden. UITSLA ENQUÊTE PEUTERSPEEL ZAAL KLEIN DUIMPJE LIMMEN - Begin mei hebben wij een enquête gehouden onder de ouders van de kinderen die op de wachtlijst staan. De wachtlijst is erg lang en daarom heeft het bestuur willen onderzoeken of er voldoende belangstelling zou bestaan voor plaatsing van peuters op de woens dagmiddag. Er zijn in totaal 83 enquête-formulieren rondgestuurd, waarvan 55 formulieren zijn terugontvangen. 37 Mensen hebben geen belangstelling voor plaatsing van hun kind op de woensdagmiddag, ter wijl 18 mensen zich belangstellend heb ben getoond voor een plaatsingsmogelijkheid op de woens dagmiddag. De kinderen van deze 18 mensen komen in verband met de leef tijd van hun peuter nog niet in aanmer king voor plaatsing direkt na de zomervakantie. Tevens werd gepeild of er belangstelling is voor plaatsing op de woensdagmid dag van kinderen die nu de peuterspeel zaal al bezoeken en bijvoorbeeld voor een tweede dagdeel in aanmerking wil len komen. Hierop zijn geen reakties ontvangen. Dit betekent dat er vooralsnog onvol doende belangstelling is voor openstel ling op de woensdagmiddag. Mede gelet op het feit dat in september/oktober een groot aantal peuters 4 jaar zal wor den en zal doorstromen nar de basis school, zodat er weel plaatsingsmogelijkheden zullen ont staan, heeft het bestuur gemeend voor alsnog de woensdagmiddag niet te moeten open stellen. In een later stadi um, als de wachtlijst daartoe aanleiding geeft, zal deze mogelijkheid eventueel opnieuw worden bekeken. Inschrijfformulieren voor het komende schooljaar kunt u weer halen op het consultatiebureau of op de peuterspeel zaal en insturen naar de Burg. Nieuwen- huysenstr. 12 te Limmen. POLITIEBERICHTEN LIMMEn - In de nacht van zondag 17 op maandag 18 juni werd een beeld in de tuin van de pastorie aan de Dussel dorperweg vernield. Het beeld werd overgegoten met zwarte koolteer en het blik werd ter plaatse, hangend aan het beeld achtergelaten. Behoudens een aantal meldingen van onenigheid met de buren bleef het afge lopen week rustig. Verloren voorwerpen: rose/wit knuffel konijn met rood lintje en een herenpor temonnee, bordeaux-rood. Openingstijden politiebureau: maandag 9.00-12.00 uur en donderdag 14.00-17.00 uur. Buiten deze tijden vol gens afspraak (tel. 1783). Het is veelal het geval dat het bureau ook open is buiten deze vaste openingstijden maar daarvoor kunt u gewoon even bellen. Voor degene die op vakantie gaat: denk nog even extra aan een sleuteladres voor het geval er toch iets mocht gebeuren en laat dit sleuteladres achter bij de politie Limmen. Kaartjes kun u afhalen bij de poliie. Gratis af te halen op het bureau Limmen de folder ,Tips voor als u op vakantie gaat'. Deze folder kunnen we u van harte aanbevelen vanwege de vele nuttige en praktische wenken. LIMMER JEUGD ONTVANGT BEZOEKT UIT D.D.R. LIMMEN - De Limmer DDR- werkgroep is al meer dan 8 jaar in kon- takt met een parochie in Erfurt in de DDR. Voordat de muur viel leken onze bezoeken min of meer op bezoeken aan goede vrienden in een openluchtgevan genis. Zij konden ons immers nooit in Limmen bezoekn, dus het waren wel uitermate hartelijke contacten maar eenzijdig. In die tijd van "voor-de-muur-viel" hebben we ook onder de jeugd van Lim men een groep gevonden die graag met de jeugd in Erfurt in briefcontact wilde treden, de „Penclub". Heel enthousi aste kinderen van ±13 jaar. Het zijn 13 kinderen uit Limmen die met 13 even oude kinderen uit Erfurt schrijven. En toen kwam het grote nieuws dat de muur verdween! Enorme omwentelin gen kwamen op gang, ook in de DDR. Onze jeugd kreeg nu de kans voor het eerst de penvrienden en -vriendinnen uit Erfurt naar Limmen uit te nodigen! Men zal elkaar voor het eerst persoon lijk leren kennen. Voor die week is een gezellig program ma opgesteld met de nodige uitstapjes. Door sponsoring door Limmen bedrij ven konden we aan de jeugdige daden drang tegemoet komen. Het wordt een schitterende week dankzij de gastvrij heid van kinderen, gastouders en ho penlijk goed weer. En wel zeker volgt volgend jaar een bezoek aan Erfurt. LIMMEN - Op dé volgende tijdstippen zal de Dusseldorpervyeg vanaf de Lagé Weid? to,f aari de Vredëburglaa'n'woF- -den afgeslotën -«öo'r het verkeer en de Kerkwèg vanaf de Middenweg" tót' aan de kerk. Op zaterdag is de Dusseldor perweg ook afgesloten, vanaf de Lage Weide tot aan het Vislaantje. De tijden zijn: vrijdag 29 juni van 15.30 uur tot 24.00 uur, zaterdag van 14.30 uur tot 24.00 uur en zondag 1 juli van 10.30 uur tot 24.00 uur. RAADSVERGADERING LIMMEN LIMMEN - Morgenmiddag komen de leden van de Limmer gemeenteraad bij een in cultureel centrum Vredeburg om 15.30 uur. Tijdens deze openbare verga dering zal onder andere gesproken wor den over enkele grondtransacties en voorbereidingsbesluiten. Ook de aan passing van enkele artikelen van de poli tieverordening wordt behandeld. Een voorstel inzake de exploitatie van de bouwterreinen op d'Enterij en de Schoollaan/Achterweg wordt bespro ken, evenals het voorstel van de ver koop van het tenniscomplex De Voetel aan de heer Boontje. Tenslotte wordt door de stichting 1250 jaar Limmen een eenmalige subsidie gevraagd aan de raad. De vergadering begint morgen zo als gezegd om 15.30 uur en een ieder die dat wil kan de locale politiek vanaf de publieke tribune in actie zien. GESLAAGD HEILOO - Woensdag 20 juni zijn tij dens in Utrecht gehouden mode examens voor het onderdeel modinette geslaagd: Iren van Roessel, Dini van de Berg, Ineke de Visser-van Dijl, Annie van Schaik-van de List, Zabine Sams- heer, Helene Saurwalt- van den Enden (allen uit Alkmaar), Marian Bruynzeel- Schültz (Bergen), Els van Rijn-Zandstra en Gery Bay (beiden uit Heiloo). Voor het onderdeel costumière slaagde Ada Bontje (heiloo). Zij volgden allen hun opleiding bij Maritas Modevakschool in Heiloo. JACOBUSSCHOOL HELPT McDONALDHUIS AKERSLOOT - In het najaar van 1989 bestond de Jacobusschool in Akersloot 100 jaar. Rond dat eeuwfeest zijn er al lerlei festiviteiten georganiseerd. Na het opmaken van de rekening bleek er een flink positief saldo te bestaan. Er werd besloten dat dit geld ten goede zou ko men aan het Ronald McDonaldhuis in Amsterdam. Dit is een familieverblijf vlakbij het AMC, waar gezinnen van er nstig zieke kinderen tijdelijk kunnen wonen. Een van de wensen van het tehuis was een wandversiering. Daartoe werd een wandsculptuur aangekocht van de Amsterdamse kunstenaar Jos Belle, welke een plaatsje heeft gevonden in de recreatieruimte van het tehuis. Maar hoog op hun verlanglijstje stond een invalidewagen met uitgebreide ge bruiksmogelijkheden ter waarde van 4000 gulden. Het heeft lang geduurd voor deze geleverd kon worden, maar dinsdag was het zover. Enkele leerlin gen zijn toen naar Amsterdam afgereisd om de invalidewagen te geven. Ter her innering aan dit feit hebben alle leerlin gen van de Jacobusschool een beker gekregen van het McDonaldhuis met in scriptie. NEDERLANDSE TITELS VOOR TRIAS-VETERANEN HEILOO - In Utrecht werden de Neder landse atlektiekkampioenschappen voor veteranen gehouden. Trias was daar met een grote delegatie vertegen woordigd, die veel eremetaal mee terug nam naar Heiloo. Dubbelkampioene werd Maja Boekei die in de categorie 40-45 jaar de 100 en de 200 meter won in resp. 13.65 sec. en 28.58 sec. ïn dezelfde groep was Jolan- da Brasser de beste bij het discuswerpen met een afstand van 38.08 m. Bij de he ren 50-55 jaar werd Robert Wijker kam pioen op de 800 meter in 2.12.55 min en behaalde Jan Pronk de titel bij het dis cuswerpen met 40.52 m. Hij werd ook nog tweede bij het kogelstoten met een nieuw clubrecord: 12.27 m. Een clubre cord was er ook voor Sef Meijer op de 3000 meter steeple chase in 10.07.88 min (40-45 jaar). De A-B junioren hadden in Krommenié hun tweede competitiewedstrijd. Bij de jongens sneuvelden twee clubrecords; Arie Jan Vennik wierp de speer naar 48.24 m en Casper Boekhout liep een uitstekende 400 meter in 51.6 sec. Johan van Wilsem sprong 6.29 m ver en werd daarmee eerste. Dat lukte ook Arjen Vader op de 100 meter horden in 15.4 sec. Ard van Berkel liep weer een prima 800 meter in 1.59.5 min en ook de 45.1 sec. van de 4x100 m ploeg mocht er zijn. De meisjesploeg eindigde in het eind klassement op een goede tweede plaats. Petra Donkersloot behaalde een dubbe le overwinning bij het speerwerpen en het kogelstoten. Datzelfde presteerde Masja Nierop Groot op de 100 meter horden in 15.0 sec. en het verspringen met 5.57 m. De 800 meter was een zeer goed nummer met 2.24.6 min. voor Neeltje Thoes en 2.25.9 min. voor Mari anne Nijmeijer. LE CHAMPION VAKANTIETOCHT SCHOORL - Op zondag 8 juli organi seert Toerclub Le Champion een vakan- tietocht vanuit Schoorl. Deze fietstocht is bijzonder toeristisch van opzet en daarom geschikt om het het hele gezin te fietsen. De te rijden afstanden zijn naar keuze 25 km of 50 km. De route voert o.a. door de bossen en duinen rondom Bergen of Schoorl. Omdat het fietstempo geheel vrij is, hebben de deelnemers alle gelegenheid om van de prachtige omgeving te genieten. Gestart kan worden tussen 9.00 en 12.00 uur va- nuit Café Restaurant Viersprong, Laan- weg te Schoorl. Het inschrijfgeld bedraagt 1,75, terwijl voor een gering bedrag extra een leuke herinnering be schikbaar is. Inlichtingen: Hans Wolf, Koedijk, tel. 072-618053. HEILOOER BRIDGE CLUB HEILOO uitslag donderdag 21 juni: 1. ds'. Höfijtan - Matton 59.58, 2. mw. •Gauw -Tlr. Lphf^58.75f-Ids. Löhr - Plas 63.75, 2. ds. Visser - Vogel 55.83. Afzeggen en inschrijven woensdaga vond bij de heer v.d. Vlies, tel. 333141, laatste speelavond dit seizoen 28 juni. OPENING BEZOEKERSCENTRUM EENDENKOOI 'T ZAND 'T ZAND - Een zweem van geheimzin nigheid heerst er rond de in het open Noord-Hollandse landschap gelegen eendenkooien. Wat er precies gebeurt is vaak onbekend. Deze geheimzinnigheid behoort binnenkort tot het verleden. De Stichting het Noord-Hollands Land schap opent namelijk een bezoekerscen trum bij de eendenkooi in 't Zand. Het bezoekerscentrum laat het publiek mee genieten van het oude cultuurbezit en van de rijke natuur van een kooibos. Een rondleiding door de eendenkooi onder leiding van de kooiker vormt het hoogtepunt. Eendenkooien staan volop in de be langstelling. Terecht. Het zijn, vaak zeer oude, cultuurmonumenten waar de kooiker zijn oer-hollandse beroep uitoe fent. Bovendien zijn het ware natuur- paradijzen. Dit heeft vooral te maken met de rust die er in en rond een kooi bos heert. De Stichting het Noord- Hollands Landschap zag het belang van deze eendenkooien al in 1984. Toen kwam de eerste eendenkooi in beheer; de eendenkooi Uitgeest. Sinds mei 1990 heeft het Noord-Hollands Landschap vier eendenkooien in eigendom of beheer. Op 22 juni wordt het nieuwe bezoeker scentrum geopend. Dit zal gebeuren door de 20.000ste contribuant van de Stichting het- Noord-Hollands Land schap. Tijdens deze feestelijke bijeen komst kunnen de genodigden naast het bezoekerscentrum ook de volledige ge restaureerde eendenkooi bekijken. Het bezoekerscentrum In het bezoekerscentrum, is een perma nente tentoonstelling ingericht. Alle vragen betreffende eendenkooien wor den hier beantwoord. Wat is een zee- of landkooi, hoeveel eendenkooien zijn er nog in Nederland, welke eenden kun je zien in een eendenkooi, wat is een sta- leend, hoe werden de eenden gevangen, wat doet het kooikershondje, en nog veel meer onderwerpen komen aan de orde. Ook laat de tentoonstelling zien welke dieren er nog meer leven in de eenden kooi. De plantengroei komt aan bod en een palludarium laat het leven onder water zien. Een Groene Winkel en een dia- en video-presentatie maken het be zoekerscentrum compleet. Vanaf 24 juni tot en met 29 augustus 1990 is het bezoekerscentrum open in de weekends en op woensdagen van 11.00 tot 16.00 uur. Op deze dagen kan men om 13.30 uur deelnemen aan een excur sie o.l.v. de kóoiker naar de eenden kooi. Het bezoekerscentrum en de eendenkooi zijn speciaal ingericht voor het ontvangen van groepen en school klassen. Er dient dan een afspraak ge maakt te worden met de kooiker Jan Zijp, tel.nr.: 02249-3054. Het bezoekerscentrum is gelegen aan de Korte Bosweg 47 net buiten het dorpje 't Zand. 't Zand ligt langs het Noord- Hollands Kanaal te noorden van Schagen. Het eerste damesteam van 't Vennewater, dat het kampioenschap in de eerste klasse in de wacht sleepte. DAMES VENNEWATER KAMPIOEN VAN NOORD HOLLAND HEILOO - Grote vreugde bij tennisve reniging Het Vennewater. Het eerste da mesteam in de districtscompetitie haalde vorige week het kampioenschap binnen in Noord Holland. Op het ten nispark van Het Grootslag in Groote broek werd in de finale gewonnen van Schagen I, de kampioen van het Noor derkwartier. Els Timmens, Dina Leeuwerik, Lucy Tournier, Els Rijnbeek, Coco Schagen en Marry Kist hadden zich voor het Noord Holland kampioenschap ge plaatst door natuurlijk eerst winnaar te worden in de eerste klasse en daarna in de plaatsingswedstrijd het tweede team van Het Vennewater te verslaan. In Grootebroek ontmoette het team ver volgens de kampioenen van Broek in Waterland, Zaanstreek, Alkmaar, West Friesland, Kennemerland en Noorder kwartier. Er werden tien wedstrijden gespeeld van 2 sets, die elk 5 games mochten omvatten. De Heilooër vereniging was duidelijk te sterkste. Een prachtig resultaat, dat een seizoen afsloot waarin de damesteams voor Het Vennewater de meeste prijzen binnenhaalden. Zij werden vorige week zondag al gehuldigd tijdens een gezelli ge bijeenkomst in het clubhuis van de vereniging. OPEN DAG BIJ DE BOSCROSSERS EEN GROOT SUCCES HEILOO - Zaterdagochtend 23 juni werd alles klaargezet rond de crossbaan van de fietscrossclub De Boscrossers, zodat het er feestelijk uitzag. De open dag begon om 11.00 uur met een trai ning voor de eigen leden. Deze training werd gegeven door het Nationaal fietscross-selectie team. Dit team was aanwezig met vier personen: Rob Bul ten, Phil Hoogendoorn, Melanie van Deene en Corine Dorland. Tijdens deze training werd er vooral aandacht ge schonken aan de techniek, ledereen deed goed zijn best om te laten zien wat ze al konden. Na anderhalf uur training was er een pauze. Allemaal even uitrusten en wat eten en daarna weer de baan op. Toen werden de springtechnieken doorgeno men. Onderwijl waren de liefhebbers (recreanten) al binnengekomen om zigh in te laten schrijven voor* hun*wedstrijd je. Met open mond Storiden -ze te kijken naar al die grote jong'ens mét hun springkunsten. Nadat de leden van het Nationale team nog één keer bij elkaar gekomen waren voo het nemen van een laatste foto met de eigen leden van de Boscrossers en een afscheidswoordje, begon de wedstrijd voor de jeugd van Heiloo. Ze hadden goed afgekeken hoe het moest want er werd fel gestreden tot aan de eindstreep. Iedereen moest drie keer een manche rijden en daarna werden de punten door de jury opgeteld en zodoende kwamen de beste crossers op de eerste plaatsen. De uitslag is als volgt: bij de 7 jarigen Sandra van Gennip 1ste, bij de 8 jarigen Martijn Solleveld 1ste, Dave de Wildt, 2de, Menno Mors 3de, bij de 9 jarigen Paul Kassing 1ste, Matthijs Ranzijn 2de, Laurens van Dam 3de bij de 10 ja rigen Peter van Gennip 1ste, Nils de Smet 2de, Daan Kaan 3de bij de 14 jari gen Jerry de Graaf 1ste. GYMNASTIEK IN HEILOO NIET WEG TE DENKEN HEILOO - De gymnastiekverenigingen in Heiloo bruisen van engergie! De da mesleden gaan deze week een gezellige fietstocht ondernemen door de duinen, waarbij de koffie niet ontbreekt. Voor de kinderen wordt er in augustus (na de vakantie) een Sport- en Speldag georga niseerd door de beide verenigingen Kli mop en Doves in het recreatiepark aan het Maalwater. In november bestaat D.O.V.E.S. 65 jaar, ter gelegenheid waarvan een ou derwetse uitvoering wordt gegeven met het thema .Circus' in theater De Beun. De keurploegen van Klimop en Doves proberen samen nog meer te bereiken en de andere jeugdleden zijn enthousiast bezig met hun leidsters. Kortom, de gymnastiek blijft in Heiloo een belan grijke plaats innemen! HET DORS-TOERNOOI HEILOO - Op 30 juni is het weer zover, de start van alweer het twaalfde Dors- toernooi. Ook dit jaar meer dan vol doende inschrijvingen mede door het dit jaar te organiseren invitatie-B-toernooi, waaraan verschillende oud-leden van de vereniging mee zullen doen. Het invita- tietoernooi bestaat uit heren- en damesdubbel-partijen en het is bedoe ling iedere dag rond 20.00 uur een der gelijke aantrekkelijke partij van start te laten lopen. Dit jaar wordt met happyhour niet op woensdag 4 juli (voetbal) maar op don derdag 5 juli gehouden. Totaal zullen we gedurende deze toernooiweek 300 partijen moeten laten verspelen en we hopen dan ook maar weer op een mooie en vooral droge week (althans buiten). Mede dankzij de steun van onze spon sors (Verzinkerij Heerhugowaard BV, Croissanterie Kees Zoon te Heiloo, ra- bobank Heiloo, Transportberijf van Duuren te Amsterdam, Sporthuis Jo han Jansen te Heiloo, Bruca Droogmo lens te Heiloo, Horetex International te Egmond een den Hoef, en niet te verge ten de Beheerder van het clubgebouw van TV Heiloo) kunnen we er ook dit jaar weer een leuk en gezellig toernooi van maken. JEUGDWEDSTRIJD DE VROEGTE WINT HEILOO - Afgelopen zaterdag verza melden de 45 deelnemers zich bij De Loet. Het weer was goed en om negen uur kon de strijd om de ereplaatsen be ginnen. Er werd goed gevist, maar liefst 300 vissen werden boven water gehaald. De grootste vissen (27 cm) werden ge vangen door Marco Bakker en Ronald Hoogland. De beste vissers waren dit maal Paul Steenhoek (49 stuks), Roland Nieuwland (32 stuks) en John Kaan dorp (19 stuks). De hengel, die door erelid Hein Scholte vorige week persoonlijk in Ierland van de Ierse kampioen in ontvangst was ge nomen en die hij beschikbaar had gesteld voor de verloting, werd gewon nen door Ronald de Waard. De overige deelnemers ging ook niet met lege han den naar huis: voor iedereen was er een leuke attentie. De DV\V-jeugd ziet al weer mét spantijng. dit* n^ar de volgende wedstrijd,- BEDRIJVEN VISWEDSTRIJD HEILOO - Zondag werd deze wedstrijd gehouden in de grote recreatievijver. Het weer was grandioos, de vangsten waren minder. In totaal werd er ruim 25 kg gevangen door de 54 deelnemers. G. Mooij jr. was de man van de dag. Alle prijze gingen naar hem toe. Klassement teams: le team DVW 4100 gra. (G. Mooij jr. D. Sanches en R. de Jong); 2 team Franse 1 3420 gram, 3e team Ranzijn 3350 gram, 4e team Soc Werkplaats 3285 gram, 5. D.O.K. 2000 gram. Grootste vis: G. Mooij jr. 45 cm. Persoonlijk klassement: 1. G. Mooij jr. 950 gram, 2. P. Scholten 2600 gram, 3. Jr. Willigen 2550 gram, 4. Jac. Kleef 2450 gram, 5. S. Blokker 1150 gram. Na afloop was er een zeer grote verlo ting. De mooie stereo toren werd ge wonnen door H. Franse. Al met al een zeer geslaagde viswedstrijd. PONYCLUB HEILOO HEILOO - Uitslagen KC Amathijst 23 juni 1990. Rijbaan 1: B-dressuur 2e Kristel Tournier 131 punt, Rijbaan 6: Ml-dressuur; 3e Chantal Hoebe 118 punt; Springen B Jolanda Massar 2e prijs; L Marie-Chr. Hoedjes 2e prijs. ZWEMDIPLOMA'S HEILOO - Zaterdag 23 juni hebben de volgende kinderen, die zwemles hebben genoten in 't Vennewater te Heiloo, af gezwommen in Motel Akersloot. Voor het A-diploma: uit Heiloo Heieen Bos, Bianca Wessel, Jet v. Diepen, Jan Willem Nuyens, Rob Velzeboer, Esther Velzeboer, Rik Beuling, Sander Schoe, Bastiaan Vogelpoel, Stefan Vogelpoel. Uit Limmen Marjolein Laan. Uit Castricum Dirk Langhout, Thomas van Schagen, Anoek Wals, Siet Peters, Jasper van Eikeren, Martine Schoonen- berg, Hanneke Mütter en Jeroen Heesbeen. Voor het B-diploma uit Heiloo: Lisette van Veen, Margje Bruin. Uit Limmen: Alieke Schefferlie, Sandra Clever, Wouter Stolp, Kim en Peter Jonker, Rhee Vegter, Saskia Winder. Uit Castri cum: Sander Nooy, uit de Egmonden: Elisa de Boer en Patricia Tambach. De nieuwe lessen voor het A en B diplo ma starten op 13 augustus. Opgave tele fonisch 072-337027 b.g.g. 330968. iiii.iii I lilfii 1111 i^iM) I fiiilï lilinlilii De Vroegte Wint Woensdag 4 juli: vierde competitie wedstrijd voor de DVW-dames, verza melen om 18.45 uur bij De Loet in Plan Oost. Opgeven (zo vroeg mogelijk) bij J.H. van Willegen, tel. 334104. Double Stars Heiloo Vrijdag 29 juni: herensoftbal 1 - Vikin gen (19.30 uur). Zondag 1 juli: damessoftbal 1 - FAK (13.00 uur); softbal junioren - Pirates (10.00 uur); honkbal junioren - DVH (10.00 uur); Heiloo United honkbal - WSV (14.30 uur). Woensdag 4 juli: honkbal senioren 1 - Alcmaria Victrix (18.45 uur).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 10