I Informatierubriek van de gemeente Heiloo Buk Buk vol vertrouwen zomer van '90 tegemoet Geef t uno 3 om Polen? Slagerij Kramer Met ti Pullman boxspring heeft uw dag geen fo aanloop nodig. HEILOO Polen,giro 5398. Ponyclub brengt huldeblijk aan Riek Hageman AJ 12.95 9.95 2.25 2.25 WEEKREKLAME Bowlen Steengrillen f 37,50 in het Pullman programma vindt u op elke vraag het juiste antwoord. Agenda Raadsvergadering donderdag 5 juli Burgerlijke stand gemeente Heiloo Gemeente Heiloo Vakantiewerk Nieuw bouwplan Verleende bouwvergunningen Vergaderingen raadscommis sies in de maand juli Groenbericht van de afdeling beplantingen. Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072 - 31 31 31 Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur RAADSVERGADERING IN AKERSLOOT AKERSLOOT - Tijdens de raadsverga dering morgenavond in het gemeente huis zullen de Akerslootse raadsleden ondermeer spreken over de benoeming van een milieu-medewerker. Ook wordt een wijziging in de verordening af valstoffenheffing en reinigingsrechten besproken. Hierbij gaat het om een cer- hoging in verband met de sluiting van de VV1 in Alkmaar. Deze en andere on derwerpen worden vanaf 20.00 uur besproken. Wie het politieke overleg van nabij wil volgen kan plaatsnemen op de publieke tribune. COLLECTANTEN GEZOCHT VOOR KANKERBESTRIJDING HEILOO - Wie zou ons willen helpen bij het collecteren voor de Kanker bestrijding. Er is nog steeds veel geld nodig, onder andere voor onderzoek. Het zou heel jammer zijn als er in be paalde straten in Heiloo niet gecollec teerd kan worden. De collecte wordt dit jaar gehouden tussen 27 augustus en 9 september. Wilt u helpen, dan kunt u bellen: 333265 (na 15.00 uur). CRESCENDO TWEEDE OP CONCOURS EGMOND - De deelname aan het inter nationale zangconcours voor koren te Made is voor het Gemengd koor Cre scendo uit Egmond-Binnen een gewel dig succes geworden. Met 365 punten in de afdeling Uitmuntenheid schreef het koor de tweede plaats op zijn naam, waarbij het slechts drie punten tekort kwam om als eerste uit de bus te komen. Het concours waaraan Crescendo mee deed werd georganiseerd ter gelegenheid van het 35-jarig jubileum van de dames zangvereniging Amor Musae in het Bra bantse Made. De lof van de juryrapporten is zeer vleiend voor het HEILOO - De eerste helft van 1990 zit er voor jongerencentrum Buk Buk in Heiloo nagenoeg op. Het komend weekend is er nog een twee tal activiteiten (een muzikale en een culinaire). Daarna is er een zo- mersluiting van welgeteld één wee kend, waarna op zaterdag 14 juli het zomerprogramma van start gaat. Dat zomerprogramma houdt in dat Buk Buk iedere week op de zaterdagavond geopend is - met uit zondering van het kermisweekend rond zaterdag 28 juli. Iedere zater dag in de zomer speelt er een band in het cafe van de Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Hei loo (ingang achterom). Het laatste weekend van augustus zal Buk Buk weer drie dagen (vrijdag, zaterdag en zondag) geopend zijn. Vrijdag 29 juni treedt bij Buk Buk in te genstelling tot eerdere berichten niet de formatie The Porcupines op. Op het laatste moment bleek namelijk dat de grote zaal van het Brunogebouw deze avond voor een ander doel gebruikt wordt, zodat het geplande Porcupines- optreden afgelast moest worden. De Heilooër band zal nu kort na de zomer pen swingend jaren'60-avondje verzor gen bij Buk Buk. Nanou Zaterdag 30 juni luidt de formatie Na nou de eerste helft van 1990 uit met een sfeervol optreden in het cafe van Buk Buk. Een band die uitstekend past in de programmering van rock en wave, die in alle mogelijke variaties aan bod komt bij Buk Buk. Dit optreden begint om een uur of elf, direct na het voetbal. Voor de verstokte liefhebbers van het spel van de 22 plus drie in het zwart staat een televisietoestel opgesteld, zo dat zij al vanaf 21.00 uur terecht kun nen voor een gezellig avondje uit in Heiloo. De entree hiervoor is vijf gul den, maar een gulden minder voor leden van Buk Buk of houders van een CJP. De zomer in Na deze twee vrolijke muzikale avonden kunnen de medewerkers van Buk Buk zich op zondag 1 juli voorbereiden op een vrolijke zomer. Het bestuur organi seert voor hen namelijk een barbecue. Medewerkers moeten zich van te voren opgeven (uiterlijk op vrijdag 29 juni). De Buk is 's middags wel open voor ie dereen, van 15.00 tot 18.00 uur. Het weekend daarna wordt in Belgie het bekende Torhout/Werchter popfestival afgewerkt. Gezien de grote belangstel ling hiervoor vanuit Heiloo is Buk Buk dat weekend gesloten. Maar vanaf za terdag 14 juli kan men iedere zaterdaga vond (met uitzondering van 28 juji) bij Buk Buk terecht voor een gezellige avond en een goede portie (live) muziek. Via de media zullen elke week aankon digingen gepubliceerd worden. Medewerkers Jongerencentrum Buk Buk is een hon derd procent vrijwilligerscentrum. Al meer dan twintig jaar wordt op deze ba sis aan jongeren de mogelijkheid gebo den om popconcerten, theateruitvoe ringen, filmvoorstellingen, enzovoort mee te maken. Maar ook hebben jonge ren de mogelijkheid zich zelf te bemoei en met wat er in Buk Buk gebeurt. Dat kan door lid te worden van Buk Buk. Maar nog beter kan dat door medewer ker te worden bij Buk Buk. De mede werkers zijn de actieve leden: zij organiseren de activiteiten, helpen bij het draaien van bardiensten, schoonma ken, opknappen en voorbereiden, posters maken en plakken en ga zo maar door. De dagelijkse 'leiding' van de vereni ging Buk Buk is in handen van het bestuur, maar dit bestuur wordt door de leden, inclusief de medewerkers, gecon troleerd. Vanaf augustus hoopt Buk Buk de medewerkers nog meer directe invloed te geven via een medewerkers- raad, die deze zomer wordt ingesteld. Daarnaast zijn er verschillende werk groepen, bijvoorbeeld op het gebied van publicitiet, programmering en speciale activiteiten. Kom eens langs Graag wil Buk Buk de groep medewer kers uitbreiden. Daarbij worden vooral ook 'jongere jongeren' uitgenodigd om eens te komen kijken en praten. Vanaf ongeveer zestien jaar is iedereen welkom bij Buk Buk. Word je mede werker, dan betaal je een contributie van nog geen tien gulden per jaar. Voor dat geld heb je net zo veel of weinig te vertellen bij het jongerencentrum als je zelf wilt; bovendien heb je gratis toe gang bij veel activiteiten. Wil je meer weten, kom dan het ko mend weekend eens langs bij Buk Buk. Er zijn alüjd bestuursleden aanwezig, dfe je graag tekst en uitleg geven over het reilen en zeilen van Buk Buk. Hep je bovendien een leuke avond met voetbal en/of Nanou. Je kan ook op de vrijdag middag terecht tussen twee en vier uur. UP HEILOO - Op 16 juni waren Riek en Piet Hageman een kwart eeuw getrouwd. Aangezien Riek altijd klaar staat voor Ponyclub Heiloo en de kantine van de vereniging op uitziekende wijze beheerd, wilde de club op deze dag ook iets voor Riek doen. Riek en Piet werden daarom op hun huwelijksdag door een twin tigtal ruiters en een rijtuig van de heer Hartog van huis opgehaald. De stoet reed dwars door Limmen naar het Parochiehuis, waar het huwe lijksfeest gevierd werd. Egmondse dames- en herenkoor, kwali- fikaties als „veel aandacht voor de zeer muzikale dirigent Jan Stam" en „Keu rig op toon geëindigd, en "componist Albert de Klerk zou zeer tevreden met de uitvoering zijn geweest" zijn slechts een greep uiot de lovende woorden van de jury. Op 3 november zal Crescendo een dona teursconcert geven in Egmond-Binnen. Het koor wil graag nog enige man nenstemmen erbij hebben. Komt u eens vrijblijvend op maandagavond om acht uur in Café Swart te Egmond-Binnen luisteren, dan kunt u de sfeer proeven. Zingen, daar blijf je jong bij. Te huur: combi SKY-BOX ook ideaal voor de zómer- vak. 8,- per dag H. Boersen, Stationsw. 79, Heiloo, tel. 072-330186. Te huur: ZOLDERETA GE per l-9-'90 voor al- leenst. of 2 vriend, gemeub., koelk., tel. e.d. pr.n.o.t.k. Inf. tel. 072-335496. Werkende student zoekt ZELFST WOONRUIM TE. Tel. 072-330018. Te koop: klass. AUSTIN A30 '56, leuke pr. Tel. 072-334588. Te koop gevr.: BABY- LOOPSTOELTJE. Oergezellig uit! Meer weten over het Pullman programma? Wij adviseren u graag over het komplete assortiment. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: 4. Aanwijzing perceel Kerkelaan 41 tot monument. 5. Vaststelling nota alcoholmatigingsbeleid. 6. Vaststelling Verordening persoonsregistraties Heiloo. 7. Vaststelling scholenplan voor de schooljaren 1991/1992, 1992/1993 en 1993/1994. 8. Verzoek ex. artikel 74 van de W.B.O. om medewerking voor het vernieuwen van de c.v. installatie in de p.c. basisschool De Duif. 9. Verzoek ex. artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs voor het vernieuwen van leer lingensets van p.c. basisschool De Duif. 10. Verdaging beslissing op beroepschrift tegen weigering vergunning uitbreiding woning Van- Doornstraat 7. 11Meerjarenprogramma restauratie monumenten. 12. Beschikbaar stellen krediet voor de aanleg van de zuidelijke wijkontsluitingsweg. (wordt nagezonden) 13. Beschikbaar stellen krediet i.v.m. eerste opdrachten inzamelen GFT-afval gescheiden van overig huisvuil. 14. Verkoop grond los- en laadwal aan de CZGB (betonmortelcentrale). 15. Vaststelling tarieven Stichting Open Huis sei zoen 1990/1991. 16. Vaststelling tarieven en begroten Stichting Volksmuziekschool. 17. Voorlopige vaststelling bedrijfs- en ge meenterekeningen 1987 en 1988. 18. Begrotingswijzigingen. 19. Ingekomen stukken. Geboorten t/m 18 juni 1990 Remi L. B., z.v. Henri M. Bakker en Aleida J. F. Blans; Lisette E., d.v. Dirk J. Andriesse en Michèle A. Bogaard; Ray, z.v. Theodorus M. de Bont en Monique de! Prado; Moniek d.v. Petrus L. D. M. van Linden en Anke Noppert; Jesse N., z.v. Jan Schurer en Johanna M. A. de Vries. Huwelijken t/m 18 juni 1990: Johannes van Kessel en Claudine Pony; Anthonius C. A. Stam en Dorothea I. C. G. Ranzijn; Hans Libert en Marian van Veen; Leendert Stam en Irmgard C. M. Belleman; Paul Farenhorst, en Monique Bruin; Cornelis E. Duin en Klazina G. de Jong; Rob Wijs en Maria E. Cornelissen; Hubertus L. M. Rotteveel en Cornelia L. Nagelhout; Jacob J. Lubach en Nelly E. de Vries. Huwelijksaangiften t/m 18 juni 1990: René Nanne en Jacqueline J. Hulst. Overleden: t/m 18 juni 1990: Sophia A. L. Drost, w.v. C. A. van Hoolwerff; Jacob Schilder; Gerarda Haanraads, e.v. J. Schut; Saskia Ravesloot; Dirk W. Postma; Cornelis M. van den Berg; Hendrik Rademaker; Marianna E. Morsink. Bij de afdeling Openbare Werken kunnen in de periode van 2 juli t/m 10 augustus 1990 enkele jongelui worden geplaatst voor assistentie bij o.a. de reinigingsdienst. Leeftijd: 19 of 20 jaar Duur arbeidsperiode ca. 3 weken Slaris minimum jeugdloon 25% zwaar werk toeslag Nadere informatie de heer K. de Waart, telefoonnumer 072-336880 (tussen 7.30 en 16.15 uur). Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan v.d. Peet's Vakhandel b.v. te Heiloo voor het •uitbreiden van de magazijnruimte op het perceel Stationsweg 51 Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 28 juni 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: Westerweg 83a, S. M. E. A. regio Alkmaar - vernieuwen en vergroten van kantoor/leslokaal. Ken nemerstraatweg 347, Gebrs. Hoebe - vergroten kantoor. Hoogeweg 2, P. C. Wijckelsma - bouw berging. Baetenburg 25, E. Gonet - veranderen woning (keuken). Arklaan 24, R. F. Sanstra - vernieuwen berging. Oudburgerlaan 78, J. J. Vlotman - bouw garage/berging. Het Maalwater, Atletiekver. Trias - bouw materiaalberging. De Rietvink 18, J. A. Baart - bouw woning met garage. Lagelaan 3, R. Th. Slob - bouw schapenstal. De Kuilenaar 27, H. E. Smit - bouw garage. De Oude Werf 21Anema b.v. - bouw kantoor en werkplaats. Kennemerstraatweg 666, J. van Splunter - uitbreiding woning. Het Zevenhuizen 14, A. Leitner - vernieuwen berging/capport. Deze bouwvergunningen en de bijbehorende tekeningen liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1 maandag t/m vrijdag tussen 8.00-12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld, tel. 313217 of 313240. In de maand juli zullen de raadscommissies volgens het onderstaande schema vergaderen op: maandag 2 juli - commissie openbare werken, beplantingen en sociale zaken, woensdag 4 juli - commissie milieu, educatie, verkeer en vervoer, sport en recreatie: dinsdag 10 juli - commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Deze vergaderingen zijn openbaar en beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in het gemeentehuis, ingang oude gemeentehuis Raadhuisweg 4. De agenda's voor deze vergaderingen, voor zover nog niet bekend zullen later worden gepubliceerd. De agenda's en de stukken voor de^, commissievergaderingen liggen op werkdagen van 8.00-12.30 uur voor publiek ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hieronder het leven van de iepespintkever in beeld gebracht Kever vlicqt neer ge/onde iep en vreet de best weg in de oksel van twijgen (meestal 7 ft 3 lengen) De houtvatcn raken verstopt, hetgeen te lien is aan een donkere (bruinige) verkleuring Kever vliegt kwijnende «epen te leggen Kever 3 werkelijke grootte Larve verpopt lot kever Twijgen sterven af workelijke grootte Patroon larvegangen onder de bast werkeb|ke grootte Kever legt ander dood «epebout z lekte Ook in openhaardhout ongeschüd iepen ve'sp'r.di r> boom lepziekte, een zaak om alert op te zijn. Heiloo kenmerkt zich door een omvangrijk bomenbestand. Een niet onbelangrijk deel hiervan bestaat uit Iepen, een zeker in de kuststreken zeer waardevolle, fraaie en op oudere leeftijd monumentale boom. Helaas is deze boomsoort bevattelijk voor de „DUTCH ELM DISEASE" oftewel de IEPZIEKTE. Deze schimmelziekte kan sterk om zich heen grijpen en hele lepenbestanden vernietigen. De ziekte wordt verspreid door de Iepespintkever die de sporen van de schimmels overbrengt. De schimmel ontwikkelt zich in de boom en sluit de vaatbundels af, waardoor er geen transport van vocht en voedingstoffen door de boom meer mogelijk is. Hierdoor verdroogt de boom en sterft af. Dit is het eerst waarneembaar boven in de boom waar enkele topblaadjes geel worden en afsterven, vrij snel daarna sterven hele takken af en uiteindelijk sterft de gehele boom af. Hoewel de ziekte aan het begin van deze eeuw zich het eerst manifesteerde in de hollandse iep (vandaar de naam Dutch Elm Disease), heeft met name de laatste tientallen jaren de ziekte zich desastreus om zich heen gegrepen. Als antwoord op de ziekte zijn een aantal min of meer resistente soorten Iepen ontwikkeld, welke steeds meer worden toegepast. Een afdoende bestrijding van de lepziekte is tot dusverre niet gevonden. Door injecteren van monumentale Iepen met bestrijdingsmiddelen is het mogelijk gezonde Iepen gezond te houden, maar deze behandeling is erg kostbaar, moet soms meerdere malen per zomer worden herhaald en biedt geen afdoende zekerheid. De enige bestrijding van de lepziekte is door zogenaamde sanitaire maatregelen, d.w.z. zieke bomen zo snel als mogelijk verwijderen en vernietigen. Hierdoor wordt de verdere verspreiding tegengegaan. Ook opslag van aangetast iepenhout is uit den boze en bij de wet verboden, omdat hierin de iepespintkever haar eieren legt en overwintert. Het moge duidelijk zijn dat voor de in stand houding van het lepenbestand in Heiloo het van groot belang is de haarden van lepziekte op te sporen, te registreren en aan te pakken. Overeenkomstig het verzoek van de Plantenziektenkundige Dienst Worden ook de Iepen van particulieren in de gaten gehouden. Bij konstatering van lepziekte bij particuliere bomen zal de eigenaar gevraagd worden een formulier tot afstandhouding te ondertekenen, waarna de zieke bomen op kosten van het Ministerie van Landbouw worden verwijderd. Overigens zal deze regeling, naar het zich laat aanzien in 1990 voor het laatst worden toegepast. Wij willen u vragen met ons alert te zijn op het voorkomen van lepziekte en eventueel uw medewerking te verlenen bij het verwijderen van aangetaste, bomen. Informatie over deze werkzaamheden zijn te verkrijgen bij de Afd. Beplantingen, de heer Hartland, tel. 313234. Tel. 072-336273. Ten name van de 'Nederlandse Stichting Hulp Polen' ie Den Haag. Riblappen 1 kg Borstlappen 1 kg Schouderkarbonade 1 kg Gebr. varkensrollade 150 gram Leverkaas 150 gr WOENSDAG GEHAKTDAG per kg DONDERDAG BIEFSTUKDAG per 100 gram Iedere dag is de met goud bekroonde worst warm. Westerweg 160 - Heiloo - Telefoon 330991 Holleweg 44 - Heiloo - Tel. 072-330656

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4