GEK Opening uitvaartcentrum s? fe a. j. vos P dn introtuin OPRUIMING /Vlascotte NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Familie Min in 'n mooi boek Woonstede Ypestein geopend door burgemeester Schoof "sssss**0" Net wat meerMode 55e JAARGANG NO. 27-4 JULI 1990 GRATIS STAPELSTOEC De bestelkosten nemen wij voor onze rekening. DUS BESTEL NU JE SCHOOLBOEKEN BIJ: Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. OPENINGSTIJDEN: Advertenties en administratie Uitkij Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren JH| ■pO te bereiken onder nummer 072-330175. iHiiHl Redactie-adressen: 1 Baafjeslaan 1, 1852 BE He.loo (072-331081) Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo. Limmen. Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Donderdag 5 juli vanaf 1 uur M maken we iedereen helemaal met onze opruiming BERGEN HEILOO HOORN Wij hebben een grote keus in stevige stapel- stoelen. Voor een speciaal geselekteerd assortiment geldt deze week het fantastische aanbod: HEILOO - Vorige week vrijdag werd het uitvaartcentrum van de coöperatie ve vereniging Uitvaartverzorging IJ- mond aan de Westerweg in Heiloo geopend. De officiële handeling werd verricht door de heer J. Borsjes, we thouder van openbare werken, door middel van de onthulling van een ont werp voor een muurschildering, welke door de Heilooër kunstenaar Jan Giling later dit jaar in het gebouw wordt aan gebracht. Bij de opening van het centrum waren vele genodigden aanwezig. Zij werden welkom geheten door de heer Kwekke- boom, directeur van de uitvaartvereni ging. Hij schetste kort de voorgeschiedenis, waarbij hij bena drukte dat de verbouwing van de voor malige kleuterschool tot het huidige uitvaartcentrum in zo'n korte tijd ge realiseerd was. De inbreng van Heilooër ondernemers daarbij was groot: van ar chitect en aannemer tot schilderwerk en stoffering, alles werd door Heilooër be drijven tot tevredenheid uitgevoerd. Wethouder Borsjes gaf aan dat Heiloo een voorziening rijker is, waar duidelijk behoefte aan is, aangezien de aula aan de Holleweg voor opbaringen en uit vaarten in feite al jaren ongeschikt is. Nu het nieuwe centrum er is, zal de aula nog slechts als wacht- en/of schuilgele- genheid gebruikt worden. De wethou der sprak zijn waardering uit voor de vereniging, die het centrum gaat exploi teren, en feliciteerde hen met de geslaagde indeling en inrichting. Tot slot sprak de heer De Vries, voorzit ter van de vereniging. Hij dankte de ge meenteraad voor het geschonken Het uitvaartcentrum aan de Westerweg, naast de Willibrorduskerk. DRINGENDE OPROEP: VRIJWILLIGERS GEZOCHT VOOR DE VAKANTIESPELEN HEILOO - Twee weken geleden was in de Uitkijkpost een uitgebreid overzicht te lezen van de vakantiespelen, die van 16 juli tot en met 3 augustus in Heiloo worden gehouden. Een kleine werk groep heeft de negen dagen met speel- plezier van de kinderen van de basisscholen goed voorbereid. Dat bleek niet in de laatste plaats door het aantal inschrijvingen tot dusver: nog niet eerder werden zulke grote aantallen kinderen als deelnemers genoteerd. Voor zoveel belangstelling moet de werkgroep echter kunnen rekenen op voldoende vrijwilligers als begeleiding tijdens de dagen, die drie maandagen, woensdag en vrijdagen achtereen plaatsvinden. En helaas hebben zich tot dusver nog onvoldoende mensen aange meld. Daarom een dringend beroep op een ieder, die wil helpen om van de vakantie-activiteiten voor de Heilooër jeugd een succes te maken: meld je aan als vrijwilliger, al is het maar voor één van de negen dagen. Aanmelden kan telefonisch bij Ton Verberne via nummer 333724 of bij de afdeling sociale zaken van het gemeen tehuis, dagelijks tussen 9.00-12.00 uur (tel. 313180). vertrouwen. De heer De Vries hoopt op een voorspoedige ontwikkeling van het centrum in Heiloo, waarbij zijn vereni ging streeft naar een optimale dienstver lening, ook aan andere uitvaartverzor gers. In dit kader gaf hij aan dat op kor te termijn een vorm van samenwerking met ondernemer Hoogeboom zijn beslag zal krijgen. Zaterdag konden de inwoners van Hei loo een kijkje nemen in het uitvaartcen trum tijdens de open dag. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 BURGERLIJKE STAND AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboren: Kelly M. Bleijendaal, d.v. N. G. J. Bleijendaal, en C. J. M. Velzeboer. Overleden: Anna Rietveld, oud 79 jaar. Ondertrouwd: Dirk Hos en Silvia F. H. Melis. Gehuwd: Pieter de Geus en Marian P. van Schie. LIMMEN - Deze week ontvangen alle gezinnen die Min heten of daarmee ver want zijn een fraaie folder. Ruim drie honderd zijn daarvan verzonden, niet alleen naar Limmen, maar ook veel naar adressen in Bergen en Schoorl, in Limburg en Australië. Minnen vind je immers overal! In deze folder wordt de uitgave in het najaar gemeld van het „stamboek" van alle Minnen; sinds het jaar 1708 zijn dat er bijna 700. Het is geschreven door de amateur-genealoog Henk Min uit Ber gen die hierover tien jaar heeft gedaan. Alle gegevens worden nu verwerkt tot een schitterend boek van 240 bladzijden met vele foto's. Met „Minnenboek" krijgt een omslag van kunstleder met goudopdruk. Henk Min heeft erg veel moeite gedaan om voor ouders van vóór 1708 op te sporen. Dat bleek niet mogelijk en van daar dat hij in dat jaar nu begonnen is met zijn gedetailleerde overzicht. In 1708 kwam de „stamvader" van alle in het boek beschreven Minnen vanuit Krabbendam (bij Warmenhuizen) naar Schoorl. Het is Ide Idisse die een jaar la ter in Bergen huwt met Jannetje Claes. Hun eerste kind, Klaas Idisse Min, wordt in 1711 geboren. Met hem begint de stamboom te groeien: dertien takken telt de familie nu. Bijna anderhalve eeuw blijven de Min nen in Bergen, in 1851 vestigt zich een gezin in Limmen en daar wordt in 1856 Jacob Min geboren. Hij is de grondleg ger van de Limmense tak die nu 75 Min nen telt. Ook in Venray vestigen zich familieleden, evenals in Amsterdam en Santpoort. De Limmense Minnen waren en zijn zeer ondernemend. We komen ze o.a. als aannemers, fotograaf en als onder nemers in de grond- en mesthandel te gen. De Bergense tak kent, behalve wegenbouwer Min, de artistieke telgen Jaap Min, de kunstschilder, en Neeltje Maria Min de diditeres. Het boek over de uitgebreide familie Min verschijnt in september bij de Schoorlse Uitgeverij Pirola, er komt slechts één beperkte oplage. De prijs van dit unieke werk bedraagt 49,75. Voor alle informatie kan men terecht bij Pirola, tel. 02209-3131. BOEK OVER EGMOND 12 JULI GEREED REGIO - Vanaf donderdag 12 juli zal het nieuwe boek over Egmond aan Zee bij boekhandel Deutekom verkrijgbaar zijn. De titel luidt: „Egmond aan Zee op foto's en prentbriefkaarten". Het boek bevat ruim 100 afbeeldingen, o.a. uit de grote collectie van de heer J. Lute te Heiloo. Moderne foto's belichten in dit boek de zo juiste voltooide zandsup- pletie. De prijs van het door Pirola uit Schoorl uitgegeven werk bedraagt 29,50. Men kan het boek nu reeds bij Deutekom bestellen. LE CHAMPION AVONDFIETSTOCHT HEILOO - Op dinsdagavond 10 juli wordt opnieuw de inmiddels populaire Le Champion avondfietstocht gereden. U weet wel, die fietstochtjes over 25 km, langs stille binnenweggetjes. Dé manier om de omgeving te leren ken nen! Nieuw is hierbij dat, iedere deelne mer die dat wenst, een gratis op naam gesteld brevet kan ontvangen, als hij of zij de tocht met succes voltooit. Dus dinsdagavond starten tussen 18.30 en 19.00 uur bij: Cafetaria Blakbom, Raadhuisweg 8 te Heiloo. Het inschrijf geld bedraagt 1,50, incl. routebe schrijving en attentie. Burgemeester Schoof onthulde de plaquette van het appartementencom plex 'Woonstede Ypestein' in het hart van Heiloo Zuid-Oost. HEILOO - Door het openen van een gordijn onthulde burgemeester N. P. M. Schoof de naam van een nieuw wooncomplex in Ypestein. Van Gaste ren Projekten heeft hier een aantal drie en vier kamer appartementen gebouwd die mede door hun bijzondere ligging aan het park, bijzonder fraai zijn. Van Gasteren zei hierover: „Het was geen si ne cure, het weer van de afgelopen win ter, zware regen en wind, hebben ons danig parten gespeeld. Maar we waren blij dit te mogen doen. Bouwen is niet alleen steentjes stapelen, maar je bouwt voor mensen". De toekomstige bewo ners waren deze morgen dan ook uitge nodigd en konden in een onstpannen sfeer kennis met elkaar maken. De woonstede Ypestein is uiterst gunstig gelegen het park met de vijver enerzijds en op een steenworp afstand de super markt. De heer van Gasteren sprak nog een speciaal woord van dank tot de ge meente, voor de bijzonder prettige sa menwerking. Burgemeester N. P. M. Schoof was zeer vereerd de naam te mo gen onthullen, want hij was nauwelijks bij de zaak betrokken geweest. „Ypestein gaat ons aan het hart, het is een wijk met toekomst". Makelaar Taxateur o.g. hypotheken °°Pff Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN lN Kantoor Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES j Op deze foto uit het boek over de uitgebreide familie Min van links naar rechts de broers Gerardus, Piet en Do rus Min, drie van de vier zonen van Jacob Min, dié in 1856 als eerste Min in Limmen geboren werd. DSH SOFTBAL IN SPANNENDE STRIJD VERWIKKELD HEILOO - Woensdagavond 4 juli vana vond dus, speelt het eerste honkbalteam van Double Stars Heiloo een thuis wedstrijd tegen Alcmaria Victrix. Een vervroegde streekderbij, want de ont moeting stond in feite voor zaterdag 14 juli op het programma. Maar dan doet Double Stars mee aan een international toernooi bij The Herons in Heerhugo- waard. De wedstrijd op het DSH-terrein aan het Zevenhuizen begint om 18.45 uur. Het team van coach Tim Miner zal alles uit de kast moeten halen om het eerste deel van de competitie met een overwinning af te kunnen sluiten. Een paar dagen later, op zaterdag 7 juli, WADDENWERKGROEP IN ALKMAAR ALKMAAR - Deze week is in Alkmaar een voorlichtingswerkgroep opgericht van de Landelijke Vereniging tot Be houd van de Waddenzee. De voorlich tingswerkgroepen van de Waddenvereniging bestaan uit actieve vrijwilligers, die zich in hun vrije tijd bezig houden met het geven van voor lichting over het natuurgebied de Wad denzee en de bedreigingen daarvan door watervervuiling, militaire oefeningen, industrialisatie, etc. Dit gebeurt middels het geven van lezingen en spreekbeurten voor verenigingen en scholen. Daar naast verzorgen de voorlichtingswerk groepen stands op beurzen én markten. Het werkgebied vah de Werkgroep Alk maar wordt in het noorden globaal be grensd door de lijn Camperduin - Hoorn en in het zuiden door de lijn Be verwijk - Volendam. De Werkgroep Alkmaar bestaat in eerste instantie uit een zestal personen; enthousiaste nieu we leden zijn echter nog steeds welkom. Als contactpersoon fungeert Ed Lose- koot, Vogelweg 97, 1826 HK Alkmaar, tel. 072-620594. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Geldig t/m wo. 11 juli a.s. heiloo Vennewatersweg 15, 072-332727. "'ooroe w o725®®. Stationsweg 85 1851 LJ Heiloo staat de laatste wedstrijd voor de zo merstop op het programma en wel tegen The Blokes, aanvang 14.30 uur. Het eerste softbalteam in de eerste klas se landelijk is in een degradatiestrijd verwikkeld. Samen met ondermeer streekgenoot Flying Petrels moeten de dames van het coach-duo. De Nieuwe Hiemstra in de bovenste helft van de zware competitie terechtkomen om een degradatie naar de tweede klasse te ont komen. De eindplaatsen 1 tot en met 5 geven recht om volgend jaar opnieuw uit te komen in de landelijke eerste klas se. Spanning dus voor softbal 1, dat zondag 8 juli om 13.30 uur in Purme- rend een dubbel speelt tegen Flying Petrels. PADDENWERKGROEP KIJKT TERUG OP PADDENTREK 1990 HEILOO - De Paddenwerkgroep Hei loo presenteerde onlangs haar verslag van de activiteiten in het voorjaar van 1990. Zoals men zelf aangeeft leek de start van de paddentrek veel op die van vorig jaar: al in de tweede helft van fe bruari, bij hoge temperaturen, werden de eerste amfibieën waargenomen. Men concentreerde zich dit jaar overigens niet alleen op het gebied rond de Zan- derssloot, maar ook aan de overzijde van de Kennemerstraatweg rond de Nij- enburgerweg, terwijl men ook bij de Ringweg en Laan van Zeeman enige tijd actief was. De leden van de Paddenwerkgroep pro beren de jaarlijkse trek van padden en enkele andere amfibieën met zo min mogelijk 'verkeersslachtoffers' onder de dieren te laten verlopen. Daartoe worden langs de wegen, waar veel die ren worden waargenomen, vele meters gaas langs de wegkant ingegraven. Dit voorkomt het oversteken van de dieren. Op vaste afstanden worden ook emmers ingegraven, waarin padden c.s. belan den in hun poging een doorgang in het gaas te vinden. De leden van de werk groep zetten de beestjes over door mid del van deze emmers. De paddentrek had dit jaar het drukste weekend rond 18 maart, toen maar liefst 1000 padden via de emmers veilig naar de overkant van de weg werden ge bracht. Datzelfde weekend, zo succes vol in Heiloo, was een rampzalige tijd voor amfibieën in Bergen: daar werden duizenden diertjes door het wegverkeer doodgereden. In Heiloo bleef dat lot het merendeel der dieren bespaard, al wer den op de Ringweg en de Laan van Zee man, waar geen gaas langs de weg was opgesteld, nog wel tientallen dode pad den, bruine kikkers en salamanders werden aangetroffen. In totaal konden de leden van de Pad denwerkgroep Heiloo in 1990 ruim 2500 amfibieën veilig overzetten. Dit totaal is lager dan dat van 1989. Een goede ver klaring is hieYvoor niet te geven, aldus de werkgroep, maar er is geen reden tot het luiden van de noodklok; waar schijnlijk zijn er natuurlijke oorzaken (padden als prooi voor andere dieren). In het verslag maakt de Paddenwerk groep ook melding van andere ontwik kelingen in de gebieden, waar men actief was. Zo werden in de emmers ook vele soorten insecten aangetroffen. Daarnaast wordt een opsomming gege ven van vogels, bomen, struiken en planten, welke rond met name de Zan- derssloot werden waargenomen. De Paddenwerkgroep Heiloo draait met vrijwilligers en financiert de activiteiten met bijdragen van particulieren. Voor 1991 wil men op dezelfde wijze de werk zaamheden voortzetten. Men hoopt daarvoor weer te kunnen rekenen op de vaste medewerkers, terwijl er ook drin gende behoefte is aanextra vrijwilligers. Voor informatie kunnen zijn zich ver voegen op het adres Bakkersweg 20 in Heiloo (tel. 330324). Donaties kunnen gestort worden op Rabobank-nummer 12.05.13.811 (het gironummer van de bank is 269978). GESLAAGD HEILOO - Aan het Bakhuis Rozen- boom Instituut in Beverwijk zijn Mari anne Kareis uit Heiloo en Lara Bakker geslaagd voor hun opleiding tot analytisch-chemisch laborante. JUWELIER IBINK 60 JAAR OP DE LAAT ALKMAAR - Juwelier Ibink op de Laat in Alkmaar viert dit jaar uitbundig feest. Al zo'n 60 jaar jaar bedrijven zij op de Laat het edel ambacht van juwe lier. En dat is best eens reden om bij sftl te staan en aandacht aan te besteden. Stilstaan om eens achterom te zien hoe het allemaal begon, hoe het was en groeide. Maar vooral org zorgvuldig plannen te maken voor de volgende 10 jaar! Want wat dat betreft is juwelier Ibink op de Laat een écht ondernemersduo t.w. Stephan en John Ibink die het da gelijks beleid uitmaken van Ibink op de Laat. „Je moet vooruit zien, kijken wat de toekomst biedt", vindt John Ibink. Samen bouw je zoiets op, kom je door stormen heen en zoek je telkens weer naar niwue oplossingen", meent Step han Ibink. Juwelier Ibink op de Laat beschikt nog steeds over een eigen ate lier waarin prachtige ontwerpen gestalte wordt gegeven door de goudsmid, die dit met liefde voor het ambacht uitvoerd. „Onze klanten zijn kritisch en rekenen op kwaliteit en service, faktoren die bij ons hoog in het vaandel staan, en die naar juiste waarde worden geschat". Grootvader Ibink begon 60 jaar geleden met dit uitgangspunt, en nu werkt al weer de derde generatie elke dag aan dit concept. „Een gezonde concurrentie vinden wij prima hoor, dat houdt ons fris en monter, maar wij gaan niet mee als het gaat om de kwaliteit van een pro- dukt, daar valt niet aan te tornen". Ibink heeft merken van internationale juweliershuizen zoals Cartier, Omega, Yves Saint Laurent, Breitling, Diamon- de etc., Ook op diamant-gebied is de keuze enorm om maar niet te praten over de ,keur' van gouden sieraden. Deskundige advisering is noodzakelijk aangezien de klant niet bekend is op dat terrein en in hoofdzaak kiest op wat ze- mooi vinden. Een persoonlijk advies en brede collectie geeft de klant bij Ibink op de Laat een gevoel van voldoening. En laten wij eerlijk zijn: betere reklame is er niet dan een tevreden klant! OPENBARE BIBLIOTHEEK De bibliotheek in de Loet is tevens uitleenpost voor oudere omwonenden HEILOO - Evenals het verzorgingshuis Overkerck heeft ook het verzorgings huis de Loet een samenwerkingsver band met de bibliotheek Heiloo. Ook de Loet heeft een ruimte te beschikking gesteld en ook hier zorgt de bibliotheek voor de bibliotheekmaterialen en voor de uitlening. En dat mag wel eens har dop gezegd worden, dit alles wordt eve nals in Overkerck geheel verzorgd door vrijwilligsters, onder de supervisie van de bibliotheek. Iedere dinsdag- en vrijdagochtend zijn deze dames weer trouw op hun post aanwezig om de inwoners van boeken en andere bibliotheekmaterialen te voorzien. Diegenen in het huis die zich moeilijk kunnen verplaatsen worden met de boekenkar op hun kamer be zocht. De bibliotheek in de Loet fun geert, evenals voor de oudere omwonenden van Overkerck als uitleen- post en is geopend: dinsdag- en vrijdag morgen an 9.30-11.30 uur. Men vindt er een collectie romans, grote letterboeken, informatieve boeken, zo als allerlei hobbyhoeken, waaronder lectuur over handwerken, tuinieren, fo tograferen, geschiedenis, reizen enz. Ook het gesproken boek en andere ge luidsbanden kan men daar lenen. Men kan met het abonnement op de biblio theek Malevoort eveneens terecht in de uitleenpost. Het kan toch zijn dat de tocht naar 't Malevoort, zeker in de winter, u te veel wordt, of dat u opziet tegen de drukte in 't Malevoort en het wachten bij de re- gistratieapparatuur. In de uitleenpost is het rustig, de dames hebben meer tijd voor u en het ligt fijn in de buurt. Na tuurlijk is de collectie door de beperkte ruimte veel kleiner, maar de romans en de grote letterboeken worden groten deels tweemaal per jaar omgewisseld, laatstelijk op 1 juni, zodat men daar beslist niet gauw uitlezen raakt. Trouwens over drukte gesproken: op dinsdag worden in de bibliotheek aan 't Malevoort normaliter zo'n 2000 banden uitgeleend en meestal ook hetzelfde aantal ingenomen. Op de eerste dinsdag na de sluitingsweek van de bibliotheek eind mei gaf de registratie-apparatuur aan, dat er tussen 19.30 en 20.30 uur 942 banden waren ingenomen en 851 banden waren uitgeleend. En dan te be denken, dat deze registratie-apparatuur voor de inname en voor de uitgifte, elk slechts door één persoon kan worden bediend. Het is duidelijk dat er even ge wacht moet worden. Hiervoor dan ook onze dank en, ook dat mag wel eens in de krant: een Saluut al die nijvere bijen, die op hectische uren de balie van de bi bliotheek bevolkten. Carla van de bibliotheek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1