DE BREIkSlP Vennewatersweg en alcohol- matigingsbeleid in de raad intra tuin OPRUIMING /Mascotte n Div. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN A.J. VOS Net wat meerMode Heiloo wordt kunstambachtelijk en origineel in kaart gebracht WINKELCENTRUM'TLOO' Natuurwandeling Heilooër Bos fifi (tricot, stippen, strepen, etc.) v.a. p.m. 55e JAARGANG NO. 28-11 JULI 1990 ROODSTENEN POT met leuke BOLKONIFEER samen voor gg slechts I heiloo De bestelkosten nemen wij voor onze rekening. DUS BESTEL NU JE SCHOOLBOEKEN BIJ: Bruna Boekhandel Avis, Stationsplein 4, 1851 LN Heiloo, tel. 072-332834. Stationsweg 85 1851 LJ Heiloo Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 OPENINGSTIJDEN: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Advertenties en administratie Uitkii Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren [S»V j te bereiken onder nummer 072-330175. i Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) r* j Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude. LS (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot. Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. f Makelaar Taxateur o.g. ^totheken'°°P 'M Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-311895 ASS1 iranTiEN KBA Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - In de gemeente Heiloo is een begin gemaakt met het voeren van alco- holmatigingsbeleid. Een gemeentelijke werkgroep heeft, met hulp van externe deskundigen (zoals de Brijder Stich ting), een nota opgesteld, welke vorige week donderdag aan de raad ter vaststelling werd voorgelegd. Alle frac ties toonden zich verheugd over de nota en de daarin verwoorde beleidsvoor nemens. De heer G. Noort (D66) noemde de nota een 'compleet stuk'. Zeker van de kant van D66 is dat een positief signaal: in eerdere vergaderingen lieten de raadsle den van deze partij zich regelmatig kri tisch uit vanwege het in hun ogen ontbreken van duidelijk beleid op diver se terreinen. D66 vroeg wel om een eva luatie met concrete cijfers, vooral ook om te toetsen of de doelgroep van het beleid is bereikt. De beoogde doelgroep is jongeren van 12 tot 16 jaar: 'Deze jongeren hebben nog geen vast drinkpatroon ontwikkeld, zodat gerichte voorlichting over verant woord omgaan met alcohol wezenlijk effect kan sorteren', aldus het college van B&W in haar begeleidend schrijven bij de nota. In aansluiting hierop noem de mevrouw J. van Baarle (PvdA) de doelgroep een 'prima startpunt', maar zij hoopt dat de doelgroep zal worden uitgebreid. Zij wees wel op mogelijk na delige consequenties voor verenigingen, wanneer door een door de gemeente ge propageerd alcoholmatigingsbeleid de kantine-inkomsten bij deze verenigin gen zullen dalen. De gemeente moet dan eventueel meer subsidie geven, aldus de PvdA. Ook andere fracties deden suggesties om van de 'papieren nota' in de prak tijk een succes te maken. Het bevorde ren van afname van alcoholvrij bier (Heiloo 2000) en bij overtreding van de sluitingswet niet alleen de kastelein maar ook de aanwezige klanten straffen (VVD) waren er enkele. Verantwoorde lijk wethouder mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg zegde toe de suggesties en opmerkingen van de raad mee te nemen naar de werkgroep, die het beleid mede in de praktijk moet brengen. Geen monument Het voorstel om het pand aan de Kerke- laan 41 aan te wijzen als monument werd door het college bij de aanvang van de raadsvergadering terug geno men. 's Ochtends was namelijk een brief ontvangen van de rijksdienst Mo numentenzorg dat deze het pand op zich niet als monumentaal pand beoordeeld: het heeft slechts plaatselijk een histori sche betekenis. Wellicht is er in de toe komst nog wel een kans, wanneer het landgoed Nijenburg als geheel, waartoe het pand aan de Kerkelaan gerekend kan worden, als rijksmonument wordt aangewezen. Trias-baan Er is nog steeds geen helderheid over de toekenning van twee ton subsidie door de provincie voor de aanleg van een kunststof atletiekbaan voor Trias. Dat deelde burgemeester Schoof de raad mee. In maart is de werkwijze bij de provincie veranderd. Men heeft vijf sportbonden zelf prioriteiten laten stel len wat betreft de aanleg van accommo daties in de provincie. De atletiek unie (KNAU) heeft daarop Trias bovenaan de lijst gezet, maar andere gemeenten c.q. verenigingen zijn het daar niet mee eens. Er is een lobby ontstaan, waarvan de uitkomst nog niet duidelijk is. In sep tember wordt een definitief advies aan Provinciale Staten verwacht. Hoewel de subsidie dus nog niet zeker is, verklaar de burgemeester Schoof toch 'niet pessi mistisch' te zijn. Vennewatersweg 15, 072-332727. De gemeenteraad van Heiloo stemde vorige week in met de nota alcohol matigingsbeleid. Enkele raadsleden vonden de promotie van alcoholarm en alcoholvrij bier in plaats van 'normaal' bier een nuttig onderdeel. Op dit terrein is er inmiddels een steeds ruimere keuze. (Met dank aan Drankenhandel Schoorl uit Heiloo). Persoonsregistratie Sinds 1 juli van dit jaar is de Wet Per- soons Registratie van kracht geworden. Deze wet heeft met name betrekking op de bescherming van de personen, wier gegevens bij o.a. overheden zijn gere gistreerd. De gemeenteraad heeft vorige week een reglement vastgesteld voor het omgaan met de gegevens. Daarbij werd door verschillende fracties sterk aange drongen op het voorzichtig omgaan met deze persoonsregistratie. Burgemeester Schoof zegde uiterste terughoudendheid toe bij het verstrekken van informatie aan derden, terwijl hij ook goede voor lichting hierover aankondigde. School in Ypestein Naar verwachting in augustus '92 zal de wijk Ypestein over een eigen basis school kunnen beschikken. Zowel de NIEUWS VAN DE WERKGROEP EEN HART VOOR POLEN HEILOO - Het is bijna weer zover. Van 25 juli tot 13 augustus komen er 26 kin deren in de leeftijd van 9-15 jaar uit Ka towice en omstreken in Polen voor een vakantie naar Heiloo. Wij hopen dat zij samen met hun gastgezinnen een fijne tijd mogen beleven. Naast enkele kerkelijke vieringen (op 29 juli in de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood om 10.30 uur, op 5 augustus in de Willibrordus om 11.00 uur en op 12 augustus in de Witte Kerk op 9.30 uur). Zijn er nog de volgende aktivitei- ten: bezoek aan Ponypark Slagharen, sportmiddag, puzzeltocht, bowlen en tenslotte een afscheidsmiddag in de Nic. Beetsschool. Een ieder is welkom voor een ontmoeting met de kinderen tijdens de kerkelijke vieringen. VAKANTIEWEEK VOOR OUDEREN HEILOO - De Diakonale Reiskommis- sie (DiRK) organiseert in het twaalfde jaar van haar bestaan een vakantieweek voor ouderen in de Talma-Hoeve in Garderen (Veluwe) een prachtig gelegen huis van het C.N.V. met uitstekende ac commodatie, van 28 juli tot 4 augustus. Door ziekte zijn er twee tweepersoons kamers vrij gekomen. De prijs van deze vakantieweek be draagt 575,00. Daar krijgt u voor: vervoer per aangepaste bus vanaf Hei loo en weer terug, een week vol pension een dagtocht met excursie, een ochtend- tocht, een wildspeurtocht (avondtocht per bus over de Hoge Veluwe); avond programma's, veel gezelligheid en voor al: vrijheid. Wilt u zelf iets ondernemen, dan gaat u uw gang. Er zijn altijd fietsen te huur op de Talma- Hoeve, zelfs per uur. De kamers kunnen ook door één per soon gebruikt worden. In dat geval wordt er een toeslag gevraagd. Deze va kantie is ook heel geschikt voor mensen die niet meer zo goed ter been zijn of anderzins wat moeite hebben met hun gezondheid. Er zijn kamers gelijkvloers en diverse aanpassingen voor minderva- liden. Lijkt het u iets, neemt u dan voor andere inlichtingen snel contact op met A. E. van der Hilst-Mater, Vaartkant 40, 1906 WJ Limmen, tel. 02205-3435. Gemeente Heiloo (voor het openbaar onderwijs) en de Stichting RK School bestuur Heiloo (voor het rooms- katholiek onderwijs) verwachten dat er dan voldoende leerlingen zijn voor een eigen school. In antwoord op enkele op merkingen vanuit de raad gaf wethou der mevrouw Wuijster-Schuddeboom aan dat gedacht wordt aan één gebouw, waarin de twee 'soorten' onderwijs (openbaar en rooms-katholiek) worden ondergebracht. Het gebouw wordt naar verwachting gebouwd grenzend aan het nu in aanleg zijnde groene hart van de wijk, aan de zuidkant. Mogelijk andere functies van het gebouw (wijkcentrum) worden bij de uitwerking van de plan nen betrokken. Overschotten De raad reageerde enigszins wrevelig op de constatering dat de gemeente in 1987 en 1988 aanmerkelijke bedragen geld heeft 'over gehouden' op de gemeente lijke rekening: resp. 847.000 en 1.339.000 gulden. De wrevel werd mede ingegeven omdat in die jaren op basis van de van te voren gemaakte begrotin gen de gemeentelijke belastingen voor de burgers waren verhoogd. De over schotten zijn voor een deel te wijten aan hogere inkomsten van de kant van het rijk en voor een deel aan lagere uitgaven dan begroot. Naar aanleiding van dit onderwerp heeft het college de raad enkele voor stellen gedaan, waardoor dergelijke ver schillen tussen de begroting en de daadwerkelijke uitkomst in de toekomst vermeden dan wel beter voorzien kun nen worden. Het sneller opmaken van de jaarrekening is er daar één van. In commissieverband zal hierover verder gesproken worden. Ook over de beste ding van de overschotten, met name dat bij het grondbedrijf van de gemeente, wordt in de nabije toekomst gediscus sieerd. INLEVEREN PAKKETTEN VOOR POLEN HEILOO - In de week van 16 juli tot 20 juli is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Inleveren kan ge schieden bij fam. Velthuis, Zeeweg 17, 1852 CN Heiloo. De pakketten moeten dichtgeplakt zijn en voorzien van een stevig touw. Tevens dient het adres van geadresseerde en af zender duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen geen brieven, tijd schriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. De kosten bedragen 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. De pakketten worden in Polen aan huis afgeleverd. In Heiloo vindt de inzameling plaats op donderdag 19 juli van 13.00-20.00 uur. Nadere informatie wordt gaarne ver strekt onder tel. 072-331802 en 072-613196. HEILOO - Op zondagmorgen 15 juli houdt het Instituut, voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) afd. Nrd. Kennemerland haar maandelijkse rond leiding voor belangstellenden in het Heilooër Bos. De wandeling duurt an derhalf uur en begint om 11.00 uur va naf de Kattenberg (aan de Kennemerstraatweg in het bos) en wordt geleid door ervaren natuurgid- sen. Extra informatie is te krijgen op 072-331588. Het IVN-bezoekers- en natuurstudie centrum in het Parnassiapark in Bergen aan Zee (eerste weg links), is elke zon dagmiddag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. WIJZIGING TELEFOONNUMMER DIËTISTEN INTERKRUIS HEILOO - Diëtisten van Interkruis Noord-Kennemerland houden spreeku ren voor het geven van voedingsvoor lichting en dieëtadviezen. Dit kan alleen maar op afspraak. Met ingang van 2 juli is het telefoonnummer voor het maken van zo'n afspraak gewijzigd. Voor be woners van Akersloot, Bergen, Eg- mond, Heiloo, Limmen en Schoorl, is het nieuwe telefoonnummer 072- 199222. p VAW van onroerend® goedefen- OeLaQ^f. ^2^ Te\ 072-33055?, LUCHTPOST HEILOO HEILOO - Uitslag van de wedvlucht va- naf Pont Saint Maxceuce op 1 juli: 1. H. Lases, 2. F. Kaandorp, 3. Adrichem- Kaandorp, 4. E. Maat, 5. Comb. Mole naar, 6. S. Leijen, 7. J. Teileman, 8. Mp. Meijer, 9. A. Breed sr. Wedvlucht vanaf Kappellen op 1 juli: 1 Bakker, Dirkson, 2. J. Telleman, 3. Mp. Meijer, 4. E. Maat, 5. Comb. Mo lenaar, 6. N. de Haan, 7. S. Leijen, 8. Adrichem-Kaandorp, 9. H. Lases, 10. Bruin Wittebrood, 11. A. Breed, 12. K. v. Schooten, 13. P. Bakker, 14. M. Groenland, 15. P. Hopman. Mevrouw R. Rozing van de Heilooër VVV en de heer I. Starke van Art Design tonen de kunstambachtelijke kaart van Enkhuizen. Die van Heiloo is in wording. HEILOO - Begin 1991 verschijnt een creatieve, ambachtelijk vervaardigde plattegrond in kleur van de gemeente Heiloo. Namens het Belgische bedrijf Art Design, uitgeefster van deze kaart, bezoekt de heer I. Starke uit Amsterdam het bedrijfsleven in Heiloo. „De mensen reageren erg positief op de kunstambachtelijk te vervaardigen poster, die wij in Heiloo gaan uitgeven. Ons bedrijf is gevestigd in Zele, bij Lo keren. Van daaruit geven wij in bijna al le Europese landen dergelijke plattegronden uit", vertelt de heer Starke. Uit ervaring weet hij dat veel bedrijven de kaart van hun gemeente gebruiken als relatiegeschenk, maar deze ook wel ophangen in hun zaak of uitdelen aan hun personeel. Art Design heeft af spraken gemaakt met de afdeling bevol- Wijkontsluitingsweg Vele jaren wordt er al over gesproken: de aanleg van de zuidelijke wijkontslui- singsweg. Vorige week is definitief besloten. Deze verbindingsweg tussen Kennemerstraatweg en Vennewatersweg zal voor het einde van 1991 in gebruik zijn. Naar verwachting kan in oktober van dit jaar met de aanleg worden be gonnen. De weg, die als 'verlengstuk' ook Vennewatersweg gaat heten, moet vooral de verkeersdruk op de Zevenhui- zerlaan en de Stationsweg doen vermin deren. Met uitzondering van de fractie van Groen Links, die er het nut niet van in ziet en de weg vooral een prestige kwestie noemt, was de raad tevreden dat men nu met de aanleg kan beginnen. Wel wilde men van wethouder J. Bors- jes zekerheid over de subsidie van de provincie (zo'n 90 van de kosten). De heer Borsjes kon deze op basis van de contacten met de provincie geven. Verder waren er verschillende ver keerstechnische opmerkingen en vragen over de afwikkeling van het verkeer on der andere op het stuk Westerweg tus sen Vennewatersweg en Het Zevenhuizen en op het Malevoort. We thouder mevrouw Wuijster- Schuddeboom zegde in verband met het laatste toe dat een inventarisatie ge maakt zal worden van de verkeersknel punten in de gemeente. Het is daarna aan de raad om te bepalen welke knel punten de hoogste prioriteit krijgen. HARD TO HANDLE TE GAST BIJ BUK BUK HEILOO - Na een 'Torhout/Werchter- stop' van een week is Buk Buk het ko mend weekend weer open op de zater dagavond. Deze zaterdag, 14 juli, is er vanaf een uur of half elf 's avonds een uitstekend optreden te verwachten van de formatie Hard to Handle uit Amster dam. De Buk gaat open om 21.00 uur. De entree is 5,00, maar een gulden minder voor leden van de Buk en hou ders van een cjp. Hard to Handle heet in Amsterdam de nieuwe sensatie te zijn op het gebied van rhuthm blues. In de klassieke bezet ting van gitaar, bas en drums brengt dit drietal een mix van vunzige rhythm blues, neurotische funk en loeiharde rock roll. De drie muzikanten hebben ieder in verschillende bands getoerd langs het zalen- en kroegencircuit van Nederland, Duitsland, Zwitserland, Frankrijk en Italië. Hard to Handle speelt naast eigen werk covers van favo rieten als Stevie Ray Vaughan, Arthur Conley, The Ohio Players en Jimi Hendrix. De formatie Hard to Handle treedt aanstaande zaterdag op in het café van jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg. king van de gemeente Heiloo, waarin is bepaald dat de plattegrond van Heiloo gedurende één jaar gratis wordt uitge deeld aan nieuwe inwoners van de ge meente. Naar verwachting zullen dat er zo'n 350 zijn. De Rabobank Heiloo heeft nog eens 250 kaarten besteld om aan nieuwe rekeninghouders te geven in het daarop volgende jaar. Het bedrijfsleven maakt deze uitgave fi nancieel mogelijk door zich op de plat tegrond te presenteren in kleur met een foto van hun pand of logo en een korte tekst. Art Design maakt in deze geval len de foto. Naast de vriendelijke recla me van de deelnemende zaken worden ook de bekende monumentale gebou wen en landschappen in Heiloo op de plattegrond meegenomen, zoals de Wit te Kerk, landgoed Nijenburg, het bede vaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood, landgoed Ter Coulster, de Hut koffer, het gemeentehuis, de wipwater- molen en niet te vergeten het wapen van Heiloo met daarbij een stukje geschie denis van Heiloo. De eerste kunst-ambachtelijke platte grond zal worden aangeboden aan de heer N.P.M. Schoof, burgemeester van Heiloo. De sierlijke en speels opgezette plattegrond is straks ook te koop in Heiloo. PRIJWINNAARS ICOB-ACTIE HEILOO - Mevrouw F. van Onsenoord uit Heiloo is de winnaar van de Jubi leumprijsvraag die eind april werd uit geschreven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Voordeelboeken-organisatie ICOB/ Atrium. ICOB is een samenwerkings verband van 200 boekhandels in Neder land en België. In deze winkels is zesmaal per jaar een verkoopaktie van fondsrestanten en speciaal geproduceer de uitgaven onder de imprint Atrium. De eerste prijs een chque ter waarde van 5,000,00 aangeboden Trans Vakan tiereizen, werd overhandigd afgelopen maandag in de Alkmaarse ICOB- boekhandel Zwaan ter Burg, Gede- mepte Nieuwesloot 105-109. Ook de tweede (Grote Winkler Prins Ecyclope- die) en de derde (volledige serie Atrium Cultuurgidsen - 62 delen) prijs werden aan resp. de heer C. Wiegers uit Woer den en de heer C. A. Jonkheer uit Em- men uitgereikt. RADIO NOORD-HOLLAND WIL MEER KWALITEIT ALKMAAR - Na een langdurige discus sie binnen de redacties en adviesraden van Radio Noord-Holland heeft het da gelijks bestuur van de regionale omroep besloten een aantal veranderingen voor te leggen aan de Stichtingsraad. Met de voorgestelde veranderingen wordt het accent gelegd op een streven naar verbe tering van de kwaliteit van de radiopro gramma's, die dagelijks op vier Noordhollandse zenders de lucht in gaan. De belangrijkste wijziging is de instel ling van een zg. variaredactie, die dage lijks tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur een magazine-achtig programma zal maken met nieuws, in formatie, muziek, etc. In dit program ma zullen met name ook de luisteraars worden betrokken. De redactie van dit programma zal in Amsterdam worden gevestigd, maar deel uitmaken van de al bestaande provinciale redactie, die ver antwoordelijk is voor een op alle zen ders uit te zenden nieuws- en actualiteitenprogramma. De instelling van de nieuwe redactie wordt groten deels door interne verschuivingen moge lijk gemaakt. In de nieuwe structuur van Radio Noord-Holland zullen er nog drie edi ties van de omroep overblijven: een edi tie Noord-Holland-Noord, met een studio in Alkmaar; een editie Noord- Holland-Zuid, die o.a. de regio's Ken nemerland, Gooi, Zaanstad en Water land omvat; - een editie Amsterdam, incl. Diemen en Amstelveen. Het dagelijks bestuur van Radio Noord- Holland heeft er voor gekozen dat de redactie Amsterdam zich weer hoofdza kelijk richt op het lokale nieuws. In het programma van de editie Noord- Holland-Zuid zal ook het belangrijkste Amsterdamse nieuws worden opgeno men. De redactie van deze editie zal ver spreid over het zuidelijk deel van de provincie werken. Er komen meerdere vaste correspondenten in Hilversum en Zaanstad die daar over een eigen hulpstudio zullen beschikken. De uit zendingen van deze editie geschieden vanuit Haarlem waar ook de program maleiding en bureauredactie is gehuis vest. De zender in Hilversum blijft in gebruik. De wijzigingen kosten geen ar beidsplaatsen maar vereisen juist een uitbreiding van de formatie met vier a vijf medewerkers. Wel zullen enkele medewerkers van standplaatsen moeten veranderen. De veranderingen gaan in op 1 januari van 1991. De Stichtings raad zal de wijzigingen op 1 oktober bespreken. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben uitgesproken dat de wijzigingen niet in strijd zijn met het Statenbesluit over de regionale om roep van 1988. De Statenleden uit de Commissie Cultuur en Educatie hebben dat standpunt van GS vorige week on derschreven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1