UITKIJKPOST 6 JUNI 1990 Overmorgen barst in Italië het voetbal-'geweld' los: de wereld kampioenschappen, waarbij vierentwintig nationale elftallen hun beste benen zullen voorzetten om het hoogst haalbare, de wereldtitel, voor vier jaar naar hun land te brengen. In feite is het kampioenschap al maanden en zelfs enkele jaren in wording. De voorrondes lijken al bijna vergeten! Ze werden overschaduwd door de blessure van Ruud Gullit, het vertrek van coaches, trainer, begeleiders, spelers: 'BoBo- praat' van nationale allure, die voor veel leesvoer in de kranten en bladen heeft gezorgd. Maar die beslommeringen zullen de komende weken en misschien zelfs een maand over boord gezet moeten worden. De Nederlandse voetballers zullen eerst hun 'vak' moeten uitoefenen: voetballen dus en bij voorkeur met een positief resultaat. In de F-poule wordt de strijd aangebonden met Engeland, Egypte en Ierland. Geen ongunstige loting, zo was de reactie. Laten we dat dan maar hopen, zodat ook na de drie eerste wedstrijden Nederland nog in actie zal komen in de Itali aanse steden, waar de WK-wedstrijden worden afgewerkt. Het liefst natuurlijk tot en met 8 juli, de dag van de finale in Rome. In deze speciale WK-bijlage van de Uitkijkpost kunt u alle 'ins en outs' lezen over de wereldkampioenschappen. Niet alleen staat het volledige programma vermeld, maar ook wetenswaardigheden over de plaatsen en het land waarin de wedstrijden worden verspeeld. Een kort over zicht in de historie van de WK ontbreekt evenmin, terwijl een aantal interviews met topvoetballers is opgenomen. Veel leesvoer derhalve. We hopen dat iedereen er plezier aan beleeft en dat we mèt de verrichtingen van het Nederlands elftal een mooie voetbalmaand zullen beleven. Volg de verrichtingen van Oranje in Italië op de voet met de Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 9