S.P.D. DROMEN 1 I MUI EUROTAAL open dag Epilepsie? instituut "Dompvloet" NIVON HEILOO, afd. Kreativiteit Frans voor beginners Yoga maakt lichaam een cursus overdag en geest soepel Franse conversatie Voetreflexzone massage in cursus Cursus WordPerfect en introductie PC Beter omgaan met jezelf en anderen SPD-opleiding bij Instituut Roggeveen Instituut Dompvloet ruim veertig jaar onderwijs-actief Gordoncursus: effectief omgaan met kinderen Poppencreaties en wonderwezens Cursus persoonlijke ontwikkeling Op reis Cursussen bij de Nederl. Bond van Plattelandsvrouwen Opleiding confectie-coupeuse Zet jezelf niet buitenspel Gericht adverteren kan bij uitstek in de OPLEIDING VOOR ALLE 7 CERTIFICATEN Instituut Roggeveen - Alkmaar CURSUS HANDLEZEN KREATIEF WERKEN MET OP REIS DOE IETS AAN DEUNTJES-GEDRENS TYPEN TEKSTVERWERKEN WP 5.0 NED. BEDR. C0RRESP. NOTULEREN BASISKENNIS BOEKHOUDEN COMPUTERBOEKHOUDEN STENO MS/DOS HATHA YOGA OVERZICHT KURSUSSEN seizoen 1990/1991: dansinstituut peter verbiest jr. Doe deze winter (samen) iets gezelligs en schrijf in voor een van onze leuke dansclubs Aparte clubs voor: ALKMAARSE MODEVAKSCHOOL Cursus Conversatie Engels voor volwassenen op zaterdag 1 september in De Vest, Canadaplein, Alkmaar van 10.00 - 16.00 uur op zaterdag 8 september in het winkelcentrum 't Loo te Heiloo van 10.00- 15.00 uur Ons bureau Kennemerstraatweg 86, Alkmaar is tussen 3 en 15 september op alle werk dagen geopend van 9-12 uur voor aanmel ding en informatie. Tel.: 072 -15 20 69. Corr. adres: Postbus 266,1800 AG Alkmaar. volksuniversiteit alkmaar en omstreken UITKIJKPOST 29 AUGUSTUS 1990 Cursussen HEILOO - Met ingang van donderdag 4 oktober organiseert de Stichting Oude renwerk Heiloo wekelijks een nieuwe beginnerscursus Frans in het Trefpunt, Wester weg 294 te Heiloo. Deze cursus wordt 's morgens gehouden van 9.30-10.30 uur. U krijgt gedurende één uur les van een bevoegd docent in een groep van 12 tot 15 personen. Opzet is het leren spreken van de Franse taal. Er wordt niet voor een diploma opgeleid. Daarom is het mogelijk om het tempo op uw eigen mogelijkheden te baseren. Docent van deze cursus is de heer J. Vinken. Naast de cursus voor beginners is er ook een lesgroep voor iets gevor derden. Voor nadere qpgave en/of in formatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 152 AS Heiloo, tel. 331297. HEILOO - Franse conversatieles kunt u krijgen bij mevr. J.M. Cornelissen in Heiloo. De lessen worden in groepjes of privé gegeven in een ontspannen sfeer. Er zijn cursussen voor beginners en ver der op elk hoger niveau, zowel overdag als 's avonds. De lessen zijn vooral be doeld voor vakantie of werk. Inlichtin gen: 072-336878. ALKMAAR - Bij Instituut Roggeveen in Alkmaar beginnen eind september de cursussen voor het Staatspraktijkdiplo- ma voor Bedrijfsadministratie (S.P.D.) Het diploma S.P.D. omvat 7 certifica ten (Bedrijfs Economie I, Economisch Technische Verschijnselen, Bedrijfscal- culatie, Statistiek, Bedrijfsadministra tie, Bedrijfs Economie II en Bedrijfsrecht). Voor alle certificaten zijn afzonderlijke examens, zonder een verplichte volgor de. Het diploma wordt zeer gewaar deerd in het bedrifsleven en bij de overheid. In de personeelsadvertenties staan de met S.P.D. bereikbare func ties: Controller, Hoofd van de admi nistratie, Financieel management etc. Ook degenen die niet het volledige di ploma willen behalen maar belangstel ling hebben voor één of meer vakken zoals Bedrijfs Economie, Bedrijfsrecht (Privaatrecht, Sociaal Recht, Belastin grecht) kunnen voor de opleiding van het certificaat hunner keuze inschrijven. Ook het vak Bedrijfseconomie II (Inter ne organisatie, management, commer ciële economie) vormt voor sommigen een aantrekkelijke mogelijkheid de ken nis op dit terrein te verbreden. De lessen worden gegeven in de Rijks- scholengemeenchap Noordkennemer- land, Robonsbosweg, Alkmaar. Inlichtingen omtrent de cursus: Heersmeeth 5, 1851 EJ Héiloo, tel. 072-332735. HEILOO - De yogalessen in het Open Huis en het Trefpunt gaan 3 september weer van start. Niet meer onder de ver trouwde leiding van Dit de Jong. Deze heeft na ruim elf jaar besloten het wat kalmer aan te gaan doen om zodoende over meer vrije tijd te kunnen beschik ken. Op maandagmiddag, maandaga vond en dinsdagavond worden de lessen overgenomen door Margareta Keyser. Zij is gediplomeerd yogalerares en woont sinds anderhalf jaar in Heiloo. Margareta is er van overtuigd dat er veel behoefte bestaat om via ontspanning van lichaam en geest te ontsnappen aan de stress, die ons steeds meer en meer in z'n greep dreigt te krijgen. Ze besteedt in haar lessen daarom veel aandacht aan ontspannings- en ademhalingsoefenin gen. Daarbij gaat de bewustwording van het lichaam een steeds belangrijkere rol spelen. Maar niet alleen dat! Omdat lichaam en geest een geheel vormen, leert men de wisselwerking tussen die beiden kennen en zal men op den duur gerichter met een teveel aan lichamelij ke en emotionele spanning kunnen omgaan. Er wordt gewerkt in groepjes van maxi maal 10 personen, maar hoewel men in een groep zit, is men toch heel individu eel bezig. Aan het begin van het nieuwe seizoen is er in een aantal groepen nog ruimte voor nieuwe mensen. Zowel voor beginners als voor gevorderden. Als u meer wilt weten over de yogales sen of u wilt zich opgeven, dan kunt u zich wenden tot Margareta Keyser, tel. 331782. HEILOO - In de maand september start de Kennedy Computer Opleidingen met geheel nieuwe cursussen op de P.C. Re levant is de basiscursus tekstverwerken met het meest bijgewerkte pakket Word Perfect 5.1. Iedere cursist heeft tijdens deze lessen in principe een 'eigen' P.C. ter beschikking. Voor hen die niet of nauwelijks met de computer in aanraking zijn geweest, is de P.C. introductie-cursus van belang. Hierbij komen onderwerpen als M.S. Dos- W.P.- Basic- D'base etc. aan de orde. Iedere cursus wordt afgesloten met een examen en een door het bedrijfsleven erkend diploma. De cursussen zijn voor iedereen toegankelijk. Uitkeringsge rechtigden betalen voor deze cursussen 50,00 (normaal 340,00 resp. 240,00). Vrouwen uit Heiloo zonder ei gen inkomen betalen 50% van het cur susgeld. Deze subsidie is mogelijk gemaakt door de inzet van Stichting Werklozen Belangen Heiloo en om streken. Voor informatie en/of inschrijfformu lier kunt u bellen: 072-335099 (vragen naar Mw. Poetsema). Opleidingen ALKMAAR - De Gordon-werkgroep N-H verzorgt dit jaar weer de cursus 'Beter omgaan met jezelf en anderen', voor dames en heren. Hoofdthema's van deze cursus zijn: Het verrijken van contactuele luister- en spreekvaardigheden, op het werk, met gezinsleden, buren, vrienden, familie e.a. Bewust worden wat je wel en niet wilt. Hoe je kunt nee zeggen op voor jou onaanvaardbare verzoeken. Je me ning of positieve waardering uiten. Je belangen behartigen op een wederzijds bevredigende manier. Omgaan met con flicten. Hoe je kunt reageren op boos heid, kritiek, macht of verwijten. Helpend luisteren zonder andermans probleem over te nemen. .Werkwijze van de cursus: na het geven van eenvoudige theorie, wordt er prak tisch geoefend met voorbeelden uit het boek of eigen ervaringen. Er zullen 10 bijeenkomsten zijn van 3 uur, 's mid dags of 's avonds voor ongeveer 10 per sonen. Aanvang half september in Alkmaar. Voor folder met meer infor matie kun je bellen: 072-124614. HEILOO - Stilstaan bij je eigen voeten en die van een ander. Voeten dienen niet alleen om te lopen en te staan, maar vormen ook onze energetisch belangrij ke verbinding met de grond. Hierlangs stroomt onze energie door naar de aar de. Op die manier vormen de voeten een geheel met de rest van het lichaam. Zij weerspiegelen de conditie van het li chaam. Waar in ons lichaam blokkades liggen in de energie doorstroming ont staan klachten. Op de voet kan je deze plekken precies terug vinden. En daarmee heb je gelijk de aanwijzing hoe je met de voetmassa ge het energie patroon in het lichaam kunt herstellen en het lichaam kunt sti muleren. In deze cursus leer je de voeten masseren en worden de relaties tussen de delen van de voet en de rest van het lichaam belicht vanit de natuurge neeskunde. De cursus start op dinsdagavond 18 sep tember. Bij voldoende belangstelling ook op de maandagavond. Voor meer informatie kun je bellen Niek Kuijs (072-336226). HEILOO - In september start Instituut Dompvloet te Heiloo wederom met het verzorgen van cursussen op het gebied van kantoorpraktijk, administratie en computers. Het cursusaanbod is dit jaar uitgebreid met een aantal nieuwe cursussen, zoals computerboekhouden, MS/DOS, prak tijkdiploma informatica en bedrijfsad ministratie. Voor de cursussen typen, steno, Nederlandse bedrijfscorrespon- dentie, notuleren en tekstverwerken met WP is Instituut Dompvloet een ver trouwd adres. Er wordt uitsluitend opgeleid voor de erkende diploma's. U kunt zowel over dag als 's avonds een cursus volgen. Pri- vélessen en bedrijfsgerichte cursussen zijn mogelijk. Voor meer informatie kunt u de brochure aanvragen. Tele foon: 072-330936. CASTRICUM - Al een aantal jaren wordt er in Castricum tweemaal per jaar een Gordoncursus georganiseerd. Meestal komen er 10-15 ouders, die zich voor deze cursus opgeven. Niet omdat zij grote problemen hebben met hun kinderen, maar omdat zij de opvoeding van kinderen een belangrijke en verant woordelijke klus vinden. Niet altijd is het omgaan met kinderen simpel en ge zellig. Als ouder denk je wel eens: 'kan het nou niet anders'. Er zijn veel manieren van omgaan met kinderen en iedereen doet het op zijn ei gen manier en naar beste kunnen met hun eigen vaardigheden. In de Gordon cursus worden vaardigheden aangereikt en geoefend om op een duidelijke en prettige manier met kinderen om te gaan. Uitgangspunt is dat ouders be langrijk zijn én dat kinderen belangrijk zijn. Doel is een goede relatie. Duidelij ke taal en luisteren naar eikaars wensen en behoeften zijn middelen hiertoe. De Gordoncursus start op maandag 17 september van 19.30-22.30 uur. De duur is 10 maandagavonden en de cur sus wordt gehouden in Dorpshuis de Kern te Castricum. Voor opgave en in formatie: Els van Dijck, tel. 072-156434. t èl ten. jOJ l'. uuv HEILOO - Binnenkort start deze cursus weer in Heiloo onder de bezielende lei ding van Roos Margiono. Roos Margio- no is al enkele jaren bezig met het maken van poppen en heeft ook enkele exposities op haar naam staan o.a. in Amsterdam, Purmerend en Heiloo. Na dat zij haar beroep als danseres en leidster van een dansgroep vaarwel heeft gezegd, heeft zij zich op het ma ken van poppen gestort, waarin haar theaterafkomst vaak nog duidelijk te zien is.Ook met haar cursisten heeft zij al enkele malen met succes geëxposeerd in het Open Huis in Heiloo. Het geven van een cursus geeft volgens Roos een haast nog grotere voldoening omdat je elkaar zo enorm stimuleert. Ie dereen komt op een gegeven moment met een origineel idee en dat wordt op genomen in de cursus vaak onder grote hilariteit, want het is een bijzonder ont spannende bezigheid met een klein groepje vrouwen (soms mannen) bezig te zijn. Zo ontstonden naast de gewone poppen (zoals feeën, elfen, kabouters, deftige dames) ook de 'creaturen', die soms weinig met een pop te maken heb ben, maar al meer naar het keramische neigen en ook vaak minder plaats innemen. Maar dat iedereen vaak verbaasd is over eigen kunnen is een feit, want de zucht 'ik had nooit gedacht dat te kunnen' is al een gevleugelde uitspraak in de cursus en iedereen gaat vol trots met een prach tige pop naar eigen fantasie de deur uit en begint vaak meteen aan een nieuwe. De cursus wordt meestal 's avonds gege ven, maar bij genoeg belangstelling is een ochtend ook mogelijk. Leeftijd speelt geen rol, vrouwen en mannen van 18 tot 80 jaar hebben al poppen ge maakt, in de gezellige poppenkamer on der het genot van een kop koffie of thee. Heeft u interesse of wilt u de pop pen een keer zien, belt u dan voor een afspraak naar Roos Musch-Margiono, tel. 072-337462. HEILOO - Vanuit de vraag wie/wat ben ik als mens, heb ik diverse cursus sen, workshops en opleidingen gevolgd. Nogal wat technieken heb ik geleerd en gebruikt. De een met wat meer resultaat dan de ander. Resultaat in wat, zult u misschien vragen. Resultaat staat hier voor inzicht krijgen. Inzicht in wie ik ben en wat mij drijft om het leven te le ven dat ik leef. Ik heb ontdekt dat we dat het beste van elkaar kunnen leren. Als we dat ten minste willen. Dat betekent dat we, va nuit een gezonde belangstelling, naar elkaar kunnen luisteren en vertellen wat we zien, horen en voelen. We zijn ge wend te zien wat we willen zien en te ho ren wat we willen horen. We sluiten onze ogen en oren voor datgene wat we niet willen. Daardoor missen we een stuk van ons leven en scheppen een ei gen wereldje. 'Op reis' gaan betekent hier vanuit ons eigen station (lees: situatie) vertrekken en met elkaar gaan ontdekken wat er nog meer in de wereld is. Een ieder be paalt waar zijn grens ligt en of die over schreden kan worden. Gebruik makend van mijn ervaringen en opleiding als gestalt/psychosynthese therapeute bied ik u aan deze reis te begeleiden. De bedoeling is met een klein groepje mensen, 5 a 6 personen, 5 ochtenden bij elkaar te komen om in een ontspannen sfeer van en met elkaar te leren hoe je horizon te verruimen. Een ieder die hier belangstelling voor heeft, of meer infor matie wil, kan bellen tussen 17.00 en 20.00 uur naar Annet Zoontjes, tel. 072-332811. HEILOO - Het cursusaanbod van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen, afd. Heiloo in het seizoen 1990-1991 bestaat uit: - Engels, op drie verschillende niveaus. - Frans voor gevorderden, bij voldoen de belangstelling ook voor beginners. - Leeskring: lezen en bespreken van boeken, informatie over de auteur. - Gedichtenkring: lezen en bespreken van gedichten, informatie over de dichter. - Kunstgeschiedenis:architectuur, schilder- en beeldhouwkunst vanaf de 14de eeuw tot heden. Kortlopende cur sussen vaak met excursie. - Zijdeschilderen, ééndagscursus. - Werken met stro, één ochtend in de maand. - Handwerken, éénmaal in de 14 dagen. - Volksdansen, voor beginners en ge vorderden. - Toneelgroep. - Zangkoor, oefent éénmaal in de week in het Open Huis. Bij genoeg belangstelling komen er de cursussen origamie en bloemschikken. Cursusduur zowel als kosten variëren: Vaak zijn de cursussen in huiskamerver- band en zijn de kosten relatief laag. Het lidmaatschap van de vereniging kost 45,50 per jaar. De langlopende cursus sen zijn in de eerste plaats voor leden, aan de kort-lopende cursussen kunnen ook niet-leden voor een meerprijs mee doen. Ook op provinciaal niveau wor den diverse cursussen aangeboden, waarin vorming centraal staat. Algemene informatie kunt u krijgen bij mevr. S. de Vries, Haverkamplaan 2, Heiloo, tel. 331068. HEILOO - Aan de Alkmaarse mode vakschool kun je een opleiding volgen voor confectie-coupeuse, een op de praktijk afgestemde cursus waarmee je je een prima ondergrond verwerft in het modevak. De opleiding heeft twee hoofdvakken: patroontekenen en rea lisatie. Bij patroontekenen leer je (eigen) mode- ontwerpen om te zetten in kant-en-klare (confectie)patronen. Je gebruikt daar voor mallen en grondvormen op 1/4 schaal, en op ware grootte, van dames-, heren- en kinderkleding. Je leert ook op eigen maten een patroon te tekenen, zo dat je altijd goed passende kleding kunt maken. Daarnaast moet je de patronen kunnen realiseren, inclusief alle modieuze de tails, zoals zakken, splitten, kragen. Daarom is het werken met de naaima chine en de löckmachine zeer be langrijk. Na 2 jaar hard werken kun je meedoen aan het landelijk examen, onder auspi ciën van de Stichting Confectie Patro nen Systemen. Deze stichting is zeer nauw betrokken bij mode-ontwerpers èn de confectie-industrie. C.P.S. ver zorgt ook de lesboeken 'Grondvormen voor dames-, heren- en kinderkleding'. Wil je professioneel leren naaien, kom dan op les in gezellige, lichte Alkmaarse modevakschool, Dahliastraat 9, Alk maar. Ook voor 'gewone' naai en/of patroontekenlessen kun je op onze school terecht. De lessen beginnen in de week van 3 september. Wil je meer we ten? Bel Dicky Dompeling, tel. 332184. CURSUS MASSAGE VROUWENGEZONDHEID SCENTRUM ALKMAAR - Langzamerhand raakt massage uit de taboesfeer. Meer en meer mensen durven te genieten van het geven en krijgen van deze woordeloze vorm van communicatie. Men ontdekt het diepe energetische en ontspannende effect op lichaam en geest. Massage zit duidelijk in de lift. We zien dan ook een groot aanbod van allerlei technieken met oosterse of westerse achtergronden, ze zijn klassiek medisch of alternatief holistisch georiënteerd. In de cursus 'Masseren, hoe doe je dat?' wil het Vrouwengezondheidscentrum Alkmaar aandacht besteden aan het aanleren van diverse eenvoudige ont spanningstechnieken zelfmassage, hoofdpijn en menstruatiepijn. Het stre ven is een balans te zoeken tussen een gevoelsmatige intuïtieve benadering enerzijds en een theoretisch en praktisch weten anderzijds. De cursus omvat 10 lesmiddagen en er kunnen maximaal 6 vrouwen meedoen. Begin: dinsdag 4 september om 13.30 uur. Kosten: 75,00 voor de hele cur sus. Inlichtingen en aanmelden via tel. 072-624001 of in het centrum, Wielin- genweg 2^5, Alkmaar op dinsdagoch tend, woensdagavond of donderdamiddag Staatspraktijkdipl. bedrijfsadministratie Inl.: Heersmeeth 5, 1851 EJ Heiloo Tel. 072-332735 EPILEPSIE VERENIGING NEDERLAND r\ Vïry Voor alle informatie: (030) 66.00.64. Of EPILEPSIE EM MAATSCHAPPIJ schrijf naar: postbus 9840, 3506 GV Utrecht. Paula de Jong-Adelaar, paranormaal genezeres, handlijnkundige Start op ma. 3 september een beginnerscursus handlezen in Heiloo Tel. inf. 072-335292 -I Op di. 11 sept, en do. 13 sept. om 20.00 uur en op wo. 12 sept. om 9.15 uur starten er weer 10-lessen kursussen -1x per 14 dagen- f 15- per keer. Inl. H. Lambeck, Boekenstein 41, Heiloo. Tel. 072-330523 cursus persoonlijke ontwikkeling Met behulp van technieken uit de gestalt-psychosynthese en ontspanning, van en met elkaar leren hoe je horizon te verruimen. Tijd: woensdagochtend 10-12 uur Plaats: Vrieswijk 173 Kosten: f 100,- incl. per 5x Inl.: ANNET ZOOTJES, tel. 072-332811 ook individuele begeleiding. staatsgediplomeerd M.i.v. september starten weer de cursussen Inlichtingen en aanmeldingen (ook 's avonds en op zaterdag): Inst. Dompvloet, Ken nemerstraatweg 514, Heiloo. Tel. 072-330936. Opleidingen uitsluitend door bevoegde leer krachten en voor de erkende diploma's. Is burenlawoal voor u een probleem? Doe er jjan iets aan. De Nederlandse Stichting Geluidhinder helpt bij het vinden van een oplossing. NSG, Postbus 381,2600 AJ Delft. 5 september a.s. starten wij weer met onze yoga lessen in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat in Heiloo. In onze kleine groepjes zijn nog enkele plaatsen vrij op woensdagmorgen en woensdagavond. Voor nadere informatie: Nelly Koomen tel. 072-333375 Maandag: Doemiddag - Aquarelleren voor beginners/gevorderd Dinsdag: Aquarelleren voor beginners/gevorderd Origami voor gevorderd (Vouwgroep) Zonnekindpoppen - Boekbinden voor beginners/ge vorderd Woensdag: Tekenen voor beginners/gevorderd Kalligrafie kursus 2 (iets gevorderd) Donderdag: Zijdeschilderen - Poolsknippen Kalligrafie voor gevorderd (Schrijfgroep) Origami voor gevorderd (Vouwgroep) Kalligrafie voor beginners Er zijn voor verschillende kursussen nog plaatsingsmogelijkheden. Voor opgave en/of inlichtingen: Reina Mulder Het Veld 12 Heiloo 072-333127 Lineke Muller Poortweijdt 4 Heiloo 072-334576 Dorpsstraat 72 Castricum, tel. 02518-55060 Baangracht 2 Alkmaar, tel. 072-117491 jongelui (echt)paren senioren (55+) opleiding confectie - coupeuse modern en praktijkgericht vakken: patroontekenen, realisatie landelijke examens uitgaande van stichting ook naailessen voor beginners gevorderden Dahliastraat 9, 1815 XJ Alkmaar Inlichtingen: 072-332184 Tekstverwerkingscursus WordPerfect 5.1 en introductie-cursus Personal Computer. Kennedy Computer Opleidingen te Heiloo orga niseert deze cursussen i.s.m. Stichting Werklozen Belangen. De kosten bedragen f 340,- (W.P. 5.1) en f 240,- (intro ductie-cursus). Uitkeringsgerechtigden betalen f 50,-. Vrouwen uit Heiloo zonder eigen inkomen betalen 50% van het cursusgeld. De cursussen worden met een examen afgesloten. Na het slagen wordt een door het bedrijfsleven érkend diploma afgegeven. Voor informatie en/of inschrijfformulier kunt u bellen: 072-335099 (vragen naar Mw. Poetsema). Van september t/m april zal in het 'Open Huis', 't Loo 19 te Hei loo een conversatiecursus Engels worden gegeven voor beginners en gevorderden op de donderdagavond. U leert nu Engels spreken en verstaan door het te doen vanaf het allereerste begin. - Weinig schriftelijk huiswerk. - Lesgeld f 35,- per maand. In maart kunt u deelnemen aan een lang weekend LONDEN. Vrijblijvend kennismakingsavond/proefles op donderdag 6 sep tember. - beginners 19.00 uur - gevorderden 20.00 uur - meer gevorderden 21.00 uur Voor inlichtingen of voorlopige opgave: telefoon 072-334585 of 02274-5226 Ae^ si& U kunt kiezen uit zo'n 49 cursussen en 21 lezingen, al dan niet met excursie. De cursussen worden in Alkmaar gegeven. De lezin gen in Alkmaar en Schagen. Het programma is gratis verkrijgbaar bij tal van boek winkels en de bibliotheken in Alkmaar en wijde omgeving.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 15