119.- Nipo-vestiging in Heiloo C. HACHMANG Tröckener Kecks eerst act in nieuw jaar in zaal Buk Buk Karwei Heiloo vrijwel gereed ^mhahiln Plezier bij zwemvierdaagse theek 55e JAARGANG NO. 35 - 29 AUGUSTUS 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Instituut De Wester nCQ borden heiloo OPENINGSTIJDEN: BUITENLAMP dSfcl A I \/AC Makelaar Taxateur o g hypothe^Tn °°P [fl. Uil II -J VUS Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN m W Kantoor Zeeweg20 1852CR Heiloo TAXATIES FERNANDEL EEN NIEUWE HERENKLEDINGZAAK HEILOO - Aan de Raadhuisweg 12, openen vrijdagmorgen om 10.00 uur, José Ruiter en Jaap Martin hun tweede zaak in moderne herenkleding* voor de vrije tijd. José zal voor veel Heilooërs geen onbekende zijn, want indertijd heeft zij de dameszaak bij Tally-Ho op gestart, werkte daar 6 jaar en ging ver volgens naar Bergen waar zij 5 jaar de herenafdeling, van hetzelfde bedrijf be heerde. Nu, samen met Jaap Martin, een eigen zaak. Wat zult u alzo bij deze moderne herenkledingzaak vinden? U kunt zich hier van top tot teen kleden. Toch heeft elke zaak zo zijn specialitei ten. Bij Fernandel zult u een groot as sortiment overhemden vinden van de bekende merken Replay, Philiphandso- me, Deal en Open. Tevens is er een breed pakket jeans, Diesel, Donovan, Gap-Star, Edwin. Maar voor een blazer kunt u hier ook terecht, en als straks de temperatuur weer wat gedaald is en we weer truien gaan dragen dan moet u ei genlijk nu al voorbereid zijn. Fernandel heeft een fraaie collectie, veelal in na tuurlijke materialen, van de merken Undercover, Sweaterhouse en Privata. De zaak is helemaal veranderd in een moderne eigentijdse kledingzaak, je zult je er thuis voelen. Houtenvloer, plan ken aan de zijkant, leuke kasten voor het kleinere werk. Vrijdag om 10 uur gaat Fernandel val start, die dag krijg je een kopje koffie of een drankje aan geboden. WIE MAAKTE VIDEO-OPNAMEN TIJDENS DE VAKANTIESPELEN? HEILOO - Tijdens de vakantiespelen van dit jaar heeft, aldus de organisato ren en vrijwillige medewerkers van de activiteiten, iemand regelmatig opna men gemaakt met een videocamera. Wie dit is, is echter onbekend. Toch wil men graag met deze persoon in contact komen. Aanstaande vrijdag, 31 au gustus, wordt namelijk een evaluatie- en slotavond gehouden voor de organise rende werkgroep en de vrijwilligers. Men zou het leuk vinden wanneer deze avond de gemaakte video-opnamen ge toond kunnen worden. Degene die de opnamèn heeft gemaakt wordt vriende lijk verzocht zich in verbinding te stellen met Anne Haanstra (overdag, tel. 313180) of Ton Verberne (tel. 333724). OPEN DAG OVERKF.RCK HEILOO - In het kader van de informa tiedag voor ouderen zal ook het verzor gingshuis Overkerck naast het NS-station op zaterdag 8 september open zijn van 14.00-15.00 uur. Inwo ners van Heiloo, die deze dag Over kerck bezoeken, zullen zien dat het verzorgingshuis niet alleen op 8 septem ber open is, maar zeven dagen per week een open huis is waar door de ouderen van Heiloo continu gebruik gemaakt wordt van de aanwezige voorzieningen. Tijdens het 'open huis' zal menigeen versteld staan van de verschillende vor men van hulpverlening. Het personeel zal dan ook beschikbaar zijn om vragen te beantwoorden. Wellicht krijgt u door een bezoek een ander beeld van wat een verzorgingshuis anno 1990 voor oude ren zoal te bieden heeft. Zeer de moeite waard. De werkplekken van het Nipo, zoals deze ook in Heiloo gerealiseerd zijn in het Kieftennest aan het Slimpad. HEILOO - Het Nipo, het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie en het Marktonderzoek, start op maandag 3 september in Heiloo een dependance van haar afdeling voor telefonisch on derzoek. Deze afdeling, Nipofoon ge noemd, is één van de zes onderzoekinstrumenten waarmee de ge gevens worden verzameld voor de vele onderzoeken die door het Nipo in op dracht van het bedrijfsleven, de over heid, wetenschappelijke instellingen en andere organisaties worden uitgevoerd Het voortdurend groeiende aantal op drachten voor telefonisch onderzoek maakt een forse uitbreiding noodzake lijk. Het ontbreken van uitbreidingsmo gelijkheden in het Nipo-gebouw en het feit dat verscheidene Heilooërs reeds voor de afdeling werken heeft de direc tie doen besluiten een dependance in Heiloo te vestigen. Hierdoor wordt aan nog eens zo'n 100 inwoners van Heiloo en omstreken de mogelijkheid van een aantrekkelijke bijverdienste geboden. Ht Nipo is er in geslaagd in zeer kortge tijd in Heiloo een zelfde systeem op te zetten als waarmee in Amsterdam wordt gewerkt. Daar worden dagelijks hon derden telefonische vraaggesprekken geboerd met bedrijven en consumenten, waarbij gebruik wordt gemaakt van de modernste technieken en computerpro gramma's die door de eigen systeemaf deling zijn ontwikkeld. In het Westerdokhuis, het Nipo- kantoor in Amsterdam, zijn hiervoor 80 cabines ingericht, alle voorzien van een eigen telefoonlijn en computer. Deze computers zijn opgenomen in een net werk dat wordt bestuurd door een cen trale computer die er voor zorgt dat alles goed verloopt: de telefoonnum mers die gebeld moeten worden ver schijnen automatisch op de computerschermen en als een vraag is beantwoord laat het scherm als vanzelf de juiste vervolgvraag zien. Als mensen op een ander tijdstip terug gebeld willen worden, houdt het com putersysteem de afspraken bij, zodat het telefoonnummer op het juiste mo- Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 ment weer beschikbaar is. De enquê teurs en enquêtrices behoeven dus geen ingewikkelde handelingen te verrichten en kunnen zich volledig concentreren op het voorlezen van de vragen en het in tikken van de codes zoals deze op het scherm staan aangegeven. Op deze manier wordt in Amsterdam gewerkt door bijna 500 medewerk(st)ers die ieder gedurende gemiddeld drie dag delen per week op free lance-basis voor het Nipo werken. In het Kieftenest aan het Slimpad zijn vanaf 3 september 24 van deze werk plekken operationeel van waar met des kundige begeleiding dagelijks van 9.00 tot 12.45 uur en van 13.30 tot 17.15 uur wordt gebeld. Zoals uit de advertentie elders in deze krant blijkt is er nog plaats voor mensen die enige (in overleg vast te stellen) ochtenden of middagen willen enquêteren. Belangstellenden met een goede telefoonstem die minimaal een Mavo-opleiding hebben gevolgd en ouder zijn dan 20 jaar kunnen tijdens kantooruren bellen met de afdeling Ni pofoon (020-200360 of 020-200279). Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. RODE KRUIS WELFARE ZOEKT VRIJWILLIGERS HEILOO - In deze tijd van 'flankerend beleid' en 'thuiszorg', waardoor oude ren en zieken langer in hun eigen omge ving kunnen blijven, wordt er op de welfare van het Rode Kruis steeds vaker een beroep gedaan. De afdeling Heiloo is op zoek naar vrijwilligers om haar groep te versterken. Er wordt met name gezocht naar vrijwilligers, die deelne mers individueel willen bezoeken. Het motto van de welfare is 'contact en bezig zijn', waarbij het bezig zijn zeer ruim wordt opgevat. Het kan bestaan uit handwerk of handarbeid, maar ook uit wandelen of voorlezen. Er wordt hierbij altijd uitgegaan van de wensen van de deelnemer. Iedereen, die zich voor het welfarewerk aanmeldt, kan een aantal informatiebijeenkomsten bezoe ken om zo wat kennis van zaken te krijgen. Voelt u er voor om vrijwilliger te wor den en wilt u nader geïnformeerd wor den, dan kunt u op werkdagen tussen 17.00 en 19.00 uur contact opnemen met de coördinator welfarewerk Hei loo, Nel Coolegem, tel. 072-335427, of op woensdagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur langskomen in het Rode Kruisgebouw, Slimpad 16c, voorheen 't Kieftennest. In de handwerkgroepen van maandag middag in het Open Huis en de dinsdag middag in het Dienstencentrum zijn nog enkele plaats open voor deelnemers. Voor aanmelding of informatie kunt u ook contact opnemen met de coördina tor Welfare. GESLAAGD HEILOO - Onze plaatsgenote Caroline Tiemessen studeert vandaag, woensdag 29 augustus, na haar opleiding tot arts af aan de Universiteit van Amsterdam. ber werd het L.V.C. te Leiden geboekt voor de opnamen van „Meer! Meer! Meer!", een dubbel live CD/LP, die duidelijk maakt waarom ieder weekend, en zo ook dit weekend, weer honderden mensen huis en haard verlaten om de Kecks live te beleven! Aanvang 22.30 uur in de zaal van Buk Buk. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Buk Buk en de Center Disc in Heiloo en kosten dan 10,00, aan de zaal op za terdagavond is de entree 12,50. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ■f\) j te bereiken onder nummer 072-330175 iHjjlHl NN/ Redactie-adressen: V Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) V ll^lr Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De formatie Tröckener Kecks is zaterdag vanaf 22.00 uur te beluisteren bij Buk Buk in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. HEILOO - Het eerste weekend van sep tember zit je gebeiteld in de Buk, want op zaterdag 1 september is er een optre den van de Tröckener Kecks. De Amsterdamse viermansformatie bestaat sinds 1980 en heeft eerst 3 LP's uitge bracht in eigen beheer. Vanaf 1985 ver schijnen er nog 5 CD's/LP's met daarvan één live in november 1989: „Meer! Meer! Meer!" "De Jacht" heet de toer naar aanleiding van de in februari '89 verschenen LP/CD „De Jacht". De pers reageert verdeeld, het publiek enthousiast. Over al uitverkochte zalen, stralende gezich ten, tevreden zaaleigenaren en lyrische concert recensies. Grote artikelen ver schijnen o.a. in Haagsche Post, Nieuwe Revu en in de Oor staat, naast een uit voerig stuk over de band, en dubbelin- terview met Rick de Leeuw en Huub van der Lubbe van de Dijk. Samen sie ren zij de cover van Oor. In april '89 wordt de Oor-poll gepubli ceerd: de Kecks scoren in de categorieën Beste band', Beste LP' en .Beste sing le'. Rob wordt bij de .Gitaarbeul van het Jaar-ver kiezing' winnaar met zijn solo's in het van spanning zwangere .Achter Glas'. De jury looft hem om zijn oprechtheid, inspiratie, creatievi- teit, inventiviteit en improvisatietalent, dit alles gekoppeld aan zijn vermogen er nog een goede show van te maken ook! De band bloost! De tour draait ondertussen op volle toe ren. Van Paradiso in Amsterdam tot Nirwana in Lierop, van Leek in Gronin gen tot Echt in Limburg, overal gaan volle zalen door de knieën. In Zwolle sluit de band, begin juni, in een kolken de zaal, het eerste gedeelte van de tour af. Na een welverdiende maand vakan tie pakken de Kecks in juli de draad weer op. Voortvarend worden de meest uiteenlopende festivals aangedaan en overal blijkt de band een trekker van formaat. Het winterseizoen wordt glo rieus geopend in een afgeladen Vre- denburg. De Jacht gaat door en de drang dit alles te vereeuwigen groeit. Op 20 en 21 okto- PLANNEN VOOR EEN KINDERBOERDERIJ IN HET MAALWATER HEILOO - Er zijn plannen om aan Het Maalwater, net achter de Noorderneg, een kinderboerderij te realiseren. De in itiatiefnemer, de heer Bakker uit Hei loo, heeft van de gemeente de toezegging ontvangen dat een stuk ter rein beschikbaar is. Het idee is om de kinderboerderij ge schikt te maken voor schoolbezoeken en individuele groepen. Maar ook de zo mergasten op de verschillende campings kunnen er terecht als het aan de heer Bakker ligt. In de toekomst hoopt hij de recreatieve functie van de plek verder uit te breiden, bijvoorbeeld via een mid get golf-baan of de verhuur van kleine roeibootjes. Het opbouwen van de kinderboerderij is geen commercieel plan, maar komt voort uit liefhebberijDe heer Bakker is nu op zoek naar anderen, die ook be langstelling hebben en die willen helpen bij de opbouw. Het gaat om vrijwilli gers, die willen bijdragen bij de realise ring van het park en/of het onderhoud daarvan en/of het verzorgen van de toe komstige bewoners: de dieren. De heer Bakker hoopt ook op be langstelling van de technische en de land- en tuinbouwscholen in de regio. De opbouw van een kinderboerderij is een ideale mogelijkheid voor het op doen van ervaren voor de jeugdige leer lingen. Naast de kinderboerderij moet op het terrein ook een biologische tuin komen. In de eerste plaats om zo zelf voor voedsel voor de dieren te zorgen, maar daarnaast om door verkoop van produkten wat inkomsten ten bate van de kinderboerderij te krijgen. Ook op dit punt is de heer Bakker op zoek naar mensen met ideeën, die deze ook in de praktijk willen brengen. Zoals gezegd wordt de kinderboerderij niet commercieel opgezet. Voor de fi nanciën moeten de vrijwilligers zelf zor gen door verschillende activiteiten. Eén daarvan is het zoeken van donateurs en sponsors. Wie op dit terrein een steentje kan en wil bijdragen wordt eveneens verzocht zich in verbinding te stellen met de heer Bakker. Zijn adres is Ze- venhuizerlaan 65, 1851 MS Heiloo. Alle hulp is welkom: financiën, man- en vrouwkracht, ideeën, enzovoort. Iedereen welkom Donderdag 6 september, vrijdag 7 sep: tember en zaterdag 8 september is iede reen welkom, of u nu aan het klussen bent of niet. Gewoon om eens te komen kijken wie en wat Karwei is. En voor al die bezoekers heeft Karwei het een en ander in petto. Gedurende deze drie zo genaamde open-huis-dagen mag iede reen een keer gratis grabbelen in een grabbelton. En daarin zitten voor maar liefst tien- zuidend gulden aan prijzen. Elke dag opnieuw bijvoorbeeld een portable kleurentelevisie, drie klopboormachi nes, drie decoupeerzagen, drie elektro nisch regelbare elektrische vijlen, tien Bison doe-kado dozen, en zelfs voor een ieder die niet zo'n geluk heeft toch nog een leuke attentie. Zaterdag 8 september schijnt het hele maal een feest te worden. Talloze fabri kanten van Karwei hebben al toegezegd met hun produkten te komen de monstreren, maar daarnaast gaat er nog veel meer gebeuren. Niet alles is nog ze ker, maar er komen in ieder geval speci ale activiteiten voor de kinderen, smakelijke verwennerijen voor jong en oud en talloze voordeeltjes. Volgende week weten we al het fijne ervan. onderwijs in kleine groepjes FRANS ENGELS DUITS SPAANS ITALIAANS NEDERLANDS vraag een folder: bij de boekhandel bij de bibliotheek of bel 072-128709 westerweg 26 - 1851 ac heiloo Infostand in 't Loo a.s. vrijdag avond, zaterdag tot 15.00 uur. Kom eens praten en informeren. p DE* *Vateur van Tel -072^3^ ONTMOETINGSPLAATS IN HEILOOER KRUISKERK HEILOO - Vanaf dinsdag 11 september zal de vroegere Kruiskerk, die inwendig geheel verbouwd is, open staan voor ie der die een babbeltje wil maken, een spelletje wil doen, andere mensen wil le ren kennen. En wel de dinsdagmorgens van 10.00 tot 11.30 uur en de zondag middagen van 14.00 tot 17.00 uur. Op die tijden zijn er mensen die de kof fie en thee klaar hebben, bereid zijn tot een praatje en voor een*gezellige sfeer zorgen. De bedoeling is dat dit Ontmoe tingscentrum (aan de Maasgeesteranus- weg, vlak bij de Kennemerstraatweg) een inloophuis wordt, waar men eens neer kan strijken, waar men anderen kan ontmoeten, waar men een be langstellend oor vindt. Een moderne versie dus van de dorpskroeg van vroe ger, aangepast aan onze tijd, en belan geloos. Iedereen is er welkom, ongeacht leeftijd en levensbeschouwing. Stap er eens bin nen! Inlichtingen desgewenst via tel. 331536 of 331668. Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 OECUMENISCH KOOR HEILOO HEILOO - De repetities van het Oecu menisch Koor zijn inmiddels weer be gonnen. Een beetje vroeg, maar de datum an 30 september, de tweede zon dag in de vredesweek, nadert snel. En op die zondag zingen we in de jaarlijkse oecumenische vredesdienst, die dit jaar gehouden wordt in het gebouw van de Geref. Kerk. Wie het leuk vindt om eens bij ons te komen kijken, sfeer te proeven en mee te zingen is van harte welkom op een van de eerstvolgende repetities, die wor den gehouden in de fcapel Van de Willi- brordusstichting, ingang zijdeur, van 19.45 - 21.15 uur. De repetitiedata zijn: woensdag 29 augustus, dinsdag 4 sep tember, maandag 10 september, don derdag 20 september en dan nog een nader af te spreken generale repetitie. Iedereen die maar enigszins zingen kan, begroeten wij met vreugde, maar man nen krijgen een welkomsgeschenk! Voor inlichtingen: Jannie Edelman, tel. 334312, of Lida van der Hilst, tel. 02205-3435. Het pand van doe het zelf centrum Karwei op De Oude Werf in Heiloo. HEILOO - Volgende week donderdag 6 september om negen uur 's morgens gaan de poorten open van de Nieuwe Karwei vestiging in Heiloo aan de Hoefsmid 2 op het industrieterrein De Oude Werf. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de inrichting van het pand en zijn de voorbereidingen voor de openingsaktiviteiten in volle gang gezet. En die openingsaktiviteiten liegen er niet om. Karwei is van plan een degelijk visitekaartje af te geven om de doe-het- zelvers van Heiloo en omgeving meteen duidelijk te maken met wat voor doe- het-zelf zaak met te maken krijgt. Er zijn nu maar liefst 54 van dergelijke grote Karweivestigingen in Nederland, dus vlijmschermpe openingsaanbiedin gen mag men sowiezo verwachten. Volgens Karwei aanbiedingen die hun weerga niet kennen, maar daarbij blijft het zeker niet. Karwei gaat er prat op meer te bieden dan doe-het-zelf produk ten alleen en veel aandacht te schenken aan de klant zelf. Dat laten ze meteen in hun openingsactiviteiten zien, want er staat nog heel wat meer te gebeuren dan alleen superlaag geprijsde produkten aanbieden. Vennewatersweg 15, 072-332727. INFORMATIEMIDDAG: OPENBARE BIBLIOTHEEK ALS GIDSLAND I HEILOO - Inderdaad, een bibliotheek zou je kunnen vergelijken met een gids land, een afgebakend, zich steeds ver nieuwend, geheel, waarin de materialen als gidsen fungeren en ons de weg wij zen door en langs de ontwikkelingen van de geschiedenis en de cultuur der mensheid. Alles wat zich afspeelt of af gespeeld heeft op het gebied van kunst, wetenschappen, godsdiensten en inter menselijke verhoudingen vanaf het hoogste tot het laagste niveau vinden we beschreven en uitgelegd, toegelicht en verbeeld in de verschillende uitgaven: romans in diverse talen, literatuur, naslagwerken, tijdschrift, dag-, week-, en maandbladen, dia's, documentatie, videobanden, grammofoonplaten en cd's. Nu is het jammer dat veel gebruikers niet verder komen dan de romankasten en de afdeling muziek. De grote schat aan directe inforjnatie, meestal pluri form aanwezig, dus een gegeven belicht en toegelicht door meerdere specialisten op het betreffende gebied, wordt voor bij gelopen. Misschien ook wordt het voor veel bezoekers steeds ingewikkel der om in de bibliotheek Malevoort tus sen de wir-war van veel te nauw opgestelde kasten de weg te vinden. Een gevolg van gebrek aan ruimte. Om enig inzicht te krijgen in de logische opbouw van de bibliotheek, die inder daad door ruimtegebrek niet tot haar recht komt, wordt er weer een informa tiemiddag gehouden. Op maandag 10 september, aanvang 14.00 uur, kosten 1,00. Opgave aan de balie tot 4 dins dag 4 september. Op 10 september is de directeur van de bibliotheek, mevrouw A. Timmer, uw gids. Zij neemt u mee langs alle kasten, en vertelt de bezoekers wat in de kasten allemaal staat, laat zien hoe alles is on derverdeeld en geeft uitgebreide voor lichting in het gebruik van de gewone en de geautomatiseerde catalogus (de lei draad in de bibliotheek). Na deze mid dagen, die jaarlijks bijna gratis worden gegeven, wordt dikwijls bedankt met de woorden: we wisten niet dat er in een bi bliotheek zoveel interessants te beleven Ach, eigenlijk is zo'n instructiemiddag te vergelijken met een bezoek aan een vreemde stad. In je eentje zijn de meeste steden hetzelfde, druk, stoffig, warm. In een wandeling met een goede gids wordt zo'n stad geplaatst in het histori sche kader van de streek of het land, waardoor het karakteristieke van zo'n stad zichtbaar voor ons wordt. Tijdens de wandeling aan de hand van de bibliotheekgids wordt duidelijk hoe de bibliotheekmaterialen in de ruimte van de bibliotheek hun plaats hebben en hoe je daarin - zeker met gebruik van de catalogus - ook gemakkelijk wegwijs kunt wórden. Videobanden Informatie videobanden kan men overi gens vanaf 1 september gratis lenen. Het betreft alle informatieve banden, die in de betreffende rubrieken gewoon tussen de boeken zijn geplaatst. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Mevrouw Bobeldijk (links) ontving van wethouder mevrouw Wuijster- Schuddeboom een bloemetje daar zij de oudste deelneemster aan de zwemvier- daagse was. Bedrijfsleider de heer Bijkerk kijkt toe. Staand model (100 cm hoog) uit Ellips-serie. De bollen zijn in een helder, wit en rooktint uitvoering verkrijgbaar. Van V&f- voor Carla van de Bibliotheek HEILOO - Dit jaar werd voor de zestiende keer de zwemvierdaagse in 't Baafje gehouden. Na een koele start werd het tweede gedeelte van de week met het mooiste weer van de wereld ver rast. Wethouder J. Wuijster gaf de laatste avond het startsein en velen gin gen te water om de laatste baantjes te trekken en tevens wat verkoeling te zoe ken. Deze avond ging ook de 50.000e bezoeker van zwembad 't Baafje te wa ter die bloemen en een gratis abonne ment kreeg. De jongste deelnemers waren 6 jaar, de oudste dit jaar (maar) 67 jaar, mevrouw A. Bobeldijk-Mus. Mevrouw Kaandorp zwom voor de vijf tiende keer (achter elkaar) mee. Het werd een gezellige avond, de jeugd was trots op hun behaalde medailles, de duikschool „Delta Diving" uit Alk maar gaf een demonstratie en kanovere niging Odysseus liet zien wat voor halsbrekende toeren je allemaal met een kano kunt uithalen. In totaal hebben 351 mensen deelgeno men aan deze zwemvierdaagse en de he ren Bijkerk en Imminga kunnen op een geslaagde .week terug kijken. Massaal gingen de deelnemers te water voor op de laatste avond van de zwemvier daagse.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1