De Oosthoek opende nieuw verblijf kortdurende therapie limmen Reünie voor oud-Limmers Agenda limmen Kampioenen van TC Hogedijk 90 UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 1990 De buurtbewoners van Vlsweg 2. J.O.C. CONQUISTA LIMMEN - Eindelijk is het dan zover. Conquista is weer open. Misschien ben je zelfs al weer binnen geweest na de zo merstop. De activiteiten worden dit jaar nog groter opgezet en de disco's worden professioneler aangekleed, zodat het nog gezelliger wordt in jouw jongeren- centrrum in Limmen. De vrijdagavond blijft de avond voor de 16-plussers waar je dus gezellig een kaartje kunt leggen onder begeleiding van een goed stukje muziek. Maar ook worden er speciale muziekspecials met flitsende videoclips georganiseerd. De zaterdagavond is voor de tieners. Je bent een tiener als je leeftijd varieerd tussen de 12 en 16 jaar. Als je ouder dan 16 bent wordt je past toegelaten na 22.30 uur. Ook dan pas wordt er alco hol geschonken, beslist niet eerder! Het programma voor de tieners is veelom vattend, speurtochten, disco's, special- evenings zoals een Amerikaanse avond en een suprise-avond, rock en roll- avonden, bekende films. Dit seizoen starten we ook iets héél nieuws voor op de zondagmiddag. Va naf zondag 23 september start een en thousiast meiden-werkgroep een programma op speciaal voor meiden. Deze groep organiseert activiteiten zoals cursussen make-up, dans, zang en in formatieve middagen over bijvoorbeeld meiden zelfstandig, drugs, beroepskeu ze, etc., die alleen dus toegankelijk zijn voor meiden. Vanaf oktober starten ook de activitei ten voor de kinderen weer. Het pro gramma loopt parallel met vorig jaar dus een hoop knutselwerkjes, spelletjes en veel plezier maken met de kinderen. Meer informatie volgt bij de start op 6 oktober. Het programma voor komend weekend ziet er als volgt uit: vrijdagavond is va naf 20.00 uur ons jongerencafé geopend voor de 16-plussers. Zaterdagavond is er een rock en rollavond, waar je heer lijk op kunt swingen. Zondagmiddag gaan we dan voor het eerst met de mei den aan de slag. Op deze middag kun nen jullie zien wat en hoe we de activiteiten gaan organiseren. Vanaf 12.30 uur tot 16.30 uur houden we een open middag. OPBRENGST COLLECTE KANKERBESTRIJDING LIMMEN - Ook dit jaar was de collecte voor de Nederlandse Kankerbestrijding weer een groot succes. In onze plaats was de opbrengst maar liefst 5.231,30. Het plaatselijk bestuur van de Nederlandse Kankerbestrijding is de gevers veel dank verschuldigd. Want door deze bijdrage wordt in het komend jaar ook weer nieuw kankeronderzoek en extra voorlichting over kanker moge lijk gemaakt. Het succes van de collecte is te danken aan de inzet van de collec tanten en wijkhoofden in onze plaats. Organisatoren en alle overige betrokke nen zijn verheugd over deze geweldige inzet van allen die aan de collecte heb ben meegewerkt. VOORLEZEN IN DE BIBLIOTHEEK LIMMEN LIMMEN - Iedere woensdagmiddag tussen half twee en twee uur leest de bi bliothecaresse voor aan kinderen van vier tot zes jaar. In de bibliotheek zijn legio boeken die zich lenen tot voorle zen. Voorlezen stimuleert de fantasie en luistervardigheid. Het geeft het kind de gelegenheid te reageren op belevenissen. Daar wordt in de bibliotheek ook aan dacht aan besteed: we praten na over het verhaal, waarbij het kind reageert met de eigen (soms gefantaseerd) bele venissen. Het is een vorm van verwer ken van allerlei emoties zoals, bang zijn (in het donker), jaloers zijn, baby in het gezin e.d. Door o.a. hierover voor te le zen begrijpt het kind dit soort emoties beter en ziet dat het daarmee niet alleen staat. LIMMEN - Op zondag 7 oktober orga niseert het Comité 1250-jaar Limmen een reünie voor oud-Limmers. Het is deze dag de bedoeling dat voormalige inwoners van Limmen bij elkaar komen met zoveel mogelijk Limmers van nu. Direct na het verschijnen van het feest programma in het voorjaar kwamen de eerste reacties al binnen. Het belooft een grote gebeurtenis te worden. Het Comité zal eind van deze week het pro gramma voor de reünie presenteren middels een folder die bij de meeste winkeliers in Limmen op de toonbank komt te liggen. Het is de bedoeling dat familieleden, kennissen en vrienden zelf hun relaties gaan uitnodigen om op 7 oktober in Limmen te zijn. Voor deelname aan de reünie is geen aanmelding nodig. Iede reen die aandrang voelt om dit feest van VV LIMMEN LIMMEN - Voordat Limmen goed en wel wist wat er gebeurde, stond het al met 1-0 achter. Daardoor liep het me teen al achter de feiten aan. Een kwar tiertje later werd het zelfs 2-0. De jonge enthousiaste KBV-ploeg bleef door gaan, maar het leverde verder niets op. Na rust hetzelfde beeld. Een duidelijk sterker KBV, maar tot tien minuten voor tijd hield Limmen goed stand. KBV-spits Iwan Esajas voltrok middels een loepzuivere hattrich het vonnis over Limmen. Zondag op sportpark Dampegheest de wedstrijd tegen DCO. DCO staat samen met Limmen met 0 punten op de on derste plaats. Ook de Haarlemmers ver loren tot nu toe met grote cijfers. Verlaat Limmen zondag de laatste plaats? De wedstrijd begint om 14.30 uur. CEES WEIJERS-BOKAAL GAAT NAAR AKERSLOOT LIMMEN - Vanwege de grote be langstelling tijdens de jeugdviswedstrij- den zowel in Limmen als in Akersloot, besloten de bestuursleden van beide clubs een onderlinge jaarlijks terugke rende wedstrijd te organiseren. Cafeta ria Weijers kreeg hier lucht van en stelde spontaan de prijzen beschikbaar. Zaterdag 15 september werd de wedstrijd gehouden. Het weer werkte gelukkig mee en zoals gewoonlijk was de stemming opperbest. Na anderhalf uur vissen bleek de uitslag als volgt: 1. Tim Zoon, 44 pnt., 2. Maarten Snijder, 43 pnt., 3. Rob Dekker, 41 pnt., 4. Pe ter Dekker 30 pnt., 5. Pascal Struylaart 19 pnt. PROGRAMMA IN SPORTHAL D'ENTERIJ Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 21 september: Candor - Hoef '71 19.00 MCA - gat v. Ned. 19.50 MCA - Kras Boys 20.50 Vrije Vogels - Heiloo '80 21.40 Valkeyhal - Degenaar Socc. 22.30 Maandag 24 september: Alkmaar/Muis - Pento 19.00 APSOV - Jong Holland 19.50 Derp United - Telexb. Alkm. 20.40 d'Enterij LPZ - Heiloo'80 21.20 Autotemp - de Bascule 22.10 Bedrijfsvoetbal Uitslagen 15 september: Nic Groot - Polypreen 2-9 Motaal - P. Bakker 9-2 G.P. Groot - Sunset 7-2 Lute - Bleeker Boys 3-1 Programma zaterdag 22 september: Lute - Sunset 19.30 Bleeker Boys - Nic Groot 20.14 G.P. Groot - P. Bakker 20.58 Polypreen - Motaal 21.42 Basketbal Zaterdag 22 september: Dunk.Lim. - Bestmate/Akr. hr. 16.30 Dunk.Lim. - TYBB hr. 17.45 Sportinstuif 55 plus: Donderdag 20 september 14.00-15.30 uur. Iedereen is van harte welkom, ook personen die buiten Limmen wonen. weerzien mee te maken is welkom. Wel wordt een kleine bijdrage gevraagd om de kosten van dit evenement wat te drukken. In de feestzaal is aan alles gedacht om de dag geheel verzorgd door te komen. Eten en drinken zal in voldoende mate verkrijgbaar zijn. Uiteraard zal de stich ting Oud-Limmen aanwezig zijn met veel historisch materiaal waaronder foto- en filmmateriaal. Gelet op de reacties die het comité reeds ontving met betrekking tot de reünie is 's mor gens om 11.00 uur en ze zal voortduren tot 20.00 uur. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 19 september: het Katholiek Vrouwengilde Limmen heet G.P.M. Geukers, vicaris-generaal van het bis dom Haarlem welkom bij de seizoenso pening. Aanvang 20.00 uur in het parochiehuis. Thema: 'Wat is er toch met de kerk van vandaag aan de hand?' Lezing Verzekerd Sparen Maandag 24 september: lezing over ver zekerd sparen, aanvang 20.45 uur in de openbare bibliotheek, Kapelweg 6a, Limmen. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Over het algemeen kunnen we zeggen dat de kermis in Limmen rustig is verlopen. Er zijn echter wel een aantal fietsen van eigenaar veranderd. Is uw fiets ook verdwenen tijdens de kermis, kom dan even langs het bureau om te kijken of de fiets misschien is ge vonden, wij blijven anders met een 'eigenaar-loze' fiets zitten. In de nacht van vorige week nmaandag op dinsdag werd een inwoner uit Heemskerk op de Rijksweg in Limmen staandegehouden vanwege het feit dat hij met drank op achter het stuur zat. Een ademtest op het bureau in Heiloo wees uit dat hij inderdaad teveel had ge dronken, waarbij nog eens bleek dat het niet de eerste keer was dat hij met drank achter op het stuur was gekropen. Van wege het laatste werd zijn rijbewijs ter plaatse ingevorderd. Op de Rijksweg verdween een reclame bord van de firma Denkal. De firma zou dit bord graag terug willen hebben dus degene die dit bord heeft 'geleend', weet wat er van hem wordt verwacht. Bij de Enterij werd een personenauto aangereden waarbij de dader is doorge reden. Het onderzoek naar de dader is gaande. Op het parkeerterrein naast de RK.Kerk werd afgelopen donderdag een uit Bel gië ontvreemde rode Mazda 626 aange troffen welke daar reeds drie dagen had gestaan. De politie vraagt getuigen die deze auto in Limmen hebben zien rijden of die activiteiten hebben waargenomen ronde deze kerk in de loop van vorige week zondag of maandag (9-10 septem ber). De auto was voorzien van een wit te kentekenplaat met rode cijfers en letter (klein model plaat). Op vrijdagmorgen werd er door de poli tie een controle gehouden op de geslo tenverklaring bij de Westerweg, waarbij vier bestuurders een bekeuring kregen an 35.00. Op de Rijksweg was het afgelopen vrij dag wederom raak. Een aanrijding tus sen een trekker met oplegger en een personenauto zorgden voor schade. Er wargen geen gewonden bij. Gevonden Voorwerpen: autosleutel Lotus', zilveren armband, een lapjes kat (jong beestje), portemonnee veel kleurig met klitteband, paarse herenjas maat M, blauwe rubber laarzen mt. 35, fietssleuteltje aan paars touwtje. Verloren voorwerpen: bedelarmband, bankpasje, gouden hanger met rode steen, gouden schakelarmband, da mesportemonnee, tweedelig herenporte monnee met soosbonnen Universiteit A'dam, gouden schakelarmband (2e), gouden ketting met hanger Helen', gouden ring met 2 ingelegde tandjes, spijkerjas met borduursel op mouw, grijze portemonnee, kanariegele engelse grasparkiet. De KKP is een intensieve vorm van the rapie voor mensen vanaf 18 jaar met grote problemenzoals contactstoornis sen en relatieproblemen. Gedureifde vijf dagen per week, zestien weken achter een, verblijft men in een woonhuis op het terrein van De Oosthoek. De tien cliënten - in de nabije toekomst twaalf - zijn gezamenlijk verantwoordelijk voor het voeren van de huishouding. Tijdens het bijna vier maanden durende verblijf ondergaat men een behandeling, waar bij zowel individuele begeleiding als groepsactiviteiten en eventueel gezins therapie plaatshebben. In de weekends is de afdeling gesloten en gaan de cliën ten naar huis. De start in 1985 was, zoals gezegd, ex perimenteel. Alleen in de gemeente Halsteren (De Viersprong) was een der gelijk project al gaande. Binnen De Oosthoek werd een ruimte - een krap souterrain - beschikbaar gesteld. De be langstelling was enorm. Via ondermeer huisartsen en het Riagg, kwamen veel aanmedlingen binnen. De resultaten zijn tot dusver ook zeer positief: Van de 160 patiënten, die hebben deelgenomen aan een KKP-periode, zegt 80 procent baat te hebben gehad bij de therapie. Het is overigens niet zo dat men telkens met een groep van tien cliënten start. De groep rouleert, doordat de begindag per cliënt verschilt. PONYCLUB HEILOO E.O. HEILOO - Uitslagen C. H. Beyaert Purmer op 15 september: Rijbaan 1, B-dressuur: 4e pr. Gerie Pée- ters 120 pnt., Rijbaan 4, Ll-dressuur, le pr. Nicoletta Kanahis 127 pnt., 2e pr. Renske v. Vliet 123 pnt. L-Springen le pr. Gitte Molenaar, M- Springen: le pr. Odette Schipper Afde- lingsdressuur le pr. Viertal Heiloo 132 pnt. STILLE TOCHT ALKMAAR ALKMAAR - Op dinsdag 25 september organiseert de Commissie Stille Tocht van de Alkmaarse Raad van Kerken de jaarlijkse Stille Tocht in het kader van de Vredesweek. De start is 's avonds om zeven uur in de Jozefkerk aan de Ken- nemersingel hoek Nassaulaan. De tocht gaat naar de Kapelkerk aan de Laat. In de Kapelkerk is van half acht tot acht uur een bezinningsdienst met als thema: ,De toekomst van Europa". Voorgan gers zijn Ds. H. v.d. Steeg en Pastor J. de Potter. NARJAARSPROGRAMMA VAN CULTURELE COMPAGNIE ALKMAAR - De Culturele Compagnie - organisatie- en adviesbureau voor cul turele dagtrips - presenteert haar na jaarsprogramma '90. Dit programma opent met een bezoek op zaterdag 6 ok tober aan de unieke tentoonstelling ,De Verboden Stad', de Hofcultuur van de Chinese keizers (1644-1911) in het Mu seum Boymans-van Beuningen te Rot terdam. De tentoonstelling laat ons binnen in een stad die eeuwenlang voor elke buitenstaander gesloten bleef en laat ons kijken naar de keizerlijke stad. Zaterdag 27 oktober: Excursie naar de tentoonstelling .Hollandse Meesters uit Amerika'. Mauritshuis te Den Haag. Een uitzonderlijke tentoonstelling van ruim 70 Hollandse meesterwerken uit Amerikaans openbaar en privé-bezit. 's Middags bezoek met rondleiding aan de Parlementsgebouwen Zaterdag 10 november: Deelname aan de themadag .Verzamelwoede', Noord brabantse Museum te Den Bosch. Doel van deze bijeenkomst is duidelijkheid te EXPOSITIE HANS GOEDHART IN GALERIE AMBER LIMMEN - Van 16 september tot 14 ok tober exposeert Hans Goedhart in Gale rie Amber te Limmen zijn schilderijen. Hans Goedhart, geboren in 1952 is van jongs af aan geboeid door kunstenaars die kunnen weergeven wat zij zien. Vooral schilders die vanuit hun gevoel werken hebben zijn voorkeur. Rem brandt, Gauguin, Van Gogh, MOnet, Corneille, Klimt. Sinds 1985 volgt Hans Goedhart schil derlessen bij Angèle van der Thillart. Zijn penseelvoering is krachtig, zijn on derwerpen zijn veelal oude en/of klas sieke gebouwen waarbij het perspectief een belangrijke rol speelt. Mensen die met muziek of theater bezig zijn, vor men ook vaak het thema van zijn schil derijen. Het afgelopen jaar werkte Hans Goedhart op een ondergrond van samengestelde structuren van stoffen (muziek)papier en zand. Deze werken zijn laag over laag geschilderd. De tentoonstelling is te zien op donderdag-, vrijdag- zaterdagmiddag van 14.00-17.00 uur in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen. verkrijgen over de verschillen tussen het museaal en het particulier verzamelen, 's Middags bezoek met rondleiding aan de tentoonstelling ,Een feest van Kleur'. Postimpressionisten uit particulier be zit, o.m. topwerken uit de collectie Thyssen Bornemisza. Getoond worden werken van Gauguin, Signac, De Tou louse Lautrec, Van Gogh en vele anderen. Zaterdag 24 november: Excursue naar de tentoonstelling ,Inca, drie millennia precolumbiaanse kunst uit Peru', Brus sel, koninklijke Musea voor Kunst en Geschiedenis. De expositie beslaat meer dan 3000 jaar Peruaanse geschiedenis vanaf 1500 v. Chr. tot 1233 na Chr. (einde Incarijk). Meer dan 450 meester werken uit 40 Peruaanse, Noordameri- kaanse en Europese musea worden getoond. Inschrijfformulieren en informatie over prijzen en tijden zijn op aanvraag ver krijgbaar bij de Culturele Compagnie, Postbus 236, 1860 AE Bergen NH., tel. 02208-97718 of 072-334343, alsmede in de openbarebibliotheek te Heiloo. JEUGDDIENST IN LIMMEN PRIJZEN VOOR MARIAN SNEL LIMMEN - Marian Snel, van Slagerij Snel in Limmen, was het afgelopen wee kend zeer succesvol tijdens een interna tionale vakwedstrijd in het Belgische Gent. Met haar paté versloeg ze zelfs ve le Belgen, die deze vleeswaar als hun specialiteit beschouwen, en pakte de gouden onderscheiding. Daarnaast ver overde zij ook nog een tweede prijs met haar showschotels. LIMMEN - Alweer enkele weken gele den nam-de afdeling Kortdurende Klini sche Psychotherapie (KKP) van de Oosthoek aan de Oosterzijweg in Lim men, net over de grens met Heiloo, een nieuw onderkomen in gebruik. Een mijlpaal voor het instituut, dat vijf jaar geleden op experimentale basis startte met deze vorm van therapie naast de dagkliniek en de psychotherapeutische gemeenschap. EGMONDJESMAAT EGMOND - De proef die werd geno men, in het kader van het werkelozen- projekt, een parkeerwacht aan te stellen, mag ronduit geslaagd worden genoemd. Bij het parkeerterrein bij Li- do werden, tot grote tevredenheid van het publiek naast de auto's ook de fiet sen bewaakt. In 1991 zal deze opzet de finitief worden. De „Koffiemolen" die achter de Bikke- rij ligt, raakt steeds meer in verval. De familie Scharlewi, die de eigenaar was, heeft de molen nu voor het symbolische bedrag van 1,00 overgedaan aan de Rijksmonumentendienst. Het plan bestaat, de molen naar de overkant van de weg te verplaatsen. „De molen zou in aanmerking kunnen komen voor een werklozenprojekt. We moeten een aantal mensen zien te vin den, die net als bij het VOC Schip, on derleiding van een mentor, de molen helemaal gaan restaureren", aldus bur gemeester Brommet. De bedoeling is, er weer een echte ko renmolen van te maken, die dan tevens door het publiek bekeken kan worden. De financiering is echter een probleem. De PEN heeft een fonds voor Werkelo zen projekten, samen met de Rijks dienst voor monumentenzorg en de gemeente kan men misschien tot een oplossing komen. De braakliggende grond om het dorps huis Hanswijk wil men bebouwen met senioren woningen o.a. de Stichting Welzijn Ouderen, de gemeente, de wo ningbouwvereniging St. Joseph en het kerkbestuur bekijken hoe dit plan ge realiseerd kan worden. Men denkt aan zo'n 16-24 woningen. Tevens wordt ge dacht aan een wijksteunpunt en een ge zondheidscentrum. In Egmond aan den Hoef is nl. niets voor ouderen. De oude ren hebben zelf een plan ontwikkeld sa men met de architekt (die de zoon is van een van de ouderen) van buro van Zandvoort. Men hoopt dit plan de ko mende maanden af te ronden. Egmond-Akersloot-Limmen en Heiloo willen gezamenlijk een ambtenaar aan stellen die zich zal bezighouden met het fraudebeleid. Deze zal zich niet alleen bezig houden met mensen die misbruik maken van deze regeling, maar ook ge vallen bekijken waar een redelijk ver moeden bestaat dat er gefraudeerd wordt. Samen met Limmen Heiloo en Akersloot komt men tot een bestand van 1200 gerechtigden, dat is het mini mum om er een hele dagtaak aan te heb ben. Het is echter niet hun taak in deze als boeman op te treden. Het kortgeding dat de Stichting Peli kaan tegen het Sportcentrum had aan gespannen is in eerste instantie gewonnen door het sportcentrum. Peli kaan heeft dit kort geding echter bestre den. De financiële claim is verworpen en de kosten van het geding, moeten door Pelikaan betaald worden. Het Stichtingsbestuur was met Pelikaan overeengekomen de hele werktekening voor 77.000 over te nemen. Toen men in juni met een andere bouwer in zee ging, kwam Pelikaan in het geweer en mochten de telingen niet gebruikt worden. Buiten (j&om, waren de kosten van de exploitati^nog eens met 1 Vi mil- lioen gestegen, dit is niet korrekt. Op 11 oktober zal het gerechtshof een uit spraak doen. Het Stichting Bestuur wil toch wel met de bouw beginnen, daar alles anders nooit op tijd klaar zal zijn. Het kustoverleg, dat 1 Vi jaar geleden door de Noord-Hollandse kustgemeen- ten is begonnen heeft nu definitief z'n beslag gekregen. De N.H. kustgemeen- ten het Hoogheemraadschap NH Noord en Rijnland hebben het beheer van het rijk overgenomen. Tweemaal per jaar komt men uit 13 gemeenten, bij elkaar om o.a. de gemeenschappelijke zaken te overleggen. Burgemeester E. J. Brom met is tot voorzitter benoemd. Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. INGEZONDEN Vis weg 2 LIMMEN - Wij als buurtbewoners van de Vis weg 2 zijn zeef verbaasd over de gang van zaken omtrent het voorlopige monument de boerderij Visweg 2. Woensdag 12 september jl. was er een Commissievergadering. Van alle partij en zat een raadslid aan de tafel en zij ga ven hun reactie op de vraag dit pand apart als monument aan te wijzen of te wachten op een integraal monumenten beleidsplan. Van belang is het kost de gemeente niets als de boerderij op de monumentenlijst komt, terwijl het integraal monumen tenbeleidsplan de gemeente wel geld kost. De gemeente staat er financieel niet rooskleurig voor. Dus waarom grijpt men deze kans niet om een boer derij als deze als rijksmonument te rea liseren. Deze procedure is reeds gestart. Dus waarom zal de gemeente deze kosten op haar hals halen. Het is ons zeer onduidelijk. De eerste reactie van de partijen leek ons zeer positief, waarna de voorzitter alle raadsleden toesprak en in tweede in stantie waren sommige minder enthou siast. Wat het voor ons buurtbewoners nog onzekerder maakte. Waarom deze verandering van mening? Er was tijdens de vergadering zelfs een discussie tussen gemeente en een eventu ele koper. Laatste was zeer goed geïn formeerd over condities van Rijks- en Gemeente monumenten. Deze eventuele koper heeft zeer goede plannen met de boerderij. Dit is wat de project ontwikkelaar tenslotte zelf graag wilde. Wij als buurtbewoners hopen dat de po litiek een goede beslissing gaat nemen, en zich realiseert, dat deze 150 jaar oude stolp als rijksmonument binnen hand bereik ligt. LIMMEN - Op zondag 23 september vindt er een jeugddienst plaats in de Ne derlandse Hervormde Kerk van Lim men aanvang 19.00 uur. Ds. F. J. van der Wind verzorgt de preek over het thema: ,De dag is nog niet ten avond'. Het koor Echo uit Heerhugowaard ver leent muzikale medewerking. De dienst is voorbereid door jongeren van de 12 groep uit Limmen. Na afloop is er kof fie en thee in Ons Huis, Zuidkerkelaan 23 (naast de kerk). CURSUS SCHILDEREN MET OLIE VERF LIMMEN - Op 25 september start in Limmen een cursus schilderen met olie verf. Er zal in groepen van 3 tot 6 perso nen gewerkt worden. De lessen zijn iedere dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur en van 20.00 tot 22.00 uur. Inlichtingen 02205-1491, of Galerie Amber, Dussel dorperweg 18, Limmen. EGMOND - Op vrijdag 21 september wordt het afsluitingstoernooi voor de jeugd gehouden. Behalve handicap wedstrijden organiseert de jeugdcom missie een bingo met muziek. De jeugdleden, die geen tijd hebben om zich persoonlijk in te schrijven, kunnen zich telefonisch opgeven bij Rob Apel doorn (tel. 02206-3128). De avond be gint om 19.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Ook als het regent, gaat de afslui tingsavond gewoon door. Clubkampioenschappen 1990 Richard Spit en Marieke van Zoonen, de clubkampioenen van vorig jaar, ver dedigenden hun titel met succes. Ri chard toonde zich voor de 3e achtereenvolgende maal de sterkste Hogedijk-speler en mag dientengevolge de wisselbeker, waarop ook de naam van z'n vader Joop twee keer staat te le zen, behouden. In de finale ondervond Richard goede tegenstand van Erik Kingma: 6-2, 7-6. Marieke daarentegen had het niet zo moeilijk met haar oppo- nente Marion Baltus, die al eerder club kampioene bij de jeugd was geworden. Met de setstanden 6-1, 6-0, liet Marieke er geen twijfel over bestaan, dat zij op nieuw de terechte winnares van de wis selbeker is. De prijswinnaars: Afdeling C: HE 1. Nico Vennik, 2. Cees Noort, DE 1. Róos den Houdijker, 2. Marian Over- meer; HD 1. Dick Ranzijn/Peter Slot, 2. Guus Keilman/Frank Koper; DD 1. Els Alphenaar/Marian Overmeer, 2. Annet Boosma/Lies Belleman; GD win naars 1. Marian van Roozendaal/Jan Brand, 2. Trees en Jan Evertse. Afdeling B: HE 1. Ted Bakker, 2. Je roen Woudenberg; DE 1. Marijke ten Berge, 2. Alie Overtoom; HD 1Ronald v. Weelderen/Jeroen Woudenberg, 2. harry Ketzer/Jos Jonker; DD 1. Lida van Denzen/Joke Valkering, 2. Lies Spaans/Tineke Spuybroek; GD win naars 1. Marjo Passet/Joop van Vliet, 2. Lida van Denzen/Gerard Swart. Afdeling A2: HE 1. Sjaak Swart, 2. Jan Rupert, HD 1. Hans Ooms/Rob de Boer, 2. Hein Boon/Cees Slop; DD 1. Marianne Kaper/Els Geugies, 2. Leonie Versteegh/Lenie van Nimwegen; GD winnaars, 1Leonie Versteegh/Jan Lap, 2. Margriet Schoorl/Thomas Schoonschoven. Veteranen: HE 1. Cor Swart, 2. Gerard Spuybroek; DE 1. Diana EngelsmaN, 2. Trees v.d. Voort. Afdeling Al: 1. HE 1. Richard Spit, 2. Erik Jan Kingma, DE 1. Marieke van Zoonen, 2. Marion Baltus, HD 1Jacco en Peter Hopman, 2. Erik Jan en Simon Kingma; DD 1Diana Engelsman/Wike van Wensveen, 2. Jet Groot/Gerda Bommer; GD winnaars 1. Claudia Metz/Frank v.d. Pol, 2. Francis Wesse- ling/Richard Spit. Merieke van Zoonen won bij de Al-dames van TC Hogedijk. De beperkte financiële ruimte in de ge zondheidszorg maakte het in het recente verleden niet mogelijk een betere ruimte te creëren voor de KKP. Het afgelopen jaar is in die situatie verbetering geko men en werd de bouw van een (semi permanent) woonhuis op het Oosthoek terrein, een zelfstandig functionerende poot van het Psychiatrisch Centrum Sint Willibrord in Heiloo, mogelijk, evenals de uitbreiding van tien naar twaalf plaatsen. Aan beide zaken was behoefte, gezien de nog steeds grote be langstelling voor de KKP. De cliënten komen in principe uit het hele land, daar er maar twee instituten in Nederland zijn waar de KKP is on dergebracht. De Oosthoek constateert echter wel dat het merendeel van de 160 cliënten tot op heden uit Noord- Holland en Friesland komen, de 'direc te omgeving'. Voor deze cliënten is een staf van zeven personen actief, waaron der psychotherapeuten en psychothera peutisch medewerkers, een sportleraar en een psychiater. De meesten van hen Ter gelegenheid van de ingebruik name van het nieuwe onderkomen voor de KKP werd een notenboom geplant. zijn overigens niet louter bij de KKP, maar ook bij de andere afdelingen van De Oosthoek betrokken. Na een wandeling naar het achterste deel van het Oosthoek-terrein wordt di rect duidelijk waarom er behoefte aan nieuwbouw was. De oude, half onder grondse ruimte, waar telkens tien cliën ten en hun begeleiders van De Oosthoek moesten werken en leven, was te krap. Het nieuwe verblijf is daarentegen rui mer, lichter en veel meer functioneel. Maar het is nog niet het einddoel: in de toekomst hoopt De Oosthoek een blij vend onderkomen te realiseren. Richard Spit (links) werd clubkampioen bij TC Hogedijk. Ook de reünie zal weer veel Limmers op de been brengen, zoals het geval was tijdens de zeskamp op 20 augustus van dit jaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 14