Concert in de Witte Kerk Uniek isolatieglas nu bij Van der Vlugt in IJmuiden Wijlen Maasdam bij Buk Buk Vijftien jaar De Zeskant Cvenementenagenda Vetemóingsogtnm Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 1990 Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt muziekverenigingen Inzameling rommelmarkt muziekvere nigingen FSH, Nijenburg en Caecilia. Bel 331713 (tot 13.00 uur) of 331783 (na 13.00 uur). De spullen worden de eerst volgende zaterdagochtend bij u op gehaald. Sonja's Originals In de maand september exposeren Elly Kroon met olieverf en aquarellen en Ron Oudt met keramiek bij Sonja's Originals aan de Karei de Grootelaan 4 in Bergen. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-18.00 uur; zater dag 10.00-17.00 uur en maandag 13.00-18.00 uur. Gallerie Wimmenum Tot en met 30 september exposeren Ton Voermans en Zoz met foto's in Gallerie Wimmenum* Heerenweg 270, Egmond aan den Hoef (tel. 02206-5135). Ope ningstijden: vrijdag, zaterdag en zon dag van 13.00-17.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Op de thematoren/ voor in de biblio theek, wordt tot 23 oktober aandacht besteed aan materialen, die te maken hebben met de 'Publieksprijs'. Galerie Dijk 1 Tot en met 30 september exposeert Jan Deckwitz met aquarellen in Galerie Dijk 1 op het adres Dijk 1, Alkmaar (tel. 124022). Openingstijden: donderdag tot en met zondag van 12.00-17.00 uur. Het Reicha Kwintet uit Utrecht verzorgt de laatste zaterdag van septem ber een concert in de Heilooër Witte Kerk. Stambomen Donderdag 20 september: bijeenkomst van de Ned. Genealogische Vereniging in de Hoornsevaart in Alkmaar-Noord. Vanaf 19.00 uur kan men inlichtingen over de vereniging en het stambome- nonderzoek verkrijgen. Om 20.15 uur een lezing door J.G. Nierop uit Almere over o.a. de stichting van Batavia en de stoomvaart naar en van Nederlands- Indië. Voor inlichtingen: J.J. Kalden- bach, tel. 072-123029. Genootschap Physica Maandag 1 oktober: prof. dr. J. Gouds blom spreekt bij het natuur- en letter kundig genootschap Physica over 'De ontwikkeling van de menselijke vuurbe- heersing', in de Vrijheidskerk, Hobbe- malaan, Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: 333134. Ned. Ver. van Huisvrouwen Woensdag 26 september: infomarkt en lezing over de fam. Strausz door dhr. Frijn uit Alkmaar, in het Open Huis, aanvang 13.45 uur, entree gratis. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 21 september: bridge-avond met als inzet de WPO wisselbokaal, aanvang 20.00 uur in de J.P. Hase- broekschool, Sluijsweijdt 9. Opgeven op woensdag 19 september via tel. 337947 of 336702. Ned. Christen Vrouwenbond Heiloo Dinsdag 25 september: seizoenopening met een lezing door mevrouw H. Joem- rati uit Bergen over christen- en moslim vrouwen, in de zaal van de geref. kerk aan de Noorder geeststraat, aanvang 20.00 uur. CDA Informatie-uur Donderdag 20 september: bestuur en fractie van het CDA Heiloo houden hun maandelijkse informatie-uur in het Open Huis, aanvang 19.30 uur. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 20 september: de heer J. de Vries verzorgt een dia-lezing over Vin cent van Gogh, aanvang 20.00 uur in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat. HEILOO - Op zaterdag 29 september zal het Reicha blaasquintet een concert geven in Heiloo in de Witte Kerk gele gen op de kruising Raadhuisweg en Heerenweg. Aanvang van het concert 20.15 uur. Het uit Utrecht komende quintet, bestaande uit Jeannet Landré (fluit), Jan Jimkes (hobo), Willem van de Laar (klarinet), Joop Oudhouf (hoorn), en Jan Berend Kan (fagot), heeft sinds de oprichting in 1969 een zeer omvangrijk repertoire opgebouwd van klassieke quintetten van o.a. Danzi en Reicha en romantische en eigentijdse blaasquintet- ten. Ze geven regelmatig concerten in Nederland, België, Luxemburg, Duits land en het quintet heeft in juli succes vol een derde tournee in Tsjechoslowakije gehad. In het binnen- en buitenland worden.de concerten van het Reicha Quintet door pers en publiek zeer goed ontvangen en geroemd van wege het voortreffelijke ensemblespel en sprankelende wijze van musiceren. Tijdens het concert in Heiloo worden werken ten gehore gebracht uit verschil lende stijlperioden van de componisten Franz Danzi, Jurriaan Andriessen, György Ligeti en Carl Nielsen. Eén der spelers zal de werken toelichten. De toegangsprijs is 10,00 7,50 voor 65+ en CJP), incl. programma. Plaatsreservering is mogelijk via tel.: 072-331721 en 072-332882. De kerk is open vanaf 19.30 uur. NOORDHOLLANDS LANDSCHAP ZET KOE IN HET ZONNETJE UITGEEST - Noord-Holland en de Zwartebonte Koe horen bij elkaar. Eeu wenlang bepaalden zij het Noordhol landse landschap. Daar is echter verandering in gekomen. Roodbonte Koeien doken al eerder in Noord- Holland op. De melkquotering bracht boeren er tot naast melkvee ook vlees rassen te houden. Tegenwoordig lopen in de zompige Noordhollandse weiden dan ook Franse, Schotse en zelfs Itali aanse runderen. Het zwart/wit beeld dat onze polders vertoonden veranderen meer en meer in een veelkleurig beeld. Een andere nieuwe ontwikkeling speelt zich af in de natuurgebieden. De argelo ze wandelaar in bos of duin kan oog in oog komen te staan met zo'n vriendelij ke grazer. In deze natuurgebieden moe ten koeien, samen met paarden en schapen, de effecten van de zure regen te niet doe. Ze moeten vooral de gras sen, die andere planten dreigen te ver dringen, in toom houden. Op verschillende plaatsen is al aangetoond dat het grazen van koeien een gevarieer de vegetatie in natuurgebieden terug brengt. De tentoonstelling in de Blankert bij het Alkmaarder- en Uitgeestermeer gaat over koeien: de verschillende nieuwe rassen, de invloed van begrazing op de vegetatie, de weidevogelbescherming, koeien in natuurgebieden. Ook voor kinderen is er wat te beleven. Een kunst koe staat klaar, zodat men kan leren melken. Een vaar-excursie onder bege leiding in de weekends en op woensdag voert over de plassen Weyenbus en Vroonmeer. Rond deze meren bezit het Noordholands Landschap veel terrei nen. Er valt daar te genieten van de ve getatie in de hersttooi en misschien zijn de eerste Smienten reeds gearriveerd. Ook hier komt het beheer van de terrei nen aan de orde. Met gratis roeibootjes kan men zelf een tocht op het Uit geestermeer maken. Bij de Blankert kunt u beginnen aan een 40 km lange fietstocht rond het Alk- maardermeer. De route voert u langs vier traditionele pontjes, en wordt daar om ook de Pontjesroute genoemd. Rond de Hempolder is voor deze gele genheid een dijk wandeling uitgezet. Aan de hand van een beschrijving kunt u hier wandelen langs de terreinen van het Noordhollandse Landschap en langs het Alkmaardermeer. Data: zaterdag 22 t/m zondag 30 sep tember. Plaats: Infocentrüm de Blan kert, Lagendijk 33, Uitgeest. Dit is het dienstencentrum van het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer. U kunt de Blankert vinden door de borden .Jachthaven Zwaansmeer' te volgen. De Blankert ligt 2 km van het station Uit geest. Openstelling: in de weekends van 10.00-16.00 uur, maandag t/m vrijdag van 13.00-16.00 uur. De vaarexcursies worden in de weekends en op woensdag elk uur gehouden. Andere activiteiten elke dag. Toegang vrij. Informatie: Stichting Het Noordhollands' Land schap, tel. 02518-59750. Vleesras-koeien hebben voordelen bo ven melkrassen. De Limousin koe bij voorbeeld wordt vaak gehouden omdat deze koe toe kan met wat de natuur biedt. Een schraal grasland is genoeg. Ze gedijen uitstekend op weilanden waar geen kunstmest wordt gebruikt. Meestal zijn deze weidegebieden te her kennen aan hun grote bloemenrijkdom. Tijdens een bezoek aan het zoogkoeien- bedrijf van het Recreatieschap Spaarn- woude kunt u deze Limousin koeien, met hun zogende kalven, zien. Deze ex cursie vindt plaats op donderdag 27 en zaterdag 29 september van 10. 00-12.30 uur. Wanneer u zich op geeft om deel te nemen krijgt u informatie over het ver zamelpunt: 02518-59750. jScSc: IJMUIDEN - Van der Vlugt Glas in IJ muiden brengt sinds kort een revolutio nair nieuw isolatieglas op de markt van het bekende merk Glaverbel. De naam van dit unieke produkt is Thermoplus Superlite. Van der Vlugt en Glaverbel (de uitvinden van Thermopane) zien in deze nieuwe super-isolerende beglazing een enorme belangstelling ontstaan, te meer daar de rijksoverheid in een aantal gevallen weer één ruime subsidie gaat verlenen (informatie daarover kunt u verkrijgen bij uw plaatselijke nuts bedrijf)- Door o.a. nieuwe metaallegeringen, toegepast volgens avantgardistische procédé's, die een superactieve laag vor men met geringe emissiviteit, ontstaat één van de meest opvallende eigen schappen van Thermoplus Superlite. Namelijk dat de zonnewarmte binnen in huis gehouden wordt en niet meer kan ontsnappen. Vergeleken met enkelvoudige beglazing betekent dit jaarlijks een besparing tot 53 m3 aardgas per vierkante meter! Dankzij de functionele esthetiek en het volmaakte doorzicht is dit nieuwe pro dukt de ideale beglazing om toegepast te worden in de hedendaagse architektuur waarin o.a. schuine beglazingen en ser- re's voorkomen. Van der Vlugt plaatst Thermoplus Su perlite in kozijnen van kunststof, alumi nium en hout en in zowel de bestaande- als nieuwbouw. Voorts is een levens groot voordeel dat Thermoplus Superli te gecombineerd kan worden in inbraakvertragend-, geluidwerend- en decoratief glas. De IJmuidense firma Van der Vlugt Glas informeert geïnte resseerden in dit toppro^ukt in woning en bedrijfsisolatie graag. Een bezoekje aan het van der Vlugt Glascentrum ge vestigd in de Cornwallstraat 6 te IJmui den kan dan ook wel eens voor velen dubbel en dwars de moeite waard blijken. De formatie Wijlen Maasdam treedt zaterdagavond op in Buk Buk. HEILOO - Zaterdag 22 september speelt de Alkmaarse band Wijlen Maas dam in het café van jongerencentrum Buk Buk. Twee blonde kuiven, een langharige, een kaalhoofdige en een ta nig bebaarde spelen dan soul en swing, compleet mét East-Coast-jazz- saxofoon, vox- en rickenbackergitaren, veel tomtoms en cymbalen en zeer ge dreven zang. Entree 5,00 voor leden en CJP-ers een piek minder. Aanvang rond 22.00 uur. HEILOO-TOERN OOI 1990 HEILOO - Afgelopen weekend werd onder betere omstandigheden dan vorig jaar op het HSV tenniscomplex het jaarlijkse Heiloo-toernooi gehouden. Dit toernooi is in 1981 ingesteld door de voormalige voorzitter van HSV Cor Keeman en wordt gehouden tussen de 3 tennisverenigingen die Heiloo rijk is: Het Vennewater, TV Heiloo en HSV. In principe doen alle clubkampioenen mee en derhalve hebben wij vele leuke maar vooral spannende partijen gezien. De organisatie was dit jaar in handen van HSV en er werd gestreden in alle onderdelen in de categorieën jeugd/se nioren en senioren 35 Gezien de be perkte beschikking van HSV over 4 banen werden de 45 partijen over het gehele weekend gespeeld en mochten de deelnemers zich verheugen op een rede lijke belangstelling van clubleden. Uiteindelijk was tennisvereniging Het Vennewater het sterkste met 47 punten en eindigde TV Heiloo op de 2e plaats met 40 punten. Bij de prijsuitreiking van de Keeman-bokaal memoreerde HSV-voorzitter Jan Keppels op zijn.ei gen wijze dat het verschil tussen HSV- spelers en de 2 andere verenigingen steeds minder wordt en dat misschien in de toekomst HSV ook de bokaal mag winnen. Volgend jaar is de organisatie in handen TV Heiloo. Biljart Sociëteit Heiloo Westerweg, boven Grosmarkt. Maandag: BV Heiloo'82 19.00 Maandag: BV Victory Hotel 19.00 Dinsdag: BV Egmond 19.00 Woensdag: Tikkie Terug 12.30 Woensdag: nat. competitie 3-banden. Donderdag: BV KOT 19.00 Zaterdag: vrij biljarten 13.30 Woensdag 19 september: Victory Hotel - Kras '85 Amsterdam (19.30 uur). Maandag 24 september: Victory Hotel - Moras Alkmaar (19.30 uur). DE VROEGTE WINT HEILOO - De jaarlijkse W. Mooij baars wedstrijd die zondag werd gehou den was een grandioos succes. Niet min der dan 20 hengelaars gaven zich hiervoor op. De vangsten waren uitste kend te noemen. Er werd ruim 34 kg baarsgevangen. Uitslag: l.M. Niels en wisselbeker 3800 gram, 2. G. Tuin 2600 gram, 3. J. Kleef 2085 gram, 4. C. Bakker 1965 gram, 5. D. Sanches 1850 gram. De volgende Baarswedstrijd is op zon dag 7 oktober verzamelen om 7.00 uur bij 't Loo. Opgeven bij P. Scholten of A. van Duuren. EVENSONG IN DE GROTE KERK ALKMAAR - Zondag 23 september klinkt in de Grote Kerk of St. Laurens- kerk van Alkmaar weer schitterende ka- thedraalmuziek uit de engelse traditie. Om de Grote Kerk kan men nu weer da gelijks de klanken van de repetities van het NoordHollands Jongenskoor en de Koorschool van de Laurenskerk horen. Er wordt hard gestudeerd aan de mooiste werken van engelse compo nisten zoals Thomas Weelkes, Richard Farrant, C. V. Stanford en H. Balfour Gardiner. Gedurende de maaanden juli en de eerste helft van augustus heeft het koor iedere zondagmorgen de bachcan- tate van de betreffende zondag gezon gen. De belangstelling daarvoor is in korte tijd enorm toegenomen en leidde tot volle Grote-Kerken op de zondag morgen, hetgeen in deze tijd toch wel als iets bijzonders aangemerkt kan worden. Voor de evensongs bestond al sinds eni ge jaren een grote belangstelling en de verwachting is dan ook dat zondaga vond 23 september weer vele mensen hun weg zullen zoeken naar de kerk. De Kerk gaat open om 18.30 uur en de toe gang is vrij. Organist is Hans van Nieuwkoop, liturg ds. Rooze. De Even song begint om 19 uur. EFFECT TOERNOOI 1990 EHILOO - Ook dit jaar is het Effect volleybaltoernooi op twee opeen vol gende zondagen gespeeld. Op zondag 9 september waren de teams uit de 2e, 3e en 4e klassen aan de beurt. Het deelne mersveld had een internationaal tintje in de vorm van de deelname van een Duits team uit Meschede. Dit team zal zeker met veel plezier terug kijken op ons toernooi het werd de winnaar bij de dames 4e klasse. Van de Effect-teams deed dames 4 het meer dan goed, dit zeer jeugdig 'da- mes'-team (met hun gemiddelde leeftijd is men nog niet stemgerechtigd) won de poule dames 2e klasse, waarin andere geroutineerde tegenstanders o.a. Effect dames 3 om de le plaats speelden. Bij de Heren was er geen succes voor de Effect-teams. Afgelopen zon dag 16 september was de 2e toernooidag: de le klasse en de promotie-teams kwamen nu aan bod. Bij de dames promotieklasse won de Schulp uit Egmond-Binnen. Bij de he ren was de inschrijving van deelnemen de teams wel wat mager, zeggen en schrijven maar 1 tegenstander. Het le heren team liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en won het toernooi in de promotieklasse. In de le klassen was geen eer weggelegd voor dames 2 en he ren 2. Dit laatste team eindigde ont luisterd onderaan. De afdeling recreatie is afgelopen week met de competitie begonnen. Zo'n 35 team 200 recreatievolleyballers) speelden op dinsdagavond 18 september hun eerste wedstrijden in het seizoen '90/'91. De afdeling competitie kijkt al uit naar dinsdag 25 september wanneer zij hqn eerste wedstrijden zullen spelen in sporthal 't Vennewater. Heeft u be langstelling voor recretatie of competi tie volleybal, de toegang is gratis en u bent van harte welkom! BENEFIET-UITVOERING VOOR ROLSTOELBUSSEN ALKMAAR/HEILOO - Sophie von Württemberg (1818-1877), de eerste vrouw van Koning Willem III, was een bijzonder boeiende dame. Dit komt tot uitdrukking in het toneelstuk dat Ton Vorstenbosch, speciaal voor de voor drachtkunstenares Nel Kars schreef. Zij zal op zondagmiddag 30 september om 14.30 uur in de aula van het Murmellius gymnasium te Alkmaar gestalte geven aan deze vorstelijke persoon. Het is een benefietvoorstelling onder auspiciën van de Soroptimistclub Alk maar e.o. De opbrengst is bestemd voor de beide stichtingen Rolstoelbus te Alk maar en Heiloo. Deze nuttige instellin gen krijgen namelijk geen subsidie, waardoor hun voortbestaan soms zeer precair is. Toegangskaarten a ƒ17,50 zijn in Heiloo verkrijgbaar bij: Mw. C. L. Klimp, De Achtkant 21, 1852 BV Heiloo, tel. 072-333003. HEILOO - Op vrijdag 7 september vier de basisschool De Zeskant aan het Ma- levoort het 15-jarig bestaan, 's Middags trokken alle leerlingen, verkleed als sprookjesfiguren, o.l.v. enthousiaste ouders, door de wijken rond de school. In tuinen op opritten werden spelletjes en opdrachten gedaan en tevens moesten de verklede leerkrachten tij dens een vossejacht worden herkend. Vanaf 17.00 uur barstte het feest op school nog eens los: de kinderen ver maakten zich met ouhollandse spelen in en rondom de school en ouders en kin deren konden zich tegoed doen aan hap jes en drankjes. Dankzij de sponsoring van drukkerij De Inzet ontving men als lustrumcadeau een prachtige kalender in kleurendruk, waarin diverse schilde rijen en tekeningen van de succesvolle Van Gogh tentoonstelling waren terug te vinden. Bovendien had schoolfoto- graag Bloothoofd een jubileumfoto ver zorgd. Dankzij de enthousiaste inzet van ouderraad, team en vele ouders kan op een zeer geslaagd lustrumfeest wor den teruggezien! Allerlei festiviteiten in en om De 'jarige' Zeskant. TRIAS-VETERANES VIERDE VAN NEDERLAND HEILOO - De dames veteranen van de AV Trias hebben afgelopen zondag een prima prestatie geleverd. Tijdens de na tionale finale van de veteranencompeti- tie in Roosendaal wisten de atletes een mooie vierde plaats te bemachtigen. Uitschieters waren de tweede plaats van Maja Boekei op de 100 meter in 13.40 sec. en de 37.82 m bij het discuswerpen van Jolanda Brasser, wat ook een twee de plek betekende. De ploeg bestond verder uit Onneke Doornbos, Eddy Vennik en Erna Hopman. Door enkele afzeggingen was de heren- ploeg danig gehandicapt en kwam dan ook niet verder dan een 15e plaats. Be wondering was er echter voor de ver vangers, die nu soms voor hen totaal onbekende nummers moesten doen. De beste prestatie kwam op naam van Stef Meijer, die zijn eigen clubrecord op de 5000 meter verbeterde tot 15.47.9 min. Met 10.50 m kogel en 35.26 m bij het discuswerpen haalde ook Jan Pronk veel punten voor de ploeg, die werd ge- Afgelopen weekend was het feest bij TV Heiloo. In het kader van het 25-jarig bestaan van deze tennisvereniging vonden tal van activiteiten plaats. Een ballonvaart was er daar één van. Dat levert natuurlijk al snel een leuk plaatje op. DOUBLE STARS HEILOO HEILOO GEPLAATST VOOR FINALES HEILOO - De adspiranten honkbal van Double Stars Heiloo zijn er afgelopen zaterdag in geslaagd zich te plaatsen voor de finaleronde van de kampioen schappen van Nederland. Dit betekent dat zij aanstaande zaterdag, met de kampioenen van Amsterdam, Den Haag, en Rotterdam, gaan strijden om de uiteindelijke finale die op 6 oktober bij Alphians in Alpen aan den Rijn gespeeld zal worden. Double Stars Heiloo startte de eerste wedstrijd tegen Hoofddorp, de kampi oen van Haarlem. Na tegen een aanvan kelijke 1-0 achterstand aangekeken te hebben, zorgde Job Peters met een ho merun over zo'n afstand van 90 meter voor de gelijkmaker. Het pitchen was aanvankelijk aan Albert van Vuure toe vertrouwd, die toen hij in de moeilijk heden kwam het werpen overdroeg aan Job Peters. Deze zorgde ervoor, goed gesteun door zijn veld, dat Double Stars Heiloo verdedigend niet meer in de pro bleem kwam. Goed slagwerk en goed honklopen deden Double Stars Heiloo uiteindelijk met 4-1 winnen. Werpcij- fers Albert van Vuure en Job Peters: 7x 3 slag, 2x 4-wijd, zij kregen 3 honksla- gen tegen en het veld speelde foutloos. Beste slagman: Job Peters en Niels Bay: 0.500. De tweede wedstrijd ging tegen HCAW uit Bussum, de kampioen van Midden- Nederland. Een ongelukkige start van de Stars-werper zorgde voor een 2-0 achterstand. Wederom nam Job Peters het werpen ovér. Double Stars kwam te rug tot 2-1, maar HCAW pakte dit punt weer terug. Door slecht honklopen kon Double Stars Heiloo slechts tot 3-2 te rugkomen. In de laatste inning bouwde HCAW zijn voorsprong uit tot 4-2, zonder dat Double Stars Heiloo nog wat terug kon doen. Werpcijfers Ron Pe ters, Job Peters en Albert van Vuure; 9-3-5-3. Beste slagman: Bram van Lan gen, 1.000 (1 uit 1). de zwakste tegenstander van het toer- noo, The Blokes uit het Noorden, werd een gemakkelijke prooi voor Double Stars Heiloo. Coach MichaelBlokker kon zijn basisspeler wat rust geven, maar ook zijn wisselspelers waren zeer gretig. Uiteindelijk werd met 19-0 ge wonnen. Werpcijfers Niels Bay en Ron Peters: 9-2-0-2: een no-run-no-hit voor deze pitchers. Beste slagmensen: bas Nolta, Niels Bay, 1.000 en Rene Schoen en Jan Jaap Beentjes; 0.667. Tenslotte moest worden aangetreden te gen TIW-Survivors, de kampioen van Amsterdam. Van deze tegenstander werd in de competitie slechts 1 van de 4 wedstrijden gewonnen. De spelers van Double Stars Heiloo zagen het belang van deze wedstrijd echter donders goed in. Immers slechts bij winst kon men zich bij de eerste twee van de poule en dus plaatsing voor de finale bewerkstel ligen. In de loop van de wedstrijd kon Double Stars Heiloo een 4-0 voorsprong opbou wen, ondermeer door wederom een ho merun van Job Peters met Bas Nolta op de honken. Op het sterke werpen van Niels Bay en uitstekend veldwerk kon TIW Survivors hier weinig tegenover stellen, slechts een kale homerun be paalde de eindstand op 4-1Werpcijfers Niels Bay en Job Peters: 3-0-3-0. Beste slagman Bas Nolta: 1.000. Door deze resultaten heeft Double Stars Heiloo, samen met TIW Survivors, Fei- jenoord (Rotterdam) en Alphians (Alp hen aan de Rijn) zich geplaatst voor de volgende ronde. Deze wordt a.s. zater dag gespeeld in Nijmegen op het veld van de Hazenkamp. Het programma voor Double Stars Heiloo ziet er als volgt uit: 10.30 uur Double Stars Heiloo - Alphians; 13.00 uur: TIW Survivors - Double Stars Heiloo; 15.00 uur: Double Stars Heiloo - Feijenoord; de eerste twee plaatsen zich voor de finale. completeerde door Robert Wijnker, Jan Stoof, Freek Stam en Pieter de Jong. TEKENCLUBJE ZOEKT LERAAR HEILOO - Elke woensdagochtend oe fent een klein groepje enthousiaste be ginnende tekenaars en schilders van 55 jaar en ouder van 9.30 tot 11.30 uur in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Helaas zal dit seizoen onze leraar geen les meer kunnen geven. Om deze reden zoeken wij op korte termijn iemand die ons enig onderricht wil geven. Gezien onze financiële situatie moet het wel ie mand zijn bij wie de aardigheid om les te geven voorop staat en de financiële vergoeding op de tweede plaats. Zelf zijn wij echte beginnelingen. Degene die denkt ons te kunnen helpen hoeft echt niet over allerlei diploma's te beschik ken. Enthousiasme en ervaring zijn voor ons even belangrijke criteria. In dien u geïnteresseerd bent, wilt u dart contact opnemen met mevr. W. Kuiper- Westra, tel. 072-331318. TUINKEURINGEN K.M.T.P. HEILOO - Het was voor de vaste keu ringscommissie ook dit jaar weer een feest zoveel mooie tuinen in Heiloo te beoordelen. Door de lekenkeurders in voor hen nieuwe wijken in te delen, vond er een opvallende verschuiving plaats. Wat voor de één mooi is, vindt een ander blijkbaar niet acceptabel en zo zag de jury dus weer heel andere tui nen dan voorgaande jaren. Door de ver schillende smaken blijft de spanning over de uiteindelijke uitslag er ook in. Gelukkig zijn er weer diverse nieuwko mers' bij de prijswinnaars. Driemaal (voorjaar, zomer en nazomer) liepen wij langs ongeveer 150 tuinen, die als mooi, keurig onderhouden, kleur- of bloemrijk enz. on door de lekenkeur ders waren aangegeven. Aan hen veel dank. Wij hopen dat er onder de lezers velen zijn, die dat genoegen ook eens willen smaken. U hoeft nergens lid van te zijn, alleen tuinliefhebber. Wat U mooi vindt, daar gaat het om, moeilijk is het niet! Heiloo is door ons in 12 wijken ver deeld, het is de bedoeling dat in iedere wijk 10 tuinen worden uitgezocht die naar uw mening het mooiste zijn. De tijd die het u kost uw wijk te beoorde len, wordt ruimschoots gecompenseerd door het plezier dat u eraan zult bele ven. Meestal geven wij u ongeveer een week om uw keuze te bepalen, zodat op mooi weer kan worden gewacht of 's avonds of in het weekend kan worden gekeurd. Mocht u belangstelling voor het lekenkeuren hebben, vraagt u dan inlichtingen en/of schriftelijke richtlij nen bij A. Kempers, tel. 337747. Dit keer waren er, zoals ieder jaar, tui nen die in het voorjaar of in de zomer prachtig waren en nu wat minder. Uite raard komt het omgekeerde ook voor. Het ging er echter om, wie over het ge hele seizoen gerekend het hoogste aan tal punten van de jury kreeg. Dat betekent dus, dat de 'prijzen-tuinen' niet per definitie op dit moment de mooiste zullen zijn, maar een extra wandeltochtje zijn zij alle zeker waard. De kampioen is dit jaar: Chr. Heeres, Laan van Muys 40. In de diverse categorieën gingen de prij zen naar: Klassieke tuinen: 1. Chr. Heeres, Laan van Muys 40, 2. G. de Heer, Kenne- merstraatweg 33, 3. P. J. Zonneveld, Westerweg 269. Heide tuinen 1. niet toegekend, 2. niet toegekend, 3. A. G. Cornelisse, de Waard 9. Ornamententqinen: 1. A. Spaans, Ber- geonstraat 11, 2. W. A. Scholte, Span- ring 24, 3. J. D. Leek, Kerkelaan 32. Vaste plantentuinen geen prijzen toe gekend. Overige tuinen: 1F. Hemmer, Heeren weg 227, 2. A. Wouter, Laan van Frans 8, 3. niet toegekend. Ereklasse: 1. A. Klaver-Koning, Blom hof 4, 2. R. de Boer, Nwe. Plantagie 9, 3. C. Klooster, de Van 8, 4. A. Slinger land, Kennemerstraatweg 19, 5. Th. A. G. Groot, Rookamer 2, 6. N. M. Noom, Swanendael 10. Een eervolle vermelding ging naar: A. M. N. Wonder, Swanendael 1, K. C. E. Nijman, Rosendaal 11 en H. de By, Vrieswijk 4. HERSCHOLING VOOR AUTOMOBILISTEN ALKMAAR - Veilig Verkeer Nederland (afdeling Alkmaar en omstreken) orga niseert enkele herscholingsavonden voor automobilisten, die reeds een lange tijd het rijbewijs in hun bezit hebben. Op deze avond worden eerst een serie C.B.R.-dia's vertoond, waarbij u het antwoord ja of nee moet geven. In de tussentijd, als de antwoorden worden verwerkt, kunnen de deelnemers een kopje koffie drinken. Na de pauze krijgt u de goede antwoorden en de uit leg hiervan te horen. Deze avonden worden gehouden op een donderdag. De prijs van een herscholingsavond is 7,50. Mocht u belangstelling hebben voor deze avond dan kunt u zich aan melden bij V.V.N., tel.: 072-610450.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 6