Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO Agenda Akersloot Live on Bukstage: Antic Hay, De Avonden en Something Happening Fluitensemble Oktopus verzorgt eerste candlelight-concert in kerk n« Presentatie en mogelijkheid tot vragen stellen. Hinderwet Aanleg trapveldje Oosterzijweg. Agenda raadsvergadering donderdag 4 oktober. Nieuw bouwplan Verleende bouwvergunningen Verleende collectevergunningen oktober 1990 Vergaderingen raadscommis sies in de maand oktober. Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Agenda de Cgmonden Sportinstuif voor 50-plussers UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 1990 Stage biologe over afvalstoffen plan Heiloo afgerond. Op welke manier kan Heiloo een milieuvriendelijk inzamelbeleid voor afvalstoffen voeren. En wel zo dat er zo min mogelijk waardevolle en/of schadelijke stoffen in het milieu terecht komen? Met deze vraag ging biologe P. Duijn enkele maanden geleden als stagiaire bij de gemeente aan de slag. Haar rapport is klaar. Een lijvig afvalstoffenplan ligt gereed. Dit zal door mevr. Duijn op 3 oktober in 't gemeentehuis om 20.00 uur tijdens dë vergadering van de raadscommissie milieu en edukatie aangeboden worden aan de wethouder mw. J. Wuijster. Mw. Duijn zal haar rapport tijdens deze bijeenkomst presenteren en haar Devindingen en aanbevelingen toelichten. Geïnteresseerden kunnen haar vragen stellen. Het onderzoek naar een milieuvriendelijk afvalstoffenplan, op eigen verzoek van mw. Duijn, vormt onderdeel van een post doctorale studie milieukunde. In de komende maanden zal een besluit genomen worden of de gemeente ook gebruik zal gaan maken van de aanbevelingen van mw. Duijn. ledereen die geïnteresseerd is om de presentatie bij te wonen, kan vooraf het rapport inzien op het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 31, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne, bekend, dat zij d.d. 25 september 1990 op een aanvraag van Hemic Interieurbouw voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een meubelmakerij (machinale houtbewerking) en spuitinrichting, gelegen op Dë Oude Werf 4, alhier, positief hebben beschikt onder 71 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel van 27 september t/m 26 oktober 1990 elke werkdag vanaf 09.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op maandagavond 1,8, 15 en 22 oktober 1990 van 19.00 tot 22.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne staat tot en met 26 oktober 1990 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieu hygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aan toont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artikelen bezwaar in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Heiloo, 26 september 1990, nr. AZ-44 Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester E. de Boer N.P.M. Schoof Als vervolg op de plannen voor het aansluiten van de Ypersteinerlaan op de Oosterzijweg is het noodzakelijk het aldaar aanwezige trapveldje te gaan verplaatsen. Hiervoor is de locatie gekozen langs de Oosterzijweg voor de stolpboerderij van de Wit, Oosterzijweg 10. Omdat er hier sprake is van een trapveldje is er een sober plan opgesteld, waarbij geen extra speelvoorzieningen worden aangebracht. Het opgestelde plan behelst de aanleg van een grasveld, wat aan de zuidzijde een afschermende beplanting zal krijgen met inlandse struiken ("bosplantsoen") De breedte van deze beplantingsstrook is 5 tot 10 meter, afhankelijk van de situatie. Langs deze beplanting wordt een greppel gemaakt voor de ontwatering van het grasveld. Langs de Oosterzijweg en de oprit naar de stolpboerderij wordt een strakke haag van veldesdoorn aangeplant. Dit om enerzijds tegen te gaan dat spelende kinderen de rijweg op kunnen rennen, anderszijds om het karakter van de situatie te versterken. Om dezelfde reden wordt aan de zuidzijde van de oprit een rij lindebomen aangeplant. Vooruitlopend op de definitieve aanleg van dit trapveld is onlangs een groot gedeelte van dit perceel ingezaaid, zodat komend voorjaar de graszode speelklaar is. De verdere aanleg is gepland voor komend plantseizoen. De tekening van dit plan ligt op het gemeentehuis ter inzage op de afdeling Beplantingen van 26 september tot 5 oktober a.s. van 8.30 tot 12.00 uur. Dus: TEKENING TRAPVELD OOSTERZIJWEG LIGT VAN 26 SEPTEMBER TOT 5 OK TOBER TER INZAGE VAN 8.30 - 12.00 UUR OP DE AFDELING BEPLANTINGEN. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Regionale samenwerking op milieugebied. Verkeersmaatregelen Westerweg/Kuillaan. Overdracht van bevoegdheid tot het aanwijzen dan wel verwijderen van invaliden-parkeerplaatsen. Verkeersmaatregelen in verband met de aanleg van de Zuidelijke Wijkontsluitings- weg. Beslissing op beroep H.C.A. Kleemans tegen weigering vergunning uitbreiding woning Van Doornstraat 7. Beslissing op Arob-bezwaarschrift F. Haartman tegen raadsbesluit van 7 juni 1990 tot vaststelling voorbereidingsbesluit voor een perceel grond in de groenstrook aan De Oostkanter ten oosten van het perceel De Oostkanter 12 in verband met plaatsing wijkgebouw wijkvereniging Plan Oost. Inschrijving op aandelen N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Wijziging legesverordening, begraafrechten en kadegelden voor 1991. Wijziging "Bezoldigingsregeling gemeentepersoneel 1981". (12e wijziging). Verlaging grondprijs 15 zorgwoningen bij De Loet. Nota kinderopvang Heiloo. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer M. Bruin te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Van Catsstraat 33. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 27 september gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Stationsweg 20, A.J.M. de Vos - Uitbreiden woning. De Hoefsmid (Bedrijventerrein De Oude Werf), Van Gasteren Projecten BV, het oprichten van een bedrijfsverzamelgebouw. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden móet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313217 of 313240. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: - Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afd. Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot: 1 t/m 6 oktober. - Stichting Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten: 8 t/m 14 oktober. - UNESCO-Centrum Nederland: 29 oktober t/m 4 november. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waar uit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. In de maand oktober zullen de raadscommissies volgens het gebruikelijke schema vergaderen op: maandag 1 oktober - commissie openbare werken, beplantingen en sociale zaken; woensdag 3 oktober - commissie milieu, educatie, verkeer en vervoer, sport en recreatie; maandag 8 oktober - commissie welzijn, emancipatie, volksgezondheid en voorlichting. dinsdag 9 oktober - commissie ruimtelijke ordening en volks huisvesting. donderdag 11 oktober - commissie financiën en personeelszaken; Deze vergaderingen zijn openbaar en beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in het gemeentehuis, ingang oude gemeentehuis, Raadhuisweg 4. De agenda's voor deze vergaderingen zullen worden gepubliceerd zodra deze bekend zijn. agenda egmond TC Hogedijk Vrijdag 28 september: laatste racketa vond van het seizoen, aanvang 19.00 uur. Zondag 30 september: sluitingstoernooi van 11.00 tot 15.30 uur. Zondag 7 oktober: traditionele commis siedag. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboren: Charissa Z. Laan, do. van W. G. J. Laan en I. C. A. Weber; Linda A. C. Molenaar, do. van G. A. M. Molenaar en H. A. Bank; Guido Tromp, zoon van S. P. Tromp en J. H. van Duin. Ondertrouwd: Gerardus J. Hoogland en Maria C. C. Bakker. Gehuwd: Johannes A. M. Verduin en Bibiana D. O. Stolk. Jeugdfilmhuis Akersloot Zaterdag 29 september: de film 'Pud ding Tarzan' wordt vertoond voor kin deren van 7 tot 13 jaar in jeugdfilmhuis Akersloot in Theater Dibbes, Wilhelmi- naplein 3, aanvang 19.00 uur, entree 5,00, inlichtingen/reserveringen: 02513-13447. Genootschap Physica Maandag 1 oktober: prof. dr. J. Gouds blom spreekt bij het natuur- en letter kundig genootschap Physica over 'De ontwikkeling van de menselijke vuurbe- heersing', in de Vrijheidskerk, Hobbe- malaan, Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: 333134. KMTP Heiloo Begin oktober gaan er weer cursussen bloemschikken van start bij de Konin klijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde afdeling Heiloo. Er is zowel een cursus voor beginners als één voor gevorderden. Aanmelden kan vanaf maandag 1 oktober bij de heer Kamer, tel. 333523 (vanaf 9.00 uur). Dinsdag 9 oktober: lezing door de heer Blom uit Bergen met als onderwerp 'Natuurvriendelijk groenbeheer - ja na tuurlijk' in de zaal van de geref. kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 20.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 1 oktober: lezing door me vrouw Van Tienhoven over dislexie (woordblindheid). Maandag 15 oktober: origami-avond. Beide avonden beginnen om 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen 02206-2216. K.M.T.P. HEILOO KAMPIOENSCHAP BLOEM SCHIKKEN HEILOO - Aan het Nederlands Kampi oenschap Bloemschikken voor Ama teurs werd door 9 dames van de afdeling Heiloo van de Koninklijke Maatschap pij Tuinbouw en Plantkunde afgelopen vrijdag in Apeldoorn deelgenomen. Willy Tames scoorde voor de afdeling Heiloo de hoogste punten. Zij deed op uitnodiging mee in de Ere-klasse, samen met Bertha Peetoom en Nel v. Dam. Wegens hun goede prestaties in voor gaande jaren behoort dit drietal bij de beste bloemschiksters van Nederland. Ze maakten prachtige vrije werkstuk ken, het verplichte stuk bleek een grote zwarte bak als ondergrond te hebben, en als extra werkstuk werd een mille- fleur gemaakt. Annie Vos had een uitnodiging voor de A-select klasse. Zij maakte mooi bloem werk in een ronde ring. In de A-klasse kwamen Tineke van der Steen, Ank van de Laarschot en Thea Brakenhof prima voor de dag met hun bloemstukken. In de B-klasse voor beginners deden Nel Klaver en Wies Boslans mee. Beiden maakten mooie arrangementen in het thema groot en klein. De dames van de ploeg van de KMTP Heiloo beoefenden in de afgelopen we ken met elkaar, waarbij zij advies kre gen van Magda Bakker en Heieen Groot. De KMTP adf. Heiloo is er trots op dat zij als klein dorp met een zo gro te delegatie kan deelnemen aan het Na tionaal Kampioenschap Bloemschikken. Er starten binnenkort weer cursussen, waarbij het aspect 'gezellig bezig met bloemen' centraal staat. Wilt u inlich tingen, bel 333523. HEILOO - Zaterdag 29 september pre senteert de vijfmans punkrockband An tic Hay uit Hoorn haar eerste cd, getiteld 'At Dawn', in jongerencentrum Buk Buk in Heiloo. Naast Antic Hay zullen Something Happening en De Avonden, beide eveneens uit Hoorn, een optreden verzorgen tijdens deze Li ve on Bukstage. De cd 'At Dawn' wordt uitgebracht op het eigen Let's make our own label. Een label dat Antic Hay samen met een an dere band heeft opgezet: The Vernon Walters. Na deze presentatie van de cd zal Antic Hay ongeveer drie weken lang in het land te beluisteren zijn, alvorens zij vertrekt naar Engeland en Ierland. Ook daar zal via optredens, radio en te levisie de cd onder de aandacht worden gebracht. Al eerder, in 1989, bracht Antic Hay de 7 inch ep 'Starting Over' uit. Sinds de release hiervan treedt de band geregeld op in binnen- en buitenland. Bovendien kreeg Antic Hay airplay bij verschillen de Nederlandse omroepen. De teksten van Antic Hay handelen over die onderwerpen die belangrijk ge noeg worden gevonden om onder de aandacht te brengen. Deze zijn zowel gebaseerd op sociaal-politieke omstan digheden als op persoonlijke ervarin gen. Leit motiv is de idee van collectieve onafhankelijkheid; het voor elkaar op komen, zodat een ieder vrij en ongecon ditioneerd kan leven. Dit gegeven vormt ook de rode draad in de zeventien num mers op de cd 'At Dawn'. Het geluid van Antic Hay is waarschijnlijk het best te omschrijven als stevige, melodieuze straight rock. Soms agressief, soms dansbaar, altijd krachtig. Something Happening is een driemans formatie. In Buk BUk bijt deze in juli 1990 opgerichte band de spits af van een ongetwijfeld lange reeks van concerten. Een nieuwe band, maar rijk aan erva ring, want leden van dit illustere trio speelden of spelen nog in bands als Uni on Morbide en The Vernon Walters. Als Something Happening speelt ge beurt er iets. Wat precies wordt liever aan de toeschouwer overgelaten, dan dat de band deze vooraf al opzadelt met allerlei ongetwijfeld interessant klinken de, maar veelal niets zeggende omschrij vingen. De Avonden is, zoals de naam al doet vermoeden, een Nederlandstalige band bij wie literatuur, en dan met name poë zie, hoog in het vaandel geschreven staat. Deze band wordt eveneens ge vormd door een drietal muziekanten, waartoe ook hier een ex-Vernon Wal ters lid behoort. De Avonden kenmerkt zich muzikaal door complexe grepen en ingewikkelde breaks, nu en dan afge wisseld met een kort gedicht. Zeker de moeite van het beluisteren en aanschou wen waard. Deze zeer interessante Live on Bukstage begint zaterdag om een uur of tien 's avonds. De entree is acht gulden, maar leden van Buk Buk of houders van een cjp betalen een gulden minder. Buk Buk vindt men in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB HEILOO - De eerste clubavond in het nieuwe seizoen was een diaavond. Voordat werd overgegaan tot het verto nen en bespreken van de meegebrachte dia's, stond de voorzitter even stil bij het feit, dat er een aantal nieuwe gezich ten waren te verwelkomen. In dit ver band is het goed, nog eens te memore ren, dat het elke belangstellende vrijstaat om vrijblijvend een clubavond van de HAF te bezoeken om zo een in druk te krijgen, wat de fotoclub te bie den heeft. Elke 14 dagen is er dinsdaga vond in het Open Huis een bijeenkomst. De eerstvolgende is op dinsdag 2 okto- bfer om 20.15 uur, dan zullen meege brachte foto's getoond en besproken worden. Het bleek dat op deze eerste avond vol doende dia's werden ingeleverd om een interessante gedachtenwisseling te hou den. Onder leidign van de voorzitter werd niet alleen aandacht besteed aan de technische aspecten, zoals scherpte en belichting, maar ook aan de artistie ke kwaliteiten, zoals compistie, vlak verdeling en lijnenspel. Deze besprekin gen zijn voor de deelnemers belangrijk om in de toekomst tot betere resultaten te komen, waardoor men meer plezier aan zijn of haar hobby beléeft. Tot slot vestigde de voorzitter de aan dacht op de komende clubtocht op za terdag 29 september, vertrek 9.00 uur vanaf de brandweerkazerne. HEILOO - Steeds meer mensen van uw leeftijd doen aan sport, of beter gezegd aan recreatie-sport. Dat biedt ze veel voordelen: ze leggen nieuwe contacten, voelen zich energieker, krijgen andere interessen, kunnen langer allerlei dingen doen, die ze graag willen en blijven ge zonder. Als u ook tot die mensen wilt behoren, maar misschien aarzelt welke (recreatie)sport te beginnen, of er tegen op ziet als enige beginneling tussen al die 'goede' sporters te stuntelen, of het óók niet leuk vindt alleen te beginnen in een groep waar iedereen elkaar al schijnt te kennen, is een sportinstuif iets voor u! Tijdens een sport-instuif kunt u onder deskundige begeleiding kennismaken en deelnemen aan een groot aantal ver schillende sporten en bewegings activiteiten. U bent vrij aan één of meerdere onderdelen niet mee te doen. Het programma ziet er bijvoorbeeld zo uit: begonnen wordt met een gezamen lijke warming-up. Daarna zijn onder meer de volgende sporten mogelijk: badminton, dutch tennis, tafeltennis, volleybal, lijnbal, fitness, trimgym- nastiek zaalvoetbal en zaalhockey, ver der doen we alle mogelijke groepsspelen en eventueel halen we de toestellen er ook nog bij. Mochten we een sport of activiteit nog niet genoemd hebben wel ke u (weer) eens zou willen beoefenen, dan horen wij dat graag. Aan de sport-instuif kunnen deelnemen mensen vanaf 50 jaar. De kosten bedra gen 3,50 per week. Gemakkelijk zit tende kleding wordt aanbevolen, gym- of sportschoenen zijn verplicht. De sport-instuif wordt iedere donderdag middag van 14.00 tot 15.30 uur georga niseerd in Sporthal 't Vennewater, het Zevenhuizen 48 te Heiloo. Aanmelding van te voren is niet nodig. Voor eventu ele nadere informatie: Stichting Oude renwerk Heiloo, Westerweg 294 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Het kantoor is bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur. OPENBARE FRACTIEVERGADERING D66 HEILOO - De gemeenteraadsfractie van D66 Heiloo vergadert dinsdaga vond 2 oktober om 20.15 uur in het Open Huis. Daaraan voorafgaand houdt de fractie spreekuur, waar iede reen de gelegenheid wordt geboden vra gen te stellen of eigen informatie aan de fractie door te geven. Iedere dinsdag, voorafgaand aan de raadsvergaderingen, zullen vanaf 19.30 uur de fractieleden van D66 in het Open Huis aanwezig zijn. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFD. HEILOO HEILOO - In dit van Gogh-jaar stond ook bij de Ned. Bond van Plattelands vrouwen de eerste avond van het sei zoen, donderdag 20 september Van Gogh centraal. De heer De Vries, be kend van de cursus kunstgeschiedenis, zette de mens Van Gogh in zijn tijd beeld neer. In tien jaar tijd heeft Van Gogh al z'n schilderijen gemaakt, is hij van de ene plaats naar de andere getrok ken en elke plaats heeft z'n betekenis gehad. De avond was voor de heer de Vries, die met zijsprongen steeds de tegenwoordi ge maatschappij bij z'n onderwerp be trekt, weer veel te kort, maar z'n boeiende verteltrant maakte dat Van Gogh een ,echt mens' werd, zoals Van Gogh zelf de echte mensen' zocht. Uit dank voor het gebodene, kregen de heer De Vries, en assistente de zonnebloe men, die voor deze gelegenheid de zaal sierden. Het was mede door de goede opkomst, een prachtig begin van het seizoen. FRANS VOOR BEGINNERS HEILOO - Met ingang van donderdag 4 oktober organiseert de Stichting Oude renwerk Heiloo wekelijks een nieuwe beginnerscursus Frans in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Deze cursus wordt 's morgens gehouden van 9.30-10.30 uur. U krijgt gedurende één uur les van een bevoegd docent in een groep van 12 tot 15 personen. Opzet is het leren spreken van de Franse taal. Er wordt niet voor een diploma opgeleid. Daarom is het mogelijk om het tempo op uw eigen mogelijkheden te baseren. Voor nadere opgave en/of informatie Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester weg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. AKERSLOOT - Op zaterdag 6 oktober wordt het eerste candlelight-concert van dit seizoen in de dorpskerk aan het Die- lofslaantje in Akersloot gegeven door het Fluitensemble Oktopus. Evenals het vorige seizoen zullen wederom vijf con certen gegeven worden op zaterdaga vond of de zondagmiddag. Dit jaar kunt u weer kiezen uit een abonnement op de gehele serie, een „knipkaart" voor drie concerten naar keuze of losse kaarten. De serie biedt een gevarieerd aanbod, zo zullen o.a. optreden: Pieter Wispelweij, met de zes suites, voor cello-solo (op één avond met twee pauzes), het duo Hans de Weerd en José Jonker, zang met gitaar, het Barokensemble II Galan te en als klap op de vuurpijl een interna tionaal beroemd strijkkwartet, dat in het kader van een promotietournee van de kleine Noordhollandse concertpodia in Akersloot deze tournee zal openen met werken van Dvorak en Mozart. Fluitensemble Oktopus bestaat uit ma- riëlle Hutten, Tersite Avele, Ingrid Jal- ving en Anke van der Bjjl. Zij hebben elkaar ontmoet op het Utrechts Conser vatorium, waar zij studeerden bij Abby de Quant, Ingrid Dey en Nine Sligter. In de zeven jaar dat zij bestaan hebben zij in de Randstad ruime bekendheid ge kregen door hun hechte samenspel en interessante repertoire. Op het pro gramma staan werken van Telemann, Serette, Debussy, Gianelle en Tsjai- kovsky. De dorpskerk gaat om 19.45 uur open, aanvang van het concert 20.15 uur. De prijs van een abonnement bedraagt 40,00, een knipkaart 10,00, CJP en pas 65 betalen 7,50 en kinderen tot 12 jaar 1,00. Inlichtingen over de concerten en abonnementen: (02513) 13221, 12598 of 15047. VERZAMELBEURS ALKMAAR - Op zondag 30 september organiseert verzamelsvereniging The Collectors een interessante algemene verzamelbeurs in de schouwburg van het Gulden Vlies te Alkmaar. Praktisch alles op verzamelgebied zal hier worden aangeboden. De Beurs wordt gehouden van 13.00 tot 17.00 uur in het Gulden Vlies, Koorstraat, Alkmaar. Voor in formatie of het huren van standruimte kunt u bellen: 072-618871. EXPOSITIE IN DE ZEVENSPRONG HEILOO - Trudy Slijkerman exposeert haar aquarellen in De Zevensprong en zal zelf aanwezig zijn. De expositie is op 28, 29 en 30 september en op 5, 6 en 7 oktober van 10.00 tot 21.00 uur. Het adres is: Ewisweg 5 in Heiloo. CURSUS BUIKDANSEN ALKMAAR - Het eerste weekend van oktober (zaterdag 6 en zondag 7, dage lijks van 10.00 tot 16.00 uur) verzorgt Shaheen een cursus buikdansen in het centrum Harlekijn, Kanaalkade 62. Via buikdansen, grondoefeningen, uitbeel ding, verbeelding, feest en geleide fan tasie wordt de cursus opgebouwd. Voor inschrijvingen en of informatie: tel. 020-6640487. DAMESBILJARTCLUB HET FELLE STOOTJE HEILOO - De eerste twee avonden van de nieuwe competitie zitten er weer op. Zoals we ondertussen gewend zijn be gonnen we weer met een heel klein kop peltje van 9 leden, wat hopenlijk in de loop van het seizoen wat uit zal breiden. De gezelligheid was er gelukkig niet minder om, maar nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom. De uitslagen: H. Koedijk - J. Kwant 0-3, A. Bakker - E. Hoetjes 0-3, E. Hoetjes - J. Kwant 3-1, T. v. Willigen - H. Koedijk 0-3, A. Bakker - T. v. Willi gen 3-0, A. Bakker - V. Becker 0-3, T. v. Willigen - J.Bussing 2-0, T. v. Willi gen - E. Hoetjes 3-0, M. Hink - H. Koe dijk 3-0, V. Becker - J. Bussing 0-3, E. Hoetjes - H. Koedijk 3-1, A. Bakker - M. Hink 3-0. FITNESS-TRAINING VOOR 55-PLUS-VROUWEN HEILOO - Vanaf woensdag 19 septem ber organiseert de Stichting Ouderen werk Heiloo wekelijks van 14.00-15.00 uur in de gymnastiekzaal van de Von delschool, Breedelaan 6, hoek Slimpad, Heiloo, fitness-training voor 55-plus- vrouwen. Onder deskundige leiding van gediplomeerd sportinstructrice Jeanne Gelzing worden een uur lang op verant woorde wijze trainings-, conditie- en be wegingsoefeningen gedaan. De deelne- merskosten bedragen 7,50 per maand. Gemakkelijk zittende kleding wordt aanbevolen. Gym-, trim- of sportschoenen zijn verplicht. Voor op gave en/of nadere informatie kunt u contact opnemen met de Stichting Ou derenwerk Heiloo, Westerweg 294, Hei loo, tel. 331297. WERKEN MET HOUT HEILOO - Als hobbyist of knutselaar ben je vaak alleen bezig op je werkka mer, in de garage of schuur. Vaak is dat prettig, want je kunt je zodoende goed concentreren en ongestoord bezig zijn. Toch wordt het contact met andere hob byisten gemist. Om deze reden organi seert Stichting Ouderenwerk Heiloo in samenwerking met de Hobby farm met ingang van 1 oktober „Werken met Hout". Geen cursus, maar een weke lijks treffen op de maandagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur in de activiteiten ruimte van de Hobby farm. Met de bedoeling om mensen die met hetzelfde bezig zijn met elkaar in con tact te brengen, om gezamenlijk aan iets te werken; om ideeën uit te wisselen, om in de Hobbyfarm samen met anderen een middag aan de slag te gaan. Geïnte resseerd? Vraag dan vrijblijvend nadere informatie bij de Stichting Ouderen werk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297 (dagelijks van 9.00-12.00 uur). Het adres van de Hob byfarm is: Pastoor van Muijenweg 14, Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4