JEAN M. AUEL SIGNEERT I /Mascotte KARWEI HEILOO, IND. TERR. DE OUDE WERF, HOEFSMID 2 MEER KEUS, MEER SERVICE, MEER VOORDEEL HUIS TUIN Pianorecital bij Lions Club ten bate van huizenproject fit) A.J. VOS Net wat meerMode mode en jazz Tally Ho en Fernandel wintermode 1990 DAKBEDEKKINGEN-ZINKWERKEN C. HACHMANG «szwrr»*»- Gevarieerde voorstellingen in Heilooër Theater De Beun V op donderdag 11 oktober, van 13.30 tot 14.45 uur bij Boekhandel Deutekom Heerenweg 67-69, Heiloo 'Lïbris' uw complete boekhandel De Stam van de Holebeer De Vallei van de Paarden De Mammoet] agers Het Dal der Beloften ICROWN PUBLISHERS Inc. NATUUR MILIEU -theek Bibli- 55e JAARGANG NO. 41-10 OKTOBER 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Verkrijgbare Nederlands- en Engelstalige edities: Uitgeverij Het Spectrum BANTAM p van OPENINGSTIJDEN: presenteren in hun winkels in Heiloo de 11.30 uur 13.00 uur 14.30 uur 16.00 uur Presentatie: Grapelliballet Muziek: Maarten Schiphorst en Victor Posch Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ||H m[ST) j te bereiken onder nummer 072-330175 iBglHl NV/ Redactie-adressen: T Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo. Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. s Woensdag 24 oktober in de Uitkijkpost Informatie over alle mogelij ke onderwerpen met betrek king tot wonen en tuinieren. Redactionele bijdragen moe ten uiterlijk 17 oktober a.s. in het bezit van de redactie zijn. Kopij dient getypt aan geleverd te worden en mag niet langer zijn dan 40 regels (1 kantje A4). Advertenties voor dit themanummer kunnen tot en met maandag 22 okto ber om 12.00 uur worden ingeleverd. In dit themanummer tevens aandacht voor zaken met be trekking tot Ook hier kunnen bijvoor beeld verenigingen en organisaties een artikel inleveren, waarvoor eveneens de bovenstande voorwaarden gelden. Inlichtingen: tel. 072-330175. Rob Busé van de Lions Club Heerhugowaard en Edith Hennink van de Leo-club Waterland voor de oude woning van een gezin in Ragama. Een met hulp van de Nederlandse Lions gebouwd huisje in Ragama. HEILOO/EGMOND - De Lionsclub Heiloo, Limmen en Egmond organi seert op donderdag 25 oktober het jaar lijkse pianorecital. Uitvoerend artiest is Ton Demmers, die in de sfeervolle Slot kapel in Egmond aan den Hoef werken zal spelen van Beethoven, Ravel, Brahms, Schumann en Chopin. Het be treft hier een benefietconcert: de netto opbrengst van deze avond wordt door de Lions Club besteed aan het zogehe ten huisjes-project Ragama in Sri Lanka. Leden van de Lionsclub kwamen alweer enige tijd geleden in contact met de Li- ons Club Ragama op Sri Lanka. Raga ma is een dorpje op ongeveer 50 kilometer afstand van Colombo. De Li- ons van Ragama doen hun best om een woningproject voor de allerarmsten in hun dorp te realiseren. Zij hebben daar voor de hulp van de Nederlandse Li onsclub gevraagd. Miljoenen mensen in Sri Lanka wonen in hutjes en krotten, veelal gebouwd van leem en bedekt met palmbladeren. Hygiëne is ver te zoeken. De bestuur ders van het land hebben de bevolking aangeboden dat zij de grond waarop hun hutje staat in eigendom krijgen mits zij daarop binnen redelijke tijd een duurzaam huis bouwen. Er gelden zeker normen en regels, zo moet de nieuwe woning voorzien zijn van een betonnen Makelaar T axateur o.g. hypotheS °°P {Mi Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-391895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg ?0.1852 CR Heiloo TAXATIES J vloer, moeten er ramen in het huis zitten en dienen de muren van steen gebouwd te zijn. De kosten bedragen rond de 1800,- voor een eenvoduig huisje. Vele families kunnen dat bedrag in de loop van de tijd sparen en stukje voor beetje zie je de nieuwe huisjes ontstaan. Er zijn in Ragama echter zo'n 25 gezinnen waar voor het onmogelijk is om dat bedrag bij elkaar te krijgen. Veelal onvolledige kinderrijke gezinnen. Hun dagloon, op het land of de markt verdiend, bedraagt niet meer dan anderhalve dollar, zo'n 2,75. Dat alleen als de weersomstan digheden goed zijn. In de regentijd is er geen werk en dus geen inkomen. Voor die gezinnen spahnen de Lions in Ragama en in Heiloo, Limmen en Eg mond zich in. De Nederlandse ambassa de in Colombo droeg, bij en intussen ook Lions Clubs en particulieren in Ne derland. Het geld vooiialle huisjes is er echter nog niet. Een aantal huisjes is in middels wel gebouwd en voor de bewo ners is er als het ware een nieuwe toekomst aangebroken. Men leeft nu in een goed schoon te houden huis met een keukentje en goede sanitaire voorzie ningen in de directe omgeving. Milieu en gezondheid zijn verbeterd. Ton Demmers is na Regina Albrink en Bernard Demière de derde solist die op treedt bij de Lionsclub. Hij studeerde aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam en hierna een jaar in War schau. Hij is als hoofdleraar piano ver bonden aan het Brabants Conservato rium. Als solist oogst hij met zijn reci tals veel succes. Zowel in binnen- als buitenland worden zijn uitvoeringen door publiek en pers zeer gewaardeerd. De perfecte technische beheersing van het instrument en zijn grote artistieke persoonlijkheid zijn de hoogste troeven van Ton Demmers. Het recital bij de Lions Club in de Slot kapel in Egmond aan den Hoef vindt plaats op donderdag 25 oktober en be gint om 20.15 uur. De toegangsprijs be draagt 17,50 per persoon. De netto-opbrengst is zoals gezegd voor het bovenvermelde project op Sri Lanka. Kaarten voor deze uitvoering zijn vanaf heden verkrijgbaar c.q. te bestellen bij: - J. Valkering, Rijksweg 102, Limmen, tel. 02205-1346; - J. Veltman, Romplaan 24, Heiioo, tel. 072-332444; - Schoenhandel Hanraads, Stationsweg 81, Heiloo, tel. 072-330789/335469; - Silhouet Binnenhuisarchitectuur, Ken- nemerstraatweg 99, Heiloo, tel. 072- 331199. Deze week heeft Drukkerij Uitkijk post BV z'n service voor particulie ren en bedrijven nog verder uitge breid. De installatie van een gloed nieuwe Kodak-copier maakt het nu mogelijk in zeer korte tijd afdruk ken te maken van aangeleverde mo dellen. Met een snelheid van 70 kopieën per minuut kunnen bij voorbeeld jaarverslagen, eenvoudi ge mailingen of clubbladen vlot en duidelijk gemaakt worden. Tevens zijn allerlei manieren van afwerking mogelijk: van een eenvoudig nietje tot een omslag met ringband. Op de foto controleren twee vertegen woordigsters van Kodak (links) de eerste resultaten. Iedereen kan nu voor kopieerwerk in grotere opla gen snel en goedkoop terecht bij Drukkerij Uitkijkpost aan de Rech te Hondsbosschelaan in Heiloo. Zie de advertentie elders in deze uitgave. Kinderboekenweek met als motto: "Boeken horen bij je". HEILOO - De kinderboekenweek is van 10 tot 20 oktober. Dan worden de kin derboeken weer in het zonnetje gezet. Even laten weten, dat de kinderboeken er net zo bij horen als de grotemensen- boeken. De kinderboeken zullen in de kinderboekenweek verwend worden met een heleboel extra aandacht. Een soort moederdag voor het kinderboek, maar dan wel 10 dagen lang. Eigenlijk is dat flauwekul. Want het kinderboek hoort net zo bij jullie als speelgoed. En daar hebben we toch ook geen speciale speelgoedweek voor? Maar ja, dat komt omdat bijna alle mensen vinden dat speelgoed juist wel bij kinderen hoort. Maar boeken Om daar nu iedereen van te overtuigen is er ieder jaar weer opnieuw een kinder boekenweek. Dit jaar kozen de bibliotheken in ons land voor het thema "Boeken horen bij je". Waarom? Nou, met speelgoed leer je vanaf je babytijd hoe de dingen in el kaar zitten. Eerst door ernaar te grij pen, dan te voelen, in en uit elkaar halen, te bouwen en ga zo maar door. NIEUWS VAN DE FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO De Federatieve Vrouwenraad Heiloo organiseert binnenkort de cursus Vrouw en Bijbel' onder leiding van mevr. E. Meijer en mevr. M. Willems. In hun eigen woorden geven de gespreksleidsters hieronder een korte toelichting op de inhoud van de cursus. „Er is een tijd van weggooien en een tijd op oprapen, een tijd van vergeten en een tijd van ontdekken, een tijd van overdrijven en een tijd van herwaarde ren. Zo is het ook gegaan met het le vensbeeld van een vrouw, die in de bijvel staat vermeld als de moeder van Christus: Maria. In de loop der jaren raakte haar naam bedolven onder het kaarsvet van veel misgroeide devoties onder een verflaag van dogma's en misplaatste eretitels, beschadigd door roomse overdrijving en protestantse afweer. „Zoals het met Maria is gegaan, is het met meer geschiedenissen van vrouwen uit de bijbel gegaan. In deze cursus wil len op een andere manier naar de verha len over vrouwen in de bijbel gaan kijken en op zoek gaan naar een uitleg die vrouwen meer recht doet. We willen daarbij ook een beter inzicht krijgen op de plaats en de verantwoordelijkheden van vrouwen in onze samenleving". Deze cursus wordt gehouden in het Open Huis te Heiloo van 9.15 ca. 11.30 uur. Data: 25 oktober, 1,8, 15, 22 en 29 november kosten: 21,00 en cursusma teriaal. Informatie en opgave bij Gré Jansen, tel. 332367, of Tanja van den Boomen, tel. 331552. De FVR hoopt op een grote opkomst voor deze interessan te en dankzij gemeentesubisdie laagge prijsde cursus. The Clan of The Cave Bear The Valley of Horses The Mammoth Hunters The Plains of Passage \_aghe maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Örukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Stationsweg 85,1851LJ Heiloo Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 OUT/ QUE RAADHUISWEG13 - HEILOO Raadhuisweg 12 Heiloo ZATERDAG A.S. SHOWTIJDEN: Door de verhalen uit boeken leer je hoe kinderen en mensen in elkaar zitten. Hoe die voelen en denken, verdrietig, blij, vervelend, nieuwsgierig, jaloers en eenzaam of in een hiep-hoi stemming kunnen zijn. Hoe ze zich uit allerlei heel spannende situaties kunnen redden. Hoe ze in andere culturen leven. Wil je je dan ook later in de maatschappij goed kunnen redden, dan moet je niet alleen met een computer kunnen om gaan, maar ook met andere mensen. Boeken helpen je daarbij net als speel goed, om "groter" te groeien. Het kinderboekenweekprogramma van de bibliotheek in Heiloo is als volgt: voor jeugd en volwassenen een grote tentoonstelling van bekroonde kinder boeken. Je weet wel, de griffel-,penseel- en vlag-en-wimpelboeken en de boeken, die een kinderjury-onderscheiding kre gen. Van 1 tot 22 oktober. Op zaterdag 13 oktober voor alle kinde ren in Heiloo vanaf groep 4: 'Het grote spelprogramma "boeken horen bij je". We mogen alleen verklappen dat het heel spannend gaat worden. Verder start het leesprogramma "gehei men". Als je vijf boeken hebt gelezen, waarvoor je tot 1 januari 1991 de tijd krijgt, mag je toetreden tot het "geheim-lezersgenootschap" en dat is iets heel bijzonders. Aanmelden bij het inlichtingenburo jeugdafdeling. Carla van de Bibliotheek Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Theatergroep Purper komt met het programma 'Purper opus 8' naar theater De Beun. Toto: Chris-Paul Stapels. HEILOO - In de maand oktober is in theater een drietal zogeheten 'professio nele voorstellingen' te zien. Een zeer ge varieerd aanbod zo samen: Dolf de Vries op vrijdag 19 oktober, Purper op dinsdag 23 oktober en Waardenberg De Jong op woensdag 31 oktober. Voor deze voorstellingen, die steeds om 20.15 uur beginnen, zijn nog kaarten verkrijg baar bij de voorverkoopadressen (Jan- Tine Braam, Boekhandel Avis, Holland International en Boekhandel Het Hoekstuk). De entree is 17,50 15,00 voor cjp/65 De wereld in een rugzak Dolf de Vries blijft dicht bij huis, voor zijn doen. De anders zo reislustige caba retier, acteur en schrijver trekt langs de Hollandse theaters met zijn cabareteske vertel-theaterprogramma. Hij vertelt over zijn reizen naar Amerika, Azië, Oost- en West-Europa op geestdriftige, ontroerende en boeiende wijze. Het zijn verrassende verhalen, die bij ieder het reisbloed sneller zullen doen stromen. Purper opus 8 In 1990 bestaat Purper tien jaar. Na een eerste seizoen met een formatie van vier heren, die stormenderhand het publiek veroverden, heeft Purper in een vaak wisselend en daardoor verrassende sa menstelling een eigen plaats in de Ne derlandse theaterwereld veroverd. In het tiende seizoen zijn het weer vier he ren die de Purper-kar trekken: Erik Breij, Frans Mulder, Alfred van den Heuvel en Jan Simon Minkema. 'Pur per opus 8' gaat over vrouwen, schepen en verre horizonten, over kroegen, ka ters en borduren, jeugdliefdes. Het is een humoristisch programma voor een breed publiek met liedjes, conferences en natuurlijk close harmony, het visite kaartje van Purper. Jool Hul Waardenberg en De Jong trekken met 'Jool Hul' de sliert van humor door, zo als zij die ontworpen hebben in hun vo rige programma 'De Gekkengalerij'. Technicus Paap komt het theater voor gereden met een vermogen aan hout en metaal. Het loodzware decor vormt de nachtelijke arena voor het Rotterdamse duo. De arena voor humor die op de grens ligt van wat wel en niet kan. De arena voor razendsnelle grappen, een Turkse contrabassolo, gevechten met de dierenwereld en stevige arbeid in het fal lusdecor. Druipt 'Jool Hul' van intelli gentie of van banaliteit? Is het de schijn of de werkelijkheid? Waardenberg en De Jong zitten er niet mee. Zij scheppen hun eigen, idiote wereld waarin slechts plaats is voor een publiek dat zich gewil lig vol laat spuiten met een shotje humor.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1