Limmer Plankeniers: plezierig kijkspel in 'Op hoop van zegen' 2 Start van het carnaval-seizoen Sfeervolle gastenavond in Limmer restaurant Gastronome Wt w Limmen Akerstont Agenda Akersbat Berthy Müller exposeert in Galerie Amber Diensten in limmen UITKIJKPOST - 24 OKTOBER 1990 Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. iii'iiriiii'i - ~'»ïi De Limmer Plankeniers vermaakt hun publiek in 'Op hoop van zegen'. LIMMEN - De Limmer Plankeniers hadden het zich deze keer niet gemakke lijk gemaakt met het bekende stuk van Herman Heijermans „Op hoop van Ze gen". Slechts twee en een halve maand was beschikbaar om het stuk in te stude ren, beslist geen sinecure. Toch is het geheel aardig uit de verf gekomen en het werd tevens een heel mooi kijkspel, daar er erg veel aandacht aan zowel kostuums als decor was besteed. Gerda Kuijper, die de rol van Kniertje speelde, wist op bepaalde momenten, het pu bliek te ontroeren, zij liet in deze rol een heel andere kant van zichzelf zien dan in voorgaande stukken. Otto Bruschke speelde reder Bos, deze had wat meer autoritair kunnen zijn, hoewel, zijn van nature krachtige persoonlijkheid, dit al inzich heeft, had de houding tegenover de vissersvrouwen die toch alleen van hem het werk, en dus te eten krijgen, af standelijker kunnen zijn. Wat niet in houd dat hij een prima rol neerzette. De anderen rollen waren stuk voor stuk uitstekend en lang niet altijd even ge makkelijk om te doen. Ben Lieferink heeft een prettige hand van regiseren rustig en kalm weet hij duidelijk te ma ken wat hij wil en laat de speler volledig in hun waarde. Een bijzonder woord van lof voor de decor bouwers. Gert Jan Vleugel, Gerard Broedersz en John Droog hadden er veel werk van gemaakt zowel het intieme kamertje waar de vis sersvrouwen bij een zitten als het kan toor van reder Bos zagen er heel mooi uit. Het was leuk de Limmer Planke niers nu eens in een heel ander stuk te zien dan de kluchten (die tot nu toe wer den gespeeld, want verandering spijs doet eten). van GESCHIEDENIS VAN HET DRUKKEN EN BINDEN IN OPENBARE BIBLIOTHEEK LIMMEN - Als afsluiting van de aktivi- teiten ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de openbare bibliotheek Limmen is gedurende de periode 31 ok tober t/m 26 november een grote ten toonstelling te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. De tentoonstelling ,Gedrukt en Gebon den' vertelt over verschillende vormen van het gedrukte schrift. In het eerste deel wordt de geschiedenis van de boek drukkunst beschreven beginnend bij de materialen waarop men vroeger schreef en de handgeschreven miniaturen. Na tuurlijk komt ook de vraag aan bod wie zich de uitvinder van de boekdrukkunst mag noemen, Gutenberg of Coster. Daarnaast wordt een overzicht gegeven van de belangrijkste druktechnieken die nu nog steeds gebruikt worden. Het tweede deel gaat over het boek: over de voorlopers zoals palmboekjes en boe krollen, over de bindwijzen van nu en de restauratiemethoden, die gebruikt worden om zeldzame boeken te kunnen bewaren. Dankzij het Museum Meermanno Westreenianum, Het Drukkersmuseum en de Koninklijke Bibliotheek, zijn in de vitrine enkele van die voorlopers van het boek te zien, evenals zeer fraaie ban den en het gereedschap nodig voor het maken en verfraaien van boeken. De tentoonstelling gaat vergezeld van beel- plaatapparatuur met een edukatief beeldplaatprogramma over miniaturen. De tentoonstelling „Gedrukt en Gebon den" is samengesteld door het Neder lands Bibliotheek- en Lectuurcentrum. Als extraatje voor de bezoekers zal de heer Han Dijkstra uit Heiloo op 23 no vember tussen 18.30 en 20.30 uur boe- keleggers kalligraferen in de bibliotheek Limmen. De boekeleggers worden gra tis door de bibliotheek ter beschikking gesteld en door de heer Dijkstra van uw naam voorzien. FIRMA TUMMERS GAAT UITBREIDEN LIMMEN - Carin Tummers viel de eer te beurt de eerste paal te slaan voor de uitbreiding van het accountants kantoor aan de Rijksweg te Limmen. Na 2 jaar blijkt het huidige ruim veel te klein te zijn, maar gelukkig biedt „de achter tuin" nog ruimte om uit te breiden. Er komen in totaal 6 werkkamers bij, een receptie en in de kelder wordt plaats ge maakt voor het archief. Ook het perso neelsbestand zal worden uitgebreid. Men hoopt in februari met de bouw ge reed te zijn. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Op 8 oktober rook een bestuurster van een auto op de rijksweg A9 een brandlucht tijdens het rijden. Toen zij op de vluchtstrook stopte bleek haar auto in brand te staan. Twee wa gens van de brandweer kwamen er aan te pas om het vuur te blussen. De auto is geheel uitgebrand. Bij een bedrijfspand aan de Rijksweg werd ingebroken. Twee dagen later werd opnieuw een bedrijfspand op deze weg ongewenst bezocht door het inbre kersgilde. Een eenzijdig ongeval vond plaats op de rijksweg A9 op 15 oktober. Een in woonster van Alkmaar raakte de macht over haar stuur kwijt en botste tegen de vangrail. Er was alleen materiële schade. Op de Uitgeesterweg reed een bromfiet ser, welke werd verblind door de ko plampen van een tegemoet komende auto. De bestuurder van de bromfiets reed als gevolg hiervan de berm in en kwam ten val, waarbij hij verwondin gen opliep. De automobilist is tot dus ver onbekend. Er werden twee aangiftes van diefstal op de Kerkweg gedaan. Ook waren er meldingen van vernielingen op 't Kief- tenland en de Sportlaan. Op 21 nachts oktober omstreeks half drie 's werd op de Rijksweg een 40-jarige inwoner van Nieuwe Niedorp aangehouden. Hij bleek onder invloed van alcohol te rijden en kreeg een bon als ook een rijverbod voor zes uur. Verloren voorwerpen: sleutel met rood hangertje met opschrift Valkering Be veiliging, plastic tas met HSV- voetbalkleding en voetbalschoenen, gouden armband met kleine schakels en bezet met steentjes, Rabo-bankbas, nr. 336413580. Gevonden voorwerpen: rode sleutel met label en opschrift Basta Fix, bos sleutels met o.a. kluissleutel en musketonhaak, 2 sleutels, één met baard (ouderwets ty pe) en ander met groen label. Voor informatie over deze berichten en/of andere zaken kunt u terecht bij de Rijkspolitie Limmen, Rijksweg 136a, tel. 02205-1783. LIMMEN - De leden van Carnavalsve reniging De Uylenspieghels ontvangen eind deze week het programmaboekje De Uylenbabbel. Dat werd hoog tijd, want op 10 november vangt het carna valseizoen aan met het prinsenbal. De Uylenspieghels vieren dit seizoen hun 25-jarig bestaan en zoals van een carnavalsvereniging verwacht mag wor den gaat dat zeer uitbundig gebeuren. Een speciale jubileumcommissie is al meer dan een jaar geleden met de voor bereidingen begonnen. Middels een'ju bileumloterij zijn vorig jaar de benodigde middelen vergaard en nu gaat het dan echt gebeuren. Met het motto 'Carnaval, 25 jaar geen zee te hoog' gaan de Uylenspieghels is er een heel feestelijk seizoen van maken. Met ruim 600 leden is het natuurlijk al gauw gezellig. Wie daar nog bij wil ho ren en nog lid wil worden kan zich opge ven bij Adrie en Marjoka Groot, Theebos 30, tel. 3326. Om lid te kunnen worden moet men 18 jaar zijn of ouder en een bijdrage leve ren aan de feestvreugde. De contributie bedraagt 25,00. Ook de nieuwe leden ontvangen dan de 70 pagina's dikke ju bileumuitgave van De Uylenbabbel, waarin ze ondermeer kunnen lezen hoe het allemaal is gekomen én dat het de Uylenspieghels, als het om feestgen gaat, echt geen zee te hoog gaat. PROGRAMMA IN SPORTHAL D' ENTERIJ Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 26 oktober: de Lindeboom-Kasko MCA hfd.kl.-Kras Boys MCA 2e div.-Gooiland Valkey-Ossehooft d'Enterij-de Zaak Maandag 29 oktober: Postiljon-DOK de Stapper-de Sleutel Latino-Castricum AFC/Accom-Sporting de Lindeboom-van Speijck Bedrijfsvoetbal Uitslagen 20 oktober: Nic Groot-Motaal Polypreen-Lute P. Bakker-Sunset Bleeker-Boys-G.P. Groot Programma zaterdag 27 oktober: Nic. Groot-G.P. Groot 19.30 Polypreen-Sunset 20.14 Motaal-Lute 20.58 P. Bakker-Bleeker Boys 21.42 Volleybal Dinsdag 30 oktober van 20.00-23.00 uur Volleybal Familie, vrienden, stratentoernooi op zondag 28 oktober van 12.00-18.00 uur. 19.00 19.50 20.50 21.40 22.30 19.0Q 19.40 20.30 21.20 22.10 4-8 1-5 3-2 1-2 VOLKSDANSEN LIMMEN - Het afgelopen jaar heeft u diverse keren kunnen genieten van het optreden van een dansgroep die speciaal in het kader "Limmen 1250 jaar" diver se dansen hadden ingestudeerd. De groep is zo enthousiast geworden dat ze graag willen doorgaan met volksdan sen. Niet zo zeer om op te treden, maar gewoon lekker dansen op afwisselende muziek. U wordt hierbij van harte uitgenodigd om mee te dansen. Volksdansen, het woord zegt het al, is voor iedereen. We starten op woensdag 31 oktober om 19.30 uur. Einde 20.30 uur. Wollewei, ingang Lage Weide. Kosten: 2,50. In formatie: Meintje Guyt, tel. 2930 (overdag) Restaurant Gastronome had tijdens de wildavonden vorige week voor een passende aankleding van het interieur gezorgd. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboren: Anna E. Ob- dam, d.v. A.A. Obdam en C.A.M. Swart; Cornelis P.T. Melker, z.v. S.P. Melker en T.E. Schoon; Sandra J. Post- ma, d.v. J.C. Postma en J.H.C. Fol- mer; Jasper W.S. Beentjes, z.v. E.R. Beentjes en E.M.A. Bol. Ondertrouwd: Rudolf S. Verduin en Ivana M. van Klaveren. Overleden: Petrus J. Groen, oud 83 jr. Sophia C. van Roode-Konijn, oud 94 jr. MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - De dames van zowel ZAP als Meervogels hadden door het uitstekend keepen van beide doelverde- digers moeite met scoren. Pas halverwege de eerste helft kwam de openingstreffer van Mari-Jose Hooge- boom. Paal en lat stonden Meervogels vaak in de weg, waardoor ZAP, dat wel de weinige kansen benutten, de eerste helft in hun voordeel beëindigde (5-3). Na rust een sterke fase van Ellen Tiebie, die de weinige gaten in de ZAP- verdediging uitbuitte, viermaal achter een scoorde en Meervogels op voor sprong zette. De eindfase was meer spannend dan fraai. Een beetje gelukkig kwam ZAP op voorsprong maar door een taktische ingreep van coach Albert Verzijde pakte de dames toch één punt van het sterke ZAP (8-8). Jeugdfilmhuis Akersloot Zaterdag 27 oktober: de film 'Mio mijn Mio' wordt vertoond voor kinderen van 7 tot 13 jaar in jeugdfilmhuis Akersloot in Theater Dibbes, Wilhelminaplein 3, aanvang 19.00 uur. Entree film/theater: 5,00; inlichtingen/reserveringen: 02513-13447. Meervogels handbal Zaterdag 27 oktober van 10.00-11.30 uur en zondag 28 oktober van 10.00- 16.00 uur: handbalwedstrijden van di verse Meervogels-teams in sporthal De Lelie. Berthy Müller exposeert de komen de periode bij Galerie Amber in Limmen. LIMMEN - In 1956 bij Tintoretto in Heiloo begonnen, waar zij de eerste be ginselen van het schilderen vn Cor Heeck leerde is Berty Müller in de loop der jaren uitgegroeid tot beeldend kunstenaar. Zij volgde de avondacade mie van wat nu de Rietveld Akademie is, waarna zij zich tien jaar lang bezig hield met textiele werkvormen. Dit werk werd in de loop der tijd steeds strakker van vorm. Om dit nog beter weer te kunnen geven, was de volgende stap het etsen. Na ongeveer vijf jaar ontstond de behoefte aan meer directe uiting. Het grafisch procédé bleek toch te tijdrovend te zijn. Om het directe re sultaat van lijn, vorm en kleur te zien, is Berthy tot het schilderen met acryl verf overgegaan. Berthy Müller maakt abstracte schilderijen met soms vaag herkenbare vormen, vaak in series waarwij een speciale kleur steeds te rugkomt. Werk van Berthy J. F. Müller is van 14 oktober to 11 november te zien bij Gale rie Amber, Dusseldorperweg 18 te Lim men. Openingstijden: donderdag-, vrijdag- en zaterdagmiddag van 14.00 -17.00 uur. BASKETBALLVERENIGING DUNKING LIMMEN LIMMEN - Een fraai versierde eetzaal bracht, op de proefavond van restau rant de Gastronome, de gasten meteen al in de juiste stemming. Herfst, een open haard, een uitgelezen wild menu, wijn, muziek, en schilderijen waren de ingrediënten die Harold van Rees nodig had om een goede avond te bereiden. Het resultaat was in één woord „geslaagd" te noemen en de wild lief hebberd kwamen volop aan hun trek ken. Tevens waren hierbij de wijnen erg goed gekozen en werd bij elke gang even een korte uitleg over de herkomst ver teld. Heel plezierig was de piano mu ziek, die „life" tengehore werd gebracht door Hans van Wiemsen en de gasten vaak voor een dansje uitnodigde. Fia van den Hout was persoonlijk aan wezig om iets over haar schilderijen te vertellen en bestond er gelegenheid haar olieverven en gouaches te bewonderen. Zulke sfeeravonden zijn zeker voor her haling vatbaar. Kerstmis Hoewel het voor de meesten nog ver weg lijkt hebben de meeste restaurants hun kerstmenu op papier al klaar. Wie verzekerd wil zijn van een plaats op een van deze dagen moet toch wel tijdig re serveren. Restaurant de Gastronome aan de Rijksweg 100, is er klaar voor een kerstmenu dat klinkt als een (Kerst)klok. Er is ook gedacht aan de kinderen voor hen is zowel op eerste als tweede kerstdag een kinderkerstmatinee waar de kerstman hoogst persoonlijk bij aanwezig zal zijn. De oplossing voor gezinnen met jonge kinderen om toch uit eten te gaana. Wie informatie wil kan bellen met restaurant de Gastrono me, tel. 02205-1296. SPELENDAG JEUGD EEN GROOT SUCCES LIMMEN - De middeleeuwse spelendag voor de basisschooljeugd, welke gehou den werd op maandag 15 oktober, was een groot succes. In samenwerking met het comité 1250 jaar Limmen en de stichting Algemeen Sportbelang kon er een extra tintje aan worden gegeven. Zo was er het lucht kussen (niet echt oud, maar wel lekker .springen!- -Fr-was icis te drinken in de pauze en voor de prijsuitreiking kreeg men wordt van slager Meegdes en kaas van Zuivelfabriek De Vereeniging. Er waren leuke prijzen voor de mooiste kleurplaten per groep en bij het naar huis gaan kreeg men een oorkonde mee. Deze dag werd mede een succes door de inzet van enthousiaste helpers van gym nastiekvereniging TIOS, comitéleden 1250 j^ar Limmen, ouders, stagiaire CI OS en jeugd van het voortgezet on derwijs. Eén ding was wel een teleurstelling voor Meintje Guyt. Omdat er 's morgens zo veel kinderen waren, vroeg zij extra hulp van ouders. Zij moest het meerde re malen vragen. Zonder die hulp kan dit soort aktiviteiten niet georganiseerd worden. U moest eens weten hoeveel voorbereiding hieraan vooraf gaat. U vindt het allemaal enig wat wij voor uw kinderen doen en dan vragen de organi satoren hulp en dan reageert er nie mand. Jammer is dat. SPEELGOEDBEURS KLEIN DUIMPJE LIMMEN - De peuterspeelzaal Klein Dumpje organiseert ook dit jaar weer een speelgoedbeurs en wel op zaterdag 27 oktober in de peuterspeelzaal aan de Sportlaan. De beurs begint om 10.00 uur en eindigt 11.30 uur. Wilt u zelf speelgoed inbrengen, dan kan dat vrijdagavond 26 oktober van 19.00 tot 21.00 uur, op hetzelfde adres als hierboven. Afrekenen en de niet ver kochte spullen ophalen kan zaterdag, na de verkoop an 12.00 tot 13.00 uur. Wij nemen alleen speelgoed in dat func tioneel en in goede staat is. Ook kunnen sleden, schaatsen, baby- en peuterarti kelen ingebracht worden. Geen kleding. Verder zijn er nog wat leuke attracties voor de kinderen, o.a. een bijzondere clown. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafel tje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-)1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. De afdeling sociale zaken is in ieder ge val bemand op maandag- en donderda gochtend tussen 9.00 en 12.00 Door de geringe personeelsbezetting kan zij-op_anarr«r-^, ten zijn. ge- LIMMEN - Helaas hebben wij constateerd, dat nog vele mensen niet weten dat Limmen beschikt over een vi tale vereniging, welke met enthousiasme de basketballsport beoefent. Welnu daar willen wij verandering inbrengen. De mensen die willen kennismaken met de basketballsport en onze vereniging Dunking Limmen kunnen 4 trainingsa vonden gratis meedoen. Daarna beslist u pas of u lid wilt worden. U kunt zowel (recreatief) trainend lid als spelend lid worden en een ieder, on geacht haar of zijn leeftijd, is welkom. Trainend lid betekent, dat u wekelijks (recreatief) kunt meetrainen in de sport zalen aan de Hogeweg of Sportlaan. Spelend lid wil zeggen, dat u naast het trainen ook meedraait in competitiever band. Heeft u of uw kind belangstel ling, dan kunt u telefonisch contact opnemen met Gerard v.d. Schaag, tel. 02205-1786. VERKOOP 'GORTELS' EN 'PORTRET VAN OUD-LIMMEN' VOORBIJ LIMMEN - De verkoop van de Gortels en de gedenkpenningen is voor het Co mité 1250 Jaar Limmen een succes ge worden. Mede dankzij de verkoop van deze friunten en penningen heeft zij de zo succesvolle activiteiten kunnen ont wikkelen. De munten en penningen blij ken een gewild verzamelaarsobject, geschenk en relatiegeschenk. Om zoals bij de start van de verkoop al was bepaald, de gortels en munten al leen dit jaar te leveren, is het noodzake lijk deze voor 1 november te bestellen. De levertijd van de gedenkpenning in tombac, zilver en goud in penningslag is ca. 6 weken. Alleen de Gortel in muntslag is op dit moment nog in voor raad. Na 1 november worden geen bestellingen meer aangenomen bij de Rabobank aan de Kerkweg en de Cen trale Volksbank aan de Dusseldorper weg. De betaalmunt, het vijf-Gortelstuk, blijft geldig tot en met 31 december. Het Comité ontvangt nog steeds bestel lingen voor de videofilm met de titel 'Portret van Oud-Limmen'. Ook deze film, die op professionele wijze is sa mengesteld, is een groot succes gewor den. De film, die voor ieder videosysteem leverbaar is, heeft zijn weg over de hele wereld gevonden. Deze film a 35,00 is nog te bestellen tot 1 november bij Jos Baltus, Hogeweg 18 (N.V.F.-videoproducties). De beloofde videofilm van de "Sterren Playback Show" van zaterdag 25 au gustus is ook klaar. Het is een 2 uur en 30 minuten durende film geworden die voor 39,95 te koop is bij bovenstaand adres. Ook van alle 1250 jaar Limmen- activiteiten zal er in januari een video film worden uitgebracht. De verzoeken hiertoe zijn aan de orde van de dag, maar het feestjaar is nog niet af dus de film ook nog niet. HET ANDERE VERRE OOSTEN IN VREDEBURG LIMMEN - Na de zo succesvolle avond over Indonesië in het vorig seizoen, brengen Hamman/Jonker, producen ten van audio-visuals, op 30 oktober in het cultureel centrum Vredeburg, Dus seldorperweg 64 te Limmen een schitte rende dia-show over „Het andere verre Oosten". Een boeiend verslag van een reis door Zuid-Oost Azië met bezoeken aan Thailand, het land van de glimlach, Singapore, Azië in een notedop en het Maleise eiland Penang, de parel van de Oriënt. Een fijne, afwisselende avond, 'voorzien van sfeervolle muziek en kom- mentaar. Desgewenst kunnen tevoren kaarten worden gereserveerd. Tel. 02205-1456 (gemeentehuis Limmen), toegang 3,00, aanvang 20.00 uur. CONQUISTA NIEUWS LIMMEN - Zaterdag 27 oktober wordt er weer een echte E.K.D.S. avond ge houden. Weet je niet meer wat een E.K.D.S. is kom dan om 20.00 uur kij ken, want je mag het niet missen. Leef tijd tot 22.30 uur tot en met 16 jaar. De avond vooraf de E.K.D.S. is Con- quista geopend vanaf 20.00 uur voor ie dereen, die even in een gezellige sfeer wil bijkomen van de doordeweekse beslommeringen. Een gezellige avond uit dicht bij huis met gevarieerde mu ziek en de mogelijkheid een kaartje te leggen of ons poolbiljart eens uit te proberen. Zaterdagochtend vanaf 10.30 uur gaan we met de 4 tot en met 7 jarigen matjes vlechten. Entree 1 piek. Zo zie je, voor ieder wat wils in het jon gerencentrum te Limmen, Conquista aan de Visweg 63a. KLEDINGINZAMELING MENSEN IN NOOD LIMMEN - Ook nu weer wordt er in Limmen een inzameling van gedragen kleding voor de 'Stichting mensen in nood' uit Den Bosch georganiseerd door de Plattelandsvrouwen en het R. K. Vrouwengilde van Limmen. Op 25, 26 en 27 oktober kunt u de kleding (geen vodden) inleveren bij de volgende adressen: Fa. Punt, Rijksweg 115, Lim men; fam. Revers, Dusseldorperweg 118, Limmen, fam. Neelen, Kapelweg 15, Heiloo. Mensen in Nood vraagt goede en nog draagbare kleding en schoeisel, dekens, lakens en gordijnstoffen. Wilt u uw kle ding aanbieden in gesloten plastic zakken? De ingezamelde kleding komt ten goede aan de allerarmsten in de Derde Wereld. Mensen in Nood stuurt - na het uitsorte- ren - op verzoek goede kleding naar noodgebieden. Daarnaast kan Mensen in Nood uit de opbrengst van de ver koop van kleding ontwikkelingsprojec ten financieren voor de armsten in de Derde Wereld. De Stichting Mensen in Nood is één van de oudste ontwikkelingsorganisaties in ons land. Al sinds 1914 geeft de stich ting noodhulp aan slachtoffers van rampen en aan vluchtelingen. Ze geeft ook steun aan diverse ontwikkelingsac tiviteiten: wederopbouw na een ramp, programma's voor verbetering van de voedselproductie en voedingshulp, kleinschalige sociale projecten ten bate van vergeten of verwaarloosde groepen. Mensen in Nood heeft een speciaal oog voor de kinderen in de Derde Wereld. Met het programma ,Neem een kind voor uw rekening' richt ze zich op de verbetering van de positie van het kind in ontwikkelingslanden. SCHAKEN IN LIMMEN Limmen - Om een flinke val te maken moet je hoog gestegen zijn. K. Aafjes ondervond het na een florissante start in Vredeburgs onderlinge competitie ook weer in de 5e ronde waarin clubkampi oen J. Krijt korte metten met hem maakte. Krijt heeft de punten hard no dig om O. van Buuren bij te houden, die G. de Graaf met lege handen liet en de ranglijst met ruime voorsprong aanvoert. Volop gedrang heerst er in de grote mid denmoot waar het voortdurend stuivert je wisselen is. Subtoppers als G. Hafkamp en T. Morcus, die respectie velijk van J. Limmen (3e plaats) en G. Hes (6e) verloren, ondervinden dat. In de B-groep blijven M. Zuurbier en N. Hageman na samen remise te zijn over eengekomen de lijst aanvoeren. J. Teb- bens profiteerde daarvan door nieuwkomer G. Pouw het volle punt af handig te maken. De grote strijd tussen E. van de Akker en C. Aafjes eindigde met winst voor Van de Akker. De overi ge uitslagen luiden: A: A. Duikersloot-P. v.d. Heijdt 0-1; R. Rommel-J. Zentveld 0-1; R. Bakkum-H. Levering 0-1; M. v.d. Himst-R. Bollweg 0-1; R. v.d. Storm Sr.-E. Kerkhof rem.; R. v.d. Storm jr.- P. v. Buuren 0-1. B: F. Nijman-M. Bos 1-0; R. Morcus-B. v.d. Heijdt 0-1; B. Dirkson-O. Kaan dorp 0-1; R. Lammers-C. Visser 1-0; B. de Waard-G. Kaandorp 1-0; H. Druijven-R. Hooijboer 1-0. C: M. Leek-L. v.d. Eng 1-0; N. Min-M. Briefjes 0-1; A. de Waard-H. Min rem.; M. Könst-A. Kaandorp 0-1; W. Koenekoop-R. Slob 1-0; F. Könst-E. Hekkelman 1-0. Schaakopleidingen 1990-1991 Zaterdag 3 november start Vredeburg de schaaklessen voor het Konings-, Toren- en Pionnendiploma. Kandidaten voor het Pionnendiploma kunnen zich zowel schriftelijk als telefonisch opge ven bij P. v.d. Heijdt, 't Kieftenland 23, tel. 1977, of J. Admiraal, Kerkweg 21, tel. 2391. Kandidaten voor de beide andere diplo ma's die het pionnendiploma en eventu eel het torendiploma al in de zak hebben, hoeven zich niet opnieuw te melden. Zij krijgen omtrent de aanvang der lessen nog nader bericht. Onder voorbehoud van mogelijke wijzi gingen zijn de lesuren voor het Konings diploma: zaterdag 17.00-18.00 uur; Torendiploma: zaterdag 17.00-18.00 uur; Pionnendiploma: zaterdag 16.00-17.00 uur. (Leeftijd voor het pi onnendiploma 9 jaar) Kosten voor de opleiding (per seizoen) 22,50, exclu sief het examengeld, dat op 3,25 wordt geschat. Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: WesterVveg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en S. Hijlkema, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel auto matisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.': Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Diensten: Zaterdag 19.00 uur. Zondag 10.00 uur. Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars, Dusseldorperweg 103 (bovenzaal Parochiehuis), tel. 3793. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: donderdag van 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. D. Jansen, Sportlaan 20. Inlichtingen (tuusen 18.00-19.00 uur): tel. 1776.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 15