HOU ZE APART SporteoSpef STOFFEN HEILOO PROBLEEM Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-31 31 31 Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Papier is niet altijd papier Gemeente verdelgt en adviseert Ongediertebestrijding Tentoonstelling van Watze Watzema begin 1991 nog steeds als start. Koortsachtige voorbereidingen rondom gescheiden ophalen Gefaseerd invoeren Voorlichting UITKIJKPOST 24 OKTOBER 1990 aifl Er wordt driftig achter de schermen gewerkt Ofn binnenkort het huisvuil in Heiloo te scheiden. Dat betekent echter niet dat straks al die andere systemen gaan verdwijnen. Batterijen en ander klein chemisch afval moeten nog steeds naar de winkeliers of de chemocar en de glasbakken blijven gewoon hun functie vervullen. Maar u kent ze vast allemaal al die verschillende inzamelsystemen.Tenminste dat heeft u al bewezen. Sommige mensen zijn zelfs al zo bewust in de weer dat ze eerst goed nadenken vóórdat er iets in de vuilnisbak gegooid wordt. Een uitstekende instelling. Zeker wanneer je verpakkingsmateriaal, de dozen van b.v. de macaroni, ook al bij het oud papier legt. Echter, soms zit er een addertje onder het gras. Velen zullen zich niet realiseren dat b.v. melkpakken absoluut NIET thuis horen bij de stapel oud papier. Aan de binnenkant van melkpakken zit namelijk kunststof. En denk even aan het plastic folie dat als envelop om b.v. een tijdschrift zit. Dit moet 1 er beslist afgehaald worden voordat het tijdschrift bij het oud papier belandt. Wanneer u oud papier aanlevert, kunt u dat het beste doen in een gewone kartonnen doos. Plastic tasjes en fruit-kratjes dreigen namelijk op het inzamelpunt tussen het oude papier te komen en dat geeft grote problemen. Met uw instelling en onze tip zijn we ongetwijfeld weer een stap verder op de goede weg. Tegen de tijd dat de kou zich aandient, zijn het niet alleen de mensen die de behaaglijkheid van de huizen opzoeken.Diverse ongewenste gasten zoals muizen mogen zich ook graag verschansen in een aangenaam warme omgeving.Mocht blijken dat ook u een toevluchtsoord geworden bent voor muizen of misschien ratten in uw schuur gezien hebt,waarschuw dan de gemeente. De medewerkers bij plantsoenen zijn graag bereid u gratis van deze plaag te verlossen. Tenslotte zijn het ziekte-overbrengers en dus schadelijk voor de gezondheid. Overigens kan men u ook van advies dienen bij alle mogelijke plagen. Bij voorbeeld wanneer u last heeft van zilvervisjes of het vrijwel identieke ovenvisje dat ook graag warme plaatsen opzoekt of wanneer u tot u grote schrik merkt vlooien in huis te hebben.Bel dan nummer 31 32 34 en men kan u van advies dienen hoe u er het beste van af kunt komen.Nog even een misverstand uit de weg ruimen. Spinnen mogen er dan niet altijd even aangenaam uitzien,ze behoren niet tot de categorie ongedierte. Integendeel het zijn zeer nuttige beestjes die ons van een hoop insecten verlossen De gemeentegang belicht Tot het eind van dit jaar is er in het gemeentehuis werk te zien van de schilder Watze Watzema uit Heiloo. De inspiratiebron voor zijn werk is de natuur. De door hem geziene landschappen slaat hij als het ware op, en verbeeldt die, door vlekvorm en vormpjes tesamen te brengen. Op zijn veertiende jaar begon Watze Watzema met teken- en schilderles. Na de tweede wereldoorlog kreeg hij les aan de Vrije Haarlemse Schildersschool. In 1948 vervolgde hij zijn opleiding aan het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs, de huidige Rietveldakademie in Amsterdam. Na een loopbaan in de reclamewereld ging hij zich volledig concentreren op de vrije schilderkunst wat o.a. inhield het experimenteren met diverse materialen zoals; inkten, acrylverf, olieverf, aquarelverf. 'Heiloo start met gescheiden ophalen van huisvuil'. Zo riepen de kranten hun lezers toe via hun vet gezette koppen. We praten dan over juni 1990 toen de gemeenteraad 'ja' zei tegen het principevoorstel. En vervolgens viel er een stilte. Ogenschijnlijk leek er niets meer te gebeuren. Echter, niets is minder waar. Koortsachtig werd en wordt er gewerkt om deze 'mammoetklus' begin 1991 van start te laten gaan. En heel wat praktische stappen op weg naar de defintieve start zijn gezet. We gunnen u even een blik achter de schermen. In de afgelopen periode werd op steeds meer ambtenaren een appél gedaan zich in te zetten bij de voorbereidingen. Duizenden rolemmers werden besteld. Een ingewikkeld bedrijfsplan moest opgezet worden waarbinnen de organisatie rondom het gescheiden ophalen vlekkeloos moet verlopen. Op welke manieren stellen we de bevolking straks op de hoogte van wat komen gaat was zo'n andere vraag die beantwoord moest worden. Een gedegen voorbereiding kan nog niet altijd alle fouten uitsluiten. En zeker niet als het om een voor iedereen nieuwe klus gaat. Vandaar dat er binnen de gemeente de wens leeft het gescheiden ophalen niet meteen in heel Heiloo in te voeren, maar te beginnen rrlet een paar wijken. Dat is ten eerste wat rustiger in de voorbereiding, maar daarnaast kun je ook leren van je eigen fouten die je eventueel zou maken. Er zal zo'n jaar mee gemoeid zijn om het gescheiden ophalen in heel Heiloo door te voeren. ledereen binnen Heiloo die te maken gaat krijgen met het gescheiden ophalen van huisvuil zal tijdig op de hoogte gesteld worden van wat er komen gaat. Zo zullen er 'afvalwijzers', kranten met informatie en nieuwsbrieven verstuurd worden en uiteraard staan voorlichtingsbijeenkomsten op het programma. Te zijnertijd zal men daar meer van horen. Nu al zijn aan de beurt de besturen van allerlei belangengroeperingen uit de samenleving van Heiloo. Vrouwen-, wijk- en woningbouwverenigingen, belangengroepen voor gehandicapten etc., allemaal zullen ze binnenkort een brief ontvangen waarin ze uitgenodigd worden voor een 1e voorlichtingsbijeenkomst. De gemeente wil namelijk bij de vqorbereiding graag gebruik maken van hun specifieke kennis over bepaalde groeperingen. Wanneer we er niets aan doen komen we om in ons afval. Scheiden aan de bron is een stap in de goede richting. (Foto: Wiek Natzijl) ONGELUKKIG VERLIES VOOR H.S.V. HEILOO - Zo verrassend als de wedstrijd in de vierde minuut begon, zo dramatisch werd vier minuten voor het einde het vonnis in de wedstrijd Q.S.C.- H.S.V. voltrokken. Nog maar net wa ren de toeschouwers op het zeer winde rig voetbalveld gearriveerd of achterhoede-speler Ron Agassi liet zien dat je ook met ver schieten kan scoren (0-1). Een voorbeeld dat zeker navol ging zou verdienen vooral als je een ruim veldoverwicht hebt op je tegen stander, maar helaas. De eerste helft bleef bij goed opbou wende aanvallen die bij gebrek aan meerder afwerkers slechts gevaarlijk konden worden door de aktieve Bert Kosters. De opvallende spectaculaire reddingen van H.S.v. keeper Buur bij de schaarse aanvallen van QSC voor kwam dat de rust al met een gelijke stand zou in gaan. Na de rust waren beide elftallen in veldsterkte gelijk en juist in die periode liet vrouwe fortuna HSV in de steek. Een keihard schot van de hard werken de René Tromp op de paal en het schot van Fons van Haastrecht op de bovenlat hadden een beter lot verdiend. Het overwicht van QSC nam echter toe en de gelijkmaker kwam dan ook spoedig. Achterhoede en middenveld van HSV hadden handen vol werk om het boven hun hoofd hangende debacle te doen keren. Dat een simpel terugkaatsende bal het vonnis over HSV moest voltrek ken, was voor alles wat met rood geel te maken heeft wel zeer dramatisch. Zon dag om 14.00 uur op het HSV sportpark tegen USVU zullen de mannen alles doen om dit snel te doen vergeten. R. MUL WINT OPEN SNOOKERTOERNOOI HEILOO - Afgelopen zondag was er in snookercentrum Heiloo het eerste open snookertoernooi van Heiloo. In totaal 24 deelnemers uit geheel Noord- Holland streden om de fel begeerde prijzen. Hierbij traden R. Mul en T. Pepping op. Als twee grote talenten uit Heiloo. In een prachtige finale won R. Mul van T. Pepping, die daarvoor de favoriet voor de titel, F! Reyninga uit Koog aan de Zaan had uitgeschakeld. Derde werd F. Reyninga en vierde C. Klap. De prijs voor de hoogste break kwam op naam van dezelfde F. Reynin ga, met een break van 42. Dankzij Loek Schoorl drankhandel was er voor de winnaars nog een extra prijs. De organi satie kan terugzien op een zeer geslaagd toernooi. DAMCLUB HEILOO HEILOO - Ook tijdens de vijfde ronde is er bij de spannende onderlinge com petitie weer menig druppeltje zweet ver goten. In zeker twee van de vier partijen was de spanning mede door de uitste kende kwaliteit van het geboden spel, te snijden. De topper tussen Cor van Lies hout en kampioen Mart Out ging lange tijd gelijk op. Toch maakte Van Lies hout in het lugubere eindspelletje alsnog een kostbare fout die zijn ondergang be zegelde. Ook wedstrijdleider Koersen raakte zijn eerste puntje kwijt. In een meeslepend gevecht wist De Boer de zaak knap gelijk te houden. De uitslagen waren: P. Heijne-J. Kraakman 1-1, R. Koch-S. Droog 0-2, L. Koersen-R. de Boer 1-1, C. van Lieshout-M. Out 0-2. DAMESBILJART HET FELLE STOOTJE HEILOO - Omdat we maar met negen speelsters zijn, zijn we elke, avond vroeg klaar met de competitiewedstrijden, er blijft dus veel oefentijd over. Vroon verraste in haar partij tegen Truus een ieder en vooral zichzelf, met een stijl volle serie van 4 en won in 14 beurten, wat 3 punten opleverde. Ella speelt goe de partijen en staat overtuigend aan kop met 24 punten uit 11 wedstrijden, Jet volgt met 15 punten uit 8 wedstrijden. De uitslagen: T. v. Willigen - J. Kwant 0-3, V. Becker - E. Hoetjes 2-0, J. Bus sing -E. Hoetjes 0-3, J. Bussing - A. Bakker 3-0, A. Bakker - J. Kwant 3-0, T. v. Willigen - V. Becker 1-3, T. v. Willigen - E. Hoetjes 3-0, V. Becker - H. Koedijk 1-3, H. Koedijk - E. Hoetjes 1-3, T. v. Willigen - J. Kwant 3-0, H. Koedijk - A. Bakker 3-0, A. Bakker - B. Nanne 3-1, V. Becker - J. Kwant 0-2, F. Hoetjes - B. Nanne 3-0, V. Becker - M. Hink 3-1, J. Bussing - E. Hoetjes 0-3, A. Bakker - H. Koedijk 0-3, B. Nanne - V. Becker 3-0, B. Nanne - J. Kwant 1-3, J. Bussing - H. Koedijk 2-0, E. Hoetjes - M. Hink 3-0, A. Bakker - J. Kwant 0-3. PARKTRIMLOOP TRIAS HEILOO - Op zondag 28 oktober orga niseert Atletiekvereniging Trias haar eerste parktrimloop van dit seizoen. Het parcours voor deze trimloop is evenals voorgaande jaren uitgezet in het park rond het Trias-complex in Heiloo. Er kan gestart worden op de afstanden 3, 6, en 12 km. De start van de 6 en 12 km vindt plaats om 10.30 uur en de 3 km start 5 minuten later. Zowel de start als finish zijn op de sin- telbaan aan het Maalwater. Er zijn vol doende kleedkamers met warme douches. Het inschrijfgeld is voor de jeugd t/m 14 jaar 2,50 met een 2,00 zonder herinnering, en voor de overige deelnemers 3,50 met, en 2,00 zon der. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur in de Triaskantine. Voor inlichtingen 072-332569. B.V. HEILOO '82 HEILOO - Biljarter Henk Wit, lid van b.v. Heiloo '82, is aan een zeer sterk sei zoen bezig. In september werd Henk kampioen van het district Alkmaar, 3 banden klein 3e klas. Als gevolg van die titel nam hij kortgeleden deel aan het Gewestelijke Kampioenschap in Haar lem. Ook daar presteerde hij weer goed en legde hij beslag op de derde plaats met 8 wedstrijdpunten en een fraai ge middelde van 0.435. Door deze prestatie mag Henk Wit nu deelnemen aan de fi nale van het Nederlandse kampioen schap in Enschede die plaatsvindt op 30 november en 1 en 2 december. TAFELTENNISVERENIGING ROZING HEILOO - Voor het eerste jeugd-team van Rozing stonden twee belangrijke wedstrijden op het programma. Twee weken geleden moest men aantreden te gen Olympia. Rozing 1 stond na drie competitieronden op een gedeelde vier de plaats, samen met Olympia. Het was dus belangrijk dat deze wedstrijd ge wonnen werd. In het begin de strijd nog gelijk op. Na vier gespeelde partijen stond het 2-2, maar daarna kwam de Rozingtrein op gang. Met een 100% scoren van Björn en Jurjun en een over winning van Hiddo werd het uiteinde lijk 7-3 voor Rozing. Afgelopen zaterdag kreeg Rozing de Victors uit Obdam op bezoek. De Vic tors bezette de laatste plaats in de 2e klasse B dus ook hier waren er kansen op een overwinning. De Victors bezette de laatste plaats in de 2e klasse B dus oök hier waren er kansen op een over winning. De Victors kwamen sterk uit de startblokken en tot het dubbel zag het er zeer slecht uit voor Rozing. Aan vallend en verdedigend lukte er bijna niets bij Rozing terwijl de tegenstanders alles raak sloegen. Maar na het dubbel kwam de ommekeer en werd de 2-1 ach terstand omgezet in een 7-3 overwinning voor Rozing. Met deze overwinningen neemt Rozing 1 nu echt afstand van de degredatie-zone en staat het nu derde achter de Treffers en Spirit. ARIS DE WIT DAMES VERSLAAN KOPLOPER HEILOO - Afgelopen week trad het da mesteam van HZV Aris de Wit aan te gen het Castricumse Will Glorie. Het laatstgenoemde team was na zes wedstrijden ongeslagen koploper. Het team van Aris de Wit stond met 4 ver- liespunten op de derde plaats. Een be langrijke wedstrijd dus voor de Heilooër dames. Direct na de aftrap nam HZV het initia tief door bij balbezit van WilkGlorie fel te jagen. Achter zat met Thea Baltus en Fieke Visscher de verdediging goed in elkaar en de keren dat Fieke opkwam bracht dit gevaar voor het Castricumse doel. In de 8e minuut kwam HZV op voor sprong. Peel Baltus onderschepte een uitgooi van de keepster en schoot hard in. Kort daarna poeierde Anita Baltus 2-0 in de touwen. In de tweede helft liep HZV, door doelpunten van opnieuw Peel en Anita uit naar 4-0. Will Glorie kreeg geen vat op het spel. De laatste 5 minuten van de wedstrijd wisselde de Castricumse coach zijn keepster in voor een veldspeelster waardoor de druk op het HZV doel groter werd. Keepster Joost Tervoort had tot op dat moment haar doel vakkundig schoon gehouden maar moest vlak voor tijd nog 2 maal toestaan dat ze gepasseerd werd. Een knappe en verdiende 4-2 overwinning werd door de HZV dames behaald. Vrijdag 2 november speelt om 19.50 uur in het Vennewater HZV Aris de Wit (dames) tegen Alkmaarse Boys 2. BRIDGECLUB SANS ATOUT HEILOO - Uitslagen maandag 22 okto ber: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 60.4. B-lijn: 1. Mevr. Cornelissen-Hr. Ra- vensloot 63.3 C-lijn: 1. Hr. Tensen, van Linden 56.8 D-lijn: 1. Fam. H. Toby 63.3 E-lijn: 1. Ds. Toornburg de Vries 66.3 F-lijn: 1. FAm. Maas 58.9 2. Hr. Bakker v. Zo meren 57.5 2. Ds. Tuinstra 61.7 2. Fam Schreiber 54.7 2. Krieger Bennink 60.4 (55) 2. Ds. Boel- houwer Frugte 60.8 2. Fam. Krul 55.7 HEILOOËR BRIDGECLUB HEILOO - Uitslagen dinsdag 16 okto ber: A-Lijn: 1. ds. Klerk - Stark 55.00, 2. ds. Brockx - Verhoef 50.50, 1. mw. Hoff - hr. Tamminga 66.50, hr. Löhr - mw. Wijnbeek 50.00; B-Lijn: 1. 1. ds.. Brinkhuis - Meuleman 59.50, 2. ds. Pohley - Krieger (55) 58.00, 1. ds. Har- develd - v. ravenzwaay 65.00, 2. ds. Blanken - Manshanden 51.00. Donderdag 18 oktober: A-Lijn.: 1. ds. Hart-Spruyt 60.00, 2. ds. Hopman - Klerk 57.00, 1. hr. Huting - mw. Mat ton 57.50, 2. mw. Eichelsheim - hr. Tamminga 53.50; C-Lijn. 1. fam. Nieu- weboer 60.83, 2. mw. Damman - hr. Dijkstra /55) 57.92, 1. ds. Kromhout - Tuinstra 60.42, 2. ds. Evenbly - Gauw 56.25; D-Lijn:. 1. mw. v.d. Goot - hr. Lange 63.19, 2. hr. Jansen - Lem -1% 59.02. Afzeggen: voor de dinsdagaond bij de heer Happe, tel. 331416, voor de don derdagavond bij de heer Löhr, tel. 330052. CAFE DE VIERSPRONG 10 JAAR HOOFDSPONSOR H.S.V. HEILOO - Bij dit feit wordt ook de historie van het café aan de Heerenweg weer een naar boven gehaald. Welke oud Heilooër weet zich niet te herinne ren hoe tuinders naar de veiling op het huidige Stationsplein gingen en na af loop even een afzakkertje gingen halen in het café aan de overkant, toen nog in handen van Admiraal. Maar niet alleen tuinders wisten deze plek te vinden, voor de Heilooer Sport Vereniging was het immers het clubhuis waaraan de le den nog heel veel leuke en gezellige her inneringen bewaren. In 1963 ging het café over in handen van Ans en Ares de Wit en al spoedig bleek dat het vakmanschap hen met de paple pel was ingegoten. Wie het café De Viersprong alleen maar kent in haar huidige gedaante, kan niet beseffen wat er in die 27 jaar allemaal veranderd is. Het zijn 27 keihard werkende jaren ge weest waarin zij naast het steeds maar aanpassen van het interieur óók hebben gezorgd voor een uitstekende klanten binding. Niet alleen uit Heiloo maar ook uit de verre omgeving weten jong en oud het gezellige café De Viersprong te vinden. Met de komst van de Heilooër sporthal Het Vennewater spreidde de familie De Wit haar vleugels wijder uit en nam het restaurant alsmede het verhuren van za len voor vergaderingen en feesten al daar ter hand. In 1968 kreeg H.S.V. op haar nieuwe sportpark zelf de beschikking over een clubhuis en daarmee kwam dus aan die functie bij café De Wit een. einde. De banden tussen Ans en Ares de Wit én Ares de Wit én H.S.v. zijn echter geble ven. Sterker nog, in 1980 besloot Ares hoofdsponsor te worden van de Heiloo er Sport Vereniging, hetwelk nu nog on veranderd wordt voortgezet. Zowel voor café De Viersprong als voor H.S.V. ziet de toekomst er dus nog zon nig uit. «MMMÉMUÉ Agenda sporthal Het Vennewater Donderdag 25 oktober: Sportinstuif 50-plussers 14.00-15.30 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Vrijdag 26 oktober: Zaalvoetbal 18.00-23.15 Zaterdag 27 oktober: Zaalvoetbal div. clubs 9.30-15.30 Basketbal Flashing Heiloo 15.45-19.45 Zondag 28 oktober: Handbal div. clubs 9.30-13.30 Maandag 29 pktober: Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 30 oktober: Volleybal NeVoBo 18.30-23.00 Woensdag 31 oktober: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Biljart Sociëteit Heiloo Westerweg, boven Grosmarkt. Maandag: BV Heiloo'82 19.00 Maandag: BV Victory Hotel 19.00 Dinsdag: BV Egmond 19.00 Woensdag: Tikkie Terug 12.30 Woensdag: nat. competitie 3-banden. Donderdag: BV KOT 19.00 Zaterdag: vrij biljarten 13.30 't Vennewater Badminton Zondag 28 oktober: 't Vennewater 2 - De Flinters 1 in de badmintonhal aan het Zevenhuizen, aanvang 12.15 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4