I Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO i^enementenagenda Aanleg zuidelijke wijkontsluitingsweg van start gegaan Veel waardering van raad voor nota's over voorlichting en welstandscommissie Informatie-avond over tweede deel van wijk Ypestein Rosa King in 't Akertje Oud papier acties in He ilea Bijzondere acties Voorbereidingsbesluit Onttrekking spoorweg overgang Runxputteweg aan openbaar verkeer Informatieavond bouwplan uitbreiding Nicolaas Beetsschool Informatie-avond ontwerpbestemmingsplan Zuid-Oost II Bomendunplan 1990-1991 Openbare bekendmaking Verkeersaangelegenheden Aanwijzing invaliden-parkeerplaats Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur 1 UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 1990 De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 1 november 1990 heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor Ypestein III, deel uitmakende van het globale bestemmingsplan Zuid-Oost I, een en ander zoals dat op de bij het besluit behorende kaart gearceerd is aangegeven en met een zwart gestippelde lijn is begrensd. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage tussen 8.00 en 12.30 uur ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en wel vanaf donderdag 15 november 1990. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij in verband met de aan te leggen nieuwe spoorwegovergang in de zuidelijke wijkontsluitingsweg (aan te leggen verlengde Vennewatersweg) voornemens zijn aan de gemeenteraad voor te stellen met toepassing van artikel 9 van de Wegenwet te besluiten tot: het onttrekken aan het openbaar verkeer van de met een automatische knipperlichteninstallatie beveiligde spoorwegovergang nabij de Runxputteweg over de spoorbaan Alkmaar-Uitgeest; het opheffen van deze spoorwegovergang zodra de met een ahob-installatie te beveiligen nieuwe spoorwegovergang in de aan te leggen zuidelijke wijkontsluitingsweg (verlengde Vennewatersweg) in gebruik is genomen. Het ontwerp-raadsvoorstel met bijbehorende stukken ligt vanaf donderdag 15 november a.s. gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het gemeentehuis, Raadhuisweg 1, alhier. Belanghebbenden kunnen hun eventuele bedenkingen tegen dit voorstel binnen de termijn van terinzagelegging schriftelijk kenbaar maken bij de gemeenteraad, postbus 1, 1850 AA Heiloo. Het gemeentebestuur heeft het voornemen medewerking te verlenen aan een bouwplan voor de uitbreiding van de Nicolaas Beetsschool aan de Rechte Hondsbosschelaan 24 A. Alvorens een aanvang met de planologische procedures wordt gemaakt, zal een informatiebijeenkomst voor belangstellenden worden gehouden. Deze bijeenkomst vindt plaats op maandag 19 november 1990 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis ("oude" ingang Raadhuisweg). Burgemeester en wethouders zijn voornemens binnenkort het ontwerp voor het bestemmingsplan Zuid-Oost II ter vaststelling aan de gemeenteraad aan te bieden. Het gaat hierbij om het ontwerp voor een globaal bestemmingsplan voor het gebied gelegen ten zuiden van het plan Zuid-Oost I (Ypestein), dat globaal begrensd wordt door de Oosterzijweg aan de westzijde en ongeveer ter hoogte van de Warmoezierslaan aan de zuidzijde. In dit gebied is plaats voor de bouw van ca. 450 woningen. De uitwerking van het globale bestemmingsplan zal plaatsvinden door middel van uitwerkingsplannen. Alvorens de officiële procedure ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening te starten, zal op 20 november a.s. om 20.00 uur in de bovenzaal van de sporthal Het Vennewater een informatie-avond worden gehouden waarbij een toelichting op het ontwerp zal worden gegeven en er gelegenheid is tot het stellen van vragen en het maken van opmerkingen. Voorafgaande aan deze informatie-avond kan het ontwerp vanaf 15 november a.s. worden ingezien op de afdeling Algemene Zaken in het gemeentehuis en bij de Openbare Bibliotheek aan Het Malevoort. Het ontwerp blijft na de informatie-avond nog tot en met 30 november op vorengenoemde adressen ter inzage. Op 14 november a.s. wordt het ontwerp besproken in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. De vergadering van deze commissie is openbaar en wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Heiloo wordt gekenmerkt door haar waardevolle bomenbestand. Destijds zijn de nog jonge bomen opzettelijk op een kleine onderlinge afstand geplant om binnen enkele jaren reeds een laan te krijgen. Ook zijn bomen geplant op plaatsen waar zij overlast zijn gaan veroorzaken voor bewoners, verkeer, verhardingen en kabels en leidingen, of op plaatsen waar de groeiplaats te slecht is gebleken voor de bomen om tot volle wasdom te kunnen komen. In het kader van de uitvoering van een meerjarenplan zal ook in het winterseizoen 1990-1991 de (laan)boombeplanting langs een aantal wegen in de gemeente worden gedund. De plannen hiervoor liggen op het gemeentehuis van 14 tot 21 november a.s. van 8.30 tot 12.00 uur, ter inzage op de afdeling beplantingen. De direct betrokken bewoners zullen voor de start van de uitvoering der werkzaamheden via een brief van de werkzaamheden op de hoogte worden gesteld. De plannen behelzen de navolgende objecten: Dus: de Driestal Frederica's Hof, ten zuidoosten van de waterpartij van Merlenlaan de Biender Bergeonstraat, hoek Schuine Hondsbosschelaan Holleweg, t.h.v. nr. 99 Vierakkers Parkeerplaats T.V. Heiloo de Achtkant, t.h.v. nr. 7 Warmoezierslaan, hoek Nijverheidsweg Sportpark het Vennewater, rondom de parkeerplaats Dompvloetlaan Arklaan, t.h.v. nr. 23 Trompenburg, t.h.v. nr. 1 Pijlemeeth Breedelaan Kanaalweg. De burgemeester van Heiloo maakt ingevolge het bepaalde in artikel 161, lid 1 van de gemeentewet bekend dat het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij besluit van 9 oktober 1990 de ontwerpregeling inzake grenscorrecties in het zuidelijk deel van Noord-Kennemerland heeft vastgesteld. In de ontwerpregeling wordt een tweetal wijzigingen voorgesteld ten aanzien van de gemeentegrenzen tussen Heiloo en Limmen en Heiloo en Akersloot. De ontwerpregeling met kaart en toelichting ligt met ingang van 15 november 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder eventuele bezwaren schriftelijk kenbaar maken bij het college van Gedeputeeltle Staten van Noord-Holland, Dreef 3, 2012 HR Haarlem. BOMENDUNPLAN 1990 - 1991 LIGT VAN 14 TOT 21 NOVEMBER VAN 8.30 - 12.00 UUR TER INZAGE OP DE AFDELING BEPLANTINGEN. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij hebben besloten als algemene invaliden-parkeerplaats aan te wijzen: de meest noordelijke parkeerplaats op de kop van de Raadhuisweg-noord bij de ABN-bank. POOLSE KINDEREN, WAAR IS JULLIE ONBEZORGDE JEUGD? HEILOO - Deze vraag kun je stellen, als je hoort en ziet hoe 't momenteel in Polen toegaat. Veel is er gebeurd in de achter ons liggende tijd in Polen en de landen achter 't ijzeren gordijn. Er wordt democratischer gedacht, maar economisch is de toestand nog buitenge woon slecht en dat zal zeker ook niet snel veranderen. Vooral de kinderne moeten we daarom nu helpen. Zij leven onder de druk van de zorgen van hun ouders, die dikwijls met 'n mager loon moeten zien rond te komen, of ze nu 't beroep van tandarts of mijnwerker uitoefenen. De prijzen stijgen nog steeds, zodat maar weinigen de nu wél aanwezige producten kunnen betalen. Onze werkgroep ,Hart voor Polen' heeft al drie achter een volgende jaren een groep kinderen uit het industrie gebied rond Katowice naar Heiloo kun nen halen voor een zorgeloze vakantie. De mijnstreek van Katowice is ernstig vervuild, waardoor er veel longaandoe ningen voorkomen. Het zou heerlijk zijn, als wij deze kinderen met uw hulp in 1991 weer in Heiloo mogen ont vangen. Wij willen u daarom vragen ons finan cieel te steunen, maar vooral ook om als gastouder te fungeren. Het is gebleken, dat de blijvende contacten, die groeien na zo'n verblijf, voor de gezinnen in Polen een grote morele steun zijn. De kinderen zijn in de leeftijd van 9 t/m 14 jaar en kunnen komen van 10 tot 29 ju li. De overtocht alleen al kost ons 300,-- per kind. U kunt een geldelijke bijdrage leveren via de Rabobank, Heiloo, nr. 12.05.13.900, (gironr. van de bank 269978), t.n.v. „Een Hart voor Polen". Wilt u als gastouder optreden, dan kunt u contact opnemen met één van de vol gende adressen: fam. J. Hartog-Frome, Kapellaan 11b, Heiloo, tel. 02205-3403; fam. J. Rood-Brasseur, De Moestuin 19, Heiloo, tel. 072-335297; mevr. R. de Jong-Twint, Korte Kapellaan 18, Hei loo, tel. 02205,-1981; mevr. B. Koenders-Kraanen, Breedelaan 55, Hei loo, tel. 072-334885. K.V.G. ST. MONICA HEILOO - Woensdag 7 november hield het K.V.G. haar jaarlijkse bezinnings dag bij de Zusters Juliaantjes in Heiloo. Pater Klappe uit Amsterdam vertelde ons op zeer boeiende wijze, over het ontstaan van het Jodendom. Daarna kregen we een lunch aangeboden en was er de mogelijkheid tot het stellen van vragen. De dag werd afgesloten met een Eucharistieviering Sonja's Originals In de maand november exposeren Hil- ligje Geytenbeek met aquarellen en Ret- tie Sijpenstijn met keramiek bij Sonja's Originals aan de Karei de Grootelaan 4 in Bergen. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-18.00 uur; zater dag 10.00-17.00 uur en maandag 13.00-18.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo In de muziekafdeling van de bibliotheek is deze maand een presentatie van mate rialen over 'Russische muziek'. Pakketten voor Polen Donderdag tussen 13.00-20.00 uur: inle veren pakketten voor familie/vrienden in Polen bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo; voor informatie over voor waarden en kosten: tel. 331802. Galerie Dijk 1 Tot en met 25 november exposeert Nu- ray Atas met acryl schilderijen in Gale rie Dijk 1 op het adres Dijk 1, Alkmaar (tel. 124022). Openingstijden: donder dag tot en met zondag van 12.00-17.00 uur. Stedelijk Museum In het Stedelijk Museum Alkmaar is tot en met 18 november de expositie 'Het Waagstuk', over wegen en waaggebou wen in Nederland, te zien tijdens de openingsuren. Adres: Doelenstraat 5. Galerie Nu Tot en met 2 december exposeert Harry Dercksen beelden en schilderijen in Ga lerie Nu, Nuhout van der Veenstraat, Castricum. Openingstijden: donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. Galerie De Kap berg Tot en met 18 november exposeren Jac queline van den Bos (schilderijen/re- liefs) en Christa Zendveld (schilderij en/tekeningen) in Galerie de Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Openingstijden: zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Paddestoelen in De Hoep Tot 24 november is in bezoekerscen trum De Hoep aan de Zeeweg in Castri cum de tentoonstelling 'Paddestoelen in het Noordhollands Duinreservaat' te zien, iedere zondag van 10.00-17.00 uur. Expositie in foyer Open Huis In de maand november exposeert Wim Twaalfhoven in de foyer van het Open Huis, boven winkelhof 't Loo in Hei loo. De expositie, te zien tijdens de ope ningstijden, bestaat uit werken van verschillende technieken onder het mot to 'Echt waar, maar ook verzonnen; en stel je voor, het ook nog mooi te vinden'. Koorconcert Bergen Vrijdag lónovejnber: concert koorvere- niging Bergen^n de Petrus en Paulus- kerk aan de Dorpsstraat in Bergen. Op het programma staat de 'Messiah' van Handel, m.m.v. diverse solisten en het Amsterdams kamerorkest. Entree: 17,50, cjp/65-i- 15,00. Kaarten tele fonisch te bestellen via nrs. 02208- 13339/12085. Expositie Gré Genet In de maand november exposeert Gré Genet uit Heiloo een aantal van haar aquarellen (diverse onderwerpen) in de hoofdgang van het medisch centrum in Alkmaar (voormalig centraal zie kenhuis). Concert in Lutherse Kerk Zondag 18 november: concert door het Alkmaarse ensemble Changez Vos Voix in de Lutherse kerk te Alkmaar, aan vang om 12.00 uur. Het programma bestaat uit werken van Dufay en Des Pres, muziek uit de middeleeuwen en re naissance derhalve. De entree kost 7,50. HEILOO - Vorige week is begonnen met de aanleg van de Zuidelijke Wij kontsluitingsweg. Het werk zal worden uitgevoerd door de aannemer Zekveld Wegenbouwbedrijf B.V. uit Heiloo, die er in juni 1991 mee klaar zal zijn. Met de aanleg van de nieuwe weg komt er een verbinding tussen de Kenne- merstraatweg en de huidige Vennewa tersweg tot stand. Omdat het eigenlijk een doortrekking van de bestaande Ven newatersweg betreft, is besloten ook het nieuwe tracé deze naam mee te geven. Dankzij de nieuwe voorziening krijgen de westelijke wijken van Heiloo een be tere ontsluiting en zal, zo is de verwach ting, de verkeersdruk op de Zevenhuizerlaan afnemen. Al eerste is rond 5 november begonnen met grondwerkzaamheden op twee plaatsen: bij de aansluiting met de Ken- nemerstraatweg en bij de huidige Ven newatersweg. De niéuwe weg wordt op de Kennemerstraatweg aangesloten ter hoogte van de Tegelhal (tegenover de manege). Tot aan het voorjaar zal de aannemer zich voornamelijk bezig hou den met grondwerkzaamheden, het ma ken van duikers, graven van sloten e.d. Tot die tijd zal er slechts beperkte hin der ondervonden worden van de werk zaamheden. Pas wanneer in februari/maart de hui dige Vennewatersweg verbreed wordt van 5 naar 6 meter, zal het verkeer om geleid moeten worden. Ook tijdens de aanleg van het kruispunt Hooge- weg/Vennewatersweg moet er rekening gehouden worden met overlast en om leidingen. Wanneer in april de definitie ve aansluiting met de Kennemerstraat weg gerealiseerd wordt, zal tijdelijk slechts één rijstrook op dez drukke ver keersader begaanbaar zijn. Het verkeer zal dan geregeld worden via een tijdelij ke verkeerslichteninstallatie. Aan de noordkant van de Vennewaters weg komt een fietspad tussen het Male voort en de Groeneweg dat vervolgens het fietsverkeer naar de Krommelaan zal leiden. Hetp lan voor een weg aan de zuidkant van Heiloo dateert al uit begin zeventi gerjaren. Na diverse procedures werd het bestemmingsplan dat de aanleg van de weg mogelijk moest maken in 1988 door de kroon goedgekeurd. Meer informatie De omwonenden zijn schriftelijk op de hoogte gesteld van de werkzaamheden. Geïnteresseerden kunnen meer informa tie krijgen op het gemeentehuis. De te keningen zijn daar in te zien. Indien nadere toelichting gewenst is, wordt met verzocht even contact op te nemen met de heer C. J. Zweers, van de afdeling Gemeentewerken, telefoon 313204. HEILOO - Op donderdag 1 november vergaderden de leden van de Heilooër gemeenteraad. Een aantal zaken werd zonder veel discussie vastgesteld, zoals een voorbereidingsbesluit voor de ver dere bouw in Ypestein. Over dit besluit wordt volgende week een voorlichting savond gehouden, waarvan elders in de ze Uitkijkpost een aankondiging staat. Meer woorden werden gesproken naar aanleiding van de nota over de werkwij ze en samenstelling van de welstands commissie. Deze commissie beoordeelt alle bouwplannen. De nota schets een nieuwe aanpak, waarbij het resultaat is dat sneller gewerkt kan worden. Ook de samenstelling van de commissie wordt veranderd. Was tot nog toe de burge meester 'traditioneel' voorzitter van de commissie, in de toekomst zal dat niet meer het geval zijn. De directeur open bare werken, twee architekten- en twee leden van belangenverenigingen zullen de commissie vormen, gesteund door een ambtelijk secretaris. Door deze sa menstelling kan het advies van de com missie aan het college van burgemeester en wethouders onafhankelijk van college-standpunten zijn. Alle fracties in de raad spraken zich positief uit over de nieuwe werkwijze. Tegenstemmers waren er wel bij het voorstel van het college de oprichting van de NV Huisvuilcentrale goed te keuren. Deze NV moet de in de toe komst te realiseren huisvuilcentrale, naar alle waarschijnlijkheid gesitueerd in de Boekelermeer, beheren. D66 en Groen Links vonden de argumenten van het college niet overtuigend. Bovendien vond men het voorstel voorbarig: af wachten tot er meer helderheid is over het al dan niet bouwen van een verbran dingsinstallatie in Alkmaar was het ad vies van D66. De collegepartijen CDA, VVD en PvdA hadden minder moeite met de voorstellen, terwijl Heiloo 2000 het 'voordeel van de twijfel' aan het col lege gunde. Met de stemmen van D66 en Groen Links tegen werd het oprich- tingsvoorstel voor de NV Huisvuilcen trale tenslotte wel aangenomen. De gemeenteraad stemde voltallig in met het voorstel om de komende maan den een volkshuisvestingsplan te laten opstellen. Dit plan moet een handrei king bieden bij toekomstige beslissingen over het huisvestingsbeleid. Naast nieu we informatie zal in het huis vestingsplan vooral ook een bundeling van reeds beschikbare informatie plaatsvinden. Nu is bij verschillende ge meentelijke diensten al wel de nodige feitenkennis, maar de onderlingen ver banden zijn niet vastgesteld. Binnen het ambtelijk apparaat is voor deze werk zaamheden geen menskracht beschik baar. De samenstelling van het plan wordt derhalve uitbesteed, waarmee een bedrag van 80.000 gulden is gemoeid. Ongeveer in mei volgend jaar moet het volkshuisvestingsplan gereed zijn. Veel waardering was er tot slot voor de nota voorlichting. De raadsfracties noemden de pladnen op dit terrein am bitieus, maar dat was voor niemand re den zijn of haar twijfels uit te spreken. Wel had de VVD enige moeite met het feit dat bepaalde zaken via persberich ten al bekend worden gemaakt alvorens de raadsleden er kennis van genomen hebben. De PvdA vond dat men bij voorlichting ook rekening moet houden met de eigen verantwoordelijkheid van de burgers en niet al te zeer moet 'betut telen'. Ondanks deze opmerkingen werd de nota zonder verdere wijzigin gen door de raad vastgesteld. HEILOO - Nu het noordelijk gedeelte van Ypestein vrijwel gerealiseerd is, wordt het tijd voor het vervolg: het zuidelijk gedeelte van het plan waar in de toekomst nog 450 woningen ge bouwd kunnen worden. Voor dit gebied is een ontwerp bestemmingsplan ge maakt. Een plan waarvoor op dinsdag 20 november een informatie-avond ge houden zal worden in de bovenzaal van sporthal Vennewater. Iedereen is wel kom op deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint. Er zal een toelichting gege ven worden en er is gelegenheid tot vra gen stellen. Het voorstel, dat nu gepresenteerd wordt is een zogenaamd globaal bestemmingsplan. Dit betekent dat de hoofdstructuur, o.a. wegen, is inge vuld. De definitieve invulling van dit plan met woningen zal na vaststelling van de hoofdstructuur via uitwer kingsplannen gerealiseerd worden. Het plan kan vanaf 15 november al ingezien worden op het gemeentehuis bij de af deling Algemene Zaken en bij de Open bare bibliotheek aan het Malevoort. Na de informatie-avond zal de officiële procedure starten. TWEE STREEKPLANGEBIEDEN IN NOORD-HOLLAND Rosa King is zondag weer te be luisteren in 't Akertje, maar wel iets vroeger dan voorheen: vanaf 18.00 is de saxofoniste met haar band te horen. HEILOO - Ze is onderhand en terecht een graag geziene en beluisterend gast bij 't Akertje, de uit New York af komstige zangerestenorsaxofoniste Ro sa King. Ooit begonnen als danseres, hing ze later als zangeres voor de show een saxofoon om haar nek en noemde zich dientengevolge claxofoniste! Ze deed ook gastoptredens met werel dartiesten als Ben E. King, Cab Calla way en Little Richard (o.a. ook de bakermat van Jimi Hendrix), en blaast al geruime tijd een zeer gerenomeerde partij sax. Rosa wordt reeds jaren vakkundig en trouw bijgestaan door haar eigen band Upside Down, een band met flexibele bezetting, desgewenst uit te breiden tot big band. Komende zondag, 18 novem ber, wordt Rosa in 't Akertje bijgestaan door: Rainer Holiday Bleek (bass), Isa bella Proszkowski (drums), Roger Hap- pel (piano) en John Herman (leadguitar). Aanvang: 18.00 uur. HEILOO - Gedeputeerde Staten stellen voor Noord-Holland in te delen in twee streekplangebieden: een voor het stede lijk zuiden en een voor het landelijk noorden van de provincie. Het noorde lijk streekplangebied zal bestaan uit Noord-KennemerlandWestfriesland en de Kop van Noord-Holland en het Waddengebied. Het zuidelijk streek plangebied zal bestaan uit het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied, Waterland en Gooi en Vechtstreek. Op dit moment is Npord-Holland in zes streekplangebieden verdeeld. Vergele ken met andere provincies is dit aantal groot. Daarnaast is er een zekere mate van onevenwichtigheid tussen de ver schillende gebieden. De bedoeling is de provincie zodanig in streekplangebieden in te delen dat een adequate aanpak van de ruimtelijke problematiek wordt be vorderd. Bij de nieuwe indeling wordt rekening gehouden met bestuurlijke verhoudin gen, intergemeentelijke samenwerkings verbanden en met ruimtelijke en economische samenhangen en ontwik kelingen. Ook de steeds verdergaande schaalvergroting en de door de vier randstadprovincies nagestreefde functi onele samenwerking zijn van invloed op de indeling van de provincie in streek plangebieden. De begrenzing tussen het noordelijk en het zuidelijk streekplangebied wordt onder andere bepaald aan de hand van de positie van Alkmaar en de relaties van dit gebied met de omgeving. Alk maar vervult en zekere scharnierfunctie: er bestaan omvangrijke sociaal- economische en ruimtelijke relaties met de noordvleugel van de Randstad. Tege lijkertijd is Alkmaar het belangrijkste verzorgingscentrum in en voor ht noor den van de provincie. Door de ruimtelij ke ontwikkeling van het HAL (Heerhugowaard-Alkmaar-Langedijk)- gebied zal de positie van Alkmaar wor den versterkt. Hoewel de uitbreiding al leen bedoeld is voor de eigen woningbehoefte van Noord- Kennemerland zal de verzorgingsfunctie binnen het hele noorden van Noord- Holland een nog zwaarder karakter krijgen dan deze nu al heeft. Na ampel beraad zijn GS tot het voor stel gekomen Alkmaar en Noord- Kennemerland in te delen bij het noor delijk streekplangebied, onder andere omdat daardoor het verschil in omvang en inwonertal tussen beide streekplan gebieden kleiner is en er in dat geval een wat meer evenwichtige situatie ontstaat. Ook Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden zullen behoren tot het noor delijk gebied. Op dit moment kunnen GS nog niet vastleggen hoe vanuit de huidige situatie met zes streekplannen toegewerkt kan worden naar een toékomstige situatie met twee streekplannen. Duidelijk is wel dat binnen afzienbare tijd het streekplan Noord-Kennemerland moet worden herzien. Dat kan dan eventueel gepaard gaan met een integratie van de drie noordelijke streekplannen in een streekplan Noord-Holland-Noord. De voorstellen voor de nieuwe streek planindeling zullen worden besproken in de Provinciale Planologische Com missie en de Statencommissies voor de Ruimtelijke Ordening en voor Open baar Bestuur (13 december) en zullen uiteindelijk worden behandeld door provinciale staten. Het ensemble Changez Vos Voix treedt op in de Lutherse kerk. NATUURMONUMENTEN IN 'T LOO HEILOO - Vrijdag 23 november staat Natuurmonumenten met een kraam in het winkelcentrum 't Loo in Heiloo. Van 9.00 tot 21.00 uur is er een verte genwoordiger van Natuurmonumenten aanwezig om vragen te beantwoorden over de vereniging, het lidmaatschap, het beheer, het informatiemateriaal enz. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en P dag 10.00-16.00 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Vrij dag en maandag 20.00-22.00 uur; zater dag en zondag 11.00-17.00 uur. Zaterdag 17 november Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Sint Radboudschool, Slimpad 18. Tus sen 9.00-11.00 uur. Halen op verzoek: 335707. Woensdag 21 november FSH, huis-aan-huis actie in omgeving Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Halen op verzoek: 331783 (17.00-18.00 uur). Ook gebruik te kleding. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school- werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Volksmuziekschool, het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 en 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Mallevoort 9. Bren gen tijdens schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). In verband met de intocht van Sint Ni colaas is de november-actie verschoven naar zaterdag 1 december. Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. errein sportpark Bayers- nunweg. lusaen 8.00-20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4