f 27.50 V Alie Nootebos vijfentwintig jaar bij Heilooër operette Nu lid worden van de Waddenvereniging heeft 96 aantrekkelijke zijden lidmaatschap plus jubileumnummer Jubileumshow Doves geslaagd 1 De jeugd van HSV Qwuk Ju£0€ Swfod&QA dat cgm düMti en ik ock wei mem.! Ctak| Qmuk GIROREKENING 5766 t.n.v. DFN, AMERSFOORT UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 1990 HANDWERKEN VOOR TESSELSCHADE-ARBEID ADELT ALKMAAR - Vrijwel iedereen in Ne derland heeft wel eens van de vereniging Tesselschade-Arbeid Adelt gehoord. Maar wat deze vereniging werkelijk be oogt weet niet iedereen. De volledige naam luidt Algemeen Nederlandse Vrouwenvereniging Tesselschade- Arbeid Adelt, ze bestaat in haar huidige vorm sinds 1953, toen de verenigingen Tesselschade en Arbeid Adelt een fusie zijn aangegaan. Al in 1871 heeft de schrijfster Betsy Perk de grondslag gelegd voor de vere niging Arbeid Adelt. Haar streven was de vroue een financieel onafhankelijk en vrij bestaan te laten leiden. In die tijd hielden veel gehuwde en ongehuwde vrouwen zich thuis bezig met handwer ken; een betaalde baan was toen uit den boze! In de Verenigde Staten was het heel ge bruikelijk dat vrouwen hun handwer ken verkochten. Dit bracht Betsy Perk op een idee. Waarom niet in Nederland, moet zij hebben gedacht. En zo ge schiedde! Vele vrouwen en meisjes bo den hun handvaardige diensten aan en kregen daarvoor een vergoeding. Deze handwerken werden op de bazars en in speciaal daarvoor opgezette winkels (depots) verkocht, zonder winstoog merk en voor risico van de vereniging. Door de verkoop van de handwerken worden niet alleen de maaksters in de gelegenheid gesteld iets bij te verdienen; de vereniging kan ook honderden vrou wen in Nederland een financiële han dreiking geven bij hun studiekosten. Tesselschade is ervan overtuigd, dat er velen onder u zijn die verfijnd hand werk kunnen maken. Deskundigen van de plaatselijke afdelingen onderhouden het contact en begeleiden het werk dat in eigen huis en in eigen tijd kan worden vervaardigd. Tegenwoordig is dit pe- roonlijk contact misschien wel belan grijker dan de doorgaans bescheiden vergoeding. Er zijn dames die al ruim 40 jaar met plezier voor Tesselschade handwerken! Wie belangstelling heeft kan zich in verbinding stellen met onze vereniging via ons depot in Schoorl, tel. 02209-1048. A lie Nootebos ontvangt een speciale oorkonde en een flinke bos bloemen uit handen van HO V-voorzitter Frits Hogerheyde. HEILOO - Donderdag 8 november was het voor Alie Nootebos de dag van haar leven. Vijfentwintig jaar geleden besloot zij zich aan te melden bij de Heilooër Operette en zij zingt tot op de Overigens zoekt u een mooi handwerk of een leuk Sinterklaas- of Kerstca deautje? Wij nodigen iedereen uit voor een bezoek aan onze bazars op woens dag 14 november van 19.00-21.30 uur en donderdag 15 november van 10.00-14.00 uur in Frankenstate, Lin- denlaan (Hoofdingang) te Bergen, en op dinsdag 20 november van 10.00-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur in het gebouw van de Kamer van Koop handel, Wilhelminalaan 1, hoek Kenne- mersingel te Alkmaar. dag van vandaag haar sopraanpartij vrolijk mee. Wel een moment om even bij stil te staan en voorzitter Frits Hogerheyde memoreerde nog even de wandeling die Alie samen met H.O.V. maakte via De Rustende Jager, Dorpshuis, Asta- theater, Willibrordus Stichting naar de Beun alwaar straks, in april, de H.O.V. haar veertig-jarig bestaan viert met de operette Orpheus in de onderwereld'. Uit handen van de voorzitter ontving zij van de H.O.V. een kadobon en namens de Bond van Opera- en Operette Gezel schappen (B.O.O.G.) een oorkonde en een zilveren halsketting. Natuurlijk ont brak het boeket met 25 „Dunkelrote Rosen" niet en werd dit lied (uit de ope rette Gasparone) haar op toepasselijke wijze opgedragen. NIVON LANDENAVOND HEILOO - Op zaterdag 24 november organiseert de afdeling Heiloo van het Nivon de traditionele landenavond, die ditmaal gewijd zal zijn aan Roemenië. Hanni van Kesteren en Koos Zevenber gen hebben een dialezing samengesteld, waarin cultuur, kunst en het leven, wo nen en werken van de bevolking tot uit ing komen. Verder werken aan deze avond mee de Openbare Bibliotheek met een keuze aan boeken en grammo foonplaten en de demonstratiegroep Pridini. Ook zal er een klein fototen toonstelling alsmede een kleine exposi tie van Roemeense kunstvoorwerken en folklore te zien zijn. De aanvang in het Open Huis is 20.00 uur. Kosten: leden 3,00; niet-leden 5,00; jeugd 2,00 p.p. Plaatskaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd bij de familie Mul der, tel. 333127. NAJAARSCONCERT EENSGEZINDHEID HEILOO - Met muziekvereniging Eens gezindheid nodigt al haar donateurs, oud papier-klanten, leden van zusterve renigingen en alle belangstellenden uit tot het bijwonen van haar najaarscon cert. Onder leiding van dirigent J. Drenth zal Eensgezindheid een geva rieerd muzikaal programma brengen. Het tweede deel van de avond zal muzi kaal worden verzorgd door de boeren- kapel De Kinkeluters, hierbij is tevens de mogelijkheid om een dansje te ma ken. Het concert wordt gehouden op za terdag 17 november in de Volksmuziekschool, Het Veld 1 te Hei loo, de aanvang is 20.00 uur. BESTUUR STICHTING OUDEREN HEILOO - Vorige week werd het nieu we bestuur van de Stichting Ouderen werk Heiloo vermeld in de Uitkijkpost. Helaas werd bij de opsomming één der bestuursleden vergeten. De heer F.F.M. Lips maakt, op persoonlijke titel, ook deel uit van het bestuur. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. De Waddenvereniging bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan is een speciaal Waddenbulletin uitgegeven. 96 pagina's met prachtige artikelen, fotoreportages en interviews, m.m.v. Ruud Lubbers, Wim Kok, Maartje van Weegen, Kees van Kooten en vele andere bekende Nederlanders. Een uniek exemplaar dat slechts eenmaal gedrukt wordt en dat in een beperkte oplage verschijnt. Word nu lid van de Waddenvereniging en betaal niet meer dan f 27,50 voor het lidmaatschap in 1991 èn voor dit bijzondere jubileumnummer (normale prijs f 25,-). Stuur de bon op en help mee aan het behoud van de Waddenzee. I ik meld me aan als lid en ontvang gratis het speciale jubileumnummer. Ik betaal f 27.50 en ontvang in 1991 1 ieder kwartaal het kleurrijke Waddenbulletin. Naam Adres Postcode en woonplaats Handtekening U kunt deze bon in een open envelop (zonder postzegel) sturen aan de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee, Antwoordnummer 90, 8800XT HARLINGEN. U krijgt dan het Waddenbulletin 1965-1990 B u Krijgt uan nei ««auuwiuuireun Landelijke Vereniging lot Behoud van de Waddenzee |_en een acceptgiro thuisgestuurd. (Sn iwn&rxpa&vl, OCA-fól&Vl, te* dien ebn "Sint, Het doel van het Diabetes Fonds Nederland is om Anouks wens in vervulling te laten gaan. Daarvoor is weten schappelijk onderzoek en dus ook aeld nodig! Met uw steun wordt de wens van Anouk en al die andere 300.000 diabeten ééns werkelijkheid. Diabetes (suikerziekte) is nog steeds niet te genezen en kan tot ernstige complicaties leiden. wat ik zo graag zou willen PARKTRIMLOOP BIJ TRIAS HEILOO - Op zondag 18 november or ganiseert Atletiekvereniging Trias al weer haar tweede parktrimloop van dit seizoen. Het parcours is net als de vori ge keer uitgezet in het park rond het Trias-complex in Heiloo. Er kan gestart worden op de afstanden 3, 6 en 12 km. De start van de 6 en 1 km vindt plaats om 10.30 uur, de 3 km start 5 minuten later. Zowel de start als finish zijn op de sin- telbaan aan het Maalwater. Er zijn vol doende kleedkamers met warme douches beschikbaar. Het inschrijfgeld is voor de jeugd t/m 14 jaar 2,50 met en 2,00 zonder herinnering, voor de overige deelnemers 3,50 met en 2,00 zonder. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur in de Triaskantine, voor inlich tingen: 072-332569. HEILOO - Zondag 11 november speelde HSV E3 de voorwedstrijd tegen Ilpendam E3. Om kwart voor één werd het startsein gegeven en het team in hun nieuwe tenue op het A-veld. Het werd een leuke wedstrijd, waa rin door iedereen flink gevochten werd voor de doelpunten. De HSV E3 won tenslotte met 3-2. De doel punten voor HSV werden gemaakt door Bas, Thijs en Erwin. Na de wedstrijd kregen alle spelers een foto, aangeboden door hun sponsors, de heer Kraakman na mens Chateaubriand en groente man Bertus de Groot. Een extra grote foto was er voor de HSV- kantine. Alle disciplines van Doves, jong en oud, gaven acte de présènee tijdens de jubileumuitvoering in een volgepakte Beun. HEILOO - Bestuur, leiding en leden kunnen terug zien op een geslaagde uit voering in de Beun. De aankleding van het toneel was zeer professioneel, mede dankzij de medewerking van de heer Keijsper, de zaal was tot de laatste plaats bezet. De kleuters vertederden door hun ongecompliceerde optreden als leeuwtjes en koorddansers, de jeugd trad uitstekend op: de circusgedachte was in de meeste nummers terug te vin den. De spreekstalmeester met z'n clown vormden de rode draad in het programma. Ook de dames lieten een stuk staaltje van hun kunnen zien. Heel origineel was de rups (duizendpoot), de ze wekte grote hilariteit! Ieder, die bij dit evenement betrokken was kon vol daan (wel erg vermoeid) huiswaarts gaan. PONYCLUB HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Vrijdagavond 9 november kon mevr. Péeters, voorzitster van de Ponyclub een overvolle kantine begroe ten bij de jaarlijkse bingo. Er waren prachtige prijzen te winnen, beschik baar gesteld door de Middenstand van Heiloo en omgeving. Hun steun werd zeer op prijs gesteld. Tussen de verschillende rondes door werden veel mensen die alles voor hun ponyclub overhebben in het zonnetje gezet en op gepaste wijze bedankt, zoals de heer en mevr. Hageman van de kan tine, heer en mevrouw van Ar kei, die het clubblad verzorgen. Hoogtepunt van de avond was het be kend maken van de clubkampioenen. Het kampioenschap is verkregen door de hoogste punten te behalen op de on derdelen dressuur, springen en spel tesa- men. Clubkampioen bij de wedstrijdruiters was geworden, Jolanda Tehupeiory met pony Caroline. Club kampioen bij de niet-wedstrijdruiters was Suzanne Groot met pony Laila. Ook het viertal werd met een bloemetje verblijd. Zij behaalden de 2e plaats in de klasse L op de Nederlandse kampi oenschappen en wij zijn daar heel trots op. Na de bingo werd het feest nog een gezellig uurtje voortgezet en iedereen ging daarna tevreden naar huis. Tevens willen wij nog even de aandacht vestigen op de St. Nicolaasoptocht op 24 november in heiloo, dan is de pony club ook weer van de partij. En 25 no vember is een indoorwedstrijd bij de manege Groot in Egmond voor de wedstrijdruiters. Mensen, die wel eens iets meer willen weten over ponyclub Heiloo, kunnen inlichtingen verkrijgen bij mevr. Kanakis, tel. 072-128719. TENTOONSTELLING POSTDUIVEN HEILOO - De sportpostduif krijgt een optimale verzorging om aan wedstrij den te kunnen deelnemen. De afstanden die duiven zo snel mogelijk moeten overbruggen variëren van 80 tot 1200 kilometer. Afhankelijk van de weers gesteldheid worden soms snelheden be reikt van 110 kilometer per uur. Atleten treffen voorbereidingen om bij bepaalde wedstrijden een topprestatie te kunnen leveren. De postduivenhouder biedt de duiven een goede huisvesting, een dagelijkse training, voer en vaak ook medische begeleiding, zodat opti maal bij wedstrijden kan worden ge presteerd. De duif van de Dam kent die voorzieningen niet, ze zijn verwilderd, ziek, gehandicapt zorgen voor overlast en wonen in de gevels van hun Paleis en Bijenkorf. Ander opmerkelijk verschil is dat de duif van de Dam geen ring om zijn poot heeft. De sportpostduif heeft voor z'n hele leven een vaste voetring, welke kort na z'n geboorte wordt aangebracht. Via het nummer op deze ring is de eigenaar van de postduif gemakkelijk op te zoe ken. Per jaar worden in Nederland 2 miljoen van deze voetringen verkocht. Niet alleen de voorbereiding maar ook de lichamelijke eigenschappen van de postduif zijn van belang. Een goed spie renstelsel, verenpak en oriëntatievermo gen kunnen door middel van kweken worden verbeterd. De postduivenwereld is een bijzondere wereld, de prijzen die postduiven bij deelname aan een wedstrijd kunnen ver dienen zijn groot. De duif, die bijvoor beeld een auto voor z'n baas verdient, kan een verkoopwaarde van 50.000 gul den krijgen. Regelmatig worden er der gelijke veiling gehouden. Aanstaande zaterdag en zondag organi seert postduivenvereniging Luchtpost Heiloo een tentoonstelling. Ongeveer 125 duiven neemt keurmeester J. Bultna uit Alkmaar één voor één in de hand en kent daarbij punten toe voor bepaalde onderdelen. Duiven met de meeste pun ten zijn winnaars. Een bijzonder categorie vormen de eerste prijsvliegers van 1990. Dit zijn duiven die in klein en groot spelver- band, tegen vele andere duiven, een kopprijs vlogen. De klasse vogels van de vereniging en regio kunt u ook bewon deren en keuren. Deze groep duiven wordt door de keurmeester op zicht ge keurd om zo te bepalen welke de aller beste is. De uitslag van deze keuring wordt pas bekend gemaakt op zondagmiddag. El ke bezoeker kan namelijk over de eerste prijswinnaars een oordeel geven en be palen welke duif de beste is. Als uw keu ze gelijk is aan die van de keurmeester, wint u ook een eerste prijs. Kom naar de tentoonstelling, kijk rustig rond en ont dek het verschil tussen duiven van de Dam en de tentoongestelde sportdui- ven. De entree is gratis. Openingstijden: zaterdagavond vanaf 20.00 uur en zon dag van 12.00 tot 17.00 uur. Ons vereni gingslokaal staat achter sporthal Het Vennewater. OPPOSITIE SCHAAKNIEUWS HEILOO - Opvallend blijft de bewon derenswaardige wijze waarop Slob zijn partijen blijft winnen. Ook de zeer ster ke clubspeler G. Heeringa ondervond de kracht van de veelvoudige club kampioen. A-poule: Heeringa-Slob 0-1, Rampen- Jongkind Vi-Vi, Hafkamp-W. Ligthart Zi-Vi, Morrema-v. Hoek Z2-Z2, Manni- Folkertsma Zi-Zi, Maas-de Jager Z2-Z2, Claus-Alleman afg., v. Etten-W. Bos 1-0, Hassink-Bink afg. B-Poule: H. Reyersen-v. Buuren-J. Ebregt Z2-Z2, J. Alleman-L. Obdam 0-1, Niehaus-F. v.d. Werff Z2-Z2, P. v.d. Werff-O. Koenders Z2-Z2Sauer- Horninge 1-0, Plas-de Jager 0-1, v.d. Brink-F. Beyers Z2-Z2, de Vries-Th. v. Zaal 0-1. Afgebroken partijen J. Vegter-W. Blom 0-1, Hafkamp- Heeringa Z2-Z2. HZV ARIS DE WIT DEELT DE PUNTEN HEILOO - Vrijdag trad HZV Aris de Wit aan tegen het Oterleker Schermer Wapen. Ab van Schooten maakte zijn rentree bij HZV en Rocco van Velzen verbing de zieke Pim de Waard. De wedstrijd begon met een HZV die het betere van het spel had. Na 25 minuten stond er nog 0-0 op het scorebord. De tweede helft gaf weer het zelfde spelbeeld te zien, een sterker HZV tegen een counterend Schermer Wapen. In de 8e minuut was het Bert Kosters die HZV eindelijk op voor sprong zette, echter direct nadat Scher mer Wapen aftrapte scoorde Nicolai de gelijkmaker. Beide teams begonnen nu voor de overwinning te strijden. Nadat eerst een combinatie tussen Rits van der Lee en Bert Kosters door de keeper was afgestopt, was het in de 10e minuut wel raak. Rits van der Lee scoorde op aan geven van Bert Kosters. Acht minuten voor tijd bracht Schermer Wapen de stand weer in evenwicht. De eindstand 2-2 was een terechte uitslag, hoewel bei de coaches nog wel eens aan de enerve rende laatste minuten zullen terugdenken. Agenda sporthal Het Vennewater Donderdag 15 november: Sportinstuif 50-plussers 14.00-15.30 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Vrijdag 16 november: Zaalvoetbal 18.00-23.15 Zaterdag 17 november: Zaalvoetbal div. clubs 9.30-15.30 Basketbal Flashing Heiloo 15.45-19.45 Zaalvoetbaltoernooi 20.00-22.30 Zondag 18 november: Handbal, div. clubs 9.30-13.30 Sportdag Freinetschool 14.00-18.30 Maandag 19 november: Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 20 november: Volleybal NeVoBo 18.30-23.00 Woensdag 21 november: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Biljart Sociëteit Heiloo Westerweg, boven Grosmarkt. Maandag: BV Heiloo'82 19.00 Maandag: BV Victory Hotel 19.00 Dinsdag: BV Egmond 19.00 Woensdag: Tikkie Terug 12.30 Woensdag: nat. competitie 3-banden. Donderdag: BV KOT 19.00 Zaterdag: vrij biljarten 13.30 't Vennewater Badminton Zondag 18 november: 't Vennewater 1 - HBV 2 (12.15 uur); Waterland 1 - 't Vennewater 2 (10.00 uur; Volendam, sporthal Opperdam).. TV Het Vennewater Donderdag 15 november: bijzondere al gemene ledenvergadering om 19.30 uur in het restaurant van sporthal Het Ven newater met als hoofdpunt het voorstel om het bestaande baanoppervlak te ver vangen. In tegenstelling tot eerdere be richten wordt deze vergadering niet in de eigen tenniskantine, maar in de sporthal gehouden. BRIDGECLUB SANS ATOUT HEILOO - Uitslagen maandag 2 no vember: A-lijn: 1. Mevr. Klaver-Hr. Schffer 68.3 (55) 2. Fam. Mak 62.9 B-lijn: 1. Fam. Kaashoek 60 2. Fam. Kuyt 59.2 C-lijn: 1. Dames Meijering-Werdmuller 2. Dames Krieger-Pohley 56.3 D-lijn: 1. Fam. H. Toby 64.6 D2: mevr. Gieles partner 55.8 (55) E-lijn: 1. He ren Roelofs-Tamminga 65 E 2. Dames Oosterling-Slemmer 57.9 F-lijn: 1. Da mes Schuiling-Spruit 62.5 2. Fam. v. Dijk 54.2 HEILOOËR BRIDGE CLUB HEILOO - Uitslagen dinsdag 6 novem ber: A-Lijn: 1. ds. Brokx-Verhoef 56.00, ds. Klerk-Stark 56.00, 1. fm. v.d. Vlies 61.00, 2. ds. v.d. Velden-Visser 58.00; B-Lijn: 1. ds. Boelhouwer- Frugte 59.00, 2. ds. Hardeveld-v. Ra- venzwaaij 56.50, 1. fam. Muller 53.50, 2. ds. Bunjes-Weehuizen 52.00. Uitslagen donderdag 8 november: A-Lijn: 1. hr. Ranzijn-Spruit 62.00, 2. ds. de Bruyckere-Stark 51.00, 1. hr. Berkman-mw. v.d. Vlies 56.00, 2. fam. Fritzemeier 51.50; B-Lijn: 1. hr. Happe-Koot 57.50, 2. ds. Haan-Matton 55.00, 1. ds. Hopman-Klerk 52.00, ds. Damman-v. Zutphen 52.00; C-Lijn;. 1. fam. Nieuweboer 68.60, 2. ds. Huiberts-Nielen 55.50, 1. ds. Evenblij- Gauw 56.00, 2. ds. Kromhout-Tuinstra 55.50; D-Lijn: 1. ds. Dool-Neyens 56.00, 2. ds. Meyssen-Mulder 53.00, 1. mw. v.d. Goot- hr. Lange 52.00, 2. ds. v. Diggelen-Leek 50.50. Afzeggen voor de dinsdagavond bij de heer Happe, tel. 331416, voor de don derdagavond bij de heer Löhr, tel. 330052.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 8