V De Konkelboet van start met maaltijden-express in Heiloo NIEUWE RENAULT CLIO Een kijkje achter de schermen bij Bakker Piet Borst Lees voor uw plezier n boek van Deutekom Sporthuis Johan Jansen: voor elke voet de juiste sportschoen in voorraad Beaujolais Primeur bij Super Discount Disco Heiloo heeft muziek voor elk feest HEILOO - Het komt overal wel eens voor: geen tijd of zin om eten te koken, maar ook geen zin om naar een restau rant te gaan. Voor deze situatie heeft restaurant De Konkelboet in 't Loo nu een pasklare oplossing: de Konkelboet Maaltijden Express. Op maandag, dins dag, woensdag en donderdag worden maaltijden vers en warm thuis bezorgd. Jos Veldt, eigenaar van de Konkelboet, speelt met zijn Maaltijden Express in op een veel gestelde vraag. Niet alleen van^ particulieren overigens, maar ook uit het bedrijfsleven komt de vraag naar het bezorgen van goede maaltijden naar voren. Bijvoorbeeld wanneer er overge werkt moet worden is het ideaal wan neer op een afgesproken tijd maaltijden Bij de Renault Clio blijven de prestaties niet alleen beperkt tot een vlotte accele ratie en een aanzienlijke topsnelheid. Vooral op het gebied van het akoestisch comfort levert de nieuwe Renault Clio een hoge prestatie. Het ontbreken van trillingen en resonanties is een geprezen eigenschap, die in auto's in en boven de middenklasse als vanzelfsprekend be schouwd mag worden. Renault slaagde erin deze positieve eigenschap ook voor de kleine Renault Clio te laten gelden. Veel meer informatie over de jongste telg van de Renault-familie wordt ver strekt door Renault-dealer Bleeker aan de Westerweg in Heiloo. voor de werknemers, die overwerken, worden bezorgd. De bezorging geschiedt met behulp van brommers. Sinds vorige week rijden die door Heiloo. De bezorging is gratis bij een bestelling boven de 20,00; daaron der wordt een kleine vergoeding ge vraagd. Ook kan voor een gering bedrag compleet bestek bij de maaltij den worden afgeleverd. Kortom, de Konkelboet Maaltijden Express zorgt razendsnel Voor een complete maaltijd. De menulijst is vorige week verspreid in Heiloo. Heeft u er geen ontvangen, stap dan eens binnen bij de Konkelboet in 't Loo en het gemis is snel verholpen. De telefonische bestellingen vanaf deze lijst worden gegarandeerd binnen een uur op uw adres afgeleverd. Voor inlichtingen en/of bestellingen: 072-331713. SINT NICOLAAS IN HET HOEKSTUK HEILOO - Nu de Sint weer in het land is en zaterdag wordt ingehaald in Hei loo komt de goedheiligman traditiege trouw met zijn Pieten ook naar winkelcentrum Het Hoekstuk. Sint Ni- colaas wordt woensdag 28 november, 's middags om half drie in Het Hoekstuk verwacht. Voorafgaand hieraan speelt het bekende poppetheater Poppedein een leuke Sinter klaas-voor stelling. Voor alle kinderen ligt deze middag een leuke verrassing klaar. se Kleio, is de naam van de godin van de geschiedenis en het heldenlicht. Zij was een dochter van Zeus en een zuster van Apollo. Diverse onderzoeken, uitge voerd onder het publiek van de vijf be langrijkste Europese markten, toonden aan dat deze naam het meest geschikt is voor de nieuwe kleine Renault. De Renault Clio is 3,70 m lang en 1.64 m breed. Daarmee zal de Clio net als de Renault 5 een plaats krijgen in het sterk vertegenwoordigde segment van de compacte auto's. In Europa is dit een belangrijk, constant groeiend deel van de automarkt, dat momenteel goed is voor 27% van de totale jaarlijkse afzet. Renault neemt in dit segment al jaren lang een benijdenswaardige positie. Het belangrijkste doel dat Renault met de Clio voor ogen staat is het aantrekken van publiek dat zich nu nog in het seg ment boven dat van de huidige Renault 5 bevindt. Dit uitgangspunt lag ten grondslag aan de totstandkoming van de Clio en wordt teruggevonden in de kwaliteit van alle basiselementen: sty ling, motoren, weggedrag, comfort, af werking en opties. Het ontwerp Het nieuwe hedendaagse ontwerp van zowel het interieur als het exterieur is ontwikkeld door Renault Design, het stylingsbureau van de Régie Renault. Dit bureau is erin geslaagd om de Clio een krachtige, robuuste, prikkelende en dynamische uitstraling te geven. Een uitstraling, die een eerlijke weerspiege ling is van het karakter en de eigen schappen van de nieuwe Renault Clio: handzaam in de stad en tegelijk ook comfortabel op de langere afstand. HEILOO - Renaults nieuwste model heet Renault Clio en is onlangs op de Franse markt gelanceerd. De auto gaat de versies uit het midden en de top van het huidige Renault 5-gamma vervan gen. De Renault Clio zal Renaults goede positie in de sterk competitieve klasse van kleine auto's verder verstevigen. In november is de renault Clio op de Ne derlandse markt gebracht. De nieuwe Renault Clio is een compac te, veelzijdige auto, ontworpen voor een breed publiek. Onwikkeld volgens de modernste principes verenigt de nieuwe Clio bestaande en geoptimaliseerde ei genschappen in een nieuw dynamisch concept. Een concept waarin naast alge heel comfort en een gunstig brandstof verbruik, wegligging, rijgedrag, geluidddemping, anticorrossie, ergono mie en ruimtelijke indeling extra aan dacht kregen. De naam Met de komst van de Renault Clio wij zigt Renault definitief de aanduiding van haar modellen en getallen in na men. Clio, dat afgeleid is van het Griek- Annewies (rechts) en Lara op bezoek bij bakker Piet Borst. De twee scholieren stelden deze pagina samen in het kader van hun stage bij de Uit kijkpost. HEILOO - Met het oog op het naderende Sinter klaas-feest hebben win keliers en banketbakkers hun handen vol om iede reen op zijn wensen te bedienen. We gingen eens een kijkje nemen bij Bakker Piet Borst in winkelcentrum 't Hoek stuk. We troffen het, want hij was net bezig met het maken van borstplaat, dat verspreidde in de bakkerij een lekkere, zoete lucht, die zo bij deze tijd van het jaar hoort. In een grote ko= peren pan werden de in grediënten gedaan, sui ker, room en een smaak maker, bijvoorbeeld chocolade. Dit mengsel werd verwarmd tot 92 graden Réaumur - weet u nog wel: Celsius, Fah renheit en Réaumur. Een thermometer, die met een touwtje aan het plafond hangt en een taster er aan, gaf nauw keurig de juiste tempera tuur aan. Waarom in de bakkerij met Réaumur gemeten wordt, kon nie mand vertellen, dat was altijd al zo geweest. Is de borstplaat gesmol ten dan wordt het over gedaan in een trechter met een flotter en wordt op grote platen met ga ten van ongeveer 3 cm doorsnede de vloeibare borstplaat gespoten. De gaten zijn konisch, zo dat ze na afkoeling mak kelijk uit de platen gaan. Ergens anders in de bak kerij waren ze met mar sepein bezig. Mozaiek marsepein werd in plak jes gesneden en een schaal werd fraai opge maakt met deze lekker nij, die zo bij Sinter klaas hoort. „De rest van het jaar wordt er amper marsepein ver kocht, maar in deze tijd is het een gewilde lekker nij. Het maken van mar sepeinen beesten en dergelijke is een kunst apart, maar we hebben boekjes met voorbeel den. En soms laat je je fantasie de vrije loop en komen er ook hele leuke dingen uit", vertelt bak ker Borst. Hij is één van de weinige bakkers, die alles nog zelf maken. Zo zagen we ook 'laden' met verschil lende smaken ontbijt koek met rozijntjes, honing en nog veel meer smaken. Later worden deze op de maat gesne den, die wij als ontbijt koek kennem. Het aardige was dat al het personeel, zowel de bak kers als de meisjes in de winkel, met veel enthou siasme over hun werk vertelden. De drukte van deze periode vinden zij dan ook helemaal niet erg. Het is een echt vak en als je daarvan houdt, maakt die drukte je echt niet uit. Na het bezoek aan de bakkerij weten we zeker: 'Een goede bakker bakt best, bakker Borst bakt beter'! Een etalage vol geschenktips en cadeauverpakkin gen ontbreekt in deze Sinterklaas-tijd niet bij Boekhandel Deutekom. HEILOO - Al jaren lang kunt u bij Boekhandel Deutekom terecht voor boeken, tijdschriften en kantoorbenodigdheden. In de winkel aan de Hee- renweg staan de mensen altijd klaar om u zo snel mogelijk te helpen. Staat het door u ge wenste boek niet in één van de vele kasten, dan wordt het besteld. Uw bestelde boeken zijn er binnen een paar dagen. Dat kan door het directe contact met het Centraal Boekhuis, een soort na tionaal magazijn voor uitgevers en boek handels. Ook kan het personeel van Boekhandel Deute kom veel informatie ge ven over bepaalde boeken en over kantoor benodigdheden of teken en schildermaterialen1. Ook voor niet zo alle daagse ansichtkaarten kunt u heel goed terecht bij Deutekom. De boekhandel aan de Heerenweg speelt in op verschillende activiteiten in 'Boekenland'. Dat is bijvoorbeeld te zien in de etalages, die met veel zorg en aandacht wor den gemaakt. Het gehele jaar is er in de winkel ook een aparte hoek met afgeprijsde boeken en andere artikelen. Binnenkort wordt het systeem om boeken te bestellen of informatie over het al dan niet in voorraad zijn van boe ken te verkrijgen ver vangen door een sneller en beter systeem, wat ve le voordelen heeft voor de klant. Extra informa tie, waarvoor een extra 'hoek' aan de winkel wordt toegevoegd. U kunt altijd even langs komen bij Boekhandel Deutekom voor boeken of informatie over boe ken en andere artikelen, zoals hiervoor vermeld. Zeker ook nu in Sinterklaas-tijd, want in elke schoen past wel een boek. <j| Johan Jansen laat één van de vele soorten sport schoenen zien, die in zijn zaak aan de Kenne- merstraatweg te koop zijn. HEILOO - Aan de Ken- nemerstraatweg in Hei loo vindt men tal van winkels. Onder de sport zaak van Johan Jansen, nu al elf jaar aldaar ge huisvest. Met Sint Nico- laas op komst sprak de redactie van de Uitkijk post met Johan Jansen. Sportartikelen zijn im mers geliefd en horen dus 'in de zak van Sin terklaas'. Bij Sporthuis Johan Jansen kan men terecht voor kleding, schoeisel en attributen voor voor al de veld- en zaalspor ten, zoals voetbal, hockey en natuurlijk tennis. Maar ook zijn zij goed op de hoogte van trim- en andere condi tiesporten. Graag helpen zij u met het zoeken naar de juiste schoen voor uw voet. Topmer ken zijn daarbij Nike, Lotto en de nieuwe Itali aanse merken. In de Sint Nicolaas- en Kersttijd doet Sporthuis Johan Jansen mee aan de decemberactie van de Middenstand Vereniging Heiloo. Bij uw aankoop maakt u dus nog kans op één van de nieuwe M VH-cadeaubonnen Maar niet alleen daar voor moet u eens bij Sporthuis Johan Jansen binnen stappen. Ook voor een goed advies op het gebied van sportarti kelen bent u er aan het juiste adres. Sporthuis Johan Jansen voor een sportief cadeau. rhoiie De fonkelnieuwe, overzichtelijke wijnpresentatie bij de Super Discount, waarin ook de Beaujolais Primeur niet ontbreekt. HEILOO - Op 15 no vember vond bij de Su per Discount aan de Zevenhuizerlaan de pre sentatie plaats van de Beaujolais Primeur '90. Sinds kort kan men in deze zaak een aparte wijnafdeling vinden met een ruim assortiment van de beste wijnen. Een speciale stelling zorgt voor een overzichtelijke presentatie. Met het oog op de komende feestda gen alleszins de moeite waard eens te gaan kijken. Bedrijfsleider P. Udo en zijn staf zijn in de win kel, maar vooral ook achter de schermen druk bezig voor u. Met het oog op de feestdagen zijn er vele bijzondere produkten ingekocht. Sint op bezoek „Zelf was ik er al lang geleden mee bezig. In een ligstoel in de tuin zocht ik al uit wat ik wil de hebben voor deze da gen", zegt de heer Udo. Op zaterdag 1 december zal de goedheiligman in hoogst eigen persoon aanwezig zijn in de Su per Discount, vergezeld van enkele Zwarte Pie ten. Die en andere dagen is iedereen natuurlijk van harte welkom in de supermarkt aan de Ze venhuizerlaan voor de dagelijkse en de feest- boodschappen. Behalve actuele (pop)muziek is er bij Disco Heiloo ook veel aandacht voor klassieke muziek. Boven dien zijn er aparte bakken met kerst-repertoire. HEILOO - Zo lang win kelhof 't Loo al bestaat is er daar een muzie kwinkel. Zes jaar gele den nam de familie Menkhorst de zaak over en begon men met de verkoop van grammo foonplaten en een klein deel muziekcassettes. De laatste jaren zijn de cd's ruim in de meerderheid. Door de opkomst van de cd als muziekdrager is ook de aandacht van het publiek voor muziek hernieuwd. Naast de algemene be langstelling valt op dat vooral jongeren een steeds grotere interesse voor klassieke muziek krijgen, terwijl ook de aandacht voor muziek uit de jaren '60 toe neemt. Dit komt mede doordat op televisie veelvuldig deze muziek te beluisteren is, denk maar eens aan de popu laire serie 'Tour of Duty'. De jeugd kan bij Disco Heiloo z'n hart ophalen met de Top 40-muziek. Tijdens de Sint Nico laas- en Kersttijd is er ook een ruime keuze aan cd's met sfeervolle mu ziek, die het gure en koude weer op een win teravond snel doet ver geten. Naast het bekende re pertoire heeft Disco Hei loo ook veel oog en oor voor minder bekende muziekstijlen en/of ar tiesten. Hiervan wordt regelmatig melding ge daan in de wekelijkse ru briek in de Uitkijkpost. Elke week wordt op pa gina 2 van dit blad een cd-bespreking gepubli ceerd. Voor de regelmatige klanten heeft Disco Hei loo een uniek en aange naam spaarsysteem. Bij aankoop van cd's krijgt men per cd een stempel op een speciale kaart. Wanneer men 14 stem pels verzameld heeft, dan is de vijftiende cd- aankoop gratis. Hier door is de prijs per cd toch gemiddeldzo'n drie gulden lager! Disco Heiloo is niet al leen in de tijd van Sint Nicolaas en Kerst van al le muzikale markten thuis. Alle dagen van het jaar vindt men er mu ziek voor elk feest. UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 1990 JA |tjOi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 20