(3 Oratoriumvereniging Nieuw Leven presenteert 9Die Jahreszeiten9 Ouders en team H ''Waarom moet onze school weg?' IET'5 'rmmi b.v intratuin |H3j DAKBEDEKKINGEN-ZINKWERKEN C. HACHMANG KMI.™ no9ed,ukon,s,oppin9 FORESTERS - H.S.V. Ity A. J. VOS PICHT WAAROM Lions starten verkoop van kerstartikelen bij Silhouet t.b.v. oogheelkundig project HOFDIJKSCHOOL P ■nvmR Huis verkopen? --S5» NOG ENKELE WEKEN SPECIALE PRIJZEN i.v.m. I 55e JAARGANG NO. 48 - 28 NOVEMBER 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN A.s. zondag 2 december HEILOOËR DERBY Aanvang 14.00 uur In de rust op vertoon van toegangsbewijs GRATIS KOFFIE. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Heilooër derby op de Egelshoek \/ANDEB VERKOOPSTER VERBOUWINGSUITVERKOOP OPENINGSTIJDEN: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Stationsweg 51 1851 LJ Heiloo Tel. 072-330196 heiloo BEL NU Makelaars GOED IN ONROEREND GOED 3 kantoren voor u gezamenlijk aktief Loodgietersbedrijf gas, c v water, riool Advertenties en administratie Uitki. Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 I V Redactie-adressen: Y Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Schamoude Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Aanstaande zondag is het voor de; tweede maal dit jaar raak: het sportieve treffen tussen de vlaggesche- pen van de voetbalverenigingen HSV en Foresters. De strijd wordt ditmaal aan gebonden op het hoofdveld van De Egelshoek, de thuishaven van Foresters, de aanvang van de wedstrijd is 14.00 uur. Over de uitslag kan je speculeren: HSV had immers een slechte generale en dus wellicht een goede vorm aanstaande zondag, terwijl Foresters uitstekend partij bood tegen de koploper en een punt in de wacht sleepte. In ieder geval zal het voor de voetballiefhebbers reden genoeg zijn om naar De Egelshoek te gaan zondag 2 december. Als geste aan het publiek krijgt men in de pauze, op vertoon van het toegangsbewijs een gra tis kopje koffie geschonken in de kanti ne. Sportieve recreatie op fietsafstand! HEILOO - Dinsdag 11 november vindt het jaarlijkse concert plaats van oratori umvereniging Nieuw Leven uit Heiloo. Zoals gebruikelijk wordt dit concert ge geven in de Moedergodskerk, aanvang 20.00 uur en het geheel staat onder lei ding van dirigent Marcel Joosen. Op het programma staat het werk 'Die Jahres zeiten' van Haydn. Nieuw Leven kan bogen op een rijke traditie vol hoogtepunten. In het 45-jarig bestaan waren er ooit meer dan honderd leden. Nu zijn dat er nog altijd meer dan zeventig en dat in een tijd, waarin er veel koren actief zijn: een be wijs van de kwaliteit van de vereniging en het enthousiasme van de leden, van wie een aantal al vanaf de oprichting bij Nieuw Leven zingen. Dit zijn ook de re denen voor de vele prijzen, die gewon nen zijn tijdens concoursen in het verleden. Nu wordt er jaarlijks één concert ver zorgd. En masse levfen de koorleden on der leiding van dirigent Marcel Joosen hier naartoe, waarbij de aanpak en or ganisatie zeer professioneel verlopen. Dat bleek in de afgelopen jaren, toen met veel succes ondermeer het 'Weih- nachtsoratorium' van Bach (1985), het 'Alexanderfest' van Handel (1986) en vorig jaar nog de 'Schöpfungsmesse' van Handel werden uitgevoerd. Voor dit jaar is zoals gezegd gekozen voor een werk van Haydn, terwijl in 1991 'Samson' van Handel op het pro gramma staat. Een absoluut hoogte punt wordt verwacht in 1995, wanneer de vereniging 50 jaar bestaat en het stuk 'Paulus' van Mendelsohn uitgevoerd zal worden samen met vele solisten en een groot orkest. Nu al spaart de vereniging voor haar ju bileum, maar op de jaarlijkse uitvoerin gen wordt echter niet beknibbeld. Dit jaar zullen vier solisten de uitvoering van 'Jahreszeiten' extra glans geven: Susanne Miron (sopraan), loan Micu (tenor), Henk van Heijnsbergen (bas) en Jaap Spigt (clavecimbel). Instrumen taal wordt Nieuw Leven begeleid door het Nationaal Philharmonisch Orkest. Voor onze winkel in Heiloo zoeken wij een enthousiaste Inlichtingen 072-336191 vragen naar Rita O U T/ I Q U t RAADHUISWEG 12, HEILOO Makelaar Taxateur o.g. hypotheken Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN I Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Bas Henk van Heijnsbergen en dirigent Marcel Joosen vertolken evenals vorig jaar belangrijke rollen bij het concert van Oratoriumvereniging Nieuw Leven op 11 december. Open Huis Het koor van Nieuw Leven heeft zich het afgelopen jaar degelijk voorbereid op het aanstaande concert. Dat gebeur de en gebeurt wekelijks op de dinsdaga vond in het Open Huis van 20.00 tot 22.00 uur. Voor repetities is deze ac commodatie uitstekend. Maar de akoestiek van de Moedergods kerk overtreft dit natuurlijk, dat kun nen de gemiddeld 500 toehoorders van de afgelopen jaren bevestigen. Om alles nog beter tot zijn recht te laten komen zou Nieuw Leven graag een uitbreiding van het aantal koorleden zien. Het stre ven is 100 leden, waarbij met name he ren welkom zijn bij de Heilooër oratoriumvereniging. Niet dat er nu geen goede balans zou bestaan, maar bijvoorbeeld bij de uitvoering van 'Samson' in 1991 wordt een fiks beroep gedaan op het koor. Wereldlijk oratorium Wie geïnteresseerd of liefhebber is van oratoriummuziek is van harte welkom bij Nieuw Leven. Men kan zich aanmel den als lid, maar ook kan men eerst op 12 december eens gaan luisteren tijdens de uitvoering van de 'Jahreszeiten', één van de zeer vele composities van Franz Joseph Haydn (1732-1809). Het wereldlijke oratorium 'Die Jahres zeiten' schreef Haydn na het voltooien van het geestelijk oratorium 'Die Schöpfung' als één van zijn laatste grote composities. De eerste opvoering vond HEILOO - Vorige week meldden wij in de Uitkijkpost het voornemen van het gemeentebestuur van Heiloo om de Hofdijkschool in Heiloo-West te slui ten. Na deze publicatie en gesprekken tussen de betrokkenen en de gemeente zijn de ouders van leerlingen, de mede zeggenschapsraad en het schoolteam van de Hofdijkschool in actie gekomen. Zij zijn het niet eens met het voorstel, dat overigens nog door de gemeente raad moet worden goedgekeurd. Het gezamenlijk protest werd afgelopen weekend al duidelijk door middel van spandoeken tijdens de intocht van Sint Nicolaas en via kléine affiches achter ramen en autoruiten met de tekst 'Hof dijkschool dicht, waarom?'. Dat laatste woord, daar draait het om. De argumenten van de gemeente om de Hofdijkschool te sluiten in het kader van de herschikking van de openbare basisscholen in Heiloo vindt men bij de Hofdijkschool verre van overtuigend. Sterker nog: de redenen die de gemeente geeft om de school te doen verdwijnen zijn eerder de bewijzen dat de school moet blijven bestaan. Voorgeschiedenis In het kort even de voorgeschiedenis van het voorstel van het college van bur gemeester en wethouders aan de raad. In de nieuwe wijk Ypestein moet een ba sisschool komen. Daarvoor moet de ge meente goedkeuring krijgen van zowel de provinciale als de rijksoverheid. De ze laatste vroeg de gemeente een prog nose van het aantal leerlingen in Heiloo op te (laten) stellen voor de komende 15 jaar. Aldus geschiedde en het bleek dat in het westelijk deel van Heiloo een toe nemende leegstand van lokalen zal ont staan. Samenvoeging van de drie bestaande scholen naar twee werd als oplossing gekozen. Alle betrokkenen, ook de mensen van de Hofdijkschool, steunen deze opvatting. Vervolgens moest gekozen worden wel ke twee scholen blijven bestaan en der halve welke school wordt opgeheven. De opheffing zou wegens de rechtsposi tie van het personeel moeten samenval len met de oprichting van de school in Ypestein. De gemeente koos voor op heffing van de Hofdijkschool op onder wijskundige, planologische en financiële gronden. Tegenargumenten Op onderwijskundig vlak oordeelde de gemeente de situatie bij de Hofdijk school met twee gebouwen, een zogehe ten dislokatie, nadelig ten opzichte van de andere twee scholen. „Onjuist", al dus de vertegenwoordigers van de Hof dijkschool in gesprek met de Uitkijk post. „Het is een schijnbare dislokatie, maar bij een afstand van twintig meter is het hebben van twee gebouwen geac cepteerd. Bovendien zijn er in onder wijskringen alweer tendenzen te merken, dat men juist kiest voor een aparte lokatie voor de kleuters". Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Een ander aspect hierbij is, dat wanneer de Hofdijkschool blijft bestaan en door opheffing van één van de twee andere scholen een groei van het aantal leerlin gen krijgt, er tussen de twee gebouwen ruimte is voor een uitbreiding van het schoolgebouw. Bij De Nieuwe Hoeve en De Zeskant bestaat deze mogelijkheid niet. In dit verband kan ook het werk van een ministeriële werkgroep ge noemd worden, die schaalvergroting van de basisscholen aanbeveelt, tot een leerlingental van 500. In het geval dat deze aanbeveling wordt overgenomen, zal uitbreiding van welk schoolgebouw dan ook nodig zijn. Centrale ligging In planologisch opzicht heeft de Hof dijkschool een centrale ligging in Heiloo-West. Dit wordt door de ge meente een gunstig aspect genoemd, wanneer een ander gebruik voor het ge bouw wordt gezocht. Maar de vertegen woordigers van de school vinden juist de centrale ligging van belang voor de leerlingen. Deze komen namelijk uit het gebied vanaf de spoorlijn naar het westen. Bij sluiting van de Hofdijk school wordt de afstand naar een 'nieu we school' bijna verdubbeld. Vanwege de verkeersveiligheid voor de leerlingen zou handhaving van de Hofdijkschool gunstig zijn. Een alternatieve school keuze, bijvoorbeeld de Vondelschool, stuit op de 'barrière', die de spoorbaan vormt. De financiële kant van het gemeentelij ke voorstel vindt men bij de Hofdijk school weinig compleet. De keuze voor de opheffing van de school met de laagste boekwaarde op zich is voor de gemeente, aldus de woordvoerders, juist niet de meest gunstige: hoe hoger de boekwaarde, hoe voordeliger voor de gemeentelijke onderwijsbegroting, kan je zeggen. Natuurlijk moet daarbij wel aangemerkt worden, dat er in alle geval len een vorm van 'kapitaal-vernietiging' plaatsvindt, waar elders fa de begroting opvang voor gevonden moet worden. Beter zou het zijn, menen de Hofdij kers, om bij de financiën ook de kosten van exploitatie, onderhoud en dergelij ke te betrekken. In zo'n verband zijn de verschillen tussen de drie scholen heel anders. Acties Zoals gezegd ondernemen de ouders en het team van de Hofdijkschool actie te gen de voorgenomen sluiting van hun school. Voorop staat daarbij de hand having van hun school. Tijdens de in tocht van Sint Nicolaas was één en ander al zichtbaar. Daarnaast worden bijvoorbeeld brieven verstuurd naar alle raadsleden, daar deze uiteindelijk de beslissing moeten nemen. Inmiddels is ook een handtekeningenac tie onder ouders en wijkbewoners van start gegaan, terwijl de wethouder van onderwijs, mevrouw Wuijster-Schudde- boom, reeds een 'petitie' getekend door de leerlingen heeft ontvangen. De mede zeggenschapsraad van de Hofdijk school heeft negatief geadviseerd over het gemeentelijk plan. Hoe de afloop zal zijn is op dit moment moeilijk te zeggen, maar zodra er nieuws is, kunt u dit lezen in de Uitkijkpost. KOOPZONDAG IN HEILOO HEILOO - Aanstaande zondag, 2 de cember, is er bij een groot deel van de winkeliers in Heiloo een extra koopdag met het oog op Sint Nicolaas. De winke liers van het Stationscentrum, winkel hof 't Loo en de Kennemerstraatweg zijn deze dag geopend, evenals een aan tal zaken elders in Heiloo. Een extra service van de ondernemers voor het winkelend publiek. De openingstijd is (ongeveer) van 12.00 tot 17.00 uur. plaats in 1801. De tekst is naar een ge dicht met dezelfde titel van de Schotse dichter James Thomson, bewerkt en vertaald door baron Gottfried von Swieten, een Oostenrijks diplomaat en muziekliefhebbers. Het gedicht schetst het in de loop van het jaar veranderende landschap. Haydn's muziek illustreert tal van natuurverschijnselen, van het gezang van-vogels, het onweer tot zelfs het gekwaak van kikkers. Het jaarlijkse concert van Nieuw Leven is een belevenis, een groots evenement met koor, orkest en solisten. Kaarten kosten 17,00 per persoon, 13,00 voor scholieren, cjp en 65-plus en 8,50 voor donateurs. Ze zijn in de voorver- 5» koop verkrijgbaar bij Boekhandel Avis (Stationsplein), Jan-Tine Braam ('t Loo), mw. J. Kotterman, Munnicken- f" hof 8, Heiloo (tel. 333606), M.J. Dries- sen, Heerenweg 235, Heiloo (tel. 336628) en bij leden van Nieuw Leven. SINTERKLAAS-LIEDJES SPELEN IN MUZIEKSCHOOL HEILOO - Op woensdag 5 december om 16.00 uur vindt een grote sinter klaasliedjeshappening plaats in de Mu ziekschool aan Het Veld 1. Iedere muzikant, jong of oud, mag komen. Ook als je geen leerling van de Muziek school bent, maar wel een instrument bespeelt, mag je er bij zijn. Hoe gaat het in z'n werk? Welke instru menten? Alle blaasinstrumenten, strij kinstrumenten, keyboards, slaginstru menten en piano's/orgels. Hoe kom je aan de muziek? Vandaag, woensdag, en donderdag kun je gratis voor jouw in strument de muziek komen halen. Eventueel ook nog vrijdag tussen half zes en zeven uur. Zorg dat je woensdagmiddag 5 decem ber om kwart voor vier bij de muziek school bent met: je instrument, een lessenaar (met je naam erop!) en de mu ziek. Dan gaan we fijn met ons allen spelen. Het duurt tot ongeveer 17.00 uur. Een deel van de kado-artikelen van de Lions-expositie bij Silhouet. Ook zondag 2 dec. geopend van 10.00- 17.00 uur. Vennewatersweg 15, 072-332727. AFSCHEID IN VERZORGINGS HUIS DE LOET HEILOO - Vrijdag 23 november het bestuur, de bewoners en het personeel van het Verzorgingshuis De Loet afsc heid genomen van de heren Dekker en Verhaal. De heer Dekker is 19 jaar als onderhoudsman in dienst geweest van De Loet en was alszodanig belast met het technisch onderhoud van het verzor gingshuis en de bejaardenwoningen. De heer Verhaal is 10 jaar bestuurslied ge weest in de functie van secretaris. Beide heren ontvingen uit handen van de voorzitter, mevrouw Meertens-Wiltens, een prachtig aandenken van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg, als dank voor hun beider inzet. Behalve mevrouw Meertens, liet ook de bewonerscommissie van zich horen, als mede het personeel van het verzorgings huis. Deze bracht voor beide heren een lied ten gehore. Uit de grote belangstel ling bleek wel dat de heren Dekker en Verhaal vele vrienden hebben in De Loet. De heer Dekker wordt opgevolgd door de heer Pardoen en de heer Ver haal wordt als secretaris opgevolgd door de heer Deunk en de vacante plaat in het bestuur wordt ingenomen door de heer Westerhuis. BODEMONDERZOEK NA LEK OUDE OLIETANK MAVO HEILOO - Vorige week is bodemonder zoek gedaan op het terrein van de Kennedy-mavo in Heiloo. Aanleiding hiertoe was een lek in de oude olietank van de school, welke aan het licht kwam toen de tank ter vervanging werd opge graven. Naar verwachting zal de vervui ling van de grond minimaal zijn, daar het lek aan de bovenzijde van de tank zat. De tank is overigens verwijderd en in afwachting van de resultaten van het bodemonderzoek is de een reservetank bovengronds geplaatst: ingraven acht de gemeente nog niet verantwoord. De direct omwonenden worden deze week met een brief geïnformeerd over de huidige situatie en de verdere gang van zaken. HEILOO - Op vrijdag 30 november start de Lionsclub Heiloo-Limmen-de Egmonden wederom de verkoop van Kerstartikelen. Door de clubleden en hun partners is de afgelopen maanden hard gewerkt om weer honderden, alle met de hand gemaakte, kerstartikelen te producerenBinnenhuisarchitectuur Silhouet aan de Kennemerstraatweg heeft ruimte beschikbaar gesteld om de ze verkoopexpositie mogelijk te maken. De tenootnstelling gaat aanstaande vrij dag om 11.00 uur feestelijk van start en is tot 24 december te bezichtigen. Piet Duyneveld en Kees Schermerhorn hebben menig vrij uurtje gestoken in de presentatie van deze show. Het ziet er dan ook allemaal erg gezellig uit. Iedere week kwamen de Lions-vrouwen bijeen om kerstkransen, geschenkdozen beplakt met stof, theemutsen, christ- mascakes en vele tientallen andere ge schenken te vervaardigen, die een bij drage leveren voor de sfeer in uw huis.. De mannen stortten zich o.a. op de ver vaardiging van zéér decoratieve kerstsleeën, kerstboompjes en kerst klokken. Alle producten zijn uniek en nergens elders verkrijgbaar. Dit geldt ook voor de kerstkaarten, die een ty pisch Noordkennemerlands karakter-* dragen. Verleden jaar bracht de Kerstactie bijna 10.000,- netto op. Dat bedrag werd besteed aan een aantal goede doelen, waaronder de bouw van eenvoudige wo ningen op Sri Lanka, een bijdrage in de restauratie van de Slotkapel in Egmond, het Sociaal Fonds van de gemeente Hei loo en een orthopedisch project in Sier ra Leone. Dit jaar gaat de opbrengst o.a. naar de Stichting Oogheelkundig Programma Nepal, alwaar de Alkmaar- se oogarts Meriwani in zijn vakantie staaroperaties uitvoert. Deze stichting is opgezet door enkele le den van de Lionsclub Bloemendaal. Met grote voortvarendheid zet deze stichting zich in om de duizenden vol wassenen en kinderen te helpen om be ter te kunnen zien. Deskundige vrijwilligers hebben op uitnodiging van de Nepalese autoriteiten vijf Nederland se oogkampen georganiseerd. Er wordt daar samengewerkt met de lokale artsen en verpleegkundigen. Jaarlijks worden honderden oogoperaties verricht onder vaak zeer moeilijke omstandigheden. Een ieder zal begrijpen dat daar geld voor nodig is, vandaar deze kerstten toonstelling, die bedoeld is om dat geld voor deze mensen bij elkaar te krijgen: 'Gun een ander het licht in de ogen'! De start van de verkoop draagt dit jaar een wel héél bijzonder karakter. Onder het genot van een gratis kopje koffie en een plak cake kunt u bloemschikde monstraties van Magda Bakker volgen. Voorts zal - en dat is wel heel uniek - de firma A.C. de Boer ter plekke marse pein fabriceren. Met het oog op het a.s. Sinterklaasfeest toch wel zéér de moeite waard. Dit alles wordt omlijst met mu ziek van harp en dwarsfluit. Voorwaar een unieke start, die voor belangstellen den gratis toegankelijk is. Aanvangstijd: 11.00 uur. De de monstraties zullen duren tot 17.00 uur. De verkoop van artikelen vindt plaats tot 24 december tijdens de openingsuren van Silhouet Binnenhuisarchitectuur, Kennemerstraatweg 99., Heiloo. MAKELAAR pflf HEILOO. KENNEMERSTRAATWEG 129, TEL.: 0^2-330332. ALKMAAR, GEESTERSINGEL 18, TEL.:072-113504. NOORD-SCHARWOUDE, DORPSS TRA A T 589, TEL.: 02260-15341.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1