van de ridder intratum Samenzang Mogojoko The Porcupines zijn dubbel actief in laatste week december Financiële steun aan pater Ted uit Heiloo gaat nog steeds door Kerstconcert Caecilia samen met gastoptreden Orpheus Vos en Vesuvia, tienerdisco Renegade en sessie in de Buk Kerstconcert in Witte Kerk I DAKBEDEKKINGEN-ZINKWERKEN C. HACHMANG KuSSS™ h09edrukon,s,oppin9 Huis verkopen? BEL NU Makelaars GOED IN ONROEREND GOED 3 kantoren voor u gezamenlijk aktief Zaterdag a.s. KERSTMAN DE MOOISTE KIJKDOOS. 55e JAARGANG NO. 51-19 DECEMBER 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12,00 uur 13.00 - 15.00 uur Single-presentatie Gert-Paul in La Strada Marcel Wessel in d'Oud Inn heiloo Eremedaille voor de heer GPrins Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- éikÈ A I I/AC Makelaar Taxateur o.g. S?p0theVkeT°P [HJ| IlSJ M I V Postbus 95.1850 ABHe.loo Tel 072-3.11895 assurantiën W Kantoor Zeeweg 20.1852CR Heiloo TAXATIES Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO. KENNEMERSTRAATWEG 129, TEL.: 0^2-330332. ALKMAAR, GEESTERSINGEL 18, TEL.: 072-113504. NOORD-SCHARWOUDE, DORPSSTRAAT 589, TEL.: 02260-15341. om 11.00 uur deelt de prijzen uit voor U bent van harte welkom.. Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Om u alvast in de kerstsfeer te brengen organiseert M0G0J0K0 de traditionele Kerstsamenzang op woens dag 19 december (vandaag). Net als voorgaande jaren is er een gastoptre den. Deze keer heeft M0G0J0K0 de me dewerking gevraagd van Theater Hei loo. Dit theater verzorgt een voorstel ling speciaal voor kinderen. Iedereen, jong en oud, die het leuk vindt om te zingen of alleen te luisteren, is van harte welkom. Aan de kinderen vraagt het koor om een ritme-instrumentje mee te nemen. De Kerstsamenzang begint va navond om 19.30 uur in de Moeder Godskerk aan de Holleweg. De toegang is gratis. Bij binnenkomst krijgt iede reen een tekstboekje om alles nog beter te kunnen volgen. EXPOSITIE TINTORETTO HEILOO - Ook dit jaar wordt er weer een Kerstexpositie gehouden door de al 45 jaar bestaande Teken- en Schilder vereniging Tintoretto te Heiloo. De be zoekers krijgen ook nu weer de gelegen heid hun stem uit te brengen op het werk van hun keuze in de verschillende categorieën. Dat het werk van de leden bij velen uit Heiloo en daarbuiten in de smaak valt, blijkt wel uit het feit dat elk jaar honderden bezoekers op de ten toonstelling verwelkomd kunnen wor den. Aarzel dus niet, kom gerust even kijken en neem vooral uw gasten meen, de toegang is gratis. De tentoonstelling wordt gehouden in de Zevensprong (Ewisweg/hoek Het Zeven huizen) en is geopend van 14.00-17.00 uur op 23, 25, 26 en 30 december en 1 januari. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag zaterdag gesloten SPEELAVOND IN DE MUZIEKSCHOOL HEILOO - Op woensdag 19 december is er in de Muziekschool aan het Veld 1 een speelavond. De aanvang is om kwart voor acht. U bent daar hartelijk welkom. In het korte programma dat ongeveer drie kwartier duurt, spelen leerlingen van Roel Steeman (leraar vi ool), Janjaap Langereis (leraar blok fluit) en Anke Lont (lerares dwarsfluit). De toegang is, als altijd gratis. Aan het einde van de week gaat de muziekschool dicht. De lessen beginnen weer op maandag 7 januari 1991. Het mannenkoor Orpheus is na ae pauze te gast tijdens de uitvoering van Caecilia, die in De Beun wordt gegeven. HEILOO - Waren ze kort geleden nog te beluisteren in een goed gevulde Buk- zaal, ook de komende feestdagen zullen The Porcupines in Heiloo weer hun mu zikale steentje aan de feestvreugde bij dragen. Wederom twee echte 'thuis wedstrijden'. Allereerst is 't Akertje de plaats van handeling op Tweede Kerstdag vanaf 21.00 uur. Niet zo verwonderlijk, deze keuze, daar eerdere optredens op de zuidgrens van Heiloo garant stonden voor sfeer en gezelligheid. De Porcupi- nes-trein dendert hierna nog even voort. Alvorens andere plaatsen worden aan gedaan is er een stop bij La Strada aan de Kennemerstraatweg op zaterdag 29 december, ook vanaf 21.00 uur. Een Porcupines-optreden is avondvul lend. Het grotendeels Heilooër zestal brengt zo'n vijftig nummers ten gehore. Muziek uit de legendarische sixties en eind vijftiger jaren. De entree voor bei de optredens is gratis. Zaterdag 29 december is er in La Strada een gastoptreden. Voormalig Porcupi- nes-zanger Gert-Paul zal deze avond twee nummers zingen, met orkestband, welke hij in eigen beheer als cassette single op de markt brengt. De nummers zijn professioneel opgenomen. De cas sette is een voorloper op ontwikkelingen in de muziekbranche. De maatschappij en starten namelijk in het voorjaar 1991 met de promotie van cassette-singles als aanvulling op de markt, naast de cd- singles. Een primeur voor Heiloo derhalve. HEILOO - De ontmoeting van vele wel doeners met pater Ted Bandsma in ok tober van dit jaar bestond uit een mis in de kleine kapel van O.L.V. ter Nood en aansluitend een gezellige bijeenkomst in 't Akertje. Deze bijeenkomst resulteer de in het plan van twee mannen om een vakantiereis naar pater Ted in de Filip pijnen te maken. Tijdens zijn vakantie in Nederland heeft pater Ted mooie giften ontvangen voor zijn werk in Villaverde, onder andere een groot bedrag voor een meisje dat voor arts wil gaan studeren. In een land als de Filippijnen zijn de mensen kan sarm en zonder hulp van buitenaf ko men plannen bijna niet van de grond. Pater Ted heeft in Villaverde een kleine I VAM OW® goed' HEILOO - Per 1 januari zal Multikabel een aantal zenderuitbreidingen door voeren. Waar mogelijk, worden de uit breidingen al eerder gerealiseerd. Voor de abonnee zijn hieraan geen extra kosten verbonden. De kanalen waarop de zenders worden doorgegeven, kan men vinden op de frequentiekaart, die Multikabel aan alle abonnees heeft ge zonden. De belangrijkste uitbreiding is de door gifte van CNN, het Amerikaanse Nieuwskanaal dat 24 uur per dag de ak- tualiteiten van de hele wereld in beeld brengt. CNN wordt in bijna alle ge meenten doorgegeven waar Multikabel de kabeltelevisie exploiteert. In de ge meenten waar Multikabel nog bezig is met de aanleg, kan CNN nog niet ont vangen worden. De Franse televisiezen der TV5 heeft zijn programma-aanbod uitgebreid. Men kan nu van 7.00 uur 's morgens tot 01.00 uur 's nachts kijken naar o.a. nieuws over Frans Canada, Franse taallessen, live-nieuwsuitzendin gen, muziekprogramma's en films. NIEUWJAARSBIJEENKOMST „GEMEENTEBESTUUR HEILOO HEILOO - Op woensdag 2 januari houdt het bestuur van de gemeente Hei loo de jaarlijkse nieuwjaarsbijeen komst. Vanaf 20.00 tot 22.00 uur is de grote zaal van het Open Huis de plaats voor het uitwisselen van nieuwjaars wensen voor iedere ingezetene van Hei loo. Nadrukkelijk hebben de gemeente bestuurders laten weten, dat tijdens de bijeenkomst in de zaal niet gerookt mag worden. Iedereen is welkom. HEILOO - Harmonieorkest Caecilia geeft op 21 december een concert in theater De Beun te Heiloo. Na negen jaar een nieuwjaarsconcert te hebben verzorgd heeft Caecilia nu gekozen voor een gewijzigde opzet en locatie: een Kerstconcert in De Beun. Als gast heb ben we wederom een koor uitgenodigd: mannenkoor Orpheus uit Alkmaar. Mannenkoor Orpheus werd op 22 juni 1906 opgericht en is daarmee het oudste mannenkoor van Alkmaar. Op dit mo ment heeft het koor meer dan 60 leden, wekelijks melden zich zelfs nog nieuwe zangers aan. Het koor heeft een uitge breid repertoire bestaan uit opera wer ken, Russische, Poolse, Duitse en Fran se liederen. Een groot gedeelte bestaat uit Byzantijnse kerkliederen uit de Sla vische taal. Orpheus treedt regelmatig op in de kop van Noord-Holland, maar is ook daarbuiten - zelfs in het buiten land - actief. Dirigent is de heer Ton Klos. Hij staat sedert 10 jaar voor het koor en heeft ze ker aan het huidige niveau van het koor bijgedragen. Enkele jaren geleden ont dekte de heer Klos unieke Russische muziek. Voor dit unieke concert in sa menwerking met Caecilia heeft de heer Klos gekozen voor een mengeling van Poolse en Russische muziek. De Poolse liederen zijn echt op de kerst gericht, de Russische meer indirect. De Russen vie ren namelijk meer het Driekoningen feest. Vaste pianiste is mevrouw Anke 40 weeskinderen onder zijn hoede en en kele lagere scholen. Voor verder onder wijs moeten de kinderen grote afstan den afleggen, zodat ze meestal 'intern' bij de school wonen. Er is geen studie toelage voor kinderen, leren is hierdoor maar voor weinigen weggelegd. Ook an dere bijdragen zijn er niet. Is er geen geld voor de huur, dan slaapt men on der een brug, viaduct of afdakje van golfplaten. Sociale voorzieningen kent men in de Filippijnen evenmin. Pater Ted bedankt iedereen voor de gif ten ten behoeve van zijn werk. De heer J. Swart verzorgt de inzameling van gif ten. Zo ontving hij bij de ingang van het Kapelbos eens een enveloppe met 500 gulden van een onbekend gebleven man en later bracht iemand 150 gulden. Nauwgezet wordt de administratie hier van bijgehouden. En de heer Swart is blij met het vertrouwen dat men in hem stelt. Van de giften gaat alles naar de kansar me mensen in de Filippijnen. Honderd gulden hier, is duizend gulden daar, al dus de heer Swart. Wie het werk van Pater Ted wil steunen kan een bijdrage overmaken op bankrekeningnummer 12.05.13.730 t.n.v. J. Swart, Kapellaan 3A, Heiloo. Pater Ted Bandsma (tweede van rechts) en de heer Swart (geheel rechts) tijdens de bijeenkomst in 't Akertje. Buzing-Dijkgraaf. In ieder geval staat Orpheus voor een bijzonder optreden. De ontvangende vereniging Caecilia be hoeft eigenlijk geen nadere introductie meer. Onder leiding van dirigent Henk van Veldhuizen - ook al weer tien jaar bij de vereniging - heeft Caecilia een kerstrepertoire ingestudeerd met mu ziek van J. Offenbach, G. F. Handel e.a. Ook „Cats" van de gelijknamige musical staat op het programma. Op 21 december start het concert om 20.15 uur met het optreden van Caeci lia, na de pauze gevolgd door Orpheus. De zaal is open vanaf 20.00 uur. De toe gang bedraagt 15,00 voor donateurs de helft. Kaarten zijn natuurlijk ver krijgbaar aan de zaal, om zeker te zijn van plaatsen kunt u zich ook wenden tot de voorverkoopadressen: boekhandel Avis in het Stationscentrum en Disco Heiloo in 't Loo. DECORETTE URSEM GAAT RIGORIEUS VERBOUWEN HEILOO - Na de kerst gaat „de beuk" in het oude pand van schildersbedrijf Ursem aan de Heerenweg. Hiermee gaat een stukje historie verloren, maar dit zal plaats maken voor een modern pand met boven woonruimte en kantoor en beneden een winkel, die veel groter wordt dan hij nu is. Maar liefst 3 meter zal de winkel breder worden. Dit geeft Decorette de mogelijkheid het bestaan de assortiment flink uit te breiden. Gedurende de periode dat de verbou wing plaats vindt heeft Ursem een on derkomen gevonden in de winkel van Ranzijn. Een goede buur bleek ook hier weer beter dan een verre vriend. Men hoopt in mei met het nieuwe pand aan de Heerenweg klaar te zijn. AFSCHEID JAAP HOFSTRA VAN DE VONDELSCHOOL HEILOO - Op vrijdag 21 december neemt Jaap Hofstra na bijna elf jaar af scheid van de openbare Vondelschool. Jaap Hofstra is met ingang van 1 janua ri namelijk benoemd tot direkteur van de openbare school in Andijk. Vrijdag 21 december zal hij voor het laatst de deur van de Vondelschool achter zich sluiten. Maar eerst wordt er in de school nog af scheid van hem genomen, 's Morgens nemen eerst de leerlingen afscheid van hun meneer Jaap. Dat doen ze met een feestelijk programma waarin Jaap Hof stra centraal zal staan. Vanaf 12.30 uur tot ongeveer 13.30 uur is er een af scheidsreceptie, aangeboden door het gemeentebestuur en de ouderraad. Een ieder die afscheid wil nemen van de heer Hofstra is dan welkom. TAFELTJE DEKJE HEEFT NIEUW UITBRENGSYSTEEM HEILOO - Tafeltje Dekje is een warme maaltijdvoorziening voor thuiswonende ouderen in Heiloo. Aan deze voorzie ning nemen dagelijks 65 ouderen deel. De maaltijden worden bereid in de ver zorgingshuizen De Loet en Overkerck en door vrijwilligers rondgebracht. Vanaf de oprichting van Tafeltje Dekje 15 jaar geleden) wordt voor de dis tributie van de maaltijden gebruik ge maakt van roestvrij stalen pannensets. Dit distributiesysteem was tot heden nog in gebruik t.b.v. de 40 maaltijden welke in verzorgingshuis De Loet bereid werden. Woensdag 12 december zijn de ze pannensets vervangen door „Kof fertjes", een maaltijddistributiesysteem wat al enige tijd bij verzorgingshuis Overkerck in gebruik was. Voordeel van de „koffertjes" en reden voor aan schaf is dat de maaltijden er veel war mer in blijven dan in de pannensets: de gebruiker krijgt dus een betere maaltijd op tafel. Ook zijn de koffertjes gemak kelijker te vervoeren. Voor nadere informatie over Tafeltje Dekje kunt u contact opnemen met mevr. T. Huisman-Hoogeland van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester- weg 294 te Heiloo, tel. 331297. Voor het aanvragen van een warme maaltijd van Tafeltje Dekje kunt u terecht bij me vrouw P. J. Balm van de Indicatiecom missie Heiloo, Afdeling Sociale Zaken van de Gemeente Heiloo, Raad huisplein 4 te Heiloo, tel. 333183. Nieu we aanvragers moeten er overigens re kening meehouden, dat er voor bepaal de dagen een wachtlijst bestaat. HEILOO - Op nieuwjaarsdag, dins dag 1 januari, is zanger Marcel Wes sel 's avonds te beluisteren in café d'Oud Inn aan de Heerenweg in Heiloo. Met repertoire a la André Hazes en Koos Alberts wordt het nieuwe jaar sfeervol begonnen. HEILOO - Vorige week vrijdag werd in Motel Heiloo de eremedaille in goud opgespeld bij de heer G. Prins uit Heiloo. De handeling werd verricht door burgemeester Schoof. De onderscheiding voor de heer Prins kwam op het moment dat hij zijn werkgever, de Stichting Geeste lijke Volksgezondheid in Noord- Holland, gedag zegde. Na een dienstverband van 40 jaar maakt de voormalige administrateur gebruik van de VUT-regeling. De koninklij ke onderscheiding werd aan hem toegekend wegens zijn langdurig dienstverband en de vele nevenfunc ties in het verenigingsleven, welke hij heeft vervuld en nog steeds vervult. Vennewatersweg 15, 072-332727. Het Hollands Vocaal Ensemble, een koor uit de regio Alkmaar, verzorgt mede het kerstconcert in het Heilooër Witte Kerkje. HEILOO - Het traditionele kerstcon cert in de Witte Kerk te Heiloo zal plaatsvinden op zondag 23 december om 15.30 uur (kerk open om 14. 30 uur). Het concert wordt gegeven door het Hollands Vocaal ensemble met me dewerking van een instrumentaal en semble. De solisten maken deel uit van het koor. Het geheel staat onder leiding van Hugo van Veen. Het concert opent met een dubbelkorige lofzang op de schepping (Psalm 100) van Pachelbel. Daarna volgt de cantate voor de eerste advent „Machet die Tore Weit" van Telemann. Dan van J. M. Bach „Fürchtet euch nicht" en als slot voor de pauze van Buxtehude de door- gecomponeerde koorcantate „Das neu- gebor'ne Kindelein". Na de pauze van Sweelinck „Enfants que le Seigneur ser- vez". Daarna weer een cantate van Te lemann „Meine Seele erhebt den Her- rn", terwijl het concert besloten wordt met „Ihr Hirten kommt herbei" van Aumann. Hugo van Veen specialiseert zich in het uitvoeren van oude muziek op een wijze die breekt met de algemeen toegepaste uitvoeringspraktijk. Het Hollands Vo caal Ensemble is een koor uit onze eigen regio. Het heeft een kern van ca. 20 zan gers. Het koor doet drie projecnten per jaar. Per project doet een beperkt aan tal gastzangers mee. De toegangsprijs van het concert be draagt 10,00 7,50 voor 65+ en CJP). De kerk is verwarmd. HEILOO - In Volle Vaart razen Etna Vesuvia en Jan Vos door het leven. In dit twee uur durende programma van Wim T. Schippers (Jacques Plafond) razen zeventig levensjaren voorbij. Als je niet met je ogen knippert, kun je in Volle Vaart zien in de zaal van Buk Buk op zaterdag 22 december om 21.30 uur. In Volle Vaart is een programma om bij te blijven. Als Etna en de toeschouwers nog midden in de verbroken relatie zit ten blijkt Jan Vos dit al te hebben opge lost. Etna laat zich adviseren door de Amsterdamse ober Teun Balk, of laar zich meeslepen door een geroutineerde barpianist, die haar laat wegzwij melen in de sfeer van champagne en roman tiek. Moeten wij achter de pianolessen van Vos aan een snoezig meisje meer zoeken of is dat slechts de gedachten- gang van Etna? Zodra Vos en Vesuvia weer het een en ander hebben moeten bij legen, eindigt dit steevast in een lied of zelfs een duet! Tienerdisco Het laatste weekend van het jaar wordt in Buk Buk uitbundig gevierd. Er komt een echt festival dat drie dagen gaat du ren. Op vrijdag 28 december gaan we van start met een tienerdisco, dat nu voor de derde keer georganiseerd wordt en dat nu al een succes mag worden ge noemd. Van 19.30 tot 22.00 uur wordt de grote zaal van het Brunogebouw om getoverd tot een echte disco met swin gende muziek uit de Top 40, flitsende lichten en veel gezelligheid. Deze avond is voor jongeren vanaf ongeveer 12 tot 15 jaar. Tijdens de tienerdisco worden er alleen alcoholvrije drankjes geschon ken. Een glas frisdrank kost tijdens de tienerdisco 1,00 per stuk. De entree voor deze gezellige avond is 2,50. Renegade Voor zaterdagavond zijn er drie bandjes uitgenodigd om bij Buk Buk te komen spelen. Waaronder ook de band Rene gade. In 1989 werd er een afscheidsfeest gegeven voor de drummer van Renega de in Buk Buk. Deze ging voor een jaar naar Amerika. Hij is gelukkig nu weer terug en de band speelt weer ouderwets met elkaar. Naast deze band Renegade spelen er nog twee bandjes, welke? Dat blijdt nog een verrassing. De entree voor deze avond is 8,00f 7,00 voor CJP-ers. De aanvang: 21.30 uur. Jamsession Op de laatste dag van het festvival wordt er voor de laatste keer in 1990 een jamsession georganiseerd. Na een wee kend luisteren mag je het nu zelf gaan proberen. Zanginstallatie, 'microfoons, versterkers en een drumstel staan klaar voor een ieder, die muziek wil maken. Ook jij bent welkom: als muzikant of als toehoorder. De entree, of je nu mu ziek maakt of alleen luistert, is zondag 30 december geheel gratis. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1