SPEELS BALLET Op vakantie met het Nederlandse Rode Kruis Petrus Canisius College Comeniusmavo St. Jan Mavo Open Dag GYMNASIUM HAVO ATHENEUM MAVO NOORDHOLLANDS OPTICIEN Winkelhof 't Loo 40, Heiloo - tel. 072-332595 Geesterduin 37, Castricum - tel. 02518-56695 CENTERDISC woensdag 23 januari voorheen Josephmavo en Juliamavo DÉ COMPACTDISCZAAK NIEUWJAARSKNALLERS!! MOLENKAMP iiipllipi^il dinsdag 5 februari De Dors 2 woensdag 6 februari 1852 RG Heiloo 3 Tel.: 072-332780 DE MEUBELKELDER KINDERKOOR Gymnasium - Atheneum - Havo I Als je nog maar net aan je ontdek kingsreis bent begonnen, ben je gek op spelen. Want spelen is leuk. Zo spelend kun je van alles leren, een goede houding, gevoel voor ritme en muziek, en je vrij bewegen. Allemaal prima. Maar als je net pas vier bent geworden, moet dat wel leuk blijven. Nou dat kan toch, want ballet is er ook voor jou. OOGMERK OPTICIEN POLICE: Greatest hits 44,90 29,90 BARBRA STREISAND: Greatest hits 44,90 29,90 GLORIA GAYNOR: Greatest hits 39,90 24,95 KING BEE: Royal Jelly 44,90 29,90 MAXELL XL II 60 als beste chroomcassette getest! 5,95 3,95 Administratiekantoor voor particulieren, midden- en kleinbedrijf Administraties Belastingaangiften en adviezen Loonadministraties Jaarrekeningen Commandeurslaan 13, 1851 XP Heiloo Telefoon 072-33 08 08 GELDIG VAN 9 T/M 16 JANUARI MUZIEKSCHOOL HEILOO Hoek Heerenweg-Slimpad 072-334906 m„..•„S •••••y-v--- om 18.30, 19.15 en 20.00 uur voorlichting aan ouders en leerlingen Fabritiusstraat 1 UITKIJKPOST 9 JANUARI 1991 van 18.30-21.30 uur dir.: Th.L.J. Kaandorp voorlichting aan ouders en leerlingen specialist in Geloogd grenen meubelen Burg. Mooystraat 24c Castricum vraagt een part-time verkoopster Verkoopervaring is beslist een vereiste. Telefoon na 19.00 uur: 02205-1522 van 14.00-16.00 uur: voorlichting aan leerlingen van 19.00-21.00 uur: voorlichting aan ouders en leerlingen woensdag 27 vrijdag 1 zaterdag 2 februari van maart van maart van 19.00-21.00 uur 19.00-21.00 uur 10.00-12.00 uur Fabritiusstraat 1 1816 EA Alkmaar 072-110216 en 110257 rector: Drs. J. F. Neefjes Ferdinand Bolstraat 32 1816 CV Alkmaar tel.: 072-112019 dir.: A.B.M. Termaat Mfflimmwm®.. Bel Yvonne van Zoelen (02208-1 84 62) Noordhollands Balletcentrum HEILOO Studio Stationsweg 115 Heiloo Coördinatie: Yvonne van Zoelen Postbus 118,1860 AC Bergen (N.-H.). Tel. 02208-184 62. HEILOO - Vakantie is voor gezonde mensen een doodnormale zaak. Keuze mogelijkheden te over. Voor gehandi capte mensen ligt dit wel even anders. Sinds een aantal jaren heeft het Neder landse Rode Kruis zich sterk gemaakt om vakanties voor gehandicapten te or ganiseren. In de periode maart tot en met december kunnen er dankzij het Rode Kruis ongeveer 5500 langdurig zieken en gehandicapten op vakantie. De mogelijkheden zijn de volgende: De J. Henry Dunant, een varend vakan tieschip. In '86 geheel gerenoveerd, biedt dit hospitaalschip plaats aan 68 ernstig gehandicapten. Twee vakantiehuizen in Nederland, de Valkenberg in Rheden en IJsselvliedt in Wezep. Beide tehuizen zijn ook ingrij pend verbouwd, voorzien van liften, aangepaste sanitaire voorzieningen en ruime 2, 3, en 4-persoons kamers. Ook zijn de brandveiligheidsvoorzieningen verbeterd. Buitenlandse vakanties. De vakantieweken duren van maandag ochtend tot en met zaterdagochtend. Van de gasten wordt tot nu toe een eigen bijdrage gevraagd van 300,00 (dit kan echter voor '91 325,00 wor den), die vooruit dient te worden be taald. Mocht de eigen bijdrage een on overkomelijk bezwaar zijn, dan pro beert het Rode Kruis hierin tegemoet te komen. Men moet zich echter goed rea liseren dat de kostprijs van een Rode Kruis vakantieweek per gast 1.000,00 bedraagt. Er worden diverse soorten weken geor ganiseerd, bijvoorbeeld weken voor niet-rokers, weken voor echtparen, we ken voor bepaalde leeftijdsgroepen, waaronder jeugd, weken voor aids- patiënten, enz. Wanneer men meer wil weten over deze Rode Kruis-vakanties, dan dient men zich vóór 1 februari in verbinding te stellen met de hieronder genoemde personen. Nadere gegevens worden u dan verstrekt, doorgaans ge volgd door een persoonlijk bezoek van één van onze vrijwilligers. Limmen: mevr. A. Meijer-Kors, Barti- gon 7, 1906 BT Limmen, tel. 02205- 1566. Akersloot: mevr. Kaandorp, Binnen geest 3, 1921 CM Akersloot, tel. 02513- 10240. De Egmonden: mevr. M. P. Moes- Maquiné, Dennenlaan 10, 1931, BZ Eg- mond aan Zee, tel. 02206-5068. Heiloo: mevr. A. G. Vonk-v. Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 072-332620. INGEZONDEN Verkeersdrukte HEILOO - Mevrouw Els Swart-Meurs was tot vorige week de enige die de moeite heeft genomen om schriftelijk openlijk) te reageren op mijn inge zonden stuk in de Uitkijkpost van 19 december jl. Daaruit zou ik gemakke lijk kunnen concluderen dat het nu 1-1 is, maar dat is me te makkelijk. Wat ik beoog is mee te helpen bij het vinden van een oplossing voor de ook door mevrouw Swart-Meurs genoemde overlast van lawaai, stank, vervuiling en onveiligheid, die door de bewoners van een hele straat in Heiloo als onhoud baar wordt ervaren. Dezelfde argumen ten leven overigens ook heel sterk bij de bewoners van de Zevenhuizerlaan en de Kerkelaan. Het woonmilieu is toch ook een belangrijk onderdeel van de mi lieuzorg? De suggestie over het met de grond ge lijk maken van het Heilooër Bos en de daarop volgende regels vind ik, zwak uitgedrukt, niet aardig. U moet weten dat ik al zo'n 25 jaar daar mijn weke lijkse trimuurtje beleef. De inventiviteit van de CDA-mensen is bij mij geen punt van twijfel. Zij tonen begrip voor de problemen van een flin ke groep mede-Heilooërs en zoeken en noemen een geschikt lijkende oplossing. Wij in de Stationsweg hopen op meer steun uit andere richtingen erbij. Wat betreft het terugdringen van het niet-zakelijke ofwel lokale auto rijden ben ik het van harte eens met mevrouw Swart-Meurs. Bijvoorbeeld als je op de uren dat de scholen 'aan' of 'uit' gaan eens de Breedelaan doorfietst van de Stationsweg naar de Heerenweg, kom je in een verstopping van wegbreng- c.q. ophaal-auto's terecht. En van zo ver kunnen die kinderen toch niet moeten komen? Het zou best eens zo kunnen zijn, dat het argument van de wegbren gers is: 'Ik kan mijn kinderen toch niet die drukke Stationsweg alleen laten oversteken!' Daar hebben ze gelijk in, maar het kan ook lopend of met de fiets bijvoorbeeld. Mevrouw Swart en mensen die het met haar eens zijn moeten zondag 13 januari maar eens de moeite nemen om tussen 10.00 en 12.00 uur of tussen 14.00 en 17.00 uur over de Stationsweg te lopen en proberen over te steken. Dan proeft u letterlijk ons probleem, als al die deel nemers aan en toeschouwers van de hal ve marathon in Egmond aan Zee bij ons langs komen. Co Burgering INGEZONDEN Isolatie i.p.v. nieuwe wegen HEILOO - In een ingezonden brief in de Uitkijkpost van 19 december vraagt de heer Co Burgering, bewoner van de Stationsweg, aan de Heilooër burgers een reaktie op zijn verkeersplannen. Welnu, bij deze. De juiste omvang van de verwoestingen, samenhangend met de aanleg van de Zuidelijke Wijkontsluitingsweg is nog niet te overzien, of reeds duiken nieuwe plannen voor nieuwe wegen op in de Gemeenteraad van Heiloo. Het spits werd enige maanden geleden afgebeten door een lid van de V.V.D.-fraktie die met de gedachte speelde de Omloop, waar hij overgaat in de Belieslaan, door te trekken naar de Martin Luther King- weg bij Alkmaar. Dit voorstel vond wei nig bijval. Enige maanden later opperde een spre ker van nota bene Groen Links het idee, de Ewisweg door te trekken naar de Vennewatersweg. Ook dit idee liep vast. Op 29 november was het de beurt aan het C.D.A. Ook deze partij meende blijkbaar niet te mogen achterblijven in de verkeersdiscussie en stelde voor, ,,een aansluiting te maken van de Ven newatersweg naar de Zeeweg". Nie mand schijnt opgemerkt te hebben, dat zo'n verbinding reeds in drievoud bestaat. Met al deze verkeersplannen schijnt slechts één doel te worden beoogd: het tot draagbare proporties terugbrengen van de verkeersoverlast op wegen als de Zevenhuizerlaan, de Stationsweg, de Kerkelaan, de Heerenweg, etc. Maar zelfs indien al deze plannen zouden\ver wezenlij kt, dan nog zou een terugdrin ging van de verkeersoverlast niet het ge volg zijn; integendeel. Bij het uitdokte ren van de plannen blijkt men namelijk een geweldige gedachtenfout te maken. Men schijnt te denken, dat alle overlast uitsluitend het gevolg is van doorgaand verkeer. Maar dat is niet juist. Ik schat, dat zo'n 60°7o van alle verkeer over Ker kelaan, Stationsweg, etc. bestaat uit verkeer van Heilooër inwoners. En heel vaak is het verkeer over zeer kleine af standen: om naar het station te gaan, de boodschappen te doen, naar de sport te gaan of om de kinderen naar school te brengen. Andere verkeer bestaat o.a. uit het bevoorradingsverkeer voor de middenstand. Nieuwe wegen leveren dus geen bijdrage aan vermindering van de verkeerspro blematiek in de oudere delen van ons dorp. Maar zij doen wel wat anders: een eventuele nieuwe verbinding van Zee weg en Vennewatersweg langs de Eg- monder Binnenvaart zal het recreatie gebied De Zuiderneg zo goed als waar deloos maken; een verbinding tussen Omloop en Martin Luther Kingweg zal het einde betekenen voor de weidevo gels tot in de verre omtrek van die weg. Tevens zal de weg een onoverbrugbare hindernis zijn voor diverse dieren. Daarmee is de natuurwaarde van het Landgoed Nijenburgh in één klap mini maal gehalveerd. Ook het recreatie- en natuurgebied De Noorderneg zal sterk aan waarde inboeten. Samenvattend kan ik de heer Co Burge ring zeggen: ik heb alle begrip voor de enorme verkeersoverlast (vooral ge luidshinder) die u op de Stationsweg on dervindt. Waarbij wel moet worden aangetekend, dat dit probleem niet al leen daar speelt! Nieuwe wegen bieden hiervoor geen enkele oplossing. Het geld, dat hieraan wordt besteed (bijv. 3 miljoen gulden voor de Zuidelijke Wijkontsluitingsweg") kan beter wor den besteed aan geluidsisolatie voor wo ningen. Enig verder soelaas is slechts te verwachten van het gebruik van andere vervoermiddelen voor het overbruggen van korte afstanden. Nico Bakker MET VIER HANDEN OP ÉÉN PIANO HEILOO - Bijna iedere pianoleerling speelt vroeg of laat in de les vierhandig met zijn docent: Folk Dean, Galluzi, én natuurlijk Diabelli. Vaak blijft het bij deze povere kennismaking: de leerling vindt de stukjes saai of oubollig en laat het vierhandig pianospel verder links liggen. Hoe jammer! Heeft u zin om vierhandig te spelen, maar heeft u geen partner, of zou u meer informatie willen, dan kunt u te recht bij de quatre-mainsgroep Gerard Groenendaal, afd. Alkmaar en omstre ken. Inlichtingen: tel. 02207-10185, 072-330011 of 072-643038. Of komt u eens luisteren op één van onze speelmid dagen. Deze worden gehouden op de za terdagen 12 januari, 6 april en 8 juni in de aula van het A.C.K.V. (muziek school Alkmaar), Vondelstraat 27 te Alkmaar. Entree 1,50, aanvang 14.00 uur. John Moen Uw oogmerk opticien Op veler verzoek begint vandaag, woensdag 9 janua ri, ons KINDERKOOR. Kinderen vanaf 5 jaar kunnen dan wekelijks zingen in De Muziekschool, onder leiding van Cas Himmel- reich. Woensdags van half-vijf toi kwart-over-vijf. Een goed begin van het nieuwe jaar: zing mee en schrijf daarna in. Kosten: f 25,- voor muziekschoolleerlingen (samen speltarief). f 65,- voor niet-leerlingen (introductieprijs). Informatie: Muziekschool Heiloo, tel. 332460.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 6