Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO X-posé: sjiek en sportief 'Met chemisch afval gooit u meer weg dan u denkt' RETOUR HOOGTE HYPOTHEEKRENTE NOOIT TE VOORSPELLEN Agenda raadsvergadering voor donderdag 7 maart 1991 Subsidie 1992 Verleende bouwvergun ningen Nieuwe bouwplannen Commissie voor Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Burgers met 'kenpis van verkeer' gezocht. Breng het daarom naar de chemocar Woensdag 13 maart Dinsdag 12 maart Of breng het naar één van de allang bestaande Inzamelpunten. Folder met adressen verkrijgbaar op het gemeentehuis AGENDA OPEN HUIS EN THEATER DE BEUN Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Een starthypotheek met extra lage rente UITKIJKPOST 6 MAART 1991 INGEZONDEN Ouderennota HEILOO - Zoals deze krant enkele we ken geleden vermeldde, is na twee jaren wikken en wegen de nota ouderenbeleid uitgekomen. Met tevredenheid hebben verschillende belanghebbende groepen het stuk gewogen en bekeken. Het bergt een schat van schone beloften in zich. Maar veel beloven en weinig geven doen ook een oudere niet in vreugde laten le ven. Deelgenoot worden in een oude- renbeleidsgroep en in een aparte commissie volkshuisvesting wordt in het vooruitzicht gesteld. Datziet er veelbe lovend uit. Maar, binnen welk tijd bestek wordt die beleidsgroep gevormd? In het stuk wordt geen tijdsgrens aange geven. Daar schuilt weer het gevaar van het bekende lijntje ofwel van het tijd rekken. Wij ouderen hebben nu twee jaar lang gewacht rustig, geduldig, keurig netjes. Wij hebben nauwelijks onze stem laten horen bij de appartementenbouw op de plaats van de kleuterschool De Kreek. Ook hebben wij maar weinig gepro testeerd bij de bouw van woningen voor ouderen in Ypenstein: ver weg van win kels, vervoer, dokter, kerk, en park, in het zuidoosten van het dorp. De oudere wil zijn partij nog mee bla zen! In Den Haag dreigen de ouderen als sluitstuk voor de tussenbalans ge bruikt te worden. Gelukkig roeren de bonden zich tegen de regeringsnota: Ouderen in tel, tegen de inkomensaf hankelijke a.o.w., tegen het idee van een eigen risico in de gezondheidszorg. Veel mooie worden, maar wel holle vol zinnen. Hier ter plaatse, in onze eigen gemeente Heiloo, wil de oudere ook zijn stem la ten horen. De genoemde beleidsnota Ouderenbeleid heeft de commissie reeds doorlopen. Op een enkle opmerking na werd ze daar goedgekeurd. Morgen, donderdag 7 maart om 20.00 uur staat deze nota als eerste vermeld op de agen da voor de gemeenteraadsvergadering. Neemt de raad ze in zijn geheel over of moet er nog aan gesleuteld worden.? De oudere kan laten zien dat hij een stem in het kapittel wil, dat hij zelf wel weet wat goed en niet goed voor hem is, dat hij wil meebeslissen. Iedereen vanaf 55 jaar wordt onder de ouderen gere kend. Iedere oudere kan alleen al door zijn aanwezigheid tonen dat het hem er nst is. Hij wil inderdaad inspraak en deelname in het beleid en de huis vesting. Ouderen, zorgt dat de publieke tribune te klein is. Desnoods wordt er vergaderd met open deuren. Ook als u niet lid bent van de bonden, dan blijft het toch mede om u gaan. Ouderen komt zoveel mogelijk, trotseert de don- De Raads Commissie Openbare Werken, beplantingen en Sociale Zaken vergadert in maart niet op maandag 4, maar op maandag 18 maart, aanvang 20.00 uur. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Vaststelling Nota Ouderenbeleid Heiloo. Vaststelling voorbereidingsbesluit perceel Kennemerstraatweg 431/433. Vaststelling voorbereidingsbesluit en beschikbaarstellen grond voor een perceel grond aan Het Zevenhuizen t.b.v. de bouw van een squashcentrum. Nieuwe vaststelling grondprijs bedrijventerrein De Oude Werf. Verzoek ex artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs inzake "technische en functieverbeterende aanpassingen" voor R.K. basisschool "Willibrord". Verzoek ex artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs inzake herstel i.v.m. schade aan het schoolgebouw van de R.K. basisschool "Benedictus". Beschikbaar stellen krediet i.v.m. reorganisatie gemeentelijk apparaat. Vaststelling organisatie- en beheersverordening gemeentelijke brandweer. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 7 maart tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 8.00 en 12.30 uur op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Het gemeentebestuur van Heiloo maakt bekend dat instellingen of groeperingen die in 1991 geen gemeentelijke subsidie ontvangen, maar menen voor aktiviteiten in het jaar 1992 daarvoor wel in aanmerking te komen, hiertoe vóór 15 april 1991 een schriftelijk verzoek moeten indienen, gericht aan: Het gemeentebestuur van Heiloo Postbus 1 1850 AA Heiloo Subsidie kan uitsluitend worden aangevraagd ten behoeve van aktiviteiten welke gericht zijn op de inwoners van Heiloo. Om voor subsidie in aanmerking te komen dient te worden voldaan aan de bepalingen in de Algemene Subsidieverordening Heiloo. Inlichtingen, aanvraagformulieren en een exemplaar van de Algemene Subsidieverordening zijn verkrijgbaar op het gemeentehuis, bureau Welzijn, telefoon: 313163/313165. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Westerweg 373, R.W. van Haneghem - plaatsen berging. De Waard 79, R.P.H. Boom - bouw dakkapel. Heerenweg 214, J.J. Zoon - bouw woning met garage. Het Zandstuk 86, R.A. Jongerius - bouw dakkapel. Schuine Hondsbosschelaan 59, M.L. Houtenbos - bouw schuur. Westerweg 361, H.J. Beuling - bouw schuur. Swanendael 10, W.A.M. Noom - vergroten woning. Wilgenlaan 17, A.C. de Boer - vergroten dakkapel. Maas Geesteranusweg 9, M.A.S. Winder - bouw bijkeuken. Zwarte Laantje, R.A. Winterink - bouw woning met garage. Hoogeweg 45, J.C. Zijp - vergroten woning. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. N Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313217 of 313240. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Heerenweg 219, J.H.J. Kraakman - vergroten woning. De Sonneveld 53, R.M.M. Hensen - bouw praktijkruimte. De Wildtlaan 3, R.J.A. Kok - uitbreiden woonhuis. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 7 maart 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het vooYnemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisting komt in vergadering bijeen op dinsdag 12 maart a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar, "oude" ingang Raadhuis. Aan de orde komen onder meer: - Vaststellen voorbereidingsbesluit onderdelen bestemmingsplan "Buitengebied". - Vaststelling voorbereidingsbesluit perceel Kennemerstraatweg 68/70. De gemeente Heiloo zoekt kandidaten die zitting willen nemen in de Verkeerscommissie nieuwe stijl. Een commissie die burgemeester en wethouders adviseert over allerhande verkeersvraagstukken. Het gemeentebestuur wil graag in kontakt komen met mensen die 'terzake deskundig' zijn en geacht worden de belangen van inwoners of representatieve groepen te kunnen behartigen. Uiteraard kan het hier zowel om mannen als om vrouwen gaan!!! Al in zijn beleidsprogramma sprak het college de voorkeur uit de burger te betrekken bij allerlei vraagstukken. Vanuit deze visie is ook de samenstelling van de verkeerscommissie veranderd. Was het voorheen een besloten ambtelijke aangelegenheid, nu heeft de gemeente bewust gekozen voor toevoeging van externe adviseurs. Zo zullen naast twee ambtenaren, een lid van raad en college ook afgevaardigden van Veilig Verkeer Nederland, de ANWB, de Rijkspolitie en twee bewonersvertegenwoordigers plaats nemen in de nieuwe verkeerscommissie. De laatstgenoemde worden nu dus nog gezocht. De gemeente hoopt met deze nieuwe werkwijze een completer beeld te krijgen van de problematiek. De leden zullen zo'n 6 keer per jaar samenkomen (overdag vergaderen). Een van de taken zal zijn knelpunten en behoeftes te inventariseren en een soort schakel te vormen tussen bevolking en bestuur. Zo zullen er tijdens de vergaderingen mensen ontvangen worden die bepaalde zaken aan de orde willen stellen. Gegadigden kunnen voor 22 maart een brief schrijven aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, postbus i, 1850 AA Heiloo. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken van de gemeente, telefoon 31 31 23. 08.30 uur tot 09.30 uur - Boekenstein (scholen) 09.30 uur tot 10.30 uur - De Kloosterhof (scholen) 10.30 uur tot 12.00 uur - Ewislaan (glasbak) 12.30 uur tot 14.00 uur - Het Hoekstuk (glasbak) 14.00 uur tot 15.00 uur - Ringweg (brievenbus) 15.00 uur tot 16.00 uur - v. Vladerackenlaan (brievenbus) - De Loet (naast de glasbak) - Van Foreestlaan (brievenbus) - Willibrordusweg (glasbak) - Stationsplein (glasbak) - Zevenhuizerlaan (glasbak) - Rosendaal (glasbak) kerte, weest present, let op uw zaak. KBO, afdeling Heiloo. GESLAAGD BOEKHOUDEN HEILOO - In december werd door de Associatie voor Praktijkexamens exa men afgenomen voor het landelijk er kende diploma Basiskennis Boekhouden. Hiervoor slaagden de da mes E. Alphenaar (Heiloo), M. Apel doorn (Stompetoren), C. de Graaf (Heiloo), M. de Graaff (Egmond aan Zee), F. Leeuwerik (Alkmaar), M. Met selaar, S. Oonk (Heiloo) en de heer A. Dekker (St. Pancras). Zij werden opge leid door Instituut Dompvloet te Heiloo. GESLAAGD NOTULEREN HEILOO - Op het in januari afgeno men examen door de Associatie SMK slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende examen notuleren de dames M. Baltus-Brouwer (Heiloo), J. Bosman-Schok (Egmond aan Zee), M. van Mierlo, S. Oosterbaan-Toepoel, A. van der Put-v. Mierlo (Alkmaar) en E. Rühl (Bergen). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. Donderdag 7 maart Franse Les v. ouderen 9.30 - Fed. Vrouwenraad cursus 9.15 Het ruime en lichte interieur van X-posé aan de Kennemerstraatweg. Yoga v. ouderen 9.30 Astrologie 14.30 Yoga Heiloo 13.30 HOV operettever., rep. 20.00 Nivon Kalligrafie beg. 20.00 Sjoelclub Heiloo 20.00 HBC bridgeclub 20.00 - Nivon Knipcursus gev. 20.00 - De Beun Filmliga Heiloo Vrijdag 8 maart Volksdansen v. ouderen 11.00 - N.v.v.H., damesbridge 9.30 - Yoga v.,ouderen 13.30- Gem. Heiloo 20.00 - Oppositie schaken jeugd 19.30 - De Beun: Filmliga Heiloo Zaterdag 9 maart De Beun: Filmliga Heiloo Zondag 10 maart Kindernevendienst NHK 10.00 - De Beun Filmliga Heiloo Maandag 11 maart N.v.v.H., gym 11.00- N.v.v.H., zang 14.00 - Nivon Doe-middag 13.30 - Rode Kruis Welfare 14.00 - Pl.landsvr., zang 14.00 - Hatha Yoga Heiloo 13.30 Sans Atout bridge 20.00 Nivon Aquarellen beg. 13.30 Falkland toneel rep. 20.00 EHK Klaverjassen 20.00 Soc. alleenst., soos 20.00 Hatha Yoga Heiloo 19.30 De Beun: Filmliga Heiloo 19.30 Dinsdag 12 maart Doves, gym 10.00 Nivon quarellen beg. 9.30 Pl.landsvr., lezing 9.30 Yoga v. Ouderen 9.30 Nivon Boekbinden 20.00 Oppositie schaken 20.00 HBC bridgeclub Heiloo 20.00 Nivon Zonnekindpoppen 20.00 De Beuii Filmliga Heiloo 20.00 Woensdag 13 maart Nivon Tekenen geb. 9.30 Astrologie 9.30 Sans Atout ds.bridge 13.00 Vrije Academie cursus 13.30 Falkland toneel rep. 20.00 Nivon Kalligrafie 20.00 Libertus lines squaredancel9.30 Falkland toneel rep. 20.00 Breakpoint cursus 19.00 11.30 11.30 11.30 16.30 15.30 23.00 22.00 22.00 23.00 22.00 20.15 12.00 11.30 16.30 22.00 20.30 20.15 20.15 11.00 20.15 - 12.00 - 15.30 - 15.30 - 16.00 - 15.30 - 15.30 - 23.00 - 15.30 - 23.00 - 22.00 - 22.00 - 21.30 - 21.30 - 12.00 - 11.30 - 11.30 - 11.30 - 22.00 - 23.00 - 23.00 - 22.00 - 22.00 - 11.30 - 11.30 - 16.00 - 15.30 - 23.00 22.00 21.30 23.00 20.00 HEILOO - Sinds kort is Heiloo een nieuwe kledingzaak rijker. In het voor malige pand van Nieuwpoort aan de Kennemerstraatweg is, na een grondige verbouwing, een schitterende, ruime winkel verrezen, genaamd X-Posé. Een ware aanwinst voor de winkelstand al daar. Niet alleen qua aanblik, ook het interieur is zeer stijlvol. Overzichtelijk zijn de diverse afdelingen ingericht. Bij binnenkomst is er een uit gebreide jeans-collectie, waaronder de merken Armani, Aviatic, Esprit, Big- John, Trader, Tripper, en Rifle. Er naast is een uitgekiende herencollectie met pantalons, shirts, jasjes en pullo vers. van o.a. Portobello's, C.P. Com- pagny, Bogie, Collum en Louis Estère. Geheel links heeft men een vlotte da mespresentatie gerealiseerd. Het voor jaar zomercollecties van o.a. Triangle, Sampa, Chilli Time, Portobello's en Chevignon hangen er al. Wat vooral op valt, is dat of je nu iets sjieks en gekleed of wel vlot en sportief aan wilt schaffen, je in beide gevajlen ruimschoots aan je trekken komt. DIERENBESCHERMING Inspectie Heiloo e.o. na 18.00 uur: 072-337516. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205- 2256. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072- 331484. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Actie vakantiepleegdier: 072-336180. Goed tehuis gevraagd voor Honden: Nouschke, chowchow, gest., teef van 6 jr.; Wanja, middelgrote bastaard teef van 14 jr.. Belt u voor meer informatie 02205-2256. Katten: Sproet, slanke kleine zwart met witte poes van 6 jr., een echte schoot- poes die veel aandacht wil, goed op een flat kan en zich snel thuis voelt; Pluisje, een gitzwarte halflangharige poes van 8I/2 jr. is heel speels en lief, ze zoekt een rustig huis zonder kinderen of andere dieren en gaat graag haar eigen gang; Pumi, een zwart/witte poes van 8/2 jr. is speels, tevreden en gezellig, ze past zich gemakkelijk aan; Bobo, een don- kercyperse kater van 10 jr, is een heel lieve schootkat die nooit genoeg gek nuffeld kan worden; Panter, rustige en tevreden zwarte kater met een beetje scheve kop die snel gewend is en goed met soortgenoten overweg kan, 10 jr.; Billy, een wit met cyperse kater (10 jr.), is een gezellige dikkerd, dol op lekker eten, lief maar hij moet even wennen aan zijn nieuwe omgeving. Voor verde re bijzonderheden kun u bellen: 072-616106. Konijnen: Belt u 072-331484 als u een konijn(tje) wilt hebben. Gevonden Lapjespoes, zwart met oranje, ca. 3 jr., De Blinkenlaan in Heiloo; Cypers poes je met witte bef, voor witte sokjes en achter 1 wit kousje, St. Willibror- dusstichting, Heiloo; zwarte ongec. ka ter met witte buik, bef en voetjes, Kennemerstraatweg tussen 250 en 260, Heiloo; zwart dwerkonijntje met enkele witte haartjes op de rug, Dusseldorper- weg, Limmen. Inlichtingen: 072-615580. Vermist Grijsbruin bastaard reutje, omgeving betonmolen bij het Noordhollands ka naal; zwart poesje met klein wit vlkeje op de kin, achterpoten wat kaal, 8 jr.; Abrikooskleurige Perzische kater met korte poten, 2 jr. Termijen, Heiloo. In lichtingen: 072-615580. POLITIEBERICHTEN HEILOO - Door een verblindende laagstaande zon reed een bestuurster uit Heiloo, op de Zeeweg met haar auto te gen de overwegbomen aan, die naar be neden waren. Er naderde gelukkig een stoptrein die op tijd kon stoppen waar door een ernstig ongeval werd voorko men. De auto werd licht beschadigd. In een woning aan de Bayershoffweg werd ingebroken. Men kwam binnen via een opengewrikt badkamerraam. Weggenomen werd een tv, cassettedeck, platenspeler, cd-speler, versterker en een telefax. Bij een bedrijf te Heiloo werd een bank biljet van 250 gulden als betaling aange nomen. Op de bank ontdekte men, dat het een vals bankbiljet was. Een 60-jarige automobilist uit Heiloo verleende geen voorrang toen hij met zijn auto vanuit de Oosterzijweg de Kennemerstraatweg opreed. Over de Kennemerstraatweg naderde een andere 60-jarige automobilist uit Heiloo. Beide auto's werden aan de voorzijde zwaar beschadigd. Gepoogd werd in te breken in een wo ning aan de Spillaan te Heiloo. Aan de achterzijde van de woning werd ge tracht zowel de deur van de bijkeuken als die van de huiskamer open te breken. Mede door gladheid van de weg raakte de 21-jarige M. B. uit Heiloo op de kruising van Het Veld/Kerkakkers in de slip en botste met zijn personenauto te gen een geparkeerd staande personen auto. Doordat de auto van M. B. niet verzekerd was, werd deze inbeslag- genomen. In een woning aan de Zeeweg werd inge broken. Men kwam binnen door het forceren van de achterdeur. Er kon nog niet worden nagegaan of er iets vermist wordt. Ook werd er ingebroken in een woning aan de Torenlaan. Men kwam binnen door het forceren van een raam aan de achterzijde. Een sieraad en een fles drank werd weggenomen. Op de Kerkelaan werd een snelheid scontrole gehouden. Er werden 8 processen-verbaal uitgereikt. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 76 km/u. In Zaandam kon een 33-jarige inwoner worden aangehouden in verband met een inbraak aan de Wilgenlaan in Hei loo. Hij probeerde de gestolen goederen in Amsterdam aan de man te brengen. De aspirant-koper vertrouwde de zaak niet en informeerde de politie. Na on derzoek bekende hij deze inbraak en te vens nog een aantal diefstallen elders. Op de Westerweg werd een 21-jarige in woner van Broek op Langedijk aange houden wegens opvallend rijgedrag. Deze bleek na de verplichte blaastest te veel hebben gedronken. In de Hobby-Farm en in Westpoint aan de P. van Muijenweg werd weer eens in gebroken. Een flipperkast werd openge broken en een stereo-installatie werd ontvreemd. In Vredenoord werden vier sier-wiel- doppen van een personenauto gestolen. In een woning aan de Goodeslaan werd ingebroken. De achterdeur werd open gebroken. De woning werd doorzocht. Er werden geld en sieraden weg genomen. Ook was het stationsgebouw weer eens doelwit van zinloze vernieling. Een aan tal ruiten werden vernield. Aan de Hol- leweg werden van een auto de ruiten wissers vernield. Aan het Klein Barla- ken werden zondagmiddag van twee personenauto's alle banden lekgesto- ken. Op de Kerkakkers werd een 14-jarige jongen door een aantal jongens mishan deld. De politie heeft de zaak in on derzoek. Er werden deze week 6 fietsen gestolen. Er werd 1 fiets aangetroffen die inmid dels (door de ingegraveerde postcode) aan de eigenaar kon worden te ruggeven. GESLAAGD HEILOO - Onze plaatsgenote Edith van Driel is op 26 februari afgestudeerd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Haar studierichting was kunstgeschie denis. GESLAAGD LIMMEN - In Utrecht is in februari Riet Bloedjes uit Limmen geslaagd als modiste. Zij werd opgeleid door de Alk- maarse Ensaid Modevakschool. Overi ge geslaagden: Martine Thorbecker, Bep Koop en Gerda van Loon (costu- mière), Paula Snijders, Indeke Rood, Cindy de Laat en Hong Le (modinette). Als de hypotheekrente hoog is en de kans dat er een daling optreedt niet is uitgesloten, dan is het aantrekkelijk om de keuze voor een vaste hypotheekrente uit te stellen. Dat is nog aantrekkelijker als de bank u in de 'denkperiode' een extra lage rente berekent. In de afgelopen dertig jaar is de hypo theekrente vele keren gewijzigd. In het overzicht bij dit artikel kunt u zien dat in al die jaren het verschil tussen de hoogste en de laagste rente zo'n 8% heeft bedragen. In die dertig jaar is de rente soms in korte tijd zeer snel geste gen of gedaald. Dit kan grote gevolgen hebben voor uw woonlasten. De invloed van de hypotheekrente De hypotheekrente bepaalt voor een be langrijk deel de woonlasten van huizen bezitters. Bij een hypotheek met een vaste rente is bekend welk bedrag gedu rende een bepaalde periode aan rente moet worden betaald. Men komt dan niet voor verrassingen të staan als de rente plotseling snel omhoog gaat. Stijgt de rente in korte tijd bijvoorbeeld met 2% 4an betekent dat voor een hy potheek van 150.000,-, dat u - afgezien van het effect van de hypotheekrenteaftrek- 250,- per maand duurder uit bent. Als uw inko men niet stijgt, dan zal dat bedrag ten koste van andere uitgaven opgebracht moeten worden. Veel mensen vinden het daarom prettig de rente voor een korte of lange periode vast te zetten. Onzekere factor Als u van te voren zou weten wat de hyptheekrente zou gaan doen, dan kunt u natuurlijk gemakkelijk kiezen voor een variabele of vaste hypotheekrente. Op deze wijze kunt u proberen uw woonlasten zo laag mogelijk te houden. Maar de ontwikkeling van de rente over een bepaalde periode is een onzekere factor. Door allerlei ontwikkelingen in binnen- en buitenland kan de hypothee krente omhoog en omlaag gaan. Zo heeft begin vorig jaar de bekendmaking van de plannen voor het samengaan van beide Duitslanden ervoor gezorgd, dat de hypotheekrente in korte tijd met 2 volle procenten is gestegen. Als u een hypotheek met variabele rente zou heb ben, dan zijn de gevolgen van die verho gingen voor u direct te merken. Maar, als u de hypotheekrente voor een aantal jaren had vastgezet, dan merkt u de ge volgen pas als de rentevaste periode af gelopen is. Als de rente dan weer gedaald is, dan heeft u dus geen last ge had van de eerdere stijging. Voordeel door de keuze uit te stellen. Voor kopers van een huis die een hypo theek nodig hebben heeft de Rabobank de Starthypotheek. Met deze hypotheek begint u met een extra lage rente, on geacht de hypotheekvorm die u kiest. Die lage rente is vast. Bij bestaande wo ningen is dat maximaal één jaar, bij nieuwbouwwoningen zelfs tot één jaar na de verwachte opleveringsdatum van de woning, met een maximum van twee jaar. In de loop van die startperiode heeft u de mogelijkheid te kiezen voor één van de vaste rentetypes of de Rente Stabiel Hypotheek. Op het moment dat dat wilt schakelt u, zonder kosten, over op het rentetype dat voor u het aantrekkelijkst is. Op deze wijze kunt u profiteren van een eventuele rentedaling. U kunt ook lan ger nadenken over de vraag welke vaste rente het best bij u past. De Rabobank helpt u graag bij de juiste keuze.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4