Simavi-kollekte: 'Lopen kost levens, rijden kost veel geld' Libris-prijs voor Paul Biegel Kaf Fotografie in Zevensprong Internationale Vrouwendag Heiloo Ouderennota krijgt steun in raad; vraagtekens bij bouw squasbbanen Foresters handbaljeugd kampioen Uitkomsten patiënten-enquête in het Medisch Centrum Alkmaar SYMPOSIUM VOOR KANKER PATIËNTEN EN HUN PARTNERS In het ziekenhuis gaat het om het persoonlijk contact met de patiënt. UITKIJKPOST 13 MAART 1991 Simavi, al 66 jaar actief voor de medi sche zorg in de derde wereld, wist de ANWB van het grote belang van goed ziekentransport in Tanzania te overtui gen en twee ervaren wegenwachten voor een jaar beschikbaar te stellen. Voor medisch personeel is het in Tanzania op de meeste plaatsen onmogelijk per openbaar vervoer de plattelandsklinie ken en buitenposten te bezoeken of te bevoorraden. De laatste vijf jaar zijn door Simavi alleen al in Tanzania 42 au to's aan gezondheidsprojekten beschik baar gesteld. Hoewel in een land als Tanzania bij voorbeeld naar verhouding veel kinde ren met vaccinaties worden bereikt (zo'n 70 procent) is kindersterfte mo menteel ruim 120 per 1.000 geboorten. Jaarlijks sterven er 200.000 kinderen aan ziekten die hadden kunnen worden voorkomen met vaccinaties, als het me dische team had kunnen beschikken over een auto. Om dit ook voor de komende jaren mo gelijk te maken kollekteert Simavi van 17 tot en met 23 maart. Met het ingeza melde geld financiert Simavi kleinscha lige medische projekten over de hele wereld. Daar is 4 miljoen gulden voor nodig. De vereniging is volledig afhan kelijk van partikuliere bijdragen. Simavi is een algemene vereniging die zich bezig houdt met medische ontwik kelingssamenwerking en zich daarbij niet beperkt tot een bepaalde ziekte, land, religie of politieke overtuiging. Si mavi ontvangt geen subsidie van de overheid en is daarmee een volledig par tikuliere organisatie, de hulpverlening is er op gericht zoveel mogelijk mensen te helpen zichzelf te helpen. Deze kollekteweek vragen in het hele land duizenden kollektanten om een bij drage, mocht de kollektant u niet tref fen, stort u dan uw bijdrage op giro 300100 ten name van Simavi-Haarlem. HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad had vorige week vrijdag de Inter nationale Vrouwendag georganiseerd in de Gereformeerde Kerk aan de Noor dergeeststraat. De nieuwe voorzitter mevrouw Schoof, was bijzonder en thousiast over de grote opkomst, veel meer dan andere jaren. Het thema deze middag was ,,de Supervrouw". De vrouw die op de omslag van de VIVA staat, en goed opgemaakt uitziet, ge föhnde haren, carriere vrouw, moeder, minnares, huisvrouw en als ze aan een van deze eisen niet voldoet zich schuldig voelt. Dit was het beeld dat één van de spreeksters Bernadette de Wit, (journa liste) ons voorhield. De Supervrouw is de culturele verhulling.van een dubbele belasting. Het beeld van de moderne vrouw is wel veranderd, maar de situa tie thuis is nog het zelfde. Haar verhaal was gebaseerd op het boek ,,De late dienst" van de Amerikaanse schrijfster Arlie Hochschild, zij heeft een onder zoek gedaan naar tweeverdieners gezinnen. De taakverdeling in huis is in Amerika een van de belangrijkste reden voor een echtscheiding. Hier in Nederland is het wel anders. Veertig procent van de wer kende vrouwen die een kind hebben ge kregen komt terug in de werkende maatschappij. Er werken dus wel veel vrouwen zegt de Wit maar er is thuis niets veranderd. Zij vond het rapport waarin wordt gepleit voor meer kinder opvang dan ook onvoldoende, want DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN LICHT KALIBER PISTOOL HEILOO - Op 2 en 3 maart werden op de 25 meter banen van de Vrijheid Hei loo de Districtskampioenschappen licht kaliber pistool geschoten. De be langstelling voor het pistool schiëtenJs de laatste jaren sterk toegenomen. Aan deze kampioenschappen deden dan ook ruim 100 schutters uit het District VI mee. Districtskampioen werd de heer A. van Vuure met 383 punten, terwijl het eerste korps van de schietsport vereni ging Cartouche met de eer van de korp sen ging strijken. De winnaars in de verschillende klassen waren: H. klasse A. van Vuuren, 383 pnt.; A. klasse R. den Otter 380 pnt., B. klasse H. Langeveld 370 pnt., C. klasse E. Blankman 368 pnt., D. klasse A. van Beek 352 pnt., en de N. klasse E. J. Mil tenburg 378 pnt. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar organiseert in samenwerking met de Stichting Interkruis Noord- Kennemerland en het Integraal Kanker centrum Amsterdam een symposium voor kankerpatiënten en hun partner. Het symposium bestaat uit twee delen. Het eerste deel vindt plaats op woens dagmiddag 20 maart van 14.00 uur tot 16.00 uur in het Medisch Centrum Alk maar. Het tweede deel vindt plaats op 27 maart om 19.30 tot 21.30 uur in het hoofdgebouw van de Kruisvereniging Alkmaar aan de Gasthuisstraat 2 te Alkmaar. Sinds enige jaren organiseert het MCA in samenwerking met de regionale kruisvereniging en het Integraal Kan kercentrum Amsterdam voorlichtings bijeenkomsten voor kankerpatiënten. Deze bijeenkomsten trekken veel be langstellenden. Na iedere bijeenkomst krijgen de bezoekers een enquêteformu lier waar zij hun bevindingen en wensen kenbaar kunnen maken. Uit deze en quêtes blijkt nu dat veel bezoekers het prettig vinden om in kleinere groepjes, dieper op de thema's in te gaan. Om aan deze wens te kunen voldoen heeft het MCA voor een nieuwe organisatievorm gekozen in de vorm van een symposium voor kankerpatiënten en hun partner. Op 20 maart wordt een algemene inlei ding gehouden. A.O.A. Smook, onco loog uit het MCA vertelt de deelnemers over het ontstaan van kanker en de be handeling ervan. Mevr. Karin Willemse vertelt welke nazorg er door de wijkver pleging geboden kan worden en op wel ke wijze men deze hulp aan kan vragen. In de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. Het tweede gedeelte van het symposium vindt plaats op 27 maart. Tijdens deze bijeenkomst kunnen de deelnemers twee thema's kiezen. De thema's waar een keus uit gemaakt kan worden zijn: kan ker m.b.t. euthansasie, de notaris, sexu- aliteit, voeding, de omgeving en ontspanning. Het streven is om niet meer dan acht a tien mensen per thema bijeen te laten zijn. Dit om zoveel moge lijk gelegenheid voor een eigen inbreng van de deelnemers en voor het uitwisse len van persoonlijke ervaringen te scheppen. De toegang voor beide onderdelen van het symposium is gratis. Voor meer in formatie en voor inschrijvingen voor het symposium kunt u terecht bij het in formatiecentrum van het Medisch Cen trum Alkmaar, tel. 072-145454, toestel 2005 of 1157. daarin wordt niet aangegeven hoe de werkverdeling thuis en de zorgtaak voor de man geregeld moeten worden. Want in de praktijk blijkt dat toch maar heel weinig gezinnen tot een eerlijke taakver deling kunnen komen. Bernadette de Wit vond dat meisjes al jong moesten leren zichzelf te verdedigen tegen man nen en hoe met ze te onderhandelen. Meisjes wordt geleerd huishouden en werk te combineren, mannen denken al leen aan geldverdienen", aldus de Wit. Anneke van Baaien was de tweede spreekster, zij is juriste en publiciste. Vrouwen zijn onderdrukt door rolpa tronen, de sloverige dubbele taak krijgt glans door de kreet Supervrouw". Zij vindt dat de vrouw er sociaal psycholo gisch nog maar nauwelijks aan te pas De twee jeugd teams van De Fo resters, die afgelopen zondag in sporthal Het Vennewater de zaalti- tel binnenhaalden. komt, sex en initimidatie op de werk plek, als je de vrouwen op de tv ziet, het lijken wel kerstbomen, wat moet je dan nog? De tweede feministische golf is een ver lengstuk van het familieleven gebleven. Zij heeft zich niet op de echte wereld ge worpen. Alle hoop is nu, volgens van Baaien, op de derde golf (jeugd) ge vestigd, maar op de vraag hoe ze zich die dan voorstelt antwoordde ze ,,geen idee". rHEILOO - Afgelopen zondag was het feest in de sporthal het Vennewater. De aspiranten BI (tot 13 jaar) en Al (13/14 jaar) werden beide zaalkampioen. BI won de laatste wedstrijd met 14-1 van Schagen en werd derhalve ongeslagen kampioen. Uit 14 wedstrijden behaal den zij 28 punten. Over 2 weken begint de buiten competitie weer, ook daar scoren zij hoge ogen voor het kampi oenschap. Aspiranten Al moest er iets meer moei te voor doen om kampioen te worden. Drie weken geleden moest in een bloedstellende wedstrijd, eerst mede- kampioenskandidaat Vrone terug ver wezen worden (16-15 winst). Vorige week trachtte Break-Out roet in het eten te gooien, maar na een 3-1 achterstand werd er op karakter terug gevochten (8-5). De laatste wedstrijd, tegen Torna do, moest het werk afgemaakt worden. De snel verkregen voorsprong van 4 punten werd niet meer uit handen gege ven en uitgebouwd naar een 22-15 over winning. Bloemen en hulde ook voor dit kampioensteam. Als het spreekwoord ,De jeugd heeft de toekomst" bewaarheid wordt, gaat Fo resters een gouden toekomst tegemoet. HEILOO - Unanien waren de raadsle den het er over eens dat de nota oude renbeleid goed in elkaar zat, de verwezenlijking daarvan zal echter nog wel wat voeten in de aarde hebben daar er aan deze nota wel een prijskaartje hangt. Met de 30.000 die voor dit jaar zijn uitgetrokken kan maar een heel klein gedeelte worden uitgevoerd. Zo vindt de VVD dat warme maaltijden op korte termijn meer .kosten dekkend moeten zijn, behalve voor wie niet in staat is dit te betalen. De P.v.d.A. mist te het tijdvak van de uitvoering van de nota, ook D'66 zag wel veel aktiepunten maar geen tijdspad. Heiloo 2000 vroeg nog aandacht voor een buslijn, ook door Ypestein. Veel aandacht zal wor den gegeven aan de eenzaamheidspro- blematiek van de ouderen. Wethouder A.A.M. Willemse-v.d. Ploeg beloofde een tijdsduur en andere vragen uit de ouderennota in de Commissie vergade ring van april te behandelen. Ook de ouderenbonden zullen bij de uitvoering van de plannen nauw worden be trokken. ,,Volkstuinenbeleid is ook ouderenbe leid" was de tekst op het spandoek van de tuinders die het niet eens zijn met de aanleg van een squashcentrum met daarbij een restaurant en een bedrijfs woning. Toch steunde de raad in met de aanleg van zo'n centrum naast de bestaande badmintonhal aan het Zeven huizen. Hiervoor moeten zes volkstui nen verdwijnen. De manier waarop dit de tuinders is meegedeeld kon weinig waardering krijgen. Op 15 december kregen zij een brief dat de huur per 1 ja nuari werd opgezegd. Dat kwam hard aan. Maar burgemeester N. P. M. Schoof bood hiervoor donderdagavond zijn ex cuses aan. Toch was er een stemming nodig het plan er door te krijgen. De P.v.d.A., Heiloo 2000 en D'66 waren het met het voorbereidingsbesluit voor de 8 squashbanen niet eens. De VVD vond dat er nu ineens te veel haast werd gemaakt (men wil in juni met de bouw beginnen). ,,Laat de tuin ders eerst hun oogst binnen halen, en wacht met de bouw tot oktober", aldus H. Post. Burgemeester Schoof ant woordde dat er al vanaf 1989 naar een geschikte lokatie is gezocht. Er is ook naar andere lokatie gekeken o.a. naast de tennishal van de heer Keeman, deze heeft wel al een vergunning maar acht de tijd voor een squashcentrum in Hei loo nog niet rijp. Het volkstuinenbeleid is veranderd, er is geen wachtlijst meer er moest zelfs geadverteerd worden om de tuinen aan de (tuin) man te brengen. De zes die hun tuin moeten opgeven is een alternatief aangeboden plus hulp bij de kosten van het verhuizen. Mevrouw J. van Baarle, vroeg of er on derzoek gedaan was naar de behoefte van maar liefst 8 squashbanen. De heer van Halem (D'66) vond dat er eerst overleg had moeten zijn of de squash- baan daar wel zeker zou komen, hij wil de alles terug draaien. De heer Post zei: ,,Als alle partijen zich kunnen vinden dan gaan wij met het college mee". Zo werd het plan met veertien stemmen voor en Vijf tegen aangenomen. Paul Biegel, auteur van 'Anderland' (links) ontvangt de oorKonae norenu bij de Woutertje Pieterse Prijs uit handen van Jaap Stelloo. HEILOO - De Woutertje Pieterse Prijs, een jaarlijkse literaire prijs voor jeugd boeken, ingesteld door de Libris- boekhandels in Nederland (o.a. Deute- kom in Heiloo), is voor 1991 toegekend aan Paul Biegel voor zijn boek 'An- derland'. Het is voor het eerst in het vierjarige bestaan van de prijs dat deze is toege kend in de categorie literatuur voor de wat oudere jonge lezers, een leeftijds groep waar niet bijster veel goede boe ken worden geschreven. De jury noemde het boek: "een superieur ver teld, qua compositie uitgebalanceerd verhaal, dat bovendien wat opzet en thematiek betreft van moed getuigt en over echt belangrijke zaken gaat zonder dat het verhaal met goede bedoelingen wordt belast". In 'Anderland' wordt de oude Keltische mythe van de Brandaantocht opnieuw verteld. Hoewel het verhaal in boek vorm voor ons ligt, heeft Paul Biegel voor de opbouw ervan de Oudkeltische traditie van persoonlijke overlevering gebruikt: de vertelling gaat van mond tot mond met het resultaat dat een dren keling al vertellend een held wordt, en vervolgens de held goddelijke afmetin gen krijgt. Tegelijk wordt zichtbaar hoe een mythe ontstaat. De Woutertje Pieterse Prijs, waarmee een bedrag van 10.000,- is gemoeid, werd eerder toegekend aan Imme Dros, Margriet Heymans en Anne Vegter en Geerten ten Bosch. 'Anderland' is ver krijgbaar bij de boekhandel. MEDEDELINGENBLAD DIERENBESCHERMING ALKMAAR - Door samenwerking van de afdelingen Alkmaar en Ber- gen/Schoorl van de Dierenbescherming is een gemeenschappelijk mededelingen blad tot stand gekomen, waarvan het eerste nummer onlangs verschenen is in een oplage van meer dan 1000 exempla ren. Het 20 pagina's tellende blad is voorzien van een fraaie omslag en heeft een handzaam formaat. Alle leden kre gen het blad inmiddels toegestuurd. Aanvankelijk een vorig jaar genomen initiatief van de afd. Bergen/Schoorl heeft nu geresulteerd in een gezamenlijk blad. Het uitgangspunt, ,,het bescher men van dieren", is zo het beste ge diend, bovendien vormt het een stimulans tot een goede samenwerking tussen de leden, commissies en besturen. Het blad is zodanig samengesteld, dat men geïnformeerd wordt over alle facet ten van het dierenbeschermingswerk in de regio, niet alléén over de aktiviteiten van de beide afdelingen, maar ook over die van andere stichtingen en verenigin gen, die financieel gesteund worden door de Dierenbescherming. Naast de uitnodigingen en jaarverslagen bestemd voor de komende algemene le denvergaderingen vinden we in dit maartnummer artikelen over de winter- voeding, de promotiewerkzaamheden, de vogelopvang in Bergen en Red de pad. En verder artikelen over de schar- relcampagne tegen de Bio-industrie, een nieuwe locatie voor het Dierentehuis (aan de Bergerweg), over stichting Zwerfdier" in de dierenambulance. Kortom, een prima initiatief, waaruit leden en belangstellenden veel informa tie kunnen putten. Voor alle informatie over de Dierenbescherming tel. 02208- 13771. EXCURSIE KBO EN ANBO HEILOO - De culturele commissie van de ANBO, KBO en Stichting Ouderen werk Heiloo heeft voor donderdag 21 maart een excursie georganiseerd naar het stedelijk museum in Alkmaar. On der deskundige leiding worden onder andere het geschiedkundig verloop van Alkmaar en de collectie historisch speel goed getoond. Iedereen vanaf 50 jaar kan aan dit bezoek deelnemen, waar- voot, inclusief autovervoer en museu mentree, een bijdrage van 6,00 wordt gevraagd. Het vertrek is om 9.30 uur vanaf 't Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Maximum aantal deelnemers: 24. Inlichtingen: 334242 of 333629. De vier leden van Kaf-fotografie exposeren in De Zevensprong. AGENDA OPEN HUIS EN THEATER DE BEUN Donderdag 14 maart Franse Les v. ouderen 9.30 - Yoga 9.30 Fed. Vrouwenraad, cursus 9.30 Yoga v. ouderen 9.30 - Nivon Zijdeschilderen 13.30 - Astrologie 14.00 - Yoga Heiloo 13.30 - HOV operettever. rep. 20.00 - Nivon Schrijfgroep 20.00 - Sjoelclub Heiloo 20.00 - HBC bridgeclub Heiloo 20.00 - Eurotaai 19.00 - De Beun: Filmliga Heiloo Vrijdag 15 maart Pl.landsvr. volksdansen 9.00 - Volksdansen v. ouderen 11.00 - N.v.v.H., dames bridge 9.30 - Pl.landsvr., volksd. 14.00 - Vrije Academie cursus 13.30 - Yoga v. ouderen 13.30 - Begel.orkest v. NH rep. 20.00 Nivon Geologie 20.00 Pridini volksdansen 19.30 Oppositie schaken 19.30 Wijkver. Ypenstein 20.00 Zaterdag 16 maart Nw. Leven, zangver. 10.00 Nivon Diaav. Oud Egm. 20.00 De Beun: Caecilia Zondag 17 maart Kindernevendienst NHK 10.00 De Beun, Toneelgr. Spiegel Maandag 18 maart N.v.v.H., gym 11.00 N.v.v.H., zang 14.00 Nivon doe-middag 13.30 Rode Kruis Welfare 14.00 Pl.landsvr. zang 14.00 Yoga Heiloo Hatha. 13.30 Sans atout bridge 20.00 Nivon Aquarellen gev. 20.00 Falkland toneel rep. 20.00 EHK klaverjassen 20.00 Postzegelver. Heiloo 20.00 Hatha Yoga Heiloo 19.30 St. Open Huis verg. 20.00 Dinsdag 19 maart Doves gym 10.00 Nivon astrologie gev. 9.30 Nivon Origami 9.30 St. Nic. Beetsschool 8.30 Yoga v. ouderen 9.30 11.30 10.30 11.30 11.30 15.30 16.00 15.30 23.00 22.00 22.00 23.00 22.00 20.15 10.30 12.00 11.30 15.30 15.30 16.30 22.00 22.00 22.30 20.30 22.00 12.00 22.00 20.00 11.00 14.00 12.00 15.30 15.30 16.00 15.30 15.30 23.00 - 22.00 23.00 - 22.00 22.00 - 21.30 - 23.00 - 12.00 - 11.30 - 11.30 - 16.00 - 11.30 N.v.v.H., cursus 9.45 - 11.45 Pl.landsvr., cursus 14.00 - 16.00 Nw. Leven, zangver. verg.20.00 - 22.00 Nivon geologie 20.00 - 22.00 Oppositie schaken 20.00 - 23.00 HBC bridgeclub Heiloo 20.00 - 23.00 HAF fotoclub Heiloo 20.15 - 22.45 De Beun Schoolvoorstelling 10.30 Woensdag 20 maart Nivon tekenen gev. 9.30 - 11.30 Astrologie 9.30 - 11.30 Nivon tekenen gev. 13.30 - 15.30 Computercursus 19.30 - 21.30 Falkland toneel rep. 20.00 - 23.00 Breakpoint cursus 19.30 - 20.30 OARP, soos 14.00 - 17.00 Rotaryclub Heiloo 19.00 - 21.00 VVD vergadering 19.30 - 21.30 DIRTY HARRY'S 44 IN BUK BUK HEILOO - Zaterdag 16 maart heeft Jongeren Centrum BUk Buk vier jon gens uit Hengelo op bezoek: de band Dirty Harry's 44. Een band die net haar eerste bestaansjaar met zeer veel optre dens achter de rug heeft. Het repertoir bestaat uit geheel eigen werk: stevige bluesrock met alles wat daarbij hoort. Eind december zijn ze hun tweede toer, genaamd ,Wat kiek ie vuul', begonnen, die de rest va^ 1991 de agenda van de bandleden zal vullen. Natuurlijk slaan ze een bezoek aan de Buk niet over. Dir ty Harry's 44 speelt zaterdag in het café om ongeveer 22.00 uur, entree 5,00. De Buk is iedere vrijdag- en zaterdaga vond open van 21.00 uur tot 2.00 uur en heeft tot 22.00 uur Happy Hour (behal ve bij grote activiteiten). Op zondag kun je al terecht om 15.30 uur. Volgen de week zaterdag, 23 maart, speelt de band Spasmodique in de zaal. De voor verkoop hiervan is reeds begonnen. Ko mend weekend start ook de voorver koop van The Scene, welke op 6 april op het podium staat. De kaarten kun je kopen bij Center Disc Heiloo en 's avonds in de Buk. Ze kosten in de voor verkoop 10,00, op de avond zelf f 12,50. Tot ziens aan de Pastoor van eg 12 te Heiloo, tel. 072- 3voor informatie. HEILOO - Alweer voor de vierde maal opent Kaf-fotografie op 23 en 24 maart deuren ^van expositieruimte De Ze vensprong te Heiloo, Een jaar kan nog zo kort zijn, toch is' het lang genoeg voor een fotograaf om het zien weer verder te ontwikkelen. Ton van den Berg toont werk, waarin vanuit beelden uit de werkelijkheid een geheel eigen wereld wordt gekreëerd. Hij gaat het experiment daarbij niet uit de weg en past steeds vaker mengtech nieken toe. Lex Koers produceert vanuit zijn achtergrond van jarenlange model- lenfotografie ingekleurd en zwart-wit werk van zeer uiteenlopende aard. Naast abstrakt werk en stillevens keert in zijn werk regelmatig de mens terug, hetzij op de voorgrond, hetzij op de achtergrond. Fred Nout laat naast een reeks Ciba- chromes met natuuropnames ook weer grafisch bewerkte zwart-wit foto's zien, waarvan de thema's kunnen variëten van portret en candid tot architektuur of landschap. Félix van Winkel geeft blijk van zijn grote interesse voor tech niek aan de hand van een serie lijnkom- posities in kleur en zwart-wit. Daarnaast is ër ook nog werk te zien, waarin soms de mens en soms de natuur een rol speelt. Kaf-fötografie verzorgt met regelmaat avonden voor fotoclubs, waarbij eigen werk en toegepaste technieken worden gedemonstreerd. Ook op het vlak van foto-jurering hebben de leden zich al meermalen gemanifesteerd. De exposi tie is te bezoeken van 12.00 tot 18.00 uur. Expositieruimte De Zevensprong is gelegen aan de Ewisweg 5 te Heiloo. ALKMAAR - De patiënt mag het zeg gen! Met deze uitnodigende kreet wer den patiënten van het Medisch Centrum Alkmaar aangespoord mee te werken aan een enquête. De schriftelijke patiënten-enquête moest inzicht geven in wat goed en wat slecht is aan de pa tiëntenzorg in het MCA, maar vooral ook: waarom iets goed of slecht is. En om maar met de deur in huis te vallen: het MCA is op de goede weg. De cijfers wijzen uit dat bijna 85 pro cent van de ondervraagde patiënten te vreden is over de verzorging in het MCA. De enquête is grondig aange pakt: de steekproeven zijn gehouden onder die mensen die in de periode van 1 mei tot en met 15 juni 1990 in het zie kenhuis lagen. Maar liefst 1735 mensen kregen thuis een dik pakket met vragen. Alle patiënten die ouder zijn dan 15 jaar en langer dan 24 uur in het ziekenhuis opgenomen zijn gev, eest vonden de vra genlijst in de brievenbus. De onderwerpen die in de enquête aan bod kwamen bestreken het hele gebied: van opname tot ontslag. Elk traject dat een patiënt normaal gesproken door loopt en waar hij zich een mening over kan vormen. Gebleken is dat grote groe pen patiënten vooral tevreden waren over: de regels op de verpleegafdeling ('ik vond de verpleegafdeling soepel in de regels en heb dat als prettig erva ren'), de verpleegkundigen ('Ze hebben genoeg aandacht een alle tijd voor een praatje. Dit ondanks de grote werk druk'), de artsen ('Bijzonder sympa thieke artsen, Je was geen nummer'), de röntgenafdeling ('Boven verwachting goed'), de operatie-afdeling ('Uitste kend en zeer professioneel') en de fysio therapie ('Ik kreeg een goede duidelijke uitleg en prima begeleiding'). Kritiek Er waren duidelijk ook minder prettige kanten verbonden aan het ziekenhuis verblijf. De belangrijkste reacties daar uit: het feit dat de arts te kort informatie geeft, het ongemak van de behandeling, het gevoel 'geleefd' te worden en het ziek zijn op zich. Het minst positief was men over de regeling van het bezoek, de mogelijkheid tot het bespreken van persoonlijke problemen, de informatieverstrekking en de accom modatie. Ook vond men duidelijk dat de hygiëne beter kon. In de stuurgroep patiënten werd ook zit ting genomen door een vertegenwoordi ger van het patiëntenplatform Noord- Kennemerland. Nederland kent 17 plat forms voor patiënten die tot doel heb ben de belangen van de patiënten in het algemeen naar diverse instanties toe te bevorderen. Alkmaar kent sinds tweeë neenhalf jaar een eigen patiëntenplat form. Bestuurslid is de heer Herwerden. ,,Wij zijn eigenlijk uitermate tevreden over de enquête die het Medisch Cen trum Alkmaar heeft gehouden. En de resultaten laten niets verborgen wat er eventueel in het ziekenhuis nog aan schort. Want er is niemand die wat heeft aan een opsomming van alleen de negatieve feiten. Het gaat om verbete ring van de omstandigheden voor de pa tiënt." POLITIEBERICHTEN HEILOO - Bij 2 auto's, geparkeerd op de Laarmanstraat en de v. Doornstraat, werden de buitenspiegels vernield. Op de Heerenweg werd een auto openge maakt met vermoedelijk een valse sleu tel. De autoradio bleek weggenomen. Op de Kennemerstraatweg bij ingang Willibrordusstichting vond een aanrij ding plaats tussen een auto, motorfiets en fiets. De motorfiets passeerde de stilstaande auto rechts en werd niet op gemerkt door de linksafslaande fietster. Zij kreeg een lichte kneuzing aan haar been. Een uitslaande brand in een garage aan de Baafjeslaan werd na 20 minuten door de brandweer bedwongen. Na technisch onderzoek bleek, dat een hou ten kasje is gaan smeulen dat naast een brandende keramiek-oven stond. Het kastje en een personenauto gingen in de vlammen op. Er werd ingebroken in de Konkelboet in 't Loo. De deur werd opengebróken. Er wordt geld vermist. Bij een slagerij in het Hoekstuk werd ook een inbraak gepleegd. De buit was hier vlees en slagerijgereedschap. Op de Kanaaldijk werd een 21-jarige Akersloter gecontroleerd. De bromfiets waar hij op reed bleek in '89 te zijn ont vreemd. De bromfiets is meegenomen voor nader onderzoek. In Termijen werd een radiocassettere corder uit een auto weggenomen, nadat een ruitje was vernield. Aan de Omloop werd overdag eveneens ingebroken in een geparkeerde auto. Hier verdween een tas met geld en che ques. De politie doet een beroep op een ieder om geen geld en andere waarde- vollè spullen in auto's achter te laten, zeker niet op parkeerplaatsen bij recrea tieterreinen. Op een parkeerplaats bij NS station werd afgelopen nacht een Opel Kadett, bruin, kenteken DD-47-YX ontvreemd. In de nacht van 7 op 8 maart werden 3 auto's opengebroken en ontdaan van hun autoradio. Dat wa$ op de Waard, Groenelaan en Oesdommerveen. Bij een snelheidscontrole op de Pastoor van Muijenweg, op 8 maart tussen 15.00-16.00 uur, bleek dat de 117 passe rende automobilisten niet te hard reden. Op de Stationsweg reden, van de 238 passerende automobilisten, 2 sneller dan 50 km. Zij kregen een proces verbaal. Op de Zevenhuizerlaan werd een auto mobilist aangehouden wegens rijden onder invloed. Hij blies 685 ug/1 en bleek recidivist. Zijn rijbewijs is inge vorderd. Op de v.d. Veldestraat/Schuinelaan raakten 2 passerende personenauto's el kaar, waarbij schade ontstond. De ver oorzaker reed door, doch zijn indenti- teit is bekend. Op Mariënstein werd ingebroken in een flatwoning (begane grond). Er werd een portefeuille met geld ontvreemd. Een deur werd geforceerd. Op de Westerweg werd een automobilist aangehouden, die slingerend en onzorg vuldig reed. Hij bleek te hebben gedron ken. Op het buro weigerde hij de adem test. Zijn rijbewijs is ingevorderd. In de periode van 4 tot en met 10 maart werden 4 fietsen ontvreemd. Gevonden voorwerpen van 22 tot en met 28 februari: diverse sleutels, hand schoen wol blauw, portemonnee ge kleurd met inhoud, konijn zwart, horloge metalen band. CURSUSNIEUWS VAN DE FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad Heiloo organiseert binnenkort de cursus Vrouw en Macht'. Uit gangspunt van deze cursus is dat macht saspecten in alle situaties waarin mensen met elkaar omgaan aanwezig zijn en dat macht daarom „dichterbij" is dan we denken en zo vanzelfsprekend is of kan zijn, dat macht niet meer als zodanig wordt benoemd. Denken over macht is dan ook geen da gelijks voorkomende bezigheid. Doel van deze cursus is hier verandering in te brengen en derhalve verschillende aspecten van macht te leren herkennen en onderkennen en aan de hand van de eigen ervaringen van de cursisten tot een antwoord te komen op vragen als: Wat is macht? Wat zijn de mogelijkheden en belemmeringen t.a.v. de persoonlijke macht van vrouwen? Is macht alleen maar negatief? Wat zijn typische „vrouwen" patronen in het omgaan met macht? Tijdens de cursus wordt u begeleid door een zeer ervaren gespreksleidster. Me vrouw E. Kriek zal tevens proberen het begrip macht in een theoretisch kader te plaatsen. De cursus wordt gehouden in het Open Huis op donderdagochtend van 9.15 tot ca. 11.30 uur. Data: 4, 11 en 18 april; kosten 10,50 en evt. cur susmateriaal. Informatie en opgave bij Gré Jansen, tel. 332367, of Tanja van den Boomen, tel. 331552.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 8