Sport en spet agenda Verenigingsagenda Svenementenagenda Bijzondere acties Leerlingen Sint Jan Mavo lopen geld bijeen voor scholen in Afrika IT Oud papieracties in Heiloo De Duif helpt kindertehuizen in Roemenië Akersloot Agenda Akersloot limmen L i l UITKIJKPOST 20 MAART 1991 Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Za terdag en zondag 11.00-17.00 uur; vrij dag en maandag 20.00-22.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Zaterdag 23 maart Fanfare showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Zuid. Dzen en/of bun dels^ gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.oo uur. Ook gebruikte kle ding. Halen op verzoek: 331783 (17.00-18.00 uur). BSC Double Stars Heiloo, parkeerter rein sportpark Het Vennewater. Gehele dag, ook zondag. Iedere maandag (mits schooldag) Volleybalvereniging Effect, container nabij ingang van sporthal Het Venne water. Tussen 18.00-22.00 uur. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Woensdag 20 maart Fanfare-showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Halen op verzoek: 331783 (17.00-18.00 uur). Ook gebruikte kleding. Maandag t/m vrijdag (school-werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Volksmuziekschool, het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 en 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Mallevoort 9. Bren gen tijdens schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. BELASTINGEN IN NEDERLAND HEILOO - Onlangs verscheen bij het Ministerie van Financiën de brochure „Belastingen in Nederland 1991". Deze brochure, die bestemd is voor een breed publiek, gaat in het kort in op het hoe en waarbom van belastingen. Vervol gens komen de rechten van belasting- plichtingen aan bod. De brochure geeft verder een overzicht van belastingen die door de Rijksoverheid worden geheven. De verschillende belastingen zijn geïl lustreerd met voorbeelden. Tenslotte bevat deze borchure een lijst met voor lichtingsmateriaal op fiscaal, monetair en begrotingsterrein, dat door het Mi nisterie van Financiën wordt uitgege ven. De brochure is gratis verkrijgbaar bij SDU-DOP, Postbus 11594, 2502 AN Den Haag. HEILOO - In Lipova en Orastië in het westen van Roemenië staan 2 kinderte huizen voor kinderen van 0 - 7 jaar. In deze tehuizen wonen 250 kinderen on der erbarmelijke omstandigheden. Het ontbreekt ze aan thee, suiker, waspoe- der, tandpasta, tandeborstels, handdoe ken enz. om van speelgoed maar helemaal niet te spreken. Tot voor kort waren er ook geen wasmachines. Er is te weinig en vaak ongeschoold personeel. In het afgelopen jaar stierven er 70 kin deren aan ondervoeding, ziektes en AIDS (o.a. door het meervoudig ge bruik van injectienaalden). De Stichting Kindertehuizen Roemenië heeft zich voorgenomen hier iets aan te doen. Een grote wens van beide huizen is een droogtrommel om zo de kinderen vaker van schone kleren te kunnen voorzien. De Duif wil op haar jaarlijkse fancy fair deze wens werkelijkheid laten worden. De fancy fair wordt gehouden op vrij dag 22 maart van 17.00 - 20.00 uur in de school, Mariënstein 180. De fancy fair staat in het teken van de vier jaargetij den. Dat betekent, dat er spelletjes zijn betreffende de vier seizoenen, een echt herfststormlokaal, enzovoort. Daar naast zal er een markt zijn met boeken, grammofoonplaten, winter- en zomer kleding, speelgoed en paa'sartikelen. Ook het rad van avontuur zal niet ont breken. Kom en help De Duif vliegen naar Roemenië. KVK-STUDIE-AVOND "GEZIN EN ONDERNEMING" ALKMAAR - De Kamer van Koophan del Alkmaar organiseert in samenwer king met het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf op dinsdag 16 april een studie-avond over het thema "Gezin en Onderneming". Eigenaren van een een manszaak of firmanten van een ven nootschap onder firma kunnen te maken krijgen met problemen op het terrein van het huwelijksgoederenrecht, het erfrecht en successierecht. Dit kan directe gevolgen hebben voor de conti nuïteit van de onderneming. Deze problemen kunnen vaak snel en efficiënt worden opgelost als men als ondernemer de juiste weg maar weet. Nog beter is problemen te voorkomen. Tijdens de studie-avond worden eerst het huwelijksgoederenrecht, het er frecht en successierecht in het algemeen behandeld. Daarna wordt aan de hand van praktijkvoorbeelden bekeken in welke situatie een ondernemer en/of zijn gezin zich bevindt. Er wordt van zelfsprekend de gelegenheid geboeden tot het stellen van vragen. Eén van de doelstellingen van de studie avond is de deelnemende ondernemers een goede gesprekspartner te doen zijn voor juridisch adviseur, advocaat of no taris. De avond is bestemd voör onder nemers, echtgenoten van ondernemers en ondernemers in spe die zich willen in formeren over de (rechts)regels met be trekking tot het gezin en de onderneming. De bijeenkomst wordt op 16 april gehouden van 19.00-21.30 uur in het gebouw van de Kamer van Koop handel Alkmaar. Belangstellenden kun nen voor nadere informatie en aanmelding telefonisch contact opne men met de Kamer, tel. 072-195700. mZmmm Loek Rosverbonden aan de adoptieschool in Kenyaassisteert bij bouw werkzaamheden. De Sint Jan Mavo loopto.a. voor deze school. De redactie var» de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN PM 0 J :1 d [4 d M zf-I i] O zLTH d \t Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. HEILOO - Op donderdag 28 maart gaan de leerlingen van de St. Jan Mavo weer op pas om geld in te zamelen voor hun adoptie-scholen in Kenya en Zim babwe. Met de opbrengst van een spon sorloop hopen de leerlingen hun Afrikaanse leeftijdgenoten weer een jaar Jang te kunnen voorzien van les- en leermateriaal. Al tweemaal eerder betekende een spon sorloop van de St. Tan Mavo een welko me aanvulling op het ontoereikende budget van de twee scholen in Kenya en Zimbabwe. Jan de Beer, oud-leerkracht van de St. Jan Mavo, werkt al enkele ja ren aan de school in Zimbabwe. Uit zijn brieven blijkt een sterke behoefte aan de financiële hulp van zijn "oude school". Loek Ros, verbonden aan de school in Kenya stelt de belangstelling en geldelij ke bijdrage van de St. Jan Mavo erg op prijs: „We kunnen er weer een jaar te gen". De leerlingen van de St. Jan ho pen op mooi weer en doen een beroep op u, gulle sponsors, om ook deze spon sorloop weer tot een groot succes te maken. Agenda sporthal Het Vennewater Woensdag 20 maart: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Donderdag 21 maart: Sportinstuif Ouderenwerk 14.00-15.30 Handbal Foresters 18.00-19.00 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Vrijdag 22 maart: Sportdag Sint Jan Mavo Zaterdag 23 maart: Zaalvoetbal div. clubs Basketbal Flashing Heiloo 15.45-19.45 Zondag 24 maart: Indoor-atletiek Trias 30-14.00 9.30-15.30 Maandag 25 maart Volleybal Effect Dinsdag 26 maart: Volleybal NeVoBo Woensdag 27 maart: Zaalvoetbal KNVB Biljart Sociëteit Heiloo Westerweg, boven Grosmarkt. Maandag: BV Heiloo'82 Maandag: BV Victory Hotel Dinsdag: BV Egmond Woensdag: Tikkie Terug 18.00-23.15 18.30-23.00 19.00-23.15 19.00 19.00 19.00 12.30 9.00-13.00 Woensdag: nat. competitie 3-banden. Donderdag: BV KOT 19.00 Zaterdag: vrij biljarten 13.30 Kbo/Anbo naar museum Alkmaar Donderdag 21 maart: bezoek aan het Alkmaarse stedelijke museum op initia tief van de culturele commissie van de Anbo en Kbo voor iedereen vanaf 50 jaar. Vertrek om 9.30 uur vanaf 't Tref punt. Kosten (incl. vervoer en museum) 6,00 per persoon (vooraf betalen). Opgave en/of inlichtingen: 334242 of 333629. CNV-spreekuur Woensdag 27 maart: maandelijks spree kuur voor uitkeringsgerechtigden van 14.00-15.00 uur in de Kapelkerk, Laat 80 te Alkmaar, tel. 124754. Multiple Sclerose Stichting Zaterdag 23 maart: contactmiddag van de Ned. Multiple Sclerose Stichting m.m.v. de neuroloog dr. H.K. van Wal beek in Motel Den Helder, Marsdiep straat 2, Den Helder; inlichtingen: Tine ke Molendijk, tel. 072-620067. Stamboomclub Holl. Noorderkwartier Maandag 25 maart: contactavond in het restaurant van sportcomplex Hoornse- vaart achter station Alkmaar-Noord, vanaf 19.00 uur. Inlichtingen: J.J. Kal- denbach, tel. 072-123029. Vogelvereniging Kleurenpracht Maandag 25 maart: contactavond in het duivencentrum achter de sporthal, aan vang 20.00 uur. Theo Schut verzorgt een dialezing over vogels in het Amazone-gebied. Leden en belangstel lenden zijn welkom. WEIDEVOGELBEHEER BERGEN - In het weekend van 3 tot 5 mei organiseert Volkshogeschool Ber gen een programma rond het thema 'agrarisch weidevogelbeheer'. Nu het voorjaar zijn intrede doet, zijn de eerste weidevogels al weer op zoek naar een broedplek. Tijdens het weekend zal in gegaan worden op de leefwijze van en kele belangrijke weidevogels in Noord-Holland, gaan we varend in het prachtige Veenweidegebied Eilandspol der weidevogels observeren en brengen we een bezoek aan een veehouder om te kijken hoe op het boerenbedrijf extra zorg aan weidevogels besteed kan worden. Toegelicht wordt het gebruik van nest beschermers, perceelbescherming, wil- dredders bij het maaien en gebruik van de grasgroei-weidevogellineaal. Verder gaan we een;inventarisatie maken van de knelpunten die de laatste jaren ont staan zijn, zowel op het boerenbedrijf PRIMEUR IN 'T KROEGJE HEILOO - Café 't Kroegje aan de Westerweg heeft als eerste lokaliteit in Heiloo 'Wieckse Witte' van het vat. Dit is een traditioneel hooggistend witbier, dat na het lageren niet wordt gefilterd, zodat het een lichte, natuurlijke troebe- ling houdt en na het uitschenken een volle, romige schuimkraag heeft. Het vertoond veel gelijkenis met de Belgi sche witbieren, maar is toch uit Neder land afkomstig. De naam is ontleend aan het deel van Maastricht waar de De Ridder-brouwerij gevestigd is. Witbier is het in populariteit snelst groeiende speciaalbier op dit moment. Wieckse Witte wordt koel, maar niet ijskoud, in het originele Wieckse glas gedronken. Behalve Wieckse Witte tapt 't Kroegje ook De Koninck van het vat. Met het mooie weer op komst kan men straks op het terras of nu reeds binnen bij 't Kroegje genieten van een goed glas bier, als in de dcjbr natuurorganisaties be- terwijl ook de kleine memfkaart vol- heerde weidegebieden. En aan de hand doende keus biedt, van een weidevogelbeheerplan wordt gekeken hoe veèhouders en natuurbe schermers kunnen samenwerken bij agrarisch weidevogelbeheer. Het weekend is bedoeld voor leden van vogel- natuur- en milieuorganisaties, onderwijsgevenden, beleidsmedewer kers van gemeenten, veehouders en overige belangstellenden. Het program- ma begint op vrijdagavond 20.00 uur en eindigt zondagmiddag 13.30 uur. Kosten 125,00, inclusief maaltijden, overnachtingen en documentatie. Voor nadere inlichtingen aanmelding kunt u bellen met Volkshogeschool Bergen, tel. 02208-94541. Openbare Bibliotheek Heiloo Vrijdag 22 maart: verkoop van afge schreven materialen in de hal van de bi bliotheek; van 15.00-17.30 uur jeugdboeken a 1,50 en grammofoon platen a 1,00; van 18.00-20.30 uur boeken voor volwassenen a 3,00 en grammofoonplaten a 1,00. Tot 6 april is in de vitrine van huize De Loet een kleine tentoonstelling te zien over 'Pasen' en in huize Overkerck een tentoonstelling over 'Sint Willibrord'. De openbare bibliotheek is op 29 en 30 maart gesloten. De uitleenposten in De Loet en Overkerck zijn gesloten op 29 maart. Galerie Nu Tot en met 7 april exposeert Dunya Wil- leman met schilderijen en tekeningen in Galerie Nu, Nuhout van der Veenstraat, Castricum. Openingstijden: donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 24 maart: expositie van de Egmondse schilder Bob Denneboom in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Eg- mond aan den Hoef. Openingstijden: zaterdag en zondag 13.30-17.00 uur. Galerie Dyk 1 Tot en met 30 maart: expositie van ob jecten van Gery Bouw in Galerie Dyk 1, Dijk 1 te Alkmaar. Openingstijden: donderdag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag f4.00-17.00 uur. Sonja's Originals In de maand maart is bij Sonja's Origi nals, Karei de Grootelaan 4 te Bergen nieuw keramiek te zien van Lies Hoger- zeil, Ellen van Bendegom en Ton Rath en aquarellen van Arno van Leeuwen, Elbert de Leur en Patrick Bergsma. Openingstijden: dagelijks van 13.00- 18.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. Noordhollands Jongenskoor Zondag 24 maart: uitvoering van Bach's Johannes Passion door twaalf zangers van het Noordhollands Jon genskoor, negen spelers van het Amsterdams Begeleidingsorkest en or ganist Hans van Nieuwkoop in de Jo- sephkerk, Singel te Alkmaar. Kaartverkoop via Spanjaard, Koor straat, Alkmaar a 15,00; losse ver koop 25,00 per kaart. Aanvangstijd concert niet opgegeven. Zondag 29 maart: uitvoering van Bach's Matthaus Passion door het Noordhollands Jongenskoor o.l.v. Hendrik Timmerman, m.m.v. Rob Pe tri, Jan Brink, Gerard Rooker, Niek van Klaveren, Martin Pronk, Roland Bieskëns en het Amsterdams Begelei dingsorkest, in de Grote Kerk te Alk maar, aanvang 19.30 uur. Kaarten kosten 30,00 (kinderen/cjp 15,00). Kaartreservering: 335506 (tussen 15.00- 19.00 uur). Vrouwengezondheidscentrum Donderdag 28 maart: praatmiddag over 'Vakantie en wat nu?' van 13.30-15.30 uur. Vrouwengezondheidscentrum T ruitje, Wielingenweg 235, Alkmaar, tel. 072- 624001. Alkmaarse Oratorium Vereniging Zaterdag 23 maart: uitvoering van de Matthaus Passion in de Don Boscokerk te Alkmaar door de Alkmaarse Oratori um Vereniging m.m.v. Hieke Meppe- link, Myra Kroese, Math Dirks, Hans Verberne, Kor-Jan Dusseljee, Henk van Heijnsbergen, Ada Knop-Kleymeer, Nelly Duin, Marius Metz en het Natio naal Philharmonisch Orkest, o.l.v. Jo- han Akerboom, aanvang 19.00 uur. Entree 20,00 (cjp/65 17,50). Kaartverkoop: Disco Heiloo, winkelhof 't Loo te Heiloo. Galerie Amber Tot en met 31 maart zijn bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen batikschilderijen te zien van Jessica Al- lebes. Openingstijden: donderdag, vrij dag en zaterdag van 14.00-17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Van 24 maart tot en met 19 mei: 'Naar oma's tijd', een expositie voor kinderen van de basisscholen, waarbij ze ook de tijd van hun (over)grootouders kunnen naspelen. Er is een voorleesboek als achtergrondinformatie. Openingstij den: dinsdag-vrijdag J0.00-17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. Bijeenkomst Oud-Indië-gangers De bijeenkomst van Oud-Militairen Indië-gangers op zaterdag 23 maart in het Open Huis is geheel volgeboekt. Om teleurstellingen te voorkomen wordt men verzocht zaterdag niet onaange meld naar het Open Huis te komen. De Zilvervloot uit de vaart? PROFITEER VAN OVERHEIDS- SPAARPREMIE NU HET NOG KAN De minister van Sociale Zaken en Werk gelegenheid heeft de Tweede Kamer voorgesteld de Jeugdspaarwet op te hef fen. Als het parlement dit voorstel aan vaardt, dan komt daarmee een einde aan de Zilvervloot. De opheffing heeft geen gevolgen voor bestaande reke ningen. Verwacht wordt echter dat binnenkort geen nieuwe rekeningen meer mogen worden geopend. Als u dus nog van de voordelen van de Zilvervloot wilt profi teren, dan adviseert de Rabobank u nog even snel zo'n rekening te openen. De Zilvervloot Op dit moment is de Zilvervloot ruim 32 jaar oud. Zij komt voort uit de Jeugdspaarwet. FJet doel van deze wet is om bezitsvorming onder brede lagen van de bevolking te bevorderen. Om dit extra te stimuleren heeft de overheid het Zilvervlootsparen altijd beloond met een extra premie van 10%. In 1987 liep de Zilvervloot echter de eerste averij op. Sinds dat jaar wordt de premie namelijk niet meer verstrekt over het ingelegd spaarbedrag inclusief de rente, maar al leen nog over het totaal ingelegde spaar bedrag. Over de rente wordt geen premie meer uitgekeerd. De Zilvervloot is bedoeld voor jongeren tussen 15 en 21 jaar. Gedurende 9 aan eengesloten jaren kunnen zij een bedrag tussen 30,- en 480,- per jaar sparen. Na 6 spaarjaren heeft de spaarder recht op de extra premie. Wordt er steeds het maximale bedrag gespaard, dan is de premie aan het einde van de rit dus 432,-. Dat is natuurlijk mooi meege nomen, zeker als daar de rente nog eens wordt bijgeteld. Die kan over al die ja ren toch al gauw meer dan 1.000,- be dragen. Zilvervloot-sparen is dus het betere spa ren, als het geld tenminste 6 jaar kan worden gemist. Toch is het altijd moge lijk over het geld te beschikken, al kan dat natuurlijk wel invloed hebben op de premie. Dat geldt niet als het tegoed wordt opgenomen bij of na een hu welijk. Open nog snel een Zilvervlootrekening! De intrekking van de wet zal alleen ge volgen hebben voor de toekomst. Dus wie nu al via de Zilvervloot spaart, krijgt, na afloop nog de 10% premie. Als u ook voor dit extraatje in aanmer king wilt komen, dan is het advies: open nog even snel een Zilvervlootrekening, want binnenkort kan dat afgelopen zijn. Loop dus even binnen bij de Rabo bank bij u in de buurt. Zij kan u verder helpen. DONATEURSCONCERT EENSGEZINDHEID EGMOND - De Egmondse Muziekvere niging Eensgezindheid geeft op zaterdag 23 maart het traditionele donateurscon cert in de zaal van café Swart, Herem weg 59 te Egmond-Binnen, aanvang 20.00 uur. Voor donateurs is het con cert vrij toegankelijk, anderen betalen een bescheiden entreeprijs. In totaal worden achttien muziekstuk ken uitgevoerd van verschillende stro mingen. Uitvoerenden zijn het tamboer korps, jeugdleden, het slagwerk-trio en het fanfare-orkest. Na afloop zal de blaaskapel van de vereniging De Eg- monder Muzikanten diverse keren op treden. TONEELGROEP SPIEGEL PRESENTEERT 'HARTEN' EGMOND - De toneelgroep Spiegel brengt op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 maart het toneelstuk 'Har ten' van Paul Rodenko in De Schulp te Egmond-Binnen, aanvang telkens om 20.15 uur. 'Harten' is een toneelspel uit de jaren '60. Het is een lichtvoetige komedie met stripachtige personages. De vorm van het stuk is een aaneenschakeling van korte scenes, welke steeds onderbroken worden. Aldus ontstaat een 'toneelstuk over een toneelstuk'-structuur. Alle spe lers zijn continu aanwezig op de speel- vloer, ook als ze niet daadwerkelijk in een scene betrokken zijn. Vanuit deze positie geven ze aanwijzingen, becom mentariëren zij het getoonde of gaan zich er daadwerkelijk mee bemoeien. Voor kaartreserveringen kan men bel len: 02206-2683. CDA INFORMATIE-UUR HEILOO - Hebt u het gevoel dat u iets mist? Tijdens het CDA-Informatie-Uur kunt u volledig op de hoogte worden ge bracht. Hoor en wederhoor, vraag en antwoord. Donderdag 21 maart in het Open HUis, aanvang 19.30 uur. Fractie- en bestuursleden zorgen ervoor dat u niets aan informatie behoeft te missen. Wilt u schriftelijk reageren? Dat kan. Schrijf uw opmerkingen of reaktie aan: CDA Fractiesecr. J. H. Veeninga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. MAH-JONGG-DRIVE HEILOO - Het Chinese gokspel met de winden en draken werd afgelopen zater dag voor de derde maal in Heiloo gespeeld. Deelnemers uit Heerhugo- waard, Utrecht* Alkmaar en Heiloo speelden het fascinerende spel. Om 19.00 uur werd met de eerste Oost ronde begonnen, de laatste partij werd om half twee afgesloten. De fles champagne en de wisselprijs werden door het bestuur overhandigd aan Eric Smakman uit Heiloo, die met een score van 10.634 punten een formi dabele uitslag behaalde. Ondanks hun grote routine moesten Jan Veeken, Ge orge Leering en Carla Riethorst genoe gen nemen met een 2e en 3e plaats. Ondanks interventies van de centrale bank kon niet worden voorkomen dat Dollyde Horn met 5830 punten negatief eindigde waarmee ze echter wel de poe delprijs won. Het spel nivo was beter dan vorig jaar, nu had slechts 40% van de deelnemers een negatief eindsaldo. Volgend jaar hoopt het bestuur dat de belangstelling voor het evenement weer even groot zal zijn. COMPUTERCURSUS VOOR 55 HEILOO - Bij voldoende belangstelling organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo wederom in samenwerking met de Kennedy Computer Opleidingen voor 55-plussers een beginnerscursus "Omgaan met de personal computer". De cursus wordt gehouden op dinsdag middag van 15.15 - 17.15 uur, aanvang op 9 april. Deze introductiecursus is bedoeld voor mensen die meer willen weten over de gebruiksmogelijkheden van de personal computer en over de ontwikkelingen op het gebied van de automatisering in de maatschappij. De cursus wordt gegeven in het computerlokaal van de Kennedy Mavo te Heiloo. De kosten zijn 130,00 (6 lessen van 2 uur, exclusief cursusmateriaal). Voor opgave of nade re informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297. OPPOSITIE FELICITEERT VREDEBURG LIMMEN HEILOO - In hun laatste spannende bondswedstrijd verloor, Oppositie 2 van Vredeburg 1 met 2Vi-5Vii waarmee Vredeburg voor Oppositie en Purme- rend onbereikbaar werd en dus ook kampioen is. In de onderlinge competities handhaaf den de koplopers zich aan de top van de tussenklassementen. De uitslagen: A-poule: Ligthart-Slob 0-1; Morrema- Folkertsma 1-0; Alleman - Jongkind 1-0; Van der Werff - Rampen Sauer - Bos 1-0; Maas - Manni 1-0; Nie- haus Reyersen van Buuren 1-0. B-poule: Hassink - Blom Vi-ViLange- reis - Van de Brink Vi-Vi\ Van der Werff - Van Liennen 0-1; Lindenhovius - Ooyevaar 0-1; Brink - Obdam 1-0; Plas - Alleman Vi-Vi\ Van Stee - Beyers 0-1. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN HEILOO HEILOO - Dinsdagochtend 12 maart werd er een lezing over dyslexie (woord blindheid) gehouden door de dames C. Tienhoven en A. Siteur. Mw. Tienho ven, die zelf licht woordblind was, had een bandje ingesproken. Bij het be luisteren hiervan werd duidelijk wat voor problemen woordblinden hebben bij het spreken. Naar aanleiding van dit bandje kwamen de gesprekken dan ook op gang. Ook mw. A. Siteur was woordblind en vertelde over haar moei lijke en vervelende schooltijd, maar..eindigde ze: ,,Ik ben niet zielig hoor, het is lastig anders niet". Op school wordt woordblindheid vaak niet herkend, omdat het kind of verle gen is of veel te druk doet. Ze worden niet serieus genomen, vooral als hun schrift beoordeeld wordt. Door het kind te laten testen, weet je pas zeker of het woordblind is. Omdat mw. C. Tienhoven en mw. A. Siteur het heel belangrijk vinden meer bekendheid aan dyslexie te geven, geven ze lezingen. Er zijn ook gespreksgroe pen. Dinsdag 16 april houdt de vereni ging Woordblind een themamiddag in de Slof in Beverwijk. Deskundigen en hulpverleners gaan hier het onderwerp verder uitdiepen. De aanvang is 13.00 uur en als u belangstelling heeft kunt u het best 030-292204 even bellen. Het was jammer dat er zo weinig dames aanwezig waren, want het was een boei- dende, leerzame ochtend. KABARETESKE AVOND BIJ FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO - Volgende week woensdag houdt de Federatieve Vrouwenraad Heiloo een bijeenkomst in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noorder geeststraat te Heiloo, aanvang 20.00 uur, entree 5,00. Naast optredens van de koren van de Bond van Plattelands vrouwen en de Vereniging van Huis vrouwen zal Mirjam Mare sprookjes voordragen voor vrouwen en andere mensen. In de sprookjes worden rolpa tronen aan de kaak gesteld, bij en neus genomen, op hun kop en in hun hemd gezet. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag H0.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt Wao-Aaw Belangenvereniging Heiloo Zaterdag 22 juni: jaarlijkse rommel markt van de Wao-Aaw Belangenvere niging. Wie voor deze markt spullen heeft, bijvoorbeeld overtollige huis raad, kan contact opnemen met mw. Braids (331840), mw. Groen (334861) of dhr. Zut (02206-3525). Vrijmarkt Dinsdag 30 april: grootse vrijnfarkt in de Voorstraat in Egmond aan Zee van 10.00-16.00 uur. Inlichtingen en in schrijven (tot 15 april) bij de markt meester namens het organiserende Oranje-comité W. de Lange, tel. 02206-2541 (b.g.g. 3034). Tennisclub Hogedijk Zaterdag 23 maart: opening tennissei- zoen door burgemeester E. Brommet. Afhalen KNLTB-pasjes: tussen 16.00- 18.00 uur. Ontvangst nieuwe jeugdleden om 14.00 uur, nieuwe seniore-leden om 15.00 uur. Zondag 24 maart: openingstoernooi jeugd van 10.00-24.00 uur. Maandag 25 maart: eerste racketoch tend. MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - Alleen winst kon tegen CSV dames 1 voor degradatie behoe den. Voor rust een sterk spelend Meer- vogels. Ruststand 5-9. De tweede helft was niet fraai maar produktief voor CVS. Dat ene doelpunt om degradatie te voorkomen wilde niet lukken en dus zullen we volgend seizoen twee derby's moeten missen (11-12). Dames jun. B. zijn door een 12-7 over winning op Kolping kampioen gewor den. Nienke Jonker, op snelheid, staat borg voor mooie doelpunten. Een goed gesloten verdediging, het stoppen van strafworpen, en niet zeuren gewoon handballen, dan word je kampioen. Alleen winst voor Meervogels heren 1 gaf in theorie nog een kans op kampi oenschap. De heren hebben gevochten voor deze laatste kans, doch Schagen bleek een te sterke tegenstander. Het was een sportieve en soms spannende wedstrijd met Schagen als terechte win naar (25-14). Verschillende heren junioren kregen in Volendam hun vuurdoop in de jeugddi- visie. De uitslag was mede tot stand ge komen door hun sterke spel (26-14). Zondag de laatste zaalwedstrijden van dit seizoen. Poppentheater Dibbes en filmhuis In de maand maart zijn er poppenvoor- stellingen op 24, 27 en 30 maart. De voorstelling op 24 maart is een gastop treden door poppentheater Jejem Piron met het spel 'Een spoor van Honing' voor kinderen van 4 tot 8 jaar. De aan vang hiervan is 14.00 uur. Op zaterdag 23 maart: jeugdfilm 'Schaduw van Em ma' voor kinderen van 9-14 jaar, aan vang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen (entree 5,00 per per soon): 02513-13447. Adres: Wilhelmi- naplein 3, Akersloot. Klaverjassen bij Meervogels Vrijdag 22 maart zijn er een klaverjas- drive en een verloting in de kantine van handbalvereniging Meervogels aan de Boschweg te Akersloot. De aanvang is 20.30 uur, inschrijven hieraan voor afgaand. SV DE VRIJHEID LIMMEN - Uitslag Schietvereniging De Vrijheid Limmen, clubavond 13 maart in De Lantaarn. Ere-klasse: 1. F. Zonneveld 100, 2. S. Schilder 98, 3. T. Vermolen 97, C. Hooijboer 97. A-Klasse: J. Drenth 99, J. Nuyens 99, C. Peppin g 99. B-Klasse: 1. E. Pepping 97, 2. K. Admi raal 96, 3. N. Niele 92. C-Klasse: 1. A. Engel 94, 2. B. Veenstra 94, 3. C. Dekker 92. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - In de nacht van 13 op 14 maart werd er ingebroken in een be drijfspand aan de Rijksweg te Limmen. Een raam werd opengebroken en twee kluizen werden uit het pand wegge haald. Eén van de kluizen werd buiten weer teruggevonden. Hij was echter wel opengebroken. Een flinke hoeveelheid geld en diverse papieren werden weg genomen. In de nacht van 14 op 15 maart werd een tweetal nummerplaten van een persone nauto, die geparkeerd stond langs de Dusseldorperweg weggenomen. De pla ten werden van de auto afgeschroefd. Vanuit een woning aan de Schoolweg werd een snorfiets weggenomen. Deze snorfiets werd later door een in woonster uit Limmen in 't Stet terugge vonden. Kennelijk een 'grapje' van iemand die een apart gevoel voor humor heeft. Het blijft echter toch gewoon inbraak. Openingstijden bureau Limmen: Maan dagmorgen van 9.00-12.00 uur en don derdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Buiten deze tijden kunt u het beste even een afspraak maken. NIEUW KABARET-PROGRAMMA PETER DEKKER IN LIMMEN LIMMEN Zaterdag 6 april treedt Pe ter Dekker uit Limmen 's avonds vanaf 20.00 uur op in het Parochiehuis met zijn programma 'Op dak zitten met een bos uien'. Een progfamma met confe rences, parodieën, kolderieke verhalen, met serieuze en vooral geen serieuze lie deren. Peter Dekker wórdt muzikaal bijgestaan door Rob van der Sande. Na afloop zorgt Sjaak Seignette voor gezel lige muziek. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij kapsalon Stuifbergen. PROGRAMMA IN SPORTHAL D'ENTERIJ Zaalvoetbal KNVB: Vrijdag 22 maart: Linde/Happertje - Schelvis Boys 19.00 Intercity - Victoria O 19.50 Plubos - Indri Vloeren 20.40 Sasburg - Knip id. Mare 21.30 de Waag - Kaandorp 22.20 Maandag 25 maart: MCA - Altamira 19.00 Broekman Mak. - Vrone 19.50 de Ooievaar - Victoria 20.40 de Oude Prins - Du Passage 21.30 d'Enter ij LPZ - HSV 22.20 Volleybal Dinsdag 26 maart: Oranje Wit - EMM ds. 20.10 VVO - Oranje Wit ds. 20.10 Oranje Wit - VC Oudorp hr. 21.20 Oranje Wit - EMM ds. 21.20 Basketbal Zaterdag 23 maart: Dunk.Lim. - Alkm. Quard.kd.ms.15.15 Dunk.Lim. - Tetteroo hr. 16.30 DUnk.Lim. - Aalsmeer hr. 17.45 Schutterseilandtoernooi: Woensdag 27 maart van 10.00-17.30 uur, zaalvoetbal. Sportinstuif 55 plussers: Donderdag 21 maart van 14.00-15.30 uur. i i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 6