'Jesus Christ Superstar': gewaagde, maar succesvolle keuze M0G0J0K0 TOK-TOK FESTIVAL IN HEILOO BIJ WESTPOINT EN BUK BUK Met nieuw spaarplan Verenigde Spaarbank belastingvrij sparen Mascotte laat mooie mode zien Met Hanraads schoenen licht voetig het voorjaar tegemoet Agenda Akershot Albert Aaron Smith in 't Kroegje Voorjaarsconcert harmonie Caecilia £ven ertussenuit UITKIJKPOST 27 MAART 1991 HEILOO - Na wellicht een simpele op merking destijds, om eens naar buiten te treden met een roek-opera, bleef het idee toch hangen. Aangezien de dirigen- te enige ervaring had op dit gebied, durfde het bestuur van het koor zoiets wel aan en werden er serieuze bespre kingen gevoerd om een dergelijk evene ment te realiseren. De kans viel op Jesus Christ Superstar. Als plaats werd gekozen voor de lokatie het Kapelbos te Heiloo en als datum van uitvoering, uiteraard Palm-zondag 24 maart, aangezien de inhoud van dit spektakel gaat over het al oude lijdens verhaal, maar dan in moderne versie van de flower power tijd. Uit het hele repertoire werden tien num mers gekozen, welke moesten worden gearrangeerd i.v.m. de bezetting van koor, solisten en combo. Deze arrange menten werden gedaan door de dirigen- te Elly Admiraal, welke tevens de gehele muzikale verantwoordelijkheid en lei ding had. Regie en organisatie ging naar Jos de Haan, script en tekstregie naar Marius Prein. Coördinatie en sekretari- aat kreeg Rob Keet toebedeeld en de pu blic relations Arthur de Backer. Al spoedig bleek dat er zeer veel te rege len viel, maar via vele repetities en werkbesprekingen werd men steeds en thousiaster naar mate het geheel meer gestalte kreeg. Een onbekende en niet te regelen faktor bleef echter het weer, aangezien het geheel toch vooral bleef bedoeld om op te voeren in de open lucht. Spoedig bleek de publieke be langstelling overweldigend, aangezien in enkele dagen de aankondiging „uit verkocht" kon worden gebezigd. Zondag 24 maart, de nodige spanning tijdens en na de generale repetitie. Het eerste succes tekende zich al af, het was namelijk prachtig weer. Om half acht begon het publiek zich te verzamelen en werd via een aankondiging op de hoogte gebracht van de gang van zaken en dien de vanaf nu tot het volk. Gezamenlijk werd opgetrokken naar de eerste loka tie, waarbij direkt opviel de tot in de de tails perfekte organisatie. Zo waren er drie lokaties waar zich steeds een deel van het verhaal afspeelde. Op de eerste lokatie speelde vooral Ka- jafas een belangrijke rol, uitstekend neer gezet door André van Roode. Op de tweede lokatie werd vooral de scene met/bij Herodes (Marcel Keijzer) op doordachte wijze uitgevoerd. Vooral bij de derde lokatie, gespeeld op en bij de Kalvarie-berg, bleek dat dit stukje Hei loo, het Kapelbos zich uitstekend leende voor een dergelijke uitvoering. De kleding, gemaakt door de eigen le den, was van zeer goede keuze en ver wordt gezet, maar gespreid belegd in obligaties, leningen, aandelen en onroe rend goed. Dit zorgt voor een hoge op brengst bij een minimaal beleggingsrisico. Toepassingen Er zijn verschillende redenen om een spaarplan te kiezen. Het goede rende ment is natuurlijk op zichzelf een be langrijk argument. Het doel waarvoor gespaard wordt, kan dit echter nog ver sterken. Heeft sparen voor de studiekosten on der de Wet Studiefinanciering nog wel zin? De hoogte van de uitkering die stu derende kinderen ontvangen is - onder meer - afhankelijk van het inkomen van de ouders. De wet spreekt niet over het hebben van een vermogen. Heeft een student of hebben ouders dat beschi- kaar, dan heeft dat geen gevolgen voor de hoogte van de studiefinanciering. Een spaarplan is een uitstekende manier om zo'n vermogen bij elkaar te sparen. Het is mogelijk om een spaarplan te ver binden met een hypotheek. De stortin gen hiervoor komen dan in plaats van de aflossingen. Aan het einde van de overeenkomst wordt de opbrengst van het spaarplan op de hypothecaire lening afgelost. Bij eerder overlijden komt een uitkering beschikbaar die eveneens als aflossing wordt aangewend. Het rente bedrag blijft gedurende de looptijd ge lijk en aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. Dit kan tot flinke belastingbesparingen leiden. Pensioenregelingen kunnen allerlei hia ten vertonen zodat inkomen in de derde levensfase tegenvalt. Ook het verschijn sel pensioenbreuk is nog lang niet uit de wereld. Door deel te nemen aan een spaarplan kunt u zelf voor een extra in komen naast VUT of pensioen zorgen. De belastingdienst komt u daarbij tege moet: als u in het spaarplan laat opne men dat u de uitkering van uw spaarplan zult besteden aan de aankoop van een lijfrente, dan zijn de betalingen Voor het spaarplan aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. Later zult u over het extra inkomen uiteraard belasting moeten betalen, maar meestal zal dan een lager tarief gelden dan tijdens de spaarperiode. Het is mogelijk d.m.v. schenkingen ver mogen over te dragen. Door gebruik te maken van een spaarplan kan men kie zen uit verschillende mogelijkheden. Zo kan men kiezen uit schenking ineens of d.m.v. stortingen gedurende een reeks van jaren. Informatie kunt u verkrijgen bij onze kantoren Stationsweg 104, tel. 072-332809, en Heerenweg 38, tel. 072-332888, beide te Heiloo. Poppentheater Dibbes en filmhuis In de maand maart is er nog een pop- penvoorstellingen op 30 maart. In de maand april zijn er voorstellingen op 3, 10 en 20 april. De aanvang hiervan is telkens 14.00 uur. Op zaterdag 27 april: jeugdfilm 'Mijn leven als hond' voor kinderen van 9-14 jaar, aanvang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen (entree ƒ5,00 per persoon): 02513- 13447. Adres: Wilhelminaplein 3, Akersloot. HEILOO - Op zaterdag 30 maart treedt de Noordhollandse zanger Albert Aa ron Smith op in 't Kroegje. Deze zanger-entertainer draait alweer een paar jaar mee in de muziekscène van Noord-Holland. Na twee jaar in 't kroegen-circuit te hebben rondgetoerd als leadzanger van The lads, gaat hij het nu alleen proberen. Het repertoire richt zich vooral op het oudere werk uit de sixties, waarbij bal lads afgewisseld worden door het snelle re werk van bijvoorbeeld Chuck Berry en Eddy Cochran, ook Elvis wordt niet vergeten. Samen met zanger-componist John Meyer is Albert bezig met het rea liseren van eigen nummers, waarvoor diverse platenmaatschappijen worden benaderd. Degenen die deze zanger in levende lijve willen aanschouwen, zijn dus van harte welkom. Het optreden begint om 21.30 uur, maar kom op tijd want de ruimte is beperkt in 't Kroegje aan de Westerweg. HEILOO - Wie wil er niet wat geld ach ter de hand hebben? De oude sok is uit de gratie, maar spaarrekeningen bij een bank verheugen zich nog altijd in een grote populariteit. Wanneer u uw spaar geld steeds ter beschikking wilt hebben, bieden zij inderdaad een uitstekende oplossing. Anders ligt het als uw spaardoel wat verder weg ligt. Als u bijvoorbeeld wilt sparen voor een aanvulling op uw latere VUT- of pensioeninkomen of voor de studiekosten van uw nu nog jonge (klein)kinderen. Ook sparen om straks de hypotheek in een keer te kunnen af lossen, is zo'n voorbeeld, evenals het bekende sparen voor "een appeltje voor de dorst". Hiervoor kunt u op verschil lende manieren sparen. Spaarplan HEILOO - Wat in de collectie van Mascotte aan de Stationsweg altijd weer opvalt is het mooie materiaal dat ver werkt wordt. Voor het komende seizoen natuurlijke stoffen, linnen wordt veel verwerkt soms met viscose of katoen er iri waardoor het toch ietwat stugge lin nen wat soepeler wordt. De zuivere kleur van linnen laat zich prachtig com bineren met de primaire kleuren, rood, blauw groen. De blazer is een onmis baar onderdeel van onze garderobe ge worden. Mascotte heeft er een grote keuze in zonder revers, met korte mouw en fraaie dessins. Dit kledingstuk laat zich dan weer uitstekend combineren, met de lange broek. Met soepele jeans in o.a. de kleuren rood, groen en wit zijn dan de leukste combinaties te ma ken;.ze zijner in smal, kort, wijd en ook de bermuda laat zien met de blazer uit stekend combineren. Blouses zijn er ook in de leukste kleuren, lang, bijvoor beeld met een topje er onder, staat erg leuk. Er zijn er ook met versiersels op de rug. Voor de wat frissere dagen zijn er glad de katoenen truien, ook weer lang en heel soepel, het variëren mag u zelf be denken, de mogelijkheden zijn groot. Bij de jassen is de swing-coat erg popu lair, de rok mag er iets onder uit komen dat geeft zelfs een leuk effekt. Wat een prettige bijkomstigheid is, is dat de mouw een ruime inzet heeft, zodat de blazer er makkelijk onder gedragen kan worden. Geestig is het T-shirt, gebor duurd met fruit en daar een bijpassende legging onder. Bij Mascotte is voor elke leeftijd en smaak een goede keuze te maken. De klassiek ogende, maar zeer modern vormgegeven Hammersmith- collectie; schoenen die meteen perfect zitten. plaatste het geheel in de tijd van het „verhaal". De solisten alsmede het koor bleken uitstekend voorbereid, wat vooral bleek uit de spontaniteit en on gedwongenheid. Niet alleen de zang, maar ook het spel was van prima gehal te. Het combo verzorgde de nodige in tro's en vooral de begeleiding op zeer goede wijze. Om niemand tekort te doen willen wij vooral noemen: Jezus, Judas en Maria Magdalena, gezongen en gespeeld door resp. Arnoud Buitenhuis, Rob Keet en Jeanette Nienhuis. Zang en spel waren van grote kwaliteit, waarbij de overige solisten zich prima aansloten. Een speciale taak was weggelegd voor de vertellers, Marijke Deutekom en Ma- Een tafereel uit Jesus Christ Su perstar: een supersterke uitvoering door MoGoJoKo. rius Prein, welke met goede tekst de ver schillende 'scenes aan elkaar „verhaal den". Over het geheel bleken de arran gementen en teksten zeer goed gekozen en verliep de gehele organisatie vlek keloos. Na afloop, voorafgegaan door een prachtige slotscène, was iedereen zeer onder de indruk van het gebodene. Een groot compliment aan deze groep jon geren, welke het aandurfde een zo'n grote uitdaging aan te gaan. Jammer dat een dergelijke uitvoering slechts eenmalig is. Met een spaarplan is het niet alleen een voudiger om uw op de toekomst gericht spaarvoornemens te verwezenlijken, het rendement is ook zeer gunstig. Boven dien hoeft over de uitkering geen in komstenbelasting te worden betaald. Verder is het goed om te weten dat u te vens verzekerd bent. Als door overlij den de spaartermijn niet kan worden volgemaakt, volgt er onmiddellijk een uitkering. U bepaalt van te voren hoe hoog dat bedrag is. Op deze manier kunt u de hoogte van de uitkering bij overlijden afstemmen op uw persoonlij ke wensen. Het principe van een spaarplan is een voudig. Deelname betekent dat u gedu rende een vooraf overeengekomen periode een vast bedrag per maand of jaar betaalt. Er zijn spaarplannen met een looptijd van 10 tot en met 40 jaar. Vanaf 25,00 per maand kan er deelge nomen worden aan een spaarplan. De uitkeringen van spaarplannen met een looptijd van 12 tot en met 40 jaar zijn vrij van inkomstenbelasting. Het geld van de deelnemers wordt zorg vuldig belegd. Het risico blijft beperkt en er wordt toch een uitstekend renda- ment behaald. Het rendament van de uitgekeerde spaarplannen lag steeds tus sen 9 en 11 Dit resultaat wordt be reikt doordat het geld niet op een kart HEILOO - Een popfestival in Heiloo, dat is op zich niet nieuw. Wel nieuw is het feit dat dit festival 'binnen' wordt gehouden en dat' er louter regionale bands deelnemen. Aanstaande zondag, zondag 31 maart, wordt dit festival, dat onder de naam 'Tok-Tok' wordt gehou den, ten doop gehouden in het Brunoge- bouw aan de Pastoor van Muijenweg. Organisator is jongerencentrum West- point, in nauwe samenwerking met buurman en toekomstig partner Buk Buk. Tien popgroepen zullen vanaf 15.00 uur het podium van het Brunogebouw be volken. Zij krijgen hiermee de kans zich aan een breder publiek te presenteren. Bovendien maken zij kans op het Gou den Ei, een geldprijs van 500 door de NMB Bank Heiloo beschikbaar gestelde guldens. Een deskundige jury zal aan het slot van het festival de winnaar be kend maken. Dit zal zijn rond de klok van half tien 's avonds. Bad Influence De zevenkoppige formatie Bad Influen ce opent het lok Tok festival. De groep cjames van gac[ jnfluence openen het Tok-Tok Festival. maakt eigenzinnige rock en soul. De r band woirdt aangevoerd door de Heer- hugowaardse zangeressen Ingeborg de Gooier en Mireille Bakker. On-Kruid Als On-Kruid het podium beklimt dan staan de koppies strak en gespannen, want ze spelen een thuiswedstrijd. Deze Heilooër formatie speelt business-rock, waarvan de naaldhakken spontaan gaan bewegen. Abagail Abagail is sterk beinvloed door de hui dige Engelse noise-golf. De muzikale richting die de band heeft ingeslagen kan worden omschreven als danswave. Eén golvende beweging met een massa aan power en ritme. tie van Mascotte in Heiloo. HEILOO - Als we vertellen dat de schoenenzaak Hanraads aan de Stati onsweg, al jaren schoenen van voor aanstaande merken verkoopt vertellen we niets nieuws. Toch zijn er altijd weer merken die iets speciaals brengen. Zo zien we van het merk Hammersmith een mooie selektie modeschoenen, broque- achtig, klassiek, vaak met gaatjes versierd. Timberland, brengt de z.g. boot schoen, een leren veter rondom de schoen en een stevige dikke zachte zool. Het overbekende merk Ravelli komt met een eenvoudig schoentje, maar wel in allerlei leuke modekleuren en drie verschillende hak hoogten. Voor het voorjaar en de zomer zijn er veel ge vlochten schoenen, soms leuk versierd. Nubuck de schoen met voetbed en ver ende zolen heeft Handraads in vlotte moderne modellen. Sioux is een echte elegante comfort schoen, ook met verschillende hak hoogten en veel vlechtwerk. Optimaal loop plezier geeft het merk Mephisto. Zij hebben dames, heren en kinder schoenen alle modellen hebben een ana tomisch voetbed en zolen met luchtkus sentjes ook in witte leren sport schoenen. Kinderschoenen heeft Hanraads altijd in ruime keuze. Renata, nu ook in sportschoen met lerenvoering. Er zijn kinderschoenen in drie prijsklassen al vanaf 79,00 (Brakkies). Nieuw is het merk Bembo een stevige schoen in leuke kleuren. Bij Hanraads krijgt u altijd een deskundig advies het is dan ook zeker de moeite waard eens een kijkje te gaan nemen. CURSUS VOOR MOEDERS MET KLEINE KINDEREN ALKMAAR - De afdeling Preventie van de RIAGG Noord-Kennemerland start op 15 april de cursus „Stress, doe er wat aan" voor moeders met kleine kinderen (0-4 jaar). Onderwerpen die aan de orde komen zijn: de leuke en lastige kanten van het moederschap, hoe spanningen en stress kunnen ont staan, op welke manieren je op spannin gen kunt reageren. Er is gelegenheid op met elkaar hierover van gedachten te wisselen. De cursus wordt gegeven op zeven maandagavonden van 20.00 uur tot 22.15 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u tijdens kantooruren bellen naar 072-618084 (C. Nagelhout of M. Maarse). Brest Brest vertolkt nummers van Fatal Flo wers, Genesis en Joe Jackson. Zanger Rik van Loo bespeelt tegelijkertijd gi taar en stembanden, waarbij hij het kauwem van kauwgom niet vergeet. Het 'duveltje uit het doosje', Fatima Ha ring, laat ook af en toe de microfoon schallen. Een zangeres a la Nina Hagen, maar ook een opvallende verschijning met haar gitaar. Jack a Dandy De muziek van Jack a Dandy, door de band zelf omschreven als kickass- partyrock, is te definieren als vrolijke hardrock met een frisse uitstraling en een hoge mate van speelvreugde. In april zal hun eerste professionele demo verschijnen. Jack a Dandy heeft de doelstelling om in 1992 door te breken in de Benelux. Born Free Born Free, dat ben jij, dat zijn wij! Als je naar ze luistert zul je gerust kunnen zeggen dat het een unieke sound is. Hardcore, hiphop, funk, jazz en rock, alles is te horen in de muziek van Born Free. Geen egotripperij, maar vijf men sen, die samenwerken aan één geluid. Riping Ohio Het vette gitaarwerk van een rock roll formatie, die sinds 1987 het ingeslapen Heerhugowaard wakker schudt met een portie opzwepend werk. Riping Ohio laat zich inspireren door de Red Hot Chili Peppers en Faith No More. Ze hebben een eigen stijl en deze veelbelo vende band heeft al de Kleine Prijs van jongerencentrum De Koog (Noord- Scharwoude) gewonnen. HEILOO - Op zaterdag 16 maart heeft harmonie-orkest Caecilia haar voorjaarsconcert gebracht in thea ter De Beun. Als eerste gaf het jeugdorkest acte de présènee. De jeugdige muzikan ten (tot 16 jaar) hebben laten horen dat Caecilia trots mag zijn op haar eigen kweek'. Het A-orkest herdacht in haar eerste nummer de grote componist Wolfgang Amadeus Mozart met 'The Young Amadeus' in een arran gement van Jan de Haan. Na de pauze kwam het moderne repertoire aan bod. Eén van de hoogtepunten hierin was het vlot gespeelde 'The Cats', uit de gelijknamige musical. Het dansorkest besloot de uitvoe ring met een aantal swingende stukken. Voor de pauze werd nog een vijftal jubilarissen gehuldigd, waarvan de heren J. Admiraal en A. Hoedjes elk maar liefst 55 jaar geleden lid werden van Caecilia. De onder scheidingen werden uitgereikt door wethouder mevrouw Willemse-van der Ploeg (foto). Het was voor Caecilia een zeer geslaagd concert, dat door een groot publiek werd beluisterd. Riping Ohio: één van de tien kanshebbers voor het gouden ei. Hammerhoids Je kan er last van hebben en dit is niet prettig, maar de Hammerhoids houden van 'ruige muziek'. In de verre omstre ken van West-Friesland zijn ze bekend en berucht. De pijngrens van wat moge lijk is in de muziek wordt keer op keer verlegd. Snelle rauwe, rustige en zware muziek, die valt in de categorie death metal. Running Free Deze band heeft wat ruimte nodig op de bühne. De loopjes zijn van eenvoudig tot zeer snel. De muziek die Running Free maakt valt in de categorie hengel- pop. Verder valt er iets te ontwaren van Led Zeppelin en de Krauvits. Graduate Love Graduate Love werd in 1986 opgericht en de band heeft vanaf het begin ge werkt aan een energieke live-show, waarbij muziek en performance een ge heel vormen. Rock is de basis voor de muzikale uitstapjes die Graduate Love maakt. De muziekstijl wordt door deze Heilooër band omschreven als streetrock. Tussen de optredens van de bands, die elk 20 minuten speelruimte krijgen, zijn er korte pauzes. De eerste band begint om 15.20 uur, de zxaal gaat voor het publiek open om 15.00 uur. Bezoekers betalen vijf gulden entree. SMITS RHYTM BLUES ZATERDAG BIJ BUK BUK HEILOO - Krachtige rhytm blues, dat is waar de Jan Smit Band door is geïnspireerd. Na het opheffen van The Handlord besloot Jan Smit in juli 1988 zijn eigen band te formeren. Hij stuitte tijdens zijn zoektocht naar muzikanten op Frans GFroen en de uit The Eldora do's afkomstige Eric Lensink. De band werd na enige tijd gecompleteerd met harmonikaspeler Theo van Kampen. Middels vele live-optredens in den lande heeft de Jan Smit Band een geduchte re putatie opgebouwd, waarvan men in de zaal van Buk Buk op zaterdag 30 maart kan gaan genieten. Entree 5,00, aan vang 22.00 uur. Tevens is de voorverkoop begonnen voor het optreden van The Scene, zater dag 6 april in Buk Buk. Kaarten a 10,00 zijn verkrijgbaar bij Buk Buk en Centerdisc, beide te Heiloo. Vereniging van Huisvrouwen Maandag 8 april: lezing over de rol van de Nederlandse Spoorwegen in relatie tot milieu en mobiliteit. Aanvang 20.00 uur in de zaal van de geref. kerk aan de Noordergeeststraat. Entree leden 1,00, niet-leden 2,50.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 16