LIMMEN Equipe Coiffures ]aap en Wil Kaandorp voorkipenkaas Zomerdijk Keukens feestelijk open voor Limmen en regio Gemeentelijke Belastingen Maatregelen tegen sluipverkeer. V erkeersmaatregel Zuidkerkenlaan/ Zuideinderweg. De bloembollen-gemeente in Noord-Kennemerland MARIAN ROOS „MARGARETHA" Wij staan iedere zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur bij het Parochiehuis in Limmen. TANDTECHNISCH LABORATORIUM D. LENS B.V. Afvalstoffenheffing Rioolafvoerrecht. Hondenbelasting Betalingstermij nen Kwijtschelding Vragen KAPSALON SCHOONHEIDSSALON GEDIPL. VISAGISTE Dampegheestlaan 31 Limmen behandeling volgens afspraak 02205-1928 UW KERASTASE-KAPPER W.A.-PREMIE gezin 59.50 UITGEBREIDE GEVAREN OPSTAL 0.75%o INBOEDEL1.40°/oo Vakantie? Denk om een reisverzekering! O.V.M.SCHERMEERv 1813 Dusseldorperweg 65, 1906 AJ Limmen, telefoon 3581. Geopend: 's middags van 13.30 tot 16.00 uur Dinsdag gesloten. Ook na telefonische afspraak. KAPSALON Behandeling volgens afspraak. Telefoon (02205) 1951 Nauwelaantje IA, Limmen Maandagmiddag en zaterdags gesloten. gedipl. tandtechnicus qedipl. tandprotheticus lid ONT Voor al uw tandtechnische werkzaamheden Nieuw: gebitsprothesen Tevens kunstgebitreparaties Filiaal: Dusseldorperweg 6, tel. 02205-3388, Limmen b 9 g- Tel. 02518-5 58 45 UITKIJKPOST 27 MAART 1991 RAAD LIMMEN LIMMEN - De gemeenteraad sprak donderdagavond unaniem zijn afkeu ring uit over het feit dat de firma Dries- sen voorlopig geen woning mag bouwen op de hoek Visweg/Rijksweg. Er is ne gatief gereageerd op het verzoek van het gemeentebestuur aan de Raad van State om ontheffing te krijgen van het bestemmingsplan. Het gemeentebestuur had gevraagd de schorsende werking in het Kroonberoep te schrappen. Omwonenden hebben bij de Raad van State hun ongenoegen uitgesproken over burgemeester en wethouders. De gehele raad gaf het college een motie van vertrouwen, omdat deze beschul digd werd van handje klap met de firma Driessen. Deze heeft een overeenkomst met de gemeente dat indien deze binnen drie jaar een bedrijventerrein kan reali seren zij af zullen zien van het plan aan de Visweg/Rijksweg. De heer C. Kroo- ne (VVD) zei: „Handjeklap is een ach terbakse uitdrukking en getuigt van weinig achting voor deze raad". De heer Dekker CDA was het daar hele maal mee eens „We moeten voorzichtig zijn met de inspraak van de burgers". De Staatsraad heeft voldoende inzicht en en suggereert verkeerde dingen. Bur gemeester Huisman was blij met de steun van de Raad. In het kader van het Monumentenbeleid vroeg de raad de boerderij aan de Vis- weg 2 voor te dragen als Rijksmonu ment. De Limmer Gemeenschap stelde bij monde van fraktievoorzitter Hes i.v.m. de landelijke ligging voor de ge hele Westzijde en de Oostzijde niet voor bebouwing in aanmerking te laten ko men. Mevrouw Maréchal (P.v.d.A.) vond dat ze daar niet zomaar op kon reageren, ook de heer Kroone vond dat er niet voldoende vooroverleg was ge weest. Bovendien is de grond aan de Oostzijde van de gemeente. Wethouder Snijder antwoordde: „Het gaat nu om de vraag aan de Minister om bescher ming van de boerderij. Meer panden verdienen die bescherming. De besluit vorming staat nu in een ander daglicht dan in september, toen liepen de emo ties hoog op. Nu gebeurt er, wat de heer Hes in september wilde". VOORLICHTINGSAVOND MOZAÏEKEN LIMMEN - Zoals ieder jaar organiseert het mozaïekenkomitee ook nu weer een voorlichtingsavond. De avond is be doeld voor iedereen die iets wil weten over het maken van mozaïeken en werkstukken. Andere belangstellenden zijn natuurlijk ook welkom, op dinsdag 2 april in Vredeburg, aanvang 20.30 uur. Er staan twee prachtige films op het programma: de één over het maken van mozaïeken, de andere brengt een overzicht van de werkstukken die ge maakt zijn in het voor Limmen zo histo rische jaar 1990. Verder zal Otto Bruschke vertellen over zijn bloemen- avonturen in Frankrijk. Deelnemers kunnen op deze avond hun aanmeldingsformulier inleveren. Onze vertrouwensman is ook aanwezig: een gesprek met hem over uw onderwerp kan frustraties achteraf voorkomen. Er zal volop gelegenheid zijn in informele sfeer met elkaar en met de komiteeleden van gedachten te wisselen over de mozaïeken-route, jurering, prikken, kortom alles wat met de Bloemendagen te maken heeft. KVG LIMMEN LIMMEN - Bij het K.V.G. in Limmen waren twee diëtiste te gast van Inter- kruis Alkmaar. Kirsha de Vries, bij gestaan door Els Compaan, vertelde over een gezonde voeding met behulp van de schijf van vier en vertoonde hier bij dia's. Er werden vele vragen gesteld, bijvoorbeeld over het zout, een te laag of te hoog cholesterol-gehalte, enz. De folders die aanwezig waren mochten meegenomen worden, zodat je thuis op je gemak nog het een en ander kan nale zen. Er werd een quiz opgelost die later vraag voor vraag werd behandeld. Het was een gezellige avond. T.I.O.S. LIMMEN - Op de regionale kampioen schappen in Beverwijk turnden de meis jes van T.I.O.S. een leuke wedstrijd, o.l.v. Carolien Welboren en Els Lem- mens. In de D-lijn werd Sandra v. Vlim- meren 12e, Gitta van Duyn werd 17e. In totaal deden er 60 meisjes mee. Ma rieke en Irene eindigden in de midden moot van hun categorie en mogen meedoen aan de provinciale kampioen schappen op Texel. Een leuk succesje voor T.I.O.S. SV DE VRIJHEID LIMMEN - Uitslag schietvereniging De Vrijheid Limmen, Clubavond 20 maart in De Lantaarn. Ere-klasse: 1. C. Hooy- boer 99 2. G. Miltenburg 97 3. F. Zon- .neveld. A-klasse: 1. B. Metselaar 99 2. J. Drerith 96 3. R. d. Ruyter 95. B-klasse: 1. E. Pepping 96 2. W. Verzij- lenberg 94 3. N. Niele 91. C-klasse: 1. B. Veenstra 95 2. P. Wal beek 92 3. J. v. Duin 87. OUDERENBOND LIMMEN LIMMEN - Traditiegetrouw organise ren wij weer onze voorjaarstocht. Dit zal plaatsvinden op donderdag 18 april. De bus rijdt vanaf 8.00 uur langs de be kende opstapplaatsen. Via Hooglander veen, waar we een koffie-stop houden, rijden we door de mooie Veluwe. In Epe gebruiken we het diner, 's Middags rij den we via Oldebroek en Elburg. na de thee vertrekken we naar huis, waar we om ongeveer 18.00 uur aankomen. De prijs voor deze mooie dagtocht be draagt 38.00 p.p. U kunt zich opge ven in de Wollewei op 2 en 3 april. Bij opgave graag meteen betalen. ECHTPAAR VAN MEURS IN DE KAPBERG EGMOND - Ze volgden allebei een va kopleiding, samen aan de Haagse Ko ninklijke Academie voor Beeldende Kunsten, ze delen zowel eikaars leven als en grote verbondenheid met de zee: Louk en Geertjan van Meurs, uit het oosten van ons land afkomstige kunste naars die al de nodige exposities op hun naam hebben en vanaf zaterdag 30 maart in De Kapberg in Egmond aan den Hoef tonen wat ze kunnen. Dat is boeiend genoeg. Louk is beeldhouwster pur sang, werkt met koper en staal en volgde zelfs cur sussen in metaalbewerken en autogeen lassen. Geen wonder dat haar driedi mensionale zeegezichten uit plaatstaal alom worden geprezen. In opdracht van de stad Tokio maakte zij een beeld van het Nederlandse koopvaardijschip „De Liefde". Heel bijzonder zijn ook haar kleine bronzen beelden. Wederhelft Geertjan is schilder van pro fessie. Met behulp van olie- en acrylverf herschept bij de bewegingen van de zee, die men ook terug vindt in zijn beelden. Hij boetseert zowel uit graniet als uit al bast of hout. Ondanks het feit dat hij op het stuk van beeldhouwen auto- di- dact is, oogst hij in dit genre veel succes. Eind maart kunt u kennis maken met het duo Van Meurs; op zondag 31 maart wordt hun expositie officieel geo pend, maar de zaterdag ervoor kunt u al in De Kapberg terecht. Want elke zaterdag- en zondagmiddag is deze gale rie, gevestigd aan de Slotweg 17 in Eg- mond aan den Hoef, vrij toegankelijk en wel van half twee tot vijf uur. MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - De drie selectieteams hebben de laatste wedstrijd van het zaalcompetitie winnend afgesloten. De dames wonnen na een matige eerste helft met 14-9 van Quick, waarmee de dames getraind en gecoacht door Albert Verzijde, op de derde plaats eindigde. De heren kregen Concordia op bezoek. Het werd met 26-22 een doelpuntrijk duel. In tegenstelling tot eerdere wedstrijden lukte nu alles. Trainer co ach Henny Romeyn pakt een gedeelde derde plaats. Veel spektakel tijdens de wedstrijd van de heren junioren tegen De Blimkert, die tegen de verwachting door Meervo- gels werd gewonnen. Ook door de heren junioren met trainer-coach Arie Krom werd een verdienstelijke derde plaats bereikt. Genoemde trainers, Albert Verzijde, Henny Romeyn en Arie Krom, zullen ook tijdens seizoen 1991/1992 dezelfde selecties trainen en coachen. Informatierubriek van de Gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3A, Limmen. Telefoon 02205-1456 Een dezer dagen zullen de inwoners van Limmen een aanslagbiljet gemeentelijke belastingen ont vangen, betreffende afvalstoffenheffing, rioolaf- voerrecht, hondenbelasting èn eventueel woon- forensenbelasting. Het tarief voor de afvalstoffenheffing bedraagt: - voor 1-persoonshuishoudens 250,00 - voor 2-persoonshuishoudens 325,00 - voor 3-'of meer persoonshuishoudens 400,00 De gezinssituatie van 1 januari 1991 is bepalend voor de vaststelling van het tarief. Het rioolafvoerrecht bedraagt 150,00 per jaar. Indien aan het eind van het jaar blijkt dat u meer dan 300 m3 water verbruikt heeft, wordt aan u, per 100 m3 meerverbruik, 75,00 extra in rekening ge bracht. Voor het houden van een hond bedraagt het tarief 85,00. Voor iedere volgende hond neemt het ta rief met 25,00 toe. (2e hond 110,00, 3e hond 135,00 etc.) De tarieven voor 1991 zijn flink omhoog gegaan. Het gemeentebestuur is zich er van bewust dat door deze lastenverzwaring de betaling van de aan slag voor sommige mensen een probleem wordt. Om daaraan tegemoet te komen zijn de aanslagen opgelegd met ruime vervaldagen. De laatste verval dag is zeven maanden na de dagtekening. Indien het voor u niet mogelijk is de aanslag binnen de termijnen te voldoen, is een ruimere betalingsrege ling mogelijk. Hiertoe dient u dan binnen twee maanden schriftelijk een verzoek in te dienen. Voor kwijtschelding van aanslagen hanteren wij de norm van de rijksbelastingsdienst. Wij verlenen kwijtschelding tot maximaal 75% van de aanslag. Hondenbelasting en woonforensenbelasting ko men niet voor kwijtschelding in aanmerking. Een verzoek om kwijtschelding dient binnen twee maanden na dagtekening ingediend te worden. Meer informatie hierover vindt u op de achterzijde van het aanslagbiljet. Met vragen over uw belastingaanslag of over de ge meentelijke belastingen in het algemeen kunt u te recht bij de sektor Middelen op de gemeentesekretarie. De openingstijden zijn van 9.00 tot 12.00 uur en het telefoonnummer is 1456 (toestel 21/22). In 1988 zijn er door de gemeenteraad een aantal verkeersmaatregelen getroffen op de Hogeweg en Westerweg. Deze maatregelen werden genomen om het sluip verkeer tijdens de spitsuren op de Hogeweg en Westerweg tegen te gaan. Besloten werd de Hogeweg en Westerweg 's mor gens gedurende de spitsuren (van 6.30 tot 9.00 uur) ter hoogte van de Burg. Nieuwenhuijsenstraat af te sluiten voor alle motorvoertuigen uif de richting Heiloo. 's Middags gebeurt tijdens de spitsuren (16.30 tot 19.00 uur) hetzelfde ter hoogte van Het Achtkant en De Wieken voor het verkeer uit het zuiden. Door de gemeenteraad is destijds besloten de ge troffen maatregelen na verloop van een bepaalde periode te evalueren. Besloten is hier nu toe over te gaan. Een ieder wordt gedurende een termijn van drie weken, d.w.z. tot 18 april 1991 in de gelegenheid gesteld zijn reacties ten aanzien van de getroffen maatregelen schriftelijk aan burgemeester en we thouders van Limmen, Middenweg 3a te Limmen kenbaar te maken. Aan de hand van de binnengekomen reacties zal worden besloten of de huidige situatie gehand haafd blijft. Het gemeentebestuur is van plan om de voorrangs regeling op de kruising Zuidkerkenlaan/Zuidein- derweg aan te passen. Doordat de Zuideinderweg is verbreed is de ver keerssituatie zodanig gewijzigd, dat het mogelijk is deze in twee richtingen te berijden. Hierdoor is het kruispunt Zuidkerkenlaan/Zuid- einderweg onoverzichtelijk en verkeersonveilig ge worden. Teneinde de veiligheid op dit kruispunt te vergro ten, acht het gemeentebestuur het wenselijk te ko men tot een wijziging van de geldende voorrangs regeling. De verbinding Zuidkerkenlaan/Schoolweg dient als voorrangsweg ten opzichte van de Zuideinder weg te gaan gelden. De maatregel zal kenbaar worden gemaakt door plaatsing van een drietal borden, model 8B, 8C en 10, Bijlage II, Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens en het aanbrengen van een wegmarke ring als bedoeld in artikel 127 RVV. Een tekening, waarop de plaats van de borden is aangegeven, ligt gedurende vier weken, d.w.z. tot 25 april 1991 voor een ieder ter inzage ten gemeen tehuize. Reacties kunt u gedurende die periode indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Mid denweg 3a te Limmen. Aan de hand van de binnengekomen reacties zal worden beoordeeld of aan de gemeenteraad moet worden voorgesteld een definitief besluit tot plaat sing te nemen. Tegen dit besluit kan t.z.t. bij de Minister van Ver keer en Waterstaat beroep worden aangetekend. Gezichtsbe handeling 42, Mini Vaque f 57,- Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen r— Burgemeester Huisman verrichtte de opening van Zomerdijk Keukens aan de Rijksweg. LIMMEN - Met het wegtrekken van een kleed onthulde burgemeester E.J.T.M. Huisman de plaquette op de vloer van de firma Zomerdijk. In het grote pand van Nuijens aan de Rijksweg is de laatste weken keihard gewerkt en omge bouwd tot een indrukwekkend keuken centrum. Burgemeester Huisman zag het als een aanvulling op het pakket van dienstverlening van Limmen en de regio. „Het is een mooi stuk werkgelegenheid, het is wel een klein bedrijf, maar 85% bestaat uit kleinere bedrijven met min der dan 10 werknemers. Jonge onderne mers krijgen hun kansen". Hierbij werd ingegaan op de mogelijkheid die Job Creation biedt, elders in dit blad kunt u daarover lezen. Na het officiële gedeelte volgde een druk bezochte receptie. Velen vergaap ten zich aan de mooie keukens die wa ren opgesteld, voor elke smaak was er wel wat bij. Ook de mogelijkheden op het gebied van apparatuur en aankle ding laat Zomerdijk keukens overzich telijk zien. Dat de firma zich ook op de regio wil richten werd de dag na de offi ciële opening duidelijk, toen een grote ballon werd opgelaten om te laten zien dat Limmen er een schitterend keuken centrum bij heeft gekregen. GESLAAGD LIMMEN - Onze oud plaatsgenote Mo nique Alders is aan de Universiteit van Amsterdam geslaagd voor haar docto raal examen Nederlands Recht. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Op 18 maart vond op de kruising Visweg-Hogeweg een aanrij ding plaats tussen een racefietser en een personenauto. De bestuurder van de ra cefiets raakte door het ongeval gewond (zware kneuzingen), de oorzaak was geen voorrang verlenen en onvoorzich tig de kruising naderen. Ook wer op 18 maart een personenauto gecontroleerd die geen juiste verlichting voerde. De bestuurder bleek niet in het bezit van een rijbewijs en bleek het voertuig zonder toestemming van zijn baas meegenomen te hebben. Een proces-verbaal voor de bestuurder was het gevolg. Bij garagebedrijf Schilder werd een per sonenauto Merk Audi 80, voorzien van het kenteken PH-78-YZ ontvreemd. Naast de ontvreemde auto werd een an der voertuig achtergelaten die van diefstal afkomstig was. In de nacht van 19 op 20 maart werd in drie bedrijven ingebroken of werden pogingen daartoe verricht. Uit een be drijf werd een geldbedrag van 500 gul den uit de kassa weggenomen. Een onderzoek volgt naar aanleiding van de gevonden sporen. Op 21 maart werd aangifte gedaan van een diefstal van een vuilniscontainer (groen). Op de bak staat nummer 48. Afgelopen week werd melding gemaakt van een man die in zijn personenauto merk Nissan Sunny, kleur grijs door de gemeente rijdt met een ontbloot onder lijf, langs schoolgaande jeugd. De poli tie vraagt ouders die soortelijke verhalen horen, dit te melden, omdat de politie alle informatie kan gebruiken om achter de identiteit van deze man/auto te komen. Verloren: zwart herenhorloge. Gevonden: sleutel aan hanger met foto, suede linkerhandschoen (bruin). Het Politiebureau van Limmen heeft vaste openingstijden: maandag van 9.00-12.00 uur en donderdag van 14.00-17.00 uur. Op overige dagen en tijden kan er iemand aanwezig zijn, maar dan kunt u beter een telefonische afspraak maken. Telefoon rijkspolitie Limmen: 02205-1783. DUNKING LIMMEN LIMMEN - Drie wedstrijden werden er dit weekend thuis afgewerkt. Meisjes Kadetten A had Alkmaar Guardians op bezoek. Uit de eindstand, 26 tegen 57 punten, bleek dat Dunking niet in haar spel kon komen. Bovendien moesten twee dames met ieder 5 persoonlijke fouten het veld verlaten. Heren 2 ont ving vervolgens Tetteroo 1 uit Haarlem. In de eerste helft was het nog bij te be nen, doch in de tweede helft moest Dun king de strijd gewonnen geven. Eindstand 58-75. Heren 1 verging het al niet beter in hun wedstrijd tegen Aalsmeer 1. Hoewel Dunking met 42 te gen 40 de rust inging, werd in de tweede helft de wedstrijd uit handen gegeven en eindigde deze match in 73 tegen 91 punten. PASEN IN CONQUISTA LIMMEN - Het paasweekend starten we op vrijdagavond met het jongerenca- fé. -Het is misschien nog niet bij alle jon geren bekend, maar vanaf 20.00 uur is dit de plek om te zijn. Een café wat ge richt is voor en door jongeren, en dan praten we zeker niet alleen over de jon geren van ió en 17 jaar, ook de ouderen zijn van harte welkom in onze zaal waar we onder meer voorzien zijn van een poolbiljart en vele andere recreatiemo gelijkheden. Zaterdagochtend kunnen de kinderen van 4 tot en met 7 jaar weer hun hart ophalen in Conquista. De activiteit van de ochtend is het maken van een tv'tje. We beginnen om 10.30 uur en om 12.00 uur ruimen we alles weer op. 's Avonds zijn de tieners weer aan de beurt. Om in de paasstijl te blijven zijn de eieren ook aanwezig in Conquista. Dit keer zijn ze alleen niet om op te eten maar, en mooier is er toch niet, om stuk te gooien in onze eiergooiwedstrijd. Dit mag je natuurlijk niet missen, want dat het een rotzooitje gaat worden staat vast. Dus zaterdag met zijn allen naar de Visweg 63a voor een onvergetelijke avond. Dan zijn we maandag tweede paasdag open vdor de jongeren met het jonge- rencafé. Vanaf 16.00 uur is een ieder welkom op z'n paasbest voor een lekke re paasborrel. Veel plezier op een van de activiteiten en wil je meer weten over Conquista, neem dan het boekje van Conquista ter handen. Als het goed is heb je dat de afgelopen week weer ont vangen. Schelgeest 1 -1901 HB Castricum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 19