<fe Uit BETS 'rnrnm /Mascotte l Vennewatersweg nadert de Straatweg in zuidelijk Heiloo 1990-maatregel Op de toekomst voorbereid? 30% korting A. J. VOS Stationscentrum viert paasfeest C. HACHMANG Saxofoon-unicum in Heiloo G HEILOO 20% KORTING 56e JAARGANG NO. 13 - 27 MAART 1991 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN OPENINGSTIJDEN: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 13.00 12.00 uur 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. VVV Heiloo zoekt nog slaapplaatsen Heiloo Castricum 't Loo 42 Geesterduin 22 Heiloo Castricum 't Loo 42 Geesterduin 22 VAN ";v VUUREN De redactie van de Uitkijkpost is van maandag tot en met vrijdag dagelijks tus sen 10.00-12.00 uur bereikbaar op tel. 072-330175 Plaatsgenoot C.N. Zwart koninklijk onderscheiden INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17-00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Nog 4 dagen, dan gaan wij van 2 t/m 10 april dicht. Wegens verbouwing tot Pasen op verlichting in de winkel. Stationsweg 51 1851 LJ Heiloo Tel. 072-330196 De reconstructie van de Rechte Hondsbossche laan vordert gestaag. Vanaf deze week is Drukkerij Uitkijkpost weer bereikbaar vanaf de Holleweg. Vanaf de Spoorlaan is ons bedrijf voorlopig niet (per auto) te bereiken. Directie en redactie Drukkerij Uitkijkpost II Unie van Vrijwilligers op zoek naar vrijwilligers Wijziging ophalen huisvuil In verband met Goede Vrijdag en Pasen zal het huisvuil in Heiloo op een andere dag worden opgehaald. Huisafval Het ophalen van huisafval van vrijdag 29 maart is verschoven naar donderdag 28 maart (dus 1 dag naar voren). Ophalen van het huisvuil van maandag 1 april is verschoven naar dinsdag 2 april. Containers Het legen van containers op vrijdag 29 maart is verschoven naar donderdag 28 maart (dus ook 1 dag naar voren). Expositie Ton de Graaff in De Zevensprong G. P. Schouten Het Zevenhuizen 42 Heüoo 072-334868 Advertenties en administratie Uitkij Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren igH' HN y 1 te bereiken onder nummer 072-330175. ■n Redactie-adressen: IHU lw Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude. (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - De Heilooër VVV zoekt dringend slaapplaatsen voor toeristen, die tijdens de Paasdagen Heiloo zullen bezoeken. Het gaat om de data 29, 30 en 31 maart. Kunt u de bezoekers van onze gemeente deze dagen aan een slaapplaats helpen, belt u dan met mw. De Moor (tel. 333719) of met mw. Ro- zing (tel. 335588). LITERAIR JAZZ CAFÉ WEDEROM EEN SUCCES HEILOO - Zondag werd voor de vierde keer op de zondagochtend in het Open Huis het literair Jazz-café gehouden. Deze keer was de verteller ,,Appie Baantjer" een smeuige verteller die de zaal makkelijk met zijn politieverhalen mee kreeg. Afgewisseld met muziek van het East-Side Combo bestaande uit Jan van Weelden, Hans de Ruiter, Jeroen Lutgerink en last but not least Klaas Koomen en als gast de trombonist Kees Ramakers. Voorlopig de laatste van dit seizoen, maar zo het zich laat aanzien is dit het volgend jaar zeker voor herha ling vatbaar. Gasten waren dit seizoen de helaas te vroeg overleden Nico Scheepmaker, Marjan Berk, Midas Dekker en Appie Baantjer. De organi satoren, Han Sondaar, Piet Veen en Klaas Koomen hebben een plezierige zondagochtend bezorgd en kunnen te rug kijken op een geslaagd initiatief. HEILOO - De nieuwe Vennewatersweg nadert de Kennemerstraatweg en daar mee begint de zuidelijke ontsluiting van Heiloo definitieve vormen aan te ne men. In verband met de werkzaamhe den zal een gedeelte van de Kennemer straatweg na de Pasen slechts over één rijbaan begaanbaar zijn. In deze perio de zal namelijk een nieuwe T-kruising op de Kennemerstraatweg worden aan gelegd met middengeleiders en een (linksaf)voorsorteerstrook vanuit het zuiden. In de negen weken, die deze werkzaamheden ongeveer zullen duren, zal een tijdelijke verkeerslichteninstalla tie zorgen voor de verkeersafwikkeling op de Kennemerstraatweg. Het doortrekken van de Vennewaters weg, waarmee Heiloo aan de zuidkant zijn ontsluiting krijgt, verloopt voor spoedig. Het eerder genoemde tijdstip, juni 1991, van ingebruikneming lijkt nog steeds gehaald te worden. Op dit moment is de huidige Vennewatersweg opgebroken. Een eerste asfaltlaag voor dit gedeelte wordt deze week aange bracht. Ook de nieuwe aansluiting Malevoort /Vennewatersweg wordt nu gereali seerd. In de nieuwe situatie zal er een doorgaande route ontstaan vanuit de Vennewatersweg richting Malevoort. Richting Egmond geldt straks als zij aansluiting. In verband met deze werk zaamheden is het verkeer naar Egmond nu tijdelijk gestremd. Na Pasen komt de kruising Wester- weg/Vennewatersweg aan de beurt. De ze wordt opgebroken en krijgt over ca. 3 weken een nieuwe asfaltlaag. Ook hier geldt een omleiding voor het doorgaan de verkeer. Hoewel soms met enige hin dernis, blijven de aanliggende woningen en bedrijven op het hele traject bereik baar. De kruising Hoogeweg/Vennewa tersweg zal volgende week voorzien worden van een eerste asfaltlaag. De gemeente realiseert zich dat in deze fase van de werkzaamheden het verkeer er hinder van ondervindt, maar ze re kent op begrip en hoopt de overlast zo veel mogelijk te beperken. Voor nadere informatie over de uitvoering van de werkzaamheden kan men terecht bij de opzichter op het werk, de heer H. Beke, tel. 339141. Voor meer algemene infor matie en tekeningen kan men contact opnemen met de heer G. Zweers, tel. 313204. s Wethouder mevrouw Willemse-van der Ploeg gaf maandag uitleg bij de brief over de 1990-maatregel aan leerlingen van de Sint Jan Mavo. EEN STIJL VAN KLEDEN ALKMAAR BEVERWjK HAARLEM HEEMSKERK H EiL 0 0 Binnen enkele maanden is hier de nieuwe kruising van Kennemerstraat weg en Vennewatersweg aan de zuidzijde van Heiloo gerealiseerd. fm. De heer C.N. Zwart ninklijke medaille. met zijn ko- BIBLIOTHEEK GESLOTEN HEILOO - De openbare bibliotheek Heiloo aan Het Malevoort is gesloten op goede vrijdag (29 maart) en paas zaterdag (30 maart). De uitleenposten in De Loet en Overkerck zijn gesloten op goede vrijdag (29 maart). HEILOO - Vrijdagmiddag werd in Wormerveer onze plaatsgenoot C. N. Zwart koninklijk onderscheiden als rid der in de Orde van Oranje van Nassau. Zwart was direkteur van Autobedrijf Zwart beheer B.V. en was dit vanaf 1 december 1979. Voor dat Zwart direk teur werd was hij al commissaris. Zijn oudere broers waren hem in het bedrijf voorgegaan en de heer Zwart heeft eerst andere funkties bekleed. In 1963 had men hem al gevraagd in de zaak te ko men. ,,Daar had ik toen nog geen zin in" aldus Zwart ,,maar in 1979 was dat anders, mijn ene broer was overleden en de andere ging met pensioen. Ik was toen 51 jaar en zag het als een uitdaging me met de commerciële kant van het be drijf bezig te gaan houden". Bij zijn afscheid afgelopen vrijdag kreeg de heer Zwart zijn koninklijke on derscheiding, gevolgd door een zeer drukke receptie. Tot opvolger van de heer Zwart is benoemd de heer P. C. Leendertse. GESLAAGD HEILOO - Onze plaatsgenoot Peter Out is onlangs afgestudeerd aan de Uni versiteit Twente in de technische na tuurkunde. PAASDIENST WILLIBRORDKERK HEILOO - Zondag eerste Paasdag wordt in de Willibrorduskerk aan de Westerweg uitgevoerd Missa Pontifica- lis van L. Perosi. Aan deze uitvoering werken mee de beide Herenkoren, aan gevuld met een dameskoor, onder lei ding van dirigent-organist de heer P. Groot. Deze dames zingen deze mis nu voor de tiendemaal en komen nog uit de tijd van het jeugdkoor. Nog steeds vin den zij het fijn om hieraan mee te wer ken. Dat blijkt wel uit het feit dat zij uit vele windstreken komen opdagen. HEILOO - In 1989 heeft de gemeente Heiloo aan alle jongens en meisjes, die geboren zijn na 1971, een brief gestuurd over de zogeheten '1990-maatregel'. Deze maatregel is een onderdeel van het beleid van het kabinet om meisjes en jongens nog beter op een zelfstandig bestaan voor te bereiden. In dat beleid is aandacht voor onderwijs, sociaal- culturele aspecten en de economische positie van mannen en vrouwen. De opvattingen van jonge vrouwen zijn in de afgelopen jaren sterk veranderd. Zij willen langer blijven werken dan vroeger gebruikelijk was. Toch sluit de praktijk nog niet aan bij die opvattin gen. De keuzes worden nog op basis van 'tradities' gemaakt: als er kinderen ko men stopt de vrouw doorgaans met wer ken, als de man een andere baan kan krijgen wordt daar zonodig en zonder veel discussie voor verhuisd. Ook bij de opvoeding van jongens en meisjes blijven de oude ideeën aanwe zig. Voor meisjes ligt het accent vaak op zorgzaamheid en netheid, terwijl jon gens meer gewezen wordt op resultaten en prestaties. Al deze zaken zijn duidelijk zichtbaar in de samenleving. De schoolkeuze van jongens is bijvoorbeeld veel meer ge richt op een later beroep; meisjes kiezen hun school veel meer omdat ze het 'leuk' vinden. Dit werkt weer door bij de beroepskeuze. Jongens kiezen een beroep voor de rest van hun leven, ter wijl meisjes meer kiezen voor iets tijde lijks, een soort bijbaantje. De bovenstaande voorbeelden zijn zeer algemeen, ze komen in de praktijk veel vuldig voor. De overheid heeft recent beleid ontwikkeld om aan de praktijksi tuatie iets te veranderen. Immers: de ideeën zijn al wel gewijzigd, maar de praktijk gaat daarin onvoldoende mee. Door middel van landelijke campagnes worden nieuwe mogelijkheden bekend gemaakt. Als gevolg hiervan komen er ook meer mogelijkheden voor meisjes en vrouwen om de tradities te doorbre ken, bijvoorbeeld op de arbeidsmarkt en in het onderwijs. Maar tegenover de terecht verbeterde rechten voor met name meisjes staan ook plichten. Eén van die plichten komt voort uit de 1990-maatregel. Deze houdt in dat in voorkomende gevallen de vrouw verplicht kan worden om me de voor (gezins-)inkomen te zorgen. Dit gebeurt vooral in de situatie, wan neer man en vrouw samen afhankelijk zijn van het inkomen van de man. Valt dit inkomen weg en is men aangewezen op een uitkering, dan komt de 1990- maatregel in het geding. Is de uitkering van de man namelijk lager dan een be paald minimum, dan kan een toeslag aangevraagd worden (Toeslagen Wet). Deze aanvraag moet door de vrouw worden gedaan. Bij de beoordeling van het verzoek zal aan de vrouw gevraagd worden om zelf ook voor inkomen te zorgen. Over het bovenstaande heeft de ge meente twee jaar geleden een informa tieve brief gestuurd aan alle jongens en meisjes in Heiloo, die in 1990 achttien jaar zijn geworden. De maatregel is dan ook alleen geldend voor jongeren gebo ren na 1971. Dit jaar wordt de voorlich tingsactie min of meer herhaald. Alleen nu niet door middel van een persoonlij ke brief, maar door het uitdelen van brieven op de beide Mavo's en de jonge rencentra Westpoint en Buk Buk in Hei loo. Bovendien wordt de brief deze week op pagina 4 van de Uitkijkpost volledig afgedrukt. Voor meer informa tie kan men bellen met Ina van Zanten van het Bureau Welzijn van de gemeen te, tel. 072-313164. 4 Stationsweg 85,1851 LJ Heiloo Makelaar Taxateur o.g. Sypotheken Postbus 95.1850 AP Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Evenals vorig jaar zullen ook dit jaar tionscentrum zwerven. weer enkele Paashazen door het Sta- HEILOO - Evenals verleden jaar gaat het Stationscentrum ook dit jaar weer uitbundig paasfeest vieren: Vrijdag 29 maart tijdens de koopavond en zaterdag 30 maart van 11.00-16.00 uur zullen Paashazen door het Stations centrum lopen. Bezoekers krijgen dan een gratis paasei, een verrassingsei, want in sommige eieren, zit een waarde bon verstopt. Daarop kunt u lezen wat u hebt gewonnen en waar u de prijs kunt afhalen. Het belooft weer reuze gezellig te worden in het Stations centrum. HEILOO - Het vele werk dat de UW verzet is zo langzamerhand wel bekend. Hun diensten pakket wordt steeds gro ter en dat vereist ook meer man/vrou- wenkracht. Daarom een dringend be roep op diegenen die in de week een paar uurtjes kunnen missen, er is keuze in veel afdelingen, we laten ze hier nog even de revue passeren. Tafeltje-dek-je, vriendschappelijk kon- takt, ziekenhuisbegeleiding, luisterle- zen, Gouwe Boomprojekt (wekelijkse middagen in de Noordergeestkerk), Soos Huize de Loet, (ook theeschen ken), Huiskamerproject Efuize Over kerck, Bingo. Nieuw is het projekt dagverzorging in Huize Overkerck, dit projekt is bedoeld voor ouderen, die zelfstandig wonen maar waarvoor het zonder aanvullende hulp moeilijk is ge worden. Wie zich graag verdienstelijk wil maken en best een beetje tijd over heeft kan inlichtingen krijgen op tele foonnummer 072-332626 of 02205- 1990. NATIONALE HARTWEEK HEILOO - In de week van 14 tot 20 april vindt weer de jaarlijkse collecte van de Nederlands Hartstichting plaats. Het comité Vrienden van de Nederland se Hartstichting uit Heiloo zoekt weer collectanten om deze collecte te doen slagen. Elk jaar worden 60.000 mensen het slachtoffer van een hartinfarct of beroerte. Daarom moet de strijd van de Hartstichting doorgaan. Help het hart een handje en meldt u aan bij: J.J.M.E. van Zeist, telefoon 335388. [DAKDEKKER |Holleweg 19 LOODGIETER 072-335085 HEILOO - Op le en 2e Paasdag expo seert Ton de Graaff alweer voor de der de keer in de regio Alkmaar, ditmaal in De Zevensprong, Ewisweg 5 te Heiloo. Ton de Graaff werd in 1947 in Haarlem geboren en woont sinds 1984 in Alk maar, waar zijn atelier gevestigd is aan de Kooltuin 26. Ruim 5 jaar geleden be gon hij zich creatief te uiten via de fijn schildertechniek, eerst met acrylverf maar later en thans alleen nog maar met olieverf op doek. Ton de Graaff heeft deze fijnschildertechniek auto didactisch aangeleerd. Zijn werk kenmerkt zich door myterieu- ze dimensies, dingen voorbij de grenzen van wat we onze normale dagelijkse rea liteit noemen, veelal middels symboli sche voorstellingen op het doek te uiten. Vandaar dat hij zijn werk betiteld als ,,meta-art". De schilderijen zijn niet alleen te kijk, maar ook te koop. Ervaring heeft ge leerd dat mensen soms erg graag een schilderij zouden willen kopen maar het aankoopbedrag gewoonweg niet ineens kunnen betalen. Mede hierom alsmede om kunst dichterbij het publiek te bren gen kunnen zijn schilderijen sinds enige tijd ook via gespreide betaling gekocht worden, hetgeen inmiddels een groot succes is gebleken. De expositie is beide Paasdagen geopend van 12.00 tot 18.00 Vorige week dinsdag stond de saxofoon centraal tijdens een voorspeela vond in de Heilooër muziekschool. Onder leiding van Jack Kat werd het muziekstuk uitgevoerddat in 1990 werd gecomponeerd ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van dit instrument. Na de grootse uitvoering van het stuk in Rotterdamwas het in Heiloo pas de tweede keer dat het stuk in Nederland ten gehore werd gebracht. Die eer werd met veel bra- vour aangegrepen door de leerlingen van de muziekschool Heiloo. m en Dfaadméeriaal in alle soorten leveren wij -tegen zeer scherpe prijzen, op standaard rollen SCHAPENGAAS Vanaf 49,50 Inclusief BTW

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1