Informatierubriek van de gemeente Heiloo OP DE TOEKOMST VOORBEREID? V 'V;<v; Aanmelding leerlingen basisonderwijs Heiloo Toelatingsleeftijd. Waar en wanneer aanmelden. Burgerlijke stand Gemeente Heiloo Geboren: Elders geboren Huwelijksaangiften tot 25 maart 1991 Huwelijken Overlijden tot 25 maart 1991 Elders overleden Bestemmingsplan "Woonwagencentrum" Attentie Goedkeuring bestemmings plan "Buitengebied" Hinderwet Speelplaatsen Ypestein en Oost Wijzigingen openingstijden gemeentehuis in verband met feestdagen Hinderwet Voor meisjes en jongens geboren na 1971 Wat is er dan veranderd? Het meisje 'onder de pannen' is verleden tijd. Voor meisjes is werk en opleiding belangrijk! Jongens in de huishouding? Informatie Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur UITKIJKPOST 27 MAART 1991 Het gemeentebestuur van Heiloo en de schoolbesturen van het bijzonder basisonderwijs in Heiloo maken bekend, dat vanaf heden kinderen aangemeld kunnen worden voor het basisonderwijs. - Kinderen die op de eerste schooldag van het schooljaar 1991/1992 (12 augustus 1991) de leeftijd van 4 jaar hebben bereikt, kunnen direkt worden toegelaten. - Kinderen die na 12 augustus 1991 4 jaar worden, kunnen direkt worden toegelaten op de dag na hun verjaardag. - Om alvast te wennen aan het schoolgebeuren kunnen kinderen die de leeftijd van 3 jaar en 10 maanden hebben bereikt tot de dag waarop zij 4 jaar worden gedurende maximaal 5 dagen worden toegelaten. Dit behoeven geen 5 aaneengesloten dagen te zijn. In verband met de VRIJE SCHOOLKEUZE kunt u uw kind rechtstreeks aanmelden bij één van de hieronder vermelde basisscholen: Openbare basisscholen: Vondelschool, Breedelaan 6, tel. 331327, R.W.E. Raats. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43, tel. 333600, G.J. Piersma. J.P. Hasebroekschool, Sluysweijdt 9.' tel. 331550, L.G. ten Wolde. De Zeskant, Het Malevoort 7, tel. 332277, C.E. Westrus. Maria M. d.v.: Schouten, Hendrikus N.A. en: Danenberg, Margaretha C. Dorith d.v.: Zandhuis, Sjouke P. en: Ballering, Maria M.E. Afra J. d.v.: Visser, Simon E.H.J.M. en: Levering, Petronella A.H. Bakker, Arnoldus J. en: Adrichem, Ingrid M.J. Panis, Jeroen C.J.M. en: Zoon, Suzanna M. Manshande, Willibrordus N.M. en: Jonker, Martha C.M. Sprenkeling, Cornelis J. en: Kingma, Helen C.M. Pepping, Petrus L.M. en: van Duin, Hendrika A. Bruin, Theodorus C. en: Wijman, Mistica M. Klaassen, Robert H. en: Baltus, Alexandra J. Lanfermeijer, René A. en: de Bloois, Jolanda M. Geen. Pronk, Martinus J. Wijnstok, Christina B. w.v. Jaspers van Duijn, Willempje Hartog, Louis D. de Ridder, Trijntje wv Stam Schoen, Cornelis van Houten, David De burgemeester van Heiloo maakt bekend, dat de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State bij besluit van 31 januari 1991, nr. G01.90.0117.BZ1459.90 het ingestelde beroep tegen het bestemmingsplan "Woonwagencentrum" van de gemeente Heiloo niet-ontvankelijk heeft verklaard. Genoemd bestemmingsplan is daarmee onherroepelijk geworden. Rooms-Katholieke basisscholen: St. Radboudschool, Slimpad 18, tel. 332530, A.M.H. van Riel. Willibrordschool, Boekenstein 47, tel. 331098, J.A.M. Langedijk. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21 tel. 331857, A.J.M. Duynmayer. Maria-Lidwinaschool, Past. van Muijenweg 19, tel. 330831, mevr. W. P. Klamer. Protestants-Christelijke basisscholen: De Duif, Mariënstein 180, tel. 330051, L. Sinke. Rehoboth, Holleweg 98, tel. 333559, B. Molenaar. Stichting Freinetschool, Heiloo: Freinetschool, Het Malevoort 9, tel. 332122, mevr. Y. Zeegers. Stichting scholen van het Rozenkruis: Jan van Rijckenborghschool, Trompen burg 49, tel. 338286, mevr. H. Peters. Vroegtijdig aanmelden. Ouders van kinderen die in de loop van het schooljaar 4 worden, d.w.z. kinderen geboren tussen 12 augustus 1987 en 1 juni 1988 worden vriendelijk verzocht hun kind ook aan te melden. Zoals u wellicht heeft vernomen zal per 1 augustus 1992 de openbare basisschool W.J. Hofdijkschool worden opgeheven. Aangezien kinderen die nu nog op deze school ingeschreven staan te zijner tijd zullen worden overgeplaatst, is besloten geen nieuwe leerlingen meer voor de W.J. Hofdijkschool toe te laten. De burgemeester van Heiloo maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van donderdag 28 maart 1991 in het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage ligt het Koninklijk Besluit van 18 december 1990, nr. 90.023911, waarbij onherroepelijk is beslist omtrent het bij raadsbesluit van 5 november 1987 vastgestelde bestemmingsplan "Buitengebied". Voorzover daarbij goedkeuring aan diverse onderdelen van het bestemmingsplan is verleend is het plan met ingang van de datum van het Koninklijk Besluit in werking getreden. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn op de aanvraag van de heer D. Torenbeek (namens Dito) voor vergunning ingevolge de Hinderwet tot het in werking houden van een autoschadeherstelbedrijf (betreft zgn. revisievergunning) op het perceel Holleweg 80, alhier, positief te beschikken onder 184 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerpbeschikking, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Heiloo, afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel van donderdag 28 maart tot en met donderdag 11 april 1991 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op maandagavond 1 en 8 april 1991 van 19.00 tot 22.00 uur. Desgewenst kan op de gemeentesecretarie een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De aanvrager alsmede degenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder, die aantoont, dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan i verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Hoe gaat het nieuwe speelterreintje aan De Kuilenaar er uit zien? In goed overleg met de wijkvereniging is er een inrichting bedacht. Het terreintje zal straks geschikt zijn voor twee leeftijdsgroepen: de kleintjes van 3 tot 6 jaar kunnen straks naar hartelust ravotten op het gras of zich uitleven in het speelhuisje, op de veerwip, de hinkelbaan of gewoon met hun fietsjes over de tegelverharding "crossen". Het andere, door een aarden wal afgescheiden gedeelte is bestemd voor de wat grotere kinderen (tot 10 jaar). Op verzoek van de buurt wordt een volleybalnet geplaatst op het open middengedeelte. Verder zullen er een buisglijbaan, een klimrek en een evenwichtsbalk komen. In plan Oost worden op dit moment de plannen voor twee speelplaatsen al uitgevoerd. Het gaat om een klein speelplaatsje aan de oostkant van het gymlokaal aan de Burenweg en een trapveld voor de grotere jeugd. Dit terrein ligt op de hoek van de JP Hasebroekweg en het Kleijn Barlaken. De twee laatstgenoemde terreintjes zijn er gekomen op verzoek en in overleg met de belangengroep "Kinderspeelveld". Hoe alle speelterreintjes er tot in detail gaan uitzien, kunt u bij de afdeling Beplantingen op het gemeentehuis de komende week bekijken. Daar zijn de tekeningen van in te zien tijdens de openingsuren (08.00 uur tot 12.30 uur) Vrijdag 29 maart, Goede Vrijdag, is het gemeentehuis de hele dag gesloten. Op maandag 8 april aanstaande zal het spreekuur van Wethouder mevrouw Willemse-van der Ploeg komen te vervallen. Tevens zal haar spreekuur op maandag 29 april komen te vervallen. Het gemeentehuis is dan ook de hele dag gesloten in verband met ADV. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 31, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne, bekend, dat zij d.d. 26 maart 1991 op een aanvraag van mevrouw Mars- Keppel (namens drukkerij Uitkijkpost) voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een drukkerij gelegen aan de Rechte Hondsbosschelaan 22a, alhier, positief hebben beschikt onder 118 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel van 28 maart t/m 29 april 1991 elke werkdag vanaf 09.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op maandagavond 1, 8, 15, 22 en 29 april 1991 van 19.00 tot 22.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne staat tot en met 29 april 1991 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerte lid onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artikelen bezwaar in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoeK wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van de Raad van State. Wethouder mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg deelt op het schoolplein brieven uit aan de leerlingen van de Sint Jan Mavo. Heiloo, maart 1991 "Wat brengt de toekomst ons?" Dit is een vraag die iedereen zich vroeg of laat wel eens stelt. Maar voor jullie is het heel belangrijk om nü bij die vraag stil te staan. Want straks als je van school bent, zul je merken dat steeds meer vrouwen zullen blijven werken. Dat kan een gevolg zijn van de 1990-maatregel, waar je misschien van ge hoord hebt. Dat is anders gezegd: een verandering in de wet, waardoor vrouwen net als mannen verantwoordelijk worden gesteld om te zorgen voor een inkomen. ledereen, die vanaf 1990 achttien wordt, is voor de wet 'financieel zelfstandig'. Dat is iets nieuws. Zou je je hele leven alleen blijven (dus zonder partner) dan verandert er voor jou niet zo veel. Maar als je wel wilt trouwen of samenwonen dan moet je weten wat dat voor jou betekent! De regering gaat ervan uit, dat vrouwen in de toekomst veel meer voor zich zelf zullen zorgen door een betaalde baan buitenshuis. Dat betekent dus ook dat een vrouw zelf een uitkering aanvraagt, wanneer zij geen baan heeft óók als zij getrouwd is of samen woont. Met samenwonen worden samenlevingsvormen bedoeld van personen, die ge zamenlijk een huishouding voeren op een wijze vergelijkbaar met een echtpaar. Zoals je weet, heeft iedereen die geen baan heeft door werkloosheid, arbeidsonge schiktheid of anderszins recht op een uitkering. Kostwinners met een uitkering bene den het minimumniveau kregen daarboven tot voor kort een 'gezinstoeslag'. Van deze uitkering konden man, vrouw en kinderen samen leven. Getrouwde of samenwonende vrouwen werden niet verplicht om werk te zoeken. De 'gezinstoeslag' wordt vanaf 1990 (1990-maatregel) langzaam maar zeker afge schaft. Jij zult er in ieder geval geen gebruik meer van kunnen maken. In feite wordt iedereen die net zo oud is als jij, verplicht voor zichzelf te zorgen. Vrouwen, die voor heen via hun partner vanzelfsprekend een uitkering ontvingen, kunnen nu verplicht worden om te solliciteren of zelfs een opleiding te volgen om de kans op werk te ver groten. Meisjes zullen dus meer dan vroeger moeten nadenken over hun toekomst en een baan. Gelukkig doen veel meisjes dit al. Toch zijn er nog steeds meisjes die verwach ten, dat ze zullen trouwen of samenwonen en na verloop van tijd zullen stoppen met werken. Zij zien werk als iets tijdelijks of als een bijbaantje voor extra inkomsten. Op dit moment hebben 43 van de 100 vrouwen geheel of gedeeltelijk betaald werk. Vaak is dit in lagere funkties. Om later een baan tê vinden, die naar je zin is en ook kans op werk biedt, kun je het volgende doen. Ga na welk beroep je leuk vindt. Dat kan natuurlijk een vak zijn, waarin nu voornamelijk mannen werkzaam zijn. Onderzoek ook of er kansen op werk aanwezig zijn. Probeer door een goed vakkenpakket en door een zo goed mogelijke (beroeps)opleiding je kan sen voor je toekomst te vergroten. Daarbij komt ook nog, dat het gewoon fijn kan zijn om te werken. Een boeiend beroep kan een prettige levensvulling zijn. Het kan bovendien een fijn gevoel geven om onaf hankelijk te zijn. Het kan dus voorkomen, dat getrouwde of samenwonende vrouwen verplicht worden om te werken. In zo'n geval zal van mannen verwacht worden, dat zij de huishouding doen. Nu vrouwen in hun eigen onderhoud moet voorzien, kunnen mannen ook meer te maken krijgen met vrouwen, die gezorgd hebben voor een goede opleiding en baan. Het zal dan niet meer zo vanzelfsprekend zijn, dat jongens blijven werken en meisjes niet. Het zal dus meer en meer voorkomen, dat vrouwen én mannen samen geld ver dienen en dus samen de taken in huis zullen verdelen. Vrouwen en mannen zullen daarom vaker afspraken moeten maken over de verdeling van het werk, maar ook over de verdeling van het huishoudelijk werk en de opvoeding van kinderen. Ik hoop dat je door deze brief over deze zaken gaat nadenken. Praat er eens over met elkaar of op school.De schooldekaan of de schoolleiding kun nen je ongetwijfeld meer vertellen over de nieuwe wetgeving. Natuurlijk kun je ook de gemeente bellen. Wil je meer informatie vraag dan naar Ina van Zanten, telefoon 072-313164. Met vriendelijke groet, Mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg wethouder van Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4